Mali 2021


Championnat National Première Division
Cup Tournaments
Second Level

Championnat National Première Division

Group Stage | Carré d'As

Group Stage

Final Tables:

Groupe A
 1.Stade Malien (Bamako)                   18   9  8  1  28-12  35  [C]  Carré d'As
 2.AS Réal (Bamako)                        18   9  5  4  27-12  32       Carré d'As
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.CS Duguwolofila de Babanba (Koulikoro)  18   6  8  4  21-17  26
 4.Lafia Club de Bamako                    18   6  7  5  29-21  25
 5.USC Kita                                18   6  7  5  16-15  25
 6.AS Douanes (Sikasso)                    18   6  6  6  16-19  24  [P]
 7.AS Olympique de Messira (Bamako)        18   6  5  7  19-23  23
 8.AS Police (Bamako)                      18   4  8  6  19-23  20
------------------------------------------------------------------
 9.US Bougouni                             18   5  4  9  14-27  19       Relegated
10.Centre d'Animation Sportif de Sévaré    18   0  8 10  14-34   8  [P]  Relegated

Groupe B
 1.Djoliba Athlétic Club (Bamako)          18  10  7  1  29- 7  37       Carré d'As
 2.Onze Créateurs de Niaréla (Bamako)      18  10  3  5  32-13  33       Carré d'As
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.AS de Korofina (Bamako)                 18   9  5  4  18- 9  32  [P]
 4.Yeelen Olympique (Bamako)               18   9  4  5  25-17  31
 5.AS Bakaridjan de Barouéli (Ségou)       18   7  5  6  14-14  26
 6.AS Black Stars de Badalabougou (Bamako) 18   5  7  6  20-21  22
 7.Cercle Olympique Bamako                 18   6  4  8  19-20  22
 8.USFAS (Bamako)                          18   4  5  9  12-24  17
------------------------------------------------------------------
 9.AS Nianan de Koulikoro                  18   2  7  9  11-28  13       Relegated
10.Sonni AC (Gao)                          18   2  5 11  10-37  11       Relegated

Round 1
[Feb 20]
Réal               0-0 USC Kita           
Lafia Club         4-2 Police             
Nianan             1-2 CO Bamako          
[Feb 21]
USFAS              2-1 Black Stars        
Djoliba            2-0 Onze Créateurs     
Duguwolofila       2-0 ASO Messira        
Bakaridjan         0-1 ASKO               
[Mar 17]
Douanes            0-0 Stade Malien       
[Mar 18]
CASS               0-2 US Bougouni        
[Mar 26]
Sonni              1-4 Yeelen             

Round 2
[Feb 26]
ASO Messira        2-1 Douanes            
ASKO               2-0 Nianan             
Police             0-3 Réal               
Onze Créateurs     3-1 USFAS              
[Feb 27]
Yeelen             1-1 Djoliba            
US Bougouni        0-1 Duguwolofila       
USC Kita           1-0 CASS               
Black Stars        1-2 Bakaridjan         
[Feb 28]
Stade Malien       1-1 Lafia Club         
[Mar 28]
Sonni              awd CO Bamako          [awarded 0-0 win to Sonni, COB dns]

Round 3
[Mar 2]
USFAS              1-1 Yeelen             
[Mar 3]
Djoliba            0-0 CO Bamako          
US Bougouni        0-1 ASO Messira        
Nianan             1-1 Sonni              
Bakaridjan         0-1 Onze Créateurs     
Black Stars        1-1 ASKO               
[Mar 4]
Lafia Club         0-0 Douanes            
Duguwolofila       0-2 USC Kita           
Réal               2-1 Stade Malien       
CASS               2-2 Police             

Round 4
[Mar 6]
Onze Créateurs     0-1 ASKO               
Djoliba            3-0 Sonni              
Nianan             2-1 Black Stars        
Yeelen             1-1 Bakaridjan         
[Mar 7]
Stade Malien       0-0 CASS               
Police             1-1 Duguwolofila       
Douanes            0-0 US Bougouni        
USC Kita           1-1 ASO Messira        
Lafia Club         4-2 Réal               
[Apr 27]
CO Bamako          3-1 USFAS              

