Netherlands 2020/21 Third to Tenth Level (amateur football)


2nd Division
AFC              ----- 3 - 2   -     -     -     -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -    AFC               5  4  1  0  13  15- 5
ASWH               -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 1 2 - 0   -     -     -     -     -   2 - 0   -     -    ASWH              6  4  0  2  12  12- 7
Excelsior M.       -     -   -----   -     -   0 - 2   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -   1 - 3   -    Spakenburg        6  3  3  0  12  11- 6
GVVV               -     -   0 - 2 -----   -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -    Quick Boys        6  4  0  2  12   7- 8
HHC Hardenberg   0 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -   0 - 2  IJsselmeervogels  5  3  0  2   9   9-10
Katwijk            -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -    Rijnsburgse Boys  5  2  2  1   8  10- 6
Koninklijke HFC    -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   3 - 1   -     -    Kozakken Boys     5  2  2  1   8  12-10
Kozakken Boys      -   3 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1  Katwijk           5  2  2  1   8   9- 7
Noordwijk        2 - 2   -     -     -   2 - 2 1 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -    HHC Hardenberg    6  2  2  2   8   7- 7
Quick Boys         -     -     -   2 - 1   -     -   1 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0  Koninklijke HFC   4  2  0  2   6   6- 5
Rijnsburgse Boys   -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -     -   -----   -   1 - 1   -     -     -   3 - 0   -    Jong FC Volendam  6  1  2  3   5   9-13
Jong Sparta        -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -   0 - 1   -   ----- 1 - 1   -     -     -     -     -    GVVV              6  1  2  3   5   6-11
Scheveningen       -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 1   -     -     -     -    TEC               4  1  1  2   4   6- 6
Spakenburg         -     -     -     -     -   3 - 2   -   2 - 2   -     -     -   0 - 0   -   -----   -     -     -     -    Excelsior M.      5  1  1  3   4   6-10
TEC                -     -   3 - 1 1 - 1   -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -    Jong Sparta       6  0  4  2   4   6- 9
De Treffers      0 - 3   -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -    Scheveningen      4  0  3  1   3   3- 4
Jong FC Volendam   -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   1 - 1 -----   -    Noordwijk         5  0  3  2   3   7-10
IJsselmeervogels   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   4 - 3 -----  De Treffers       5  0  2  3   2   2- 9

Football on Saturday
====================
3rd Division
ACV              -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -    SteDoCo           6  4  1  1  13  13- 5
Ajax               -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   2 - 3  FC Lisse          5  3  1  1  10  11- 7
Barendrecht        -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -    Sparta Nijkerk    5  3  1  1  10   9- 5
DOVO               -   11- 0 1 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -    Excelsior '31     5  3  1  1  10   8- 5
DVS '33            -     -     -     -   ----- 0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2  VVSB              5  2  3  0   9  10- 7
Excelsior '31      -     -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 1 0 - 2   -     -   3 - 1   -     -     -     -    Sportlust '46     5  3  0  2   9   6- 5
GOES               -     -     -     -   1 - 5   -   -----   -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -    Barendrecht       5  2  2  1   8   7- 8
Harkemase Boys     -     -     -   3 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -    Hoek              6  2  2  2   8  11- 9
Hoek               -   3 - 5   -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -     -     -     -   0 - 0   -    Harkemase Boys    3  2  1  0   7   5- 2
FC Lisse           -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   4 - 1   -     -     -     -     -   1 - 3  DOVO              5  2  1  2   7  16- 8
ODIN '59           -     -   0 - 1   -   3 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -     -    ODIN '59          4  2  0  2   6   6- 6
Sparta Nijkerk   4 - 0   -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -     -   ----- 2 - 0   -     -     -     -     -    Ajax              5  2  0  3   6  11-21
Sportlust '46      -     -     -   2 - 0   -     -     -     -   0 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -    VV Staphorst      6  2  0  4   6  12-14
Staphorst          -     -   2 - 3   -     -     -   3 - 1   -     -   1 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -    VVOG              4  1  1  2   4   1- 3
SteDoCo          0 - 0 4 - 1   -     -   3 - 0 1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -    DVS '33           5  1  1  3   4   9-10
Ter Leede        0 - 0   -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   1 - 3 -----   -     -    Ter Leede         5  1  1  3   4   6- 9
VVOG               -     -     -     -     -     -   1 - 0 0 - 1   -     -     -     -   0 - 2   -     -     -   -----   -    ACV               4  0  2  2   2   1- 8
VVSB               -     -     -     -     -     -     -   1 - 1 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----  GOES              5  0  0  5   0   2-12

Hoofdklasse A
Achilles '29     -----   -     -     -   1 - 3 0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                Achilles Veen     6  5  1  0  16  19-10
Achilles Veen      -   -----   -   4 - 3 4 - 1   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -                's-Gravenzande    6  4  1  1  13  16- 5
ARC                -     -   -----   -   5 - 3   -     -   0 - 0   -     -   3 - 1   -     -     -     -     -                ARC               6  4  1  1  13  12- 9
Capelle          3 - 1   -   0 - 1 -----   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -                FC Rijnvogels     5  4  0  1  12  12- 8
DHSC               -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   4 - 2   -   5 - 1   -     -                De Jodan Boys     6  3  3  0  12  12- 4
DUNO D             -   0 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -   4 - 0 0 - 1   -     -     -     -                SC Feyenoord      5  3  2  0  11  17- 6
SC Feyenoord       -     -     -     -     -   1 - 0 -----   -     -     -     -     -   5 - 0   -     -   6 - 1              DHSC              5  3  0  2   9  16-13
's-Gravenzande   3 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 3   -   5 - 0   -     -     -     -                Spijkenisse       5  1  3  1   6  11- 9
Jodan Boys       1 - 0   -   5 - 0   -     -     -   2 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                DUNO D            5  2  0  3   6   5- 3
FC Rijnvogels      -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 2 -----   -     -   3 - 2   -   3 - 0   -                Poortugaal        4  1  2  1   5   9-11
Rijsoord           -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   -----   -     -   0 - 6   -     -                Smitshoek         6  1  1  4   4   8-19
Scherpenzeel       -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -                Capelle           4  1  0  3   3   8- 9
Smitshoek          -   3 - 6 0 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 1   -     -                Scherpenzeel      4  1  0  3   3   4-11
Spijkenisse        -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   ----- 2 - 2   -                Zwaluwen V        4  0  0  4   0   8-16
Poortugaal         -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 3              Rijsoord          4  0  0  4   0   1-16
Zwaluwen V         -   2 - 3   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----              Achilles '29      5  0  0  5   0   2-11

Hoofdklasse B
AZSV             -----   -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -   3 - 3   -     -   2 - 1   -                Berkum            6  4  1  1  13  17- 5
Berkum             -   -----   -     -     -   3 - 2   -   3 - 0   -   5 - 0   -     -     -     -     -     -                Swift             4  4  0  0  12  14- 3
Buitenpost         -     -   -----   -     -     -   0 - 4   -     -     -   1 - 5 2 - 0   -     -     -     -                Flevo Boys        5  4  0  1  12  15- 7
DETO               -     -     -   -----   -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -   2 - 3 0 - 0              HZVV              5  4  0  1  12  13- 6
De Dijk          0 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   0 - 2   -     -                SC Genemuiden     6  4  0  2  12   9- 6
Eemdijk          2 - 0   -     -   5 - 0   -   -----   -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -                Eemdijk           5  3  1  1  10  13- 4
Flevo Boys         -     -     -     -   4 - 0   -   -----   -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -                SDC Putten        5  3  1  1  10  11- 4
SC Genemuiden      -     -   1 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 0   -     -     -                Volendam          5  3  1  1  10  11- 7
HZVV               -     -   3 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   4 - 1   -                AZSV              6  3  1  2  10  11-11
Noordscheschut     -     -     -   1 - 3   -     -     -     -   1 - 4 -----   -     -   1 - 5   -     -     -                Urk               6  2  1  3   7  10-12
NSC Nijkerk        -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -   0 - 2 -----   -     -     -     -   1 - 3              NSC Nijkerk       6  2  0  4   6  10-11
ONS Sneek          -   1 - 5   -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -   -----   -   1 - 2   -     -                DETO              5  1  1  3   4   7-12
SDC Putten         -     -     -     -   3 - 0 1 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                Noordscheschut    6  1  0  5   3   5-19
Swift              -     -   6 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                Buitenpost        6  1  0  5   3   4-19
Urk                -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -   0 - 2   -   -----   -                ONS Sneek         5  0  1  4   1   5-14
Volendam         5 - 2 1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -   -----              De Dijk           5  0  0  5   0   0-15
  

District West I
1st class A
AFC              -----   -     -     -   2 - 1   -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -                            Forum Sport       4  3  0  1   9  10- 4
Argon              -   -----   -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   1 - 0                          AFC               4  2  1  1   7   7- 4
BOL                -   0 - 2 -----   -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -                            Voorschoten '97   4  2  1  1   7   8- 6
Die Haghe          -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 1 1 - 1   -     -                            Zwaluwen '30      4  2  1  1   7   4- 2
Forum Sport        -   3 - 0   -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            VELO              4  2  1  1   7   6- 5
Honselersdijk      -     -     -   1 - 3   -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Argon             4  2  1  1   7   4- 4
Monnickendam     1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -     -                            Valken'68         4  2  1  1   7   6- 7
Nootdorp           -     -   1 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 4   -                            ZOB               4  2  0  2   6   9- 6
Valken '68       0 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 0   -                            Die Haghe         4  1  2  1   5   6- 5
VELO               -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   ----- 0 - 2   -     -     -                            WV-HEDW           4  1  1  2   4  12- 6
Voorschoten '97    -     -     -     -     -   5 - 4   -     -     -     -   -----   -     -   0 - 1                          BOL               4  1  1  2   4   5- 8 
WV-HEDW            -     -     -     -     -     -   9 - 0   -   2 - 3   -     -   -----   -     -                            Nootdorp          4  1  1  2   4   5- 8 
ZOB                -     -   3 - 1   -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Honselersdijk     4  1  0  3   3   8-12
Zwaluwen '30       -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -   2 - 0   -   -----                          Monnickendam      4  0  1  3   1   3-16

2nd class A
FC Aalsmeer      -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -   3 - 1   -                            Purmersteijn      4  3  1  0  10  13- 6
FC Almere          -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 7   -     -   2 - 4                          Zandvoort         4  3  1  0  10   8- 3
AMVJ               -     -   -----   -   1 - 1   -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -                            ASV Arsenal       4  3  0  1   9   5- 2 
ASV Arsenal      2 - 0   -     -   -----   -     -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            FC Aalsmeer       4  3  0  1   9   8- 6
DVVA               -   5 - 0   -     -   -----   -     -     -     -   4 - 0   -     -     -     -                            DVVA              4  2  2  0   8  12- 3
EDO                -   1 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 4   -     -                            HBOK              3  2  1  0   7   6- 2 
HBOK               -     -     -     -   2 - 2   -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -                            Waterwijk         4  2  1  1   7  11- 5
Jong Holland     1 - 2   -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 2   -     -     -     -     -                            AMVJ              4  1  1  2   4   4- 5
Marken             -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -                            Marken            4  1  0  3   3   7- 9
OSV                -     -     -   0 - 1   -   2 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -                            OSV               4  1  0  3   3   3- 8
Purmersteijn       -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1 -----   -     -   1 - 1                          Jong Holland      4  1  0  3   3   4-12
Waterwijk          -     -     -     -     -     -     -   5 - 0   -     -     -   ----- 1 - 1   -                            FC Zaandam        3  0  1  2   1   2- 6
FC Zaandam         -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            EDO               4  0  1  3   1   3- 8 
Zandvoort          -     -   2 - 0   -     -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----                          FC Almere         4  0  1  3   1   6-17
               
2nd class B
Benschop         -----   -   0 - 2   -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            Maarssen          3  3  0  0   9  10- 2
BFC                -   -----   -     -     -     -   3 - 3   -     -     -     -   0 - 1   -     -                            CDW               4  3  0  1   9   6- 3
CDW                -     -   -----   -     -     -   1 - 2   -     -     -   1 - 0   -     -     -                            CSW               3  2  1  0   7   7- 4
CSW              2 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -                            BFC               4  2  1  1   7  10- 6 
Delta Sports '95   -   1 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1                          ASC Nieuwland     3  2  0  1   6   5- 3
Geinoord Nieuweg.  -     -     -   1 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -   5 - 1   -                            Delta Sports '95  4  2  0  2   6  11- 8
IFC                -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 1   -     -     -     -     -                            De Meern          4  2  0  2   6   5- 4 
JSV Nieuwegein     -   1 - 4 1 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            IJFC              3  1  2  0   5   6- 5
Loosdrecht         -     -     -     -   0 - 5 2 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -                            Geinoord Nieuweg. 4  1  1  2   4   9- 9
Maarssen           -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -   -----   -     -   1 - 0   -                            Benschop          4  1  1  2   4   6- 8
De Meern         3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -   -----   -     -     -                            NiTA              4  1  0  3   3   6-10
ASC Nieuwland      -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 0                          JSV Nieuwegein    4  1  0  3   3   6-11
NiTA               -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   3 - 1 -----   -                            Victoria          4  1  0  3   3   5-13
Victoria           -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -   1 - 5   -     -     -   -----                          Loosdrecht        4  0  2  2   2   3- 9

3rd class A
ADO '20          -----   -     -     -     -     -   0 - 1   -     -   0 - 0   -     -     -     -                            FC Castricum      4  3  1  0  10   8- 3
Beverwijk          -   -----   -     -     -   3 - 4   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -                            HYS               4  3  1  0  10  12- 8
FC Castricum       -   4 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1                          Stormvogels       4  2  2  0   8  12- 6 
DEM                -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 1   -     -     -   1 - 1   -                            Olympia H.        3  2  1  0   7   8- 3
HCSC               -   0 - 1   -   2 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DEM               4  2  1  1   7   8- 5
HYS                -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 1 3 - 3   -                            Koninklijke HFC   3  2  0  1   6   3- 1
Koninklijke HFC    -     -   0 - 1   -     -     -   -----   -     -   2 - 0   -     -     -     -                            SV United/DAVO    4  1  2  1   5   6- 7
Olympia H.         -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 1   -     -                            IJmuiden          4  0  4  0   4   7- 7
Reiger Boys        -     -     -     -     -   1 - 2   -   1 - 2 -----   -     -     -     -     -                            Beverwijk         4  1  1  2   4   8-10
SCW                -     -     -     -     -     -     -   1 - 5   -   -----   -     -     -   3 - 0                          HCSC              4  1  1  2   4   6- 9
Stormvogels        -     -     -     -   5 - 1   -     -     -   5 - 3   -   -----   -     -     -                            SCW               4  1  1  2   4   4- 7
SV United/DAVO   4 - 3   -   0 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            ADO '20           4  0  2  2   2   4- 6
IJmuiden           -     -     -     -   3 - 3   -     -     -     -     -   0 - 0   -   -----   -                            ZCFC              4  0  1  3   1   3-11
ZCFC             1 - 1   -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Reiger Boys       4  0  0  4   0   6-12 

3rd class B
AH '78           -----   -     -   3 - 3   -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            Buitenboys        4  3  1  0  10  33- 6
Amstelveen Heemr.  -   ----- 7 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   8 - 0   -     -                            Wartburgia        4  3  1  0  10  14- 6
Blauw-Wit Beursb.  -     -   ----- 2 -13   -     -     -     -   4 - 2   -     -     -     -     -                            De Dijk           3  3  0  0   9   4- 1
Buitenboys         -     -     -   -----   -     -     -   7 - 1 10- 0   -     -     -     -     -                            Amstelveen/Heemr. 4  3  0  0   9  20- 4
Buitenveldert      -     -     -     -   ----- 0 - 1   -     -     -     -     -     -     -   4 - 4                          Buitenveldert     4  2  1  0   7  15- 8 
De Dijk            -     -     -     -     -   -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -                            EVC               4  2  1  0   7   9- 7
EVC                -     -     -     -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -                            RODA '23          4  2  0  2   6   8-16
JOS Watergraafsm.  -   1 - 4   -     -     -     -   1 - 3 -----   -     -     -     -     -     -                            AH '78            3  1  1  2   4   4- 4 
Kadoelen           -   2 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Pancratius        4  1  1  2   4   8-10
De Meer          0 - 1   -     -     -   2 - 9   -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Kadoelen          3  1  0  3   3   4-15
Pancratius         -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -     -   ----- 2 - 3   -     -                            Blauw-Wit Beursb. 3  1  0  3   3   7-22
Roda '23           -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 2   -   -----   -   1 - 4                          VVA/Spartaan      4  1  0  3   3   4- 8
VVA/Spartaan       -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1 1 - 2   -   -----   -                            De Meer           4  0  0  4   0   5-16
Wartburgia         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -   3 - 0 -----                          JOS Watergraafsm. 4  0  0  4   0   4-16

3rd class C
Altius           -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 3   -   2 - 0                          CJVV              4  3  0  1   9  13- 4
Baarn              -   -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            FC Hilversum      4  3  0  1   9  16- 8
CJVV               -     -   ----- 2 - 0   -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -                            Jonathan          4  3  0  1   9  14- 8
DOSC               -     -     -   -----   -     -     -     -   4 - 3 5 - 3   -     -     -     -                            DOSC              4  3  0  1   9  11- 8
FZO              1 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 1                          TOV               3  2  1  0   7  11- 5
't Gooi            -   1 - 3 0 - 6   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            FZO               4  2  1  1   7  10- 5
Hees             3 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 0   -                            Hees              4  2  0  2   6   9- 9
FC Hilversum       -     -   4 - 3   -     -     -     -   ----- 2 - 3   -     -     -     -     -                            SV Zeist          4  2  0  2   6   9-11
Jonathan           -     -     -     -     -   5 - 0 3 - 2   -   -----   -     -     -     -     -                            Baarn             3  1  1  1   4   6- 6
Laren '99          -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   ----- 3 - 4   -     -     -                            Altius            4  1  1  2   4   7- 7
Olympia '25        -     -     -   0 - 2   -     -     -   2 - 3   -     -   -----   -     -     -                            Laren '99         4  1  0  3   3   8-11
TOV                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1 ----- 4 - 1   -                            Olympia '25       4  1  0  3   3   7-12
VVZ '49            -     -     -     -   3 - 2   -     -   0 - 7   -     -     -     -   -----   -                            VVZ '49           4  1  0  3   3   4-16
SV Zeist           -   4 - 2   -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -     -   -----                          't Gooi           4  0  0  4   0   1-16

3rd class D
Brederodes       -----   -     -     -     -     -     -   8 - 0   -     -     -     -   2 - 4   -                            FC Oudewater      4  4  0  0  12  12- 3
DESTO              -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -   0 - 3   -     -                            EDO (U)           4  3  0  1   9  11- 5
DVSU             4 - 2 1 - 4 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DVSU              4  2  1  1   7   8- 7
EDO (U)            -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0                          DESTO             4  2  1  1   7   7- 6 
Focus '07          -     -     -     -   ----- 0 - 2   -     -     -     -     -   1 - 2   -     -                            Vriendenschaar    3  2  0  1   6   9- 7
Hercules           -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 3   -     -   1 - 4                          Houten            3  2  0  1   6   7- 5
Houten             -     -     -     -     -     -   -----   -     -   4 - 3 3 - 0   -     -     -                            Hercules          4  2  0  2   6  13- 8
Kockengen          -     -     -     -     -   1 - 8   -   ----- 1 - 5   -     -     -     -     -                            Lopik             3  1  2  0   5   7- 3
Lopik            1 - 1   -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Brederodes        4  1  1  2   4  13- 9
Odysseus '91       -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Voorwaarts U      4  1  1  2   4   7-10
OSM '75            -     -     -   0 - 2 0 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Focus '07         4  1  0  3   3   3- 7
FC Oudewater       -     -     -   5 - 2   -     -   2 - 0   -     -     -     -   -----   -     -                            OSM '75           4  1  0  3   3   3- 9
Voorwaarts U       -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -   -----   -                            Odysseus '91      3  0  2  1   2   5- 6
Vriendenschaar     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2 -----                          Kockengen         4  0  0  4   0   3-23 
             
4th class A
Alcmaria Victrix -----   -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -   1 - 2                                Always Forward    4  3  1  0  10  14- 3
Always Forward     -   -----   -   11- 2   -     -     -     -     -     -     -   0 - 0   -                                  DTS               4  3  1  0  10  15- 6
De Blokkers        -     -   -----   -   0 - 3 4 - 3   -     -     -     -     -     -     -                                  De Blokkers       4  3  0  1   9   9- 8 
Dindua             -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 0 0 - 0   -     -                                  St. Adelbert      4  2  1  1   7   5- 3
DTS              2 - 2   -     -     -   -----   -     -     -   6 - 1   -     -     -     -                                  Kolping Boys      4  2  0  2   6  12- 9
Flamingo's '64     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   0 - 2   -     -                                  SVW '27           4  1  3  0   6   7- 5
De Foresters       -     -     -     -     -     -   ----- 5 - 2   -     -     -   1 - 3   -                                  Alcmaria Victrix  4  1  1  2   4   7- 8
Kolping Boys       -   1 - 2   -   7 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -                                  Schagen United    4  1  1  2   4   7-10
Opperdoes          -     -   0 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                                  DINDUA            4  1  1  2   4   6-18
Schagen United   3 - 2   -     -     -     -     -     -   0 - 2   -   -----   -     -     -                                  De Foresters      3  1  0  2   3   8- 8
St. Adelbert       -   0 - 1   -     -     -     -   3 - 2   -     -     -   -----  -     -                                   Wieringermeer     3  1  0  2   3   7- 8
SVW '27            -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 0 4 - 4   -   -----  -                                   Opperdoes         3  0  1  2   1   1- 8
Wieringermeer      -     -   2 - 3   -   3 - 4   -     -     -     -     -     -     -   -----                                Flamingo's '64    3  0  0  3   0   4- 8

4th class B
SV Beemster      -----   -     -     -     -     -     -   8 - 4   -     -   1 - 6   -     -     -                            DZS               4  4  0  0  12  18- 4
Blauw Wit (W)      -   -----   -     -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Fortuna Wormerv.  3  3  0  0   9  26- 1
DZS              4 - 1   -   -----   -     -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -                            SDOB              3  3  0  0   9  18- 2
Fortuna Wormerv.   -     -     -   -----   -     -     -     -   10- 0 14- 0   -     -     -     -                            Blauw Wit (W)     3  3  0  0   9  12- 1
Jisp               -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 6   -     -     -   3 - 2   -                            Westzaan          4  3  0  1   9  17- 8
KFC              1 - 3   -   2 - 5   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Zaanlandia        4  3  0  1   9  13- 8
Sport. Krommenie   -     -     -   1 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   4 - 2                          Beemster          4  2  0  2   6  13-15
SVC Purmerland     -     -   1 - 6   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 4                          RCZ               4  1  1  2   4   8-18
RCZ                -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 3 2 - 2   -                            Sport. Krommenie  4  1  0  3   3   6- 9 
Rood Wit Zaanstad  -     -     -     -   4 - 0   -     -     -     -   -----   -   2 -10   -     -                            Jisp              4  1  0  3   3   7-16
SDOB               -     -     -     -     -   10- 0 2 - 1   -     -     -   -----   -     -     -                            Rood-Wit Zaanstad 4  1  0  3   3   7-27
Westzaan           -   0 - 3   -     -     -     -     -   4 - 3   -     -     -   -----   -     -                            De Wherevogels    3  0  1  2   1   4-10
De Wherevogels     -   0 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Purmerland        4  0  0  4   0  10-22
Zaanlandia         -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -   3 - 1   -     -     -   -----                          KFC               4  0  0  4   0   4-22

