Italy Fifth Level 2004/05

Serie D	

Group A	

Table:	

 1.A.C. Cuneo 1905 S.R.L.                 34 24  6  4 61-30 78 Promoted
 2.A.S. Cossatese                         34 24  4  6 69-34 76 Promotion Playoff
 3.A.C. Voghera S.R.L.                    34 16 11  7 60-38 59 Promotion Playoff
 4.F.C. Giaveno                           34 16  7 11 49-41 55 Promotion Playoff
 5.F.B.C. Casteggio Broni                 34 14 12  8 53-42 54 Promotion Playoff
 6.U.S. Lavagnese 1919                    34 12 13  9 48-37 49	
 7.U.S.D. Orbassano                       34 12 11 11 46-43 47	
 8.A.S. Trino Calcio                      34 11 11 12 37-38 44	
 9.A.C. Loanesi San Francesco             34 10 14 10 47-49 44	
10.Armando Picchi Calcio S.R.L.           34 11 10 13 43-46 43	
11.F.C. Vado                              34 11 10 13 35-44 43	
12.F.C. Canavese                          34 10 11 13 41-50 41	
13.Savona Calcio S.R.L.                   34  9 13 12 35-43 40 Relegation Playoff
14.A.S.D. Fo.Ce.Vara                      34  8 13 13 41-45 37 Relegation Playoff
15.V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.              34 10  7 17 46-54 37 Relegation Playoff
16.Versilia 1998 S.R.L.                   34  7 11 16 32-45 32 Relegation Playoff
17.Borgosesia Calcio S.R.L.               34  7  9 18 34-57 30 Relegated
18.U.S. Novese                            34  3  9 22 21-62 18 Relegated

Round 1
A.C. Loanesi San Francesco         1-0 F.C. Giaveno                       
A.S. Cossatese                     1-0 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
A.S. Trino Calcio                  0-0 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
F.B.C. Casteggio Broni             2-0 Savona Calcio S.R.L.               
F.C. Vado                          0-3 A.C. Voghera S.R.L.                
U.S. Lavagnese 1919                0-1 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
U.S. Novese                        1-0 F.C. Canavese                      
U.S.D. Orbassano                   1-0 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
Versilia 1998 S.R.L.               5-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           

Round 2
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2-1 F.B.C. Casteggio Broni             
A.C. Voghera S.R.L.                1-0 A.S. Trino Calcio                  
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  2-2 U.S.D. Orbassano                   
Armando Picchi Calcio S.R.L.       0-2 A.C. Loanesi San Francesco         
Borgosesia Calcio S.R.L.           3-2 F.C. Vado                          
F.C. Canavese                      0-0 U.S. Lavagnese 1919                
F.C. Giaveno                       1-0 A.S. Cossatese                     
Savona Calcio S.R.L.               3-2 U.S. Novese                        
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          1-1 Versilia 1998 S.R.L.               

Round 3
A.C. Loanesi San Francesco         1-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
A.S. Cossatese                     1-0 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
A.S. Trino Calcio                  1-2 Borgosesia Calcio S.R.L.           
F.B.C. Casteggio Broni             3-1 F.C. Giaveno                       
F.C. Canavese                      1-1 Savona Calcio S.R.L.               
F.C. Vado                          0-2 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
U.S. Lavagnese 1919                2-0 Versilia 1998 S.R.L.               
U.S. Novese                        1-3 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
U.S.D. Orbassano                   2-2 A.C. Voghera S.R.L.                

Round 4
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             1-1 F.C. Canavese                      
A.C. Voghera S.R.L.                2-2 A.C. Loanesi San Francesco         
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-2 A.S. Cossatese                     
Armando Picchi Calcio S.R.L.       0-2 F.B.C. Casteggio Broni             
Borgosesia Calcio S.R.L.           0-2 U.S.D. Orbassano                   
F.C. Giaveno                       2-2 U.S. Novese                        
Savona Calcio S.R.L.               1-1 U.S. Lavagnese 1919                
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          4-0 A.S. Trino Calcio                  
Versilia 1998 S.R.L.               1-1 F.C. Vado                          

Round 5
A.C. Loanesi San Francesco         1-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
A.S. Cossatese                     2-2 A.C. Voghera S.R.L.                
A.S. Trino Calcio                  2-1 Versilia 1998 S.R.L.               
F.B.C. Casteggio Broni             2-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
F.C. Canavese                      1-2 F.C. Giaveno                       
Savona Calcio S.R.L.               1-1 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
U.S. Lavagnese 1919                2-1 F.C. Vado                          
U.S. Novese                        1-1 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
U.S.D. Orbassano                   4-2 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          

Round 6
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             4-1 U.S. Lavagnese 1919                
A.C. Voghera S.R.L.                2-2 F.B.C. Casteggio Broni             
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  0-2 U.S. Novese                        
Armando Picchi Calcio S.R.L.       1-2 F.C. Canavese                      
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-2 A.S. Cossatese                     
F.C. Giaveno                       2-0 Savona Calcio S.R.L.               
F.C. Vado                          1-1 A.S. Trino Calcio                  
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          1-2 A.C. Loanesi San Francesco         
Versilia 1998 S.R.L.               1-1 U.S.D. Orbassano                   

Round 7
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             1-0 F.C. Giaveno                       
A.C. Loanesi San Francesco         1-3 Versilia 1998 S.R.L.               
A.S. Cossatese                     5-3 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
F.B.C. Casteggio Broni             2-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
F.C. Canavese                      1-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
Savona Calcio S.R.L.               0-2 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
U.S. Lavagnese 1919                0-0 A.S. Trino Calcio                  
U.S. Novese                        0-2 A.C. Voghera S.R.L.                
U.S.D. Orbassano                   1-0 F.C. Vado                          

Round 8
A.C. Voghera S.R.L.                5-3 F.C. Canavese                      
A.S. Trino Calcio                  2-1 U.S.D. Orbassano                   
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-0 Savona Calcio S.R.L.               
Armando Picchi Calcio S.R.L.       0-2 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-1 U.S. Novese                        
F.C. Giaveno                       3-1 U.S. Lavagnese 1919                
F.C. Vado                          0-0 A.C. Loanesi San Francesco         
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          3-0 F.B.C. Casteggio Broni             
Versilia 1998 S.R.L.               2-3 A.S. Cossatese                     

Round 9
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             4-3 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
A.C. Loanesi San Francesco         0-0 A.S. Trino Calcio                  
A.S. Cossatese                     2-1 F.C. Vado                          
F.B.C. Casteggio Broni             1-1 Versilia 1998 S.R.L.               
F.C. Canavese                      3-2 Borgosesia Calcio S.R.L.           
F.C. Giaveno                       4-1 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
Savona Calcio S.R.L.               0-2 A.C. Voghera S.R.L.                
U.S. Lavagnese 1919                1-1 U.S.D. Orbassano                   
U.S. Novese                        1-0 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          

Round 10
A.C. Voghera S.R.L.                1-2 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
A.S. Trino Calcio                  3-1 A.S. Cossatese                     
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  3-3 F.C. Giaveno                       
Armando Picchi Calcio S.R.L.       1-1 U.S. Lavagnese 1919                
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-1 Savona Calcio S.R.L.               
F.C. Vado                          1-0 F.B.C. Casteggio Broni             
U.S.D. Orbassano                   3-1 A.C. Loanesi San Francesco         
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          0-1 F.C. Canavese                      
Versilia 1998 S.R.L.               0-0 U.S. Novese                        

Round 11
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             4-2 Borgosesia Calcio S.R.L.           
A.S. Cossatese                     2-1 U.S.D. Orbassano                   
Armando Picchi Calcio S.R.L.       2-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
F.B.C. Casteggio Broni             2-0 A.S. Trino Calcio                  
F.C. Canavese                      4-0 Versilia 1998 S.R.L.               
F.C. Giaveno                       2-0 A.C. Voghera S.R.L.                
Savona Calcio S.R.L.               4-0 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
U.S. Lavagnese 1919                4-0 A.C. Loanesi San Francesco         
U.S. Novese                        0-1 F.C. Vado                          

Round 12
A.C. Loanesi San Francesco         3-3 A.S. Cossatese                     
A.C. Voghera S.R.L.                2-3 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
A.S. Trino Calcio                  2-0 U.S. Novese                        
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  2-2 U.S. Lavagnese 1919                
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-3 F.C. Giaveno                       
F.C. Vado                          2-0 F.C. Canavese                      
U.S.D. Orbassano                   1-2 F.B.C. Casteggio Broni             
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          3-1 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
Versilia 1998 S.R.L.               0-1 Savona Calcio S.R.L.               

Round 13
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             1-0 Versilia 1998 S.R.L.               
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-1 A.C. Voghera S.R.L.                
Armando Picchi Calcio S.R.L.       0-3 Borgosesia Calcio S.R.L.           
F.B.C. Casteggio Broni             2-2 A.C. Loanesi San Francesco         
F.C. Canavese                      1-0 A.S. Trino Calcio                  
F.C. Giaveno                       1-1 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
Savona Calcio S.R.L.               0-2 F.C. Vado                          
U.S. Lavagnese 1919                1-0 A.S. Cossatese                     
U.S. Novese                        2-2 U.S.D. Orbassano                   

Round 14
A.C. Loanesi San Francesco         2-0 U.S. Novese                        
A.C. Voghera S.R.L.                1-1 U.S. Lavagnese 1919                
A.S. Cossatese                     3-1 F.B.C. Casteggio Broni             
A.S. Trino Calcio                  1-1 Savona Calcio S.R.L.               
Borgosesia Calcio S.R.L.           0-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
F.C. Vado                          2-1 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
U.S.D. Orbassano                   1-1 F.C. Canavese                      
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          0-2 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
Versilia 1998 S.R.L.               0-1 F.C. Giaveno                       

Round 15
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2-1 A.S. Trino Calcio                  
A.C. Voghera S.R.L.                1-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-1 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
Armando Picchi Calcio S.R.L.       3-2 Versilia 1998 S.R.L.               
F.C. Canavese                      3-3 A.C. Loanesi San Francesco         
F.C. Giaveno                       3-0 F.C. Vado                          
Savona Calcio S.R.L.               0-0 U.S.D. Orbassano                   
U.S. Lavagnese 1919                2-0 F.B.C. Casteggio Broni             
U.S. Novese                        0-3 A.S. Cossatese                     

Round 16
A.C. Loanesi San Francesco         2-2 Savona Calcio S.R.L.               
A.S. Cossatese                     3-0 F.C. Canavese                      
A.S. Trino Calcio                  1-1 F.C. Giaveno                       
F.B.C. Casteggio Broni             1-1 U.S. Novese                        
F.C. Vado                          1-1 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
U.S. Lavagnese 1919                2-4 Borgosesia Calcio S.R.L.           
U.S.D. Orbassano                   1-2 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          0-2 A.C. Voghera S.R.L.                
Versilia 1998 S.R.L.               0-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  

Round 17
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             0-0 A.C. Loanesi San Francesco         
A.C. Voghera S.R.L.                3-0 Versilia 1998 S.R.L.               
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-1 F.C. Vado                          
Armando Picchi Calcio S.R.L.       1-0 A.S. Trino Calcio                  
Borgosesia Calcio S.R.L.           3-1 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
F.C. Canavese                      0-2 F.B.C. Casteggio Broni             
F.C. Giaveno                       2-2 U.S.D. Orbassano                   
Savona Calcio S.R.L.               0-1 A.S. Cossatese                     
U.S. Novese                        0-2 U.S. Lavagnese 1919                

Round 18
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2-1 A.S. Cossatese                     
A.C. Voghera S.R.L.                4-1 F.C. Vado                          
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-0 A.S. Trino Calcio                  
Armando Picchi Calcio S.R.L.       3-0 U.S.D. Orbassano                   
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-1 Versilia 1998 S.R.L.               
F.C. Canavese                      2-0 U.S. Novese                        
F.C. Giaveno                       1-1 A.C. Loanesi San Francesco         
Savona Calcio S.R.L.               1-1 F.B.C. Casteggio Broni             
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          1-1 U.S. Lavagnese 1919                

Round 19
A.C. Loanesi San Francesco         2-2 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
A.S. Cossatese                     3-0 F.C. Giaveno                       
A.S. Trino Calcio                  3-0 A.C. Voghera S.R.L.                
F.B.C. Casteggio Broni             0-0 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
F.C. Vado                          1-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
U.S. Lavagnese 1919                3-1 F.C. Canavese                      
U.S. Novese                        0-2 Savona Calcio S.R.L.               
U.S.D. Orbassano                   1-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
Versilia 1998 S.R.L.               2-1 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          

Round 20
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             3-0 U.S. Novese                        
A.C. Voghera S.R.L.                5-1 U.S.D. Orbassano                   
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  3-0 A.C. Loanesi San Francesco         
Armando Picchi Calcio S.R.L.       0-1 A.S. Cossatese                     
Borgosesia Calcio S.R.L.           0-0 A.S. Trino Calcio                  
F.C. Giaveno                       2-1 F.B.C. Casteggio Broni             
Savona Calcio S.R.L.               1-1 F.C. Canavese                      
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          1-2 F.C. Vado                          
Versilia 1998 S.R.L.               0-0 U.S. Lavagnese 1919                

Round 21
A.C. Loanesi San Francesco         1-2 A.C. Voghera S.R.L.                
A.S. Cossatese                     1-0 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
A.S. Trino Calcio                  2-1 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
F.B.C. Casteggio Broni             2-1 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
F.C. Canavese                      0-2 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
F.C. Vado                          0-0 Versilia 1998 S.R.L.               
U.S. Lavagnese 1919                2-2 Savona Calcio S.R.L.               
U.S. Novese                        1-2 F.C. Giaveno                       
U.S.D. Orbassano                   5-2 Borgosesia Calcio S.R.L.           

Round 22
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2-0 Savona Calcio S.R.L.               
A.C. Voghera S.R.L.                0-1 A.S. Cossatese                     
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  2-3 F.B.C. Casteggio Broni             
Armando Picchi Calcio S.R.L.       1-1 U.S. Novese                        
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-1 A.C. Loanesi San Francesco         
F.C. Giaveno                       1-2 F.C. Canavese                      
F.C. Vado                          2-1 U.S. Lavagnese 1919                
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          0-0 U.S.D. Orbassano                   
Versilia 1998 S.R.L.               0-1 A.S. Trino Calcio                  

Round 23
A.C. Loanesi San Francesco         4-1 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
A.S. Cossatese                     2-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
A.S. Trino Calcio                  2-2 F.C. Vado                          
F.B.C. Casteggio Broni             2-2 A.C. Voghera S.R.L.                
F.C. Canavese                      0-1 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
Savona Calcio S.R.L.               0-1 F.C. Giaveno                       
U.S. Lavagnese 1919                2-0 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
U.S. Novese                        0-2 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
U.S.D. Orbassano                   1-2 Versilia 1998 S.R.L.               

Round 24
A.C. Voghera S.R.L.                3-1 U.S. Novese                        
A.S. Trino Calcio                  1-0 U.S. Lavagnese 1919                
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  3-2 F.C. Canavese                      
Armando Picchi Calcio S.R.L.       1-1 Savona Calcio S.R.L.               
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-3 F.B.C. Casteggio Broni             
F.C. Giaveno                       1-3 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
F.C. Vado                          1-0 U.S.D. Orbassano                   
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          2-2 A.S. Cossatese                     
Versilia 1998 S.R.L.               1-0 A.C. Loanesi San Francesco         

Round 25
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             1-0 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
A.C. Loanesi San Francesco         2-0 F.C. Vado                          
A.S. Cossatese                     3-1 Versilia 1998 S.R.L.               
F.B.C. Casteggio Broni             4-0 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
F.C. Canavese                      1-1 A.C. Voghera S.R.L.                
Savona Calcio S.R.L.               2-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
U.S. Lavagnese 1919                1-0 F.C. Giaveno                       
U.S. Novese                        0-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
U.S.D. Orbassano                   1-0 A.S. Trino Calcio                  

Round 26
A.C. Voghera S.R.L.                2-0 Savona Calcio S.R.L.               
A.S. Trino Calcio                  2-1 A.C. Loanesi San Francesco         
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-2 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
Armando Picchi Calcio S.R.L.       3-4 F.C. Giaveno                       
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-2 F.C. Canavese                      
F.C. Vado                          0-0 A.S. Cossatese                     
U.S.D. Orbassano                   1-1 U.S. Lavagnese 1919                
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          2-0 U.S. Novese                        
Versilia 1998 S.R.L.               2-2 F.B.C. Casteggio Broni             

Round 27
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2-1 A.C. Voghera S.R.L.                
A.C. Loanesi San Francesco         1-0 U.S.D. Orbassano                   
A.S. Cossatese                     3-1 A.S. Trino Calcio                  
F.B.C. Casteggio Broni             2-0 F.C. Vado                          
F.C. Canavese                      1-4 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
F.C. Giaveno                       0-0 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
Savona Calcio S.R.L.               0-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
U.S. Lavagnese 1919                0-0 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
U.S. Novese                        1-2 Versilia 1998 S.R.L.               

Round 28
A.C. Loanesi San Francesco         2-3 U.S. Lavagnese 1919                
A.C. Voghera S.R.L.                2-1 F.C. Giaveno                       
A.S. Trino Calcio                  1-1 F.B.C. Casteggio Broni             
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-2 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
Borgosesia Calcio S.R.L.           0-0 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
F.C. Vado                          2-0 U.S. Novese                        
U.S.D. Orbassano                   2-1 A.S. Cossatese                     
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          1-2 Savona Calcio S.R.L.               
Versilia 1998 S.R.L.               1-1 F.C. Canavese                      

Round 29
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             3-0 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
A.S. Cossatese                     3-0 A.C. Loanesi San Francesco         
Armando Picchi Calcio S.R.L.       0-0 A.C. Voghera S.R.L.                
F.B.C. Casteggio Broni             1-3 U.S.D. Orbassano                   
F.C. Canavese                      1-1 F.C. Vado                          
F.C. Giaveno                       1-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
Savona Calcio S.R.L.               1-0 Versilia 1998 S.R.L.               
U.S. Lavagnese 1919                3-1 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
U.S. Novese                        0-2 A.S. Trino Calcio                  

Round 30
A.C. Loanesi San Francesco         1-1 F.B.C. Casteggio Broni             
A.C. Voghera S.R.L.                1-0 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
A.S. Cossatese                     3-1 U.S. Lavagnese 1919                
A.S. Trino Calcio                  2-0 F.C. Canavese                      
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-2 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
F.C. Vado                          1-2 Savona Calcio S.R.L.               
U.S.D. Orbassano                   1-0 U.S. Novese                        
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          2-0 F.C. Giaveno                       
Versilia 1998 S.R.L.               0-1 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             

Round 31
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2-0 F.C. Vado                          
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-2 Borgosesia Calcio S.R.L.           
Armando Picchi Calcio S.R.L.       1-2 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
F.B.C. Casteggio Broni             0-2 A.S. Cossatese                     
F.C. Canavese                      1-0 U.S.D. Orbassano                   
F.C. Giaveno                       1-0 Versilia 1998 S.R.L.               
Savona Calcio S.R.L.               2-1 A.S. Trino Calcio                  
U.S. Lavagnese 1919                1-1 A.C. Voghera S.R.L.                
U.S. Novese                        0-2 A.C. Loanesi San Francesco         

Round 32
A.C. Loanesi San Francesco         3-1 F.C. Canavese                      
A.S. Cossatese                     4-1 U.S. Novese                        
A.S. Trino Calcio                  3-3 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-1 A.C. Voghera S.R.L.                
F.B.C. Casteggio Broni             2-1 U.S. Lavagnese 1919                
F.C. Vado                          2-1 F.C. Giaveno                       
U.S.D. Orbassano                   1-0 Savona Calcio S.R.L.               
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          0-0 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
Versilia 1998 S.R.L.               0-3 Armando Picchi Calcio S.R.L.       

Round 33
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2-1 U.S.D. Orbassano                   
A.C. Voghera S.R.L.                2-0 V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          
A.S.D. Fo.Ce.Vara                  1-1 Versilia 1998 S.R.L.               
Armando Picchi Calcio S.R.L.       3-3 F.C. Vado                          
Borgosesia Calcio S.R.L.           1-0 U.S. Lavagnese 1919                
F.C. Canavese                      2-0 A.S. Cossatese                     
F.C. Giaveno                       2-0 A.S. Trino Calcio                  
Savona Calcio S.R.L.               2-2 A.C. Loanesi San Francesco         
U.S. Novese                        2-2 F.B.C. Casteggio Broni             

Round 34
A.C. Loanesi San Francesco         1-2 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             
A.S. Cossatese                     5-2 Savona Calcio S.R.L.               
A.S. Trino Calcio                  2-2 Armando Picchi Calcio S.R.L.       
F.B.C. Casteggio Broni             1-1 F.C. Canavese                      
F.C. Vado                          1-2 A.S.D. Fo.Ce.Vara                  
U.S. Lavagnese 1919                5-0 U.S. Novese                        
U.S.D. Orbassano                   2-0 F.C. Giaveno                       
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.          5-0 Borgosesia Calcio S.R.L.           
Versilia 1998 S.R.L.               2-1 A.C. Voghera S.R.L.                

Group B	

Table:	

 1.U.S. Canzese                           34 24  6  4 71-30 78 Promoted
 2.A.C. CittÓ Di Lecco                    34 23  2  9 60-41 71 Promotion Playoff
 3.Pol. Alghero S.R.L.                    34 18  9  7 53-29 63 Promotion Playoff
 4.U.S. Caratese                          34 17  7 10 58-53 58 Promotion Playoff
 5.U.S. Olginatese                        34 17  7 10 62-34 58 Promotion Playoff
 6.Pol. Arzachena                         34 14 11  9 44-36 53	
 7.A.S. Oggiono Calcio S.R.L.             34 16  5 13 52-46 53	
 8.Vigevano Calcio S.R.L.                 34 13  7 14 51-53 46	
 9.A.C. Borgomanero                       34 12  9 13 57-46 45	
10.A.S. Atletico Calcio                   34 13  6 15 42-44 45	
11.S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.        34 13  6 15 30-38 45	
12.Seregno 1913                           34 12  8 14 34-36 44 Preliminary Relegation Playoff
13.A.C. Castellettese                     34 12  8 14 43-49 44 Preliminary Relegation Playoff
14.A.S. Robbio                            34 11 10 13 38-34 43 Relegation Playoff
15.Solbiatese Arno Calcio S.R.L.          34  8 12 14 42-47 36 Relegation Playoff
16.Sparta Vespolate A.S.D.                34  8  7 19 29-47 31 Relegation Playoff
17.S.S. Pro Lissone                       34  6  6 22 34-75 24 Relegated
18.F.C. Venegono                          34  3  6 25 25-87 15 Relegated

Round 1
A.C. Castellettese                 3-2 U.S. Caratese                      
A.S. Robbio                        2-0 A.C. Borgomanero                   
Pol. Alghero S.R.L.                3-1 A.S. Atletico Calcio               
Pol. Arzachena                     1-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
Seregno 1913                       1-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      1-1 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
U.S. Canzese                       1-0 A.C. CittÓ Di Lecco                
U.S. Olginatese                    6-0 F.C. Venegono                      
Vigevano Calcio S.R.L.             2-2 S.S. Pro Lissone                   

Round 2
A.C. Borgomanero                   1-2 Pol. Alghero S.R.L.                
A.C. CittÓ Di Lecco                2-2 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
A.S. Atletico Calcio               2-3 A.C. Castellettese                 
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         0-1 A.S. Robbio                        
F.C. Venegono                      0-0 Pol. Arzachena                     
S.S. Pro Lissone                   1-1 U.S. Canzese                       
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    2-1 Seregno 1913                       
Sparta Vespolate A.S.D.            1-1 Vigevano Calcio S.R.L.             
U.S. Caratese                      3-2 U.S. Olginatese                    

Round 3
A.C. Borgomanero                   1-0 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
A.S. Robbio                        0-1 A.C. CittÓ Di Lecco                
Pol. Alghero S.R.L.                1-0 A.C. Castellettese                 
Pol. Arzachena                     3-0 U.S. Caratese                      
Seregno 1913                       4-1 F.C. Venegono                      
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      3-1 S.S. Pro Lissone                   
U.S. Canzese                       1-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
U.S. Olginatese                    3-1 A.S. Atletico Calcio               
Vigevano Calcio S.R.L.             1-1 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    

Round 4
A.C. Castellettese                 2-1 U.S. Olginatese                    
A.C. CittÓ Di Lecco                3-2 A.C. Borgomanero                   
A.S. Atletico Calcio               1-1 Pol. Arzachena                     
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         0-2 Pol. Alghero S.R.L.                
F.C. Venegono                      2-2 Vigevano Calcio S.R.L.             
S.S. Pro Lissone                   0-3 A.S. Robbio                        
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    1-3 U.S. Canzese                       
Sparta Vespolate A.S.D.            0-0 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
U.S. Caratese                      3-2 Seregno 1913                       

Round 5
A.C. Borgomanero                   1-1 S.S. Pro Lissone                   
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         1-0 A.C. CittÓ Di Lecco                
A.S. Robbio                        0-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
Pol. Alghero S.R.L.                0-1 U.S. Olginatese                    
Pol. Arzachena                     2-0 A.C. Castellettese                 
Seregno 1913                       1-0 A.S. Atletico Calcio               
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      4-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
U.S. Canzese                       3-1 F.C. Venegono                      
Vigevano Calcio S.R.L.             2-4 U.S. Caratese                      

Round 6
A.C. Castellettese                 1-1 Seregno 1913                       
A.C. CittÓ Di Lecco                0-5 Pol. Alghero S.R.L.                
A.S. Atletico Calcio               3-1 Vigevano Calcio S.R.L.             
F.C. Venegono                      1-1 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
S.S. Pro Lissone                   3-2 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    2-1 A.S. Robbio                        
Sparta Vespolate A.S.D.            2-0 A.C. Borgomanero                   
U.S. Caratese                      2-2 U.S. Canzese                       
U.S. Olginatese                    0-0 Pol. Arzachena                     

Round 7
A.C. Borgomanero                   1-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
A.C. CittÓ Di Lecco                2-0 S.S. Pro Lissone                   
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         2-1 Sparta Vespolate A.S.D.            
A.S. Robbio                        2-2 F.C. Venegono                      
Pol. Alghero S.R.L.                1-1 Pol. Arzachena                     
Seregno 1913                       1-1 U.S. Olginatese                    
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      0-1 U.S. Caratese                      
U.S. Canzese                       2-0 A.S. Atletico Calcio               
Vigevano Calcio S.R.L.             0-2 A.C. Castellettese                 

Round 8
A.C. Castellettese                 0-2 U.S. Canzese                       
A.S. Atletico Calcio               1-0 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
F.C. Venegono                      0-5 A.C. Borgomanero                   
Pol. Arzachena                     1-0 Seregno 1913                       
S.S. Pro Lissone                   1-1 Pol. Alghero S.R.L.                
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    0-1 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
Sparta Vespolate A.S.D.            0-1 A.C. CittÓ Di Lecco                
U.S. Caratese                      2-1 A.S. Robbio                        
U.S. Olginatese                    1-0 Vigevano Calcio S.R.L.             

