Bermuda 2004/05

Premier Division

Final Table:

 1.Devonshire Cougars  14 10  2  2  35-23  32  Champions
 2.Dandy Town          14  9  3  2  33-16  30
 3.PHC Zebras          14  8  2  4  32-18  26
 4.Boulevard Blazers   14  6  3  5  23-21  21
 5.North Village       14  7  0  7  24-23  21  [*]
 6.Somerset Trojans    14  5  2  7  21-25  17
---------------------------------------------
 7.Somerset Eagles     14  2  3  9  17-32   9  Relegated
 8.Southampton Rangers 14  0  3 11  13-40   3  Relegated

[*] North Village finished with a goal record of 24-22, but it is
    not known in which match they conceded one goal fewer; they
    nevertheless ranked 5th behind Boulevard as the second tie-breaker
    (after goal difference) is not goals scored but goal average,
    and Blazers there had 1.10 as opposed to 1.09 for North Village.

Round 1 [Oct 3]
North Village            0-3       Cougars
Boulevard Blazers        4-1       Rangers
PHC Zebras               1-2       Dandy Town
Eagles                   1-0       Trojans

Round 2 
[Oct 8]
Cougars                  2-1       PHC Zebras
  [Aljame Zuill, Domico Coddington 56; Antwon Russell]
[Oct 9]  
Dandy Town               3-0       Trojans
  [Lashun Dill 64, Carlos Smith 89, Randy Swan]
Rangers                  1-1       Eagles
[Oct 23]
Blazers                  2-1       North Village 

Round 3 [Oct 17]
Cougars                  1-2       Dandy Town
Blazers                  2-0       Eagles
Trojans                  2-0       Rangers
PHC Zebras               2-0       North Village 

Round 4 [Oct 31]
Eagles                   1-3       Dandy Town
PHC Zebras               1-0       Blazers
Cougars                  2-0       Rangers
North Village            4-1       Trojans

Round 5
[Nov 5]
Trojans                  2-4       PHC Zebras
[Nov 6]
Blazers                  3-3       Cougars  
[Nov 7]
North Village            5-1       Eagles
Rangers                  1-6       Dandy Town

Round 6
[Nov 30]
Cougars                  5-3       Eagles
[Dec 5]
North Village            2-1       Dandy Town
PHC Zebras               2-2       Rangers   
[Dec 6]
Boulevard                1-1       Trojans         

Round 7
[Nov 28]
Rangers                  1-2       North Village
[Dec 9?]
Trojans                  4-1       Cougars            [5-1?]
[Dec 12]
Dandy Town               1-1       Boulevard
Eagles                   0-3       PHC Zebras

NB: top-4 after 7 rounds qualified for Champions Cup Tournament;
    Blazers withdrew and were replaced by Somerset Eagles after
    North Village and Trojans declined to enter

Round 8
[Jan 15]
Trojans                  2-3       Dandy Town
[Jan 16]
North Village            1-0       Blazers
Eagles                   1-1       Rangers            [abandoned?]
PHC Zebras               1-2       Cougars 

Round 9 
[Jan 23]
Rangers                  1-3       Trojans
Eagles                   1-0       Blazers
North Village            0-3       PHC Zebras 
[Mar 7]
Dandy Town               2-2       Cougars

Round 10 
[Feb 13]
Dandy Town               3-2       Somerset Eagles
Southampton R.           2-3       Devonshire Cougars
Blazers                  1-4       PHC Zebras 
[Feb 16]
Somerset Trojans         1-0       North Village

Round 11
[Feb 25]
Dev. Cougars             3-1       North Village
[Feb 26]
Trojans                  0-0       Eagles
Dandy Town               2-2       PHC Zebras
Rangers                  1-2       Blazers

Round 12 [Mar 13]
Eagles                   2-3       North Village
PHC Zebras               1-2       Trojans
Cougars                  3-2       Blazers
Dandy Town               3-0       Rangers    

Round 13 [Mar 20]
Cougars                  2-0       Trojans
Blazers                  1-0       Dandy Town
PHC Zebras               3-2       Eagles
North Village            5-1       Rangers

Round 14 [Mar 27]
Rangers                  1-4       PHC Zebras
Trojans                  3-4       Blazers
Dandy Town               2-0       North Village
Eagles                   2-3       Cougars

Final Table:

 1.Devonshire Cougars  14 10  2  2  35-23  32  Champions
 2.Dandy Town          14  9  3  2  33-16  30
 3.PHC Zebras          14  8  2  4  32-18  26
 4.Boulevard Blazers   14  6  3  5  23-21  21
 5.North Village       14  7  0  7  24-23  21  [*]
 6.Somerset Trojans    14  5  2  7  21-25  17
---------------------------------------------
 7.Somerset Eagles     14  2  3  9  17-32   9  Relegated
 8.Southampton Rangers 14  0  3 11  13-40   3  Relegated

[*] North Village finished with a goal record of 24-22, but it is
    not known in which match they conceded one goal fewer; they
    nevertheless ranked 5th behind Boulevard as the second tie-breaker
    (after goal difference) is not goals scored but goal average,
    and Blazers there had 1.10 as opposed to 1.09 for North Village.