4th class C
DSK              -----   -     -     -     -   2 - 1   -   2 - 0   -     -     -     -                                        SVIJ              4  4  0  0  12  20- 3
Haarlem-Kennem.    -   -----   -     -   2 - 4   -     -   1 - 1   -     -     -     -                                        VSV               4  3  1  0  10  14- 6
Jong Hercules    3 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 4   -     -                                        Velsen            4  2  1  1   7  11- 7
De Kennemers       -   4 - 2   -   ----- 1 - 7   -     -     -     -     -     -     -                                        FC Velsenoord     4  2  1  1   7   7- 4
SVIJ             6 - 0   -     -     -   -----   -   3 - 0   -     -     -     -     -                                        Jong Hercules     4  2  1  1   7  12-10
Terrasvogels       -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   5 - 2 0 - 5                                      DSK               4  2  0  2   6   5-10
THB                -     -     -   7 - 3   -     -   -----   -   1 - 2   -     -     -                                        Waterloo          4  1  2  1   5   9-11
Velsen             -     -     -   4 - 2   -     -   6 - 2 -----   -     -     -     -                                        Wijk aan Zee      4  1  1  2   4   9- 9
Velsenoord         -   3 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2                                      THB               4  1  0  3   3  10-14
VSV                -     -     -     -     -   3 - 0   -     -     -   ----- 2 - 2   -                                        Terrasvogels      4  1  0  3   3   6-12
Waterloo           -     -   4 - 4   -     -     -     -     -   1 - 0   -   -----   -                                        De Kennemers      4  1  0  3   3  10-20
Wijk aan Zee       -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   1 - 5   -   -----                                      Haarlem-Kennem.   4  0  1  3   1   5-12

4th class D
AC Amsterdam     ----- 2 - 2   -     -     -   4 - 5   -     -     -     -     -     -     -                                  VEW               3  3  0  0   9  12- 0 
Germaan/De Eland   -   -----   -     -     -     -     -   0 - 1   -   2 - 0   -     -     -                                  SV Hoofddorp      4  3  0  1   9  17- 8
HBC                -     -   ----- 2 - 1   -     -     -   9 - 1   -     -     -     -     -                                  HBC               4  3  0  1   9  16- 8
Hertha           5 - 3   -     -   ----- 2 - 6   -     -     -     -     -     -     -     -                                  Legmeervogels     4  2  1  1   7  12-10
Hoofddorp          -   6 - 1 4 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                                  RKAVIC            3  2  0  1   6  15- 4
Legmeervogels      -     -   2 - 3   -   3 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -                                  Sport. Martinus   3  2  0  1   6  10- 4
Sport. Martinus    -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   7 - 0 0 - 3   -                                  Hertha            4  2  0  2   6  13-11
Nieuw Sloten       -     -     -     -     -   2 - 2 1 - 3 -----   -     -     -     -     -                                  AC Amsterdam      4  1  1  2   4  12-14
Overbos          2 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 6   -                                  Germaan/De Eland  4  1  1  2   4   5- 9
RKAVIC             -     -     -     -     -     -     -     -   8 - 1 -----   -     -   7 - 1                                Nieuw Sloten      4  1  1  2   4   5-14
UNO                -     -     -   0 - 5   -     -     -     -   1 - 2   -   -----   -     -                                  Vogelenzang       3  1  0  2   3   2-10
VEW                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 0                                Overbos           4  1  0  3   3   5-18
Vogelenzang        -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -   -----                                UNO               4  0  0  4   0   1-15
   
4th class E
FC Amsterdam     -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -   3 - 3   -                                        FC Amsterdam      4  3  1  0  10  14-10
CTO '70            -   -----   -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -   3 - 3                                      De Meteoor        4  3  0  1   9  16- 9
DEVO '58           -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 2 0 - 2   -     -                                        Robinhood         4  3  0  1   9  13- 9
De Meteoor         -     -     -   -----   -     -   4 - 0   -     -     -     -   5 - 2                                      De Volewijckers   4  2  2  0   8  15- 8
OSC              2 - 4   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 3   -                                        ZSGOWMS           4  2  1  1   7  11-11
Robinhood          -     -     -   4 - 2   -   -----   -     -     -   4 - 3   -     -                                        Vlug en Vaardig   4  2  0  2   6  13-11
Sloterdijk       3 - 4 1 - 5   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                                        TOB               4  1  2  1   5   9- 8
TABA               -     -     -     -   2 - 1   -   2 - 3 -----   -     -     -     -                                        CTO '70           4  1  1  2   4  11-12
TOB                -     -     -     -   1 - 1   -     -   4 - 2 -----   -     -     -                                        TABA              4  1  0  3   3   7-14
Vlug en Vaardig    -   5 - 2   -   3 - 5   -     -     -     -     -   -----   -     -                                        Sloterdijk        4  1  0  3   3   7-15
De Volewijckers    -     -   3 - 1   -     -     -     -   6 - 1   -     -   -----   -                                        OSC               4  0  2  2   2   7-10
ZSGO/WMS           -     -   3 - 1   -     -   3 - 2   -     -     -     -     -   -----                                      DEVO '58          4  0  1  3   1   4-10
   
4th class F
BVV '31          -----   -     -   2 - 7   -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Diemen            4  4  0  0  12  20- 3
Diemen             -   -----   -     -     -     -   2 - 1   -     -   10- 1   -     -     -     -                            Real Sranang      4  4  0  0  12  13- 3
Eemnes             -   1 - 4 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -                            GeuzenMiddenmeer  4  3  1  0  10  11- 5
Forza Almere       -     -     -   -----   -     -     -   0 - 2   -     -     -   4 - 7   -     -                            Sporting Almere   3  2  1  0   7   8- 3 
GeuzenMiddenmeer 3 - 3   -     -     -   ----- 4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            Forza Almere      4  2  0  2   6  13-12
NVC                -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -   1 - 3   -                            Zeeburgia         4  2  0  2   6   7- 6
Overamstel         -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 0   -     -     -   3 - 0                          Overamstel        4  2  0  2   6   6- 6
Real Sranang       -     -     -     -     -     -   4 - 1 -----   -     -   3 - 1   -     -     -                            FC Weesp          3  1  1  1   4  10- 8
Sporting Almere  3 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2   -     -                            Eemnes            4  1  1  2   4   7- 9
TOG                -     -   1 - 3   -     -     -     -   1 - 4   -   -----   -     -     -     -                            BVV '31           4  1  1  2   4   9-15
TOS Actief         -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2                          JOGA Fortius      3  0  2  1   2   4- 7
FC Weesp           -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            TOS-Actief        3  0  1  2   1   3- 9
Zeeburgia          -     -     -   1 - 2 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            NVC               4  0  0  4   0   4-14
JOGA Fortius       -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          TOG               4  0  0  4   0   3-18
   
4th class G
ASV '65          -----   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1 2 - 2   -     -     -                            KVVA              4  3  1  0  10  13- 4
BZC '13          1 - 1 -----   -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Nederhorst        4  3  1  0  10  10- 6
Cobu Boys          -   4 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -                            HVC               4  3  0  1   9  24- 9
Eemboys            -     -     -   ----- 2 - 6 0 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            SEC               4  2  1  1   7   4- 2
HVC                -     -     -     -   -----   -     -   11- 1 4 - 1   -     -     -     -     -                            De Vecht          4  2  0  2   6  12- 8
KVVA               -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 2 6 - 1   -                            De Posthoorn      4  2  0  2   6  13-11
Nederhorst         -     -     -     -   5 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 0                          Cobu Boys         4  2  0  2   6   9- 7 
OSO                -     -     -   2 - 4   -     -     -   -----   -     -     -   0 - 6   -     -                            VOP               4  2  0  2   6  12-11
De Posthoorn       -   7 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 2   -                            SVM               4  1  2  1   5   8- 8
SDEC               -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 1                          ASV '65           4  1  2  1   5   7- 7
SVM                -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -   1 - 1 -----   -     -     -                            Wasmeer           4  1  1  2   4   5- 6
De Vecht           -     -   1 - 3   -     -     -     -     -   3 - 2   -     -   -----   -     -                            Eemboys           4  1  0  3   3   8-14
VOP                -     -     -   3 - 2   -     -     -   6 - 0   -     -     -     -   -----   -                            BZC '13           4  0  2  2   2   5-13
Wasmeer          3 - 4   -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----                          OSO               4  0  0  4   0   3-27
   
4th class H
SV Aurora        -----   -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                                  Elinkwijk         3  3  0  0   9   9- 5
Bunnik '73         -   -----   -     -     -   7 - 0   -     -     -     -     -     -     -                                  VVIJ              4  3  0  1   9  16- 9
Elinkwijk          -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   3 - 2   -                                  Bunnik '73        3  2  1  0   7  14- 4
Faja Lobi KDS      -   2 - 2   -   -----   -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -                                  Aurora            3  2  0  1   6   7- 3
HMS                -     -     -   4 - 4 -----   -     -     -     -     -   1 - 1   -     -                                  UVV               3  2  0  1   6   9- 6
Nieuw Utrecht      -     -     -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -   1 - 5   -                                  Odijk             4  2  0  2   6  18-12
Odijk              -     -   2 - 4   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 5                                VVJ               4  2  0  2   6  12- 9
UVV                -     -     -     -   4 - 1   -     -   -----   -   3 - 2   -     -     -                                  Faja Lobi KDS     4  1  2  1   5   9-11 
Vechtzoom        2 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2   -     -                                  Vechtzoom         3  1  1  1   4   5- 5
Vianen           1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                                  Vianen            3  1  0  2   3   5- 6
VIOD               -     -     -     -     -     -   2 -10   -     -   1 - 2 -----   -     -                                  HMS               4  0  2  2   2   6-13
VVJ                -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -   ----- 2 - 3                                VIOD              4  0  2  2   2   6-15 
VVIJ               -   2 - 5   -     -     -   6 - 0   -     -     -     -     -     -   -----                                Nieuw Utrecht     4  0  0  4   0   2-20
   
4th class I
Austerlitz       -----   -     -     -     -   2 - 6   -     -     -     -     -     -     -   2 - 6                          VVA Achterberg    4  4  0  0  12  21- 2
Candia '66         -   -----   -     -   7 - 2   -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -                            Musketiers        4  3  1  0  10  18- 7
DEV Doorn          -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 0   -   3 - 3   -     -     -                            Saestum           4  3  1  0  10  16- 6
FC Driebergen    7 - 0   -   1 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            SVP               4  2  2  0   8  16- 7
DVSA               -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 4 1 - 2   -     -     -     -                            SVMM              4  2  1  1   7   7-10
Musketiers         -     -   6 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2                          Candia '66        3  2  0  1   6  11- 6
Oranje-Wit         -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 4   -                            DEV Doorn         4  1  2  1   5   9-10
Patria             -   1 - 3   -     -   5 - 4   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Patria            3  1  1  1   4   8- 9
SVF                -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   -----   -     -     -     -     -                            SVF               3  1  1  1   4   6- 8
SVMM               -     -     -   2 - 1   -     -     -   2 - 2   -   -----   -     -     -     -                            FC Driebergen     4  1  1  2   4  10- 6
SVP              5 - 0   -     -     -     -     -   5 - 1   -     -     -   -----   -     -     -                            Oranje-Wit        3  0  1  2   1   3-11
't Vliegdorp       -     -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -   3 - 3 -----   -     -                            't Vliegdorp      4  0  1  3   1   5-20
VVA Achterberg     -     -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 1   -   8 - 0 -----   -                            DVSA              4  0  0  4   0  10-18
Saestum            -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   5 - 1   -   -----                          Austerlitz        4  0  0  4   0   4-24


District West II
1st class B
VV Brielle       -----   -     -     -     -   3 - 0   -     -     -   2 - 0   -     -     -     -                            Heinenoord        3  3  0  0   9   5- 0 
BVCB               -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   2 - 1   -                            Nieuw Lekkerland  4  3  0  1   9  10- 6
Heerjansdam      2 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            VV Brielle        4  2  1  1   7   8- 4  
Heinenoord         -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -                            BVCB              4  2  1  1   7   7- 8
Kloetinge          -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            RVVH              3  2  0  1   6   8- 2
Neptunus-Schiebr.  -     -     -     -     -   ----- 4 - 3 2 - 1   -     -     -     -     -     -                            Neptunus-Schiebr. 3  2  0  1   6   6- 7
Nieuwenhoorn     2 - 1 3 - 3   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Heerjansdam       3  1  1  1   4   6- 5
Nieuw Lekkerland   -   3 - 0 3 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Nieuwenhoorn      3  1  1  1   4   8- 8
Oranje Wit         -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2   -     -   1 - 1                          Terneuzense Boys  3  1  1  1   4   5- 5
Papendrecht        -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Kloetinge         2  1  0  1   3   3- 3
RVVH               -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 6 - 0   -     -                            XerxesDZB         3  0  2  1   2   2- 3
SHO                -     -     -     -   0 - 3   -     -   2 - 3   -     -     -   -----   -     -                            Oranje Wit        3  0  1  2   1   4- 6
Terneuzense Boys   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -   -----   -                            Papendrecht       3  0  0  3   0   1- 6
XerxesDZB          -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1 -----                          SHO               3  0  0  3   0   2-12
    
2nd class C
Berkel           ----- 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 3   -                            DoCoS             4  2  2  0   8   4- 2
DoCoS              -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0 1 - 1   -                            SVC'08            3  2  1  0   7   9- 6
DSO                -     -   -----   -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            RCL               3  2  0  1   6   7- 2
HVC '10            -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Vitesse Delft     3  2  0  1   6   5- 4 
Kagia              -     -     -     -   -----   -     -   4 - 4 1 - 1   -     -     -     -     -                            Te Werve          3  2  0  1   6   6- 6
RCL                -     -   1 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   4 - 0                          Van Nispen        4  2  0  2   6   9- 8
Soccer Boys        -     -     -     -     -   0 - 5 ----- 1 - 3   -     -     -     -     -     -                            Berkel            4  2  0  2   6   6- 6
SVC '08            -     -     -   2 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            UVS               4  1  2  1   5   7- 4
UVS                -   0 - 0   -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -     -                            DSO               2  1  0  1   3   3- 2
Vitesse Delft    0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            HVC'10            2  1  0  1   3   3- 3
Te Werve         1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 5   -     -                            Kagia             2  0  2  0   2   5- 5
Van Nispen         -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -   2 - 3   -   -----   -     -                            Westlandia        4  0  1  3   1   6-12
Westlandia         -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 5   -   1 - 2   -   -----   -                            Soccer Boys       4  0  0  4   0   3-13
Wateringseveld Kr. -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----
Wateringseveld Kr. withdrawn
    
2nd class D
Alexandria '66   -----   -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   4 - 3                          Sparta R          4  3  0  1   9  10- 5
Binnenmaas         -   ----- 4 - 0   -     -     -     -   3 - 3   -     -     -     -     -     -                            DCV               3  2  1  0   7   8- 1
Charlois           -     -   ----- 2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Binnenmaas        3  2  1  0   7   9- 3
CION               -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Alexandria '66    3  2  1  0   7   8- 5
CWO                -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 1   -     -     -   1 - 1   -                            CWO               3  2  1  0   7   6- 3 
DCV                -     -     -     -     -   -----   -   4 - 1   -     -     -     -     -     -                            Charlois          3  1  1  1   4   5- 8
Deltasport         -     -     -     -     -   0 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -                            Hellevoetsluis    4  1  1  2   4   7- 9
Hellevoetsluis     -     -     -   2 - 0   -     -     -   -----   -     -   1 - 2   -     -     -                            Pelikaan          4  1  1  2   4   6- 9
Pelikaan           -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 4 1 - 0   -     -                            VVGZ              4  1  0  3   3   6-12
Rozenburg          -   0 - 2 3 - 3   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Deltasport        2  0  2  0   2   1- 1
Sparta R           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 1 1 - 2                          SVS               3  0  2  1   2   5- 7
Spirit           1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Rozenburg         2  0  1  1   1   3- 5 
SVS                -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -     -   -----   -                            CION              2  0  0  2   0   1- 4
VVGZ               -     -     -     -   1 - 3 0 - 4   -     -     -     -     -     -     -   -----                          Spirit            2  0  0  2   0   1- 4
    
3rd class A
Aarlanderveen    -----   -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DWO               4  4  0  0  12   9- 2
Alphia             -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -   3 - 1   -     -                            VVSB              4  3  0  1   9  10- 5
Be Fair            -     -   -----   -   0 - 1   -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -                            Lugdunum          4  3  0  1   9   8- 5
Blauw Zwart        -     -     -   -----   -     -   3 - 3   -     -     -   1 - 0   -     -     -                            Nieuwkoop         4  3  0  1   9   3- 2
CVC Reeuwijk       -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 1 3 - 4                          Alphia            4  2  1  1   7   7- 3
DWO              2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 0   -     -     -     -                            Blauw-Zwart       4  2  1  1   7   5- 6
Gouda              -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 3 2 - 0   -                            CVC Reeuwijk      3  2  0  1   6   7- 5
Sporting Leiden    -   1 - 1   -   0 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Gouda             4  1  2  1   5   8- 7
Lugdunum           -     -     -     -     -     -   1 - 0 3 - 0 -----   -     -     -     -     -                            Aarlanderveen     3  1  0  2   3   6- 5
Nieuwkoop          -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 0                          Be Fair           4  1  0  3   3   4- 8
Oegstgeest         -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -   -----   -     -     -                            TAVV              4  0  2  2   2   8-11
TAVV               -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   3 - 3 -----   -     -                            FC Oegstgeest     3  0  1  2   1   5- 8
VVC                -     -   2 - 4   -     -   0 - 3   -     -     -     -     -     -   -----   -                            Sporting Leiden   3  0  1  2   1   1- 5
VVSB             3 - 1   -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          VVC               4  0  0  4   0   3-12
    
3rd class B
Ariston '80      ----- 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   4 - 3   -     -     -     -                            Spcl. Monster     4  4  0  0  12  10- 1
DSVP               -   -----   -     -     -   3 - 0   -     -     -   4 - 1   -     -     -     -                            DSVP              4  3  0  1   9  10- 4
Duindorp         1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            LYRA              4  3  0  1   9  12- 8
DUNO             1 - 0   -     -   -----   -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            Schipluiden       4  2  1  1   7  11- 8
KMD                -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 0   -     -     -   1 - 1   -                            Ariston '80       4  2  0  2   6   7- 7
Loosduinen         -     -   1 - 1   -     -   ----- 1 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            KMD               3  1  1  1   4   3- 3
Lyra               -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -     -     -   4 - 3                          Naaldwijk         4  1  1  2   4   8-11
Spcl. Monster      -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 0   -   6 - 0   -     -     -                            DUNO              4  1  1  2   4   5- 9
MVV '27            -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2   -   2 - 2                          Loosduinen        4  1  1  2   4   5- 9
Naaldwijk          -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2   -     -                            Quick Steps       3  1  0  2   3   4-10
Quick Steps        -     -     -     -   2 - 1   -   2 - 3   -     -     -   -----   -     -     -                            Verburch          4  0  3  1   3   9-10
Schipluiden        -   2 - 1   -   5 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            VDL               3  0  2  1   2   4- 5
VDL                -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -   -----   -                            Duindorp          3  0  2  1   2   3- 4
Verburch           -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 3 -----                          MVV '27           4  0  2  2   2   4- 6
    
3rd class C
Botlek           -----   -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   1 - 2   -     -                            HBSS              3  3  0  0   9  12- 3
BZC/Zuiderpark     -   -----   -     -   0 - 3   -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -                            Zuidland          3  3  0  0   9  10- 3
DVO '32            -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -   1 - 1   -                            VFC               3  2  1  0   7   6- 3
GHVV '13           -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -                            Rhoon             2  2  0  0   6   6- 4
HBSS               -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   5 - 2   -     -                            Kethel Spaland    3  2  0  1   6   6- 4
Kethel Spaland     -     -     -   0 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Vierpolders       3  2  0  1   6   6- 7
Leonidas           -     -   1 - 5   -     -   2 - 4 -----   -     -     -     -     -     -     -                            OVV               4  1  2  1   5   7- 6
OVV                -     -     -     -     -   1 - 2   -   -----   -     -   1 - 1   -     -     -                            DVO '32           3  1  1  1   4   7- 4
Rhoon            4 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Vlotbrug          3  1  1  1   4   5- 7
Rijnm.Hgvl.Sport   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   -----   -     -     -   1 - 3                          Rijnm.Hgvl.Sport  4  1  1  2   4   6- 8
VFC                -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   3 - 1 -----   -     -     -                            GHVV '13          3  1  0  2   3   2- 5
Vierpolders        -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Botlek            3  0  0  3   0   5- 9
Vlotbrug           -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            BZC/Zuiderpark    3  0  0  3   0   3- 8
Zuidland           -     -     -   3 - 1   -     -   4 - 1   -     -     -     -     -     -   -----                          Leonidas          4  0  0  4   0   5-15
    
3rd class D
Den Bommel       ----- 0 - 1   -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -                            Groote Lindt      4  3  1  0  10  13- 3
DFC                -   ----- 2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -                            Nieuwerkerk       4  3  1  0  10  12- 3
Dubbeldam          -     -   -----   -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -                            Oud Beijerland    4  2  1  1   7   8- 6
's-Gravendeel    3 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Zwarte Pijl       2  2  0  0   6   9- 5
Groote Lindt       -     -     -     -   ----- 2 - 1   -     -     -     -     -     -     -   8 - 1                          Den Bommel        4  2  0  2   6   7- 7
De Jonge Spartaan  -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            DFC               4  2  0  2   6   4- 5
LMO              1 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 0   -     -                            SSS               3  1  1  1   4   6- 6
Nieuwerkerk        -   2 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -   4 - 0   -     -     -                            's-Gravendeel     1  1  0  0   3   3- 2
Oud Beijerland     -     -     -     -   0 - 0   -   2 - 1   -   -----   -     -     -     -     -                            De Jonge Spartaan 2  1  0  1   3   3- 3
SSS                -     -     -     -     -     -     -   2 - 2 2 - 1 -----   -     -     -     -                            LMO               3  1  0  2   3   3- 4
VVOR               -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -                            IJVV de Zwervers  3  1  0  2   3   6-14
FC IJsselmonde     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            FC IJsselmonde    2  0  0  2   0   1- 4
Zwarte Pijl        -     -   6 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            VVOR              3  0  0  3   0   2- 8
IJVV de Zwervers   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 5   -   2 - 1   -     -   -----                          Dubbeldam         3  0  0  3   0   5-12
    
4th class A
Bernardus        ----- 2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Warmunda          4  3  1  0  10   6- 2
Boshuizen          -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 1 0 - 0   -     -     -     -                            Koudekerk         4  3  0  1   9  12- 3
Football Factory   -     -   -----   -     -   1 - 7   -     -   2 - 3   -     -     -     -     -                            SJC               4  2  2  0   8   9- 6
Hazerswoudse Boys  -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -     -                            Hazerswoudse Boys 3  2  1  0   7   7- 2
Kickers '69        -     -     -   0 - 4 -----   -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -                            Boshuizen         4  2  1  1   7   7- 5
Koudekerk          -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -   0 - 1   -                            SJZ               4  2  0  2   6   7- 6
LSVV '70           -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 4   -     -   2 - 2   -     -     -                            Bernardus         3  1  2  0   5   4- 3
Meerburg           -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 4 0 - 2   -                            MMO               3  1  1  1   4   5- 6
MMO              1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Roodenburg        4  1  1  2   4   2- 3
Roodenburg         -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -   1 - 0                          Woubrugge         3  1  0  2   3   5- 5
SJC              1 - 1   -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Kickers '69       3  1  0  2   3   3- 8
SJZ                -     -     -     -   3 - 1 0 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -                            Meerburg          4  1  0  3   3   7- 9
Warmunda           -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   1 - 0 -----   -                            LSVV '70          3  0  1  2   1   4- 9
Woubrugge          -   2 - 3 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Football Factory  4  0  0  4   0   6-17
    
