France - List of Miscellaneous Champions and Trophy Winners



Youth 18-21

Coupe des Juniors

        Winners                     Runners-up

1937	SC Schiltigheim		1-1 Ol. Marseille
1938	FC Rouen		1-0 US Rouet
1939	FCO Charleville		4-0 Stade Rennais

1940-54   not held    

Coupe Nationale des Juniors

Tournament also known as Challenge Emmanuel Gambardella

1955	AS Cannes		3-0 Lille OSC
1956	AS Troyes		2-1 Stade de Reims
1957	RC Lens			3-0 AS Troyes
1958	RC Lens			2-1 AS Saint-Etienne
1959	RC Paris		1-0 SM Caen
1960	Lille OSC		1-0 US Quevilly
1961	Nîmes Ol.		2-0 CO Joinville
1962	AS Monaco		2-1 FC Metz
1963	AS Saint-Etienne	3-1 CASG-UA
1964	Stade de Reims		4-3 AS Saint-Etienne
1965	RC Strasbourg		3-2 AS Aix-en-Provence
1966	Nîmes Ol.		3-2 SC Toulon
1967	US Quevilly		2-1 Stade de Paris
1968	Martigues		2-2 Stade de Reims      [7-7 corners]*  
1969	Nîmes Ol.		3-0 ES viry-Châtillon
1970	AS Saint-Etienne	3-3 Olympique Lyonnais	    [5-4 pen]
1971	Olympique Lyonnais	2-1 AS Saint-Etienne
1972	AS Monaco		2-1 US Toulouse
1973	Stade Rennais		1-1 AS Brest		    [6-5 pen]
1974	FC Nantes		4-1 AS Nancy-Lorraine
1975	FC Nantes		1-1 FC Sochaux
1976 	Girondins de Bordeaux	3-0 ES viry-Châtillon
1977	Nîmes Ol.		3-1 Stade de Reims
1978   	INF Vichy		3-1 Paris Saint-Germain
1979	Ol. Marseille		2-0 RC Lens
1980   	INF Vichy		1-0 FC Metz
1981	FC Metz			1-0 OGC Nice
1982	AJ Auxerre		6-3 AS Nancy-Lorraine
1983	FC Sochaux		1-0 RC Lens
1984	Stade Levallois		0-0 Montpellier-la-Paillade  [4-2 pen]
1985	AJ Auxerre		3-0 Montpellier-la-Paillade
1986	AJ Auxerre		0-0 FC Nantes		     [9-7 pen]
1987	RC Paris		2-1 FC Grenoble
1988   	INF Clairefontaine	1-0 AS Beauvais
1989	Le Havre AC		0-0 Paris Saint-Germain      [4-2 pen]
1990    Brest-Armorique		3-1 FC Grenoble
1991	Paris Saint-Germain	1-1 AJ Auxerre               [3-1 pen]
1992	RC Lens			1-0 Olympique Lyonnais
1993	AJ Auxerre		1-0 RC Lens
1994	Olympique Lyonnais	5-0 SM Caen
1995	AS Cannes		2-0 RC Lens
1996	SC Montpellier-Hérault	1-0 FC Nantes
1997	Olympique Lyonnais	1-1 SC Montpellier-Hérault   [5-4 pen]
1998	AS saint-Etienne	1-1 Paris Saint-Germain      [5-4 pen]
1999	AJ Auxerre		0-0 AS Saint-Etienne         [5-4 pen]
2000	AJ Auxerre		1-0 Lille OSC
2001	FC Metz			2-0 SM Caen
2002	FC Nantes		1-0 OGC Nice
2003	Stade Rennais		4-1 RC Strasbourg
2004	Le Mans UC 72		2-0 Nîmes Olympique
2005	Toulouse FC		6-2 Olympique Lyonnais

2007
 * Martigues winner "au bénéfice de l'âge"


Youth 15-17

Coupe Nationale des Cadets (U-16, later U-15)