Round 5
[Mar 10]
ASO Messira        0-3 Police             
Djoliba            4-0 Nianan             
ASKO               0-1 Yeelen             
[Mar 11]
Réal               1-1 Douanes            
US Bougouni        0-1 USC Kita           
Duguwolofila       1-1 Stade Malien       
CASS               0-2 Lafia Club         
Bakaridjan         0-0 CO Bamako          
Black Stars        1-1 Onze Créateurs     
[Mar 15]
Sonni              2-0 USFAS              

Round 6
[Mar 14]
Douanes            1-1 USC Kita           
Police             1-1 US Bougouni        
Stade Malien       2-0 ASO Messira        
Nianan             0-4 Onze Créateurs     
Yeelen             0-0 Black Stars        
[Mar 15]
Réal               3-0 CASS               
[Mar 16]
CO Bamako          1-0 ASKO               
Lafia Club         1-2 Duguwolofila       
[Mar 19]
Sonni              0-2 Bakaridjan         
Djoliba            3-1 USFAS              

Round 7
[Mar 20]
Duguwolofila       1-1 Réal               
USC Kita           0-0 Police             
ASO Messira        0-0 Lafia Club         
Black Stars        2-1 CO Bamako          
[Mar 21]
CASS               1-3 Douanes            
Onze Créateurs     0-2 Yeelen             
[Mar 26]
Bakaridjan         0-1 Djoliba            
USFAS              0-0 Nianan             
[Apr 7]
US Bougouni        1-2 Stade Malien       
ASKO               2-0 Sonni              

Round 8
[Mar 27]
Réal               1-0 ASO Messira        
Lafia Club         6-1 US Bougouni        
CASS               2-3 Duguwolofila       
[Mar 28]
Stade Malien       0-0 USC Kita           
[Mar 29]
Djoliba            0-0 ASKO               
USFAS              0-0 Bakaridjan         
[Mar 30]
Douanes            0-1 Police             
Nianan             2-0 Yeelen             
[Apr 4]
CO Bamako          0-3 Onze Créateurs     
Black Stars        3-0 Sonni              

Round 9
[Apr 2]
CASS               1-3 ASO Messira        
USC Kita           1-0 Lafia Club         
US Bougouni        1-0 Réal               
Bakaridjan         2-0 Nianan             
ASKO               0-1 USFAS              
Police             0-1 Stade Malien       
[Apr 3]
Duguwolofila       4-0 Douanes            
[Apr 7]
Yeelen             2-1 CO Bamako          
Black Stars        0-0 Djoliba            
[Apr 21]
Sonni              0-3 Onze Créateurs     

Round 10
[Apr 8]
USC Kita           0-0 Réal               
Police             1-1 Lafia Club         
ASO Messira        2-2 Duguwolofila       
[Apr 10]
Onze Créateurs     0-0 Djoliba            
Yeelen             3-2 Sonni              
[Apr 11]
US Bougouni        1-0 CASS               
Stade Malien       2-0 Douanes            
Black Stars        2-1 USFAS              
ASKO               0-0 Bakaridjan         
[Apr 18]
CO Bamako          0-0 Nianan             

Round 11
[Apr 13]
CO Bamako          4-0 Sonni              
Djoliba            1-0 Yeelen             
Réal               0-0 Police             
[Apr 14]
USFAS              1-0 Onze Créateurs     
[Apr 15]
Douanes            2-1 ASO Messira        
Duguwolofila       0-0 US Bougouni        
Bakaridjan         1-0 Black Stars        
CASS               1-1 USC Kita           
Lafia Club         0-1 Stade Malien       
[Apr 21]
Nianan             0-0 ASKO               

Round 12
[Apr 18]
Douanes            2-0 Lafia Club         
Stade Malien       1-0 Réal               
Yeelen             1-0 USFAS              
ASKO               1-1 Black Stars        
[Apr 19]
USC Kita           0-1 Duguwolofila       
ASO Messira        2-1 US Bougouni        
Police             1-1 CASS               
[Apr 24]
CO Bamako          0-3 Djoliba            
[Apr 27]
Onze Créateurs     4-0 Bakaridjan         
[May 9]
Sonni              1-1 Nianan             