4th class B
Alphense Boys    -----   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 7   -                            Zevenhoven        4  4  0  0  12  14- 0
Bodegraven         -   -----   -     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -   3 - 4   -     -                            SCH '44           4  3  1  0  10  16- 4
Kamerik            -     -   -----   -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 5                          Woerden           4  3  1  0  10  12- 4
Linschoten       3 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 4   -                            NSV '46           4  3  0  1   9   8- 6
NSV '46            -   4 - 0   -     -   -----   -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            VEP               4  2  1  1   7   9- 5
Rohda '76          -     -   4 - 1 0 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Zwammerdam        4  2  0  2   6   9- 7
SCH '44            -     -     -     -     -   4 - 2 -----   -     -     -   7 - 1   -     -     -                            Linschoten        4  2  0  2   6   8- 7
Siveo '60          -     -     -     -   0 - 1   -     -   -----   -   0 - 0   -     -     -     -                            Rohda '76         4  2  0  2   6   9- 9
Sportief           -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -                            Siveo '60         3  1  1  1   4   3- 1
VEP                -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 6 - 2 0 - 1   -     -                            WDS               3  1  0  2   3   5-13
WDS                -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Alphense Boys     3  0  1  2   1   3-12
Woerden            -     -     -     -     -     -   1 - 1   -   6 - 0   -     -   -----   -     -                            Kamerik           4  0  1  3   1   7-14
Zevenhoven         -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   ----- 1 - 0                          Sportief          3  0  0  3   0   0-11
Zwammerdam         -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   -----                          Bodegraven        4  0  0  4   0   3-13
    
4th class C
Ammerstolse SV   -----   -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -   0 - 4   -     -     -                            VV Haastrecht     4  3  1  0  10  15- 5
ASW                -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 6   -   1 - 2   -     -     -                            Cabauw            3  3  0  0   9  13- 5
Bergambacht        -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -                            Bergambacht       3  3  0  0   9   9- 2
BSC '68            -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   8 - 0   -                            Floreant          4  3  0  1   9  15- 4
Cabauw             -   4 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 1                          BSC '68           3  2  0  1   6  10- 4
BGC Floreant       -     -     -     -     -   -----   -   7 - 0   -     -     -     -   2 - 3   -                            Moordrecht        3  2  0  1   6   8- 5
GSV              4 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Stolwijk          4  2  0  2   6  15- 8
Gouderak           -     -     -   1 - 2   -     -   3 - 3 -----   -     -     -     -     -     -                            GSV               3  1  2  0   5  10- 8
Haastrecht         -     -     -     -     -     -   3 - 3   -   -----   -     -     -     -   3 - 0                          Gouderak          4  1  1  2   4   7-13
Moerkapelle        -     -   1 - 2   -     -   1 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -                            SPV '81           4  1  1  2   4   6-14
Moordrecht         -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Moerkapelle       3  1  0  2   3   4- 5
Oosterheem         -     -     -     -     -     -     -   1 - 3 1 - 3   -     -   -----   -     -                            Oosterheem        4  0  1  3   1   5-12
SPV '81            -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   2 - 2 -----   -                            ASW               4  0  0  4   0   4-18
Stolwijk         7 - 0 6 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Ammerstolse SV    4  0  0  4   0   2-20
    
4th class D
DVC              -----   -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -                                  Oliveo            3  3  0  0   9  17- 4
Gr.Willem II VAC   -   -----   -     -     -     -   9 - 1   -     -     -     -     -     -                                  Vredenburch       3  3  0  0   9  12- 1
Haagse Hout        -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  HPSV              4  3  0  1   9  12- 8
HDV                -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 6   -   1 - 8                                TAC '90           4  2  1  1   7  13-12
HPSV               -     -     -   3 - 1 -----   -     -     -     -   4 - 1   -     -     -                                  REMO              4  2  1  1   7   9-12
KSD Marine         -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 3   -                                  Gr.Willem II VAC  2  2  0  0   6  12- 2
Laakkwartier     2 - 4   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                                  FC Zoetermeer     3  1  0  2   3  11- 8
Oliveo             -     -     -     -     -     -     -   ----- 7 - 1   -     -     -   4 - 2                                SEV               3  1  0  2   3   5- 6
REMO               -     -     -   4 - 2   -     -     -     -   -----   -   2 - 2   -     -                                  DVC               3  1  0  2   3   7-12
SEV                -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   1 - 2 -----   -     -     -                                  Haagse Hout       1  0  0  1   0   0- 3
TAC '90            -     -     -     -   4 - 1   -     -   1 - 6   -     -   -----   -     -                                  KSD Marine        1  0  0  1   0   0- 3
Vredenburch      6 - 1   -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                                  Laakkwartier      3  0  0  3   0   3-16
FC Zoetermeer      -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                                HDV               4  0  0  4   0   7-21

4th class E
BMT              -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -                                  Quintus           4  3  0  1   9  12-12
Erasmus            -   -----   -     -     -     -     -   3 - 4   -     -     -     -     -                                  GDA               3  2  1  0   7  10- 6
GDA                -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -                                  VCS               2  2  0  0   6   8- 3
GSC ESDO           -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -                                  Erasmus           3  2  0  1   6  14-11
HMSH               -   3 - 6   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                                  PGS/VOGEL         3  2  0  1   6   9- 6
Houtwijk           -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                                  GSC ESDO          3  2  0  1   6   6- 4
PGS/VOGEL          -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 3 6 - 2   -     -     -     -                                  RVC Celeritas     3  1  2  0   5   7- 5
Quintus            -     -     -     -   3 - 1 2 - 7   -   -----   -     -     -     -     -                                  BMT               2  1  1  0   4   6- 5
RAS                -   4 - 5   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 6                                Houtwijk sv       1  1  0  0   3   7- 2
RVC Celeritas      -     -   3 - 3 2 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                                  HMSH              2  0  0  2   0   4- 9
Semper Altius      -     -     -   2 - 3   -     -   1 - 2   -     -     -   -----   -     -                                  Toofan            3  0  0  3   0   5-12
Toofan           3 - 4   -   2 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                                  RAS               3  0  0  3   0   8-17
VCS                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -   -----                                Semper Altius     4  0  0  4   0   5- 9

4th class F
AGE-GGK          -----   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 0 1 - 4   -     -     -                            Victoria '04      4  3  1  0  10   9- 1
Blijdorp           -   -----   -     -     -     -   2 - 5   -     -     -   2 - 3   -     -     -                            HWD               4  2  1  1   7  18- 7
Excelsior '20      -     -   -----   -   1 - 4   -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -                            VOB               4  2  1  1   7   6- 3
GLZ Delfshaven     -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Hermes DVS        4  2  1  1   7  11-10
Hermes DVS       2 - 2   -     -     -   ----- 3 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Rotterdam United  4  2  1  1   7  10- 9
HWD                -     -   10- 0 3 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Maasdijk          4  2  0  2   6  12-10
Maasdijk           -     -     -     -     -     -   ----- 6 - 3   -     -     -     -     -   1 - 3                          Blijdorp          4  2  0  2   6   8-10
Maense             -     -     -     -   5 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            PPSC              3  1  2  0   5   8- 3
MSV '71            -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   4 - 0 0 - 3   -                            FC Maense         3  1  1  1   4  10-10
PPSC               -     -   5 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            SVV               3  1  1  1   4   6- 7
Rotterdam United   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -   -----   -   1 - 4   -                            MSV '71           3  1  0  2   3   4- 5
SVV                -     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            AGE-GGK           3  0  2  1   2   3- 6
Victoria '04       -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -   ----- 0 - 0                          Excelsior '20     4  0  1  3   1   3-21
VOB                -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -   -----                          GLZ Delfshaven    3  0  0  3   0   3- 9

4th class G
Bolnes           -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Hillegersberg     3  3  0  0   9  16- 2
CKC                -   -----   -   8 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  TOGB              3  3  0  0   9   8- 3
DRL              8 - 2   -   -----   -     -     -   3 - 3   -     -     -     -     -     -                                  Ommoord           4  3  0  1   9  12-11
Excelsior R.       -     -     -   -----   -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                                  NOCKralingen      4  2  1  1   7  14-10
Hillegersberg      -     -     -   6 - 1 -----   -     -     -     -     -   5 - 0   -     -                                  CKC               2  2  0  0   6  14- 2
HOV/DJSCR          -     -     -     -     -   ----- 0 - 6 1 - 3   -     -     -     -     -                                  DRL               4  1  1  2   4  16-15
NOC Kralingen      -   2 - 6   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 1                                Overmaas          2  1  0  1   3   4- 5
Ommoord            -     -   5 - 3   -     -     -     -   -----   -   3 - 1   -     -     -                                  Bolnes            2  1  0  1   3   6-11
Overmaas           -     -     -     -   1 - 5   -     -     -   -----   -   3 - 0   -     -                                  Zestienhoven      3  1  0  2   3   8- 6
SDV                -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -   -----   -   0 - 1   -                                  SDV               3  1  0  2   3   4- 6
Swift Boys       3 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                                  HOV/DJSCR         4  1  0  3   3   5-13
TOGB               -     -   5 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 1                                Swift Boys        3  0  0  3   0   3-12
Zestienhoven       -     -     -     -     -     -     -   6 - 1   -     -     -     -   -----                                Excelsior R.      3  0  0  3   0   2-16

4th class H
Egelantier Boys  ----- 4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -                                  Hekelingen        3  3  0  0   9   9- 2
Goudswaardse B.    -   -----   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   1 - 2   -                                  Egelantier Boys   4  3  0  1   9  12- 4
GOZ              1 - 3   -   -----   -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                                  TransvaliaZW      4  3  0  1   9  11- 6
Hekelingen         -     -     -   -----   -     -   4 - 1   -   2 - 1   -     -     -     -                                  WCR               4  3  0  1   9  14-10
NBSVV              -     -     -     -   ----- 2 - 2   -     -     -     -     -     -   1 - 2                                ZBVH              4  3  0  1   9   9- 6
Pernis             -     -   3 - 2   -     -   -----   -     -     -     -   3 - 5   -     -                                  SCO '63           3  2  0  1   6   8- 5
Piershil           -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 5 0 - 0   -     -     -     -                                  Pernis            4  1  2  1   5   9-10
SCO '63          2 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                                  Zinkwegse Boys    3  1  0  2   3   5- 6
Simonshaven        -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -                                  GOZ               4  1  0  3   3   5-10
TransvaliaZW       -     -     -     -     -     -   7 - 1   -     -   -----   -   1 - 4   -                                  Simonshaven       3  0  1  2   1   2- 4
WCR                -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   4 - 3                                NBSVV             3  0  1  2   1   3- 6
ZBVH               -     -     -   0 - 3   -     -     -   3 - 1   -     -     -   -----   -                                  Goudswaardse  B.  3  0  1  2   1   2- 7
Zinkwegse Boys     -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -   -----                                Piershil          4  0  1  3   1   3-16

4th class I
Abbenbroek       ----- 1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -                            OHVV              4  3  1  0  10  11- 2
DVV '09            -   -----   -   5 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DVV '09           3  3  0  0   9  12- 4
FIOS             1 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            OFB               2  2  0  0   6   6- 2
Flakkee            -     -     -   -----   -     -     -   2 - 4   -     -     -   3 - 2   -     -                            WFB               3  2  0  1   6  14- 3
Herkingen '55      -     -     -     -   -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Stellendam        3  2  0  1   6   9- 5
Melissant          -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 6   -                            Abbenbroek        3  2  0  1   6   8- 7
NTVV               -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 2                          Zwartewaal        4  1  2  1   5   8- 6
OFB                -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 0   -     -     -     -                            Herkingen '55     2  1  0  1   3   4- 8
OHVV               -     -     -     -   7 - 2   -   3 - 0   -   -----   -     -     -     -     -                            Rockanje          3  1  0  2   3   3- 4
Rockanje           -     -   3 - 1   -     -     -     -     -   0 - 1 -----   -     -     -     -                            Flakkee           3  1  0  2   3   6-11
SNS                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 4   -     -                            NTVV              3  0  1  2   1   3- 7
Stellendam         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2                          SNS               2  0  0  2   0   2- 7
WFB                -   2 - 3 6 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Melissant         2  0  0  2   0   1-10
Zwartewaal         -     -     -     -     -   4 - 1   -     -   0 - 0   -     -     -     -   -----                          FIOS              3  0  0  3   0   2-13


District South 1
1st class C
Almkerk          -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1                          WNC               3  3  0  0   9  10- 3
De Bilt            -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2                          Nivo Sparta       4  3  0  1   9  11- 5
Breukelen          -     -   -----   -   4 - 2   -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -                            Sliedrecht        4  3  0  1   9   9- 6
GRC '14            -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -                            SVL               4  2  2  0   8   6- 3
Huizen             -     -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 1 0 - 0   -     -     -                            Huizen            4  2  1  1   7   8- 5
LRC                -     -   0 - 1   -     -   -----   -     -     -     -   2 - 3   -     -     -                            Almkerk           4  2  1  1   7   5- 4
Montfoort SV '19 1 - 3   -     -     -   0 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            GRC '14           3  2  0  1   6   5- 7
Nivo Sparta        -     -     -   6 - 1   -     -   3 - 1 -----   -     -     -     -     -     -                            Breukelen         4  2  0  2   6   7- 6
Roda '46           -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            De Zuidvogels     4  1  2  1   5   8- 6
Sliedrecht         -     -     -     -     -   3 - 0 2 - 1   -     -   -----   -     -     -     -                            De Bilt           2  0  2  0   2   3- 3
SVL              2 - 0 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Roda '46          2  0  0  2   0   1- 4
WNC                -     -     -     -     -     -     -   3 - 0 2 - 0   -     -   -----   -     -                            LRC               3  0  0  3   0   2- 7
Woudenberg         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 5 -----   -                            Woudenberg        3  0  0  3   0   4-12
De Zuidvogels      -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -   5 - 1 -----                          Montfoort SV '19  4  0  0  4   0   3-11
                                                                                                                           
2nd class A
Arnemuiden       -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -   1 - 5                          Oostkapelle/Domb. 3  3  0  0   9  12- 3
Axel               -   ----- 0 - 1   -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Yerseke           4  3  0  1   9  14- 5
Bruse Boys         -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Serooskerke       4  3  0  1   9  11- 5
DBGC               -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 4   -     -   5 - 2   -     -                            Arnemuiden        4  2  1  1   7  10- 9
Heer Arendskerke   -     -   3 - 1   -   -----   -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -                            NSVV              4  2  1  1   7  11-14
De Meeuwen         -     -     -     -     -   ----- 1 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            SSV '65           3  1  1  1   4   6- 4
MZC '11          3 - 5   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 3                          Walcheren         3  1  1  1   4   3- 4
NSVV               -     -     -     -   5 - 5   -   3 - 2 -----   -     -     -     -     -     -                            Heer Arendskerke  4  1  1  2   4  11-12
Oostkapelle/Domb.  -   4 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Bruse Boys        2  1  0  1   3   2- 3 
Serooskerke        -   3 - 0   -   4 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            DBGC              3  1  0  2   3   7-10 
SSV '65            -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -   3 - 0 -----   -     -     -                            Strijen           3  1  0  2   3   5-10
Strijen            -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   1 - 4   -   -----   -     -                            MZC '11           4  1  0  3   3  10-12 
Walcheren        0 - 3   -     -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -                            De Meeuwen        3  0  2  1   2   3- 6
Yerseke            -     -     -     -     -     -     -   5 - 0   -     -     -     -   1 - 3 -----                          Axel              4  0  1  3   1   2-10
                                                                                                                     
2nd class B
Altena           -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   1 - 2                          Wieldrecht        4  4  0  0  12  14- 4 
Arkel              -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            GJS               3  3  0  0   9   6- 2
Drechtstreek       -     -   -----   -     -   0 - 1 1 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            Roda Boys/Bomm.   3  2  1  0   7   7- 2
EBOH               -   4 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Heukelum          4  2  1  1   7   6- 3 
GJS                -     -   1 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Altena            3  2  0  1   6   5- 3
Heukelum           -     -     -     -     -   -----   -   0 - 0   -     -   1 - 3   -     -     -                            EBOH              3  1  1  1   4   6- 4
Roda Boys/Bomm.    -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 0   -     -     -     -     -     -                            SVW               3  1  1  1   4   5- 3
Sleeuwijk        0 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 1   -                            De Zwerver        3  1  1  1   4   3- 3
SVW                -     -     -     -     -     -   1 - 1   -   -----   -     -   3 - 0   -     -                            Sleeuwijk         4  1  1  2   4   2- 5
Tricht             -     -     -     -     -   0 - 4   -     -     -   ----- 0 - 3   -     -     -                            Wilhelmina '26    2  1  0  1   3   4- 5
Wieldrecht         -     -   5 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 1   -                            Woudrichem        3  1  0  2   3   8- 5
Wilhelmina '26     -     -     -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Arkel             2  0  0  2   0   1- 7
Woudrichem         -     -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 0   -     -   -----   -                            Tricht            3  0  0  3   0   0-13
De Zwerver         -     -     -   0 - 0 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Drechtstreek      4  0  0  4   0   3-11
   
3rd class A
Bevelanders      -----   -     -     -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -                            Veere             3  2  1  0   7   7- 3
Dauwendaele        -   -----   -     -   2 - 6   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Zeelandia Middelb.4  2  1  1   7   8- 2
GOES               -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   0 - 6                          VCK               4  2  1  1   7   9- 4
GPC Vlissingen     -     -   4 - 0 -----   -     -     -     -     -     -   0 - 4   -     -     -                            Luctor Heinkensz. 2  2  0  0   6   7- 1
Lewedorpse Boys  4 - 1   -     -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -                            Lewedorpse Boys   3  2  0  1   6  11- 6
Luctor Heinkensz.  -     -     -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -   4 - 1   -                            Patrijzen         3  2  0  1   6  10- 5
Nieuwdorp          -     -     -   6 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            RCS               3  1  2  0   5   9- 6
De Noormannen      -     -     -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -     -     -                            Nieuwdorp         3  1  1  1   4   7- 6
Patrijzen          -   4 - 2 6 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            De Noormannen     3  1  1  1   4   5- 5
RCS              4 - 1 2 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Zaamslag          2  1  0  1   3   2- 4
VCK                -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0 3 - 3 -----   -     -     -                            Bevelanders       3  1  0  2   3   5- 9
Veere              -     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            GPC Vlissingen    4  1  0  3   3   7-14
Zaamslag           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 0                          Dauwendaele       3  0  1  2   1   6-12
Zeelandia Middelb. -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0 1 - 1   -   -----                          Goes              4  0  0  4   0   2-18
                                                                                                                       
3rd class B
Duiveland        -----   -     -     -   3 - 0   -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -                            Halsteren         3  3  0  0   9  14- 2
De Fendert         -   -----   -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Krabbendijke      4  3  0  1   9   8- 4
Halsteren          -     -   -----   -     -     -     -   7 - 0   -     -     -     -     -     -                            Tholense Boys     4  2  2  0   8   9- 1
Kapelle            -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 0                          Duiveland         3  2  1  0   7   7- 2
Klundert           -     -     -     -   -----   -     -   5 - 1   -   2 - 0   -     -     -     -                            Klundert          4  2  1  1   7   9- 6
Kogelvangers       -   4 - 0   -   4 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Kogelvangers      4  2  1  1   7   9- 7
Krabbendijke       -     -   0 - 4 5 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Prinsenland       2  1  1  0   4   6- 2
NOAD '67           -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 5   -   0 - 3   -                            Zwaluwe           3  1  1  1   4   4- 8
Prinsenland        -   2 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            WHS               4  1  1  2   4   7- 8
Seolto             -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 0 1 - 3   -     -                            De Fendert        4  1  1  2   4   4- 7 
Tholense Boys    1 - 1   -     -     -     -   3 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -                            Kapelle           3  1  0  2   3   8- 9
WHS                -     -   2 - 3   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            ZSC '62           4  1  0  3   3   5- 9
ZSC '62            -     -     -     -     -     -   0 - 2   -   0 - 4   -     -     -   -----   -                            Seolto            4  0  1  3   1   2- 8
Zwaluwe            -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   3 - 2 -----                          NOAD '67          4  0  0  4   0   1-20
                                                                                                                       
3rd class C
De Alblas        -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -                            Hardinxveld       4  3  0  1   9  14- 8
Alblasserdam       -   ----- 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -                            Schelluinen       4  3  0  1   9   6- 4
Ameide             -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   2 - 4   -                            Vuren             4  2  2  0   8   9- 5
Dilettant          -     -   1 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Lekkerkerk        4  2  1  1   7   8- 6
Groot Ammers       -   0 - 0   -     -   -----   -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -                            Schoonhoven       3  2  0  1   6  10- 4
Hardinxveld        -     -     -     -     -   -----   -     -   4 - 0   -   1 - 5   -     -     -                            SV Meerkerk       4  1  2  1   5   7- 8 
Lekkerkerk         -     -     -   3 - 1 2 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            De Alblas         3  1  1  1   4   9- 9
Meerkerk           -     -     -     -     -   3 - 5   -   -----   -     -     -     -     -   3 - 3                          Streefkerk        3  1  1  1   4   6- 6
Perkouw            -     -     -     -   1 - 1   -     -   0 - 1 -----   -     -     -     -     -                            Ameide            4  1  1  2   4   5- 7
Schelluinen        -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -   2 - 1   -     -                            Perkouw           4  1  1  2   4   4- 8
Schoonhoven        -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 2 5 - 1                          Dilettant         2  1  0  1   3   2- 3
Streefkerk         -   3 - 2   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -                            Alblasserdam      3  0  2  1   2   3- 4
Vuren            3 - 3   -     -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -     -   -----   -                            Groot Ammers      4  0  2  2   2   2- 4
VVAC             3 - 4   -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -   -----                          VVAC              4  0  1  3   1   7-16  
   
3rd class D
SV BLC           -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -     -                            GVV '63           4  4  0  0  12  14- 3
BZC '14            -   -----   -     -     -     -   2 - 5   -     -   0 - 3   -     -     -     -                            GDC               4  3  1  0  10  13- 2
Capelle            -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -                            HSSC '61          4  3  0  1   9   8- 5
Everstein          -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -                            NEO '25           3  2  1  0   7   5- 0
GDC                -     -     -     -   -----   -   2 - 0   -   6 - 1   -     -     -     -     -                            TSVV Merlijn      4  2  1  1   7  10-12
GVV '63          3 - 0   -   3 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Everstein         4  2  0  2   6   9- 7
Haaften            -     -     -   3 - 2   -   1 - 3 -----   -     -     -     -     -     -     -                            Haaften           4  2  0  2   6   9- 9
HSSC '61           -   2 - 1   -   3 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            NOAD '32          3  1  0  2   3   5- 6
MVV '58            -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Capelle           3  1  0  2   3   4- 5
NEO '25            -     -     -     -   0 - 0   -     -   2 - 0   -   -----   -     -     -     -                            SV BLC            3  1  0  2   3   5- 8
NOAD '32         1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 0   -                            ONI               4  1  0  3   3   7-10
ONI                -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   -----   -   2 - 3                          BZC '14           4  1  0  3   3   5-10
Sparta '30         -     -     -     -     -   1 - 5   -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 3                          Sparta '30        3  0  1  2   1   4-10
TSVV Merlijn       -     -     -     -   1 - 5   -     -     -     -     -   3 - 2   -     -   -----                          MVV '58           3  0  0  3   0   1-12
                                                                                                                         