Tournament also known as Challenge Lucien Poinsignon

        Winners                 Runners-up

1946	Sud-Est			2-1 Lorraine
1947	Sud-Est			3-0 Paris
1948	Lorraine		2-1 Sud-Est
1949	Midi			2-1 Alsace
1950	Nord			3-1 Ouest
1951	Alsace			3-2 Lorraine
1952	Lorraine		4-2 Sud-Est
1953	Auvergne		1-0 Centre-Ouest
1954	Nord			2-0 Sud-Est
1955	Sud-Est			6-1 Ouest
1956	Lorraine		3-1 Ouest
1957	Lorraine		2-0 Sud-Est	
1958	Nord			2-1 Sud-Est
1959	Nord			3-1 Auvergne
1960	Lyonnais		3-1 Normandie
1961	Paris			5-1 Lorraine
1962	Nord			2-1 Sud-Est
1963	Nord			5-0 Sud-Est
1964	Sud-Est			2-1 Franche-Comté
1965	Franche-Comté		2-0 Alsace
1966	Sud-Est			2-1 Nord
1967	Sud-Ouest		4-0 Nord
1968	Alsace			1-1 Lyonnais          [6-4 corners]
1969	Paris			2-1 Nord
1970	Sud-Ouest		4-1 Paris
1971	Atlantique		1-0 Sud-Est
1972	Picardie		1-0 Alsace
1973	Sud-Est			2-1 Lyonnais
1974	Lorraine		4-0 Corse
1975	Normandie		1-1 Sud-Ouest    	  [4-2 pen]
1976 	Sud-Est			3-1 Nord
1977	Méditerranée		1-0 Nord
1978	Paris   		2-0 Lorraine
1979	Paris			4-0 Nord
1980	Normandie   		2-2 Lorraine		  [4-3 pen]
1981	Méditerranée		2-0 Ouest
1982	Bourgogne		0-0 Normandie		  [5-4 pen]
1983	Bourgogne	        4-0 Alsace
1984	Paris Ile-de-France	5-0 Centre	
1985	Atlantique		0-0 Nord		  [6-5 pen]
1986	Midi-Pyrénées		1-1 Rhône-Alpes		  [4-1 pen]
1987	Paris Ile-de-France	0-0 Lorraine		  [3-2 pen]	
1988	Méditerranée		3-0 Atlantique   		
1989	Méditerranée		6-0 Normandie	
1990	Lorraine		0-0 Atlantique		  [3-1 pen]    
1991	La Réunion		1-1 Centre		  [5-4 pen]
1992	Centre-Ouest		1-0 Midi-Pyrénées
1993	Bourgogne		1-1 La Réunion	      	  [4-2 pen]
1994	Bourgogne		2-1 Nord Pas-de-Calais
1995	Aquitaine		4-2 Auvergne
1996	Rhône-Alpes		5-1 Méditerranée
1997	Alsace			3-1 Bretagne
1998	Lorraine		1-0 Midi-Pyrénées
1999	Atlantique		1-0 Rhône-Alpes

Coupe des Cadets (U-16)

Tournament also known as Challenge Paul Nicolas.

        Winners                 Runners-up

1973	SM Caen			2-1 OGC Nice
1974	FC Nantes		3-0 AC Ajaccio
1975	Nîmes Olympique		1-1 RP Strasbourg	  [4-2 pen]
1976	RC Strasbourg		2-1 Olympique Marseille
1977	Olympique Lyonnais	1-1 OGC Nice	 	  [4-2 pen]

Championnat National des Cadets (U-16)

Tournament also known as Challenge Paul Nicolas.