Round 13
[Apr 22]
CASS               1-1 Stade Malien       
Duguwolofila       0-1 Police             
US Bougouni        3-0 Douanes            
Réal               3-2 Lafia Club         
ASO Messira        2-1 USC Kita           
[Apr 30]
Bakaridjan         2-1 Yeelen             
ASKO               2-0 Onze Créateurs     
[May 15]
Black Stars        2-1 Nianan             
USFAS              2-1 CO Bamako          
[May 16]
Sonni              1-1 Djoliba            

Round 14
[May 5]
Douanes            1-0 Réal               
USC Kita           3-0 US Bougouni        
Stade Malien       1-1 Duguwolofila       
CO Bamako          1-0 Bakaridjan         
Lafia Club         2-1 CASS               
[May 6]
Onze Créateurs     0-0 Black Stars        
[May 14]
Police             0-2 ASO Messira        
Yeelen             2-0 ASKO               
[May 21]
Nianan             1-1 Djoliba            
[May 22]
USFAS              0-0 Sonni              

Round 15
[May 16]
USC Kita           1-0 Douanes            
Duguwolofila       1-1 Lafia Club         
CASS               0-5 Réal               
[May 18]
US Bougouni        2-1 Police             
ASO Messira        1-3 Stade Malien       
[May 23]
Black Stars        0-2 Yeelen             
ASKO               2-0 CO Bamako          
[May 25]
Onze Créateurs     3-0 Nianan             
USFAS              0-3 Djoliba            
[May 26]
Bakaridjan         0-0 Sonni              

Round 16
[May 21]
Réal               1-0 Duguwolofila       
[May 22]
Douanes            1-1 CASS               
Stade Malien       4-0 US Bougouni        
Police             1-0 USC Kita           
Lafia Club         0-0 ASO Messira        
[May 26]
CO Bamako          1-1 Black Stars        
[Jun 1]
Djoliba            1-0 Bakaridjan         
Nianan             0-0 USFAS              
Yeelen             1-2 Onze Créateurs     
[Jun 7]
Sonni              1-2 ASKO               

Round 17
[May 26]
US Bougouni        1-1 Lafia Club         
Duguwolofila       1-1 CASS               
USC Kita           1-4 Stade Malien       
ASO Messira        0-1 Réal               
Police             1-2 Douanes            
[Jun 3]
Sonni              1-3 Black Stars        
[Jun 4]
ASKO               2-1 Djoliba            
Yeelen             3-1 Nianan             
Bakaridjan         2-1 USFAS              
Onze Créateurs     3-2 CO Bamako          

Round 18
[Jun 8]
Stade Malien       3-3 Police             
Douanes            2-0 Duguwolofila       
Réal               4-0 US Bougouni        
ASO Messira        2-2 CASS               
Lafia Club         4-2 USC Kita           
[Jun 10]
Onze Créateurs     5-0 Sonni              
CO Bamako          2-0 Yeelen             
USFAS              0-2 ASKO               
Djoliba            4-1 Black Stars        
[Jun 11]
Nianan             1-2 Bakaridjan         

Final Tables:

Groupe A
 1.Stade Malien (Bamako)                   18   9  8  1  28-12  35  [C]  Carré d'As
 2.AS Réal (Bamako)                        18   9  5  4  27-12  32       Carré d'As
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.CS Duguwolofila de Babanba (Koulikoro)  18   6  8  4  21-17  26
 4.Lafia Club de Bamako                    18   6  7  5  29-21  25
 5.USC Kita                                18   6  7  5  16-15  25
 6.AS Douanes (Sikasso)                    18   6  6  6  16-19  24  [P]
 7.AS Olympique de Messira (Bamako)        18   6  5  7  19-23  23
 8.AS Police (Bamako)                      18   4  8  6  19-23  20
------------------------------------------------------------------
 9.US Bougouni                             18   5  4  9  14-27  19       Relegated
10.Centre d'Animation Sportif de Sévaré    18   0  8 10  14-34   8  [P]  Relegated