Round 9
A.C. Borgomanero                   2-3 U.S. Caratese                      
A.C. CittÓ Di Lecco                3-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         4-0 F.C. Venegono                      
A.S. Robbio                        1-1 A.S. Atletico Calcio               
Pol. Alghero S.R.L.                1-2 Seregno 1913                       
S.S. Pro Lissone                   1-2 Sparta Vespolate A.S.D.            
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      1-0 A.C. Castellettese                 
U.S. Canzese                       1-1 U.S. Olginatese                    
Vigevano Calcio S.R.L.             1-2 Pol. Arzachena                     

Round 10
A.C. Castellettese                 3-4 A.S. Robbio                        
A.S. Atletico Calcio               2-1 A.C. Borgomanero                   
F.C. Venegono                      0-1 A.C. CittÓ Di Lecco                
Pol. Arzachena                     2-0 U.S. Canzese                       
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    2-1 S.S. Pro Lissone                   
Seregno 1913                       1-0 Vigevano Calcio S.R.L.             
Sparta Vespolate A.S.D.            0-2 Pol. Alghero S.R.L.                
U.S. Caratese                      1-0 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
U.S. Olginatese                    4-0 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      

Round 11
A.C. Borgomanero                   1-2 A.C. Castellettese                 
A.C. CittÓ Di Lecco                1-3 U.S. Caratese                      
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         1-0 A.S. Atletico Calcio               
A.S. Robbio                        0-1 U.S. Olginatese                    
Pol. Alghero S.R.L.                0-1 Vigevano Calcio S.R.L.             
S.S. Pro Lissone                   1-0 F.C. Venegono                      
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      6-2 Pol. Arzachena                     
Sparta Vespolate A.S.D.            2-1 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
U.S. Canzese                       0-1 Seregno 1913                       

Round 12
A.C. Castellettese                 1-1 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
A.S. Atletico Calcio               1-0 A.C. CittÓ Di Lecco                
F.C. Venegono                      1-1 Sparta Vespolate A.S.D.            
Pol. Arzachena                     1-1 A.S. Robbio                        
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    1-1 Pol. Alghero S.R.L.                
Seregno 1913                       0-1 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
U.S. Caratese                      2-1 S.S. Pro Lissone                   
U.S. Olginatese                    2-1 A.C. Borgomanero                   
Vigevano Calcio S.R.L.             2-3 U.S. Canzese                       

Round 13
A.C. Borgomanero                   1-0 Pol. Arzachena                     
A.C. CittÓ Di Lecco                1-0 A.C. Castellettese                 
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         2-0 U.S. Olginatese                    
A.S. Robbio                        1-2 Seregno 1913                       
Pol. Alghero S.R.L.                1-1 U.S. Canzese                       
S.S. Pro Lissone                   2-1 A.S. Atletico Calcio               
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    2-0 F.C. Venegono                      
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      1-0 Vigevano Calcio S.R.L.             
Sparta Vespolate A.S.D.            2-5 U.S. Caratese                      

Round 14
A.C. Castellettese                 2-1 S.S. Pro Lissone                   
A.S. Atletico Calcio               2-1 Sparta Vespolate A.S.D.            
F.C. Venegono                      0-1 Pol. Alghero S.R.L.                
Pol. Arzachena                     2-0 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
Seregno 1913                       2-1 A.C. Borgomanero                   
U.S. Canzese                       1-1 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
U.S. Caratese                      1-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
U.S. Olginatese                    1-2 A.C. CittÓ Di Lecco                
Vigevano Calcio S.R.L.             2-1 A.S. Robbio                        

Round 15
A.C. Borgomanero                   6-1 Vigevano Calcio S.R.L.             
A.C. CittÓ Di Lecco                2-1 Pol. Arzachena                     
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         3-2 Seregno 1913                       
A.S. Robbio                        0-1 U.S. Canzese                       
F.C. Venegono                      2-3 U.S. Caratese                      
Pol. Alghero S.R.L.                1-0 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
S.S. Pro Lissone                   0-4 U.S. Olginatese                    
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    0-1 A.S. Atletico Calcio               
Sparta Vespolate A.S.D.            3-0 A.C. Castellettese                 

Round 16
A.C. Castellettese                 0-1 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
A.S. Atletico Calcio               5-2 F.C. Venegono                      
Pol. Alghero S.R.L.                4-2 U.S. Caratese                      
Pol. Arzachena                     0-0 S.S. Pro Lissone                   
Seregno 1913                       0-1 A.C. CittÓ Di Lecco                
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      0-1 A.S. Robbio                        
U.S. Canzese                       3-0 A.C. Borgomanero                   
U.S. Olginatese                    2-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
Vigevano Calcio S.R.L.             1-0 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         

Round 17
A.C. Borgomanero                   2-2 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
A.C. CittÓ Di Lecco                4-2 Vigevano Calcio S.R.L.             
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         5-4 U.S. Canzese                       
A.S. Robbio                        3-0 Pol. Alghero S.R.L.                
F.C. Venegono                      1-2 A.C. Castellettese                 
S.S. Pro Lissone                   0-3 Seregno 1913                       
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    1-0 U.S. Olginatese                    
Sparta Vespolate A.S.D.            0-2 Pol. Arzachena                     
U.S. Caratese                      2-1 A.S. Atletico Calcio               

Round 18
A.C. Borgomanero                   0-0 A.S. Robbio                        
A.C. CittÓ Di Lecco                1-2 U.S. Canzese                       
A.S. Atletico Calcio               1-1 Pol. Alghero S.R.L.                
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         3-1 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
F.C. Venegono                      2-4 U.S. Olginatese                    
S.S. Pro Lissone                   0-3 Vigevano Calcio S.R.L.             
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    1-1 Pol. Arzachena                     
Sparta Vespolate A.S.D.            0-1 Seregno 1913                       
U.S. Caratese                      3-1 A.C. Castellettese                 

Round 19
A.C. Castellettese                 2-0 A.S. Atletico Calcio               
A.S. Robbio                        1-0 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
Pol. Alghero S.R.L.                2-2 A.C. Borgomanero                   
Pol. Arzachena                     1-1 F.C. Venegono                      
Seregno 1913                       0-1 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      1-2 A.C. CittÓ Di Lecco                
U.S. Canzese                       3-1 S.S. Pro Lissone                   
U.S. Olginatese                    1-1 U.S. Caratese                      
Vigevano Calcio S.R.L.             2-0 Sparta Vespolate A.S.D.            

Round 20
A.C. Castellettese                 1-1 Pol. Alghero S.R.L.                
A.C. CittÓ Di Lecco                0-3 A.S. Robbio                        
A.S. Atletico Calcio               2-1 U.S. Olginatese                    
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         1-1 A.C. Borgomanero                   
F.C. Venegono                      2-1 Seregno 1913                       
S.S. Pro Lissone                   3-2 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    1-0 Vigevano Calcio S.R.L.             
Sparta Vespolate A.S.D.            1-4 U.S. Canzese                       
U.S. Caratese                      1-3 Pol. Arzachena                     

Round 21
A.C. Borgomanero                   1-3 A.C. CittÓ Di Lecco                
A.S. Robbio                        3-1 S.S. Pro Lissone                   
Pol. Alghero S.R.L.                0-0 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
Pol. Arzachena                     2-0 A.S. Atletico Calcio               
Seregno 1913                       0-0 U.S. Caratese                      
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      0-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
U.S. Canzese                       0-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
U.S. Olginatese                    1-0 A.C. Castellettese                 
Vigevano Calcio S.R.L.             3-1 F.C. Venegono                      

Round 22
A.C. Castellettese                 0-0 Pol. Arzachena                     
A.C. CittÓ Di Lecco                2-0 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
A.S. Atletico Calcio               0-0 Seregno 1913                       
F.C. Venegono                      0-2 U.S. Canzese                       
S.S. Pro Lissone                   1-3 A.C. Borgomanero                   
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    1-0 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
Sparta Vespolate A.S.D.            0-0 A.S. Robbio                        
U.S. Caratese                      1-2 Vigevano Calcio S.R.L.             
U.S. Olginatese                    0-1 Pol. Alghero S.R.L.                

Round 23
A.C. Borgomanero                   0-1 Sparta Vespolate A.S.D.            
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         4-1 S.S. Pro Lissone                   
A.S. Robbio                        1-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
Pol. Alghero S.R.L.                2-1 A.C. CittÓ Di Lecco                
Pol. Arzachena                     0-1 U.S. Olginatese                    
Seregno 1913                       0-0 A.C. Castellettese                 
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      4-0 F.C. Venegono                      
U.S. Canzese                       2-1 U.S. Caratese                      
Vigevano Calcio S.R.L.             1-0 A.S. Atletico Calcio               

Round 24
A.C. Castellettese                 0-3 Vigevano Calcio S.R.L.             
A.S. Atletico Calcio               0-1 U.S. Canzese                       
F.C. Venegono                      2-0 A.S. Robbio                        
Pol. Arzachena                     2-1 Pol. Alghero S.R.L.                
S.S. Pro Lissone                   0-1 A.C. CittÓ Di Lecco                
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    0-3 A.C. Borgomanero                   
Sparta Vespolate A.S.D.            0-1 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
U.S. Caratese                      1-1 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
U.S. Olginatese                    1-2 Seregno 1913                       

Round 25
A.C. Borgomanero                   6-0 F.C. Venegono                      
A.C. CittÓ Di Lecco                3-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         0-2 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
A.S. Robbio                        0-1 U.S. Caratese                      
Pol. Alghero S.R.L.                3-0 S.S. Pro Lissone                   
Seregno 1913                       1-1 Pol. Arzachena                     
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      2-2 A.S. Atletico Calcio               
U.S. Canzese                       4-0 A.C. Castellettese                 
Vigevano Calcio S.R.L.             0-2 U.S. Olginatese                    

Round 26
A.C. Castellettese                 3-0 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
A.S. Atletico Calcio               1-0 A.S. Robbio                        
F.C. Venegono                      1-3 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
Pol. Arzachena                     1-2 Vigevano Calcio S.R.L.             
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    1-2 A.C. CittÓ Di Lecco                
Seregno 1913                       0-1 Pol. Alghero S.R.L.                
Sparta Vespolate A.S.D.            0-1 S.S. Pro Lissone                   
U.S. Caratese                      1-1 A.C. Borgomanero                   
U.S. Olginatese                    2-0 U.S. Canzese                       

Round 27
A.C. Borgomanero                   2-0 A.S. Atletico Calcio               
A.C. CittÓ Di Lecco                2-1 F.C. Venegono                      
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         4-1 U.S. Caratese                      
A.S. Robbio                        1-1 A.C. Castellettese                 
Pol. Alghero S.R.L.                2-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
S.S. Pro Lissone                   1-2 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      0-0 U.S. Olginatese                    
U.S. Canzese                       5-1 Pol. Arzachena                     
Vigevano Calcio S.R.L.             1-1 Seregno 1913                       

Round 28
A.C. Castellettese                 1-1 A.C. Borgomanero                   
A.S. Atletico Calcio               2-1 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
F.C. Venegono                      0-3 S.S. Pro Lissone                   
Pol. Arzachena                     2-1 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    2-1 Sparta Vespolate A.S.D.            
Seregno 1913                       0-3 U.S. Canzese                       
U.S. Caratese                      1-1 A.C. CittÓ Di Lecco                
U.S. Olginatese                    0-2 A.S. Robbio                        
Vigevano Calcio S.R.L.             0-1 Pol. Alghero S.R.L.                

Round 29
A.C. Borgomanero                   1-1 U.S. Olginatese                    
A.C. CittÓ Di Lecco                2-1 A.S. Atletico Calcio               
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         3-2 A.C. Castellettese                 
A.S. Robbio                        1-1 Pol. Arzachena                     
Pol. Alghero S.R.L.                2-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
S.S. Pro Lissone                   2-2 U.S. Caratese                      
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      1-0 Seregno 1913                       
Sparta Vespolate A.S.D.            2-0 F.C. Venegono                      
U.S. Canzese                       3-1 Vigevano Calcio S.R.L.             

Round 30
A.C. Castellettese                 4-5 A.C. CittÓ Di Lecco                
A.S. Atletico Calcio               3-1 S.S. Pro Lissone                   
F.C. Venegono                      1-0 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
Pol. Arzachena                     2-3 A.C. Borgomanero                   
Seregno 1913                       0-0 A.S. Robbio                        
U.S. Canzese                       3-2 Pol. Alghero S.R.L.                
U.S. Caratese                      1-2 Sparta Vespolate A.S.D.            
U.S. Olginatese                    4-1 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
Vigevano Calcio S.R.L.             3-1 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      

Round 31
A.C. Borgomanero                   2-0 Seregno 1913                       
A.C. CittÓ Di Lecco                4-2 U.S. Olginatese                    
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         1-0 Pol. Arzachena                     
A.S. Robbio                        1-4 Vigevano Calcio S.R.L.             
Pol. Alghero S.R.L.                5-1 F.C. Venegono                      
S.S. Pro Lissone                   2-3 A.C. Castellettese                 
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    3-1 U.S. Caratese                      
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      0-3 U.S. Canzese                       
Sparta Vespolate A.S.D.            3-1 A.S. Atletico Calcio               

Round 32
A.C. Castellettese                 1-0 Sparta Vespolate A.S.D.            
A.S. Atletico Calcio               1-1 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
Pol. Arzachena                     0-3 A.C. CittÓ Di Lecco                
Seregno 1913                       2-3 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      1-1 Pol. Alghero S.R.L.                
U.S. Canzese                       1-0 A.S. Robbio                        
U.S. Caratese                      2-0 F.C. Venegono                      
U.S. Olginatese                    7-0 S.S. Pro Lissone                   
Vigevano Calcio S.R.L.             1-1 A.C. Borgomanero                   

Round 33
A.C. Borgomanero                   1-3 U.S. Canzese                       
A.C. CittÓ Di Lecco                2-0 Seregno 1913                       
A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         3-3 Vigevano Calcio S.R.L.             
A.S. Robbio                        2-2 Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      
F.C. Venegono                      0-3 A.S. Atletico Calcio               
S.S. Pro Lissone                   0-3 Pol. Arzachena                     
S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    0-0 A.C. Castellettese                 
Sparta Vespolate A.S.D.            3-3 U.S. Olginatese                    
U.S. Caratese                      1-0 Pol. Alghero S.R.L.                

Round 34
A.C. Castellettese                 3-0 F.C. Venegono                      
A.S. Atletico Calcio               2-0 U.S. Caratese                      
Pol. Alghero S.R.L.                2-1 A.S. Robbio                        
Pol. Arzachena                     3-1 Sparta Vespolate A.S.D.            
Seregno 1913                       2-1 S.S. Pro Lissone                   
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.      2-3 A.C. Borgomanero                   
U.S. Canzese                       3-1 A.S. Oggiono Calcio S.R.L.         
U.S. Olginatese                    2-1 S.S. Villacidrese Calcio S.R.L.    
Vigevano Calcio S.R.L.             3-2 A.C. CittÓ Di Lecco                

Group C	

Table:	

 1.Bassano Virtus 55 St S.R.L.            34 21  9  4 58-21 72 Promoted
 2.U.S. Itala San Marco                   34 20  9  5 66-35 69 Promotion Playoff
 3.U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.            34 18  7  9 53-30 61 Promotion Playoff
 4.S.P. Tamai                             34 15 11  8 53-35 56 Promotion Playoff
 5.Calcio Montebelluna S.R.L.             34 15 11  8 48-40 56 Promotion Playoff
 6.A.C. Sambonifacese Don Bosco           34 13 12  9 47-47 51	
 7.U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.        34 12 12 10 46-46 48	
 8.A.C. Chioggia Sottomarina              34 12 11 11 45-35 47	
 9.Rovigo Calcio S.R.L.                   34 13  8 13 46-45 47	
10.A.C. Cologna Veneta                    34 12 10 12 41-37 46	
11.S.S. Sacilese                          34 12 10 12 45-45 46	
12.U.S. Sanvitese                         34 12  8 14 34-39 44	
13.Calcio Santa Lucia Di Piave            34 12  6 16 31-32 42 Relegation Playoff
14.A.C. Cordignano                        34 11  8 15 35-46 41 Relegation Playoff
15.Union Vigontina                        34 12  4 18 33-47 40 Relegation Playoff
16.A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929      34  7 12 15 38-53 33 Relegation Playoff
17.A.S. Pro Romans                        34  8  8 18 35-55 32 Relegated
18.Conegliano Calcio                      34  2  2 30 21-87  8 Relegated

Round 1
A.C. Chioggia Sottomarina          2-4 A.C. Cordignano                    
A.C. Cologna Veneta                0-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
A.S. Pro Romans                    1-2 Rovigo Calcio S.R.L.               
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        2-2 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
Calcio Santa Lucia Di Piave        1-2 U.S. Itala San Marco               
S.S. Sacilese                      1-1 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    2-0 Conegliano Calcio                  
U.S. Sanvitese                     0-1 S.P. Tamai                         
Union Vigontina                    0-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         

Round 2
A.C. Cordignano                    1-1 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
A.C. Sambonifacese Don Bosco       3-0 U.S. Sanvitese                     
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  3-3 S.S. Sacilese                      
Calcio Montebelluna S.R.L.         1-1 A.C. Chioggia Sottomarina          
Conegliano Calcio                  0-1 A.S. Pro Romans                    
Rovigo Calcio S.R.L.               2-1 A.C. Cologna Veneta                
S.P. Tamai                         0-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        4-0 Union Vigontina                    
U.S. Itala San Marco               3-0 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        

Round 3
A.C. Chioggia Sottomarina          1-0 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
A.C. Cologna Veneta                2-1 Conegliano Calcio                  
A.S. Pro Romans                    2-1 A.C. Cordignano                    
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  2-2 Rovigo Calcio S.R.L.               
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        1-1 S.P. Tamai                         
Calcio Santa Lucia Di Piave        0-1 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
S.S. Sacilese                      0-1 U.S. Sanvitese                     
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    3-3 Calcio Montebelluna S.R.L.         
Union Vigontina                    2-3 U.S. Itala San Marco               

Round 4
A.C. Cordignano                    1-3 A.C. Cologna Veneta                
A.C. Sambonifacese Don Bosco       2-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
Calcio Montebelluna S.R.L.         1-1 A.S. Pro Romans                    
Conegliano Calcio                  2-4 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
Rovigo Calcio S.R.L.               2-1 S.S. Sacilese                      
S.P. Tamai                         3-0 Union Vigontina                    
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        2-2 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
U.S. Itala San Marco               2-0 A.C. Chioggia Sottomarina          
U.S. Sanvitese                     0-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        

Round 5
A.C. Chioggia Sottomarina          2-3 S.P. Tamai                         
A.C. Cologna Veneta                1-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         
A.S. Pro Romans                    1-1 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  0-0 A.C. Cordignano                    
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        1-0 U.S. Sanvitese                     
Rovigo Calcio S.R.L.               3-1 Conegliano Calcio                  
S.S. Sacilese                      2-3 Calcio Santa Lucia Di Piave        
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    3-3 U.S. Itala San Marco               
Union Vigontina                    1-2 A.C. Sambonifacese Don Bosco       

Round 6
A.C. Cordignano                    1-1 Rovigo Calcio S.R.L.               
A.C. Sambonifacese Don Bosco       2-1 A.C. Chioggia Sottomarina          
Calcio Montebelluna S.R.L.         2-1 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
Calcio Santa Lucia Di Piave        0-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
Conegliano Calcio                  2-5 S.S. Sacilese                      
S.P. Tamai                         2-0 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        3-1 A.C. Cologna Veneta                
U.S. Itala San Marco               2-0 A.S. Pro Romans                    
U.S. Sanvitese                     2-1 Union Vigontina                    

Round 7
A.C. Chioggia Sottomarina          0-1 U.S. Sanvitese                     
A.C. Cologna Veneta                1-2 U.S. Itala San Marco               
A.S. Pro Romans                    1-1 S.P. Tamai                         
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  0-3 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
Conegliano Calcio                  0-1 A.C. Cordignano                    
Rovigo Calcio S.R.L.               2-0 Calcio Montebelluna S.R.L.         
S.S. Sacilese                      0-0 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    1-0 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
Union Vigontina                    1-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        

Round 8
A.C. Cordignano                    0-1 S.S. Sacilese                      
A.C. Sambonifacese Don Bosco       3-2 A.S. Pro Romans                    
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        2-0 Union Vigontina                    
Calcio Montebelluna S.R.L.         4-1 Conegliano Calcio                  
Calcio Santa Lucia Di Piave        1-1 A.C. Chioggia Sottomarina          
S.P. Tamai                         1-0 A.C. Cologna Veneta                
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        2-1 Rovigo Calcio S.R.L.               
U.S. Itala San Marco               0-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
U.S. Sanvitese                     0-2 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    

Round 9
A.C. Chioggia Sottomarina          1-0 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
A.C. Cologna Veneta                1-1 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
A.C. Cordignano                    1-0 Calcio Montebelluna S.R.L.         
A.S. Pro Romans                    2-1 U.S. Sanvitese                     
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-2 S.P. Tamai                         
Conegliano Calcio                  0-4 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
Rovigo Calcio S.R.L.               2-1 U.S. Itala San Marco               
S.S. Sacilese                      1-0 Union Vigontina                    
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    1-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        

Round 10
A.C. Sambonifacese Don Bosco       0-3 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        1-1 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
Calcio Montebelluna S.R.L.         2-1 S.S. Sacilese                      
Calcio Santa Lucia Di Piave        2-0 A.S. Pro Romans                    
S.P. Tamai                         4-1 Rovigo Calcio S.R.L.               
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        0-2 A.C. Cordignano                    
U.S. Itala San Marco               2-0 Conegliano Calcio                  
U.S. Sanvitese                     1-2 A.C. Cologna Veneta                
Union Vigontina                    1-2 A.C. Chioggia Sottomarina          

Round 11
A.C. Cologna Veneta                2-1 Calcio Santa Lucia Di Piave        
A.C. Cordignano                    1-2 U.S. Itala San Marco               
A.S. Pro Romans                    0-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  0-1 U.S. Sanvitese                     
Calcio Montebelluna S.R.L.         1-0 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
Conegliano Calcio                  0-3 S.P. Tamai                         
Rovigo Calcio S.R.L.               2-3 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
S.S. Sacilese                      0-2 A.C. Chioggia Sottomarina          
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    0-1 Union Vigontina                    

Round 12
A.C. Chioggia Sottomarina          3-0 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
A.C. Sambonifacese Don Bosco       2-1 Conegliano Calcio                  
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        1-0 A.C. Cologna Veneta                
Calcio Santa Lucia Di Piave        2-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
S.P. Tamai                         4-1 A.C. Cordignano                    
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        2-1 S.S. Sacilese                      
U.S. Itala San Marco               1-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         
U.S. Sanvitese                     1-0 Rovigo Calcio S.R.L.               
Union Vigontina                    1-3 A.S. Pro Romans                    