        Winners                 Runners-up

1978	RC Lens			3-1 AS Monaco
1979	Olympique Marseille	1-1 Olympique Lyonnais	  [4-3 pen]
1980	Olympique Lyonnais	1-0 Paris Saint-Germain
1981	RC Lens			2-2 Nîmes Olympique       [6-5 pen]
1982	Nîmes Olympique		2-0 Paris FC	
1983	AJ Auxerre		1-0 RC Lens	
1984	AJ Auxerre		2-2 Girondins de Bordeaux [7-6 pen]
1985	RC Lens			2-1 Toulouse FC
1986	RC Lens			0-0 AJ Auxerre	 	  [5-3 pen]
1987	AJ Auxerre		7-0 Valenciennes		
1988	Paris Saint-Germain   	2-0 Nîmes Olympique
1989	Lille OSC		1-0 Paris FC
1990	Montpellier-Hérault	5-1 FC Metz

1991    replaced by national U-17 and U-15 championships

Championnat National (U-17/U-18)

        Winners                     Runners-up
U-17
1991	FC Nantes		2-1 AJ Auxerre	
1992	RC Strasbourg		0-0 Toulouse FC          [5-4 pen]
1993	Olympique Lyonnais	4-1 AS Nancy
1994	AJ Auxerre		0-0 FC Metz	 	 [4-3 pen]
1995	AS Cannes		3-2 INF Clairefontaine
1996	AS Cannes		1-1 FC Metz	 	 [5-4 pen]
1997	AS Saint-Etienne	0-0 FC Lyon	 	 [4-2 pen]
1998	Girondins de Bordeaux   4-2 FC Sochaux
1999	Girondins de Bordeaux	3-0 Olympique Lyonnais
2000	Olympique Lyonnais	2-0 SM Caen
2001	FC Metz			2-1 Bordeaux
2002	Stade Rennais		2-1 OGC Nice
U-18
2003	FC Sochaux		3-0 Olympique Lyonnais
2004	OGC Nice		0-0 Olympique Lyonnais	 [4-3 pen]
2005	Olympique Lyonnais	4-1 FC Nantes
2006    Paris Saint-Germain     2-0 AS Monaco

Championnat National (U-15/U-16)

        Winners                     Runners-up
U-15
1991	AJ Auxerre		2-0 FC Nantes
1992	Le Havre AC		2-1 AJ Auxerre
1993	AS Cannes		6-3 FC Nantes
1994  	Olympique Lyonnais	5-0 Toulouse FC
1995	Olympique Lyonnais	4-2 Racing 92 Paris
1996	AJ Auxerre		5-1 Toulouse FC
1997	Lille OSC		3-1 Stade Rennais
1998	Le Havre AC		2-1 AS Cannes 
1999	Girondins de Bordeaux	1-0 Le Havre AC
2000	Olympique Lyonnais	2-1 INF Clairefontaine
2001	INF Clairefontaine	0-0 Saint-Etienne	 [3-2 pen]
2002	SC Bastia		2-0 AJ Auxerre
U-16
2003	AJ Auxerre		2-1 Olympique Lyonnais
2004	Olympique Lyonnais	3-0 Le Havre AC
2005	FC Metz			3-2 Toulouse FC


Youth U-14

Coupe Nationale des Minimes (U-14)

        Winners                     Runners-up

1976	Paris			5-1 Centre-Ouest
1977	Méditerranéee		1-0 Alsace	
1978	Méditerranéee		1-0 Ouest
1979	Normandie		2-1 Lyonnais
1980	Lyonnais		4-0 Atlantique
1981	Paris			1-1 Méditerranéee	 [4-3 pen]
1982	Aquitaine		3-1 Atlantique	
1983	Alsace			2-1 Bourgogne
1984	Rhône-Alpes		4-1 Normandie
1985	Aquitaine		1-0 Rhône-Alpes
1986	Atlantique		1-0 Alsace	
1987	Rhône-Alpes		2-0 Centre	
1988	Ouest   		2-1 Rhône-Alpes
1989	Paris Ile-de-France	1-1 Centre-Ouest	 [5-4 pen]
1990	Aquitaine		3-1 Auvergne	
1991	Bretagne		2-1 Lorraine
1992	Midi-Pyrénées		1-1 Nord Pas-de-Calais	 [4-3 pen]
1993	Languedoc-Roussillon	0-0 Paris Ile-de-France	 [4-3 pen]
1994	Rhône-Alpes		3-2 Paris Ile-de-France
1995	Centre			2-1 Nord Pas-de-Calais
1996	Nord Pas-de-Calais	1-0 Méditerranéee
1997	Midi-Pyrénées		1-1 Atlantique	 	 [3-1 pen]
1998	Midi-Pyrénées		1-1 Atlantique	 	 [4-3 pen]
1999	Paris Ile-de-France	2-0 Normandie  
2000	Nord Pas-de-Calais	2-0 Lorraine
2001	Rhône-Alpes		4-1 Picardie  
2002	Méditerranée		3-2 Rhône-Alpes
2003    Bourgogne		3-0 Franche-Comté
2004	Méditerranée		2-1 Franche-Comté
2005	Nord Pas-de-Calais	1-1 Aquitaine		 [8-7 pen]

