Namibia 2013/14


Namibia Premier League
Cup Tournaments
First Division

Namibia Premier League

Final Table: 

 1.Black Africa            22  13  7  2  32-14  46  [Windhoek]
 2.African Stars           22  14  3  5  36-17  45  Expelled  [Windhoek]
 3.Orlando Pirates         22  12  6  4  28-19  42  [Windhoek]
 4.Tigers FC               22  10  6  6  32-26  36  [Windhoek]
 5.Blue Waters             22   9  5  8  37-31  32  [Walvis Bay]
 6.Tura Magic              22   8  7  7  21-19  31  [Windhoek]
 7.Civics FC               22   8  6  8  22-20  30  [Windhoek]
 8.Ramblers                22   7  5 10  24-28  26  [Windhoek]
 9.United Stars            22   7  5 10  26-35  26  [Rundu]
10.Eleven Arrows           22   6  1 15  24-36  19  [Walvis Bay]
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
11.Rundu Chiefs            22   5  3 14  20-38  18  Relegation Playoff  [Rundu]
--------------------------------------------------
12.Blue Boys               22   4  4 14  20-39  16  Relegated  [Swakopmund]

NB: top level to be extended to 16 clubs for 2014/15, starting Oct 11;
    African Stars expelled on Jul 25 for bringing the game into disrepute (see the farce in round 12),
      but reinstated Aug 27;
    Ramblers sold their franchise to University of Namibia for 2014/15

Round 1
[Oct 18]
Orlando Pirates        2-1 African Stars          
[Oct 19]
Black Africa           4-1 Rundu Chiefs           
Blue Boys              0-1 Tura Magic             
Ramblers               1-1 Blue Waters            
Eleven Arrows          0-1 Civics                 
United Stars           1-2 Tigers                 

Round 2
[Oct 23]
Civics                 1-0 Ramblers               
[Oct 25]
Tura Magic             0-0 African Stars          
[Oct 26]
Blue Boys              4-2 Rundu Chiefs           
United Stars           1-0 Black Africa           
Blue Waters            0-2 Tigers                 
Orlando Pirates        0-2 Eleven Arrows          

Round 3
[Oct 30]
Tura Magic             0-1 Orlando Pirates        
[Nov 1]
Tigers                 1-0 Civics                 
[Nov 2]
Ramblers               4-2 Eleven Arrows          
Blue Boys              2-1 United Stars           
Rundu Chiefs           0-4 African Stars          
Black Africa           2-1 Blue Waters            

Round 4
[Nov 8]
Orlando Pirates        1-0 Ramblers               
Civics                 0-0 Black Africa           
[Nov 9]
Eleven Arrows          0-2 Tigers                 
Blue Waters            1-1 Blue Boys              
Rundu Chiefs           1-3 Tura Magic             
African Stars          2-0 United Stars           

Round 5
[Nov 22]
Tigers                 4-2 Ramblers               
[Nov 23]
United Stars           3-0 Tura Magic             
Rundu Chiefs           1-1 Orlando Pirates        
Black Africa           2-1 Eleven Arrows          
Blue Waters            3-1 African Stars          
Blue Boys              0-1 Civics                 

Round 6
[Nov 27]
Ramblers               0-1 Black Africa           
[Nov 29]
Civics                 1-2 African Stars          
[Nov 30]
Eleven Arrows          2-3 Blue Boys              
United Stars           0-0 Rundu Chiefs           
Tura Magic             1-0 Blue Waters            
Orlando Pirates        0-0 Tigers                 

Round 7
[Dec 6]
Black Africa           1-1 Tigers                 
[Dec 7]
African Stars          3-2 Eleven Arrows          
Blue Boys              1-1 Ramblers               
Orlando Pirates        6-2 United Stars           
Blue Waters            1-0 Rundu Chiefs           
[Dec 18]
Tura Magic             1-1 Civics                 

Round 8
[Dec 11]
African Stars          2-0 Ramblers               
[Dec 13]
Orlando Pirates        0-1 Black Africa           
[Dec 14]
Eleven Arrows          2-0 Tura Magic             
United Stars           3-3 Blue Waters            
Civics                 1-2 Rundu Chiefs           
Tigers                 1-0 Blue Boys              