Round 13
A.C. Cologna Veneta                0-2 Union Vigontina                    
A.C. Cordignano                    0-0 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
A.S. Pro Romans                    1-0 A.C. Chioggia Sottomarina          
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-1 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
Calcio Montebelluna S.R.L.         2-1 S.P. Tamai                         
Conegliano Calcio                  2-0 U.S. Sanvitese                     
Rovigo Calcio S.R.L.               0-1 Calcio Santa Lucia Di Piave        
S.S. Sacilese                      3-1 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        0-0 U.S. Itala San Marco               

Round 14
A.C. Chioggia Sottomarina          0-0 A.C. Cologna Veneta                
A.C. Sambonifacese Don Bosco       2-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        3-0 Rovigo Calcio S.R.L.               
Calcio Santa Lucia Di Piave        4-0 Conegliano Calcio                  
S.P. Tamai                         0-2 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    4-2 A.S. Pro Romans                    
U.S. Itala San Marco               3-1 S.S. Sacilese                      
U.S. Sanvitese                     0-3 A.C. Cordignano                    
Union Vigontina                    2-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  

Round 15
A.C. Cologna Veneta                0-0 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
A.C. Cordignano                    2-1 Calcio Santa Lucia Di Piave        
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-1 A.C. Chioggia Sottomarina          
Calcio Montebelluna S.R.L.         1-1 U.S. Sanvitese                     
Conegliano Calcio                  0-1 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
Rovigo Calcio S.R.L.               3-0 Union Vigontina                    
S.S. Sacilese                      1-2 A.S. Pro Romans                    
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        5-1 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
U.S. Itala San Marco               1-1 S.P. Tamai                         

Round 16
A.C. Chioggia Sottomarina          2-0 Rovigo Calcio S.R.L.               
A.C. Sambonifacese Don Bosco       2-2 U.S. Itala San Marco               
A.S. Pro Romans                    3-1 A.C. Cologna Veneta                
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        2-0 A.C. Cordignano                    
Calcio Santa Lucia Di Piave        1-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         
S.S. Sacilese                      2-2 S.P. Tamai                         
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    0-2 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
U.S. Sanvitese                     0-1 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
Union Vigontina                    1-0 Conegliano Calcio                  

Round 17
A.C. Cologna Veneta                0-0 S.S. Sacilese                      
A.C. Cordignano                    2-0 Union Vigontina                    
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  2-0 A.S. Pro Romans                    
Calcio Montebelluna S.R.L.         1-0 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
Conegliano Calcio                  2-3 A.C. Chioggia Sottomarina          
Rovigo Calcio S.R.L.               4-5 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
S.P. Tamai                         2-2 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        0-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        
U.S. Itala San Marco               4-1 U.S. Sanvitese                     

Round 18
A.C. Cordignano                    0-3 A.C. Chioggia Sottomarina          
A.C. Sambonifacese Don Bosco       0-0 S.S. Sacilese                      
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-1 A.C. Cologna Veneta                
Calcio Montebelluna S.R.L.         2-0 Union Vigontina                    
Conegliano Calcio                  1-1 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
Rovigo Calcio S.R.L.               1-0 A.S. Pro Romans                    
S.P. Tamai                         1-1 U.S. Sanvitese                     
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        0-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
U.S. Itala San Marco               2-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        

Round 19
A.C. Chioggia Sottomarina          1-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         
A.C. Cologna Veneta                2-2 Rovigo Calcio S.R.L.               
A.S. Pro Romans                    0-1 Conegliano Calcio                  
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        2-0 U.S. Itala San Marco               
Calcio Santa Lucia Di Piave        2-0 S.P. Tamai                         
S.S. Sacilese                      4-4 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    1-2 A.C. Cordignano                    
U.S. Sanvitese                     3-1 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
Union Vigontina                    0-0 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        

Round 20
A.C. Cordignano                    3-1 A.S. Pro Romans                    
A.C. Sambonifacese Don Bosco       1-1 Calcio Santa Lucia Di Piave        
Calcio Montebelluna S.R.L.         0-0 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
Conegliano Calcio                  1-2 A.C. Cologna Veneta                
Rovigo Calcio S.R.L.               1-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
S.P. Tamai                         2-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        3-0 A.C. Chioggia Sottomarina          
U.S. Itala San Marco               3-0 Union Vigontina                    
U.S. Sanvitese                     0-0 S.S. Sacilese                      

Round 21
A.C. Chioggia Sottomarina          2-2 U.S. Itala San Marco               
A.C. Cologna Veneta                1-0 A.C. Cordignano                    
A.S. Pro Romans                    1-1 Calcio Montebelluna S.R.L.         
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  2-1 Conegliano Calcio                  
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        2-0 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
Calcio Santa Lucia Di Piave        0-1 U.S. Sanvitese                     
S.S. Sacilese                      1-0 Rovigo Calcio S.R.L.               
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    1-1 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
Union Vigontina                    1-0 S.P. Tamai                         

Round 22
A.C. Cordignano                    1-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
A.C. Sambonifacese Don Bosco       0-2 Union Vigontina                    
Calcio Montebelluna S.R.L.         1-1 A.C. Cologna Veneta                
Calcio Santa Lucia Di Piave        0-1 S.S. Sacilese                      
Conegliano Calcio                  1-2 Rovigo Calcio S.R.L.               
S.P. Tamai                         1-1 A.C. Chioggia Sottomarina          
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        3-0 A.S. Pro Romans                    
U.S. Itala San Marco               1-1 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
U.S. Sanvitese                     1-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        

Round 23
A.C. Chioggia Sottomarina          1-0 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
A.C. Cologna Veneta                0-1 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
A.S. Pro Romans                    0-1 U.S. Itala San Marco               
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  2-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        3-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        
Rovigo Calcio S.R.L.               1-0 A.C. Cordignano                    
S.S. Sacilese                      2-0 Conegliano Calcio                  
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    1-0 S.P. Tamai                         
Union Vigontina                    2-1 U.S. Sanvitese                     

Round 24
A.C. Cordignano                    0-0 Conegliano Calcio                  
A.C. Sambonifacese Don Bosco       3-2 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        1-2 S.S. Sacilese                      
Calcio Montebelluna S.R.L.         0-3 Rovigo Calcio S.R.L.               
Calcio Santa Lucia Di Piave        1-0 Union Vigontina                    
S.P. Tamai                         2-1 A.S. Pro Romans                    
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        4-2 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
U.S. Itala San Marco               1-4 A.C. Cologna Veneta                
U.S. Sanvitese                     0-0 A.C. Chioggia Sottomarina          

Round 25
A.C. Chioggia Sottomarina          0-1 Calcio Santa Lucia Di Piave        
A.C. Cologna Veneta                1-0 S.P. Tamai                         
A.S. Pro Romans                    1-1 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-0 U.S. Itala San Marco               
Conegliano Calcio                  1-2 Calcio Montebelluna S.R.L.         
Rovigo Calcio S.R.L.               0-1 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
S.S. Sacilese                      2-3 A.C. Cordignano                    
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    0-1 U.S. Sanvitese                     
Union Vigontina                    0-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        

Round 26
A.C. Sambonifacese Don Bosco       1-0 A.C. Cologna Veneta                
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        0-0 A.C. Chioggia Sottomarina          
Calcio Montebelluna S.R.L.         0-0 A.C. Cordignano                    
Calcio Santa Lucia Di Piave        0-1 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
S.P. Tamai                         0-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        1-0 Conegliano Calcio                  
U.S. Itala San Marco               3-3 Rovigo Calcio S.R.L.               
U.S. Sanvitese                     2-0 A.S. Pro Romans                    
Union Vigontina                    3-1 S.S. Sacilese                      

Round 27
A.C. Chioggia Sottomarina          2-3 Union Vigontina                    
A.C. Cologna Veneta                3-2 U.S. Sanvitese                     
A.C. Cordignano                    1-3 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
A.S. Pro Romans                    0-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  2-2 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
Conegliano Calcio                  1-4 U.S. Itala San Marco               
Rovigo Calcio S.R.L.               1-2 S.P. Tamai                         
S.S. Sacilese                      1-0 Calcio Montebelluna S.R.L.         
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    0-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        

Round 28
A.C. Chioggia Sottomarina          1-1 S.S. Sacilese                      
A.C. Sambonifacese Don Bosco       0-0 Rovigo Calcio S.R.L.               
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        4-1 A.S. Pro Romans                    
Calcio Santa Lucia Di Piave        0-4 A.C. Cologna Veneta                
S.P. Tamai                         6-1 Conegliano Calcio                  
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        0-3 Calcio Montebelluna S.R.L.         
U.S. Itala San Marco               3-0 A.C. Cordignano                    
U.S. Sanvitese                     3-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
Union Vigontina                    1-1 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    

Round 29
A.C. Cologna Veneta                1-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
A.C. Cordignano                    0-2 S.P. Tamai                         
A.S. Pro Romans                    1-1 Union Vigontina                    
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-3 Calcio Santa Lucia Di Piave        
Calcio Montebelluna S.R.L.         2-3 U.S. Itala San Marco               
Conegliano Calcio                  0-2 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
Rovigo Calcio S.R.L.               1-1 U.S. Sanvitese                     
S.S. Sacilese                      2-3 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    1-0 A.C. Chioggia Sottomarina          

Round 30
A.C. Chioggia Sottomarina          3-1 A.S. Pro Romans                    
A.C. Sambonifacese Don Bosco       3-1 A.C. Cordignano                    
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        2-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
Calcio Santa Lucia Di Piave        0-1 Rovigo Calcio S.R.L.               
S.P. Tamai                         3-1 Calcio Montebelluna S.R.L.         
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    1-2 S.S. Sacilese                      
U.S. Itala San Marco               2-0 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
U.S. Sanvitese                     3-1 Conegliano Calcio                  
Union Vigontina                    1-2 A.C. Cologna Veneta                

Round 31
A.C. Cologna Veneta                0-0 A.C. Chioggia Sottomarina          
A.C. Cordignano                    1-1 U.S. Sanvitese                     
A.S. Pro Romans                    2-2 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-0 Union Vigontina                    
Calcio Montebelluna S.R.L.         0-2 A.C. Sambonifacese Don Bosco       
Conegliano Calcio                  0-2 Calcio Santa Lucia Di Piave        
Rovigo Calcio S.R.L.               1-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
S.S. Sacilese                      0-3 U.S. Itala San Marco               
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        0-1 S.P. Tamai                         

Round 32
A.C. Chioggia Sottomarina          2-0 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
A.C. Sambonifacese Don Bosco       0-2 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
A.S. Pro Romans                    0-1 S.S. Sacilese                      
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        7-0 Conegliano Calcio                  
Calcio Santa Lucia Di Piave        2-0 A.C. Cordignano                    
S.P. Tamai                         1-1 U.S. Itala San Marco               
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    2-1 A.C. Cologna Veneta                
U.S. Sanvitese                     3-3 Calcio Montebelluna S.R.L.         
Union Vigontina                    0-0 Rovigo Calcio S.R.L.               

Round 33
A.C. Cologna Veneta                3-1 A.S. Pro Romans                    
A.C. Cordignano                    1-1 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  1-3 U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    
Calcio Montebelluna S.R.L.         1-0 Calcio Santa Lucia Di Piave        
Conegliano Calcio                  0-3 Union Vigontina                    
Rovigo Calcio S.R.L.               1-1 A.C. Chioggia Sottomarina          
S.P. Tamai                         0-2 S.S. Sacilese                      
U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        0-1 U.S. Sanvitese                     
U.S. Itala San Marco               3-1 A.C. Sambonifacese Don Bosco       

Round 34
A.C. Chioggia Sottomarina          6-0 Conegliano Calcio                  
A.C. Sambonifacese Don Bosco       3-1 S.P. Tamai                         
A.S. Pro Romans                    3-1 A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929  
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        1-0 Calcio Montebelluna S.R.L.         
Calcio Santa Lucia Di Piave        2-0 U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.        
S.S. Sacilese                      0-0 A.C. Cologna Veneta                
U.C. Montecchio Maggiore S.R.L.    2-1 Rovigo Calcio S.R.L.               
U.S. Sanvitese                     0-1 U.S. Itala San Marco               
Union Vigontina                    3-1 A.C. Cordignano                    

Group D	

Table:	

 1.U.S. Pergocrema1932 S.R.L.             34 18 11  5 53-29 65 Promoted
 2.U.S.O. Calcio                          34 17 13  4 57-32 64 Promotion Playoff
 3.Trentino Calcio 1921 S.P.A.            34 18  8  8 55-34 62 Promotion Playoff
 4.A.S. Nuova Albano Calcio               34 15 11  8 51-35 56 Promotion Playoff
 5.A.C. Sal˛                              34 15 10  9 50-37 55 Promotion Playoff
 6.A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.           34 14  9 11 52-42 51	
 7.A.C. Centese                           34 13 11 10 47-41 50	
 8.A.C. Rodengo Saiano                    34 13 11 10 41-38 50	
 9.A.C. Mezzocorona                       34  9 15 10 40-45 42	
10.Pol. Virtus Castelfranco C.            34 11  8 15 33-39 41	
11.F.C. Bolzano-Bozen 1996                34  8 17  9 28-31 41	
12.Carpi F.C. 1909 S.R.L.                 34  9 14 11 34-39 41	
13.A.C. Chiari                            34 10 10 14 37-47 40 Relegation Playoff
14.U.S. Bergamo Fiorente                  34  9 10 15 46-51 37 Relegation Playoff
15.A.C. Crevalcore                        34  7 11 16 41-62 32 Relegation Playoff
16.S. Pol. Reno Centese                   34  7 11 16 36-59 32 Relegation Playoff
17.U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.           34  8  7 19 25-46 31 Relegated
18.U.S. Arco                              34  6 11 17 29-48 29 Relegated

Round 1
A.C. Centese                       1-0 A.S. Nuova Albano Calcio           
A.C. Chiari                        2-0 A.C. Mezzocorona                   
A.C. Crevalcore                    2-2 A.C. Sal˛                          
A.C. Rodengo Saiano                2-1 U.S. Bergamo Fiorente              
F.C. Bolzano-Bozen 1996            1-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        3-0 Pol. Virtus Castelfranco C.        
U.S. Arco                          0-0 S. Pol. Reno Centese               
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         1-3 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
U.S.O. Calcio                      0-0 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       

Round 2
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       1-2 A.C. Centese                       
A.C. Mezzocorona                   1-1 A.C. Crevalcore                    
A.C. Sal˛                          5-0 U.S. Arco                          
A.S. Nuova Albano Calcio           1-1 A.C. Rodengo Saiano                
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-0 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
Pol. Virtus Castelfranco C.        1-2 A.C. Chiari                        
S. Pol. Reno Centese               0-1 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
U.S. Bergamo Fiorente              2-4 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-6 U.S.O. Calcio                      

Round 3
A.C. Centese                       2-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
A.C. Crevalcore                    3-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
A.C. Rodengo Saiano                2-0 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-1 U.S. Bergamo Fiorente              
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-1 A.C. Sal˛                          
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        4-1 A.C. Chiari                        
U.S. Arco                          3-3 A.C. Mezzocorona                   
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         1-1 A.S. Nuova Albano Calcio           
U.S.O. Calcio                      3-0 S. Pol. Reno Centese               

Round 4
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       0-1 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
A.C. Chiari                        1-3 A.C. Crevalcore                    
A.C. Mezzocorona                   1-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
A.C. Sal˛                          1-0 U.S.O. Calcio                      
A.S. Nuova Albano Calcio           1-0 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
Pol. Virtus Castelfranco C.        0-1 U.S. Arco                          
S. Pol. Reno Centese               0-2 A.C. Centese                       
U.S. Bergamo Fiorente              1-2 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-1 A.C. Rodengo Saiano                

Round 5
A.C. Centese                       1-1 A.C. Sal˛                          
A.C. Rodengo Saiano                0-0 S. Pol. Reno Centese               
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-1 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        6-4 A.C. Crevalcore                    
U.S. Arco                          2-1 A.C. Chiari                        
U.S. Bergamo Fiorente              2-1 A.S. Nuova Albano Calcio           
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         1-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
U.S.O. Calcio                      5-1 A.C. Mezzocorona                   

Round 6
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       2-1 U.S. Bergamo Fiorente              
A.C. Chiari                        2-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
A.C. Crevalcore                    0-0 U.S. Arco                          
A.C. Mezzocorona                   1-2 A.C. Centese                       
A.C. Sal˛                          1-1 A.C. Rodengo Saiano                
A.S. Nuova Albano Calcio           3-2 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
Pol. Virtus Castelfranco C.        0-0 U.S.O. Calcio                      
S. Pol. Reno Centese               2-3 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       0-1 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             

Round 7
A.C. Centese                       1-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
A.C. Rodengo Saiano                0-0 A.C. Mezzocorona                   
A.S. Nuova Albano Calcio           1-3 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-0 S. Pol. Reno Centese               
F.C. Bolzano-Bozen 1996            2-1 A.C. Crevalcore                    
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        1-0 U.S. Arco                          
U.S. Bergamo Fiorente              3-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         2-1 A.C. Sal˛                          
U.S.O. Calcio                      1-1 A.C. Chiari                        

Round 8
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       3-5 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
A.C. Chiari                        2-2 A.C. Centese                       
A.C. Crevalcore                    1-4 U.S.O. Calcio                      
A.C. Mezzocorona                   0-0 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
A.C. Sal˛                          2-2 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
Pol. Virtus Castelfranco C.        1-1 A.C. Rodengo Saiano                
S. Pol. Reno Centese               2-1 U.S. Bergamo Fiorente              
U.S. Arco                          1-1 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       2-0 A.S. Nuova Albano Calcio           

Round 9
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       2-1 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
A.C. Centese                       4-0 A.C. Crevalcore                    
A.C. Rodengo Saiano                2-0 A.C. Chiari                        
A.S. Nuova Albano Calcio           2-2 S. Pol. Reno Centese               
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-1 A.C. Mezzocorona                   
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        0-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
U.S. Bergamo Fiorente              1-2 A.C. Sal˛                          
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         4-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
U.S.O. Calcio                      1-1 U.S. Arco                          

Round 10
A.C. Chiari                        1-2 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
A.C. Crevalcore                    0-1 A.C. Rodengo Saiano                
A.C. Mezzocorona                   2-0 U.S. Bergamo Fiorente              
A.C. Sal˛                          4-3 A.S. Nuova Albano Calcio           
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-2 U.S.O. Calcio                      
Pol. Virtus Castelfranco C.        2-0 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
S. Pol. Reno Centese               1-3 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
U.S. Arco                          1-1 A.C. Centese                       
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       2-1 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        

Round 11
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       4-2 A.C. Sal˛                          
A.C. Centese                       0-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
A.C. Rodengo Saiano                3-1 U.S. Arco                          
A.S. Nuova Albano Calcio           6-0 A.C. Mezzocorona                   
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             0-0 A.C. Chiari                        
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        1-1 U.S.O. Calcio                      
U.S. Bergamo Fiorente              1-0 Pol. Virtus Castelfranco C.        
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-0 S. Pol. Reno Centese               
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         0-0 A.C. Crevalcore                    

Round 12
A.C. Chiari                        0-5 U.S. Bergamo Fiorente              
A.C. Crevalcore                    1-1 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
A.C. Mezzocorona                   0-0 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
A.C. Sal˛                          2-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-0 A.C. Rodengo Saiano                
Pol. Virtus Castelfranco C.        1-1 A.S. Nuova Albano Calcio           
S. Pol. Reno Centese               1-2 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
U.S. Arco                          2-1 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
U.S.O. Calcio                      1-3 A.C. Centese                       

Round 13
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       1-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
A.C. Rodengo Saiano                1-1 U.S.O. Calcio                      
A.S. Nuova Albano Calcio           1-0 A.C. Chiari                        
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             0-3 U.S. Arco                          
S. Pol. Reno Centese               1-1 A.C. Sal˛                          
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        2-1 A.C. Centese                       
U.S. Bergamo Fiorente              1-2 A.C. Crevalcore                    
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-2 A.C. Mezzocorona                   
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         0-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            

Round 14
A.C. Centese                       5-2 A.C. Rodengo Saiano                
A.C. Chiari                        0-1 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
A.C. Crevalcore                    3-3 A.S. Nuova Albano Calcio           
A.C. Mezzocorona                   4-0 S. Pol. Reno Centese               
A.C. Sal˛                          1-0 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
F.C. Bolzano-Bozen 1996            3-1 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
Pol. Virtus Castelfranco C.        1-2 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
U.S. Arco                          1-1 U.S. Bergamo Fiorente              
U.S.O. Calcio                      3-2 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         

Round 15
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       4-2 A.C. Crevalcore                    
A.C. Sal˛                          0-0 A.C. Mezzocorona                   
A.S. Nuova Albano Calcio           2-0 U.S. Arco                          
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             0-0 U.S.O. Calcio                      
S. Pol. Reno Centese               1-0 Pol. Virtus Castelfranco C.        
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        2-2 A.C. Rodengo Saiano                
U.S. Bergamo Fiorente              2-3 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-3 A.C. Chiari                        
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         2-2 A.C. Centese                       

Round 16
A.C. Centese                       0-1 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
A.C. Chiari                        1-1 S. Pol. Reno Centese               
A.C. Crevalcore                    3-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
A.C. Rodengo Saiano                1-2 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
F.C. Bolzano-Bozen 1996            1-0 A.S. Nuova Albano Calcio           
Pol. Virtus Castelfranco C.        0-1 A.C. Sal˛                          
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        2-1 A.C. Mezzocorona                   
U.S. Arco                          0-1 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
U.S.O. Calcio                      1-1 U.S. Bergamo Fiorente              

Round 17
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       0-1 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
A.C. Mezzocorona                   1-2 Pol. Virtus Castelfranco C.        
A.C. Sal˛                          3-1 A.C. Chiari                        
A.S. Nuova Albano Calcio           2-0 U.S.O. Calcio                      
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-2 A.C. Rodengo Saiano                
S. Pol. Reno Centese               1-2 A.C. Crevalcore                    
U.S. Bergamo Fiorente              1-1 A.C. Centese                       
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-1 U.S. Arco                          
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         0-0 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        

Round 18
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       3-1 U.S.O. Calcio                      
A.C. Mezzocorona                   1-1 A.C. Chiari                        
A.C. Sal˛                          1-0 A.C. Crevalcore                    
A.S. Nuova Albano Calcio           2-0 A.C. Centese                       
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             2-2 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
Pol. Virtus Castelfranco C.        0-4 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
S. Pol. Reno Centese               1-2 U.S. Arco                          
U.S. Bergamo Fiorente              1-3 A.C. Rodengo Saiano                
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       0-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            

Round 19
A.C. Centese                       0-4 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
A.C. Chiari                        0-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
A.C. Crevalcore                    0-4 A.C. Mezzocorona                   
A.C. Rodengo Saiano                0-0 A.S. Nuova Albano Calcio           
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-1 S. Pol. Reno Centese               
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        1-0 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
U.S. Arco                          1-1 A.C. Sal˛                          
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         2-0 U.S. Bergamo Fiorente              
U.S.O. Calcio                      2-1 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       

Round 20
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       0-2 A.C. Rodengo Saiano                
A.C. Chiari                        0-1 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
A.C. Mezzocorona                   0-0 U.S. Arco                          
A.C. Sal˛                          1-1 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
A.S. Nuova Albano Calcio           1-0 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
Pol. Virtus Castelfranco C.        2-0 A.C. Crevalcore                    
S. Pol. Reno Centese               0-0 U.S.O. Calcio                      
U.S. Bergamo Fiorente              1-0 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       0-1 A.C. Centese                       

Round 21
A.C. Centese                       1-0 S. Pol. Reno Centese               
A.C. Crevalcore                    0-1 A.C. Chiari                        
A.C. Rodengo Saiano                0-1 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             2-2 A.S. Nuova Albano Calcio           
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-0 A.C. Mezzocorona                   
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        0-1 U.S. Bergamo Fiorente              
U.S. Arco                          2-3 Pol. Virtus Castelfranco C.        
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         2-1 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
U.S.O. Calcio                      1-0 A.C. Sal˛                          

Round 22
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       1-1 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
A.C. Chiari                        1-0 U.S. Arco                          
A.C. Crevalcore                    0-2 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
A.C. Mezzocorona                   0-1 U.S.O. Calcio                      
A.C. Sal˛                          2-0 A.C. Centese                       
A.S. Nuova Albano Calcio           3-2 U.S. Bergamo Fiorente              
Pol. Virtus Castelfranco C.        2-1 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
S. Pol. Reno Centese               4-4 A.C. Rodengo Saiano                
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-2 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         

Round 23
A.C. Centese                       1-1 A.C. Mezzocorona                   
A.C. Rodengo Saiano                2-1 A.C. Sal˛                          
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             0-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
F.C. Bolzano-Bozen 1996            2-2 A.C. Chiari                        
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        0-1 A.S. Nuova Albano Calcio           
U.S. Arco                          1-2 A.C. Crevalcore                    
U.S. Bergamo Fiorente              2-1 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         3-0 S. Pol. Reno Centese               
U.S.O. Calcio                      1-0 Pol. Virtus Castelfranco C.        