4th class A
Apollo '69       -----   -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -   2 - 1                          VC Vlissingen     4  4  0  0  12  20- 1
Cadzand            -   -----   -   0 - 1 3 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Colijnsplaatse B. 3  3  0  0   9  15- 3 
Colijnsplaatse B.  -     -   -----   -     -     -     -     -     -   7 - 1   -     -     -   4 - 2                          Wemeldinge        4  3  0  1   9  11- 9
DWO '15            -     -   0 - 4 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            MZVC              2  2  0  0   6   5- 2
Hansweertse Boys   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 4 2 - 4   -                            Hoedekensk./Kwad. 3  2  0  1   6   7- 4
Hoedekensk./Kwad.  -   2 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 3   -     -                            DwO '15           3  2  0  1   6   4- 6
Jong Ambon         -     -     -   2 - 3   -     -   -----   -   3 - 2   -     -     -     -     -                            Wolfaartsdijk     4  2  0  2   6  13- 7
MZVC               -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Spui              4  2  0  2   6  12- 7
Nieuwland        2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2   -     -     -                            Apollo '69        3  1  1  1   4   4- 4
Schoondijke        -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -   -----   -     -     -     -                            Jong Ambon        4  1  0  3   3   7-16
Spui               -     -     -     -     -     -     -     -     -   9 - 0 -----   -   1 - 2   -                            Nieuwland         3  0  1  2   1   5- 7
VC Vlissingen      -   6 - 0   -     -     -     -   7 - 0   -     -     -     -   -----   -     -                            Cadzand           4  0  1  3   1   3-12
Wemeldinge         -     -     -     -     -   1 - 4 4 - 2   -     -     -     -     -   -----   -                            Hansweertse Boys  4  0  1  3   1   6-17 
Wolfaartsdijk      -     -     -     -   6 - 1   -     -     -     -     -   4 - 0   -     -   -----                          Schoondijke       3  0  0  3   0   3-20
                                                                                                                         
4th class B
Brouwershaven    -----   -   1 - 4   -     -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -                            De Westhoek       3  3  0  0   9  11- 5
Kruiningen         -   -----   -     -   2 - 0   -     -     -     -   1 - 0   -     -     -     -                            Kruiningen        3  3  0  0   9   4- 0
Rillandia          -     -   ----- 3 - 3   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            SPS               4  3  0  1   9  17- 3
SKNWK            0 - 5   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Steenbergen       4  2  1  1   7  15- 6
SPS                -     -   5 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -   10- 0   -     -                            Rillandia         4  2  1  1   7   9-10
Stavenisse         -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 2   -   2 - 4   -                            VVC '68           2  2  0  0   6  11- 4
Steenbergen        -   0 - 1   -     -     -     -   ----- 7 - 1   -     -     -     -     -     -                            WIK '57           2  2  0  0   6   9- 2
Vrederust          -     -     -     -   1 - 2   -     -   -----   -     -   4 - 1   -     -     -                            Vrederust         4  2  0  2   6  11-13
VVC '68          9 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Waarde            4  1  1  2   4   6-14
Smerdiek           -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2 -----   -     -   1 - 3   -                            Smerdiek          4  1  0  3   3   4- 7
Waarde             -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   -----   -     -   1 - 7                          Brouwershaven     4  1  0  3   3  10-15
Welberg            -     -     -     -     -     -   2 - 6 2 - 5   -     -     -   -----   -     -                            SKNWK             3  0  1  2   1   5-12
De Westhoek        -     -     -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Stavenisse        3  0  0  3   0   4- 8
WIK '57            -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -   -----                          Welberg           4  0  0  4   0   6-23
      
4th class C
Alliance         ----- 2 - 2   -     -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -                            Internos          3  3  0  0   9  15- 4
Baronie            -   ----- 6 - 1   -     -     -     -     -   3 - 4   -     -     -     -     -                            SSW               4  3  0  1   9  10- 7
FC Bergen          -     -   ----- 0 - 2   -     -     -     -     -     -     -   1 - 4   -     -                            DHV               4  2  2  0   8  11- 7                 
Boeimeer           -     -     -   ----- 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -                            Alliance          4  2  1  1   7   8- 6
DHV                -     -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2                          Boeimeer          4  2  1  1   7   7- 7
DOSKO              -     -   6 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 4   -                            MOC '17           3  2  0  1   6  15- 4
DVO '60          1 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 4   -     -     -                            IFC               3  2  0  1   6   8-12
GSC/ODS            -     -     -     -     -     -   4 - 2 -----   -   2 - 4   -     -     -     -                            The Gunners       4  2  0  2   6  12-10
IFC                -     -     -     -     -     -   4 - 0   -   -----   -     -     -     -     -                            ZBC '97           3  1  1  1   4   9- 5
Internos           -   7 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Baronie           4  1  1  2   4  11-14
MOC '17            -     -     -     -     -     -     -     -   9 - 0 2 - 4 -----   -     -     -                            GSC/ODS           3  1  0  2   3   7- 9
SSW              2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2                          DOSKO             3  1  0  2   3   6- 9
The Gunners        -     -     -     -   4 - 5   -     -     -     -     -     -   3 - 1 -----   -                            DVO '60           4  0  0  4   0   3-14
ZBC '97            -     -     -   5 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          FC Bergen         4  0  0  4   0   4-18
                                                                                                                             
4th class D
ASH              -----   -   4 - 3   -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -     -                            ASH               4  4  0  0  12  18- 9
Asperen            -   -----   -     -   5 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1                          Peursum           3  3  0  0   9  11- 0
Beesd              -     -   -----   -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   0 - 0   -                            Kerkwijk          4  3  0  1   9  14- 8
Herovina           -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   0 - 0   -     -                            SVS '65           3  2  1  0   7  10- 2
Kerkwijk           -     -     -   5 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 0                          Asperen           3  2  0  1   6   8- 4
Leerdam Sp. '55  3 - 4   -     -     -     -   -----   -   4 - 1   -     -     -     -     -     -                            Lekvogels         2  1  1  0   4   4- 3
Lekvogels          -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 2   -     -     -     -     -     -                            Unitas            2  1  1  0   4   2- 1
Noordeloos         -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 2   -     -                            Leerdam Sport '55 2  1  0  1   3   7- 5
OSC '45          3 - 7   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Beesd             3  0  1  2   1   4- 6 
Peursum            -     -     -   1 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Noordeloos        3  0  1  2   1   4- 8
Rhelico            -     -     -     -     -     -   1 - 2   -     -   0 - 5 -----   -     -     -                            Herovina          3  0  1  2   1   2- 6
SVS '65            -     -     -     -     -     -     -     -   8 - 1   -     -   -----   -     -                            OSC '45           2  0  0  2   0   4-15
Unitas             -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Rhelico           3  0  0  3   0   1-10
Well               -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 5   -     -     -   -----                          Well              3  0  0  3   0   1-13
                                                                                                                             
4th class E
Berkdijk         -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -                            Oosterhout        3  3  0  0   9  15- 3
De Braak           -   -----   -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   4 - 2   -     -     -                            SSC '55           4  3  0  1   9  11- 6
DESK               -     -   -----   -     -     -     -     -   4 - 2   -     -     -   2 - 2   -                            RFC               4  3  0  1   9  12- 9
Dongen             -     -     -   -----   -     -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            DESK              4  2  2  0   8  10- 7
Margriet           -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -                            SCO               3  2  1  0   7   7- 4
Olympia '60        -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   0 - 2   -     -   3 - 2                          OSS '20           4  2  1  1   7   9- 5
Oosterhgout        -   7 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   4 - 2   -     -                            De Braak          4  2  1  1   7  11-10
OSS '20          0 - 0   -   2 - 3   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            SV TOP            4  1  1  2   4   7- 9
RFC                -     -     -     -   6 - 4 2 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -                            Olympia '60       3  1  0  2   3   3- 6
SCO                -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -                            Willem II         4  1  0  3   3  10-12
SSC '55            -     -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 2   -     -                            FC Tilburg        4  1  0  3   3   8-13
FC Tilburg         -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   -----   -   3 - 2                          Berkdijk          3  0  1  2   1   2- 8
SV TOP             -     -     -     -   3 - 1   -     -   1 - 4   -     -     -     -   -----   -                            Dongen            3  0  1  2   1   1- 8
Willem II        6 - 1 0 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Margriet          3  0  0  3   0   7-13
 

District East
1st class D
csv Apeldoorn    -----   -     -     -     -   1 - 0   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -                            Go Ahead Kampen   4  3  0  1   9   8- 6
Bennekom           -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0 0 - 0   -                            SVI               4  2  2  0   8   8- 2
DOS '37            -     -   -----   -     -     -   2 - 4   -     -     -   0 - 0   -     -     -                            csv Apeldoorn     4  2  2  0   8   6- 3
DOS Kampen       0 - 2   -     -   -----   -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -                            Dos Kampen        4  2  1  1   7  10- 5
DTS '35          1 - 1   -     -     -   ----- 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            KHC               4  2  1  1   7   3- 1
DZC '68            -     -     -   2 - 5   -   -----   -     -   0 - 0   -     -     -     -     -                            SVZW              4  1  3  0   6  11- 9
Go Ahead K.        -     -     -     -   1 - 0   -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -                            Bennekom          4  1  3  0   6   7- 5
Hierden            -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 1   -     -     -     -   3 - 3                          SDV Barneveld     4  1  2  1   5   4- 4
KHC                -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   ----- 0 - 1   -     -     -     -                            Nunspeet          4  1  2  1   5   2- 4
De Merino's        -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 1 1 - 1   -     -                            De Merino's       4  1  1  2   4   3- 6
Nunspeet           -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 3   -                            DTS '35 Ede       4  0  2  2   2   2- 5
SDV Barneveld      -     -   2 - 0 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Hierden           4  0  2  2   2   5- 9
SVI                -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -   ----- 1 - 1                          DZC '68           4  0  2  2   2   3- 7
SVZW               -   4 - 4 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          DOS '37           4  0  1  3   1   3- 9
   
2nd class G
AVW '66          -----   -     -     -   2 - 2   -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -                            Unicum            3  3  0  0   9   9- 1
Batavia '90        -   -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 3   -                            asv Dronten       4  3  0  1   9  15- 3
asv Dronten        -     -   ----- 3 - 1   -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            De Valleivogels   4  3  0  1   9  11- 5
Horst            5 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0                          Batavia '90       4  2  2  0   8  10- 5
Lelystad '67       -   1 - 1   -     -   -----   -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -                            VRC               4  2  1  1   7  10-11
Lunteren         2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            FC Horst          4  2  0  2   6  11- 6
OVC '85            -   0 - 4   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Veensche Boys     3  1  2  0   5   3- 2
OWIOS              -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2 0 - 3   -     -     -                            Lelystad '67      4  1  2  1   5   6- 8
Renswoude          -     -     -     -     -     -     -   3 - 1 -----   -     -   0 - 0   -     -                            Renswoude         4  1  1  2   4   5- 7
Unicum             -     -     -     -   4 - 0   -     -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -                            AVW '66           4  1  1  2   4   7-11
De Valleivogels    -     -     -     -     -   5 - 1   -     -   3 - 1   -   -----   -     -     -                            Lunteren          3  1  0  2   3   3-10
Veensche Boys      -     -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2                          OVC '85           3  1  0  2   3   2- 9
VRC                -     -   1 - 8   -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -   -----   -                            VSCO '61          4  0  1  3   1   3-10
VSCO '61           -     -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -   0 - 2 -----                          OWIOS             4  0  0  4   0   4-11
   
2nd class H
ASC '62          -----   -     -     -     -     -     -   3 - 1 0 - 7   -     -     -     -     -                            Quick '20         4  4  0  0  12  19- 2
Be Quick '28       -   -----   -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Sparta E.         4  3  1  0  10  10- 1
Be Quick Z.        -   1 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Hulzense Boys     3  3  0  0   9  12- 1
Den Ham            -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   1 - 1   -                            ZAC               4  3  0  1   9  11- 4
Enter Vooruit      -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            PH                4  2  0  2   6   5- 9
De Esch          2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 3   -                            IJVV              4  1  2  1   5   7- 6
Hulzense Boys      -     -     -   5 - 0   -     -   -----   -     -     -     -   3 - 0   -     -                            Vroomshoopse Boys 4  1  1  2   4   7- 9
PH                 -     -     -     -   1 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 4                          WVF               4  1  1  2   4   4- 7
Quick '20          -     -     -     -     -   7 - 1   -     -   -----   -   3 - 1   -     -     -                            Be Quick Z.       2  1  0  1   3   2- 4
Sparta E.        3 - 0 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Be Quick '28      4  1  0  3   3   3- 8
Vroomshoopse Boys  -     -     -     -     -   2 - 1   -   2 - 3   -     -   -----   -     -     -                            ASC '62           4  1  0  3   3   4-13
WVF                -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -   1 - 1   -   -----   -     -                            De Esch           4  1  0  3   3   4-13
IJVV               -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   ----- 1 - 3                          Den Ham           3  0  1  2   1   1- 9
ZAC                -     -   4 - 1   -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -   -----                          Enter Vooruit     2  0  0  2   0   1- 4
   
3rd class A
Dieren           -----   -     -   1 - 1   -   7 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            JVC Cuijk         4  3  1  0  10  17- 4
DVOV               -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -                            FC Zutphen        3  3  0  0   9  21- 0
Spcl. Eefde        -     -   ----- 1 - 3 0 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            ESA               3  3  0  0   9  18- 0
Eerbeekse Boys     -     -     -   -----   -     -   1 - 6   -     -     -     -   1 - 1   -     -                            SV Waalstad       4  2  1  1   7   9- 5
ESA Rijkerswoerd   -     -     -     -   -----   -     -   6 - 0   -     -     -     -     -     -                            Oeken             4  2  1  1   7   5- 9
Excelsior Z.       -     -     -     -   0 - 7 -----   -     -     -   3 - 0   -     -     -     -                            Uni VV            4  2  0  2   6   7- 6
JVC Cuijk          -   4 - 0   -     -     -     -   -----   -   6 - 2   -     -     -     -     -                            Dieren            4  1  2  1   5  11- 6
Oeken              -     -     -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -   1 - 0   -     -     -                            Eerbeekse Boys    4  1  2  1   5   6- 9
Redichem         2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   ----- 5 - 1   -     -     -     -                            Redichem          4  1  1  2   4  10-13
Spcl. Teuge        -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 0                          SP Teuge          3  1  0  2   3   3- 8
Uni VV             -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -   -----   -     -   3 - 1                          ZZC '20           4  1  0  3   3   3-13
SV Waalstad        -     -   4 - 1   -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   -----   -     -                            Excelsior Z.      4  1  0  3   3   4-25 
FC Zutphen         -     -     -     -     -   11- 0   -     -     -     -     -     -   -----   -                            DVOV              2  0  0  2   0   0- 6
ZZC '20          2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   0 - 7 -----                          Spcl. Eefde       3  0  0  3   0   2-12
   
3rd class B
Advendo '57      -----   -   0 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -                            Veenendaal        4  3  1  0  10  11- 1
AGOVV              -   ----- 1 - 6   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -                            VVOP              4  3  1  0  10  11- 2
Blauw Geel '55     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 4   -     -     -   0 - 5   -     -                            Otterlo           3  2  1  0   7   7- 2 
Hoevelaken         -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 3                          Hoevelaken        4  2  1  1   7  10- 6
ONA '53            -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 3 2 - 0   -     -     -     -                            Zeewolde          4  2  1  1   7  10-10
Otterlo          4 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Zwart Wit '63     4  1  3  0   6   8- 5
Rood Wit '58       -     -     -   1 - 4   -     -   -----   -     -   2 - 2   -     -     -     -                            Stroe             4  2  0  2   6   6- 5
SKV                -     -     -     -     -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -   1 - 1                          SKV               4  1  2  1   5   9- 9
Stroe              -     -     -   2 - 0   -     -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -                            Blauw Geel '55    4  1  1  2   4   9-10
Terschuurse Boys   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 2   -     -     -                            Rood-Wit '58      4  1  1  2   4   6-11
Veenendaal         -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   -----   -   6 - 1   -                            ONA '53           3  1  0  2   3   2- 6
VVOP               -   2 - 0   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -                            Terschuurse Boys  4  0  2  2   2   4- 8
Zeewolde         3 - 0   -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -     -     -   -----   -                            AGOVV             4  0  1  3   1   4-13
Zwart Wit '63      -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -   0 - 0   -     -   -----                          Advendo '57       4  0  1  3   1   1-10
   
3rd class C
BAS              -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            DSV '61           4  3  1  0  10  10- 1       
DSV '61            -   -----   -     -   0 - 0   -     -   5 - 0   -     -     -     -     -     -                            Hattem            4  3  1  0  10  10- 4
Elspeet            -     -   -----   -     -     -     -     -     -   7 - 2   -   2 - 4   -     -                            SC Rouveen        4  3  1  0  10   7- 4
ESC                -   1 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -     -                            Hatto Heim        4  3  0  1   9  11- 3
Hattem             -     -     -     -   -----   -   4 - 1   -     -   2 - 0   -     -     -     -                            BAS               3  2  1  0   7   4- 2 
Hatto Heim         -     -     -   4 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 1   -                            Elspeet           4  2  1  1   7  16-10
HTC                -     -   2 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Zwolsche Boys     4  2  0  2   6   9- 9
Hulshorst          -     -     -   0 - 3   -   0 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -                            Oene              3  1  1  1   4   6- 5
Oene               -     -     -     -     -     -     -   2 - 3 -----   -     -     -   2 - 0   -                            HTC               4  1  1  2   4   6- 8
Olympia '18      1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -                            Swift '64         4  1  0  3   3   8-10
Rouveen            -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   2 - 2   -   -----   -     -     -                            ESC               4  1  0  3   3   4- 9
Swift '64          -     -     -     -   3 - 4   -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2                          Hulshorst         4  1  0  3   3   3-13
VIOS V.            -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 5                          Olympia '28       4  0  1  3   1   4-12
Zwolsche Boys    0 - 1   -   2 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          VIOS V.           4  0  0  4   0   3-11
   
3rd class D
AJC '96          ----- 3 - 2   -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -                            Oranje Nassau     4  3  1  0  10   9- 2
ASV '57            -   -----   -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -   2 - 5                          De Zweef          4  3  0  1   9   8- 4
Bergentheim        -     -   -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   4 - 1   -     -                            Voorwaarts V.     4  2  1  1   7   8- 8
Bruchterveld       -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 2   -     -   1 - 2   -     -                            AJC '96           3  2  0  1   6   7- 6
DES              2 - 4 2 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Kloosterhaar      4  2  0  2   6   4- 4
Hardenberg '85     -     -     -   1 - 3   -   -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -                            SVVN              4  1  2  1   5   7- 8
Hellendoorn        -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   5 - 1   -     -     -                            Hardenberg '85    4  1  2  1   5   5- 6 
Kloosterhaar       -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 1   -                            Hellendoorn       3  1  1  1   4   8- 6
Marienberg         -     -   4 - 0   -     -     -     -     -   -----   -   0 - 3   -     -     -                            Wilhelminaschool  4  1  1  2   4  10- 9
Oranje Nassau      -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 1                          Bergentheim       4  1  1  2   4   6- 8
SVVN               -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -                            DES               4  1  1  2   4   6- 8
Voorwaarts V       -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -                            Marienberg        4  1  1  2   4   8-11
Wilhelminaschool   -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   6 - 2   -     -     -   -----   -                            Bruchterveld      4  1  1  2   4   6- 9
De Zweef           -     -     -     -   1 - 0   -     -   1 - 0   -     -     -     -     -   -----                          ASV '57           4  1  0  3   3   8-11
   
4th class A
Alverna          ----- 2 - 1   -     -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -                                        Terborg           4  3  1  0  10  14- 6 
AWC                -   ----- 1 - 1   -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -                                        Alverna           4  3  1  0  10  10- 5
AZ 2000 Elderv.  1 - 3   -   -----   -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -                                        Juliana '31       3  3  0  0   9  14- 4
Beuningse Boys     -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -                                        OBW               4  3  0  1   9  16-12
SC Elistha         -     -     -     -   ----- 1 - 4   -     -     -     -     -   2 - 3                                      Quick 1888        2  2  0  0   6   7- 5 
Juliana '31        -     -     -   7 - 1   -   ----- 3 - 2   -     -     -     -     -                                        AWC               4  1  1  2   4   6- 8
Kolping-Dynamo     -     -     -     -   3 - 4   -   -----   -     -     -   0 - 4   -                                        AZ 2000 Elderveld 4   1  1  2  4   6- 8
OBW                -   5 - 3   -   6 - 4   -     -     -   -----   -     -     -     -                                        Woezik            3   1  0  2  3   8-10
Oranje Blauw       -     -     -     -     -     -     -   2 - 4 -----   -   2 - 4   -                                        Elistha           3  1  0  2   3   7-10
Quick 1888         -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                                        Beuningse Boys    4  1  0  3   3   9-17
Terborg          2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 2                                      Kolping-Dynamo    3  0  0  3   0   5-11
Woezik             -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 4   -   -----                                      Oranje Blauw      4  0  0  4   0   6-12
   
4th class B
CHRC             ----- 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -                                        DFS               4  3  1  0  10  14- 2
DFS                -   -----   -     -     -   6 - 0   -     -     -     -   4 - 0   -                                        WAVV              3  3  0  0   9  15- 1
Dodewaard          -     -   ----- 5 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                                        Uchta             2  2  0  0   6   4- 2
EMM Randwijk       -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 3   -     -   0 - 6                                      Lienden           3  2  0  1   6  21- 1
GVC                -     -     -     -   -----   -     -   5 - 1   -     -     -   1 - 5                                      CHRC              3  1  2  0   5   4- 3
Kesteren         1 - 1   -     -     -   6 - 4 -----   -     -     -     -     -     -                                        Kesteren          4  1  2  1   5  10-14
FC Lienden         -     -     -   11- 0 10- 0   -   -----   -     -     -     -     -                                        SC Valburg        2  1  0  1   3   7- 3
SDOO               -   1 - 3   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                                        Dodewaard         2  1  0  1   3   5- 5
Uchta              -     -     -     -     -     -   1 - 0   -   -----   -     -     -                                        GVC               4  1  0  3   3  10-22
SC Valburg         -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 6 - 1   -                                        Wageningen        4  0  2  2   2   6-15
Wageningen         -     -     -     -     -   3 - 3   -   2 - 2   -     -   -----   -                                        SDOO              3  0  1  2   1   4-10
WAVV               -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----                                      EMM Randwijk      4  0  0  4   0   3-25
   
4th class C
SV Achterveld    -----   -   3 - 0 1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -                                        EFC '58           4  4  0  0  12  23- 1
Barneveld          -   -----   -     -     -   11- 0   -     -   1 - 3   -     -     -                                        Fortissimo        4  3  1  0  10  22- 5
Ede Victoria       -     -   -----   -   2 - 6   -   2 - 4   -     -     -     -     -                                        De Paasberg       3  3  0  0   9  16- 4
EFC '58            -   3 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -   6 - 0                                      SDS '55           3  2  1  0   7   6- 3
Fortissimo         -     -     -     -   -----   -     -     -     -   6 - 0 8 - 1   -                                        SV Achterveld     4  2  1  1   7   8- 6
Harskamp           -     -     -   0 -10   -   -----   -     -     -     -     -     -                                        Prins Bernhard    4  2  1  1   7   8-13
De Paasberg        -     -     -     -     -     -   ----- 8 - 0   -     -     -     -                                        Barneveld         4  2  0  2   6  18- 8
Prins Bernhard     -     -     -     -   2 - 2 3 - 1   -   -----   -     -     -     -                                        Veluwse Boys      3  1  0  2   3   5-10
SDS '55          1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1                                      Ede/Victoria      3  0  0  3   0   4-13
Veluwse Boys       -     -     -     -     -     -   2 - 4   -     -   -----   -     -                                        Vierhouten '82    3  0  0  3   0   2-14
Vierhouten '82   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3 -----   -                                        Harskamp          3  0  0  3   0   1-24
Wodanseck          -   2 - 6   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   -----                                      Wodanseck         4  0  0  4   0   5-17
   