Topscorers
7 Khano Smith (Dandy Town)
6 Raymond Beach (Devonshire Cougars)
5 Ralph Bean Jr (North Village) 
4 Aljame Zuill (Devonshire Cougars)


Cup 2004/05


FA Cup

Round 1
[Oct 24]
Vasco Mariners          1-2     Robin Hood
Dandy Town              3-0     YMSC
Key West Rangers        2-1     BAA
PHC                     2-1     St. George's        [aet]
Prospect/Fire           0-8     Prospect
Hamilton Parish         3-3     X-Roads             [no extra time played]
St. George All Stars    0-3     Southampton Rangers
Somerset Trojans        bye
[Oct 27, replay]
Hamilton Parish         bt      X-Roads  
[Nov 14]
Lobster Pot             1-0     Tuff Dogs
Somerset Eagles         0-7     Boulevard
Wolves                  awd     Paget               [awarded to Wolves; originally
Devonshire Cougars      5-0     St. David's          1-2, Paget fielded ineligible
Pest Control            0-5     Valley               player]
Prison Officers         awd     MR Onions           [Prison Officers could
Devonshire Colts        1-3     Ireland Rangers      not field a team]
North Village           bye

Round 2 [Dec 19]
Southampton Rangers     1-1     MR Onions           [aet]
PHC  Zebras             3-1     Dandy Town
Wolves                  1-4     Somerset Trojans
Lobster Pot             0-9     Devonshire Cougars
Robin Hood              0-3     Ireland Rangers
Boulevard Blazers       2-3     North Village       [aet]
Prospect                1-0     Valley
Hamilton Parish         3-3     Key West Rangers    [aet]

Round 2 Replays [Jan 18]
Key West Rangers        0-1     Hamilton Parish
MR Onions               2-1     Southampton Rangers

Quarterfinals [Feb 6]
PHC Zebras              3-0     MR Onions
Hamilton Parish         3-1     Prospect
Ireland Rangers         0-5     Somerset Trojans
North Village           3-3     Devonshire Cougars  [aet]

Quarterfinal Replay [Feb 8]
Devonshire Cougars      2-3     North Village

Semifinals
[Feb 20]
PHC Zebras              0-1     North Village
[Mar 6]
Somerset Trojans        1-2     Hamilton Parish
 
Final [Apr 10]
North Village           2-0     Hamilton Parish
  [Ralph Bean Jr 69, Vernon Tankard 86]
  [North Village: Z.Hendrickson, Kofi Dill, M.Hansey, D.Edwards, 
     Kentoine Jennings, J.Jennings, Kevin Jennings (Kaiwon Dill 88), 
     T.Jennings (Keith Jennings 53), N.Smith (J.Boyles 88), R.Bean Jr,
     V.Tankard;
   Hamilton Parish: N.Burgess, J.Bean, J.Nicol, D.Hollis (N.Meijas 85),
      B.Outerbridge, C.Caisey Sr (D.Burgess 53), D.Crockwell (D.Tavares 88),
      L.Raynor, I.Burgess, S.Dill, C.Hill;
   missed penalty: Nakia Smith (N) 74 (saved);
   red card: I.Burgess (H) 69;
   yellow cards: Keith Jennings (N); J.Nicol (H), L.Raynor (H);
   ref: Lyndon Raynor]


Charity Shield [Sep ?, 2005]
North Village           4-3     Devonshire Cougars

 
Martonmere Cup

Round 1 [Sep 17]
Somerset Eagles         1-4     Devonshire Cougars 
Boulevard               1-2     Dandy Town 

Round 2 [Sep 21]
Devonshire Cougars      3-0     Southampton Rangers
Dandy Town              3-1     North Village

Round 3 [Oct 5]
North Village           3-0     Boulevard Blazers
Southampton Rangers     awd     Somerset Eagles     [awarded 3-0; originally 1-1,
                                                     Eagles fielded ineligible player]
                                    