Coupe Nationale des Poussins

        Winners                     Runners-up

1981	SO Cholet		3-3 FC Serquigny	 [4-2 pen]
1982	Olympique Lyonnais	4-3 SO Cholet
1983	ES Ste-Anne Reims	3-0 EF Bastia
1984	FC Vaulx-en-Velin	2-0 US Colomiers
1985	Lille OSC		1-1 EF Bastia	 	 [7-5 pen]
1986	US Colomiers		2-0 US Caillois
1987	Olympique Marseille	2-2 Norcap Grenoble	 [5-4 pen]
1988	Norcap Grenoble		2-0 Girondins de Bordeaux
1989	ES Jarville		2-0 Tournefeuille
1990	AS Creil		2-0 Besançon
1991	Olympique Marseille	8-2 Valenciennes
1992	FC Metz			5-0 Olympique Marseille
1993	AS Saint-Etienne	1-1 Montfermeil	 	 [8-7 pen]
1994	Nîmes Ol.		2-0 Thourotte
1995	Olympique Marseille	3-0 FC Metz
1996	Olympique Marseille	2-0 Lille OSC
1997	Olympique Lyonnais	2-0 SM Caen

Coupe Nationale des Benjamins (U-12)

Tournament also known as Challenge Henri Guérin or 
Coupe Nationale de Football à 9 (played in teams of 9).

        Winners                 Runners-up

1999	SM Caen			St Pierroise
2000	FC Nantes		RC Lens
2001	SM Caen			AS Forez Andrézieux-Bouthéon
2002	FC Metz			Le Havre AC
2003	Olympique Lyonnais	US Créteil
2004	Olympique Lyonnais	RC Strasbourg
2005    FC Nantes		FR Haguenau


Youth - Women

Coupe Nationale des Espoires (U-20 (95,96) or U-21 (97))

        Winners         	    Runners-up

1995	Nord Pas-de-Calais	2-0 Bretagne	   
1996	Aquitaine		4-1 Rhônes-Alpes
1997	Aquitaine		2-0 Rhônes-Alpes

Additional Data Coupe Nationale des Espoires

Coupe Nationale des Cadettes (U-16)

        Winners                     Runners-up

1989	Atlantique		2-1 Rhônes-Alpes
1990	Aquitaine		1-0 Ouest
1991	Bretagne		4-0 Champagne-Ardennes
1992	Rhône-Alpes		1-0 Bourgogne
1993	Nord Pas-de-Calais	2-0 Atlantique
1994	Centre			0-0 Rhônes-Alpes          [8-7 pen]
1995	Nord Pas-de-Calais	4-1 Atlantique
1996	Rhône-Alpes		2-0 Méditerranée
1997	Bretagne		3-2 Lorraine

Additional Data Coupe Nationale des Cadettes

Coupe Nationale Féminine (U-16)

1998    Rhône-Alpes	        2-1 Bourgogne
1999	Centre-Ouest		1-1 Bourgogne             [5-4 pen]
2000	Nord Pas-de-Calais	5-0 Picardie
2001    Nord Pas de Calais	2-1 Champagne Ardenne 
2002    Paris Île-de-France	2-2 Basse-Normandie       [2-1 pen]
2003    Méditerranée		3-2 Languedoc-Roussillon
2004	Bretagne		7-1 Nord Pas-de-Calais
2005	Rhône-Alpes	        3-0 Languedoc-Roussillon

Additional Data Coupe Nationale Féminine (U-16)

Coupe Fédérale Féminine (U-16)

Played in teams of 7.