4th class D
CSV '28          -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 4   -   0 - 2   -                            Wijthmen          3  3  0  0   9  10- 5
Dieze West         -   -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   5 - 2   -                            Zalk              4  2  2  0   8   7- 4
EZC '84            -     -   -----   -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -     -                            's-Heerenbroek    4  2  1  1   7  11- 4
't Harde           -     -   3 - 3 -----   -     -     -     -     -   3 - 0   -     -     -     -                            Dieze West        4  2  1  1   7  10- 6
's-Heerenbroek     -     -     -     -   -----   -   5 - 1   -   4 - 0   -     -     -     -     -                            WZC Wapenveld     4  2  1  1   7  10- 7
Noord Veluwe Boys  -   1 - 3   -     -     -   -----   -     -   0 - 3   -     -     -     -     -                            Wilsum            4  2  1  1   7   9- 6
Reaal Dronten    4 - 1   -     -     -     -   3 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -                            VEVO              4  2  1  1   7   6- 6
SEH                -     -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -     -   2 - 4   -     -                            't Harde          4  1  3  0   6   7- 4
VEVO             1 - 1 2 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            SEH               4  2  0  2   6   9- 9
VSW                -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 4   -     -   1 - 3                          sv Reaal Dronten  4  2  0  2   6  10-12
Wijthmen           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 0   -     -                            EZC '84           2  0  1  1   1   5- 7
Wilsum             -     -     -   0 - 0   -     -   5 - 2   -     -     -     -   -----   -     -                            CSV '28           4  0  1  3   1   5-11
WZC Wapenveld      -     -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 1                          VSW               3  0  0  3   0   3-10
Zalk               -     -     -   1 - 1   -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   -----                          Noord Veluwe Boys 4  0  0  4   0   3-14
   
4th class E
SV Almen         -----   -     -     -   4 - 4   -     -     -     -     -   3 - 1   -                                        GFC               4  3  1  0  10  20- 8
Blauw Wit '66      -   -----   -     -     -     -     -   4 - 3   -     -     -   1 - 0                                      Helios            3  3  0  0   9  18- 1
Spcl. Deventer     -     -   -----   -     -   3 - 4   -     -     -     -     -   1 - 4                                      Harfsen           3  3  0  0   9  14- 8
GFC                -     -     -   -----   -     -     -   6 - 1 8 - 4   -     -     -                                        Almen             4  2  2  0   8  13- 8
Gorssel            -     -     -   3 - 6 -----   -     -     -   4 - 0   -     -     -                                        Gorssel           4  2  1  1   7  17-13
Harfsen            -   6 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                                        SV Rijssen        4  2  1  1   7   8- 7
Helios D.          -   6 - 0 6 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -                                        FC Winterswijk    4  2  0  2   6   9- 6
Koninklijke UD   2 - 2   -   1 - 5   -     -     -     -   -----   -     -     -     -                                        Blauw Wit '66     4  2  0  2   6   8-15
FC RDC           1 - 4   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 3   -                                        Spcl. Deventer    4  1  0  3   3  10-15
SC Rijssen         -     -     -     -   3 - 6   -   0 - 6   -     -   -----   -     -                                        Koninklijke UD    4  0  1  3   1   7-17
SV Rijssen         -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -   4 - 2 -----   -                                        FC RDC            4  0  0  4   0   7-19
FC Winterswijk     -     -     -     -     -   2 - 4   -     -     -   3 - 0   -   -----                                      SC Rijssen        4  0  0  4   0   5-19
   
4th class F
Achilles '12     -----   -     -     -     -     -     -   4 - 3   -     -     -     -     -                                  Lemele            4  4  0  0  12  10- 0
ATC '65            -   ----- 6 - 0   -     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -                                  Achilles '12      3  3  0  0   9  18- 3
BZSV Blauwwitters  -     -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 7                                Juventa '12       4  3  0  1   9  19- 8
Spcl. Daarle     0 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  SVV '56           3  2  1  0   7  11- 7
Daarlerveen        -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                                  MVV '69           3  2  0  1   6   5- 3
SV DRC 2012      0 -11   -     -     -     -   ----- 1 - 6   -     -     -     -     -     -                                  ATC '65           4  2  0  2   6   8- 6
Heracles           -     -     -     -   0 - 5   -   -----   -     -   0 - 2   -     -     -                                  Tubantia          4  1  1  2   4  11- 9
Juventa '12        -     -   10- 1   -   3 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -                                  Daarlerveen       2  1  0  1   3   7- 3
Lemele             -     -     -   1 - 0   -     -     -     -   -----   -   3 - 0   -     -                                  avc Heracles      4  1  0  3   3   8-13
MVV '69            -   2 - 0   -     -     -     -     -   1 - 3   -   -----   -     -     -                                  BZSV Blauwwitters 4  1  0  3   3   5-24
OVC '21            -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 3   -                                  OVC '21           4  0  2  2   2   6-10
SVV '56            -     -     -     -     -     -   5 - 2   -     -     -     -   ----- 3 - 2                                SV DRC 2012       2  0  0  2   0   1-17
Tubantia           -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -   2 - 2   -   -----                                Spcl. Daarle      3  0  0  3   0   1- 7
   
4th class G
Achilles E.      ----- 2 - 4   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -                                        Rigtersbleek      4  3  1  0  10  16- 6
FC Aramea          -   -----   -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -                                        Eilermark         3  3  0  0   9  13- 4
Brbaros            -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 3   -   1 - 3   -                                        Berghuizen        3  3  0  0   9  15- 8 
Berghuizen       6 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                                        Sportl.Glanerbrg. 4  3  0  1   9  18- 7
Drienerlo          -     -     -   3 - 4 -----   -     -     -     -     -     -   8 - 2                                      Juliana '32       4  2  0  2   6  10-10
Eilermark          -   7 - 0   -     -   4 - 3 -----   -     -     -     -     -     -                                        SC Enschede       4  2  0  2   6  10-15
SC Enschede        -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 5   -   4 - 2                                      Drienerlo         3  1  0  2   3  14-10
Juliana '32        -     -     -   2 - 5   -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -                                        FC Aramea         3  1  0  2   3   4-11
PW 1885            -     -     -     -     -     -   1 - 5   -   ----- 0 - 4   -     -                                        SVV '91           4  1  0  3   3  12-20
Rigtersbleek       -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -   ----- 5 - 4   -                                        Achilles E.       4  1  0  3   3   7-15 
Sportl.Glanerbrg.4 - 0   -     -     -     -     -   7 - 1   -     -     -   -----   -                                        Barbaros          4  0  2  2   2   9-13
SVV '91            -     -   5 - 3   -     -     -     -   3 - 5   -     -     -   -----                                      PW 1885           4  0  1  3   1   5-14
 

District North
1st class E
Balk             -----   -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -                            d' Olde Veste'54 4  4  0  0  12  12- 6
Blauw Wit '34      -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -                            Groningen        3  3  0  0   9  10- 6
Broekster Boys     -   3 - 2 -----   -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -                            Oranje Nassau    4  2  2  0   8  13- 5
FC Burgum          -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -                            WHC              3  2  0  1   6   4- 2
Drachtster Boys    -     -     -     -   ----- 2 - 3   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -                            FC Burgum        3  2  0  1   6   6- 5
Groningen        3 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   4 - 3                          Broekster Boys   3  1  2  0   5   7- 6
Leeuw.  Zwaluwen   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 5   -     -   3 - 2   -                            vv Winsum        4  1  2  1   5  10- 7
d' Olde Veste'54 2 - 1   -     -     -   3 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Drachtster Boys  4  1  1  2   4   8- 8
Oranje Nassau      -     -     -     -     -     -   7 - 1   -   -----   -     -     -   0 - 0   -                            Pelikaan S       2  1  0  1   3   7- 6
Pelikaan S         -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -   -----   -     -     -     -                            Blauw Wit '34    3  1  0  2   3   5- 6
PKC '83            -   1 - 3   -     -     -     -     -   1 - 3   -     -   -----   -     -     -                            Zeerobben        4  1  0  3   3  11-12
WHC                -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Leeuw. Zwaluwen  4  1  0  3   3   6-19
VV Winsum          -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 6 - 2                          PKC '83          3  0  1  2   1   4- 8
Zeerobben          -     -     -   1 - 2   -     -   5 - 0   -     -     -     -     -     -   -----                          Balk             4  0  0  4   0   2- 9 
  
2nd class I
Be Quick D.      -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   8 - 0   -     -   4 - 1                          Be Quick D.      4  4  0  0  12  16- 2
't Fean '58      0 - 1 -----   -   7 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            FC Wolvega       4  3  1  0  10  10- 2
Hardegarijp        -     -   -----   -   3 - 6   -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -                            VEV'67           4  2  2  0   8  13- 6
SC Joure           -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -                            Zuidhorn         3  2  1  0   7   5- 1
Kollum           1 - 3   -     -     -   -----   -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -                            Kollum           4  2  0  2   6  10-10
Marum              -     -     -   1 - 2 3 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Marum            4  1  2  1   5   5- 4
Nijland            -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   0 - 4 0 - 3   -                            't Fean'58       3  1  1  1   4   9- 4
Stiens             -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 4   -     -     -                            VVI              3  1  1  1   4   7-13
Veenwouden         -     -   0 - 3   -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 4   -     -                            Zwaagwesteinde   3  1  0  2   3   4- 8
VEV '67            -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   4 - 1                          SC Joure         3  1  0  2   3   3-12
BVVI               -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 3 -----   -     -     -                            Hardegarijp      4  1  0  3   3   8-10
FC Wolvega         -     -   1 - 0   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -                            Nijland          4  1  0  3   3   3-11
Zuidhorn           -     -     -     -     -   0 - 0   -     -   2 - 1   -     -     -   -----   -                            Stiens           1  0  0  1   0   2- 4
Zwaagwesteinde     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -   -----                          Veenwouden       4  0  0  4   0   3-11
  
2nd class J
Achilles 1894    -----   -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -                            Meppel           4  4  0  0  12  16- 6
SV Bedum           -   -----   -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            Gramsbergen      4  3  1  0  10  15- 6
DESZ               -     -   ----- 4 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Gorecht          4  3  0  1   9  12- 2
Drenthina          -   2 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Achilles 1894    3  2  0  1   6   4- 2
DZOH               -     -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 5   -                            DZOH             4  2  0  2   6   8-12
Elim               -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 3   -     -                            SV Oosterwolde   3  1  1  1   4   8- 8
Gorecht            -     -     -     -     -   4 - 0 -----   -     -     -   1 - 2   -     -     -                            DESZ             3  1  1  1   4   6- 6
Gramsbergen        -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -   3 - 1   -     -     -     -                            LTC              4  1  1  2   4   8-10
Knickerbockers     -     -     -     -   1 - 2   -     -   2 - 6 -----   -     -     -     -     -                            NEC Delfzijl     4  1  1  2   4   5- 7
LTC                -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 4                          De Weide         3  1  0  2   3   7- 7
Meppel           2 - 1   -     -     -     -   8 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -                            Drenthina        3  1  0  2   3   5- 6
NEC Delfzijl       -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   2 - 2   -   -----   -     -                            Knickerbockers   3  1  0  2   3   6-10
Oosterwolde        -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -   -----   -                            SV Bedum         3  0  1  2   1   1- 7
De Weide           -     -     -     -     -     -     -   1 - 4 2 - 3   -     -     -     -   -----                          Elim             3  0  0  3   0   3-15
  
3rd class A
CVVO             ----- 2 - 0   -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -                            Tonego           4  3  1  0  10  11- 5
DWP                -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -                            Heerenveense B.  4  3  0  1   9  17- 6
Heeg             5 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -                            Oudehaske        4  2  1  1   7   8- 6
Heerenveense B.    -     -   5 - 0 -----   -   5 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            Oeverzwaluwen    4  2  1  1   7   6- 7
Makkum             -     -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -     -   3 - 5   -     -                            Workum           3  2  0  1   6  10- 1
Oeverzwaluwen      -     -     -     -   4 - 1 -----   -     -     -     -   1 - 1   -     -     -                            CVVO             3  2  0  1   6   6- 5
Oudehaske          -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 0   -                            SDS              4  2  0  2   6   7- 5
Scharnegoutum '70  -     -     -     -     -     -   1 - 3 -----   -     -     -   0 - 3   -     -                            VV Heeg          4  2  0  2   6   6- 8
SDS                -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   -----   -     -     -     -   0 - 2                          Makkum           4  2  0  2   6   7-10
Sneek Wit Zwart    -     -     -   4 - 6   -   0 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -                            DWP              3  1  1  1   4   6- 5
SVM                -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1 0 - 5 -----   -     -     -                            Sneek Wit Zwart  4  1  1  2   4  11- 9  
Tonego             -     -   1 - 0   -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   -----   -     -                            SVM              4  1  1  2   4   4- 8
Willemsoord        -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -   -----   -                            Willemsoord      3  0  0  3   0   1-10
Workum             -     -     -     -   0 - 1   -     -   8 - 0   -     -     -     -     -   -----                          Scharnegoutum'70 4  0  0  4   0   1-16
  
3rd class B
Anjum            -----   -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -                            Veenhuizen       4  4  0  0  12  10- 2
Berlikum           -   -----   -     -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -                            Leovardia        3  3  0  0   9   9- 2
Grootegast       4 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -                            SC Twijzel       4  2  2  0   8   9- 4
Haulerwijk         -     -     -   -----   -   0 - 3   -   1 - 1   -     -     -     -     -     -                            Minnertsga       3  2  1  0   7   8- 2
Leovardia          -     -   1 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Rijperkerk       3  1  2  0   5   7- 4
Minnertsga         -     -     -     -     -   -----   -     -     -   5 - 2   -     -     -     -                            Wykels Hallum    3  1  2  0   5   5- 2
ONT                -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 6   -     -     -                            SV Haulerwijk    4  1  2  1   5   4- 6
Rijperkerk         -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2   -     -     -                            ONT              3  1  1  1   4  10- 7
Ropta Boys         -     -     -   0 - 1 1 - 5   -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            FC Grootegast    4  1  0  3   3   5- 8 
Rottevalle         -     -     -   2 - 2   -     -   0 - 7   -     -   -----   -     -     -     -                            Anjum            4  1  0  3   3   5-13
Twijzel            -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -   1 - 0 -----   -     -     -                            SC Berlikum      2  0  1  1   1   2- 5
Veenhuizen       4 - 1   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -                            Waskemeer        3  0  1  2   1   2- 4
Waskemeer          -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1 ----- 0 - 0                          Ropta Boys       4  0  1  3   1   3- 9
Wijkels Hallum     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----                          Rottevalle       4  0  1  3   1   4-15
  
3rd class C
Aduard 2000      -----   -     -   2 - 4   -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -                            Groen Geel       4  4  0  0  12  29- 3
Be Quick 1887      -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Velocitas 1897   4  4  0  0  12  15- 4
Glimmen            -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Holwierde        4  2  2  0   8   8- 3 
Groen Geel         -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 0 11- 0   -     -                            Grijpskerk       4  2  1  1   7  13-10
Grijpskerk         -     -     -     -   ----- 2 - 3   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2                          Helpman          4  2  1  1   7   5- 5 
Helpman          1 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 2   -                            Aduard 2000      4  2  0  2   6   9- 6
HFC '15            -     -     -   1 -12 2 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            SC Loppersum     3  1  2  0   5   3- 2
Holwierde          -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1                          Glimmen          3  1  1  1   4   4- 4
Loppersum          -     -     -     -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -     -                            Omlandia         3  1  1  1   4   3- 3
Noordwolde         -     -     -     -     -     -     -   0 - 4 0 - 0 -----   -     -     -     -                            Be Quick 1887    2  1  0  1   3   5- 6
Omlandia           -     -     -     -     -   1 - 1 2 - 0   -     -     -   -----   -     -     -                            Noordwolde       3  0  1  2   1   1- 9
Stadspark        1 - 5   -     -     -   3 - 6   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            FC Zuidlaren     4  0  1  3   1   5- 9
Velocitas 1897     -   5 - 2   -     -     -     -     -     -     -   5 - 1   -     -   -----   -                            HFC '15          4  0  0  4   0   3-19
FC Zuidlaren       -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -   1 - 3 -----                          Stadspark        4  0  0  4   0   4-24 
  
3rd class D
Avereest         -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 4                          Nieuwleusen SV   4  3  0  1   9   7- 1
BSVV               -   -----   -   4 - 1   -     -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -                            Hoogeveen        4  3  0  1   9   8- 5
CSVC               -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 0   -     -   2 - 2   -     -                            SC Lutten        4  3  0  1   9  10- 8
Fit Boys           -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -                            ZZVV             4  2  1  1   7  17- 8
Hollandscheveld    -     -   2 - 0   -   -----   -     -   5 - 3   -     -     -     -     -     -                            OZC              4  2  1  1   7  13- 8
Hoogeveen          -     -     -     -   2 - 0 -----   -     -     -     -     -   4 - 1   -     -                            Hollandscheveld  3  2  0  1   6   7- 5
Klazienaveen       -     -     -     -     -   1 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -                            SCD '83          4  1  1  2   4   8-10
SC Lutten        1 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   3 - 1   -     -     -                            CSVC             4  1  1  2   4   4- 6
Nieuwleusen      1 - 0   -     -     -     -   3 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -                            BSVV             4  1  1  2   4   5-13
OZC                -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 3   -     -   5 - 5                          FC Klazienaveen  2  1  0  1   3   3- 3 
SCD '83            -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 3   -                            Fit Boys         3  1  0  2   3   3- 7
SVN '69            -     -     -     -     -     -     -   2 - 3 0 - 3   -     -   -----   -     -                            Avereest         4  1  0  3   3   3- 7
Vitesse '63        -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Vitesse '63      2  0  2  0   2   4- 4
ZZVV               -   7 - 0   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   -----                          SVN '69          4  0  1  3   1   5-12
  
4th class A
AVC              ----- 2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -                            AVC              4  3  1  0  10  13- 3
Bolsward           -   -----   -     -     -   4 - 1   -     -   0 - 1   -     -     -     -     -                            QVC              4  3  0  1   9  11- 4
SSA Creil-Bant     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -                            SC Franeker      4  3  0  1   9  11- 9
Delfstrahuizen     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 0                          SC Bolsward      4  2  1  1   7   7- 4
Foarut             -     -   1 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -                            SSA Creil-Bant   2  2  0  0   6   5- 1
Franeker           -     -     -     -   4 - 3 -----   -     -     -     -     -     -   3 - 0   -                            Tollebeek        3  2  0  1   6  10- 4
HJSC             0 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 1   -     -                            Sleat            4  2  0  2   6   9- 7
NOK              0 - 5   -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 1   -     -     -     -                            TOP '63          3  1  1  1   4   3- 2
QVC                -     -     -   4 - 0   -     -     -   5 - 0 -----   -     -     -     -     -                            HJSC             4  1  1  2   4   2- 6
Sleat              -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   4 - 1 -----   -     -     -     -                            Delfstrahuizen   3  1  0  2   3   7- 7
Tollebeek          -     -     -   3 - 1   -   2 - 3   -     -     -     -   -----   -     -     -                            NOK              3  1  0  2   3   2-11
TOP '63            -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Foarut           4  1  0  3   3  10-10
De Walde           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 5   -   ----- 1 - 3                          Waterpoort Boys  4  1  0  3   3   3-14
Waterpoort Boys    -     -     -     -   0 - 6   -   0 - 1   -     -     -     -     -     -   -----                          De Walde         4  0  0  4   0   1-12
  
4th class B
Birdaard         -----   -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            SC Kootstertille 4  4  0  0  12   9- 1
Dokkum             -   -----   -     -   2 - 2   -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -                            Opende           4  3  0  1   9  14- 3
Friese Boys        -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -     -     -   2 - 5   -     -                            V en V '68       4  3  0  1   9  12- 4
GSVV             1 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   0 - 5   -     -                            ODV              4  3  0  1   9   7- 2
Harkema Opeinde    -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 1   -     -     -   1 - 0                          Harkema Opeinde  4  2  2  0   8   8- 4
Kootstertille      -     -     -   1 - 0   -   -----   -     -     -   2 - 0   -     -     -     -                            Ternaard         4  2  1  1   7   7- 7
ODV                -   1 - 0   -     -     -     -   ----- 4 - 0   -     -     -     -     -     -                            Dokkum           4  1  2  1   5   6- 4
Oostergo           -     -     -     -   1 - 4   -     -   -----   -     -     -     -   3 - 0   -                            RWF              4  1  1  2   4   5- 9 
Opende           5 - 0   -     -     -     -     -     -   4 - 1 -----   -     -     -     -     -                            WTOC             4  1  1  2   4   4- 8
RWF                -     -   4 - 2   -     -     -     -     -   0 - 4 -----   -     -     -     -                            Birdaard         3  1  0  2   3   3- 9
Ternaard           -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -   -----   -     -   0 - 3                          VIOD             4  1  0  3   3  10-12
V en V '68         -     -     -     -     -     -   0 - 1   -   2 - 1   -     -   -----   -     -                            Oostergo         4  1  0  3   3   5-12
VIOD               -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 5   -   -----   -                            GSVV             4  0  1  3   1   2-10
WTOC               -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 6 -----                          Friese Boys      3  0  0  3   0   5-12
  
4th class C
Amicitia VMC     -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -   3 - 1   -                            Niekerk          4  4  0  0  12  15- 1
DVC Appingedam   1 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -   5 - 2   -     -     -     -                            Mamio            3  3  0  0   9  10- 4
GEO                -     -   ----- 0 - 3   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -                            SIOS             3  3  0  0   9   7- 1
De Heracliden      -     -     -   ----- 4 - 0   -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -                            Poolster         4  2  1  1   7   7- 5
FC LEO             -     -   1 - 3   -   ----- 4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            De Heracliden    4  2  0  2   6   8- 8
Lycurgus           -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2 1 - 4   -     -     -     -     -                            Amicitia VMC     4  2  0  2   6   6- 8
Mamio              -     -     -     -     -   2 - 1 -----   -     -   4 - 1   -     -     -     -                            Middelstum       4  1  2  1   5   8- 7
Middelstum         -     -     -     -   2 - 2   -     -   -----   -     -     -   1 - 2   -     -                            DVC Appingedam   4  1  1  2   4   8- 8
Niekerk            -     -     -   5 - 0   -     -     -     -   -----   -   5 - 0   -     -     -                            GEO              4  1  1  2   4   8-10
OKVC               -     -   4 - 3   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            FC LEO           4  1  1  2   4   7- 9
ONR                -     -     -     -     -     -   2 - 4   -     -     -   -----   -     -   1 - 3                          OKVC             3  1  0  2   3   7-12
Poolster         3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -   -----   -     -                            ONR              4  1  0  3   3   6-12
Rood Zwart Baflo   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Rood Zwart Baflo 3  0  1  2   1   3- 7
SIOS               -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0 -----                          Lycurgus         4  0  1  3   1   4-12
  
4th class D
Angelslo         -----   -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -                            DKB              4  4  0  0  12  11- 2
Borger             -   -----   -     -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            VHK              4  3  1  0  10  10- 5
DKB                -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -                            SCN              4  3  0  1   9  14- 6 
HS '88             -     -     -   -----   -     -     -   2 - 1   -     -     -   2 - 3   -     -                            SV Mussel        4  3  0  1   9  11-10
SV Mussel          -     -     -     -   ----- 3 - 2   -     -     -     -     -     -   5 - 2   -                            Borger           3  2  0  1   6   7- 2
Nieuw Balinge      -     -   0 - 1   -     -   -----   -     -   2 - 4   -     -     -     -     -                            SJS              3  2  0  1   6   7- 8
Onstwedder Boys  7 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 2   -     -                            WVV              4  2  0  2   6  10- 9
SCN                -     -     -     -     -     -   3 - 2 -----   -     -   7 - 1   -     -     -                            Onstwedder Boys  3  1  1  1   4  11- 6
SJS                -     -   0 - 4   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            HS '88           2  1  0  1   3   4- 4
SVBO               -     -     -     -   5 - 1   -     -     -   2 - 3 -----   -     -     -     -                            Wildervank       3  1  0  2   3   3- 8
Tiendeveen         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   3 - 5                          SVBO             4  1  0  3   3   8-11
VHK                -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   -----   -   2 - 1                          SC Angelslo      3  0  0  3   0   4-13
Wildervank         -   0 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -   -----   -                            Tiendeveen       3  0  0  3   0   4-13
WVV              3 - 2   -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Nieuw Balinge    4  0  0  4   0   4-11
  