Group A
 1.Devonshire Cougars   2  2  0  0  7- 1  6
 2.Southampton Rangers  2  1  0  1  3- 3  3
 3.Somerset Eagles      2  0  0  2  1- 7  0

Group B
 1.Dandy Town           2  2  0  0  5- 2  6
 2.North Village        2  1  0  1  4- 3  3
 3.Boulevard Blazers    2  0  0  2  1- 5  0

Semifinals [Oct 13]
Devonshire Cougars      1-3     North Village
Dandy Town              4-1     Somerset Rangers
 
Final [Nov 11]
North Village           3-2     Dandy Town          [aet]


Friendship Trophy

Quarterfinals
[Nov 21]
Dandy Town              ppd     North Village
PHC Zebras              4-1     Somerset Eagles
Devonshire Cougars      4-2     Southampton Rangers [aet]
[Dec 1]
Somerset Trojans        2-2     Boulevard           [aet, 4-5 pen]
[Jan 9]
Dandy Town              2-2     North Village       [aet]
  [the referee did not arrange a penalty shoot-out]
[Jan 12]
Dandy Town              awd     North Village       [only penalty shoot-out;
                                                     Dandy Town dns]

Semifinals
[Jan 12]
Devonshire Cougars      2-1     Boulevard
[Mar 8]
North Village           0-1     PHC Zebras

Final [Apr 3]
PHC Zebras              1-3     Devonshire Cougars  [aet]


Champions Cup (successor tournament of the Dudley Eve Trophy)

Premier Division Tournament
Boulevard Blazers withdrew and were replaced by Somerset Eagles

Round 1
[Dec 22]
PHC Zebras              3-0     Somerset Eagles
[Dec 23]
Dandy Town              lt      Devonshire Cougars 

First Semifinal (between winners Round 1) [Dec 26]
Devonshire Cougars      5-1     PHC Zebras

Repechaje (between losers Round 1) [Dec 28]
Somerset Eagles         0-4     Dandy Town 

Second Semifinal [Dec 30]
Dandy Town              0-0     PHC Zebras          [4-2 pen]

Final [Jan 2]
Dandy Town              2-2     Cougars             [5-3 pen]

First Division Tournament
Ireland Rangers withdrew and were replaced by St David's

Round 1
[Dec 22]
St David's              0-1     Devonshire Colts
[Dec 23]
St George's             0-2     Prospect

First Semifinal (between winners Round 1) [Dec 26]
Devonshire Colts        2-0     Prospect

Repechaje (between losers Round 1) [Dec 28]
St David's              0-2     St George's

Second Semifinal [Dec 30]
Prospect                0-1     St George's

Final [Jan 2]
St George's             0-1     Devonshire Colts


First Division Shield

Preliminary Round [Oct 18]
Ireland Rangers         bt      St George's
Wolves                  lt      Prospect

Quarterfinals [Nov 21]
Hamilton Parish         2-9     Ireland Rangers
Devonshire Colts        1-0     Crossroads
Social Club             1-4     St David's
Paget                   2-3     Prospect
 
Semifinals
[Jan 12]
Prospect                1-3     Ireland Rangers
[Mar 9]
Devonshire Colts        1-2     St David's

Final [Apr 3]
Ireland Rangers         2-2     St David's          [aet, 5-4 pen]


Second Level 2004/05


First Division

Table:

 1.Ireland Rangers        18 13  2  3  50-15  41  [49-15?]  Promoted
 2.Devonshire Colts       18 11  5  2  39-15  38  Promoted
------------------------------------------------
 3.Saint George's Colts   17  9  6  2  36-17  33
 4.Prospect United        18 10  2  6  31-24  32
 5.Saint David's          17 10  1  6  35-24  31  [35-25?]
 6.Paget Lions            17  4  6  7  25-35  18
 7.Wolves                 15  4  2  9  29-32  14  [29-31?]
 8.Crossroad Warriors     16  3  5  8  24-41  14
 9.Social Club            17  4  1 12  31-52  13 
10.Hamilton Parish        17  2  0 15  22-67   6  [22-66?] 