Round 24
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       0-1 A.S. Nuova Albano Calcio           
A.C. Chiari                        1-2 U.S.O. Calcio                      
A.C. Crevalcore                    0-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
A.C. Mezzocorona                   1-0 A.C. Rodengo Saiano                
A.C. Sal˛                          1-0 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
Pol. Virtus Castelfranco C.        0-1 A.C. Centese                       
S. Pol. Reno Centese               2-2 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
U.S. Arco                          0-1 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       0-0 U.S. Bergamo Fiorente              

Round 25
A.C. Centese                       0-1 A.C. Chiari                        
A.C. Rodengo Saiano                0-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
A.S. Nuova Albano Calcio           2-1 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             3-4 A.C. Sal˛                          
F.C. Bolzano-Bozen 1996            2-1 U.S. Arco                          
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        0-1 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
U.S. Bergamo Fiorente              1-2 S. Pol. Reno Centese               
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         1-0 A.C. Mezzocorona                   
U.S.O. Calcio                      4-2 A.C. Crevalcore                    

Round 26
A.C. Chiari                        2-0 A.C. Rodengo Saiano                
A.C. Crevalcore                    1-1 A.C. Centese                       
A.C. Mezzocorona                   1-0 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
A.C. Sal˛                          0-1 U.S. Bergamo Fiorente              
F.C. Bolzano-Bozen 1996            4-4 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
Pol. Virtus Castelfranco C.        1-1 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
S. Pol. Reno Centese               0-3 A.S. Nuova Albano Calcio           
U.S. Arco                          1-1 U.S.O. Calcio                      
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       0-1 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       

Round 27
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       6-1 S. Pol. Reno Centese               
A.C. Centese                       1-0 U.S. Arco                          
A.C. Rodengo Saiano                1-0 A.C. Crevalcore                    
A.S. Nuova Albano Calcio           1-1 A.C. Sal˛                          
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-0 Pol. Virtus Castelfranco C.        
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        1-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
U.S. Bergamo Fiorente              1-1 A.C. Mezzocorona                   
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         3-0 A.C. Chiari                        
U.S.O. Calcio                      2-2 F.C. Bolzano-Bozen 1996            

Round 28
A.C. Chiari                        1-1 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
A.C. Crevalcore                    0-3 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
A.C. Mezzocorona                   1-0 A.S. Nuova Albano Calcio           
A.C. Sal˛                          0-0 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
F.C. Bolzano-Bozen 1996            1-3 A.C. Centese                       
Pol. Virtus Castelfranco C.        3-0 U.S. Bergamo Fiorente              
S. Pol. Reno Centese               1-1 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
U.S. Arco                          1-2 A.C. Rodengo Saiano                
U.S.O. Calcio                      2-1 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        

Round 29
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       2-2 A.C. Mezzocorona                   
A.C. Centese                       2-2 U.S.O. Calcio                      
A.C. Rodengo Saiano                1-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
A.S. Nuova Albano Calcio           1-0 Pol. Virtus Castelfranco C.        
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-2 A.C. Crevalcore                    
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        1-1 S. Pol. Reno Centese               
U.S. Bergamo Fiorente              1-1 A.C. Chiari                        
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-0 A.C. Sal˛                          
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         3-0 U.S. Arco                          

Round 30
A.C. Centese                       1-2 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
A.C. Chiari                        1-1 A.S. Nuova Albano Calcio           
A.C. Crevalcore                    1-1 U.S. Bergamo Fiorente              
A.C. Mezzocorona                   4-2 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
A.C. Sal˛                          2-1 S. Pol. Reno Centese               
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-0 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
Pol. Virtus Castelfranco C.        3-0 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
U.S. Arco                          0-1 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
U.S.O. Calcio                      3-0 A.C. Rodengo Saiano                

Round 31
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       2-2 A.C. Chiari                        
A.C. Rodengo Saiano                2-0 A.C. Centese                       
A.S. Nuova Albano Calcio           2-2 A.C. Crevalcore                    
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             1-1 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
S. Pol. Reno Centese               5-4 A.C. Mezzocorona                   
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        1-0 A.C. Sal˛                          
U.S. Bergamo Fiorente              3-1 U.S. Arco                          
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       1-1 Pol. Virtus Castelfranco C.        
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         0-0 U.S.O. Calcio                      

Round 32
A.C. Centese                       1-2 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
A.C. Chiari                        1-0 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
A.C. Crevalcore                    2-3 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
A.C. Mezzocorona                   1-5 A.C. Sal˛                          
A.C. Rodengo Saiano                0-2 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
F.C. Bolzano-Bozen 1996            1-1 U.S. Bergamo Fiorente              
Pol. Virtus Castelfranco C.        0-2 S. Pol. Reno Centese               
U.S. Arco                          0-2 A.S. Nuova Albano Calcio           
U.S.O. Calcio                      1-0 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             

Round 33
A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       1-2 U.S. Arco                          
A.C. Mezzocorona                   0-0 Trentino Calcio 1921 S.P.A.        
A.C. Sal˛                          0-2 Pol. Virtus Castelfranco C.        
A.S. Nuova Albano Calcio           0-0 F.C. Bolzano-Bozen 1996            
Carpi F.C. 1909 S.R.L.             2-1 A.C. Centese                       
S. Pol. Reno Centese               2-1 A.C. Chiari                        
U.S. Bergamo Fiorente              2-3 U.S.O. Calcio                      
U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       2-0 A.C. Crevalcore                    
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         2-1 A.C. Rodengo Saiano                

Round 34
A.C. Centese                       3-3 U.S. Bergamo Fiorente              
A.C. Chiari                        3-1 A.C. Sal˛                          
A.C. Crevalcore                    1-1 S. Pol. Reno Centese               
A.C. Rodengo Saiano                1-2 Carpi F.C. 1909 S.R.L.             
F.C. Bolzano-Bozen 1996            0-0 A.C. Boca San Lazzaro S.R.L.       
Pol. Virtus Castelfranco C.        1-1 A.C. Mezzocorona                   
Trentino Calcio 1921 S.P.A.        1-1 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         
U.S. Arco                          0-1 U.S. Fiorenzuola 1922 S.R.L.       
U.S.O. Calcio                      2-1 A.S. Nuova Albano Calcio           

Group E	

Table:	

 1.F.C. Rieti S.P.A.                      38 22  8  8 50-24 74 Promoted
 2.A.S. Sestese Calcio A.S.D.             38 20 12  6 47-20 72 Promotion Playoff
 3.U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.        38 18 14  6 49-27 68 Promotion Playoff
 4.A.S.D. Frascati Calcio                 38 17 16  5 47-33 67 Promotion Playoff
 5.A.S.D. Cascina Calcio                  38 17 13  8 60-44 64 Promotion Playoff
 6.Pol. Albalonga                         38 17 12  9 47-36 63	
 7.Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.        38 16  8 14 64-51 56	
 8.A.C. Aprilia                           38 14 11 13 47-48 53	
 9.U.S. Forcoli                           38 12 12 14 38-49 48	
10.A.C. Guidonia                          38 11 15 12 41-44 48	
11.A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.      38 10 17 11 39-42 47	
12.U.S. Sorianese                         38 10 17 11 35-37 47	
13.A.S. Venturina                         38 11 13 14 38-49 46	
14.A.S. Astrea                            38 11 13 14 36-39 46	
15.A.S. Cecina                            38 12  8 18 46-50 44 Relegation Playoff
16.A.C. Firenze Rondinella S.P.A.         38 11 10 17 36-52 43 Relegation Playoff
17.A.S. Fortis Juventus 1909              38 10 11 17 39-53 41 Relegation Playoff
18.A.C. Calenzano                         38 10 10 18 41-58 40 Relegation Playoff
19.U.S. Ladispoli S.R.L.                  38  6 13 19 29-45 31 Relegated
20.U.S. Artigianato Industria Larcianese  38  3 11 24 33-61 20 Relegated

Round 1
A.C. Calenzano                        1-1 A.S. Venturina                        
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.C. Guidonia                         1-2 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.S. Astrea                           2-2 A.C. Aprilia                          
A.S. Cecina                           0-3 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-3 A.S.D. Frascati Calcio                
A.S.D. Cascina Calcio                 3-0 U.S. Forcoli                          
Pol. Albalonga                        1-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-2 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
U.S. Sorianese                        2-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       

Round 2
A.C. Aprilia                          1-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S. Fortis Juventus 1909             2-3 U.S. Sorianese                        
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            2-1 A.S. Astrea                           
A.S. Venturina                        0-0 Pol. Albalonga                        
A.S.D. Frascati Calcio                2-1 A.S. Cecina                           
F.C. Rieti S.P.A.                     2-0 A.S.D. Cascina Calcio                 
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-2 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
U.S. Forcoli                          1-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-0 A.C. Calenzano                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-1 A.C. Guidonia                         

Round 3
A.C. Calenzano                        2-0 A.S.D. Frascati Calcio                
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        0-2 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.C. Guidonia                         2-1 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.S. Cecina                           3-1 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-1 U.S. Forcoli                          
A.S. Venturina                        1-3 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.S.D. Cascina Calcio                 0-3 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
Pol. Albalonga                        0-0 A.S. Astrea                           
U.S. Artigianato Industria Larcianese 4-1 F.C. Rieti S.P.A.                     
U.S. Sorianese                        0-1 A.C. Aprilia                          

Round 4
A.C. Aprilia                          1-0 A.C. Guidonia                         
A.S. Astrea                           2-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S. Fortis Juventus 1909             1-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            2-0 U.S. Sorianese                        
A.S.D. Frascati Calcio                3-0 A.S. Venturina                        
F.C. Rieti S.P.A.                     5-2 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-1 A.C. Calenzano                        
U.S. Forcoli                          4-3 A.S. Cecina                           
U.S. Ladispoli S.R.L.                 1-2 Pol. Albalonga                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-1 U.S. Artigianato Industria Larcianese 

Round 5
A.C. Calenzano                        1-1 U.S. Forcoli                          
A.C. Guidonia                         0-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.S. Cecina                           0-1 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     0-0 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.S. Venturina                        0-3 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.S.D. Cascina Calcio                 2-1 A.C. Aprilia                          
Pol. Albalonga                        1-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
U.S. Artigianato Industria Larcianese 4-2 A.S. Fortis Juventus 1909             
U.S. Ladispoli S.R.L.                 2-2 A.S.D. Frascati Calcio                
U.S. Sorianese                        1-0 A.S. Astrea                           

Round 6
A.C. Aprilia                          4-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        2-0 U.S. Sorianese                        
A.S. Astrea                           1-1 A.C. Guidonia                         
A.S. Fortis Juventus 1909             3-1 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            4-0 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S.D. Frascati Calcio                4-2 Pol. Albalonga                        
F.C. Rieti S.P.A.                     4-1 A.C. Calenzano                        
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       3-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
U.S. Forcoli                          3-2 A.S. Venturina                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       2-2 A.S. Cecina                           

Round 7
A.C. Calenzano                        0-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.C. Guidonia                         0-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S. Cecina                           0-1 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-3 A.C. Aprilia                          
A.S. Venturina                        1-2 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.S.D. Cascina Calcio                 2-2 A.S. Astrea                           
A.S.D. Frascati Calcio                1-1 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
Pol. Albalonga                        0-2 U.S. Sorianese                        
U.S. Artigianato Industria Larcianese 0-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-1 U.S. Forcoli                          

Round 8
A.C. Aprilia                          1-1 A.S. Cecina                           
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S. Astrea                           2-1 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.S. Fortis Juventus 1909             1-0 A.C. Calenzano                        
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            2-1 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
F.C. Rieti S.P.A.                     0-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-1 Pol. Albalonga                        
U.S. Forcoli                          0-0 A.S.D. Frascati Calcio                
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-0 A.S. Venturina                        
U.S. Sorianese                        0-0 A.C. Guidonia                         

Round 9
A.C. Calenzano                        1-0 A.C. Aprilia                          
A.S. Cecina                           1-2 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     0-0 A.S. Astrea                           
A.S. Venturina                        1-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.S.D. Cascina Calcio                 1-1 U.S. Sorianese                        
A.S.D. Frascati Calcio                1-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
Pol. Albalonga                        0-2 A.C. Guidonia                         
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-2 U.S. Forcoli                          
U.S. Artigianato Industria Larcianese 2-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
U.S. Ladispoli S.R.L.                 1-0 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       

Round 10
A.C. Aprilia                          1-2 A.S. Venturina                        
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-0 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.C. Guidonia                         0-2 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S. Astrea                           1-2 A.S. Cecina                           
A.S. Fortis Juventus 1909             1-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            2-0 A.C. Calenzano                        
F.C. Rieti S.P.A.                     3-2 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
U.S. Forcoli                          0-2 Pol. Albalonga                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       4-0 A.S.D. Frascati Calcio                
U.S. Sorianese                        1-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 

Round 11
A.C. Calenzano                        0-0 A.S. Astrea                           
A.S. Cecina                           2-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     0-0 U.S. Sorianese                        
A.S. Venturina                        3-2 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.S.D. Frascati Calcio                2-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
Pol. Albalonga                        0-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       1-0 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-1 A.C. Guidonia                         
U.S. Forcoli                          1-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
U.S. Ladispoli S.R.L.                 2-2 A.C. Aprilia                          

Round 12
A.C. Aprilia                          1-0 A.S.D. Frascati Calcio                
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-3 A.C. Calenzano                        
A.C. Guidonia                         0-1 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.S. Astrea                           1-3 A.S. Venturina                        
A.S. Fortis Juventus 1909             2-3 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            2-1 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.S.D. Cascina Calcio                 1-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
F.C. Rieti S.P.A.                     1-0 Pol. Albalonga                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       2-0 U.S. Forcoli                          
U.S. Sorianese                        2-1 A.S. Cecina                           

Round 13
A.C. Calenzano                        0-0 U.S. Sorianese                        
A.S. Cecina                           1-2 A.C. Guidonia                         
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S. Venturina                        1-2 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S.D. Frascati Calcio                1-0 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
F.C. Rieti S.P.A.                     0-1 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
Pol. Albalonga                        3-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       0-1 A.C. Aprilia                          
U.S. Forcoli                          1-1 A.S. Fortis Juventus 1909             
U.S. Ladispoli S.R.L.                 1-1 A.S. Astrea                           

Round 14
A.C. Aprilia                          2-1 U.S. Forcoli                          
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-1 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.C. Guidonia                         3-1 A.C. Calenzano                        
A.S. Astrea                           1-1 A.S.D. Frascati Calcio                
A.S. Fortis Juventus 1909             2-1 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            1-1 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.S.D. Cascina Calcio                 0-1 A.S. Cecina                           
U.S. Artigianato Industria Larcianese 2-2 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       0-0 Pol. Albalonga                        
U.S. Sorianese                        0-0 A.S. Venturina                        

Round 15
A.C. Calenzano                        1-4 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S. Cecina                           2-1 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.S. Venturina                        2-0 A.C. Guidonia                         
A.S.D. Frascati Calcio                1-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
F.C. Rieti S.P.A.                     2-0 A.C. Aprilia                          
Pol. Albalonga                        1-1 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       0-2 A.S. Astrea                           
U.S. Forcoli                          0-0 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-1 U.S. Sorianese                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-0 A.S. Fortis Juventus 1909             

Round 16
A.C. Aprilia                          2-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        2-1 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.C. Guidonia                         1-1 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.S. Astrea                           0-2 U.S. Forcoli                          
A.S. Fortis Juventus 1909             2-2 Pol. Albalonga                        
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     3-0 A.S. Cecina                           
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            0-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.S.D. Cascina Calcio                 2-2 A.S. Venturina                        
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-2 A.C. Calenzano                        
U.S. Sorianese                        1-1 A.S.D. Frascati Calcio                

Round 17
A.C. Aprilia                          1-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.C. Calenzano                        1-2 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.S. Cecina                           0-0 Pol. Albalonga                        
A.S. Venturina                        1-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.S.D. Frascati Calcio                0-0 A.C. Guidonia                         
F.C. Rieti S.P.A.                     1-0 A.S. Astrea                           
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       0-2 U.S. Sorianese                        
U.S. Forcoli                          1-3 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       0-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            

Round 18
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        0-4 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.C. Guidonia                         2-0 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.S. Astrea                           0-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.S. Cecina                           2-2 A.C. Calenzano                        
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     2-3 A.S. Venturina                        
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            0-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.S.D. Cascina Calcio                 0-0 A.S.D. Frascati Calcio                
Pol. Albalonga                        2-0 A.C. Aprilia                          
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-1 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
U.S. Sorianese                        2-0 U.S. Forcoli                          

Round 19
A.C. Aprilia                          1-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.C. Calenzano                        2-0 Pol. Albalonga                        
A.S. Fortis Juventus 1909             0-1 A.S. Astrea                           
A.S. Venturina                        1-0 A.S. Cecina                           
A.S.D. Frascati Calcio                2-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
F.C. Rieti S.P.A.                     1-0 U.S. Sorianese                        
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-2 A.S.D. Cascina Calcio                 
U.S. Forcoli                          1-1 A.C. Guidonia                         
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-0 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       2-1 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        

Round 20
A.C. Aprilia                          1-0 A.S. Astrea                           
A.S. Fortis Juventus 1909             2-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            1-2 Pol. Albalonga                        
A.S. Venturina                        1-1 A.C. Calenzano                        
A.S.D. Frascati Calcio                2-1 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
F.C. Rieti S.P.A.                     3-1 A.C. Guidonia                         
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-1 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
U.S. Forcoli                          1-4 A.S.D. Cascina Calcio                 
U.S. Ladispoli S.R.L.                 1-3 A.S. Cecina                           
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       0-1 U.S. Sorianese                        

Round 21
A.C. Calenzano                        1-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        3-0 A.C. Aprilia                          
A.C. Guidonia                         0-0 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.S. Astrea                           0-2 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.S. Cecina                           1-1 A.S.D. Frascati Calcio                
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-1 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.S.D. Cascina Calcio                 1-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
Pol. Albalonga                        2-1 A.S. Venturina                        
U.S. Artigianato Industria Larcianese 2-2 U.S. Forcoli                          
U.S. Sorianese                        1-2 A.S. Fortis Juventus 1909             

Round 22
A.C. Aprilia                          1-1 U.S. Sorianese                        
A.S. Astrea                           0-1 Pol. Albalonga                        
A.S. Fortis Juventus 1909             1-1 A.C. Guidonia                         
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            3-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S.D. Frascati Calcio                4-1 A.C. Calenzano                        
F.C. Rieti S.P.A.                     2-1 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       1-2 A.S. Cecina                           
U.S. Forcoli                          2-0 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-0 A.S. Venturina                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-2 A.S.D. Cascina Calcio                 

Round 23
A.C. Calenzano                        0-0 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-0 A.S. Astrea                           
A.C. Guidonia                         1-1 A.C. Aprilia                          
A.S. Cecina                           1-2 U.S. Forcoli                          
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     0-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.S. Venturina                        1-1 A.S.D. Frascati Calcio                
A.S.D. Cascina Calcio                 3-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
Pol. Albalonga                        0-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
U.S. Artigianato Industria Larcianese 0-0 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
U.S. Sorianese                        0-0 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            

Round 24
A.C. Aprilia                          0-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-3 Pol. Albalonga                        
A.S. Astrea                           1-1 U.S. Sorianese                        
A.S. Fortis Juventus 1909             3-3 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            1-0 A.C. Guidonia                         
A.S.D. Frascati Calcio                1-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
F.C. Rieti S.P.A.                     2-1 A.S. Cecina                           
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       4-1 A.S. Venturina                        
U.S. Forcoli                          1-0 A.C. Calenzano                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-1 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     

Round 25
A.C. Calenzano                        0-1 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.C. Guidonia                         1-0 A.S. Astrea                           
A.S. Cecina                           1-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     2-1 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.S. Venturina                        0-3 U.S. Forcoli                          
A.S.D. Cascina Calcio                 1-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
Pol. Albalonga                        2-0 A.S.D. Frascati Calcio                
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-1 A.C. Aprilia                          
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-3 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
U.S. Sorianese                        2-2 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        

Round 26
A.C. Aprilia                          1-2 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-1 A.C. Guidonia                         
A.S. Astrea                           2-2 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S. Fortis Juventus 1909             0-4 A.S. Cecina                           
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            1-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
F.C. Rieti S.P.A.                     1-0 A.S. Venturina                        
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       1-1 A.S.D. Frascati Calcio                
U.S. Forcoli                          1-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       2-1 A.C. Calenzano                        
U.S. Sorianese                        3-3 Pol. Albalonga                        

Round 27
A.C. Calenzano                        3-3 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.C. Guidonia                         0-0 U.S. Sorianese                        
A.S. Cecina                           0-0 A.C. Aprilia                          
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-0 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.S. Venturina                        0-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.S.D. Cascina Calcio                 1-1 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S.D. Frascati Calcio                0-0 U.S. Forcoli                          
Pol. Albalonga                        2-0 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
U.S. Artigianato Industria Larcianese 0-0 A.S. Astrea                           
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-2 F.C. Rieti S.P.A.                     

Round 28
A.C. Aprilia                          4-3 A.C. Calenzano                        
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        4-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.C. Guidonia                         2-4 Pol. Albalonga                        
A.S. Astrea                           1-0 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.S. Fortis Juventus 1909             1-1 A.S. Venturina                        
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            2-0 A.S. Cecina                           
F.C. Rieti S.P.A.                     3-0 A.S.D. Frascati Calcio                
U.S. Forcoli                          0-4 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
U.S. Sorianese                        2-1 A.S.D. Cascina Calcio                 

Round 29
A.C. Calenzano                        0-2 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.S. Cecina                           1-1 A.S. Astrea                           
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     0-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S. Venturina                        1-1 A.C. Aprilia                          
A.S.D. Cascina Calcio                 3-0 A.C. Guidonia                         
A.S.D. Frascati Calcio                1-1 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
Pol. Albalonga                        1-0 U.S. Forcoli                          
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-1 F.C. Rieti S.P.A.                     
U.S. Artigianato Industria Larcianese 0-0 U.S. Sorianese                        
U.S. Ladispoli S.R.L.                 0-1 A.S. Fortis Juventus 1909             

Round 30
A.C. Aprilia                          3-1 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        2-1 A.S. Cecina                           
A.C. Guidonia                         2-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.S. Astrea                           5-2 A.C. Calenzano                        
A.S. Fortis Juventus 1909             0-0 A.S.D. Frascati Calcio                
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            0-0 A.S. Venturina                        
A.S.D. Cascina Calcio                 3-0 Pol. Albalonga                        
F.C. Rieti S.P.A.                     0-0 U.S. Forcoli                          
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       2-1 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
U.S. Sorianese                        1-3 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     

Round 31
A.C. Calenzano                        1-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
A.S. Cecina                           2-1 U.S. Sorianese                        
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-1 A.C. Guidonia                         
A.S. Venturina                        0-1 A.S. Astrea                           
A.S.D. Frascati Calcio                3-1 A.C. Aprilia                          
Pol. Albalonga                        0-1 F.C. Rieti S.P.A.                     
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
U.S. Forcoli                          1-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
U.S. Ladispoli S.R.L.                 1-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            

Round 32
A.C. Aprilia                          0-2 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        2-2 A.S. Venturina                        
A.C. Guidonia                         1-0 A.S. Cecina                           
A.S. Astrea                           0-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.S. Fortis Juventus 1909             1-1 U.S. Forcoli                          
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            0-0 A.S.D. Frascati Calcio                
A.S.D. Cascina Calcio                 2-2 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-2 Pol. Albalonga                        
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       0-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
U.S. Sorianese                        1-1 A.C. Calenzano                        

Round 33
A.C. Calenzano                        3-2 A.C. Guidonia                         
A.S. Cecina                           1-2 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-0 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.S. Venturina                        2-1 U.S. Sorianese                        
A.S.D. Frascati Calcio                2-1 A.S. Astrea                           
F.C. Rieti S.P.A.                     2-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
Pol. Albalonga                        1-1 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       0-1 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
U.S. Forcoli                          1-4 A.C. Aprilia                          
U.S. Ladispoli S.R.L.                 2-0 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        

Round 34
A.C. Aprilia                          1-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        0-0 A.S.D. Frascati Calcio                
A.C. Guidonia                         2-1 A.S. Venturina                        
A.S. Astrea                           3-2 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
A.S. Fortis Juventus 1909             1-2 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     0-0 Pol. Albalonga                        
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            1-0 U.S. Forcoli                          
A.S.D. Cascina Calcio                 1-3 A.C. Calenzano                        
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-3 A.S. Cecina                           
U.S. Sorianese                        1-3 U.S. Ladispoli S.R.L.                 