Round 9
[Dec 20]
Tigers                 0-1 African Stars          
[Dec 21]
Blue Boys              1-1 Black Africa           
Blue Waters            1-2 Orlando Pirates        
Rundu Chiefs           1-2 Eleven Arrows          
Tura Magic             0-1 Ramblers               
Civics                 2-3 United Stars           

Round 10
[Jan 22]
Tigers                 1-1 Tura Magic             
[Jan 24]
Black Africa           1-1 African Stars          
[Jan 25]
Eleven Arrows          0-0 United Stars           
Rundu Chiefs           3-0 Ramblers               
Civics                 2-1 Blue Waters            
Orlando Pirates        1-0 Blue Boys              

Round 11
[Jan 31]
Tura Magic             0-2 Black Africa           
[Feb 1]
Rundu Chiefs           1-2 Tigers                 
Blue Boys              1-2 African Stars          
Blue Waters            2-0 Eleven Arrows          
Orlando Pirates        0-2 Civics                 
United Stars           1-3 Ramblers               

Halfway Table: 

 1.Tigers FC               11   7  3  1  16- 7  24  [Windhoek]
 2.African Stars           11   7  2  2  19-10  23  [Windhoek]
 3.Black Africa            11   6  4  1  15- 7  22  [Windhoek]
 4.Orlando Pirates         11   6  2  3  14-10  20  [Windhoek]
 5.Civics FC               11   5  2  4  12-10  17  [Windhoek]
 6.Blue Waters             11   3  3  5  14-15  12  [Walvis Bay]
 7.Blue Boys               11   3  3  5  13-14  12  [Swakopmund]
 8.United Stars            11   3  3  5  15-20  12  [Rundu]
 9.Tura Magic              11   3  3  5   7-12  12  [Windhoek]
10.Ramblers                11   3  2  6  12-17  11  [Windhoek]
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
11.Eleven Arrows           11   3  1  7  13-18  10  [Walvis Bay]
--------------------------------------------------
12.Rundu Chiefs            11   2  2  7  12-22   8  [Rundu]

Round 12
[Feb 22]
Tigers                 2-2 United Stars           
Blue Waters            0-2 Ramblers               
Tura Magic             1-0 Blue Boys              
[Mar 1]
Civics                 1-0 Eleven Arrows          
[Apr 16]
Orlando Pirates        abd African Stars          [abandoned at 2-0 in 82' due
[Apr 19]                                           to floodlight failure]
Rundu Chiefs           2-2 Black Africa           
[May 6]
Orlando Pirates        awd African Stars          [remaining 8'; African Stars dns;
[Jun 17]                                           awarded 2-0; later annulled]
Orlando Pirates        n/p African Stars          [remaining 8'; cancelled due to
[Jul 2]                                            "ongoing consultations"]
Orlando Pirates        2-0 African Stars          [remaining 8'; African Stars lodged
                                                   a protest claiming Pirates fielded
Round 13                                           M.Hareseb instead of M.Areseb as in
[Mar 6]                                            the original match; this protest was
Ramblers               1-1 Civics                  rejected; regardless, Stars opened
[Mar 7]                                            legal proceedings to have the entire
African Stars          1-3 Tura Magic              match replayed; on Jul 25 they were
[Mar 8]                                            expelled from the league for bringing
Eleven Arrows          1-2 Orlando Pirates         the game into disrepute]
Black Africa           2-1 United Stars           
Rundu Chiefs           1-2 Blue Boys              
Tigers                 2-3 Blue Waters            

Round 14
[Mar 12]
Orlando Pirates        0-0 Tura Magic             
[Mar 14]
Civics                 1-2 Tigers                 
[Mar 15]
Eleven Arrows          0-2 Ramblers               
Blue Waters            0-1 Black Africa           
African Stars          5-0 Rundu Chiefs           
[Mar 16]
United Stars           3-0 Blue Boys              

Round 15
[Mar 22]
United Stars           1-0 African Stars          
Blue Boys              1-3 Blue Waters            
Ramblers               1-1 Orlando Pirates        
Tura Magic             2-0 Rundu Chiefs           
Tigers                 2-0 Eleven Arrows          
[Mar 26]
Black Africa           1-0 Civics                 

Round 16
[Mar 28]
Ramblers               1-3 Tigers                 
[Mar 29]
Tura Magic             2-0 United Stars           
Eleven Arrows          1-2 Black Africa           
Orlando Pirates        1-0 Rundu Chiefs           
[Mar 30]
Civics                 2-0 Blue Boys              
African Stars          0-0 Blue Waters            