Round 1 [Oct 3]
Ireland R.               3-0       St Georgeís
Hamilton Parish          awd       Wolves           [awarded 3-0, originally 1-18(!);
Social Club              2-1       Crossroad         Wolves fielded ineligible player]
Paget                    2-1       Prospect         [temporary award of 0-3 revoked]
St Davidís               0-1       Devonshire Colts  

Round 2 [Oct 10]     
Ireland R.               2-0       St Davidís
St Georgeís              2-2       Paget
Social Club              4-3       Wolves
Dev. Colts               3-2       Hamilton Parish
Crossroad                2-3       Prospect 

Round 3 [Oct 17]
Dev. Colts               2-2       St George's
Hamilton Parish          2-6       Ireland R.
Paget                    5-3       Social Club
Wolves                   4-1       Crossroad
St David's               1-0       Prospect
 
Round 4 [Oct 31]
Ireland R.               0-2       Dev. Colts
St David's               awd       Paget            [not played; apparently 
Crossroad                1-0       Hamilton Parish   awarded 3-0]
St George's              1-1       Wolves
Prospect                 4-0       Social Club
 
Round 5 [Nov 6]
Dev. Colts               2-2       Prospect
Crossroads               1-7       St George's
Social Club              0-5       St David's
Paget                    awd       Hamilton Parish  [awarded 0-3, originally 3-0;
Wolves                   1-1       Ireland R.        Paget fielded ineligible player]
 
Round 6 [Nov 28]
Ireland R.               8-0       Crossroads
Prospect                 4-1       Hamilton Parish
St Georgeís              3-0       Social Club
Wolves                   4-1       St Davidís
Dev. Colts               0-0       Paget

Round 7
[Nov 30]
Crossroads               1-1       Paget
[Dec 2]
St David's               4-3       Hamilton Parish
Ireland R.               4-0       Social Club
[Nov 3]
Wolves                   1-3       Dev. Colts
[Dec 8]         
Prospect                 1-3       St George's        

Round 8 [Dec 5]
Paget                    0-5       Ireland Rangers
Dev. Colts               0-0       Crossroads    
Hamilton Parish          1-6       Social Club
Prospect                 4-2       Wolves 
St David's               3-3       St George's   

Round 9 [Dec 12]
Social Club              1-4       Devonshire Colts
Ireland Rangers          1-0       Prospect
Crossroads               ppd       St Davidís
St Georgeís              ppd       Hamilton Parish
Wolves                   ppd       Paget

Round 10 [Jan 9]
Prospect                 0-4       Dev. Colts
Ireland R.               1-3       Wolves           [0-3?]
St Georgeís              0-0       Crossroads
Hamilton Parish          awd       Paget            [Paget showed late; awarded 0-3?]
St Davidís               4-0       Social Club      [abandoned at 4-0, YMSC walked off;
                                                     result apparently stood]
Round 11 [Jan 16]
Paget                    0-2       St George's
Hamilton Parish          0-8       Dev. Colts
Prospect                 1-1       Crossroads
St David's               3-2       Ireland R.
Wolves                   n/p       Social Club      [YMSC showed late]

Round 12 [Jan 23]
Social Club              2-2       Paget
Ireland R.               awd       Hamilton Parish  [awarded 3-0, Hamilton showed
St George's              2-0       Devonshire Colts           with only 8 players]
Crossroad                ppd       Wolves
Prospect                 1-0       St David's
 
Round 13
[Jan ?; inferred]
Devonshire Colts         2-0       Wolves 
Hamilton Parish          2-3       St. David's 
[Feb 6]
Paget                    2-2       Crossroad Warriors
[Feb 23; inferred]
Social Club              0-3       Ireland R. 
[Mar 6]
St George's              0-1       Prospect    

Round 14 [Feb 12]
Devonshire Colts         1-2       Ireland Rangers
Wolves                   0-4       St. George's
Hamilton Parish          2-7       Crossroads 
Paget                    0-1       St David's
Social Club              0-3       Prospect

Round 15 [Feb 25]
Wolves                   7-0       Hamilton Parish  [abandoned at 7-0 in 54'; result
Dev. Colts               2-1       St David's        apparently stands]
St George's              0-0       Ireland R.
Crossroads               5-4       Social Club
Prospect                 3-2       Paget

Round 16 [Mar 13]
Crossroads               1-3       Ireland R.
Hamilton Parish          1-2       Prospect
St David's               3-1       Wolves
Social Club              1-2       St George's
Paget                    1-1       Dev. Colts

Round 17 [Mar 20]
Ireland R.               4-2       Paget
St George's              2-1       St David's
Social Club              7-1       Hamilton Parish
Wolves                   0-1       Prospect
Crossroads               0-2       Dev. Colts

Round 18 [Mar 27]
Devonshire Colts         2-1       Social Club
Prospect                 0-2       Ireland Rangers
Paget                    3-2       Wolves
St Davidís               2-1       Crossroads
Hamilton Parish          1-3       St. Georgeís