5th class A
Arum             -----   -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Irnsum           4  3  1  0  10  15- 4              
Bakhuizen          -   -----   -     -   5 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2                          IJVC             4  3  1  0  10  11- 6
Blokzijl           -   0 - 3 -----   -     -     -     -     -     -   0 - 7   -     -     -     -                            VV Heerenveen    3  3  0  0   9  14- 2
Boornbergum '80    -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Nagele           2  2  0  0   6  12- 2
Ens                -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -                            Espel            3  2  0  1   6  10- 6
Espel              -   3 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -   5 - 0   -     -     -                            Bakhuizen        4  2  0  2   6  10- 8
Heerenveen       6 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   5 - 0   -     -                            Ens              2  1  0  1   3   6- 6
Irnsum             -     -     -   3 - 2   -     -     -   ----- 6 - 2   -     -     -     -     -                            Boornbergum '80  2  1  0  1   3   5- 5
Mulier             -     -   3 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Arum             3  1  0  2   3   9-10
Nagele             -     -     -     -     -   5 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -                            Mulier           3  1  0  2   3   7-11
SVBS '77           -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            SVBS '77         3  1  0  2   3   5-10
De Sweach        1 - 6   -     -     -     -     -     -   0 - 6   -     -     -   -----   -     -                            Woudsend         4  0  2  2   2   3- 7
Woudsend           -     -     -     -     -     -   1 - 3 0 - 0   -     -     -     -   -----   -                            De Sweach        3  0  0  3   0   1-17
IJVC               -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 2   -   1 - 1 -----                          Blokzijl         4  0  0  4   0   2-16
  
5th class B
Beetgum          -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0                          Lions '66        4  3  1  0  10  13- 0
Blija              -   -----   -     -   4 - 4   -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -                            Beetgum          3  3  0  0   9  11- 4
CVO                -     -   ----- 1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -                            LAC Frisia 1883  4  3  0  1   9  17- 7
LAC Frisia 1883    -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   9 - 1                          Marrum           3  2  0  1   6   5- 6 
FVC                -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -                            VCR              4  2  0  2   6  14-10
Holwerd            -     -     -   4 - 3   -   -----   -     -     -   4 - 3   -     -     -     -                            Ouwe Syl         4  2  0  2   6  10- 8
Lions '66          -     -     -     -     -   3 - 0 -----   -     -     -     -     -   7 - 0   -                            WWS              4  2  0  2   6  10-14
Marrum             -     -     -     -     -     -   0 - 3 -----   -   3 - 2   -     -     -     -                            Holwerd          4  2  0  2   6   9-16 
Ouwe Syl         2 - 4 3 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            FVC              4  1  2  1   5   9- 7
SSS '68            -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -   0 - 3   -     -                            Blija            4  1  1  2   4  11-12
Tzummarum          -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   1 - 4   -   -----   -     -     -                            CVO              4  1  0  3   3   7- 9
VCR                -   3 - 5   -     -     -   7 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -                            SSS '68          4  1  0  3   3   7-11
Wardy            2 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2   -   -----   -                            Wardy            4  1  0  3   3   8-16 
WWS                -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -     -   6 - 0   -     -   -----                          Tzummarum        4  1  0  3   3   5-16
  
5th class C
ASC '75          -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 4   -                            VVT              3  3  0  0   9   8- 2
Drogeham           -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   7 - 1   -     -   5 - 2                          Drogeham         4  3  0  1   9  15- 5
Eastermar          -     -   -----   -     -     -     -   3 - 0 7 - 0   -     -     -     -     -                            Eastermar        4  3  0  1   9  13- 5
Ezinge             -     -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            Noordbergum      4  3  0  1   9  13- 6
Jistrum            -     -     -     -   ----- 0 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -                            Ezinge           3  2  1  0   7   4- 2
De Lauwers         -   0 - 2   -     -     -   ----- 2 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            Surhuisterveen   3  2  0  1   6  14- 8
Noorbergum         -     -     -     -     -     -   -----   -   6 - 1   -     -     -   0 - 1   -                            Zeester          4  2  0  2   6  17-14
Suameer            -     -     -   1 - 2 6 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Westerkwartier   4  2  0  2   6  11-10
Suawoude         1 - 3   -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            TFS              3  1  0  2   3   6-14 
Surhuisterveen     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -   -----   -     -     -   6 - 1                          ASC              3  1  0  2   3   7-16
TFS                -     -     -     -   4 - 3   -     -     -     -     -   ----- 1 - 4   -     -                            Suameer          4  1  0  3   3   7- 7
VVT                -   2 - 1   -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   -----   -     -                            De Lauwers       4  1  0  3   3   6- 7
Westerkwartier     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -   4 - 6   -     -   -----   -                            Suawoude         4  0  1  3   1   3-17
Zeester          11- 3   -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Jistrum          3  0  0  3   0   3-14
  
5th class D
Blauw Geel '15   -----   -     -   4 - 3   -     -     -     -     -     -     -   0 - 7   -     -                            VVK              3  3  0  0   9  18- 5
Corenos            -   -----   -     -     -     -     -     -   6 - 0   -   4 - 2   -     -     -                            Corenos          3  3  0  0   9  15- 3
De Fivel           -     -   -----   -   3 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Warffum          3  2  1  0   7   6- 2
GRC Groningen      -     -   3 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -                            GRC Groningen    4  2  1  1   7  10- 6
Groninger Boys     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -                            Noordpool-UFC    2  2  0  0   6   6- 3
Nieuw Roden        -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 2   -                            De Fivel         3  2  0  1   6   8- 5
Noordpool-UFC      -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 1   -     -     -     -     -                            TEO              4  1  1  2   4   7- 9
Oosterparkers    2 - 1   -     -   0 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Groninger Boys   3  1  0  2   3   7- 9
Potetos            -     -   0 - 4   -     -   2 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -                            Nieuw Roden      3  1  0  2   3   3- 5
Stedum             -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -   -----   -     -     -     -                            Blauw Geel '15   3  1  0  2   3   5-12
TEO                -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -   3 - 3 -----   -     -     -                            Oosterparkers    4  1  0  3   3   3- 9
VVK                -     -     -     -   5 - 3   -     -     -     -   6 - 2   -   -----   -     -                            Potetos          4  1  0  3   3   3-13
Warffum            -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -     -     -   -----   -                            Stedum           3  0  1  2   1   7-12
ZEC                -   1 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -   -----                          ZEC              2  0  0  2   0   1- 6
  
5th class E
BATO             -----   -     -   6 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -                            Veendam 1894     3  3  0  0   9  15- 4
Damacota         3 - 3 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            SGV              4  3  0  1   9  17-11
Haren            0 - 4   -   -----   -     -     -     -   3 - 5   -     -     -     -     -     -                            VVS              4  3  0  1   9  13- 9
Harkstede          -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   1 - 1                          BATO             4  2  1  1   7  13- 7
Meedhuizen         -   2 - 1   -     -   -----   -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -                            Meedhuizen       4  2  1  1   7   9- 8
Muntendam          -     -     -     -     -   ----- 1 - 3   -     -     -     -     -     -     -                            Siddeburen       3  2  0  1   6   9- 9
Scheemda           -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 3   -     -     -     -     -                            Westerlee        4  2  0  2   6  10- 8         
SGV                -     -     -     -   3 - 4   -     -   -----   -     -   5 - 2   -     -     -                            ZNC              4  1  1  2   4   7-10
Siddeburen         -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 5   -     -     -     -                            SC Scheemda      2  1  0  1   3   5- 4
Veendam 1894       -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   8 - 0   -     -                            Haren            4  1  0  3   3  10-17
VVS                -     -   5 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 1   -                            Wagenborger Boys 3  0  2  1   2   5-13
Wagenborger Boys   -     -     -     -   1 - 1 4 - 4   -     -     -     -     -   -----   -     -                            Damacota         3  0  1  2   1   5- 7
Westerlee          -     -   3 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1                          Muntendam        3  0  1  2   1   7-10
ZNC                -     -     -     -     -   3 - 2   -   2 - 4   -     -     -     -     -   -----                          Harkstede        3  0  1  2   1   2-10
  
5th class F
Alcides          -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -                                  Udiros           4  4  0  0  12  26- 9
FC Assen           -   -----   -     -     -     -     -   9 - 0   -     -     -     -     -                                  MSC/Amslod       3  3  0  0   9  16- 1
Bargeres           -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 5   -     -                                  VVAK             3  2  1  0   7  10- 2
Erica '86          -     -     -   -----   -   2 - 2   -     -     -     -   2 - 6   -     -                                  Steenwijker Boys 4  2  1  1   7   6-11
MSC/Amslod         -     -     -     -   -----   -   6 - 0   -     -     -     -   4 - 1   -                                  Alcides          2  2  0  0   6   5- 2
NKVV               -     -     -     -     -   -----   -     -     -   8 - 3   -     -     -                                  NKVV             3  1  1  1   4  12-12
NWVV             2 - 3   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                                  VCG              3  1  0  2   3   9- 6
SETA               -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 3   -     -     -     -                                  FC Assen         3  1  0  2   3  12-10
Steenwijker Boys   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -   -----   -     -     -   1 - 1                                Erica '86        4  0  2  2   2   7-17
Tynaarlo           -     -     -   2 - 2 0 - 6   -     -     -     -   -----   -     -     -                                  Tynaarlo         3  0  1  2   1   5-16 
Udiros             -   8 - 3   -     -     -   7 - 2   -     -     -     -   -----   -     -                                  Bargeres         1  0  0  1   0   2- 5 
VCG                -     -     -     -     -     -     -     -   8 - 0   -     -   -----   -                                  SETA             2  0  0  2   0   1-12
VVAK               -   2 - 0   -   7 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----                                NWVV             3  0  0  3   0   3-11
    

Football on Sunday
==================
3rd Division
ADO '20          ----- 2 - 3   -     -   0 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0   -     -     -     -    Hercules          5  4  1  0  13  12- 2
Blauw Geel '38     -   -----   -   4 - 0 0 - 0   -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -    Blauw Geel '38    6  4  1  1  13  17- 8
DEM                -     -   -----   -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 6   -     -    OFC               5  3  1  1  10  10- 7
Dongen             -     -     -   -----   -   0 - 1   -   0 - 1   -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -    Groene Ster       5  3  1  1  10   9- 6
EVV                -     -     -     -   -----   -     -   0 - 5 1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -    OSS '20           6  3  1  2  10  10-11
Gemert             -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -   3 - 2 1 - 2  UNA               6  2  2  2   8  15- 9
Groene Ster        -     -     -     -     -   3 - 0 -----   -     -     -     -   1 - 0   -     -   1 - 1   -     -     -    Unitas            6  2  2  2   8  13- 8
Hercules           -     -     -     -     -   2 - 0   -   -----   -   2 - 2   -   2 - 0   -     -     -     -     -     -    Hollandia         5  2  1  2   7   6- 7
Hollandia        3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -    Westlandia        6  2  1  3   7  10-11
Hoogland           -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -   0 - 1   -     -     -     -    Gemert            6  2  1  3   7   6-10
HSC '21          1 - 1 1 - 4   -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -    JOS Watergraafsm. 6  2  1  3   7   4- 9
JOS/Watergraafsm.1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   0 - 4 2 - 1  Quick             5  1  3  1   6   9- 7
OFC                -     -     -     -     -     -   2 - 3   -   1 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 2  EVV               5  1  3  1   6   2- 6
OSS '20            -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -   1 - 3 -----   -   3 - 3   -     -    ADO '20           6  1  3  2   6   9- 8
Quick              -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -   1 - 3 -----   -     -     -    Dongen            6  2  0  4   6   5- 9
UNA                -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0 2 - 2   -   0 - 1   -     -     -   -----   -     -    Hoogland          5  1  2  2   5   8-11
Unitas             -   4 - 1 1 - 1   -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -    DEM               5  1  2  2   5   6-13
Westlandia         -     -   1 - 1 2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -   -----  HSC '21           6  0  2  4   2   5-14

Hoofdklasse A
Alcides          -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 2 2 - 3   -     -                RKVV Velsen       6  3  2  1  11  11- 3
Alphense Boys      -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -   3 - 0              Hoogeveen         6  3  1  2  10  12- 7
Be Quick 1887      -     -   -----   -   3 - 0   -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -   0 - 4   -                SJC               6  3  1  2  10  11- 7
Emmen              -   3 - 3   -   -----   -   0 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                RKZVC             6  3  1  2  10  11-12
HBS              0 - 1   -     -   4 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -                De Zouaven        6  3  1  2  10  10-11
Hoogeveen          -     -   0 - 3   -     -   ----- 6 - 0   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -                Alphense Boys     5  2  2  1   8  10- 7
Longa '30          -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -                LONGA '30         5  2  2  1   8   7-11
Purmersteijn       -     -     -     -     -   3 - 2   -   -----   -     -   0 - 0   -     -     -     -     -                HBS               6  2  2  2   8  10- 7
RKAVV              -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 3 3 - 0              Silvolde          5  2  1  2   7  11- 9
RKZVC              -     -     -     -   1 - 5   -     -   2 - 1 3 - 1 -----   -     -     -     -     -     -                Be Quick 1887     5  2  1  2   7   8- 7
SDO              3 - 1   -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 4              Alcides           5  2  0  3   6   6- 9
Silvolde           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2 ----- 2 - 3   -     -     -                TAC '90           5  1  2  2   5   9-12
SJC                -     -     -   1 - 1   -     -   1 - 2 3 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -                SDO               6  1  2  3   5   9-13
TAC '90            -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -   0 - 3   -   1 - 2   -   -----   -     -                Purmersteijn      4  1  1  2   4   4- 7
Velsen             -   1 - 1   -     -     -   0 - 1   -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   -----   -                RKAVV             3  1  0  2   3   4- 6
De Zouaven         -     -     -     -   0 - 0   -     -     -     -   4 - 1   -     -   2 - 1   -     -   -----              Emmen             5  0  3  2   3   8-13
  
Hoofdklasse B
AWC              -----   -   4 - 1   -     -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -                      SV Meerssen       6  4  2  0  14  11- 5
Baronie          8 - 0 -----   -     -   0 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                      Baronie           5  4  1  0  13  20- 0
EHC/Heuts          -   0 - 6 ----- 2 - 1   -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -     -                      AWC               5  3  1  1  10   9-10
Halsteren        1 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -     -   3 - 2                    Orion             4  3  0  1   9   7- 5
IFC                -     -     -     -   -----   -   0 - 2 5 - 1   -   4 - 2   -     -     -     -     -                      Halsteren         5  3  0  2   9  10- 6
Juliana '31        -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -   3 - 1   -     -     -     -     -     -                      OJC Rosmalen      5  2  2  1   8   9- 8
SV Meerssen        -     -   0 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0                    EHC               6  2  2  2   8   8-15
Minor              -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 2 1 - 3 2 - 2                    IFC               5  2  1  2   7   9- 6
Moerse Boys        -     -   2 - 2   -   1 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -   0 - 2   -                      Moerse Boys       6  2  1  3   7   9-12
OJC Rosmalen       -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 1 2 - 2 3 - 1   -                      UDI '19           5  2  0  3   6   7-10
Orion              -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -                      TOGB              5  1  2  2   5   7-11
Nuenen             -     -     -   0 - 2   -     -     -   1 - 1 3 - 5   -     -   -----   -     -     -                      VOC               6  1  1  4   4   7-12
TOGB               -   0 - 4   -     -     -     -   3 - 3   -     -     -   0 - 1   -   -----   -     -                      Juliana '31       2  1  0  1   3   4- 3
UDI '19          0 - 3   -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -                      Minor             6  0  2  4   2   9-16
VOC                -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   2 - 0   -   1 - 3   -     -     -   -----                    Nuenen            5  0  1  4   1   6-13


District West I
1st class A
AFC '34          -----   -     -     -     -     -     -   1 - 2 3 - 5   -     -     -     -     -                            Kampong           4  4  0  0  12  10- 4 
AGB                -   -----   -     -   1 - 2   -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Kolping Boys      4  3  0  1   9  13- 6
Assendelft         -     -   -----   -   0 - 7   -     -     -     -     -     -     -   0 - 0   -                            Hillegom sv       4  3  0  1   9  10-11
DSOV               -     -     -   -----   -   3 - 4   -   0 - 2   -     -     -     -     -     -                            Hoofddorp         4  2  1  1   7   6- 5
Fortuna Wormerv.   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 3   -     -   0 - 3   -                            AFC '34           4  2  0  2   6  12- 9
Hillegom         1 - 5   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 2                          Fortuna Wormerv.  4  2  0  2   6  10- 7
Hoofddorp          -     -   2 - 1   -     -   1 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -                            FC Uitgeest       4  2  0  2   6  11- 9
Kampong            -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -     -   3 - 2                          SDZ               3  1  2  0   5   3- 0
Kolping Boys       -     -     -   6 - 0   -     -     -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -                            ROAC              2  1  1  0   4   1- 0
Legmeervogels      -     -     -   0 - 0   -     -   1 - 2   -     -   -----   -     -     -     -                            Legmeervogels     4  1  1  2   4   4- 4
LSVV             1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            AGB               3  0  1  2   1   3- 5
ROAC               -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -   -----   -     -                            Assendelft        3  0  1  2   1   1- 9
SDZ                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 0 -----   -                            DSOV              4  0  1  3   1   3-12
FC Uitgeest        -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2   -     -   -----                          LSVV              3  0  0  3   0   3- 9
       
2nd class A
FC Den Helder    ----- 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -                            IVV               4  4  0  0  12  11- 2
HSV                -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -   3 - 1                          HSV               4  4  0  0  12   8- 3
IVV                -     -   -----   -     -     -     -   5 - 0   -     -     -     -   3 - 1   -                            JVC               4  3  0  1   9  13- 4
JVC                -     -   0 - 1 -----   -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            VIOS W            4  3  0  1   9   8- 4
De Kennemers       -     -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            West Frisia       4  2  1  1   7   6- 4
KFC              4 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 0                          KFC               3  2  0  1   6   8- 3
Kleine Sluis       -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 0   -     -                            Spirit '30        4  1  2  1   5   6- 6
SV Spartanen       -     -     -   1 - 5   -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -                            Kleine Sluis      3  1  0  2   3   2- 4
Spirit '30         -     -     -     -   0 - 0   -     -     -   -----   -     -     -   1 - 1   -                            Vitesse '22       4  1  0  3   3   5- 6
SVW '27          1 - 0   -     -   1 - 5   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            SVW '27           4  1  0  3   3   6-12
VIOS W             -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 2 ----- 2 - 1   -     -                            ZAP               4  1  0  3   3   6-12
Vitesse '22        -   1 - 2   -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -                            SV Spartanen      4  1  0  3   3   4-14
West Frisia        -     -     -     -     -     -   1 - 0 3 - 0   -     -     -     -   -----   -                            De Kennemers      2  0  1  1   1   1- 2
ZAP                -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 4 3 - 2   -     -     -   -----                          FC Den Helder     4  0  0  4   0   1- 9
       
2nd class B
DCG              -----   -     -   2 - 3   -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -                            PVCV              4  3  1  0  10   7- 2
DWS                -   ----- 2 - 2   -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            DCG               4  3  0  1   9  16- 9
Hooglanderveen     -     -   -----   -   2 - 1 0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            Pancratius        4  3  0  1   9  11- 5
FC Jeugd           -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -                            De Meer           4  3  0  1   9   6- 4
KDO                -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   3 - 0                          Nieuw Utrecht     4  2  0  2   6   8- 9
De Meer            -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 0 2 - 1   -                            KDO               4  1  2  1   5   6- 4
Nieuw Utrecht    2 - 3   -     -   3 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            VVIJ              4  1  2  1   5   6- 4
Pancratius         -   3 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -   4 - 0   -     -     -                            FC Jeugd          3  1  1  1   4   5- 6
PVCV               -     -     -     -     -   3 - 0   -     -   ----- 2 - 1   -     -     -     -                            RODA '23          4  1  1  2   4   7- 6
Roda '23           -     -     -     -     -     -   4 - 1 1 - 2   -   -----   -     -     -     -                            DWS               4  1  1  2   4   9-10
SO Soest           -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 0   -                            Hooglanderveen    4  1  1  2   4   5- 6
Theole             -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -   2 - 1 -----   -     -                            SO Soest          4  1  1  2   4   3- 7
VVIJ               -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   4 - 1 -----   -                            Theole            4  1  0  3   3   3- 9
FC Weesp         2 - 8 3 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          FC Weesp          3  0  0  3   0   5-16
       
3rd class A
Always Forward   -----   -     -     -   3 - 4 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            VVS 46            4  3  1  0  10  16- 7
De Blokkers        -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            De Blokkers       4  3  1  0  10  10- 6
Con Zelo           -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 8   -   0 - 1   -                            DWOW              4  3  0  1   9  12- 6
DWOW               -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -   3 - 0                          Westfriezen       4  3  0  1   9  11- 7
Grasshoppers       -     -     -     -   -----   -     -   3 - 0   -     -     -     -     -   0 - 0                          Grasshoppers      4  2  2  0   8   8- 4
Hauwert '65        -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -                            Winkel            4  1  2  1   5   3- 4
Hollandia T        -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 2 2 - 0   -     -     -     -                            VVW               3  1  1  1   4   4- 3
KGB              2 - 5   -     -   3 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Always Forward    4  1  1  2   4  10-11
Medemblik          -   2 - 3   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            KGB               4  1  1  2   4   6-10
SEW                -     -     -   3 - 6   -     -     -     -     -   -----   -     -   5 - 1   -                            Medemblik         3  1  0  2   3   5- 8
VVS '46            -   2 - 2   -     -     -     -   4 - 3   -     -     -   -----   -     -     -                            SEW               4  1  0  3   3   9-11
VVW                -     -     -     -   1 - 1   -   3 - 0   -     -     -     -   -----   -     -                            Hollandia T       4  1  0  3   3   5- 9
Westfriezen      4 - 1   -     -     -     -     -     -     -   5 - 1   -     -     -  -----    -                            Hauwert '65       3  0  1  2   1   2- 5
Winkel             -     -     -     -     -   2 - 0   -   1 - 1   -     -     -     -     -  -----                           Con Zelo          3  0  0  3   0   2-12
       
3rd class B
VV Bergen        -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 3 2 - 4   -     -     -     -                            Saenden           3  3  0  0   9   7- 2
Egmondia           -   ----- 3 - 3 2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            WSV '30           4  3  0  1   9   8- 2
Hercules Z.        -     -   -----   -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -                            Egmondia          4  2  2  0   8   9- 6
Hugo Boys          -     -     -   -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   0 - 2                          Hercules Z.       3  2  1  0   7   7- 3
Koedijk            -   1 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -                            De Rijp           4  2  1  1   7  11- 6
KSV                -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 4   -     -     -     -     -                            Limmen            4  2  1  1   7   7- 4
Limmen             -     -   0 - 2   -     -   3 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -                            Meervogels '31    3  2  0  1   6   9- 2
Meervogels '31     -     -     -   7 - 0   -     -     -   -----   -     -   2 - 0   -     -     -                            Koedijk           4  2  0  2   6   5- 7
De Rijp            -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   -----   -     -     -   2 - 2   -                            Sport. Krommenie  3  1  1  1   4   2- 3
Saenden            -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -   1 - 0                          SVA               2  1  0  1   3   4- 2
Sport. Krommenie   -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 0   -                            Vrone             3  0  1  2   1   2- 6
SVA              4 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Hugo Boys         4  0  1  3   1   2-12
Vrone              -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -     -   -----   -                            KSV               3  0  0  3   0   1-10
WSV '30          3 - 1   -     -     -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----                          VV Bergen         4  0  0  4   0   5-14
       