        Winners                         Runners-up

1996	FC Lyon Fém.		    1-0 Celtic Beaumont Marseille
1997	FC Lyon Fém.		    2-0 ASPTT Mulhouse
1998	Celtic Beaumont Marseille   3-1 FC Lyon Fém.
1999	Celtic Beaumont Marseille   3-1 US Compiègne CO
2000    US Compiègne CO		    3-1 AS Saint-Quentin FF
2001    FC Lyon Fém.	            4-0 FC Vendenheim 
2002    FC Lyon Fém.		    3-1 ASJ Soyaux
2003    FC Lyon Fém.		    7-0 Blanc-Mesnil
2004	Toulouse FC		    4-2 ESOF La Roche-sur-Yon
2005	Montpellier		    0-0 Woippy		   [5-4 pen]

Additional Data Coupe Fédérale Féminine (U-16)

Challenge Féminin des Districts (U-13)

Played in teams of 7.

        Winners                         Runners-up

2002    Provence 		3-2 Bas-Rhin
2003    Hte-Garonne Midi-Toulousain 2-1 Vendée
2004	Rhône-Durance		    1-1 Aveyron		   [8-7 pen]
2005	Côte-d'Opale		    1-1 Var		   [4-2 pen]

Coupe Fédérale Féminine (U-13)

Played in teams of 7.

        Winners                     Runners-up

2001    OS Monaco		2-1 ASPTT Marseille
2002    Val Baugeois        4-3 Monaco
2003	Toulouse		2-2 Hénin-Beaumont	   [4-3 pen]
2004	FCF Monteux/Vaucluse	2-2 ES Val Baugeois 	   [4-3 pen]
2005	Lorient		        3-2 Hénin-Beaumont


Companies' Football

Championnat National Corporatif/Championnat National du Football d'Entreprise

        Winners                                 Runners-up

1982	Buzzichelli Toulouse			Centre Hospitalier Ajaccio
1983	Peugeot Hordain				Serel Nice
1984	Buzzichelli Toulouse			Lido Paris
1985	Buzzichelli Toulouse			Centre Hospitalier Ajaccio
1986	Crédit Agricole Roubaix			Buzzichelli Toulouse
1987	Buzzichelli Toulouse			E.M. Charleville-Mezieres
1988	Entente Municipale Charleville-Mezieres	Chemins de fer Bastia
1989	Gazelec FC Ajaccio			Municipaux Bordeaux
1990	Entente Municipale Charleville-Mezieres Hospitaliers Lille
1991	AS Laboratoire Pierre Favre Castres     PTT-CNET Issy-les-Moulineaux
1992	Entente Municipale Charleville-Mezieres Municipaux Cannes
1993	AS Laboratoire Pierre Favre Castres	RC Port du Havre
1994	AS Bourse de Paris			Sabatié Libourne
1995	Municipaux Rennes et District		Municipaux Cannes
1996	Entente Municipale Charleville-Mezieres	Sextant Avionique Valence
1997	GS Marcel Nicollin Montpellier		Chaussées Expo Desmazières Lesquin
1998	PTT-CNET Issy-les-Moulineaux		As Municipaux Rennes
1999	GS Marcel Nicollin Montpellier		Solectron IBM Cestas
2000	GS Marcel Nicollin Montpellier		RC Port du Havre
2001	GS Marcel Nicollin Montpellier		Solectron IBM Cestas
2002    GS Marcel Nicollin Montpellier		France Telecom Issy-les-Moulineaux
2003    FTRD Issy-les-Moulineaux		Municipeaux Rennes
2004	GS Marcel Nicollin Montpellier		CHR Talence
2005	GS Marcel Nicollin Montpellier		Municipeaux Rennes