Groupe B
 1.Djoliba Athlétic Club (Bamako)          18  10  7  1  29- 7  37       Carré d'As
 2.Onze Créateurs de Niaréla (Bamako)      18  10  3  5  32-13  33       Carré d'As
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.AS de Korofina (Bamako)                 18   9  5  4  18- 9  32  [P]
 4.Yeelen Olympique (Bamako)               18   9  4  5  25-17  31
 5.AS Bakaridjan de Barouéli (Ségou)       18   7  5  6  14-14  26
 6.AS Black Stars de Badalabougou (Bamako) 18   5  7  6  20-21  22
 7.Cercle Olympique Bamako                 18   6  4  8  19-20  22
 8.USFAS (Bamako)                          18   4  5  9  12-24  17
------------------------------------------------------------------
 9.AS Nianan de Koulikoro                  18   2  7  9  11-28  13       Relegated
10.Sonni AC (Gao)                          18   2  5 11  10-37  11       Relegated

Carré d'As

Final Table:

 1.Stade Malien (Bamako)                    6   3  3  0   8- 2  12  [C]  Champions
 2.Onze Créateurs de Niaréla (Bamako)       6   2  2  2   7- 7   8
 3.Djoliba Athlétic Club (Bamako)           6   1  3  2   3- 4   6
 4.AS Réal (Bamako)                         6   1  2  3   2- 7   5

Round 1 [Jun 24]
Stade Malien       2-1 Onze Créateurs     
Djoliba            1-0 Réal               

Round 2 [Jun 30]
Onze Créateurs     1-0 Djoliba            
Réal               0-0 Stade Malien       

Round 3 [Jul 3]
Djoliba            1-1 Stade Malien       
Onze Créateurs     1-1 Réal               

Round 4 [Jul 6]
Réal               1-0 Djoliba            
Onze Créateurs     0-3 Stade Malien       

Round 5 [Jul 10]
Stade Malien       2-0 Réal               
Djoliba            1-1 Onze Créateurs     

Round 6
[Jul 16]
Réal               0-3 Onze Créateurs     
[Jul 18]
Stade Malien       0-0 Djoliba            

Final Table:

 1.Stade Malien (Bamako)                    6   3  3  0   8- 2  12  [C]  Champions
 2.Onze Créateurs de Niaréla (Bamako)       6   2  2  2   7- 7   8
 3.Djoliba Athlétic Club (Bamako)           6   1  3  2   3- 4   6
 4.AS Réal (Bamako)                         6   1  2  3   2- 7   5



Cup Tournaments

Coupe du Mali

Regional Qualifying Stage

Bamako section

Round 1
[Apr 26]
Arc-en-Ciel        0-5 Police             
AS Niomi           0-0 Yeelen             [aet, 4-5 pen]
Calcio AC          0-6 Réal               
Lamatra            1-5 Lafia Club         
[May 1]
COB                1-2 Stade Malien       [aet]
USFAS              3-1 Black Stars        
[May 3]
ASOM               0-1 ASKO               
FC Gaoussou        1-1 Onze Créateurs     [aet, 6-5 pen]
Binga FC           1-1 Djoliba            [aet, 4-3 pen]

Match de barrage [May 5?]   
ASKO               1-0 Police             

Quarterfinals
[May 8]
Binga FC           1-0 FC Gaoussou        
Lafia Club         1-0 Réal               
[May 9]
Yeelen             2-2 USFAS              [aet, 4-3 pen]
ASKO               0-2 Stade Malien       

NB: four winners to Phase Fédéral 

Koulikoro section

Qualified: AS Nianan (Koulikoro), CS Duguwolofila (Koulikoro)

Mopti section 

Qualified: CS Etoile Blanche

Ségou section

Final
Bakaridjan         4-0 US Bla

NB: winners to Phase Fédéral 

Sikasso section

[May ?]
US Bougouni        0-1 Sofa FC
Douanes            0-1 AS Medine (Sikasso)

Phase Fédéral
  
1/8 Finals [May 29]
Bakaridjan         1-0 CASS               [aet]
USC Kita           3-1 Sonni              
Stade Malien       3-0 AS Medine (Sikasso)
Atar Club (Kidal)  0-3 Nianan             
St.Malien Sikasso  2-0 Lafia Club         [aet]
Yeelen             1-0 Simbo FC
CS Etoile Blanche  0-2 Binga FC           
Duguwolofila       7-0 Racing Club (Diré)    
 