Round 17
[Apr 9]
Black Africa           1-1 Ramblers               
[Apr 11]
African Stars          1-0 Civics                 
[Apr 12]
Rundu Chiefs           2-0 United Stars           
Blue Waters            2-1 Tura Magic             
Tigers                 1-2 Orlando Pirates        
[May 10]
Blue Boys              2-4 Eleven Arrows          

Round 18
[Apr 24]
Civics                 2-2 Tura Magic             
[Apr 25]
Tigers                 0-3 Black Africa           
[Apr 26]
Eleven Arrows          0-1 African Stars          
Ramblers               2-0 Blue Boys              
United Stars           0-1 Orlando Pirates        
Rundu Chiefs           0-2 Blue Waters            

Round 19
[Apr 30]
Ramblers               0-2 African Stars          
[May 2]
Black Africa           2-0 Orlando Pirates        
[May 3]
Tura Magic             2-0 Eleven Arrows          
Blue Waters            5-1 United Stars           
Rundu Chiefs           0-1 Civics                 
Blue Boys              2-2 Tigers                 

Round 20
[May 14]
Ramblers               1-0 Tura Magic             
[May 17]
United Stars           0-0 Civics                 
Eleven Arrows          1-0 Rundu Chiefs           
[May 18]
Orlando Pirates        3-3 Blue Waters            
[May 27]
African Stars          2-1 Tigers                 
[Jun 8]
Black Africa           3-0 Blue Boys              

Round 21
[May 21]
Tura Magic             1-1 Tigers                 
[May 23]
African Stars          2-0 Black Africa           
[May 24]
United Stars           1-0 Eleven Arrows          
Ramblers               0-1 Rundu Chiefs           
Blue Boys              0-1 Orlando Pirates        
Blue Waters            2-1 Civics                 

Round 22
[May 31]
Ramblers               1-2 United Stars           
[Jun 14]
Black Africa           0-0 Tura Magic             
Civics                 1-1 Orlando Pirates        
Eleven Arrows          4-3 Blue Waters            
Tigers                 0-2 Rundu Chiefs           
African Stars          3-0 Blue Boys              

Final Table: 

 1.Black Africa            22  13  7  2  32-14  46  [Windhoek]
 2.African Stars           22  14  3  5  36-17  45  Expelled  [Windhoek]
 3.Orlando Pirates         22  12  6  4  28-19  42  [Windhoek]
 4.Tigers FC               22  10  6  6  32-26  36  [Windhoek]
 5.Blue Waters             22   9  5  8  37-31  32  [Walvis Bay]
 6.Tura Magic              22   8  7  7  21-19  31  [Windhoek]
 7.Civics FC               22   8  6  8  22-20  30  [Windhoek]
 8.Ramblers                22   7  5 10  24-28  26  [Windhoek]
 9.United Stars            22   7  5 10  26-35  26  [Rundu]
10.Eleven Arrows           22   6  1 15  24-36  19  [Walvis Bay]
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
11.Rundu Chiefs            22   5  3 14  20-38  18  Relegation Playoff  [Rundu]
--------------------------------------------------
12.Blue Boys               22   4  4 14  20-39  16  Relegated  [Swakopmund]

NB: top level to be extended to 16 clubs for 2014/15, starting Oct 11;
    African Stars expelled on Jul 25 for bringing the game into disrepute (see the farce in round 12),
      but reinstated Aug 27;
    Ramblers sold their franchise to University of Namibia for 2014/15

Promoted: Julinho Sporting (Rundu), Touch & Go (Otavi), Citizens FC (Windhoek)

Promotion/Relegation Playoff

NB: all matches at Oscar-Norich-Stadion, Tsumeb

Round 1 [Jun 21]
Benfica                1-0 Rundu Chiefs           
Rebels                 4-2 Mighty Gunners         

Round 2 [Jun 21]
Mighty Gunners         3-1 Rundu Chiefs           
Benfica                0-0 Rebels                 

Round 3 [Jun 22]
Rundu Chiefs           2-1 Rebels                 
Benfica                2-3 Mighty Gunners         

Final Table:

 1.Mighty Gunners           3   2  0  1   8- 7   6  Promoted  [Otjiwarongo]
 2.Rebels FC                3   1  1  1   5- 4   4  Promoted  [Windhoek]
 3.Benfica                  3   1  1  1   3- 3   4  Promoted  [Tsumeb]
--------------------------------------------------
 4.Rundu Chiefs             3   1  0  2   3- 5   3  Relegated  [Rundu]


Cup Tournaments

Bidvest Nambia Cup 2014

First Division Qualifiers - North East Stream

Round 1
[Jan 17]
Julinho Sporting       0-0 Eastern Chiefs         [5-4 pen]
[Jan 18]
Oshikango Chiefs       2-3 Katima Wanderers
Young Rangers          1-2 Ohangwena Nampol
Chief Santos           3-1 Benfica                          
 
Quarterfinals [Jan 18]
Julinho Sporting       3-1 Katima Wanderers
Chief Santos           4-2 Ohangwena Nampol
Bingo                  0-1 Cuca Tops 
Ondangwa United        1-3 King Fisher
 
Semifinals [Jan 19]
Julinho Sporting       3-1 Chief Santos
Cuca Tops              2-1 King Fisher 
 
Final [Jan 19]
Cuca Tops              2-0 Julinho Sporting   

NB: both finalists qualified

First Division Qualifiers - North West Stream
   
Round 1 [Feb 1?]
Eleven Arrows          w/o Golden Bees            
Touch & Go             5-0 Blue Birds
Young Chiefs           4-0 African Lions
UNAM Ogongo            4-4 Golden Bigs            [8-7 pen]
 
Quarterfinals [Feb 1?]   
Mighty Gunners         2-0 Robber Chanties
Epupa Eleven Stars     0-2 Onambula United
Golden Bees            2-2 Touch & Go             [3-4 pen]
Young Chiefs           3-1 UNAM Ogongo
 
Semifinals [Feb 2]
Mighty Gunners         2-2 Onambula United        [4-3 pen]
Touch & Go             1-0 Young Chiefs
 
Final [Feb 2]
Touch & Go             4-3 Mighty Gunners                  
 
NB: both finalists qualified

First Division Qualifiers - Southern Stream

Round 1 [Jan 25]
Desert Rollers         2-5 UNAM
Spartans               3-1 Spoilers
Bee Bob Brothers       1-0 Rebels
Windhoek United        3-2 Young Brazilians
 
Quarterfinals 
[Jan 25]
Young Beauties         0-3 Citizens FC
Celtic                 4-3 Try Again
Spartans               0-0 UNAM                   [5-4 pen]
[Jan 26]
Bee Bon Brothers       3-0 Windhoek United 
 
Semifinals [Jan 26]
Citizens FC            2-1 Celtics                                      
UNAM                   1-2 Bee Bobn Brothers     
 
Final [Jan 26]
Citizens FC            0-0 Bee Bob Brothers       [5-4 pen]

NB: both finalists qualified

National Phase

NB: involved 12 top level clubs, 6 second level qualifiers (see above) and
    14 regional qualifiers

1/16 Finals
[Feb 8]
Tigers                 1-0 Civics 
Blue Waters            7-0 Julinho Sporting 
United Stars           3-1 Touch & Go
Blue Boys              2-0 Young African
Tura Magic             2-0 KK Palace 
Tropical Heat          4-2 Spiders FC 
Kaizen Football Acad.  5-0 Young Tops
Ramblers               3-1 Young Stars 
Blue Birds             7-0 Once Again
Citizens               3-2 Mighty Gunners 
Bee Bob Brothers       3-1 Black Africa Warriors
[Feb 9]
Orlando Pirates        8-0 Eeshoke Chulachula 
Rundu Chiefs           8-2 Safile United
[Feb 22]
Mountain Rangers       6-2 Bush Bucks
African Stars          2-1 Eleven Arrows
Black Africa           2-1 Cuca Tops
 