Round 35
A.C. Calenzano                        2-1 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
A.S. Cecina                           1-0 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.S. Venturina                        2-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
A.S.D. Frascati Calcio                2-1 U.S. Sorianese                        
F.C. Rieti S.P.A.                     0-0 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
Pol. Albalonga                        2-2 A.S. Fortis Juventus 1909             
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       5-1 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
U.S. Forcoli                          0-1 A.S. Astrea                           
U.S. Ladispoli S.R.L.                 2-3 A.C. Guidonia                         
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-1 A.C. Aprilia                          

Round 36
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-0 U.S. Forcoli                          
A.C. Guidonia                         1-1 A.S.D. Frascati Calcio                
A.S. Astrea                           0-1 F.C. Rieti S.P.A.                     
A.S. Fortis Juventus 1909             1-0 A.C. Aprilia                          
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     2-0 A.C. Calenzano                        
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            0-1 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.S.D. Cascina Calcio                 2-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
Pol. Albalonga                        2-1 A.S. Cecina                           
U.S. Artigianato Industria Larcianese 0-1 A.S. Venturina                        
U.S. Sorianese                        0-1 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       

Round 37
A.C. Aprilia                          0-2 Pol. Albalonga                        
A.C. Calenzano                        0-1 A.S. Cecina                           
A.S. Fortis Juventus 1909             1-0 A.S. Sestese Calcio A.S.D.            
A.S. Venturina                        0-0 A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     
A.S.D. Frascati Calcio                2-1 A.S.D. Cascina Calcio                 
F.C. Rieti S.P.A.                     1-1 A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        
Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       2-3 A.C. Guidonia                         
U.S. Forcoli                          0-0 U.S. Sorianese                        
U.S. Ladispoli S.R.L.                 2-1 U.S. Artigianato Industria Larcianese 
U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       1-2 A.S. Astrea                           

Round 38
A.C. Firenze Rondinella S.P.A.        1-3 U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.       
A.C. Guidonia                         2-3 U.S. Forcoli                          
A.S. Astrea                           1-0 A.S. Fortis Juventus 1909             
A.S. Cecina                           0-0 A.S. Venturina                        
A.S. Ostiamare Lido Calcio S.R.L.     1-0 U.S. Ladispoli S.R.L.                 
A.S. Sestese Calcio A.S.D.            5-2 A.C. Aprilia                          
A.S.D. Cascina Calcio                 4-3 Pol. Monterotondo Calcio S.R.L.       
Pol. Albalonga                        1-0 A.C. Calenzano                        
U.S. Artigianato Industria Larcianese 1-2 A.S.D. Frascati Calcio                
U.S. Sorianese                        0-0 F.C. Rieti S.P.A.                     
	
Group F	

Table:	

 1.Foligno Calcio S.R.L.                  34 20 10  4 71-39 70 Promoted
 2.A.C. Cattolica Calcio S.R.L.           34 14 17  3 49-28 59 Promotion Playoff
 3.U.S. Pergolese                         34 16  8 10 55-38 56 Promotion Playoff
 4.A.S. Orvietana Calcio                  34 12 14  8 52-45 50 Promotion Playoff
 5.U.S. Russi S.R.L.                      34 14  8 12 36-30 50 Promotion Playoff
 6.A.C. Sangiustese                       34 12 12 10 35-33 48	
 7.Sansepolcro Calcio                     34 12 12 10 40-37 48	
 8.S.P. Grottammare 1899                  34 12 11 11 38-39 47	
 9.A.S. Fortis Spoleto F.C.               34 11 14  9 43-45 47	
10.Pol. Cagliese Calcio S.R.L.            34 10 14 10 38-39 44	
11.A.C. Valleverde Riccione               34 10 14 10 33-31 44	
12.S.S. Real Montecchio                   34 11 11 12 42-42 44	
13.A.S.D. Mezzolara                       34  9 14 11 32-43 41 Relegation Playoff
14.A.S. Santarcangelo                     34  9 10 15 35-45 37 Relegation Playoff
15.Urbino Calcio S.P.A.                   34  6 14 14 29-44 32 Relegation Playoff
16.Todi Football Club S.R.L.              34  7 11 16 32-46 32 Relegation Playoff
17.U.S. Truentina Castel Di Lama          34  6 13 15 21-39 31 Relegated
18.S.S. Monturanese                       34  4 15 15 26-44 27 Relegated

Round 1
A.C. Sangiustese                   3-3 A.S. Orvietana Calcio              
A.C. Valleverde Riccione           1-0 Todi Football Club S.R.L.          
A.S. Santarcangelo                 1-0 Urbino Calcio S.P.A.               
A.S.D. Mezzolara                   2-2 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
S.S. Monturanese                   2-2 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
Sansepolcro Calcio                 1-2 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
U.S. Pergolese                     2-4 Foligno Calcio S.R.L.              
U.S. Russi S.R.L.                  0-1 S.P. Grottammare 1899              
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-0 S.S. Real Montecchio               

Round 2
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-0 A.C. Sangiustese                   
A.S. Fortis Spoleto F.C.           1-1 Sansepolcro Calcio                 
A.S. Orvietana Calcio              2-0 A.C. Valleverde Riccione           
Foligno Calcio S.R.L.              4-2 S.S. Monturanese                   
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        1-0 A.S. Santarcangelo                 
S.P. Grottammare 1899              0-2 A.S.D. Mezzolara                   
S.S. Real Montecchio               1-0 U.S. Pergolese                     
Todi Football Club S.R.L.          0-1 U.S. Russi S.R.L.                  
Urbino Calcio S.P.A.               2-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      

Round 3
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-0 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
A.C. Sangiustese                   1-0 A.C. Valleverde Riccione           
A.S. Santarcangelo                 3-1 S.P. Grottammare 1899              
A.S.D. Mezzolara                   1-1 Todi Football Club S.R.L.          
S.S. Monturanese                   1-1 S.S. Real Montecchio               
Sansepolcro Calcio                 0-2 Foligno Calcio S.R.L.              
U.S. Pergolese                     1-0 Urbino Calcio S.P.A.               
U.S. Russi S.R.L.                  0-1 A.S. Orvietana Calcio              
U.S. Truentina Castel Di Lama      2-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        

Round 4
A.C. Valleverde Riccione           0-1 U.S. Russi S.R.L.                  
A.S. Fortis Spoleto F.C.           2-1 A.C. Sangiustese                   
A.S. Orvietana Calcio              4-1 A.S.D. Mezzolara                   
Foligno Calcio S.R.L.              3-2 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        0-3 U.S. Pergolese                     
S.P. Grottammare 1899              1-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
S.S. Real Montecchio               1-2 Sansepolcro Calcio                 
Todi Football Club S.R.L.          2-0 A.S. Santarcangelo                 
Urbino Calcio S.P.A.               0-0 S.S. Monturanese                   

Round 5
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       3-0 S.S. Real Montecchio               
A.C. Sangiustese                   1-1 U.S. Russi S.R.L.                  
A.S. Fortis Spoleto F.C.           1-1 Foligno Calcio S.R.L.              
A.S. Santarcangelo                 2-1 A.S. Orvietana Calcio              
A.S.D. Mezzolara                   0-0 A.C. Valleverde Riccione           
S.S. Monturanese                   1-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
Sansepolcro Calcio                 2-1 Urbino Calcio S.P.A.               
U.S. Pergolese                     4-0 S.P. Grottammare 1899              
U.S. Truentina Castel Di Lama      2-0 Todi Football Club S.R.L.          

Round 6
A.C. Valleverde Riccione           0-0 A.S. Santarcangelo                 
A.S. Orvietana Calcio              1-1 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Foligno Calcio S.R.L.              3-2 A.C. Sangiustese                   
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        0-1 Sansepolcro Calcio                 
S.P. Grottammare 1899              0-1 S.S. Monturanese                   
S.S. Real Montecchio               1-2 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
Todi Football Club S.R.L.          0-2 U.S. Pergolese                     
U.S. Russi S.R.L.                  0-1 A.S.D. Mezzolara                   
Urbino Calcio S.P.A.               1-1 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       

Round 7
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       2-0 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
A.C. Sangiustese                   2-0 A.S.D. Mezzolara                   
A.S. Fortis Spoleto F.C.           0-0 Urbino Calcio S.P.A.               
A.S. Santarcangelo                 0-3 U.S. Russi S.R.L.                  
Foligno Calcio S.R.L.              2-1 S.S. Real Montecchio               
S.S. Monturanese                   2-1 Todi Football Club S.R.L.          
Sansepolcro Calcio                 0-1 S.P. Grottammare 1899              
U.S. Pergolese                     6-2 A.S. Orvietana Calcio              
U.S. Truentina Castel Di Lama      3-1 A.C. Valleverde Riccione           

Round 8
A.C. Valleverde Riccione           1-1 U.S. Pergolese                     
A.S. Orvietana Calcio              3-0 S.S. Monturanese                   
A.S.D. Mezzolara                   2-0 A.S. Santarcangelo                 
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        1-4 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
S.P. Grottammare 1899              2-2 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
S.S. Real Montecchio               3-2 A.C. Sangiustese                   
Todi Football Club S.R.L.          3-0 Sansepolcro Calcio                 
U.S. Russi S.R.L.                  3-1 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Urbino Calcio S.P.A.               0-4 Foligno Calcio S.R.L.              

Round 9
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       0-0 Todi Football Club S.R.L.          
A.C. Sangiustese                   2-0 A.S. Santarcangelo                 
A.S. Fortis Spoleto F.C.           1-3 S.P. Grottammare 1899              
Foligno Calcio S.R.L.              2-2 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
S.S. Monturanese                   1-1 A.C. Valleverde Riccione           
S.S. Real Montecchio               1-1 Urbino Calcio S.P.A.               
Sansepolcro Calcio                 3-1 A.S. Orvietana Calcio              
U.S. Pergolese                     2-0 U.S. Russi S.R.L.                  
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-1 A.S.D. Mezzolara                   

Round 10
A.C. Valleverde Riccione           3-3 Sansepolcro Calcio                 
A.S. Orvietana Calcio              1-2 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
A.S. Santarcangelo                 2-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
A.S.D. Mezzolara                   1-1 U.S. Pergolese                     
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        1-0 S.S. Real Montecchio               
S.P. Grottammare 1899              1-2 Foligno Calcio S.R.L.              
Todi Football Club S.R.L.          1-2 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
U.S. Russi S.R.L.                  1-0 S.S. Monturanese                   
Urbino Calcio S.P.A.               1-3 A.C. Sangiustese                   

Round 11
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       0-0 A.C. Valleverde Riccione           
A.C. Sangiustese                   1-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
A.S. Fortis Spoleto F.C.           1-1 A.S. Orvietana Calcio              
Foligno Calcio S.R.L.              3-0 Todi Football Club S.R.L.          
S.S. Monturanese                   1-1 A.S.D. Mezzolara                   
S.S. Real Montecchio               2-2 S.P. Grottammare 1899              
Sansepolcro Calcio                 2-1 U.S. Russi S.R.L.                  
U.S. Pergolese                     1-1 A.S. Santarcangelo                 
Urbino Calcio S.P.A.               2-0 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        

Round 12
A.C. Valleverde Riccione           0-0 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
A.S. Orvietana Calcio              2-1 Foligno Calcio S.R.L.              
A.S. Santarcangelo                 2-2 S.S. Monturanese                   
A.S.D. Mezzolara                   1-1 Sansepolcro Calcio                 
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        0-1 A.C. Sangiustese                   
S.P. Grottammare 1899              0-0 Urbino Calcio S.P.A.               
Todi Football Club S.R.L.          3-3 S.S. Real Montecchio               
U.S. Russi S.R.L.                  1-0 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-0 U.S. Pergolese                     

Round 13
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       2-0 A.S.D. Mezzolara                   
A.C. Sangiustese                   1-0 U.S. Pergolese                     
A.S. Fortis Spoleto F.C.           1-2 U.S. Russi S.R.L.                  
Foligno Calcio S.R.L.              0-0 A.C. Valleverde Riccione           
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        0-2 S.P. Grottammare 1899              
S.S. Monturanese                   0-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
S.S. Real Montecchio               3-2 A.S. Orvietana Calcio              
Sansepolcro Calcio                 2-1 A.S. Santarcangelo                 
Urbino Calcio S.P.A.               2-0 Todi Football Club S.R.L.          

Round 14
A.C. Valleverde Riccione           2-1 S.S. Real Montecchio               
A.S. Orvietana Calcio              1-1 Urbino Calcio S.P.A.               
A.S. Santarcangelo                 2-3 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
A.S.D. Mezzolara                   0-0 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
S.P. Grottammare 1899              2-1 A.C. Sangiustese                   
Todi Football Club S.R.L.          3-3 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
U.S. Pergolese                     1-2 S.S. Monturanese                   
U.S. Russi S.R.L.                  3-5 Foligno Calcio S.R.L.              
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-2 Sansepolcro Calcio                 

Round 15
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       2-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
A.C. Sangiustese                   0-0 S.S. Monturanese                   
A.S. Fortis Spoleto F.C.           2-1 A.S. Santarcangelo                 
Foligno Calcio S.R.L.              1-0 A.S.D. Mezzolara                   
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        1-0 A.S. Orvietana Calcio              
S.P. Grottammare 1899              2-2 Todi Football Club S.R.L.          
S.S. Real Montecchio               0-1 U.S. Russi S.R.L.                  
Sansepolcro Calcio                 1-1 U.S. Pergolese                     
Urbino Calcio S.P.A.               2-2 A.C. Valleverde Riccione           

Round 16
A.C. Sangiustese                   0-0 Todi Football Club S.R.L.          
A.C. Valleverde Riccione           3-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
A.S. Orvietana Calcio              2-2 S.P. Grottammare 1899              
A.S. Santarcangelo                 4-5 Foligno Calcio S.R.L.              
A.S.D. Mezzolara                   2-5 S.S. Real Montecchio               
S.S. Monturanese                   0-0 Sansepolcro Calcio                 
U.S. Pergolese                     1-0 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
U.S. Russi S.R.L.                  1-2 Urbino Calcio S.P.A.               
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-0 A.S. Fortis Spoleto F.C.           

Round 17
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       2-0 S.S. Monturanese                   
A.S. Fortis Spoleto F.C.           3-2 U.S. Pergolese                     
Foligno Calcio S.R.L.              4-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        2-0 U.S. Russi S.R.L.                  
S.P. Grottammare 1899              1-0 A.C. Valleverde Riccione           
S.S. Real Montecchio               1-0 A.S. Santarcangelo                 
Sansepolcro Calcio                 0-0 A.C. Sangiustese                   
Todi Football Club S.R.L.          0-0 A.S. Orvietana Calcio              
Urbino Calcio S.P.A.               0-1 A.S.D. Mezzolara                   

Round 18
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-1 Sansepolcro Calcio                 
A.S. Fortis Spoleto F.C.           2-1 S.S. Monturanese                   
A.S. Orvietana Calcio              0-0 A.C. Sangiustese                   
Foligno Calcio S.R.L.              1-0 U.S. Pergolese                     
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        2-0 A.S.D. Mezzolara                   
S.P. Grottammare 1899              1-0 U.S. Russi S.R.L.                  
S.S. Real Montecchio               2-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Todi Football Club S.R.L.          1-1 A.C. Valleverde Riccione           
Urbino Calcio S.P.A.               0-0 A.S. Santarcangelo                 

Round 19
A.C. Sangiustese                   1-1 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
A.C. Valleverde Riccione           1-0 A.S. Orvietana Calcio              
A.S. Santarcangelo                 1-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
A.S.D. Mezzolara                   1-2 S.P. Grottammare 1899              
S.S. Monturanese                   1-2 Foligno Calcio S.R.L.              
Sansepolcro Calcio                 0-1 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
U.S. Pergolese                     0-3 S.S. Real Montecchio               
U.S. Russi S.R.L.                  1-1 Todi Football Club S.R.L.          
U.S. Truentina Castel Di Lama      1-2 Urbino Calcio S.P.A.               

Round 20
A.C. Valleverde Riccione           0-2 A.C. Sangiustese                   
A.S. Fortis Spoleto F.C.           3-3 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
A.S. Orvietana Calcio              1-1 U.S. Russi S.R.L.                  
Foligno Calcio S.R.L.              1-1 Sansepolcro Calcio                 
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        2-2 U.S. Truentina Castel Di Lama      
S.P. Grottammare 1899              0-0 A.S. Santarcangelo                 
S.S. Real Montecchio               2-1 S.S. Monturanese                   
Todi Football Club S.R.L.          3-1 A.S.D. Mezzolara                   
Urbino Calcio S.P.A.               1-2 U.S. Pergolese                     

Round 21
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-1 Foligno Calcio S.R.L.              
A.C. Sangiustese                   2-1 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
A.S. Santarcangelo                 2-1 Todi Football Club S.R.L.          
A.S.D. Mezzolara                   1-1 A.S. Orvietana Calcio              
S.S. Monturanese                   2-0 Urbino Calcio S.P.A.               
Sansepolcro Calcio                 1-0 S.S. Real Montecchio               
U.S. Pergolese                     0-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
U.S. Russi S.R.L.                  1-2 A.C. Valleverde Riccione           
U.S. Truentina Castel Di Lama      1-0 S.P. Grottammare 1899              

Round 22
A.C. Valleverde Riccione           4-0 A.S.D. Mezzolara                   
A.S. Orvietana Calcio              3-0 A.S. Santarcangelo                 
Foligno Calcio S.R.L.              1-1 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        1-0 S.S. Monturanese                   
S.P. Grottammare 1899              2-3 U.S. Pergolese                     
S.S. Real Montecchio               1-1 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
Todi Football Club S.R.L.          1-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
U.S. Russi S.R.L.                  1-0 A.C. Sangiustese                   
Urbino Calcio S.P.A.               1-4 Sansepolcro Calcio                 

Round 23
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       2-0 Urbino Calcio S.P.A.               
A.C. Sangiustese                   0-2 Foligno Calcio S.R.L.              
A.S. Fortis Spoleto F.C.           0-0 S.S. Real Montecchio               
A.S. Santarcangelo                 1-0 A.C. Valleverde Riccione           
A.S.D. Mezzolara                   2-3 U.S. Russi S.R.L.                  
S.S. Monturanese                   0-1 S.P. Grottammare 1899              
Sansepolcro Calcio                 0-0 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
U.S. Pergolese                     2-0 Todi Football Club S.R.L.          
U.S. Truentina Castel Di Lama      1-1 A.S. Orvietana Calcio              

Round 24
A.C. Valleverde Riccione           0-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
A.S. Orvietana Calcio              3-1 U.S. Pergolese                     
A.S.D. Mezzolara                   2-0 A.C. Sangiustese                   
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        2-2 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
S.P. Grottammare 1899              0-0 Sansepolcro Calcio                 
S.S. Real Montecchio               1-1 Foligno Calcio S.R.L.              
Todi Football Club S.R.L.          1-0 S.S. Monturanese                   
U.S. Russi S.R.L.                  0-0 A.S. Santarcangelo                 
Urbino Calcio S.P.A.               1-3 A.S. Fortis Spoleto F.C.           

Round 25
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-0 S.P. Grottammare 1899              
A.C. Sangiustese                   0-0 S.S. Real Montecchio               
A.S. Fortis Spoleto F.C.           0-4 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
A.S. Santarcangelo                 0-0 A.S.D. Mezzolara                   
Foligno Calcio S.R.L.              2-2 Urbino Calcio S.P.A.               
S.S. Monturanese                   1-1 A.S. Orvietana Calcio              
Sansepolcro Calcio                 0-1 Todi Football Club S.R.L.          
U.S. Pergolese                     0-2 A.C. Valleverde Riccione           
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-0 U.S. Russi S.R.L.                  

Round 26
A.C. Valleverde Riccione           2-0 S.S. Monturanese                   
A.S. Orvietana Calcio              3-2 Sansepolcro Calcio                 
A.S. Santarcangelo                 2-2 A.C. Sangiustese                   
A.S.D. Mezzolara                   1-0 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        1-1 Foligno Calcio S.R.L.              
S.P. Grottammare 1899              1-1 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
Todi Football Club S.R.L.          0-2 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
U.S. Russi S.R.L.                  0-1 U.S. Pergolese                     
Urbino Calcio S.P.A.               2-4 S.S. Real Montecchio               

Round 27
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-1 A.S. Orvietana Calcio              
A.C. Sangiustese                   1-0 Urbino Calcio S.P.A.               
A.S. Fortis Spoleto F.C.           1-1 Todi Football Club S.R.L.          
Foligno Calcio S.R.L.              2-4 S.P. Grottammare 1899              
S.S. Monturanese                   0-2 U.S. Russi S.R.L.                  
S.S. Real Montecchio               1-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
Sansepolcro Calcio                 1-2 A.C. Valleverde Riccione           
U.S. Pergolese                     2-2 A.S.D. Mezzolara                   
U.S. Truentina Castel Di Lama      1-0 A.S. Santarcangelo                 

Round 28
A.C. Valleverde Riccione           1-1 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
A.S. Orvietana Calcio              1-1 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
A.S. Santarcangelo                 1-1 U.S. Pergolese                     
A.S.D. Mezzolara                   1-1 S.S. Monturanese                   
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        2-0 Urbino Calcio S.P.A.               
S.P. Grottammare 1899              1-1 S.S. Real Montecchio               
Todi Football Club S.R.L.          0-2 Foligno Calcio S.R.L.              
U.S. Russi S.R.L.                  0-1 Sansepolcro Calcio                 
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-0 A.C. Sangiustese                   

Round 29
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-1 U.S. Russi S.R.L.                  
A.C. Sangiustese                   0-0 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
A.S. Fortis Spoleto F.C.           2-1 A.C. Valleverde Riccione           
Foligno Calcio S.R.L.              3-1 A.S. Orvietana Calcio              
S.S. Monturanese                   0-2 A.S. Santarcangelo                 
S.S. Real Montecchio               1-0 Todi Football Club S.R.L.          
Sansepolcro Calcio                 0-0 A.S.D. Mezzolara                   
U.S. Pergolese                     4-1 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Urbino Calcio S.P.A.               1-1 S.P. Grottammare 1899              

Round 30
A.C. Valleverde Riccione           1-1 Foligno Calcio S.R.L.              
A.S. Orvietana Calcio              1-0 S.S. Real Montecchio               
A.S. Santarcangelo                 0-1 Sansepolcro Calcio                 
A.S.D. Mezzolara                   1-1 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
S.P. Grottammare 1899              1-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
Todi Football Club S.R.L.          0-2 Urbino Calcio S.P.A.               
U.S. Pergolese                     3-0 A.C. Sangiustese                   
U.S. Russi S.R.L.                  3-0 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
U.S. Truentina Castel Di Lama      0-0 S.S. Monturanese                   

Round 31
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       3-0 A.S. Santarcangelo                 
A.C. Sangiustese                   1-0 S.P. Grottammare 1899              
A.S. Fortis Spoleto F.C.           0-1 A.S.D. Mezzolara                   
Foligno Calcio S.R.L.              0-1 U.S. Russi S.R.L.                  
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        1-1 Todi Football Club S.R.L.          
S.S. Monturanese                   1-2 U.S. Pergolese                     
S.S. Real Montecchio               1-0 A.C. Valleverde Riccione           
Sansepolcro Calcio                 1-1 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Urbino Calcio S.P.A.               1-1 A.S. Orvietana Calcio              

Round 32
A.C. Valleverde Riccione           0-0 Urbino Calcio S.P.A.               
A.S. Orvietana Calcio              1-0 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
A.S. Santarcangelo                 3-1 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
A.S.D. Mezzolara                   0-3 Foligno Calcio S.R.L.              
S.S. Monturanese                   1-1 A.C. Sangiustese                   
Todi Football Club S.R.L.          0-1 S.P. Grottammare 1899              
U.S. Pergolese                     2-0 Sansepolcro Calcio                 
U.S. Russi S.R.L.                  2-0 S.S. Real Montecchio               
U.S. Truentina Castel Di Lama      2-2 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       

Round 33
A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       1-1 U.S. Pergolese                     
A.S. Fortis Spoleto F.C.           2-1 U.S. Truentina Castel Di Lama      
Foligno Calcio S.R.L.              2-1 A.S. Santarcangelo                 
Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        2-0 A.C. Valleverde Riccione           
S.P. Grottammare 1899              1-2 A.S. Orvietana Calcio              
S.S. Real Montecchio               0-2 A.S.D. Mezzolara                   
Sansepolcro Calcio                 4-2 S.S. Monturanese                   
Todi Football Club S.R.L.          2-1 A.C. Sangiustese                   
Urbino Calcio S.P.A.               0-0 U.S. Russi S.R.L.                  

Round 34
A.C. Sangiustese                   3-2 Sansepolcro Calcio                 
A.C. Valleverde Riccione           2-1 S.P. Grottammare 1899              
A.S. Orvietana Calcio              4-3 Todi Football Club S.R.L.          
A.S. Santarcangelo                 3-1 S.S. Real Montecchio               
A.S.D. Mezzolara                   1-1 Urbino Calcio S.P.A.               
S.S. Monturanese                   0-0 A.C. Cattolica Calcio S.R.L.       
U.S. Pergolese                     3-2 A.S. Fortis Spoleto F.C.           
U.S. Russi S.R.L.                  1-1 Pol. Cagliese Calcio S.R.L.        
U.S. Truentina Castel Di Lama      1-0 Foligno Calcio S.R.L.              