Table:

 1.Ireland Rangers        18 13  2  3  50-15  41  [49-15?]  Promoted
 2.Devonshire Colts       18 11  5  2  39-15  38  Promoted
------------------------------------------------
 3.Saint George's Colts   17  9  6  2  36-17  33
 4.Prospect United        18 10  2  6  31-24  32
 5.Saint David's          17 10  1  6  35-24  31  [35-25?]
 6.Paget Lions            17  4  6  7  25-35  18
 7.Wolves                 15  4  2  9  29-32  14  [29-31?]
 8.Crossroad Warriors     16  3  5  8  24-41  14
 9.Social Club            17  4  1 12  31-52  13 
10.Hamilton Parish        17  2  0 15  22-67   6  [22-66?] 

Topscorers:
6 Henry Santucci (Ireland Rangers)
6 Vince Minors (Wolves)
5 Jerry Laws (Prospect) 
5 Sean Brangman (Ireland Rangers)
4 Andre Outerbridge (Ireland Rangers)
4 Troy Hall (St.George's)
4 Kyle Jones (Paget)
4 Clifford Roberts (Prospect) 
 

Commercial League

A-Division

Round 1 [Sep 25]
Robin Hood               0-0       MR Onions
Lobster Pot              3-1       BAA Wanderers
Devonshire Lions         2-3       North Village Rams
Valley                   2-2       PHC Raiders
Tuff Dogs                7-2       SBRC Peskies 
Key West Rangers         bye
 
Round 2 [Oct 2]
North Village Rams       2-2       Tuff Dogs
Key West Rangers         3-1       MR Onions
Valley                   1-2       Robin Hood
PHC Raiders              4-3       Lobster Pot
Devonshire Lions         1-1       SBRC Peskies
BAA Wanderers            bye
 
Round 3 
[Oct 9]
Lobster Pot              5-1       SBRC Peskies
Robin Hood               1-1       Key West Rangers
[Oct 23?]
PHC Raiders              3-6       North Village Rams
Dev. Lions               0-5       Tuff Dogs
[Feb 23]
BAA Wanderers            2-2       Valley
MR Onions                bye

Round 4 [Oct 16]
Key West Rangers         1-1       Lobster Pot
Robin Hood               1-1       PHC
MR Onions                9-0       Dev. Lions
North Village            5-1       BAA Wanderers
Tuff Dogs                0-4       Valley
SBRC Peskies             bye

Round 5 
[date?]
Dev. Lions               3-3       Valley
BAA Wanderers            2-0       SBRC Peskies (or Key West Rangers)
PHC                      2-0       Key West Rangers (or SBRC Peskies)
[Oct 30]
Lobster Pot              1-1       Robin Hood
MR Onions                2-0       Tuff Dogs
North Village            bye

Round 6 [Nov 6]
SBRC Peskies             2-1       Valley
Dev. Lions               1-8       Key West Rangers
MR Onions                4-2       North Village
Robin Hood               0-1       BAA Wanderers
PHC                      1-7       Tuff Dogs     
Lobster Pot              bye 
 
Round 7 [Nov 20]
North Village            2-6       Robin Hood
BAA Wanderers            1-3       PHC            
Key West Rangers         4-1       Tuff Dogs      
MR Onions                3-0       SBRC Peskies       
Valley                   2-2       Lobster Pot
Dev. Lions               bye
 
Round 8 [Nov 27]
Lobster Pot              3-1       North Village
Valley                   1-4       MR Onions     
Tuff Dogs                0-1       BAA Wanderers  
PHC Raiders              4-2       Devonshire Lions 
SBRC Peskies             0-5       Key West Rangers 
Robin Hood               bye

Round 9 [Dec 4]
Devonshire Lions         1-7       Lobster Pot
BAA Wanderers            1-1       MR Onions 
SBRC Peskies             3-4       North Village Rams
Tuff Dogs                2-1       Robin Hood
Key West Rangers         2-2       Valley           
PHC Raiders              bye

Round 10 [Dec 11]
Lobster Pot              2-1       Tuff Dogs
MR Onions                3-2       PHC Raiders
North Village Rams       3-3       Key West Rangers
Robin Hood               2-1       Devonshire Lions
BAA Wanderers            8-1       SBRC Peskies     
Valley                   bye       