Quarterfinals
[Jun 13]
Yeelen             1-0 St.Malien Sikasso  
Bakaridjan         1-2 Binga FC           
Nianan             1-2 USC Kita           
[Jun 18]
Stade Malien       2-1 Duguwolofila       

Semifinals [Jun 21, stade Modibo Keïta, Bamako]
Binga FC           0-0 USC Kita           [aet, 3-1 pen]
Stade Malien       2-2 Yeelen             [aet, 4-2 pen]

Final [Jun 27, stade Modibo Keïta, Bamako]
Stade Malien       3-2 Binga FC           
  [Issiaka Samaké 88pen, 90pen,90+3; Issoufi Maïga 8, Kassoum Coulibaly 29]


Second Level

Regional Stage | Tournoi de Montée

Regional Stage

Ligue du District de Bamako

Group Stage

Round 1
Poule A
[Apr 5]
ASB                0-1 AZI FC
[Apr 6]
AFE                4-0 KAGT 
[Apr 7] 
FC Gaoussou        2-1 Derby Académie  
[Apr 9]
Africafoot         3-2 ALOB
Poule B
[Apr 5] 
CSK                1-1 Mansa FC
[Apr 6] 
Binga FC           4-0 AS Pays Bas
[Apr 7] 
Guidars FC         3-0 AS Commune VI
[Apr 9]
FC Diarra          3-1 FC Lakika 

Final Tables:

Groupe A
 1.Afrique Football Elite                  14   9  2  3  26-10  29       Promotion Playoff
 2.Africafoot                              14   7  4  3  28-21  25       Promotion Playoff
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.FC Gaoussou                             14   7  3  4  23-18  24
 4.Aménagement des Zones Industrielles FC  14   6  5  3  18-18  23
 5.FC Allaye                               14   5  1  8  16-21  16  [*]
------------------------------------------------------------------
 6.KAGT                                    14   4  3  7  22-29  15       Relegated
 7.Académie Locative Oumar Ba              14   3  3  8  10-18  12       Relegated
 8.Association Sportive de Bamako          14   1  7  6  14-22  10       Relegated
[*] FC Allaye apparently aka Derby Académie  

Groupe B
 1.Guidars FC                              14   9  3  2  18- 8  30       Promotion Playoff
 2.FC Diarra                               14   8  5  1  24- 8  29       Promotion Playoff
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3.Binga FC                                14   7  5  2  17- 7  26
 4.AS Pays Bas                             14   5  6  3  12-15  21
 5.FC Lakika                               14   5  3  6  11-11  18
------------------------------------------------------------------
 6.JS Centre Salif Keita                   14   2  6  6   9-15  12       Relegated
 7.FC Mansa                                14   2  3  9  12-29   9       Relegated
 8.AS Commune VI                           14   2  1 11  10-20   7       Relegated

Carré d'As

Final Table:

 1.Guidars FC                               3   2  1  0   9- 5   7
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2.Afrique Football Elite                   3   2  0  1   5- 6   6
 3.FC Diarra                                3   0  2  1   4- 5   2
 4.Africafoot                               3   0  1  2   2- 4   1

Round 1 [Jul 28]
AFE                2-1 Diarra             
Guidars            2-1 Africafoot         

Round 2 [Jul 31]
Africafoot         0-0 Diarra             
Guidars            4-1 AFE                

Round 3 [Aug 4]
AFE                2-1 Africafoot         
Diarra             3-3 Guidars            

Final Table:

 1.Guidars FC                               3   2  1  0   9- 5   7
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2.Afrique Football Elite                   3   2  0  1   5- 6   6
 3.FC Diarra                                3   0  2  1   4- 5   2
 4.Africafoot                               3   0  1  2   2- 4   1

NB: Guidars FC withdrew from entering the Tournoi de Montée and were replaced by
    Afrique Football Elite (AFE)