Group G	

Table:	

 1.Real Marcianise Calcio S.P.A.          34 19 13  2 62-19 70 Promoted
 2.A.S. Sorrento                          34 18 13  3 50-18 67 Promotion Playoff
 3.F.C. Savoia 1908 Ssdrl                 34 17  9  8 42-24 60 Promotion Playoff
 4.F.C. Sangiuseppese                     34 14 13  7 57-39 55 Promotion Playoff
 5.Pol. F.C. Lavello                      34 13 13  8 35-28 52 Promotion Playoff
 6.A.C. Nuovo Terzigno                    34 13  9 12 41-36 48	
 7.U.S. Bojano                            34 12 11 11 39-32 47	
 8.S.S. Angri Calcio 1927                 34 11 13 10 43-38 46	
 9.A.C. Solofra                           34 12 10 12 36-35 46	
10.U.S. Ariano Irpino                     34 12  9 13 35-40 45	
11.Turris A.S.D.                          34 12  9 13 34-35 45	
12.Pol. Acerrana                          34 12  9 13 36-41 45	
13.Pol. Viribus Unitis                    34  9 16  9 35-32 43 Relegation Playoff
14.F.C. Matera                            34  9 10 15 32-51 37 Relegation Playoff
15.U.S. Boys Caivanese                    34  7 12 15 19-33 33 Relegation Playoff
16.A.S.D. Scafatese Calcio                34  6 14 14 29-41 32 Relegation Playoff
17.F.C. Puteolana S.R.L.                  34  5 14 15 24-55 29 Relegated
18.U.S. Battipagliese S.R.L.              34  3  7 24 12-64 16 Relegated

Round 1
A.C. Nuovo Terzigno                1-2 A.C. Solofra                       
A.S.D. Scafatese Calcio            0-1 A.S. Sorrento                      
F.C. Matera                        1-2 Pol. Acerrana                      
F.C. Puteolana S.R.L.              0-1 Pol. Viribus Unitis                
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             2-1 U.S. Ariano Irpino                 
Pol. F.C. Lavello                  1-2 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
S.S. Angri Calcio 1927             5-1 F.C. Sangiuseppese                 
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-3 Turris A.S.D.                      
U.S. Bojano                        1-0 U.S. Boys Caivanese                

Round 2
A.C. Solofra                       0-2 S.S. Angri Calcio 1927             
A.S. Sorrento                      3-0 U.S. Bojano                        
F.C. Sangiuseppese                 1-1 F.C. Matera                        
Pol. Acerrana                      2-2 Pol. F.C. Lavello                  
Pol. Viribus Unitis                0-0 A.S.D. Scafatese Calcio            
Real Marcianise Calcio S.P.A.      5-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
Turris A.S.D.                      0-2 F.C. Puteolana S.R.L.              
U.S. Ariano Irpino                 3-0 A.C. Nuovo Terzigno                
U.S. Boys Caivanese                0-1 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             

Round 3
A.C. Nuovo Terzigno                3-0 U.S. Boys Caivanese                
A.S.D. Scafatese Calcio            1-1 Turris A.S.D.                      
F.C. Matera                        0-0 Pol. F.C. Lavello                  
F.C. Puteolana S.R.L.              1-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
F.C. Sangiuseppese                 0-1 A.C. Solofra                       
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             2-2 A.S. Sorrento                      
S.S. Angri Calcio 1927             3-1 U.S. Ariano Irpino                 
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-0 Pol. Acerrana                      
U.S. Bojano                        1-0 Pol. Viribus Unitis                

Round 4
A.C. Solofra                       1-0 F.C. Matera                        
A.S. Sorrento                      0-0 A.C. Nuovo Terzigno                
Pol. Acerrana                      2-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
Pol. F.C. Lavello                  1-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
Pol. Viribus Unitis                1-1 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Real Marcianise Calcio S.P.A.      3-1 A.S.D. Scafatese Calcio            
Turris A.S.D.                      2-0 U.S. Bojano                        
U.S. Ariano Irpino                 2-2 F.C. Sangiuseppese                 
U.S. Boys Caivanese                1-0 S.S. Angri Calcio 1927             

Round 5
A.C. Nuovo Terzigno                1-1 Pol. Viribus Unitis                
A.C. Solofra                       2-0 U.S. Ariano Irpino                 
A.S.D. Scafatese Calcio            1-2 Pol. Acerrana                      
F.C. Matera                        3-2 U.S. Battipagliese S.R.L.          
F.C. Puteolana S.R.L.              0-0 Pol. F.C. Lavello                  
F.C. Sangiuseppese                 1-0 U.S. Boys Caivanese                
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             3-0 Turris A.S.D.                      
S.S. Angri Calcio 1927             1-1 A.S. Sorrento                      
U.S. Bojano                        1-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      

Round 6
A.S. Sorrento                      2-2 F.C. Sangiuseppese                 
Pol. Acerrana                      2-0 U.S. Bojano                        
Pol. F.C. Lavello                  3-2 A.S.D. Scafatese Calcio            
Pol. Viribus Unitis                1-1 S.S. Angri Calcio 1927             
Real Marcianise Calcio S.P.A.      2-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Turris A.S.D.                      3-1 A.C. Nuovo Terzigno                
U.S. Ariano Irpino                 2-1 F.C. Matera                        
U.S. Battipagliese S.R.L.          1-2 F.C. Puteolana S.R.L.              
U.S. Boys Caivanese                0-0 A.C. Solofra                       

Round 7
A.C. Nuovo Terzigno                2-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
A.C. Solofra                       1-1 A.S. Sorrento                      
A.S.D. Scafatese Calcio            1-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
F.C. Matera                        1-1 F.C. Puteolana S.R.L.              
F.C. Sangiuseppese                 1-1 Pol. Viribus Unitis                
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             2-1 Pol. Acerrana                      
S.S. Angri Calcio 1927             2-1 Turris A.S.D.                      
U.S. Ariano Irpino                 0-2 U.S. Boys Caivanese                
U.S. Bojano                        2-3 Pol. F.C. Lavello                  

Round 8
A.S. Sorrento                      3-0 U.S. Ariano Irpino                 
F.C. Puteolana S.R.L.              1-1 A.S.D. Scafatese Calcio            
Pol. Acerrana                      1-0 A.C. Nuovo Terzigno                
Pol. F.C. Lavello                  2-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Pol. Viribus Unitis                0-0 A.C. Solofra                       
Real Marcianise Calcio S.P.A.      3-0 S.S. Angri Calcio 1927             
Turris A.S.D.                      0-3 F.C. Sangiuseppese                 
U.S. Battipagliese S.R.L.          1-3 U.S. Bojano                        
U.S. Boys Caivanese                0-0 F.C. Matera                        

Round 9
A.C. Nuovo Terzigno                0-1 Pol. F.C. Lavello                  
A.C. Solofra                       3-0 Turris A.S.D.                      
F.C. Matera                        2-2 A.S.D. Scafatese Calcio            
F.C. Sangiuseppese                 1-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             2-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
S.S. Angri Calcio 1927             2-0 Pol. Acerrana                      
U.S. Ariano Irpino                 1-1 Pol. Viribus Unitis                
U.S. Bojano                        0-1 F.C. Puteolana S.R.L.              
U.S. Boys Caivanese                0-0 A.S. Sorrento                      

Round 10
A.S. Sorrento                      3-0 F.C. Matera                        
A.S.D. Scafatese Calcio            0-0 U.S. Bojano                        
F.C. Puteolana S.R.L.              1-1 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Pol. Acerrana                      3-1 F.C. Sangiuseppese                 
Pol. F.C. Lavello                  3-0 S.S. Angri Calcio 1927             
Pol. Viribus Unitis                2-0 U.S. Boys Caivanese                
Real Marcianise Calcio S.P.A.      3-1 A.C. Solofra                       
Turris A.S.D.                      0-1 U.S. Ariano Irpino                 
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-0 A.C. Nuovo Terzigno                

Round 11
A.C. Nuovo Terzigno                5-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
A.C. Solofra                       3-1 Pol. Acerrana                      
A.S. Sorrento                      1-1 Pol. Viribus Unitis                
F.C. Matera                        1-5 U.S. Bojano                        
F.C. Sangiuseppese                 3-1 Pol. F.C. Lavello                  
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             3-1 A.S.D. Scafatese Calcio            
S.S. Angri Calcio 1927             5-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
U.S. Ariano Irpino                 0-4 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
U.S. Boys Caivanese                1-0 Turris A.S.D.                      

Round 12
A.S.D. Scafatese Calcio            0-1 A.C. Nuovo Terzigno                
F.C. Puteolana S.R.L.              0-2 S.S. Angri Calcio 1927             
Pol. Acerrana                      0-1 U.S. Ariano Irpino                 
Pol. F.C. Lavello                  1-0 A.C. Solofra                       
Pol. Viribus Unitis                2-1 F.C. Matera                        
Real Marcianise Calcio S.P.A.      4-0 U.S. Boys Caivanese                
Turris A.S.D.                      1-1 A.S. Sorrento                      
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-4 F.C. Sangiuseppese                 
U.S. Bojano                        0-2 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             

Round 13
A.C. Nuovo Terzigno                1-1 U.S. Bojano                        
A.C. Solofra                       0-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
A.S. Sorrento                      1-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
F.C. Matera                        1-1 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
F.C. Sangiuseppese                 2-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
Pol. Viribus Unitis                1-1 Turris A.S.D.                      
S.S. Angri Calcio 1927             2-1 A.S.D. Scafatese Calcio            
U.S. Ariano Irpino                 2-1 Pol. F.C. Lavello                  
U.S. Boys Caivanese                0-1 Pol. Acerrana                      

Round 14
A.S.D. Scafatese Calcio            0-2 F.C. Sangiuseppese                 
F.C. Puteolana S.R.L.              1-5 A.C. Solofra                       
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             2-0 A.C. Nuovo Terzigno                
Pol. Acerrana                      1-0 A.S. Sorrento                      
Pol. F.C. Lavello                  0-0 U.S. Boys Caivanese                
Real Marcianise Calcio S.P.A.      1-1 Pol. Viribus Unitis                
Turris A.S.D.                      2-1 F.C. Matera                        
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-2 U.S. Ariano Irpino                 
U.S. Bojano                        2-0 S.S. Angri Calcio 1927             

Round 15
A.C. Solofra                       0-0 A.S.D. Scafatese Calcio            
A.S. Sorrento                      1-0 Pol. F.C. Lavello                  
F.C. Matera                        2-1 A.C. Nuovo Terzigno                
F.C. Sangiuseppese                 2-2 U.S. Bojano                        
Pol. Viribus Unitis                2-1 Pol. Acerrana                      
S.S. Angri Calcio 1927             0-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Turris A.S.D.                      1-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
U.S. Ariano Irpino                 2-1 F.C. Puteolana S.R.L.              
U.S. Boys Caivanese                3-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          

Round 16
A.C. Nuovo Terzigno                2-0 S.S. Angri Calcio 1927             
A.S.D. Scafatese Calcio            1-3 U.S. Ariano Irpino                 
F.C. Matera                        1-4 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
F.C. Puteolana S.R.L.              1-1 U.S. Boys Caivanese                
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             1-1 F.C. Sangiuseppese                 
Pol. Acerrana                      0-1 Turris A.S.D.                      
Pol. F.C. Lavello                  0-0 Pol. Viribus Unitis                
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-0 A.S. Sorrento                      
U.S. Bojano                        0-0 A.C. Solofra                       

Round 17
A.C. Solofra                       3-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
A.S. Sorrento                      4-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
F.C. Sangiuseppese                 1-1 A.C. Nuovo Terzigno                
Pol. Viribus Unitis                3-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
Real Marcianise Calcio S.P.A.      2-2 Pol. Acerrana                      
S.S. Angri Calcio 1927             1-1 F.C. Matera                        
Turris A.S.D.                      2-0 Pol. F.C. Lavello                  
U.S. Ariano Irpino                 0-2 U.S. Bojano                        
U.S. Boys Caivanese                1-1 A.S.D. Scafatese Calcio            

Round 18
A.C. Solofra                       0-0 A.C. Nuovo Terzigno                
A.S. Sorrento                      2-0 A.S.D. Scafatese Calcio            
F.C. Sangiuseppese                 2-0 S.S. Angri Calcio 1927             
Pol. Acerrana                      2-2 F.C. Matera                        
Pol. Viribus Unitis                2-1 F.C. Puteolana S.R.L.              
Real Marcianise Calcio S.P.A.      1-0 Pol. F.C. Lavello                  
Turris A.S.D.                      0-1 U.S. Battipagliese S.R.L.          
U.S. Ariano Irpino                 0-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
U.S. Boys Caivanese                0-0 U.S. Bojano                        

Round 19
A.C. Nuovo Terzigno                2-1 U.S. Ariano Irpino                 
A.S.D. Scafatese Calcio            1-0 Pol. Viribus Unitis                
F.C. Matera                        1-0 F.C. Sangiuseppese                 
F.C. Puteolana S.R.L.              0-0 Turris A.S.D.                      
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             1-0 U.S. Boys Caivanese                
Pol. F.C. Lavello                  1-1 Pol. Acerrana                      
S.S. Angri Calcio 1927             1-1 A.C. Solofra                       
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
U.S. Bojano                        1-0 A.S. Sorrento                      

Round 20
A.C. Solofra                       3-1 F.C. Sangiuseppese                 
A.S. Sorrento                      2-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Pol. Acerrana                      2-2 U.S. Battipagliese S.R.L.          
Pol. F.C. Lavello                  1-0 F.C. Matera                        
Pol. Viribus Unitis                1-0 U.S. Bojano                        
Real Marcianise Calcio S.P.A.      5-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
Turris A.S.D.                      1-0 A.S.D. Scafatese Calcio            
U.S. Ariano Irpino                 1-1 S.S. Angri Calcio 1927             
U.S. Boys Caivanese                1-0 A.C. Nuovo Terzigno                

Round 21
A.C. Nuovo Terzigno                0-2 A.S. Sorrento                      
A.S.D. Scafatese Calcio            1-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
F.C. Matera                        1-0 A.C. Solofra                       
F.C. Puteolana S.R.L.              0-0 Pol. Acerrana                      
F.C. Sangiuseppese                 2-3 U.S. Ariano Irpino                 
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             2-1 Pol. Viribus Unitis                
S.S. Angri Calcio 1927             2-1 U.S. Boys Caivanese                
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-1 Pol. F.C. Lavello                  
U.S. Bojano                        1-1 Turris A.S.D.                      

Round 22
A.S. Sorrento                      1-0 S.S. Angri Calcio 1927             
Pol. Acerrana                      2-1 A.S.D. Scafatese Calcio            
Pol. F.C. Lavello                  1-1 F.C. Puteolana S.R.L.              
Pol. Viribus Unitis                0-0 A.C. Nuovo Terzigno                
Real Marcianise Calcio S.P.A.      1-0 U.S. Bojano                        
Turris A.S.D.                      1-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
U.S. Ariano Irpino                 1-1 A.C. Solofra                       
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-1 F.C. Matera                        
U.S. Boys Caivanese                1-4 F.C. Sangiuseppese                 

Round 23
A.C. Nuovo Terzigno                1-0 Turris A.S.D.                      
A.C. Solofra                       2-1 U.S. Boys Caivanese                
A.S.D. Scafatese Calcio            1-1 Pol. F.C. Lavello                  
F.C. Matera                        0-0 U.S. Ariano Irpino                 
F.C. Puteolana S.R.L.              3-1 U.S. Battipagliese S.R.L.          
F.C. Sangiuseppese                 2-1 A.S. Sorrento                      
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             0-0 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
S.S. Angri Calcio 1927             2-2 Pol. Viribus Unitis                
U.S. Bojano                        3-0 Pol. Acerrana                      

Round 24
A.S. Sorrento                      1-0 A.C. Solofra                       
F.C. Puteolana S.R.L.              1-1 F.C. Matera                        
Pol. Acerrana                      0-1 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Pol. F.C. Lavello                  0-1 U.S. Bojano                        
Pol. Viribus Unitis                2-4 F.C. Sangiuseppese                 
Real Marcianise Calcio S.P.A.      3-0 A.C. Nuovo Terzigno                
Turris A.S.D.                      0-0 S.S. Angri Calcio 1927             
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-0 A.S.D. Scafatese Calcio            
U.S. Boys Caivanese                0-0 U.S. Ariano Irpino                 

Round 25
A.C. Nuovo Terzigno                2-1 Pol. Acerrana                      
A.C. Solofra                       2-1 Pol. Viribus Unitis                
A.S.D. Scafatese Calcio            1-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
F.C. Matera                        1-0 U.S. Boys Caivanese                
F.C. Sangiuseppese                 2-0 Turris A.S.D.                      
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             0-1 Pol. F.C. Lavello                  
S.S. Angri Calcio 1927             0-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
U.S. Ariano Irpino                 1-2 A.S. Sorrento                      
U.S. Bojano                        2-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          

Round 26
A.S. Sorrento                      4-1 U.S. Boys Caivanese                
A.S.D. Scafatese Calcio            0-1 F.C. Matera                        
F.C. Puteolana S.R.L.              3-3 U.S. Bojano                        
Pol. Acerrana                      0-0 S.S. Angri Calcio 1927             
Pol. F.C. Lavello                  1-1 A.C. Nuovo Terzigno                
Pol. Viribus Unitis                1-1 U.S. Ariano Irpino                 
Real Marcianise Calcio S.P.A.      1-1 F.C. Sangiuseppese                 
Turris A.S.D.                      3-1 A.C. Solofra                       
U.S. Battipagliese S.R.L.          2-1 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             

Round 27
A.C. Nuovo Terzigno                3-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
A.C. Solofra                       0-3 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
F.C. Matera                        0-1 A.S. Sorrento                      
F.C. Sangiuseppese                 4-2 Pol. Acerrana                      
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             3-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
S.S. Angri Calcio 1927             0-0 Pol. F.C. Lavello                  
U.S. Ariano Irpino                 1-0 Turris A.S.D.                      
U.S. Bojano                        1-3 A.S.D. Scafatese Calcio            
U.S. Boys Caivanese                1-0 Pol. Viribus Unitis                

Round 28
A.S.D. Scafatese Calcio            0-2 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
F.C. Puteolana S.R.L.              0-2 A.C. Nuovo Terzigno                
Pol. Acerrana                      1-0 A.C. Solofra                       
Pol. F.C. Lavello                  0-0 F.C. Sangiuseppese                 
Pol. Viribus Unitis                0-3 A.S. Sorrento                      
Real Marcianise Calcio S.P.A.      1-0 U.S. Ariano Irpino                 
Turris A.S.D.                      1-0 U.S. Boys Caivanese                
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-4 S.S. Angri Calcio 1927             
U.S. Bojano                        4-0 F.C. Matera                        

Round 29
A.C. Nuovo Terzigno                2-2 A.S.D. Scafatese Calcio            
A.C. Solofra                       1-4 Pol. F.C. Lavello                  
A.S. Sorrento                      1-1 Turris A.S.D.                      
F.C. Matera                        2-1 Pol. Viribus Unitis                
F.C. Sangiuseppese                 1-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             0-1 U.S. Bojano                        
S.S. Angri Calcio 1927             0-0 F.C. Puteolana S.R.L.              
U.S. Ariano Irpino                 2-1 Pol. Acerrana                      
U.S. Boys Caivanese                1-1 Real Marcianise Calcio S.P.A.      

Round 30
A.S.D. Scafatese Calcio            1-1 S.S. Angri Calcio 1927             
F.C. Puteolana S.R.L.              0-3 F.C. Sangiuseppese                 
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             1-0 F.C. Matera                        
Pol. Acerrana                      1-0 U.S. Boys Caivanese                
Pol. F.C. Lavello                  1-0 U.S. Ariano Irpino                 
Real Marcianise Calcio S.P.A.      1-1 A.S. Sorrento                      
Turris A.S.D.                      0-2 Pol. Viribus Unitis                
U.S. Battipagliese S.R.L.          2-1 A.C. Solofra                       
U.S. Bojano                        1-2 A.C. Nuovo Terzigno                

Round 31
A.C. Nuovo Terzigno                0-2 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
A.C. Solofra                       1-1 F.C. Puteolana S.R.L.              
A.S. Sorrento                      1-0 Pol. Acerrana                      
F.C. Matera                        1-3 Turris A.S.D.                      
F.C. Sangiuseppese                 2-2 A.S.D. Scafatese Calcio            
Pol. Viribus Unitis                0-0 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
S.S. Angri Calcio 1927             1-1 U.S. Bojano                        
U.S. Ariano Irpino                 3-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
U.S. Boys Caivanese                1-1 Pol. F.C. Lavello                  

Round 32
A.C. Nuovo Terzigno                3-0 F.C. Matera                        
A.S.D. Scafatese Calcio            1-0 A.C. Solofra                       
F.C. Puteolana S.R.L.              1-0 U.S. Ariano Irpino                 
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             3-0 S.S. Angri Calcio 1927             
Pol. Acerrana                      0-0 Pol. Viribus Unitis                
Pol. F.C. Lavello                  0-2 A.S. Sorrento                      
Real Marcianise Calcio S.P.A.      1-0 Turris A.S.D.                      
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-0 U.S. Boys Caivanese                
U.S. Bojano                        0-0 F.C. Sangiuseppese                 

Round 33
A.C. Solofra                       1-0 U.S. Bojano                        
A.S. Sorrento                      1-0 U.S. Battipagliese S.R.L.          
F.C. Sangiuseppese                 0-0 F.C. Savoia 1908 Ssdrl             
Pol. Viribus Unitis                1-2 Pol. F.C. Lavello                  
Real Marcianise Calcio S.P.A.      2-0 F.C. Matera                        
S.S. Angri Calcio 1927             3-2 A.C. Nuovo Terzigno                
Turris A.S.D.                      4-1 Pol. Acerrana                      
U.S. Ariano Irpino                 0-2 A.S.D. Scafatese Calcio            
U.S. Boys Caivanese                2-0 F.C. Puteolana S.R.L.              