Round 11 [Jan 8]
MR Onions                2-0       Lobster Pot
PHC Raiders              1-4       Key West Rangers
Valley                   2-4       North Village Rams
SBRC Peskies             0-4       Robin Hood
Devonshire Lions         2-4       BAA Wanderers
Tuff Dogs                bye       

Round 12 [Jan 15]
MR Onions                3-0       Robin Hood
North Village Rams       4-2       Devonshire Lions
PHC Raiders              1-1       Valley
BAA Wanderers            3-6       Lobster Pot
SBRC Peskies             1-2       Tuff Dogs
Key West Rangers         bye

Round 13 
[Jan 22]
PHC                      0-2       Robin Hood
BAA Wanderers            1-2       North Village Rams
Valley                   0-3       Tuff Dogs
Lobster Pot              2-0       Key West R.
[Apr 2]
Dev. Lions               0-9       MR Onions
SBRC Peskies             bye    

Round 14 [Jan 29]
SBRC Peskies             0-7       Lobster Pot
Key West Rangers         1-1       Robin Hood
North Village Rams       3-0       PHC Raiders
Tuff Dogs                0-0       Devonshire Lions   
Valley                   1-1       BAA Wanderers
MR Onions                bye     

Round 15 
[Feb 5]
Lobster Pot              4-1       PHC Raiders
SBRC Peskies             1-1       Devonshire Lions
Robin Hood               1-3       Valley  
Tuff Dogs                0-1       North Village Rams
[Feb 23]
MR Onions                1-2       Key West Rangers
BAA Wanderers            bye

Round 16 
[Feb 12]
PHC                      ppd       SBRC Peskies
MR Onions                3-0       Tuff Dogs
Devonshire Lions         ppd       Valley
[date?]
Key West Rangers         2-4       BAA Wanderers
[Apr 2]
Robin Hood               2-1       Lobster Pot
North Village            bye

Round 17 [Feb 19]
North Village Rams       0-1       MR Onions
BAA Wanderers            1-1       Robin Hood
Valley                   6-0       SBRC Peskies
Tuff Dogs                0-1       PHC
Devonshire Lions         1-1       Key West Rangers
Lobster Pot              bye       

Round 18 [Feb 26]
Lobster Pot              3-2       Valley 
Robin Hood               4-2       North Village Rams
PHC Raiders              0-4       BAA Wanderers
Tuff Dogs                8-1       Key West Rangers 
SBRC Peskies             1-14      MR Onions
Devonshire Lions         bye

Round 19 [Mar 5]
MR Onions                2-0       Valley 
North Village Rams       1-2       Lobster Pot
BAA Wanderers            2-5       Tuff Dogs
Dev. Lions               1-2       PHC Raiders
Key West Rangers         4-5       SBRC Peskies
Robin Hood               bye
 
Round 20 [Mar 12]
BAA Wanderers            1-4       MR Onions
Lobster Pot              3-1       Devonshire Lions
North Village Rams       4-1       SBRC Peskies
Robin Hood               0-0       Tuff Dogs
Valley                   0-1       Key West Rangers   
PHC Raiders              bye

Round 21 [Mar 19]
Tuff Dogs                0-2       Lobster Pot
PHC Raiders              1-2       MR Onions 
Key West Rangers         1-1       North Village Rams
Devonshire Lions         1-3       Robin Hood
SBRC Peskies             1-7       BAA Wanderers
Valley                   bye

Round 22 [Mar 26]
Lobster Pot              0-2       MR Onions
Key West Rangers         0-11      PHC Raiders
North Village Rams       3-8       Valley
Robin Hood               7-2       SBRC Peskies
BAA Wanderers            1-0       Devonshire Lions
Tuff Dogs                bye

Table:

 1.MR Onions             20 16  2  2  70-15 50
 2.Lobster Pot           20 13  3  4  57-27 42
 3.Robin Hood            20  9  7  4  39-24 34
 4.North Village CC Rams 20 10  3  7  53-49 33
 5.BAA Wanderers         20  9  4  7  48-39 31  
 6.Key West Rangers      20  7  7  6  44-47 28
 7.Tuff Dogs             20  8  3  9  43-32 27
 8.PHC Raiders           19  7  3  9  41-46 24
 9.Valley Inter          19  4  7  8  44-38 19
----------------------------------------------
10.SBRC Peskies          19  2  2 15  22-93  8  Relegated
11.Devonshire RC Lions   19  0  5 14  20-71  5  Relegated 