3rd class C
Alliance '22     -----   -     -     -   0 - 2   -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -                            ZSGOWMS           4  4  0  0  12  18- 0
SV Beemster        -   -----   -   1 - 3   -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -     -                            Sport. Martinus   4  3  1  0  10  13- 6
JOGA Fortius     1 - 5   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 4   -                            Nieuw West United 3  3  0  0   9  11- 4
Ilpendam           -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 5 1 - 1   -     -                            VSV               4  3  0  1   9  16- 4
Nieuw West United  -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2                          Swift             4  2  1  1   7  17- 9
Purmerend          -     -     -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -   0 - 2   -     -     -                            RCH               4  2  1  1   7   7- 8
RCH                -     -     -   2 - 1   -     -   ----- 2 - 1   -     -     -     -     -     -                            Zwanenburg        4  2  0  2   6  11-14
Spaarnwoude        -     -     -     -   2 - 4   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Purmerend         3  1  1  1   4   6- 5 
Sport. Martinus    -     -     -     -     -   3 - 3   -     -   ----- 3 - 2   -     -     -     -                            Alliance '22      4  1  1  2   4   8- 8
Swift              -   8 - 0   -     -     -     -   3 - 3   -     -   -----   -     -     -     -                            Ilpendam          4  1  1  2   4   5- 9
VSV                -   6 - 0   -     -     -     -     -     -     -   3 - 4 -----   -     -     -                            VVH Velserbroek   4  0  2  2   2   5-10
VVH Velserbroek  2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 4                          Spaarnwoude       3  0  0  3   0   3-11
ZSGOWMS            -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0 -----   -                            JOGA Fortius      3  0  0  3   0   2-14
Zwanenburg         -     -   5 - 1   -     -     -     -   5 - 0   -     -     -     -   0 - 6 -----                          SV Beemster       4  0  0  4   0   1-21
       
3rd class D
FC Abcoude       -----   -     -     -     -     -   5 - 0   -     -     -     -     -   3 - 2   -                            FC Abcoude        4  4  0  0  12  18- 3
Amsvorde         1 - 7 -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            Vreeswijk         4  4  0  0  12  17- 6
APWC               -     -   -----   -   7 - 1 2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            's-Graveland      4  3  1  0  10   7- 3
's-Graveland       -     -     -   -----   -   2 - 1   -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            Ouderkerk         4  2  1  1   7   8- 5
HDS              0 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 8   -     -                            Sporting '70      4  1  3  0   6   7- 4
Ouderkerk          -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 1   -     -   3 - 0                          PVC               4  1  2  1   5   4- 8
PVC                -     -   1 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 2                          AFC Quick 1890    3  1  1  1   4   3- 4 
AFC Quick 1890     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 0   -     -     -                            APWC              3  1  0  2   3   9- 5 
Rievierwijkers     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Zwaluwen Utr.'11  4  0  3  1   3   4- 7
Roda '46           -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -   -----   -     -     -     -                            Amsvorde          4  1  0  3   3   5-15
Sporting '70       -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2   -                            Rivierwijkers     2  0  1  1   1   1- 3
Vreeswijk          -   3 - 1   -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -   -----   -     -                            Roda '46          3  0  1  2   1   3- 5
VVZA               -     -     -     -     -     -     -   0 - 2   -     -     -   1 - 2 -----   -                            VVZA              4  0  1  3   1   5- 9
Zwaluwen Utr.'11   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----                          HDS               3  0  0  3   0   4-18
   
4th class A
Alcmaria Victrix -----   -     -   12- 0   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -                            Zeevogels         4  3  1  0  10  20- 4
Alkmaarsche Boys   -   -----   -     -     -     -     -   3 - 4   -     -   5 - 1   -     -     -                            Oosterend         4  3  1  0  10  20- 7 
Dirkshorn          -     -   -----   -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 7                          Succes            4  3  1  0  10   8- 4
Duinrans S.        -     -     -   -----   -     -   2 - 2   -     -   0 - 2   -     -     -     -                            Alcmaria Victrix  4  3  0  1   9  20- 5
Geel Zwart '30     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2                          Alkmaarsche Boys  3  2  0  1   6  19- 7
De Koog          1 - 4   -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            Schagen United    3  2  0  1   6   9- 8
Oosterend          -     -     -     -     -     -   -----   -   5 - 4   -     -   11- 0   -     -                            Geel Zwart '30    3  1  2  0   5   6- 4
Schagen United     -     -   3 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Sint Boys         4  1  1  2   4  12-16
Sint Boys          -     -     -     -   1 - 1   -     -     -   -----   -     -     -   7 - 3   -                            Duinrand S        4  1  1  2   4   5-16
Succes             -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   ----- 1 - 0   -     -     -                            Texel '94         4  1  0  3   3   6- 9
Texel '94          -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 0   -     -                            Vesdo             4  1  0  3   3   4-19
Vesdo            1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -                            De Koog           3  0  1  2   1   4- 8
VZV                -   2 -11   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Dirkshorn         3  0  0  3   0   2-13
Zeevogels          -     -     -     -     -     -     -   4 - 2 7 - 0   -     -     -     -   -----                          VZV               3  0  0  3   0   6-21 
   
4th class B
Apollo '68       -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -                            RCZ               4  3  1  0  10  13- 4
Dynamo             -   ----- 9 - 2   -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -                            Rood-Wit Zaanst.  4  3  1  0  10  12- 9
Graftdijk          -     -   -----   -     -   0 - 2   -   2 - 3   -     -     -     -     -     -                            Sporting S        4  3  0  1   9  18- 3
Knollendam         -     -     -   -----   -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -   0 - 0                          Dynamo            4  3  0  1   9  18- 6
De Meteoor         -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 5   -   2 - 2   -     -                            Victoria O.       4  3  0  1   9   8- 3
Purmerland         -   1 - 5   -   0 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            SSV               4  2  1  1   7  10- 8
RCZ                -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 3   -     -     -     -   5 - 0   -                            Westzaan          4  2  1  1   7   9- 7
Rood Wit Zaanst.   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -   4 - 3                          De Meteoor        3  1  1  1   4   7- 7
Sporting S       5 - 0   -     -   6 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Zaandijk          4  1  1  2   4   7- 9
SSV                -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 4   -   2 - 0   -                            Knollendam        4  1  1  2   4   2- 8
Victoria O.      2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 0   -     -                            Purmerland        4  1  0  3   3   6-12
Westzaan           -     -     -     -     -   5 - 3   -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -                            Apollo 68         3  0  1  2   1   2- 9
De Wherevogels     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -   1 - 6   -     -     -   -----   -                            Graftdijk         4  0  0  4   0   6-18
Zaandijk           -   0 - 3 4 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          De Wherevogels    4  0  0  4   0   1-16
   
4th class C
Berkhout         -----   -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -                            DWB               4  4  0  0  12  18- 4               
DWB                -   -----   -     -     -     -     -     -     -   8 - 2   -   3 - 0   -     -                            St. George        4  4  0  0  12  15- 5
Flevo              -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -     -                            RKEDO             3  3  0  0   9  10- 2
HSV Sport 1889     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 0                          Strandvogels      4  3  0  1   9   5- 3
Kwiek '78        2 - 1   -   2 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            HSV Sport 1889    3  2  0  1   6   8- 3
MOC                -     -   0 - 3   -     -   -----   -   1 - 4   -     -     -     -     -     -                            Kwiek '78         3  2  0  1   6   5- 5
Oosthuizen         -   2 - 3   -   1 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Woudia            4  2  0  2   6   5- 7
RKEDO              -     -     -     -   3 - 1   -     -   -----   -     -     -     -   3 - 0   -                            Oosthuizen        4  1  1  2   4   6- 7
St. George         -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 5 - 1   -     -     -   3 - 1                          Flevo             3  1  0  2   3   4- 3
Sporting Andijk    -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -   -----   -   3 - 1   -     -                            Sporting Andijk   4  1  0  3   3   8-17
Strandvogels       -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   -----   -   1 - 0   -                            Zwaagdijk         4  1  0  3   3   4-14
De Valken          -     -     -     -     -     -   1 - 1   -   2 - 5   -     -   -----   -     -                            Berkhout          4  0  1  3   1   5- 8
Woudia             -     -     -     -     -   2 - 1 3 - 2   -     -     -     -     -   -----   -                            MOC               4  0  1  3   1   3-10
Zwaagdijk        3 - 2 0 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          De Valken         4  0  1  3   1   4-12
   
4th class D
Atl.CL.Amsterdam -----   -     -     -     -     -   4 - 4 2 - 0   -     -     -     -     -     -                            DSS               4  3  1  0  10  14- 5
BSM                -   -----   -   0 - 0   -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            Eendracht '82     4  3  1  0  10   6- 0
DSS                -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -   4 - 3                          VVA/Spartaan      4  3  0  1   9  15- 6
Eendracht '82      -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 0   -     -   2 - 0   -                            BSM               4  2  2  0   8  12- 4
SV Erasmus       3 - 4   -   1 - 7   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Atl.Cl.Amsterdam  3  2  1  0   7  10- 7
Geel Wit '20       -     -     -     -     -   -----   -   3 - 1   -     -     -     -   1 - 7   -                            Olympia Haarlem   3  2  0  1   6   8- 6
Heemstede          -     -   1 - 1   -     -     -   -----   -   2 - 6   -     -     -     -     -                            Zuid West DH      3  1  1  1   4   9- 7
HYS                -   3 - 7   -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -     -     -                            Sloterdijk        4  1  1  2   4   6- 9 
Olympia H          -     -     -   0 - 3   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Geel Wit '20      4  1  1  2   4   7-15
Onze Gezellen      -     -     -     -     -     -   0 - 0   -     -   -----   -     -     -   2 - 2                          Onze Gezellen     4  0  3  1   3   4- 5
Sloterdijk         -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -   2 - 2 -----   -     -     -                            Heemstede         4  0  3  1   3   7-11
VCS                -   1 - 1   -     -     -   3 - 3   -     -     -     -     -   -----   -     -                            VCS               3  0  2  1   2   7- 8
VVA/Spartaan       -     -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -   4 - 3 -----   -                            HYS               4  0  0  4   0   5-14
Zuid West DH       -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -   -----                          sv Erasmus        4  0  0  4   0   5-18
   
4th class E
Ankaraspor       -----   -     -     -   8 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 3                          't Goy            4  4  0  0  12  21- 7
VVU/Ardahanspor    -   -----   -     -   6 - 2   -     -     -     -     -   1 - 5   -     -     -                            WV-HEDW           4  4  0  0  12  14- 7
ASV Arsenal      6 - 3   -   -----   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -                            GeuzenMiddenmeer  4  3  0  1   9  14- 5
CTO '70            -   6 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -                            Kismet            4  3  0  1   9  15- 7
Geinburgia         -     -     -     -   -----   -   1 - 6   -     -     -     -     -   4 - 0   -                            TABA              4  3  0  1   9  13- 9
GeuzenMiddenm.     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   4 - 1   -     -     -   2 - 3                          TOG               4  2  0  2   6  14- 9
t Goy              -     -   6 - 3 6 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            CTO '70           4  2  0  2   6  12-10
JSV Nieuwegein     -     -     -     -     -   0 - 6   -   ----- 3 - 5   -     -     -     -     -                            ASV Arsenal       4  1  1  2   4  13-18
Kismet           6 - 0   -     -     -     -   1 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -                            Schalkwijk        4  1  0  3   3  11-12
Schalkwijk         -     -   7 - 2   -     -     -     -     -   2-  3 -----   -     -     -     -                            FC Ankaraspor     4  1  0  3   3  13-16
TABA               -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 3   -     -                            VVU Ardahanspor   4  1  0  3   3  13-16
TOG                -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -   3 - 1   -   -----   -     -                            Waterwijk         4  1  0  3   3   4-16
Waterwijk        3 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 7 -----   -                            Geinburgia        4  1  0  3   3   8-21
WV-HEDW            -     -     -     -     -     -     -   5 - 1   -     -   3 - 2   -     -   -----                          JSV Nieuwegein    4  0  1  3   1   6-18
   
5th class A
AGSV             -----   -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -   0 - 7                          DESS              4  4  0  0  12  16- 6
ALC              8 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            WBSV              3  3  0  0   9   8- 1 
Callantsoog      4 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -                            ALC               3  2  1  0   7  14- 5
DESS               -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 3                          Callantsoog       4  2  1  1   7  11- 8
Kaagvogels         -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 3 1 - 2   -     -                            Nieuwe Niedorp    4  2  1  1   7  10- 8 
Nieuwe Niedorp     -   4 - 4   -   1 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Oudesluis         3  2  0  1   6   5- 4
Oudesluis          -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Zeemacht          4  2  0  2   6  15-10
Petten             -     -   3 - 3   -     -     -   0 - 3 -----   -     -     -     -     -     -                            Wiron             4  2  0  2   6   7- 9 
WBSV               -     -     -     -     -     -   4 - 0   -   -----   -   3 - 1   -     -     -                            Petten            4  1  1  2   4   6- 8 
Wieringerwaard     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   4 - 2   -                            Kaagvogels        3  1  0  2   3   5- 6         
Wiron              -     -     -   1 - 4   -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -     -                            Wieringerwaard    4  1  0  3   3  10-12
WMC                -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -     -   ----- 1 - 2   -                            WMC               4  1  0  3   3   3- 6 
ZDH                -     -     -     -   1 - 3   -     -   0 - 2   -     -     -     -   -----   -                            ZDH               4  1  0  3   3   5-10
Zeemacht           -     -     -     -     -   0 - 1   -     -     -   5 - 3   -     -     -   -----                          AGSV              4  0  0  4   0   1-23
   
5th class B
Allen Weerbaar   -----   -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -   1 - 2                                      De Volewijckers   4  4  0  0  12  31- 7
Badhoevedorp       -   -----   -     -     -     -   4 - 4   -     -     -   3 - 4   -                                        DRC               4  3  0  1   9  14- 6
Blauw-Wit Beursb.0 - 1   -   -----   -   5 - 0   -     -     -     -     -     -     -                                        SMVC Fair Play    3  2  1  0   7  15- 0
DRC                -     -   3 - 2 -----   -     -     -   2 - 3   -     -     -     -                                        OSC               2  2  0  0   6   8- 3
Forza Almere       -     -     -   1 - 4 -----   -     -     -     -   2 - 8   -     -                                        Blauw-Wit Beursb. 4  2  0  2   6   9- 5
Germaan/de Eland   -   1 - 4   -     -     -   -----   -     -     -   2 - 4   -     -                                        Nautilus          4  1  2  1   5   8-12
Nautilus           -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 0   -   2 - 1   -                                        VSC               3  1  1  1   4   6- 6
OSC              5 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                                        Allen Weerbaar    4  1  1  2   4   5- 9
SMVC Fair Play     -   12- 0   -     -     -   3 - 0   -     -   -----   -     -     -                                        Badhoevedorp      4  1  1  2   4  11-21
De Volewijckers    -     -     -     -     -     -   7 - 2   -     -   -----   -   12- 1                                      AFC IJburg        4  1  0  3   3   4-20
VSC                -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -                                        Germaan/De Eland  4  0  1  3   1   4-12
IJburg             -     -   1 - 2 0 - 5   -     -     -     -     -     -     -   -----                                      Forza Almere      4  0  1  3   1   5-19
 

District West II
1st class B
FC Boshuizen     ----- 1 - 1   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            Hillegersberg     4  3  1  0  10  14-10
Den Hoorn          -   ----- 2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -                            CVV Zwervers      4  2  1  1   7   9- 6 
DHC              1 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1                          DOSKO             4  2  1  1   7   8- 6  
DOSKO              -     -     -   ----- 2 - 4   -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -                            Sarto             4  2  1  1   7   8- 6
Hillegersberg      -     -     -     -   -----   -     -   4 - 3   -     -     -     -   2 - 1   -                            Den Hoorn         3  1  2  0   5   6- 5 
Olympia            -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 2   -     -     -     -   1 - 1                          FC Boshuizen      4  1  2  1   5   6- 6
ONA                -     -     -     -   4 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            DHC               4  1  2  1   5   8- 9 
Rood Wit W         -     -     -     -     -   3 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -                            Rood-Wit W        3  1  1  1   4   8- 7 
Sarto              -     -   2 - 2   -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -     -                            SC 't Zand        3  1  1  1   4   4- 3  
Spartaan '20       -     -     -     -     -     -   5 - 0 2 - 2   -   -----   -     -     -     -                            Spartaan '20      4  1  1  2   4   9- 8 
Unitas '30         -     -     -   0 - 2   -     -     -     -   3 - 1   -   -----   -     -     -                            VUC               2  1  0  1   3   3- 2 
VUC                -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -     -     -   -----   -     -                            Unitas '30        4  1  0  3   3   7-10
SC 't Zand         -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0 -----   -                            Olympia           4  0  2  2   2   3- 7
CVV Zwervers     3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 2   -     -   -----                          ONA               3  0  1  2   1   4-12 
 
2nd class C
Altior           -----   -   1 - 4   -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            RKDEO             4  2  2  0   8   8- 5
ASC                -   ----- 1 - 2 0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DOSR              3  2  1  0   7   8- 3
Bloemendaal        -     -   -----   -     -     -   3 - 5   -     -   2 - 3   -     -     -     -                            DIOS              4  2  1  1   7  11- 8
DIOS               -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 3   -   2 - 3                          Laakkwartier      4  2  1  1   7   8- 7
DOSR               -     -     -     -   -----   -     -   4 - 0   -     -   2 - 2   -     -     -                            HBC               2  2  0  0   6   6- 3
Foreholte        4 - 1   -     -   2 - 5   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Wilhelmus         3  2  0  1   6   8- 4
HBC                -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -                            Bloemendaal       4  2  0  2   6  11-10
HMSH             1 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            HVV               3  1  1  1   4   2- 2 
HVV                -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 1   -   1 - 0   -                            Teylingen         3  1  1  1   4   1- 1
Laakkwartier       -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 1                          Foreholte         4  1  1  2   4   7- 8
RKDEO              -     -     -     -     -   2 - 1   -   3 - 1   -     -   -----   -     -     -                            ASC               4  1  0  3   3   3- 8
Schoten            -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   ----- 0 - 1   -                            Schoten           3  0  2  1   2   5- 6
Teylingen          -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -                            HMSH              3  0  1  2   1   2- 8
Wilhelmus          -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Altior            4  0  1  3   1   4-11
 
2nd class D
Antibarbari      -----         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Wippolder         4  4  0  0  12  14- 2
Coal               -   ----- 2 - 0 1 - 6   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            VFC               4  3  0  1   9  13- 4
Concordia          -     -   -----   -     -   2 - 0 5 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            DONK              4  2  1  1   7  16- 5
DONK               -     -     -   ----- 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   8 - 1   -                            Groeneweg         3  2  0  1   6   8- 4
ESTO             3 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Coal              3  2  0  1   6   9- 6
Excelsior '20    3 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 4   -     -                            RVC  '33          3  2  0  1   6   7- 6
Full Speed         -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   5 - 6                          Concordia         4  2  0  2   6   8- 7
Groeneweg          -     -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 0 2 - 4   -     -     -     -                            Excelsior '20     4  2  0  2   6   6- 8
Meeuwenplaat       -   0 - 5   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            ESTO              3  1  1  1   4   4- 6
RVC '33            -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 3   -     -     -                            IJsselmonde       3  1  0  2   3   7-12
VFC                -     -     -   2 - 1   -     -     -   0 - 2   -     -   -----   -     -     -                            Antibarbari       2  0  0  2   0   3- 6
SV Wippolder       -     -   2 - 1   -   3 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Full Speed        2  0  0  2   0   7-11
XerxesDZB          -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2 0 - 8   -   -----   -                            Meeuwenplaat      2  0  0  2   0   0- 9
IJsselmonde        -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -   0 - 5   -   -----                          XerxesDZB         3  0  0  3   0   2-18
 
3rd class A
FC Aalsmeer      ----- 2 - 0   -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            WVC               4  3  0  1   9   6- 5
Alphen             -   -----   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -   4 - 2   -     -     -                            FC Aalsmeer       4  2  1  1   7   6- 2 
DHL              0 - 0   -   -----   -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -                            RKDES             4  2  1  1   7   8- 6
Madestein          -     -     -   -----   -     -     -     -   4 - 0   -     -   3 - 4   -     -                            Voorschoten '97   4  2  1  1   7  10- 9
Nicolaas Boys      -     -     -     -   -----   -     -   4 - 2   -     -     -     -     -     -                            Stompwijk '92     3  2  0  1   6   6- 3
ODB                -     -   3 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            SVH               3  2  0  1   6   9- 7
RKDES              -     -     -     -   2 - 3   -   -----   -     -   3 - 1   -     -     -     -                            Nicolaas Boys     3  2  0  1   6   7- 5 
SEP                -     -     -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -   6 - 2   -                            DHL               4  1  2  1   5   5- 5
Sporting Leiden    -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 3   -     -                            SEP               4  1  1  2   4   9- 8
Stompwijk '92    1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   4 - 0                          ODB               2  1  0  1   3   5- 3
SVH                -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Alphen            3  1  0  2   3   5- 6
Voorschoten '97    -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   2 - 5 -----   -     -                            WIK               3  1  0  2   3   6-12 
WIK                -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 4                          Madestein         4  1  0  3   3   9-10
WVC                -     -     -     -   1 - 0   -     -   1 - 0   -     -     -     -     -   -----                          Sporting Leiden   3  0  0  3   0   1-11
 
3rd class B
SV Charlois      ----- 2 - 0   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            Charlois          4  3  1  0  10   9- 5
FC Dordrecht am.   -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   0 - 3                          SC Gastel         4  3  0  1   9  10- 2
Dubbeldam          -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Dubbeldam         3  2  1  0   7   8- 5
SC Emma            -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Slikkerveer       4  2  1  1   7   7- 6
SC Gastel          -     -     -   4 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -                            HOV/DJSCR         4  2  1  1   7   6- 5
GSC/ODS          1 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Virtus            2  2  0  0   6   5- 0
HOVDJSCR           -     -     -     -     -   1 - 0 ----- 2 - 1   -     -     -     -     -     -                            RCD               3  2  0  1   6   8- 5
HWD                -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 3 0 - 2   -     -     -                            Kethel Spaland    3  1  1  1   4   7- 3
Kethel Spaland     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 1   -   6 - 0   -                            SC Emma           3  1  1  1   4   5- 7 
RCD              2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Steeds Hooger     3  1  0  2   3   7-10
Slikkerveer        -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -                            GSC/ODS           2  0  0  2   0   1- 3
Steeds Hooger      -     -   4 - 6   -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -                            FC Dordrecht am.  3  0  0  3   0   2- 8
Taurus             -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            HWD               3  0  0  3   0   1- 7
Virtus             -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -   -----                          Taurus            3  0  0  3   0   2-12
 

District South I
1st class C
Alverna          -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0   -     -                            NEC               4  2  2  0   8  10- 2
Berghem Sport      -   ----- 1 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Leones            4  2  1  1   6  13- 9 -1 p
Best Vooruit       -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 3   -     -     -     -     -                            EFC               4  1  2  1   5   8- 8
Brabantia          -     -     -   ----- 3 - 3   -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -                            Rhode/v Stiph.Bw. 4  1  2  1   5   5- 7
EFC                -     -     -     -   -----   -   2 - 1   -     -     -   2 - 3   -     -     -                            Alverna           2  1  1  0   4   4- 0
FC Eindhoven AV    -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 2   -     -     -     -   4 - 1                          HVCH              2  1  1  0   4   4- 2
Erp                -     -     -   3 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Best Vooruit      3  1  2  0   4  13- 9 -1 p
HVCH               -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 2                          Nemelaer          3  1  1  1   4   6- 9 
Leones             -   8 - 3   -     -     -     -     -   0 - 2 -----   -     -     -     -     -                            FC Eindhoven AV   4  1  1  2   4   8- 8
NEC                -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 1 1 - 1   -                            Woezik            4  0  3  1   3   8-11
Nemelaer           -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -   0 - 4 -----   -     -     -                            SV TOP            2  0  2  0   2   3- 3
Rhode/v Stiph.Bw.  -     -     -     -   1 - 1 3 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -                            Erp               3  0  2  1   2   7- 8
SV TOP             -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -                            Brabantia         3  0  2  1   2   6-10
Woezik           0 - 0   -   5 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Berghem Sport     2  0  0  2   0   4-13
                                                                                                                         