Round 34
A.C. Nuovo Terzigno                2-1 F.C. Sangiuseppese                 
A.S.D. Scafatese Calcio            0-0 U.S. Boys Caivanese                
F.C. Matera                        4-2 S.S. Angri Calcio 1927             
F.C. Puteolana S.R.L.              1-1 A.S. Sorrento                      
F.C. Savoia 1908 Ssdrl             3-0 A.C. Solofra                       
Pol. Acerrana                      1-0 Real Marcianise Calcio S.P.A.      
Pol. F.C. Lavello                  1-1 Turris A.S.D.                      
U.S. Battipagliese S.R.L.          0-3 Pol. Viribus Unitis                
U.S. Bojano                        0-0 U.S. Ariano Irpino                 

Group H	

Table:	

 1.A.C. Gallipoli                         34 21 11  2 87-38 74 Promoted
 2.Pol. Val Di Sangro                     34 20 10  4 73-41 70 Promotion Playoff
 3.Celano F.C. Olimpia S.R.L.             34 13 13  8 52-41 52 Promotion Playoff
 4.A.C. Isola Liri                        34 13 12  9 57-42 51 Promotion Playoff
 5.A.S. Ferentino                         34 12 12 10 53-44 48 Promotion Playoff
 6.U.G. Manduria Sport                    34  8 22  4 39-30 46	
 7.U.S. Venafro                           34 10 15  9 38-36 45	
 8.A.C. Ars Et Labor Grottaglie           34 10 15  9 43-46 45	
 9.F.B.C. Calangianus                     34 10 14 10 52-42 44	
10.U.S. Bitonto                           34 10 14 10 39-43 44	
11.S.S. Nuova Avezzano Calcio             34 11 10 13 38-43 43	
12.A.S.D. Spes Mentana                    34 11 10 13 41-52 43 Preliminary Relegation Playoff
13.S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.         34 11 10 13 49-49 43 Preliminary Relegation Playoff
14.A.S. San Paolo Bari                    34 11 10 13 41-48 43 Relegation Playoff
15.A.S. Noicattaro Calcio                 34  9 15 10 34-41 42 Relegation Playoff
16.Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.              34  6 15 13 30-47 33 Relegation Playoff
17.A.S. Guardiagrele                      34  6 10 18 28-49 28 Relegated
18.U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.          34  1  8 25 15-77 11 Relegated


Round 1
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       1-1 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
A.C. Isola Liri                    1-0 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
A.S.D. Spes Mentana                0-5 A.S. Ferentino                     
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         2-2 A.C. Gallipoli                     
F.B.C. Calangianus                 0-1 U.S. Venafro                       
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          0-0 A.S. Guardiagrele                  
Pol. Val Di Sangro                 6-2 A.S. San Paolo Bari                
U.G. Manduria Sport                2-2 A.S. Noicattaro Calcio             
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-0 U.S. Bitonto                       

Round 2
A.C. Gallipoli                     2-1 F.B.C. Calangianus                 
A.S. Ferentino                     2-1 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
A.S. Guardiagrele                  2-0 A.S.D. Spes Mentana                
A.S. Noicattaro Calcio             1-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
A.S. San Paolo Bari                3-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
S.S. Nuova Avezzano Calcio         0-0 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-3 U.G. Manduria Sport                
U.S. Bitonto                       2-0 A.C. Isola Liri                    
U.S. Venafro                       2-3 Pol. Val Di Sangro                 

Round 3
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       1-0 A.S. Guardiagrele                  
A.C. Isola Liri                    2-2 U.G. Manduria Sport                
A.S.D. Spes Mentana                1-1 A.S. Noicattaro Calcio             
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         0-0 A.S. Ferentino                     
F.B.C. Calangianus                 4-2 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          0-0 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
Pol. Val Di Sangro                 2-3 A.C. Gallipoli                     
U.S. Bitonto                       1-1 A.S. San Paolo Bari                
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-0 U.S. Venafro                       

Round 4
A.C. Gallipoli                     2-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
A.S. Ferentino                     1-2 F.B.C. Calangianus                 
A.S. Guardiagrele                  2-0 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
A.S. Noicattaro Calcio             2-1 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
A.S. San Paolo Bari                1-1 A.C. Isola Liri                    
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-3 Pol. Val Di Sangro                 
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-5 A.S.D. Spes Mentana                
U.G. Manduria Sport                2-2 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
U.S. Venafro                       3-0 U.S. Bitonto                       

Round 5
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-1 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
A.C. Isola Liri                    3-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
A.S. San Paolo Bari                2-0 U.S. Venafro                       
A.S.D. Spes Mentana                2-0 U.G. Manduria Sport                
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         2-2 A.S. Noicattaro Calcio             
F.B.C. Calangianus                 0-0 A.S. Guardiagrele                  
Pol. Val Di Sangro                 2-1 A.S. Ferentino                     
U.S. Bitonto                       1-1 A.C. Gallipoli                     
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-3 S.S. Nuova Avezzano Calcio         

Round 6
A.C. Gallipoli                     1-0 A.S. San Paolo Bari                
A.S. Ferentino                     2-1 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
A.S. Guardiagrele                  1-1 Pol. Val Di Sangro                 
A.S. Noicattaro Calcio             3-1 F.B.C. Calangianus                 
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          0-0 A.S.D. Spes Mentana                
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-2 U.S. Bitonto                       
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     0-2 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
U.G. Manduria Sport                1-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
U.S. Venafro                       1-0 A.C. Isola Liri                    

Round 7
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-2 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
A.C. Isola Liri                    0-1 A.S.D. Spes Mentana                
A.S. San Paolo Bari                1-2 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         1-0 U.G. Manduria Sport                
F.B.C. Calangianus                 3-2 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
Pol. Val Di Sangro                 2-0 A.S. Noicattaro Calcio             
U.S. Bitonto                       1-0 A.S. Ferentino                     
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-1 A.S. Guardiagrele                  
U.S. Venafro                       3-3 A.C. Gallipoli                     

Round 8
A.C. Gallipoli                     2-0 A.C. Isola Liri                    
A.S. Ferentino                     2-0 A.S. San Paolo Bari                
A.S. Guardiagrele                  1-3 U.S. Bitonto                       
A.S. Noicattaro Calcio             1-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
A.S.D. Spes Mentana                2-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          1-3 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-0 U.S. Venafro                       
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-2 Pol. Val Di Sangro                 
U.G. Manduria Sport                0-0 F.B.C. Calangianus                 

Round 9
A.C. Gallipoli                     3-2 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
A.C. Isola Liri                    1-1 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
A.S. San Paolo Bari                2-1 A.S. Guardiagrele                  
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         2-1 A.S.D. Spes Mentana                
F.B.C. Calangianus                 3-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
Pol. Val Di Sangro                 2-2 U.G. Manduria Sport                
U.S. Bitonto                       0-0 A.S. Noicattaro Calcio             
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      1-1 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
U.S. Venafro                       1-1 A.S. Ferentino                     

Round 10
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       0-0 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
A.S. Ferentino                     2-3 A.C. Gallipoli                     
A.S. Guardiagrele                  3-0 U.S. Venafro                       
A.S. Noicattaro Calcio             1-1 A.S. San Paolo Bari                
A.S.D. Spes Mentana                1-2 F.B.C. Calangianus                 
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          0-2 Pol. Val Di Sangro                 
S.S. Nuova Avezzano Calcio         0-1 A.C. Isola Liri                    
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-2 U.S. Bitonto                       
U.G. Manduria Sport                1-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      

Round 11
A.C. Gallipoli                     2-0 A.S. Guardiagrele                  
A.C. Isola Liri                    2-2 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
A.S. San Paolo Bari                1-0 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
F.B.C. Calangianus                 0-1 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
Pol. Val Di Sangro                 3-0 A.S.D. Spes Mentana                
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-3 A.S. Ferentino                     
U.S. Bitonto                       0-0 U.G. Manduria Sport                
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      2-3 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
U.S. Venafro                       2-1 A.S. Noicattaro Calcio             

Round 12
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       1-1 Pol. Val Di Sangro                 
A.S. Ferentino                     2-2 A.C. Isola Liri                    
A.S. Guardiagrele                  1-1 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
A.S. Noicattaro Calcio             0-3 A.C. Gallipoli                     
A.S.D. Spes Mentana                0-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         3-1 F.B.C. Calangianus                 
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          2-1 U.S. Bitonto                       
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-2 U.S. Venafro                       
U.G. Manduria Sport                1-1 A.S. San Paolo Bari                

Round 13
A.C. Gallipoli                     3-2 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
A.C. Isola Liri                    1-1 F.B.C. Calangianus                 
A.S. Ferentino                     3-3 A.S. Guardiagrele                  
A.S. San Paolo Bari                1-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
Pol. Val Di Sangro                 3-2 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
S.S. Nuova Avezzano Calcio         0-1 A.S. Noicattaro Calcio             
U.S. Bitonto                       2-1 A.S.D. Spes Mentana                
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
U.S. Venafro                       0-1 U.G. Manduria Sport                

Round 14
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-2 U.S. Bitonto                       
A.S. Guardiagrele                  1-3 A.C. Isola Liri                    
A.S. Noicattaro Calcio             1-1 A.S. Ferentino                     
A.S.D. Spes Mentana                2-1 A.S. San Paolo Bari                
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         4-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
F.B.C. Calangianus                 0-0 Pol. Val Di Sangro                 
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          0-0 U.S. Venafro                       
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
U.G. Manduria Sport                1-1 A.C. Gallipoli                     

Round 15
A.C. Gallipoli                     1-1 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
A.C. Isola Liri                    3-2 Pol. Val Di Sangro                 
A.S. Ferentino                     1-0 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
A.S. Guardiagrele                  2-1 A.S. Noicattaro Calcio             
A.S. San Paolo Bari                4-3 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
S.S. Nuova Avezzano Calcio         1-1 U.G. Manduria Sport                
U.S. Bitonto                       1-3 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      3-3 F.B.C. Calangianus                 
U.S. Venafro                       1-2 A.S.D. Spes Mentana                

Round 16
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-2 U.S. Venafro                       
A.C. Isola Liri                    3-0 A.S. Noicattaro Calcio             
A.S.D. Spes Mentana                1-4 A.C. Gallipoli                     
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         4-0 A.S. San Paolo Bari                
F.B.C. Calangianus                 7-1 U.S. Bitonto                       
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          1-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
Pol. Val Di Sangro                 5-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     1-0 A.S. Guardiagrele                  
U.G. Manduria Sport                1-1 A.S. Ferentino                     

Round 17
A.C. Gallipoli                     4-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
A.S. Ferentino                     5-2 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
A.S. Guardiagrele                  1-1 U.G. Manduria Sport                
A.S. Noicattaro Calcio             1-2 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
A.S. San Paolo Bari                1-1 F.B.C. Calangianus                 
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-0 A.S.D. Spes Mentana                
U.S. Bitonto                       0-3 Pol. Val Di Sangro                 
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-3 A.C. Isola Liri                    
U.S. Venafro                       1-1 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         

Round 18
A.C. Gallipoli                     5-0 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
A.S. Ferentino                     0-0 A.S.D. Spes Mentana                
A.S. Guardiagrele                  1-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
A.S. Noicattaro Calcio             0-0 U.G. Manduria Sport                
A.S. San Paolo Bari                0-3 Pol. Val Di Sangro                 
S.S. Nuova Avezzano Calcio         0-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-0 A.C. Isola Liri                    
U.S. Bitonto                       3-1 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
U.S. Venafro                       0-0 F.B.C. Calangianus                 

Round 19
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       1-0 A.S. Ferentino                     
A.C. Isola Liri                    1-0 U.S. Bitonto                       
A.S.D. Spes Mentana                2-0 A.S. Guardiagrele                  
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         1-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
F.B.C. Calangianus                 1-1 A.C. Gallipoli                     
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          1-1 A.S. Noicattaro Calcio             
Pol. Val Di Sangro                 3-1 U.S. Venafro                       
U.G. Manduria Sport                1-0 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-3 A.S. San Paolo Bari                

Round 20
A.C. Gallipoli                     5-2 Pol. Val Di Sangro                 
A.S. Ferentino                     2-2 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
A.S. Guardiagrele                  1-2 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
A.S. Noicattaro Calcio             1-0 A.S.D. Spes Mentana                
A.S. San Paolo Bari                1-0 U.S. Bitonto                       
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-1 F.B.C. Calangianus                 
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
U.G. Manduria Sport                2-2 A.C. Isola Liri                    
U.S. Venafro                       2-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      

Round 21
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-2 A.S. Noicattaro Calcio             
A.C. Isola Liri                    3-3 A.S. San Paolo Bari                
A.S.D. Spes Mentana                4-1 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         2-0 A.S. Guardiagrele                  
F.B.C. Calangianus                 2-1 A.S. Ferentino                     
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          1-1 U.G. Manduria Sport                
Pol. Val Di Sangro                 2-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
U.S. Bitonto                       1-0 U.S. Venafro                       
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      1-7 A.C. Gallipoli                     

Round 22
A.C. Gallipoli                     3-2 U.S. Bitonto                       
A.S. Ferentino                     2-1 Pol. Val Di Sangro                 
A.S. Guardiagrele                  1-3 F.B.C. Calangianus                 
A.S. Noicattaro Calcio             4-0 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          1-1 A.C. Isola Liri                    
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-2 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
U.G. Manduria Sport                0-0 A.S.D. Spes Mentana                
U.S. Venafro                       1-1 A.S. San Paolo Bari                

Round 23
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-2 U.G. Manduria Sport                
A.C. Isola Liri                    2-0 U.S. Venafro                       
A.S. San Paolo Bari                2-4 A.C. Gallipoli                     
A.S.D. Spes Mentana                2-1 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         2-1 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
F.B.C. Calangianus                 1-1 A.S. Noicattaro Calcio             
Pol. Val Di Sangro                 0-0 A.S. Guardiagrele                  
U.S. Bitonto                       1-1 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      2-2 A.S. Ferentino                     

Round 24
A.C. Gallipoli                     1-1 U.S. Venafro                       
A.S. Ferentino                     2-0 U.S. Bitonto                       
A.S. Guardiagrele                  0-1 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
A.S. Noicattaro Calcio             1-1 Pol. Val Di Sangro                 
A.S.D. Spes Mentana                4-2 A.C. Isola Liri                    
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          3-2 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
S.S. Nuova Avezzano Calcio         1-0 A.S. San Paolo Bari                
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     3-1 F.B.C. Calangianus                 
U.G. Manduria Sport                1-1 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         

Round 25
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-2 A.S.D. Spes Mentana                
A.C. Isola Liri                    2-1 A.C. Gallipoli                     
A.S. San Paolo Bari                1-0 A.S. Ferentino                     
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         3-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
F.B.C. Calangianus                 0-0 U.G. Manduria Sport                
Pol. Val Di Sangro                 2-2 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
U.S. Bitonto                       1-0 A.S. Guardiagrele                  
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-0 A.S. Noicattaro Calcio             
U.S. Venafro                       2-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         

Round 26
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       2-1 A.C. Isola Liri                    
A.S. Ferentino                     1-1 U.S. Venafro                       
A.S. Guardiagrele                  1-1 A.S. San Paolo Bari                
A.S. Noicattaro Calcio             0-3 U.S. Bitonto                       
A.S.D. Spes Mentana                2-2 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          1-1 F.B.C. Calangianus                 
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-2 A.C. Gallipoli                     
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     3-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
U.G. Manduria Sport                1-2 Pol. Val Di Sangro                 

Round 27
A.C. Gallipoli                     3-1 A.S. Ferentino                     
A.C. Isola Liri                    5-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
A.S. San Paolo Bari                0-1 A.S. Noicattaro Calcio             
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         2-2 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
F.B.C. Calangianus                 3-0 A.S.D. Spes Mentana                
Pol. Val Di Sangro                 1-1 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
U.S. Bitonto                       1-1 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-3 U.G. Manduria Sport                
U.S. Venafro                       3-0 A.S. Guardiagrele                  

Round 28
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       1-0 F.B.C. Calangianus                 
A.S. Ferentino                     0-2 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
A.S. Guardiagrele                  1-2 A.C. Gallipoli                     
A.S. Noicattaro Calcio             0-0 U.S. Venafro                       
A.S.D. Spes Mentana                1-1 Pol. Val Di Sangro                 
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         1-2 A.C. Isola Liri                    
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          2-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-1 A.S. San Paolo Bari                
U.G. Manduria Sport                0-0 U.S. Bitonto                       

Round 29
A.C. Gallipoli                     4-0 A.S. Noicattaro Calcio             
A.C. Isola Liri                    1-1 A.S. Ferentino                     
A.S. San Paolo Bari                1-1 U.G. Manduria Sport                
F.B.C. Calangianus                 1-1 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
Pol. Val Di Sangro                 1-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-1 A.S. Guardiagrele                  
U.S. Bitonto                       0-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      2-3 A.S.D. Spes Mentana                
U.S. Venafro                       2-2 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     

Round 30
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       3-1 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
A.S. Guardiagrele                  1-3 A.S. Ferentino                     
A.S. Noicattaro Calcio             0-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
A.S.D. Spes Mentana                1-1 U.S. Bitonto                       
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         1-2 Pol. Val Di Sangro                 
F.B.C. Calangianus                 1-1 A.C. Isola Liri                    
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          2-1 A.S. San Paolo Bari                
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     1-1 A.C. Gallipoli                     
U.G. Manduria Sport                1-1 U.S. Venafro                       

Round 31
A.C. Gallipoli                     0-0 U.G. Manduria Sport                
A.C. Isola Liri                    1-1 A.S. Guardiagrele                  
A.S. Ferentino                     2-1 A.S. Noicattaro Calcio             
A.S. San Paolo Bari                1-0 A.S.D. Spes Mentana                
Pol. Val Di Sangro                 2-1 F.B.C. Calangianus                 
S.S. Nuova Avezzano Calcio         2-0 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
U.S. Bitonto                       2-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-2 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
U.S. Venafro                       1-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          

Round 32
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       1-0 A.S. San Paolo Bari                
A.S. Noicattaro Calcio             1-1 A.S. Guardiagrele                  
A.S.D. Spes Mentana                0-2 U.S. Venafro                       
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         0-0 U.S. Bitonto                       
F.B.C. Calangianus                 4-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          1-1 A.C. Gallipoli                     
Pol. Val Di Sangro                 3-2 A.C. Isola Liri                    
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     1-0 A.S. Ferentino                     
U.G. Manduria Sport                3-0 S.S. Nuova Avezzano Calcio         

Round 33
A.C. Gallipoli                     5-0 A.S.D. Spes Mentana                
A.S. Ferentino                     2-1 U.G. Manduria Sport                
A.S. Guardiagrele                  0-3 S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     
A.S. Noicattaro Calcio             2-1 A.C. Isola Liri                    
A.S. San Paolo Bari                1-0 Celano F.C. Olimpia S.R.L.         
S.S. Nuova Avezzano Calcio         1-0 Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          
U.S. Bitonto                       3-1 F.B.C. Calangianus                 
U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      0-2 Pol. Val Di Sangro                 
U.S. Venafro                       0-0 A.C. Ars Et Labor Grottaglie       

Round 34
A.C. Ars Et Labor Grottaglie       3-2 A.C. Gallipoli                     
A.C. Isola Liri                    4-0 U.S. Rutigliano Calcio S.R.L.      
A.S.D. Spes Mentana                1-1 S.S. Nuova Avezzano Calcio         
Celano F.C. Olimpia S.R.L.         1-2 U.S. Venafro                       
F.B.C. Calangianus                 2-2 A.S. San Paolo Bari                
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.          2-2 A.S. Ferentino                     
Pol. Val Di Sangro                 3-2 U.S. Bitonto                       
S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L.     2-1 A.S. Noicattaro Calcio             
U.G. Manduria Sport                3-0 A.S. Guardiagrele                  

Group I	

Table:	

 1.Modica Calcio S.R.L.                   34 20 12  2 61-27 72 Promoted
 2.S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.             34 20 11  3 56-28 71 Promotion Playoff
 3.S.S. Paganese                          34 19 10  5 63-37 67 Promotion Playoff
 4.U.S. Siracusa S.R.L.                   34 17  6 11 46-32 54 Promotion Playoff
 5.U.S.D. Alcamo S.R.L.                   34 14 10 10 40-41 52 Promotion Playoff
 6.U.S. Vibonese Calcio                   34 14 10 10 49-43 52	
 7.A.C. Rosarnese                         34 13 10 11 36-35 49	
 8.A.S. Cosenza Football Club             34 10 14 10 39-41 44	
 9.Cosenza 1914                           34 10 12 12 31-29 42	
10.F.C. Rossanese 1909 A.S.D.             34 11  9 14 41-37 42	
11.A.S. Trapani                           34 11  9 14 40-40 42	
12.A.S. Giarre Calcio                     34 11  8 15 46-48 41 Preliminary Relegation Playoff
13.G.S. Pomigliano Calcio                 34 11  8 15 42-52 41 Preliminary Relegation Playoff
14.Pol. Adrano A.B. Auto                  34 11  8 15 49-53 41 Relegation Playoff
15.S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano       34 10 10 14 36-42 40 Relegation Playoff
16.Marsala 2000                           34  8 11 15 25-38 35 Relegation Playoff
17.S.S. Milazzo                           34  6 10 18 26-45 28 Relegated
18.Casertana F.C. S.R.L.                  34  3  6 25 16-74 12 Relegated

U.S. Siracusa S.R.L. three points deducted for crowd trouble during the match S.S. Milazzo-	
U.S. Siracusa S.R.L.	

Casertana F.C. S.R.L. expelled from the league at round 22 after	
failing to play the following 4 matches:	
Round 14: Cosenza 1914-Casertana F.C. S.R.L.	
Round 15: Casertana F.C. S.R.L.-A.S. Cosenza Football Club	
Round 16: Casertana F.C. S.R.L.-Modica Calcio S.R.L.	
Round 22: Pol. Adrano A.B. Auto-Casertana F.C. S.R.L.	

Round 1
A.C. Rosarnese                     1-0 A.S. Trapani                       
A.S. Cosenza Football Club         0-0 U.S. Vibonese Calcio               
Casertana F.C. S.R.L.              1-2 S.S. Paganese                      
G.S. Pomigliano Calcio             2-2 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Marsala 2000                       0-1 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
Pol. Adrano A.B. Auto              0-0 Cosenza 1914                       
S.S. Milazzo                       1-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
U.S. Siracusa S.R.L.               0-2 Modica Calcio S.R.L.               
U.S.D. Alcamo S.R.L.               2-3 A.S. Giarre Calcio                 

Round 2
A.S. Giarre Calcio                 1-1 S.S. Milazzo                       
A.S. Trapani                       3-1 Marsala 2000                       
Cosenza 1914                       0-0 A.C. Rosarnese                     
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         1-1 A.S. Cosenza Football Club         
Modica Calcio S.R.L.               1-0 Pol. Adrano A.B. Auto              
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-2 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
S.S. Paganese                      3-1 U.S. Siracusa S.R.L.               
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         1-0 Casertana F.C. S.R.L.              
U.S. Vibonese Calcio               2-1 G.S. Pomigliano Calcio             

Round 3
A.C. Rosarnese                     0-0 Modica Calcio S.R.L.               
A.S. Cosenza Football Club         2-2 A.S. Giarre Calcio                 
Casertana F.C. S.R.L.              1-1 U.S. Siracusa S.R.L.               
G.S. Pomigliano Calcio             2-2 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
Marsala 2000                       1-0 Cosenza 1914                       
Pol. Adrano A.B. Auto              1-0 S.S. Paganese                      
S.S. Milazzo                       0-1 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         1-2 U.S. Vibonese Calcio               
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-0 A.S. Trapani                       

Round 4
A.S. Giarre Calcio                 2-0 G.S. Pomigliano Calcio             
A.S. Trapani                       2-0 S.S. Milazzo                       
Cosenza 1914                       1-2 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         3-3 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Modica Calcio S.R.L.               3-0 Marsala 2000                       
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   0-1 A.S. Cosenza Football Club         
S.S. Paganese                      2-0 A.C. Rosarnese                     
U.S. Siracusa S.R.L.               3-1 Pol. Adrano A.B. Auto              
U.S. Vibonese Calcio               4-2 Casertana F.C. S.R.L.              

Round 5
A.C. Rosarnese                     0-2 U.S. Siracusa S.R.L.               
A.S. Cosenza Football Club         0-0 A.S. Trapani                       
Casertana F.C. S.R.L.              0-2 Pol. Adrano A.B. Auto              
G.S. Pomigliano Calcio             2-0 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
Marsala 2000                       0-1 S.S. Paganese                      
S.S. Milazzo                       1-1 Cosenza 1914                       
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         1-0 A.S. Giarre Calcio                 
U.S. Vibonese Calcio               2-0 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
U.S.D. Alcamo S.R.L.               0-0 Modica Calcio S.R.L.               

Round 6
A.S. Giarre Calcio                 3-0 U.S. Vibonese Calcio               
A.S. Trapani                       5-2 G.S. Pomigliano Calcio             
Cosenza 1914                       0-0 A.S. Cosenza Football Club         
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         1-1 Casertana F.C. S.R.L.              
Modica Calcio S.R.L.               3-1 S.S. Milazzo                       
Pol. Adrano A.B. Auto              0-1 A.C. Rosarnese                     
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   0-0 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
S.S. Paganese                      3-3 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
U.S. Siracusa S.R.L.               1-0 Marsala 2000                       

Round 7
A.S. Cosenza Football Club         2-2 Modica Calcio S.R.L.               
Casertana F.C. S.R.L.              2-0 A.C. Rosarnese                     
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         0-1 A.S. Giarre Calcio                 
G.S. Pomigliano Calcio             1-0 Cosenza 1914                       
Marsala 2000                       0-0 Pol. Adrano A.B. Auto              
S.S. Milazzo                       0-1 S.S. Paganese                      
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         2-1 A.S. Trapani                       
U.S. Vibonese Calcio               1-3 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
U.S.D. Alcamo S.R.L.               0-0 U.S. Siracusa S.R.L.               