B-Division

Round 1 [Sep 25]
St George All Stars      4-1       Devonshire Colts All Stars
Dockyard Falcons         2-3       Vasco Mariners
Wolves Pack              2-6       Pest Control
Prospect/Fire            4-3       Somerset Extros
Dandy Town Roots        19-0       Prison Officers
Boulevard                awd       Hamilton Parish WC
  [awarded 3-0; Hamilton could not field a team]

Round 2 [Oct 2]
Prison Officers           -        St George All Stars
Dev. All Stars            -        Prospect/Fire
Pest Control              -        Boulevard
Vasco Marinos             -        Hamilton Parish WC
Wolves Pack               -        Somerset Extros
Dockyard Falcons          -        Dandy Town Roots
 
Round 3 
[Oct 9]
Boulevard                 -        Devonshire All Stars
Hamilton P.               -        Dockyard Falcons
Dandy Town Roots          -        Wolves Pack
Prison Officers           -        Pest Control
[played later (Nov 13?)]
Prospect/Fire             -        St George All Stars 
[played later (Dec 1?)]
Vasco Marinos            4-4       Somerset Extros
    
Round 4 [Oct 16]
Pest Control              -        Dandy Town Roots
Dev. All Stars            -        Dockyard Falcons
Propect/Fire              -        Boulevard
Hamilton Parish WC        -        Wolves Pack
Vasco Marinos             -        Prison Officers
Somerset Extros           -        St George All Stars        

Round 5
Dandy Towns Roots        awd       Wolves Pack          [Wolves dns; awarded 3-0]
Devonshire All Stars     2-2       Boulevard
Prison Officers          3-2       Pest Control
Vasco Mariners            -        Somerset Extros
Prospect/Fire             -        St Gerorge's All Stars
Hamilton Parish WC        -        Dockyard Falcons   

Round 6 [Nov 6]
Hamilton Parish WC       5-1       Pest Control
Dockyard Falcons         0-6       St George All Stars
Vasco Marinos            2-0       Dev. All Stars
Somerset Extros          1-15      Dandy Town Roots  
Wolves Pack              2-6       Boulevard
Prison Officers          3-8       Prospect/Fire    
 
Round 7 [Nov 20]
St George All Stars      4-3       Hamilton Parish WC
Dandy Town Roots         3-1       Vasco Marinos
Prospect/Fire            0-5       Dockyard Falcons
Boulevard                7-3       Somerset Extros
Prison Officers          0-1       Wolves Pack
Dev. All Stars           5-2       Pest Control         [or 6-1?]

Round 8 [Nov 27]
Vasco Mariners           4-1       Wolves Pack
Hamilton Parish WC       1-5       Devonshire All Stars
Boulevard                3-1       Dockyard Falcons
Prospect/Fire            1-4       Pest Control
Dandy Town Roots         1-1       St George All Stars
Somerset Extros          ppd       Prison Officers

Round 9 [Dec 4]
Dockyard Falcons         8-3       Somerset Extros
Prospect/Fire            0-25      Dandy Town Roots
Vasco Mariners           2-2       Boulevard
Wolves Pack              0-5       Devonshire All Stars    
St George's All Stars    1-1       Pest Control
Prison Officers          6-10      Hamilton Parish WC

Round 10 [Dec 11]
Somerset Extros          3-4       Hamilton Parish WC
Dandy Town Roots         8-1       Boulevard
Wolves Pack              0-8       St Georgeís All Stars
Pest Control             1-1       Dockyard Falcons
Prison Officers          awd       Devonshire All Stars [awarded 3-0]
Prospect/Fire            0-14      Vasco Marinos

Round 11 [Jan 8]
Hamilton Parish WC       5-6       Dandy Town Roots
St Georgeís All Stars    2-0       Boulevard
Vasco Marinos            3-0       Pest Control
Dev. All Stars           3-1       Somerset Extros
Dockyard Falcons         2-2       Prison Officers
Prospect/Fire            3-0       Wolves Pack

Round 12
[Jan 15]
Devonshire All Stars     1-6       St George's All Stars
Vasco Mariners           6-2       Dockyard Falcons
Pest Control             2-0       Wolves Pack
Prison Officers          1-3       Dandy Town Roots
Hamilton Parish WC       ppd       Boulevard   
[Jan 19]
Somerset Extros          2-3       Prospect/Fire

Round 13 [Jan 22]
Vasco Marinos            4-3       Prison Officers
St George's All St.      3-0       Somerset Extros
Wolves Pack              3-4       Hamilton Parish WC
Boulevard                4-3       Prospect/Fire
Dockyard Falcons         2-4       Devonshire All Stars
Dandy Town Roots         9-0       Pest Control     
 