1/8 Finals
[Mar 1]
Bee Bob Brothers       1-5 Citizens
  [Aron Boois; Hesly So-oabeb (4), Jan Vleermuis]
Black Africa           5-1 Blue Birds
  [Ananias Gebhardt 1-0, Willy Stephanus 77, Tara Katupose 3-1, 4-1,
   Muna Katupose 89; Fillimon Garus-oab 52]
Mountain Rangers       2-2 Rundu Chiefs           [4-1 pen]
  [Ashley Jossop (2); Salom Kamulilo (2)]
Tigers                 2-1 Blue Waters
  [Ailast Musasa 1-0, Job Paulus 2-0; Erich Haraseb 2-1]
Tura Magic             2-1 Tropical Heat (Grootfontein)
  [Peter Shalulile 3, Neville Tjiueza 77; Pengeyo Tateati 51]
United Stars           3-1 Blue Boys
  [Alfred Shimuna 1-0, Alfeus Ngwezi 2-1, Ngobani Pakati 51; Clarence Foroma 1-1]
[Mar 19]
Kaizen Football Acad.  0-0 Ramblers               [7-6 pen]
Orlando Pirates        0-1 African Stars

Quarterfinals
[Apr 2]
Citizens               2-0 Kaizen Football Acad.  
[Apr 5]
Tigers                 0-2 United Stars           
African Stars          6-2 Mountain Rangers       
Black Africa           1-2 Tura Magic             

Semifinals [May 10]
African Stars          2-0 Tura Magic
Citizens               2-0 United Stars   

Final [Jun 7]
African Stars          0-0 Citizens               [aet, 3-2 pen]


Super Cup 2014

[Sep 27, Windhoek, Sam Nujoma stadium]
Black Africa           3-2 African Stars           


NPL Cup 2013

NB: pre-season league cup; second edition

Round 1 [Sep 14]
Orlando Pirates        2-0 Blue Waters            
Black Africa           2-0 United Stars           
Tigers                 4-0 Rundu Chiefs           
African Stars          2-0 Blue Boys              

Round 2 [Sep 15]
Orlando Pirates        3-1 Ramblers               
Black Africa           1-1 Civics                 
Tigers                 1-1 Tura Magic             
African Stars          3-3 Eleven Arrows          

Round 3 [Sep 21]
Blue Waters            0-1 Ramblers               
United Stars           1-4 Civics                 
Rundu Chiefs           0-5 Tura Magic             
Blue Boys              1-3 Eleven Arrows          

Final Tables: 

Group A
 1.Orlando Pirates          2   2  0  0   5- 1   6  [Windhoek]
 2.Ramblers                 2   1  0  1   2- 3   3  [Windhoek]
 3.Blue Waters              2   0  0  2   0- 3   0  [Walvis Bay]

Group B
 1.Civics FC                2   1  1  0   5- 2   4  [Windhoek]
 2.Black Africa             2   1  1  0   3- 1   4  [Windhoek]
 3.United Stars             2   0  0  2   1- 6   0  [Rundu] 

Group C
 1.Tura Magic               2   1  1  0   6- 1   4  [Windhoek]
 2.Tigers FC                2   1  1  0   5- 1   4  [Windhoek]
 3.Rundu Chiefs             2   0  0  2   0- 9   0  [Rundu]

Group D
 1.Eleven Arrows            2   1  1  0   6- 4   4  [Walvis Bay]
 2.African Stars            2   1  1  0   5- 3   4  [Windhoek]
 3.Blue Boys                2   0  0  2   1- 5   0  [Swakopmund]

Semifinals [Sep 28, Kuisebmund Stadium]
Orlando Pirates        0-1 Tura Magic             
Eleven Arrows          3-0 Civics                 

Final [Oct 5, Kuisebmund Stadium]
Eleven Arrows          0-1 Tura Magic  
  [Robinson Iyambo]           



Newspaper Cup 2014

NB: played in Tsumeb

Group Stage Apr 18-21; order of matches in group stage not known

Group A

Kunene                 0-0 Zambezi
Oshikoto               1-0 Omaheke
Oshikoto               1-0 Zambezi
Omaheke                2-0 Kunene
Oshikoto               1-1 Kunene
Omaheke                2-1 Zambezi
 
 1.Oshikoto                 3   2  1  0   3- 1   7  Qualified
 2.Omaheke                  3   2  0  1   4- 2   6
 3.Kunene                   3   0  2  1   1- 3   2
 4.Zambezi                  3   0  1  2   1- 3   1

Group B

Erongo                 2-1 Karas
Oshana                 1-0 Khomas
Khomas                 3-2 Karas
Khomas                 1-0 Erongo
Oshana                 3-1 Karas
Oshana                 1-0 Erongo
 
 1.Oshana                   3   3  0  0   5- 1   9  Qualified
 2.Khomas                   3   2  0  1   4- 3   6
 3.Erongo                   3   1  0  2   2- 3   3
 4.Karas                    3   0  0  3   4- 8   0