Round 8
A.C. Rosarnese                     2-1 Marsala 2000                       
A.S. Giarre Calcio                 4-1 Casertana F.C. S.R.L.              
A.S. Trapani                       1-1 U.S. Vibonese Calcio               
Cosenza 1914                       0-0 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Modica Calcio S.R.L.               3-2 G.S. Pomigliano Calcio             
Pol. Adrano A.B. Auto              1-3 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-0 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
S.S. Paganese                      4-1 A.S. Cosenza Football Club         
U.S. Siracusa S.R.L.               1-0 S.S. Milazzo                       

Round 9
A.S. Cosenza Football Club         3-0 U.S. Siracusa S.R.L.               
A.S. Giarre Calcio                 2-2 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
Casertana F.C. S.R.L.              2-0 Marsala 2000                       
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         1-2 A.S. Trapani                       
G.S. Pomigliano Calcio             2-1 S.S. Paganese                      
S.S. Milazzo                       2-1 Pol. Adrano A.B. Auto              
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         2-1 Modica Calcio S.R.L.               
U.S. Vibonese Calcio               1-0 Cosenza 1914                       
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-0 A.C. Rosarnese                     

Round 10
A.C. Rosarnese                     1-0 S.S. Milazzo                       
A.S. Trapani                       2-0 A.S. Giarre Calcio                 
Cosenza 1914                       2-0 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
Marsala 2000                       1-1 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
Modica Calcio S.R.L.               1-0 U.S. Vibonese Calcio               
Pol. Adrano A.B. Auto              1-2 A.S. Cosenza Football Club         
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-1 Casertana F.C. S.R.L.              
S.S. Paganese                      1-1 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
U.S. Siracusa S.R.L.               1-2 G.S. Pomigliano Calcio             

Round 11
A.S. Cosenza Football Club         1-1 A.C. Rosarnese                     
A.S. Giarre Calcio                 3-1 Cosenza 1914                       
Casertana F.C. S.R.L.              0-0 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         2-0 Modica Calcio S.R.L.               
G.S. Pomigliano Calcio             2-0 Pol. Adrano A.B. Auto              
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   0-0 A.S. Trapani                       
S.S. Milazzo                       1-1 Marsala 2000                       
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         5-1 U.S. Siracusa S.R.L.               
U.S. Vibonese Calcio               1-2 S.S. Paganese                      

Round 12
A.C. Rosarnese                     0-0 G.S. Pomigliano Calcio             
A.S. Trapani                       1-0 Casertana F.C. S.R.L.              
Cosenza 1914                       0-0 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
Marsala 2000                       1-1 A.S. Cosenza Football Club         
Modica Calcio S.R.L.               4-1 A.S. Giarre Calcio                 
Pol. Adrano A.B. Auto              2-3 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
S.S. Paganese                      2-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
U.S. Siracusa S.R.L.               4-0 U.S. Vibonese Calcio               
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-0 S.S. Milazzo                       

Round 13
A.S. Cosenza Football Club         1-0 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
A.S. Giarre Calcio                 1-2 S.S. Paganese                      
A.S. Trapani                       0-1 Cosenza 1914                       
Casertana F.C. S.R.L.              0-0 S.S. Milazzo                       
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         1-0 U.S. Siracusa S.R.L.               
G.S. Pomigliano Calcio             0-1 Marsala 2000                       
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-2 Modica Calcio S.R.L.               
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         2-1 A.C. Rosarnese                     
U.S. Vibonese Calcio               3-1 Pol. Adrano A.B. Auto              

Round 14
A.C. Rosarnese                     1-1 U.S. Vibonese Calcio               
Cosenza 1914                       3-0 Casertana F.C. S.R.L.              
Marsala 2000                       0-0 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Modica Calcio S.R.L.               4-0 A.S. Trapani                       
Pol. Adrano A.B. Auto              1-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
S.S. Milazzo                       1-0 A.S. Cosenza Football Club         
S.S. Paganese                      2-1 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
U.S. Siracusa S.R.L.               1-0 A.S. Giarre Calcio                 
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-0 G.S. Pomigliano Calcio             

Round 15
A.S. Giarre Calcio                 4-1 Pol. Adrano A.B. Auto              
A.S. Trapani                       2-1 S.S. Paganese                      
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 A.S. Cosenza Football Club         
Cosenza 1914                       1-1 Modica Calcio S.R.L.               
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         0-0 A.C. Rosarnese                     
G.S. Pomigliano Calcio             1-1 S.S. Milazzo                       
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-0 U.S. Siracusa S.R.L.               
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         3-1 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
U.S. Vibonese Calcio               0-0 Marsala 2000                       

Round 16
A.C. Rosarnese                     3-0 A.S. Giarre Calcio                 
A.S. Cosenza Football Club         2-2 G.S. Pomigliano Calcio             
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 Modica Calcio S.R.L.               
Marsala 2000                       2-0 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
Pol. Adrano A.B. Auto              3-2 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
S.S. Milazzo                       0-0 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
S.S. Paganese                      2-3 Cosenza 1914                       
U.S. Siracusa S.R.L.               0-0 A.S. Trapani                       
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-1 U.S. Vibonese Calcio               

Round 17
A.S. Giarre Calcio                 1-1 Marsala 2000                       
A.S. Trapani                       2-2 Pol. Adrano A.B. Auto              
Cosenza 1914                       1-2 U.S. Siracusa S.R.L.               
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         5-0 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
G.S. Pomigliano Calcio             2-0 Casertana F.C. S.R.L.              
Modica Calcio S.R.L.               2-2 S.S. Paganese                      
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-2 A.C. Rosarnese                     
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         2-0 A.S. Cosenza Football Club         
U.S. Vibonese Calcio               3-0 S.S. Milazzo                       

Round 18
A.S. Giarre Calcio                 0-2 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
A.S. Trapani                       1-2 A.C. Rosarnese                     
Cosenza 1914                       2-2 Pol. Adrano A.B. Auto              
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         3-1 S.S. Milazzo                       
Modica Calcio S.R.L.               2-0 U.S. Siracusa S.R.L.               
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-1 Marsala 2000                       
S.S. Paganese                      3-2 Casertana F.C. S.R.L.              
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         1-0 G.S. Pomigliano Calcio             
U.S. Vibonese Calcio               1-1 A.S. Cosenza Football Club         

Round 19
A.C. Rosarnese                     1-1 Cosenza 1914                       
A.S. Cosenza Football Club         0-2 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
Casertana F.C. S.R.L.              1-0 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
G.S. Pomigliano Calcio             2-1 U.S. Vibonese Calcio               
Marsala 2000                       0-1 A.S. Trapani                       
Pol. Adrano A.B. Auto              2-2 Modica Calcio S.R.L.               
S.S. Milazzo                       0-1 A.S. Giarre Calcio                 
U.S. Siracusa S.R.L.               2-2 S.S. Paganese                      
U.S.D. Alcamo S.R.L.               2-1 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   

Round 20
A.S. Giarre Calcio                 1-2 A.S. Cosenza Football Club         
A.S. Trapani                       3-1 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
Cosenza 1914                       1-0 Marsala 2000                       
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         3-1 G.S. Pomigliano Calcio             
Modica Calcio S.R.L.               2-1 A.C. Rosarnese                     
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-0 S.S. Milazzo                       
S.S. Paganese                      1-1 Pol. Adrano A.B. Auto              
U.S. Siracusa S.R.L.               3-1 Casertana F.C. S.R.L.              
U.S. Vibonese Calcio               1-1 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         

Round 21
A.C. Rosarnese                     0-0 S.S. Paganese                      
A.S. Cosenza Football Club         3-2 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
Casertana F.C. S.R.L.              1-1 U.S. Vibonese Calcio               
G.S. Pomigliano Calcio             3-1 A.S. Giarre Calcio                 
Marsala 2000                       0-0 Modica Calcio S.R.L.               
Pol. Adrano A.B. Auto              1-0 U.S. Siracusa S.R.L.               
S.S. Milazzo                       2-0 A.S. Trapani                       
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         2-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-0 Cosenza 1914                       

Round 22
A.S. Giarre Calcio                 1-3 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
A.S. Trapani                       2-0 A.S. Cosenza Football Club         
Cosenza 1914                       2-2 S.S. Milazzo                       
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         1-2 U.S. Vibonese Calcio               
Modica Calcio S.R.L.               1-1 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
Pol. Adrano A.B. Auto              3-0 Casertana F.C. S.R.L.              
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   2-2 G.S. Pomigliano Calcio             
S.S. Paganese                      3-0 Marsala 2000                       
U.S. Siracusa S.R.L.               1-0 A.C. Rosarnese                     

Round 23
A.C. Rosarnese                     1-0 Pol. Adrano A.B. Auto              
A.S. Cosenza Football Club         1-0 Cosenza 1914                       
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
G.S. Pomigliano Calcio             1-1 A.S. Trapani                       
Marsala 2000                       0-1 U.S. Siracusa S.R.L.               
S.S. Milazzo                       0-0 Modica Calcio S.R.L.               
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         1-0 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
U.S. Vibonese Calcio               3-1 A.S. Giarre Calcio                 
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-1 S.S. Paganese                      

Round 24
A.C. Rosarnese                     3-0 Casertana F.C. S.R.L.              
A.S. Giarre Calcio                 2-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
A.S. Trapani                       1-1 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Cosenza 1914                       2-1 G.S. Pomigliano Calcio             
Modica Calcio S.R.L.               3-1 A.S. Cosenza Football Club         
Pol. Adrano A.B. Auto              2-0 Marsala 2000                       
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-1 U.S. Vibonese Calcio               
S.S. Paganese                      4-1 S.S. Milazzo                       
U.S. Siracusa S.R.L.               4-0 U.S.D. Alcamo S.R.L.               

Round 25
A.S. Cosenza Football Club         0-0 S.S. Paganese                      
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 A.S. Giarre Calcio                 
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         1-0 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
G.S. Pomigliano Calcio             1-2 Modica Calcio S.R.L.               
Marsala 2000                       2-1 A.C. Rosarnese                     
S.S. Milazzo                       0-1 U.S. Siracusa S.R.L.               
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         1-0 Cosenza 1914                       
U.S. Vibonese Calcio               1-0 A.S. Trapani                       
U.S.D. Alcamo S.R.L.               2-1 Pol. Adrano A.B. Auto              

Round 26
A.C. Rosarnese                     3-3 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
A.S. Trapani                       0-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
Cosenza 1914                       1-2 U.S. Vibonese Calcio               
Marsala 2000                       3-0 Casertana F.C. S.R.L.              
Modica Calcio S.R.L.               0-0 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Pol. Adrano A.B. Auto              3-2 S.S. Milazzo                       
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   2-2 A.S. Giarre Calcio                 
S.S. Paganese                      6-1 G.S. Pomigliano Calcio             
U.S. Siracusa S.R.L.               3-0 A.S. Cosenza Football Club         

Round 27
A.S. Cosenza Football Club         2-0 Pol. Adrano A.B. Auto              
A.S. Giarre Calcio                 0-0 A.S. Trapani                       
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         0-0 Cosenza 1914                       
G.S. Pomigliano Calcio             0-2 U.S. Siracusa S.R.L.               
S.S. Milazzo                       1-2 A.C. Rosarnese                     
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         1-1 S.S. Paganese                      
U.S. Vibonese Calcio               0-0 Modica Calcio S.R.L.               
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-0 Marsala 2000                       

Round 28
A.C. Rosarnese                     2-1 A.S. Cosenza Football Club         
A.S. Trapani                       0-1 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
Cosenza 1914                       1-0 A.S. Giarre Calcio                 
Marsala 2000                       2-0 S.S. Milazzo                       
Modica Calcio S.R.L.               1-0 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
Pol. Adrano A.B. Auto              5-1 G.S. Pomigliano Calcio             
S.S. Paganese                      3-2 U.S. Vibonese Calcio               
U.S. Siracusa S.R.L.               3-1 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
U.S.D. Alcamo S.R.L.               3-0 Casertana F.C. S.R.L.              

Round 29
A.S. Cosenza Football Club         2-2 Marsala 2000                       
A.S. Giarre Calcio                 1-2 Modica Calcio S.R.L.               
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 A.S. Trapani                       
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         0-1 S.S. Paganese                      
G.S. Pomigliano Calcio             0-1 A.C. Rosarnese                     
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   0-0 Cosenza 1914                       
S.S. Milazzo                       1-0 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         2-0 Pol. Adrano A.B. Auto              
U.S. Vibonese Calcio               3-2 U.S. Siracusa S.R.L.               

Round 30
A.C. Rosarnese                     1-3 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Cosenza 1914                       2-1 A.S. Trapani                       
Marsala 2000                       0-0 G.S. Pomigliano Calcio             
Modica Calcio S.R.L.               2-0 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
Pol. Adrano A.B. Auto              4-3 U.S. Vibonese Calcio               
S.S. Milazzo                       3-0 Casertana F.C. S.R.L.              
S.S. Paganese                      1-0 A.S. Giarre Calcio                 
U.S. Siracusa S.R.L.               2-0 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-1 A.S. Cosenza Football Club         

Round 31
A.S. Cosenza Football Club         1-1 S.S. Milazzo                       
A.S. Giarre Calcio                 0-0 U.S. Siracusa S.R.L.               
A.S. Trapani                       3-5 Modica Calcio S.R.L.               
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 Cosenza 1914                       
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         2-1 Pol. Adrano A.B. Auto              
G.S. Pomigliano Calcio             1-0 U.S.D. Alcamo S.R.L.               
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-0 S.S. Paganese                      
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         2-0 Marsala 2000                       
U.S. Vibonese Calcio               1-2 A.C. Rosarnese                     

Round 32
A.C. Rosarnese                     1-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
A.S. Cosenza Football Club         3-0 Casertana F.C. S.R.L.              
Marsala 2000                       0-3 U.S. Vibonese Calcio               
Modica Calcio S.R.L.               2-1 Cosenza 1914                       
Pol. Adrano A.B. Auto              1-1 A.S. Giarre Calcio                 
S.S. Milazzo                       1-0 G.S. Pomigliano Calcio             
S.S. Paganese                      3-2 A.S. Trapani                       
U.S. Siracusa S.R.L.               4-1 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
U.S.D. Alcamo S.R.L.               1-2 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         

Round 33
A.S. Giarre Calcio                 2-0 A.C. Rosarnese                     
A.S. Trapani                       0-0 U.S. Siracusa S.R.L.               
Cosenza 1914                       0-1 S.S. Paganese                      
F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         1-2 Marsala 2000                       
G.S. Pomigliano Calcio             2-1 A.S. Cosenza Football Club         
Modica Calcio S.R.L.               3-0 Casertana F.C. S.R.L.              
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   1-3 Pol. Adrano A.B. Auto              
S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         3-0 S.S. Milazzo                       
U.S. Vibonese Calcio               1-2 U.S.D. Alcamo S.R.L.               

Round 34
A.C. Rosarnese                     2-3 S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano   
A.S. Cosenza Football Club         0-2 S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.         
Casertana F.C. S.R.L.              0-3 G.S. Pomigliano Calcio             
Marsala 2000                       3-2 A.S. Giarre Calcio                 
Pol. Adrano A.B. Auto              3-1 A.S. Trapani                       
S.S. Milazzo                       0-1 U.S. Vibonese Calcio               
S.S. Paganese                      2-2 Modica Calcio S.R.L.               
U.S. Siracusa S.R.L.               0-1 Cosenza 1914                       
U.S.D. Alcamo S.R.L.               0-1 F.C. Rossanese 1909 A.S.D.         
	
Amateure championship pool	

First round	

Group A	

Table:	

 1.A.C. Cuneo 1905 S.R.L.             2 1 1 0 6-5 4 Qualified
 2.U.S. Canzese                       2 1 0 1 6-6 3	
 3.U.S. Pergocrema1932 S.R.L.         2 0 1 1 8-9 1	

Round 1
U.S. Pergocrema1932 S.R.L.4-4 A.C. Cuneo 1905 S.R.L.    

Round 2
U.S. Canzese              5-4 U.S. Pergocrema1932 S.R.L.

Round 3
A.C. Cuneo 1905 S.R.L.    2-1 U.S. Canzese              

Group B	

Table:	

 1.Bassano Virtus 55 St S.R.L.        2 2 0 0 5-2 6 Qualified
 2.Foligno Calcio S.R.L.              2 1 0 1 4-5 3	
 3.F.C. Rieti S.P.A.                  2 0 0 2 3-5 0	

Round 1
Foligno Calcio S.R.L.              3-2 F.C. Rieti S.P.A.                  

Round 2
F.C. Rieti S.P.A.                  1-2 Bassano Virtus 55 St S.R.L.        

Round 3
Bassano Virtus 55 St S.R.L.        3-1 Foligno Calcio S.R.L.              

Group C	

Table:	

 1.Real Marcianise Calcio S.P.A.      2 2 0 0 5-1 6 Qualified
 2.A.C. Gallipoli                     2 1 0 1 7-5 3	
 3.Modica Calcio S.R.L.               2 0 0 2 2-8 0	

Round 1
A.C. Gallipoli                     6-2 Modica Calcio S.R.L.               

Round 2
Modica Calcio S.R.L.               0-2 Real Marcianise Calcio S.P.A.      

Round 3
Real Marcianise Calcio S.P.A.      3-1 A.C. Gallipoli                     

Tables of second	

Table:	

 1.A.C. Gallipoli                     2 1 0 1 7-5 3 Qualified
 2.U.S. Canzese                       2 1 0 1 6-6 3	
 3.Foligno Calcio S.R.L.              2 1 0 1 4-5 3	

Semifinals                                                  1st leg    2nd leg   Qualified team

A.C. Cuneo 1905 S.R.L.       - Bassano Virtus 55 St S.R.L.  2-2        3-5       Bassano Virtus 55 St S.R.L.
Real Marcianise Calcio S.P.A.- A.C. Gallipoli               5-0        1-2       Real Marcianise Calcio S.P.A.

Final                                                                            Amateure Italian Championship 2004-2005

Bassano Virtus 55 St S.R.L.  - Real Marcianise Calcio S.P.A.3-2                  Bassano Virtus 55 St S.R.L.

Preliminary Relegation Playoff (single tie)
                                                                    Admitted at relegation playoff

Group B
A.C. Castellettese             - Seregno 1913                   1-2 A.C. Castellettese

Group H
A.S.D. Spes Mentana            - S.S. Tivoli Calcio 1919 S.R.L. 0-1 A.S.D. Spes Mentana

Group I
A.S. Giarre Calcio             - G.S. Pomigliano Calcio         1-2 A.S. Giarre Calcio

Promotion Playoff

Semifinals                                                        1st leg    2nd leg   Qualified team

Group A
F.B.C. Casteggio Broni          - A.S. Cossatese                  0-0        2-2       A.S. Cossatese
F.C. Giaveno                    - A.C. Voghera S.R.L.             1-1        1-3       A.C. Voghera S.R.L.

Group B
U.S. Olginatese                 - A.C. CittÓ Di Lecco             0-2        0-3       A.C. CittÓ Di Lecco
U.S. Caratese                   - Pol. Alghero S.R.L.             1-1        0-1       Pol. Alghero S.R.L.

Group C
Calcio Montebelluna S.R.L.      - U.S. Itala San Marco            1-0        1-0       Calcio Montebelluna S.R.L.
S.P. Tamai                      - U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.     2-1        1-6       U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.

Group D
A.C. Sal˛                       - U.S.O. Calcio                   0-1        1-3       U.S.O. Calcio
A.S. Nuova Albano Calcio        - Trentino Calcio 1921 S.P.A.     2-3        0-4       Trentino Calcio 1921 S.P.A.

Group E
A.S.D. Cascina Calcio           - A.S. Sestese Calcio A.S.D.      0-1        2-0       A.S.D. Cascina Calcio
A.S.D. Frascati Calcio          - U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L. 3-2        1-3       U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.

Group F
U.S. Russi S.R.L.               - A.C. Cattolica Calcio S.R.L.    1-3        0-0       A.C. Cattolica Calcio S.R.L.
A.S. Orvietana Calcio           - U.S. Pergolese                  2-1        3-3       A.S. Orvietana Calcio

Group G
Pol. F.C. Lavello               - A.S. Sorrento                   1-0        1-2       A.S. Sorrento
F.C. Sangiuseppese              - F.C. Savoia 1908 Ssdrl          1-1        1-4       F.C. Savoia 1908 Ssdrl

Group H
A.S. Ferentino                  - Pol. Val Di Sangro              3-3        2-5       Pol. Val Di Sangro
A.C. Isola Liri                 - Celano F.C. Olimpia S.R.L.      2-2        0-0       Celano F.C. Olimpia S.R.L.

Group I
U.S.D. Alcamo S.R.L.            - S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.      1-3        1-3       S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.
U.S. Siracusa S.R.L.            - S.S. Paganese                   3-1        3-0       U.S. Siracusa S.R.L.

Finals                                                            1st leg    2nd leg   Winner of playoff

Group A
A.C. Voghera S.R.L.             - A.S. Cossatese                  3-1        2-1       A.C. Voghera S.R.L.

Group B
Pol. Alghero S.R.L.             - A.C. CittÓ Di Lecco             0-1        0-1       A.C. CittÓ Di Lecco

Group C
Calcio Montebelluna S.R.L.      - U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.     2-5        0-1       U.S. CittÓ Di Jesolo S.R.L.

Group D
Trentino Calcio 1921 S.P.A.     - U.S.O. Calcio                   1-0        1-1       Trentino Calcio 1921 S.P.A.

Group E
A.S.D. Cascina Calcio           - U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L. 0-0        0-1       U.S. Poggibonsi Valdelsa S.R.L.

Group F
A.S. Orvietana Calcio           - A.C. Cattolica Calcio S.R.L.    1-0        1-1       A.S. Orvietana Calcio

Group G
F.C. Savoia 1908 Ssdrl          - A.S. Sorrento                   2-1        1-3       A.S. Sorrento

Group H
Celano F.C. Olimpia S.R.L.      - Pol. Val Di Sangro              0-2        1-1       Pol. Val Di Sangro

Group I
U.S. Siracusa S.R.L.            - S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.      1-0        1-3       S.S.D. Sapri Calcio S.P.A.

Relegation Play Off                                                   1st leg    2nd leg   Remain in Serie D

Group A
Versilia 1998 S.R.L.              - Savona Calcio S.R.L.              0-0        1-1       Savona Calcio S.R.L.
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.         - A.S.D. Fo.Ce.Vara                 1-0        0-4       A.S.D. Fo.Ce.Vara

Group B
Sparta Vespolate A.S.D.           - A.C. Castellettese                1-2        0-0       A.C. Castellettese
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.     - A.S. Robbio                       3-0        1-2       Solbiatese Arno Calcio S.R.L.

Group C
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929 - Calcio Santa Lucia Di Piave       0-0        1-1       Calcio Santa Lucia Di Piave
Union Vigontina                   - A.C. Cordignano                   1-1        0-2       A.C. Cordignano

Group D
S. Pol. Reno Centese              - A.C. Chiari                       2-2        1-0       S. Pol. Reno Centese
A.C. Crevalcore                   - U.S. Bergamo Fiorente             1-1        2-3       U.S. Bergamo Fiorente

Group E
A.C. Calenzano                    - A.S. Cecina                       1-1        1-1       A.S. Cecina
A.S. Fortis Juventus 1909         - A.C. Firenze Rondinella S.P.A.    2-1        0-1       A.C. Firenze Rondinella S.P.A.

Group F
Todi Football Club S.R.L.         - A.S.D. Mezzolara                  1-1        0-1       A.S.D. Mezzolara
Urbino Calcio S.P.A.              - A.S. Santarcangelo                0-0        2-0       Urbino Calcio S.P.A.

Group G
A.S.D. Scafatese Calcio           - Pol. Viribus Unitis               1-0        2-1       A.S.D. Scafatese Calcio
U.S. Boys Caivanese               - F.C. Matera                       0-3        2-4       F.C. Matera

Group H
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.         - A.S.D. Spes Mentana               2-0          0-2       A.S.D. Spes Mentana
A.S. Noicattaro Calcio            - A.S. San Paolo Bari               1-1          1-1       A.S. San Paolo Bari

Group I
Marsala 2000                      - A.S. Giarre Calcio                1-1        0-0       A.S. Giarre Calcio
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano  - Pol. Adrano A.B. Auto             1-0        3-4       Pol. Adrano A.B. Auto

In playoff ties if both teams are at the same level of goals the tie breaker is the final
position in regular season

Relegation Play Off                                                   1st leg    2nd leg   Remain in Serie D

Group A
Versilia 1998 S.R.L.              - Savona Calcio S.R.L.              0-0        1-1       Savona Calcio S.R.L.
V.D.A. Aosta Sarre S.R.L.         - A.S.D. Fo.Ce.Vara                 1-0        0-4       A.S.D. Fo.Ce.Vara

Group B
Sparta Vespolate A.S.D.           - A.C. Castellettese                1-2        0-0       A.C. Castellettese
Solbiatese Arno Calcio S.R.L.     - A.S. Robbio                       3-0        1-2       Solbiatese Arno Calcio S.R.L.

Group C
A.S.D. San Polo Gemeaz Cusin 1929 - Calcio Santa Lucia Di Piave       0-0        1-1       Calcio Santa Lucia Di Piave
Union Vigontina                   - A.C. Cordignano                   1-1        0-2       A.C. Cordignano

Group D
S. Pol. Reno Centese              - A.C. Chiari                       2-2        1-0       S. Pol. Reno Centese
A.C. Crevalcore                   - U.S. Bergamo Fiorente             1-1        2-3       U.S. Bergamo Fiorente

Group E
A.C. Calenzano                    - A.S. Cecina                       1-1        1-1       A.S. Cecina
A.S. Fortis Juventus 1909         - A.C. Firenze Rondinella S.P.A.    2-1        0-1       A.C. Firenze Rondinella S.P.A.

Group F
Todi Football Club S.R.L.         - A.S.D. Mezzolara                  1-1        0-1       A.S.D. Mezzolara
Urbino Calcio S.P.A.              - A.S. Santarcangelo                0-0        2-0       Urbino Calcio S.P.A.

Group G
A.S.D. Scafatese Calcio           - Pol. Viribus Unitis               1-0        2-1       A.S.D. Scafatese Calcio
U.S. Boys Caivanese               - F.C. Matera                       0-3        2-4       F.C. Matera

Group H
Nuova Nard˛ Calcio S.R.L.         - A.S.D. Spes Mentana               2-0        0-2       A.S.D. Spes Mentana
A.S. Noicattaro Calcio            - A.S. San Paolo Bari               1-1        1-1       A.S. San Paolo Bari

Group I
Marsala 2000                      - A.S. Giarre Calcio                1-1        0-0       A.S. Giarre Calcio
S.C. Folgore 2000 Castel Vetrano  - Pol. Adrano A.B. Auto             1-0        3-4       Pol. Adrano A.B. Auto

In playoff ties if both teams are at the same level of goals the tie breaker is the final
position in regular season




2003/04 (fifth level).

2004/05 (first level).

2004/05 (second level).

2004/05 (third level).

2004/05 (fourth level).

2005/06 (fifth level).

list of champions.

list of 2nd division champions.

list of 3rd division champions.

list of final tables.

list of cup winners.

list of topscorers.

list of 2nd division topscorers.

list of 3rd division topscorers.


About this document

Prepared and maintained by Giacomo Giusti for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Giacomo Giusti (giacomo.giusti@fastwebnet.it)

Last updated: 28 Sep 2005

(C) Copyright Giacomo Giusti and RSSSF 2004/05
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.