Coupe Nationale Corporatif/Coupe Nationale du Football d'Entreprise

        Winners                                 Runners-up

1924	Club ECFM Gennevilliers	  		SS Biscuit Pernot
1925	CS Henri Esder		  		Club ECFM Gennevilliers		
1926	US Bon Marché		  		Dunlop Sports
1927	Dunlop Sports		  		Guaranty Club
1928	Dunlop Sports		  		Guaranty Club
1929	Dunlop Sports		  		US Bon Marché
1930	Guaranty Club		  		Dunlop Sports
1931	Guaranty Club 		  		CPDE
1932	US Métro		  		Dunlop Sports
1933	Guaranty Club		  		Talbot Sports
1934	Guaranty Club		  		AC Citroën
1935	Dunlop Sports		  		Guaranty Club
1936	Goodrich Sports		  		CS Transatlantique Le Havre
1937	Guaranty Club		  		Sporting Usines Chausson
1938	Sporting Usines Chausson       	        CS Standard Port Jérôme
1939	Association Sportive Ferodo     	CS Rhône-Poulenc 
1940-1946	not held
1947	CS Transatlantique  	        	MS Hospitalière
1948	US Tailleur fils          		Mathon Dubuille
1949	US Tailleur fils          		AS Hospitaliers
1950	FC Autos Peugeot          		Télémécanique
1951	C. Cocard	          		Astra Sports 
1952	C. Cocard		  		FC Autos Peugeot 
1953	C. Cocard		  		CT Montpellier
1954	CS Polymécanique	  		CS Transatlantique
1955	CS Polymécanique	  		US Tailleur fils
1956	Morane Hydro Sports	  		Raffineries du Havre
1957	US Tailleur fils          		AS Auteurs
1958	Autos Peugeot Montbéliard 		Morane Hydro Sports
1959	AS Auteurs		  		NEA Lille
1960	NEA Lille		  		Hospitaliers Montpellier
1961	Francia Rouen             		Teinturerie Laval Reims
1962	Port Saint-Louis          		Diamant Sports
1963	Francia Rouen             		Cousin de WQervicq 
1964	AS Brûleurs Francia       		NEA Sports Lille
1965	AC Citroën Rennes         		Ducellier Issoire
1966	FC Bongard Holtzheim      		Omnium Sportif Tunzini Paris
1967	Francia Rouen             		Le Ripault Tours
1968	FC Bongard                		Omnium Sportif Tunzini
1969	FC Bongard                		Buzzichelli Toulouse
1970	Halles-Présence Montpellier     	Bergerat-Monnoyeur Nancy
1971	Journaux Officiels Paris 		Labinal Paris
1972	US Municipaux Marseille   		PUM Reims
1973	AS Sommer Sedan           		AS Unic Fiat
1974	AS Sommer Sedan           		Nettoiement Montpellier
1975	Municipaux Montpellier    		Daniel Loos
1976	US Tailleur fils          		Buzzichelli Toulouse
1977	Buzzichelli Toulouse      		AS Unic Fiat Paris
1978	Unic Fiat Trappes         		AS Dockers Bordeaux
1979	Buzzichelli Toulouse      		Vermecca Reims
1980	Municipaux Montpellier    		Granja Toulouse
1981      not awarded
1982	Municipaux Epinal         		Aubert et Duval
1983	Serel-Nice 				Municipaux Epinal         		
1984	Aerospatiale Marignane			Finances Nancy
1985	Buzzichelli Toulouse            	Fabre Castres
1986	Crédit Agricole Roubaix         	Municipaux Charleville
1987	Buzzichelli Toulouse                    GEPC La Ciotat
1988	Crédit Agricole Roubaix		     	USAC Angers
1989	Pipper Reims Heidsieck                  HLM Nice
1990	AS Laboratoire Pierre Favre Castres     CNET Issy-les-Moulineaux
1991	PTT-CNET Issy-les-Moulineaux	     	AS Municipaux Bordeaux
1992	AS Municipaux Bordeaux               	ASJC Decaux
1993	PTT-CNET Issy-les-Moulineaux         	E.M. Charleville-Mezieres
1994	Entente Municipale Charleville-Mezieres CHU Caen
1995	PTT-CNET Issy-les-Moulineaux         	Municipaux Toulouse
1996	PTT-CNET Issy-les-Moulineaux         	RC Port du Havre
1997	PTT-CNET Issy-les-Moulineaux        	RC Port du Havre
1998	AS Bourse de Paris                      Pastoral Groupe Lapeyre Epernay
1999	GS Marcel Nicollin Montpellier	        Solectron IBM Cestas
2000	GS Marcel Nicollin Montpellier          Solectron IBM Cestas
2001	GS Marcel Nicollin Montpellier          Municipaux Rennes
2002	AS Laboratoires Pierre Fabre Castres	FTRD Issy-les-Moulineaux
2003	Municipeaux Rennes			RC Port du Havre
2004	GS Marcel Nicollin Montpellier		Le Havre CETN
2005	ASPTT Paris				GS Marcel Nicollin Montpellier