Group C

Ohangwena              2-1 Kavango      
Omusati                2-0 Hardap     
Hardap                 2-2 Ohangwena     
Otjozondjupa           3-1 Omusati
Otjozondjupa           4-0 Ohangwena
Kavango                1-0 Hardap
Otjozondjupa           4-0 Hardap
Kavango                4-0 Omusati
Omusati                3-0 Ohangwena
Kavango                3-1 Otjozondjupa  

 1.Otjozondjupa             4   3  0  1  12- 4   9  Qualified
 2.Kavango                  4   3  0  1   9- 3   9  Qualified
 3.Omusati                  4   2  0  2   6- 7   6
 4.Ohangwena                4   1  1  2   4-10   4
 5.Hardap                   4   0  1  3   2- 9   1   

Semifinals [Apr 21]
Oshana                 1-1 Otjozondjupa           [3-1 pen]
Kavango                2-1 Oshikoto
 
Third Place Match [Apr 21]
Otjozondjupa           2-2 Oshikoto               [4-5 pen]
 
Final [Apr 21, Oscar Norich Stadium, Tsumeb]
Oshana                 1-2 Kavango
 


First Division

NB: the three stream winners are directly promoted while the three runners-up play
    off against the team finishing 11th in the NPL for three more places 2014/15

Northern Stream

NB: divided in North East and North West section

North West Stream

Round 1 [Nov 13]
Julinho Sporting       3-1 Chief Santos   
Bingo                  3-0 Ondangwa United   
Benfica                1-1 Oshikango Chiefs   
Young Rangers          1-0 Ohangwena Nampol   
King Fisher            3-0 Eastern Chiefs   
Katima Wonderers       2-3 Cuca Tops   
 
Round 2 [Dec 1]
Bingo                  3-0 Chief Santos   
Julinho Sporting       5-1 Ondangwa United   
Katima Wanderers       0-1 Eatern Chiefs   
King Fishers           2-1 Cuca Tops   
Young Rangers          1-3 Oshikango Chiefs   
Benfica                6-2 Ohangwena Nampol   

Top of Table (Apr 8):

 1.Benfica                                      42  [Tsumeb]
 2.Cuca Tops                                    38  [Rundu]
 3.Julinho Sporting                             38  [Rundu]
 4.Oshikango Chiefs                             36

[Apr 12]
Cuca Tops               -  Young Rangers
Katima Wanderers        -  Julinho Sporting
[Apr 13]
Cuca Tops               -  Benfica
King Fisher             -  Julinho Sporting

Champions and promoted: Julinho Sporting (Rundu)

NB: Benfica (Tsumeb) finished runners-up and enter promotion playoff

North East Stream

Top of Table (Apr 8):

 1.Mighty Gunners                               35  [Otjiwarongo]
 2.Touch & Go                                   35  [Otavi]

Champions and promoted: Touch & Go (Otavi)

NB: Mighty Gunners finished runners-up and enter promotion playoff

Southern Stream

Round 1 [Nov 9]
Bee Bob Brothers        -  Spartans
Desert Rollers          -  Rebels
Try Again               -  Spoilers
Young Beauties          -  Windhoek United
Unam                    -  Citizens
Young Brazilians        -  Celtic

Round 2 [Nov 10]
Bee Bob Brothers        -  Windhoek United
Desert Rollers          -  Citizens
Try Again               -  Celtic
Unam                    -  Rebels
Young Beauties          -  Spartans
Young Brazilians        -  Spoilers

Top of Table (Mar 17):

 1.Citizens FC             21                   52  [*]  Promoted
--------------------------------------------------
 2.Rebels FC               21                   48  Promotion Playoff
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
 3.Unam                    21                   40

[*] Citizens formerly known as Monitronics Success College FC

Relegated: Young Beauties; second team to be decided between Spoilers, Spartans and Celtic


2012/13

2014/15

list of champions

list of cup winners


About this document

Prepared and maintained by Ian King, Hans Schöggl and Karel Stokkermans for the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Authors: Ian King, Hans Schöggl and Karel Stokkermans
Last updated: 23 Oct 2014

(C) Copyright Ian King, Hans Schöggl, Karel Stokkermans and RSSSF 2013/14
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the authors. All rights reserved.