Table (Jan 23):

 1.Dandy Town Roots      13 12  1  0 118-16 37
 2.St.George's All Stars 13 11  2  0  54-17 35
 3.Vasco Mariners        13  9  2  2  62-23 29
 4.Boulevard Commercial  12  8  2  2  43-25 26
 5.Dev. Colts All Stars  13  7  1  5  46-29 22
 6.Hamilton Parish Comm. 12  6  0  6  42-56 18
 7.DockYard Falcons      13  4  2  7  38-46 14
 8.Prospect/Fire         13  4  0  9  26-85 12
 9.Pest Control          13  3  2  8  19-50 11
10.Prison Officers RC    12  2  1  9  23-59  7
11.Somerset CC Extros    11  1  1  9  30-59  4  [12 2 1 9?]
12.Wolves Commercial     12  1  0 11  14-50  3

Round 14 [Jan 29]
Wolves Pack               -        Somerset Extros
St George's All Stars     -        Prison Officers
Prospect/Fire             -        Devonshire All Stars
Dandy Town Roots          -        Dockyard Falcons
Boulevard                 -        Pest Control
Hamilton Parish WC        -        Vasco Mariners      
 
Round 15 [Feb 5]
Dev. All Stars           4-2       Boulevard
Wolves Pack              0-9       Dandy Town Roots
Somerset Extros          1-2       Vasco Mariners
St George's All Stars    6-0       Prospect/Fire
Dockyard Falcons         ppd       Hamilton Parish WC
Pest Control             ppd       Prison Officers 

Round 16 
[Feb 12]
Dockyard Falcons         3-0       Wolves
Vasco Mariners           ppd       St George's All Stars
Hamilton Parish WC       awd       Prospect/Fire        [awarded loss to both;
Prison Officers          0-3       Boulevard             neither could field a side]
[Feb 16]
Pest Control              -        Somerset Extros
[Apr 9]
Dandy Town Roots         5-1       Devonshire All Stars

Round 17 [Feb 19]
St Georgeís All Stars     -        Dockyard Falcons
Somerset Extros           -        Dandy Town Roots
Boulevard                 -        Wolves Pack
Dev. All Stars            -        Vasco Mariners
Prospect/Fire             -        Prison Officers
Pest Control              -        Hamilton Parish WC      

Round 18 [Feb 26]
Hamilton Parish WC       3-3       St George's All Stars
Vasco Mariners           2-8       Dandy Town Roots
Dockyard Falcons         9-1       Prospect/Fire
Somerset Extros          1-12      Boulevard
Pest Control             0-0       Devonshire All Stars      
Prison Officers         15-1       Wolves Pack      
  [Prison Officers played with 10 men, Wolves with 8]

Round 19 [Mar 5]
Wolves Pack              2-10      Vasco Mariners
Dev. All Stars           0-4       Hamilton Parish WC
Dockyard Falcons         5-2       Boulevard
Pest Control             8-2       Prospect/Fire
St George All Stars      6-2       Dandy Town Roots  
Prison Officers          3-5       Somerset Extros    
 
Round 20 [Mar 12]
Somerset Extros          bt        Dockyard Falcons     [5-3?]
Dandy Town Roots         7-1       Prospect/Fire
Boulevard                0-1       Vasco 
Dev. All Stars           awd       Wolves Pack          [awarded 0-3, All Stars dns]
Pest Control             2-3       St. George's All Stars
Hamilton Parish WC       3-2       Prison Officers      

Round 21 [Mar 19]
Hamilton Parish WC       8-0       Somerset Extros
Boulevard                0-4       Dandy Town Roots
St George's All Stars   18-1       Wolves Pack
Dockyard Falcons         5-2       Pest Control
Dev. All Stars           1-1       Prison Officers
Vasco Mariners           9-0       Prospect/Fire     
 
Round 22 [Mar 26]
Dandy Town Roots         6-1       Hamilton Parish WC
Boulevard                1-10      St George's All Stars
Pest Control             2-3       Vasco Mariners
Somerset Extros          awd       Devonshire A. Stars [awarded 0-3, Extros dns]
Prison Officers          6-5       Dockyard Falcons
Wolves Pack              3-7       Prospect/Fire      
 
Promoted: Dandy Town Roots (champions), St Georgeís All Stars (runners-up)



2003/04

2005/06

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by Hans Schöggl for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Hans Schöggl (hans.schoeggl@sbg.ac.at)
Last updated: 3 Oct 2005

(C) Copyright Hans Schöggl and RSSSF 2004/05
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.