Coupe Corporative des Ligues

        Winners                     Runners-up

1975/77	Corse			2-0 Atlantique
1977/79 Midi-Pyrénées           6-2 Méditerranée     aet
1979/81 Nord-Est		1-0 Méditerranée


Various

Coupe des Régions (Amateurs)

        Winners                 Runners-up

1999 	Auvergne		2-1 Ile-de-France	[in Yzeure]
2000	Méditerranée		1-0 Bretagne		[in Pont l'Abbé]
2001/02	Maine			3-1 Bretagne		[in Lannion]                        
2003/04	Nord Pas-de-Calais	2-1 Bretagne		[in Cesson Sévigné]	

Football en Salle (Futsal)

        Winners                 	     Runners-up

1995 	AS Saint-Priest			 3-1 Perreux-Joinville
1996	US Village Olympique Grenoble	 3-2 AS Saint-Priest
1997	USVO Grenoble           	 1-1 l'Etrat Sportif     	[1-0 pen]
1998	Canal Sport Roubaix		 4-1 JL Knutange
1999	CS Mars Bischeim		 8-6 ASO Arménienne
2000    Saint-Saulve S'Point Boys	 4-1 Canal Sport Roubaix
2001	ASF Andrézieux Bouthéon		 4-2 FC Flers
2002	Champs Futsal Club Val de Marne	 2-2 Canal Sport Roubaix	[2-1 pen]
2003    AS Roubaix Trois Ponts		 2-0 Club des Artistes Villepinte
2004	Mulhouse FC			 4-4 US Ivry			[2-1 pen]	
2005	Roubaix Futsal			 3-3 Issy-les-Moulineaux Futsal	[2-1 pen]

Foot Etudes (UNSS Cadets)

The winner is qualified for the ISF (School) World Championship

        Winners                      

1995	Lycée F.Daguin et M.Dassault (Mérignac)
1996	Lycée F.Daguin et M.Dassault (Mérignac)
1997	Lycée Pierre Mendès-France (Epinal)
1998	Lycée J.Fourier (Auxerre)	
1999	Lycée Henri Vincenot (Louhans)
2000    --
2001	Lycée de la Venise Verte (Niort)
2002    Lycée Fays (Villeurbanne)
2003	Lycée de la Venise Verte (Niort)
2004	Lycée Ambroise Paré (Laval)
2005	Lycée Monteil (Rodez)

About this document

Prepared and maintained by Erik Garin for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Erik Garin (garinerik@hispeed.ch)
Last updated: 21 Feb 2007

(C) Copyright Erik Garin and RSSSF 2001/07
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.