Championnat Régional de Football de Kayes

Round 3 [Jul 5?]
AS Réveil          2-0 Espoir du Nioro de Sahel        
 
[Jul 31]
AS Diaria          1-0 AS Tamaro de Gori (Yélimané)
[Aug 2]
AS Diaria          4-0 AS Bafing (Bafoulabé)
[dates?]
AS Kayes           3-1 AS Bafing (Bafoulabé)
AS Kayes           0-0 AS Tamaro de Gori (Yélimané)   
[Aug ?]
AS Kayes           bt  AS Diaria de Toukoto
 
Final [Aug 7]
AS Reveil          1-0 AS Kayes     

NB: AS Réveil de Bas-fond (Kéniéba) qualified for Tournoi de Montée

Championnat Régional de Football de Kidal

Round 1 [Jul 1?]
Elwidj FC          5-1 Tarawand FC  
 
Round 2 [Jul 4]
Tarawand AC        1-1 Elwidj FC
 
Round 3 [Jul 7]
Attar Club         0-1 Elwidj FC
 
Round 4 [Jul 10]
Elwidj FC          3-0 Attar Club

NB: Elwidj FC qualified for Tournoi de Montée

Championnat Régional de Football de Koulikoro

Top Final Table:

 1.US Bougouba                             14  13  0  1    -    39

NB: US Bougouba qualified for Tournoi de Montée

Championnat Régional de Football de Sikasso

Champions: Stade Malien de Sikasso (qualified for Tournoi de Montée)

Championnat Régional de Football de Tombouctou

Petite Finale [Jul 6]
Kalèmé FC          2-1 Avenir Club de Tombouctou
 
Grand Finale [Jul 11]
TAC de Goundam     0-2 Kalèmé FC 

Championnat du District [date?]
Kalèmé FC          1-0 Barça

NB: Kalèmé FC qualified for Tournoi de Montée

Tournoi de Montée

Poule A (in Bamako)

Round 1 [Aug 12]
AFE                3-1 Espérance FC       
AJS Bourème        0-1 AS Réveil          
Elwidj FC          bye 

Round 2 [Aug 15]
Espérance FC       3-0 AJS Bourème        
Elwidj FC          1-3 AFE                
AS Réveil          bye

Round 3 [Aug 18]
AJS Bourème        0-2 Elwidj FC          
Espérance FC       1-1 AS Réveil          
AFE                bye

Round 4 [Aug 21]
AFE                3-0 AS Réveil          
Elwidj FC          1-2 Espérance FC       
AJS Bourème        bye

Round 5 [Aug 24]
AS Réveil          4-2 Elwidj FC          
AJS Bourème        0-3 AFE                
Espérance FC       bye

Final Table:

 1.Afrique Football Elite (Bamako)          4   4  0  0  12- 2  12       Promoted  [Bamako]
------------------------------------------------------------------
 2.Espérance FC de Médine                   4   2  1  1   7- 5   7                 [Ségou]
 3.AS Réveil de Bas-fond (Kéniéba)          4   2  1  1   6- 6   7                 [Kayes]
 4.Elwidj FC                                4   1  0  3   6- 9   3                 [Kidal]
 5.AJS Bourème                              4   0  0  4   0- 9   0                 [Gao]

Poule B (in Sikasso)

Round 1
[Aug 12]
Stade M. Sikasso   0-2 US Bougouba        
[Aug 13]
Débo Club          0-1 Kalèmé             

Round 2
[Aug 16]
US Bougouba        2-0 Débo Club          
[Aug 17]
Kalèmé             3-2 Stade M. Sikasso   

Round 3 [Aug 20]
Stade M. Sikasso   4-0 Débo Club          
US Bougouba        1-0 Kalèmé             

Final Table:

 1.US Bougouba                              3   3  0  0   5- 0   9       Promoted  [Koulikoro]
------------------------------------------------------------------
 2.Kalèmé FC de Tombouctou                  3   2  0  1   4- 3   6                 [Tombouctou]
 3.Stade Malien de Sikasso                  3   1  0  2   6- 5   3                 [Sikasso]
 4.Débo Club de Mopti                       3   0  0  3   0- 7   0                 [Mopti]


2019/20

list of champions.

list of cup winners.

list of main clubs.


About this document

Thanks to Martin Arenlind and Hans Schöggl

Prepared and maintained by Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Karel Stokkermans
Last updated: 26 Aug 2021

(C) Copyright Karel Stokkermans and RSSSF 2021
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.