2nd class E
Bavel            -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2   -   3 - 2                          Bavel             4  4  0  0  12  14- 7       
Beek Vooruit     1 - 3 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 5   -                            Rijen             4  3  1  0  10   9- 3
Cluzona            -     -   -----   -     -     -     -     -     -   6 - 2 1 - 1   -     -     -                            Kruisland         4  3  0  1   9   8- 5
JEKA               -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -                            VOAB              4  2  2  0   8  14- 8
Kruisland          -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 2 4 - 1   -     -                            RBC               4  2  0  2   6  12- 7
Madese Boys        -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2   -     -     -     -     -   2 - 2                          Cluzona           4  1  2  1   5   9- 7
RBC              2 - 3   -     -     -     -   4 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -                            WSC               3  1  1  1   4   6- 5
Roosendaal         -     -     -     -   0 - 1   -   2 - 5 -----   -     -     -     -     -     -                            Beek Vooruit      4  1  1  2   4   9-13
Rijen              -   4 - 1   -     -     -     -   2 - 1   -   -----   -     -     -     -     -                            Roosendaal        3  1  0  2   3   4- 7
FC Tilburg         -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            TSC               4  0  3  1   3   5- 6
TSC                -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 0   -   -----   -   2 - 2   -                            Madese Boys       4  0  2  2   2   4- 9
Uno Animo          -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -                            Uno Animo         3  0  1  2   1   4-10
VOAB               -     -   3 - 1 4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            JEKA              3  0  1  2   1   2- 8
WSC                -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          FC Tilburg        2  0  0  2   0   3- 8
                                                                                                                         
2nd class F
CHC              -----   -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Emplina           4  4  0  0  12  11- 3
DAW                -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            SVSSS             4  3  0  1   9  12- 6
Emplina            -     -   -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Real Lunet        3  2  1  0   7   8- 6
EVVC               -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 1 1 - 2   -                            Helvoirt          4  2  1  1   7   9- 8
Heeswijk           -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 3 2 - 3   -     -     -     -                            Volharding        3  2  0  1   6   5- 5
Helvoirt           -   3 - 2   -   0 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            EVVC              4  1  2  1   5   5- 5
Olympia '18        -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   6 - 1   -     -     -                            Vianen Vooruit    3  1  1  1   4   3- 4
Prinses Irene      -   0 - 1   -     -   2 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Prinses Irene     4  1  1  2   4   5- 7
Real Lunet         -     -     -     -     -   4 - 3   -     -   -----   -     -     -     -   1 - 1                          Olympia '18       2  1  0  1   3   7- 3 
SVSSS              -     -     -     -     -   2 - 3   -   3 - 0   -   -----   -     -     -     -                            CHC               2  1  0  1   3   5- 5
Venhorst         1 - 4   -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            DAW Schaijk       2  1  0  1   3   3- 3
Vianen Vooruit     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -                            Volkel            3  0  1  2   1   3- 8
Holharding         -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -   -----   -                            Heeswijk          4  0  1  3   1   7-10
Volkel             -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -   1 - 4   -     -     -   -----                          Venhorst          4  0  0  4   0   5-15
   
3rd class A
Clinge           ----- 4 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Zundert           4  4  0  0  12  11- 4
DSE                -   ----- 2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 2   -                            Clinge            3  3  0  0   9  11- 3
RKSV Groen Wit     -     -   -----   -     -     -     -     -   5 - 0 3 - 3   -     -     -     -                            Schijf            3  1  2  0   5   4- 3
Hoeven           0 - 3   -     -   ----- 2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            HVV '24           4  1  2  1   5   7- 4 
HVV '24            -     -     -     -   ----- 4 - 0 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Victoria '03      4  1  2  1   5   7- 4
Pohilippine      1 - 4   -     -     -     -   ----- 2 - 3   -     -     -     -     -     -     -                            Terneuzen         2  1  1  0   4   5- 1
Schijf             -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   0 - 0   -     -                            Hoeven            3  1  1  1   4   6- 7
Sprundel           -     -     -     -   1 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            DSE               4  1  1  2   4   9-11
Steen              -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   4 - 1 1 - 3                          Sprundel          2  1  0  1   3   1- 5
Terneuzen          -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 5 - 1 0 - 0   -     -                            Steen             3  1  0  2   3   5- 9
UVV '40            -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Philippine        4  1  0  3   3   7-13
Victoria '03       -     -     -     -     -   2 - 4   -   5 - 0   -     -     -   -----   -     -                            RKSV Groen Wit    2  1  1  0   2   7- 2 -2 p
VVR                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2                          VVR               3  0  0  3   0   4- 9 
Zundert            -   3 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -   -----                          UVV '40           3  0  0  3   0   3-12
                                                                                                                           
3rd class B
Baardwijk        -----   -     -     -   3 - 1 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Gilze             4  3  1  0  10  11- 1
Be Ready           -   -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -   4 - 4   -     -                            RWB               4  3  1  0  10  13- 7
Gilze              -     -   -----   -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -   1 - 0   -                            Trinitas Oisterw. 4  2  2  0   8   8- 4
Haarsteeg          -     -     -   -----   -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -                            Haarsteeg         3  2  0  1   6   6- 4
Irene '58          -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 5   -     -     -     -     -                            Nieuwkuijk        3  2  0  1   6   7- 8
Nieuwkuijk         -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 4   -     -     -     -     -                            Waspik            4  2  0  2   6   5- 4
Oosterhout         -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 1   -                            Be Ready          4  1  2  1   5   8- 8
RKDVC              -   3 - 2   -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2   -     -     -     -                            TSV Gudok         3  1  1  1   4   8- 7
RWB                -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2   -     -     -                            RKDVC             3  1  1  1   4   6- 7
Trinitas Oisterw.3 - 1 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Baardwijk         3  1  0  2   3   5- 6
TSV Gudok          -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 4   -   2 - 0                          Irene '58         3  1  0  2   3   6- 9
Vlijmense Boys     -     -     -     -     -   3 - 4   -     -     -   0 - 2   -   -----   -     -                            Vlijmense Boys    4  0  2  2   2  11-14
Waspik             -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1                          Oosterhout        2  0  0  2   0   0- 5
ZIGO               -     -   0 - 5 2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          ZIGO              4  0  0  4   0   3-13
                                                                                                                             
3rd class C
Alem             -----   -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3                          TGG               3  3  0  0   9   8- 2
Avanti '31         -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -   0 - 3   -                            Schijndel/De Wit  3  2  1  0   7   5- 0
BMC                -   0 - 3 -----   -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            Zwaluw VFC        4  2  1  1   7  10- 4
BVV                -     -     -   -----   -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -                            Alem              4  2  1  1   7   6- 6
Den Dungen         -   4 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            FC Engelen        3  2  0  1   6   9- 5
DSC                -     -   2 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Nijnsel/TVE Recl. 3  2  0  1   6   3- 3
DVG                -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 1   -     -     -     -     -                            Avanti '31        4  2  0  2   6   8- 8
FC Engelen       1 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            DSC               2  1  0  1   3   2- 2
Nijnsel            -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            DVG               2  1  0  1   3   2- 2
ODC              0 - 1   -     -     -   4 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Den Dungen        3  1  0  2   3   4- 7
SCG '18            -     -     -     -     -   2 - 0   -   2 - 5   -     -   -----   -     -     -                            SCG '18           3  1  0  2   3   5- 9
Schijndel/De Wit   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0 2 - 0   -   -----   -     -                            ODC               4  1  0  3   3   4- 5
TGG                -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -   ----- 3 - 2                          BVV               3  0  1  2   1   3-10
Zwaluw VFC         -     -     -   5 - 0   -     -     -     -     -     -     -   0 - 0   -   -----                          BMC               3  0  0  3   0   1- 7
   
3rd class D
Bladella         -----   -     -     -     -   7 - 1   -     -     -     -     -   4 - 3   -     -                            PSV               4  3  0  1   9  25-11
De Braak           -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 5   -     -     -     -     -                            Unitas '59        4  2  2  0   8   9- 4
Budel              -   2 - 4 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Bladella          2  2  0  0   6  11- 4
DBS                -   0 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            RPC               2  2  0  0   6   5- 1
Dommelen           -     -     -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -                            Wilhelmina Boys   3  1  1  1   4   5- 4
Gestel             -     -   1 - 2   -     -   -----   -     -   1 - 9   -     -     -     -     -                            Budel             3  1  1  1   4   4- 5
Hapert             -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 2                          Hoogeloon         3  1  1  1   4   3- 4
Hoogeloon          -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 2   -     -     -                            De Braak          3  1  1  1   4   4- 7
PSV                -     -     -   8 - 4   -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 6   -                            Hapert            2  1  0  1   3   3- 3 
Reusel Sport/CoT   -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -   -----   -     -     -     -                            Dommelen          2  1  0  1   3   2- 3
RPS                -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            SBC               2  0  1  1   1   5- 6
SBC                -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   -----   -     -                            DBS               3  0  1  2   1   4-10
Unitas '59         -     -   0 - 0 2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Reusel Sport/CoT  1  0  0  1   0   0- 1
Wilhelmina Boys    -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -   1 - 1 -----                          Gestel            4  0  0  4   0   3-20
                                                                                                                           
4th class A
Aardenburg       -----   -     -   6 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                Hontenisse        3  3  0  0   9  14- 0
Biervliet          -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   1 - 1              Ria W             3  3  0  0   9  10- 1
Breskens           -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -                Hoofdplaat        3  3  0  0   9  15- 8
Corn Boys          -     -     -   -----   -     -   0 - 6   -     -     -     -     -     -   0 - 5   -     -                Graauw            4  3  0  1   9  14- 4
Braauw             -     -     -   7 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -     -                Oostburg          2  2  0  0   6   6- 2
Groede             -     -   3 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                Breskens          3  2  0  1   6   9- 5
Hontenisse         -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0              Hulsterloo        4  2  0  2   6  14-10
Hoofdplaat         -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   6 - 3   -   4 - 1   -                Biervliet         3  1  2  0   5   6- 4 
Hulsterloo       6 - 0   -     -     -   2 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                Vogelwaarde       4  1  1  2   4   7-11
Koewacht           -     -   1 - 5   -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 2   -     -     -     -                Groede            2  1  0  1   3   4- 3
Oostburg           -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                Sluis             3  1  0  2   3  10- 9
Ria W            6 - 0   -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                Aardenburg        3  1  0  2   3   6-17
SDO '63            -     -     -     -     -     -   0 - 5   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                Koewacht          4  0  2  2   2   4-10
Sluis              -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 5   -   1 - 4   -     -   -----   -     -                IJzendijke        4  0  1  3   1   6-11
Vogelwaarde        -   2 - 4   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -                SDO '63           3  0  0  3   0   3-14
IJzendijke         -     -     -     -     -     -     -   4 - 5   -     -     -     -     -     -   1 - 2 -----              Corn Boys         4  0  0  4   0   5-24
                                                                                                                           
4th class B
Achtmaal         ----- 1 - 0   -     -     -   3 - 2   -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -                      Wernhout          6  5  1  0  16  23- 6
BSC                -   -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                      NSV               5  4  0  1  12  12- 5
DEVO               -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 4   -   3 - 3   -     -                      Achtmaal          6  4  0  2  12  14-11
DIOZ             1 - 3   -   1 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -                      Grenswachters     6  2  3  1   9  18-12
Grenswachters      -     -     -     -   -----   -     -   2 - 3   -     -     -     -   7 - 1 3 - 3   -                      ODIO              4  2  1  1   7  11- 5
METO               -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -   0 - 1   -     -     -                      WVV '67           5  2  1  2   7   6- 4
Nieuw Borgvliet    -   0 - 1   -     -   3 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                      DIOZ              6  2  1  3   7   6- 8
NSV              4 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 1   -     -   0 - 1                    Vivoo             6  1  3  2   6   8-17
NVS                -     -     -   2 - 1   -     -     -   1 - 3 -----   -     -     -     -     -     -                      DEVO              3  1  1  1   4   6- 8
ODIO             3 - 2   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                      METO              4  1  1  2   4   4- 5
Rimboe             -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   -----   -     -     -   2 - 2                    Rimboe            4  1  1  2   4   8-11
RSV                -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -   0 - 6   -   -----   -   0 - 5   -                      BSC               4  1  1  2   4   2- 5
Vivoo              -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -   2 - 1   -     -   ----- 1 - 5   -                      Nieuw Borgvliet   4  1  0  3   3   6- 8
Wernhout           -     -     -     -     -     -   2 - 0   -   7 - 2   -     -     -     -   ----- 1 - 0                    NVS               4  1  0  3   3   6-13
WVV '67            -   3 - 0   -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                    RSV               5  1  0  4   3   2-14
   
4th class C
Bolnes           -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                      RFC               5  5  0  0  15  23- 3
DIA                -   -----   -     -     -     -   3 - 2 0 - 5   -     -     -     -     -     -     -                      SAB               4  3  1  0  10  16- 3
Dussense Boys      -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 1   -   1 - 4 2 - 1                    Terheijden        5  3  1  1  10  17- 9
Noordhoek          -     -     -   -----   -     -     -   2 - 3   -     -     -     -   0 - 3   -     -                      DIA               4  3  0  1   9  10- 8
PCP              7 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   4 - 2   -     -     -                      VCW               6  2  2  2   8  12-14
Pretoria R.        -     -     -     -     -   ----- 7 - 3   -     -     -   5 - 3   -     -   1 - 1   -                      PCP               4  2  1  1   7  16-11
Raamsdonk        8 - 0   -     -   0 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                      WDS '19           4  2  1  1   7  12- 8
RFC                -     -   7 - 0   -   4 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                      Pretoria R.       5  2  1  2   7  16-16
Right 'Oh        6 - 1   -   4 - 6   -     -     -     -   0 - 4 -----   -     -     -     -     -     -                      Dussense Boys     5  3  0  2   7  15-17 -2 p
SAB                -     -     -     -     -     -   4 - 0   -     -   -----   -   7 - 1   -     -     -                      Noordhoek         4  2  0  2   6   7- 7
SVC                -     -     -   1 - 3 4 - 4   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                      Right 'Oh         5  1  0  4   3  14-17
SVV                -   0 - 3   -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                      Raamsdonk         5  1  0  4   3  13-16
Terheijden         -     -     -     -     -   6 - 1   -     -   3 - 2 1 - 1   -     -   -----   -     -                      SVV               5  1  0  4   3   7-22
VCW                -   1 - 4   -     -     -     -     -     -   3 - 2 1 - 4   -     -     -   -----   -                      SVC               4  0  1  3   1   8-16
WDS '19            -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0   -   5 - 4 2 - 2 -----                    Bolnes            3  0  0  3   0   2-21 
                                                                                                                           
4th class D
Audacia          -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1 1 - 3 2 - 5                    OVC '26           6  4  2  0  14  17- 3
Berkdijk           -   -----   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   2 - 3                    Reeshof           5  4  1  0  13  21- 3
Blauw Wit '81      -     -   ----- 0 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                      Gesta             4  4  0  0  12  15- 4
Chaam              -     -     -   -----   -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -   0 - 4   -                      WSJ               5  3  1  1  10  15-12
Gesta              -   5 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -   6 - 2   -     -                      Jong Brabant      5  3  1  1  10  13-10
Gloria UC          -   2 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                      Were Di           6  3  1  2  10  12- 9
GSBW               -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 3   -     -     -     -   5 - 1   -     -                      GSBW              4  3  0  1   9  12- 5
Jong Brabant       -     -   1 - 1 5 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                      Riel              6  2  2  2   8  11-10
OVC '26            -     -     -     -     -     -     -   3 - 0 -----   -   3 - 1 6 - 0   -     -     -                      Chaam             4  1  0  3   3   5-12
Reeshof          6 - 0 7 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 0   -                      Audacia           4  1  0  3   3   7-15
Riel               -     -   2 - 1   -     -   3 - 0   -     -     -   2 - 2 -----   -     -     -     -                      Gloria UC         4  0  2  2   2   3- 9
VCB                -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   1 - 4   -   -----   -     -   2 - 3                    Viola             5  0  2  3   2   5-16
Viola              -     -     -     -     -   0 - 0   -     -   1 - 1   -     -     -   -----   -     -                      Blauw Wit '81     3  0  1  2   1   2- 5
Were Di            -     -     -     -     -   4 - 1 0 - 4   -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -                      Berkdijk          5  0  1  4   1   5-19
WSJ                -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -     -   2 - 2   -     -     -   -----                    VCB               4  0  0  4   0   4-15
                                                                                                                        
4th class E
Bergeijk         ----- 6 - 0   -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Waalre            4  3  1  0  10  12- 5
HMVV               -   -----   -     -   2 - 2 1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            SDO '39           4  2  2  0   8   9- 6
Hulsel             -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 4   -     -                            RKDSV             3  2  1  0   7   8- 5
De Raven           -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1 4 - 0                          Tuldania          4  2  1  1   7  14- 7
Riethoven          -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -                            Bergeijk          3  2  0  1   6  11- 5
RKDSV              -     -     -     -   2 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            De Raven          4  2  0  2   6  10- 8
SDO '39            -     -   4 - 3   -     -     -   -----   -     -     -   2 - 2   -     -     -                            Vessem            3  1  2  0   5   8- 4
Spoordonkse Boys 3 - 1   -     -     -     -     -   0 - 2 -----   -     -     -     -     -     -                            Steensel          4  1  2  1   5   7- 8
Steensel           -   2 - 1   -     -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -     -                            Spoordonkse Boys  3  1  1  1   4   4- 4 
Tuldania           -     -     -     -     -   2 - 3   -     -   4 - 2 -----   -     -     -     -                            Riethoven         3  0  3  0   3   6- 6 
Vessem             -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   -----   -   4 - 0   -                            HMVV              4  0  1  3   1   4-13
Waalre             -     -     -   3 - 1   -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -                            Hulsel            2  0  0  2   0   4- 8
De Weebosch        -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 4 -----   -                            ZSC               2  0  0  2   0   0-10
ZSC                -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 6   -     -     -   -----                          De Weebosch       3  0  0  3   0   3-11
           
4th class F
Acht             -----   -     -     -   3 - 1   -     -   6 - 1   -     -     -     -     -     -                            Acht              4  4  0  0  12  20- 5
Avesteijn          -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -                            VOW               4  3  1  0  10  14- 4
Boskant            -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -                            Avesteyn          3  3  0  0   9  11- 2 
DOSL               -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 1   -     -     -     -   1 - 1                          Woenselse Boys    4  2  1  1   7  10- 8
DVS                -   2 - 5   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -                            RKGSV             4  2  1  1   7   5- 4
ELI              0 - 5   -     -   2 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Boskant           2  1  1  0   4   4- 2
EMK              3 - 6   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Mariahout         3  1  1  1   4   6- 9
Mariahout          -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -   3 - 1   -     -     -                            ELI               3  1  1  1   4   2- 6
Pusphaira          -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 2   -   0 - 6   -     -                            DOSL              4  1  1  2   4   6- 6
RKGSV              -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 1   -                            EMK               3  1  0  2   3   8-13
Tivoli             -   0 - 4   -     -     -     -   5 - 2   -     -     -   -----   -     -     -                            Tivoli            4  1  0  3   3   6-11
VOW                -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -   -----   -   5 - 2                          WEC               3  0  1  2   1   4- 9
WEC                -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -   -----   -                            DVS               3  0  0  3   0   5-11
Woenselse Boys     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -   5 - 1 -----                          Pusphaira         4  0  0  4   0   2-13
                                                                                                                         
4th class G
Boxtel           -----   -     -     -   0 - 1 2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            SC Elshout        4  4  0  0  12   9- 4
Buren              -   -----   -   0 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Wilhelmina        3  3  0  0   9  16- 1
BZS                -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 4   -   0 - 2   -                            Maliskamp         4  2  1  1   7  12- 6
Elshout            -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 1 3 - 2   -     -     -     -                            Nulandia          2  2  0  0   6   6- 2
Essche Boys        -     -   4 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 4                          Teisterbanders    3  2  0  1   6   9- 7
GVV                -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2   -     -     -     -     -     -                            Boxtel            3  2  0  1   6   3- 1
HHC '09            -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Essche Boys       3  2  0  1   6   6- 5
Jan van Arckel   0 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 2   -     -     -                            RKKSV             3  1  1  1   4  10- 5
Maliskamp          -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   3 - 3 6 - 1   -                            MEC '07           3  1  0  2   3   5- 5
MEC '07            -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   0 - 2 -----   -     -     -     -                            Jan van Arckel    4  1  0  3   3   3-10
Nulandia           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 0   -     -                            Buren             2  0  0  2   0   1- 8
RKKSV              -     -     -   1 - 2   -     -   6 - 0   -     -     -     -   -----   -     -                            HHC '09           2  0  0  2   0   0- 9
Teisterbanders     -   6 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            BZS               3  0  0  3   0   2-10
Wilhelmina         -     -     -     -     -   6 - 0   -   6 - 0   -     -     -     -     -   -----                          GVV               3  0  0  3   0   1-10
                                                                                                                    
5th class A
Advendo          -----   -     -     -   7 - 0 2 - 2   -     -     -     -     -     -     -                                  TVC Breda         4  4  0  0  12  24- 1
Drunen           2 - 0 -----   -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Neerlandia '31    4  2  1  1   7  12- 7
DVVC               -   0 - 4 ----- 0 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  HSC '28           3  2  0  1   6   9- 4
HSC '28            -     -     -   ----- 2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                                  FC Drunen         3  2  0  1   6   7- 3
Lepelstraatse B.   -     -   1 - 5   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                                  SSW               3  2  0  1   6   5- 7
Molenschot         -     -     -     -     -   ----- 2 - 2   -   9 - 0   -     -     -     -                                  Molenschot        4  1  2  1   5  14- 7
Neerlandia '31     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 4 4 - 1   -                                  Advendo           4  1  1  2   4   9- 9
OVV '67            -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 3 4 - 0   -     -                                  TPO               2  1  0  1   3   6- 4 
De Schutters       -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -   0 -11                                OVV '67           3  1  0  2   3   6- 8
SSW                -     -     -     -     -     -   0 - 4   -     -   -----   -     -     -                                  DVVC              3  1  0  2   3   5- 9
SVG                -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   -----   -   0 - 5                                Lepelstraatse B.  3  1  0  2   3   4-14
TPO              5 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                                  SVG               4  1  0  3   3   5-13
TVC  Breda         -     -     -     -     -   3 - 1   -   5 - 0   -     -     -     -   -----                                De Schutters      4  1  0  3   3   3-23
                
5th class B
DESO             -----   -     -     -     -     -     -     -   6 - 0   -     -   3 - 2   -                                  Hedel             4  3  0  1   9   8- 6
DSS '14            -   -----   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Ruwaard           3  2  1  0   7  11- 6
Hedel              -     -   -----   -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -   1 - 0                                DESO              3  2  0  1   6  10- 8
HRC '14            -     -   4 - 2 -----   -     -     -     -     -   3 - 3   -     -     -                                  Ophemert          4  2  0  2   6   9- 5
Maaskantse Boys    -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -     -   2 - 4   -                                  DSS '14           3  1  2  0   5   9- 7
MOSA '14           -   3 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                                  HRC '14           3  1  2  0   5   9- 7
OKSV               -     -     -     -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -     -                                  SBV               1  1  0  0   3   1- 0
Ophemert         6 - 1   -     -     -     -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -                                  SCZ               2  1  0  1   3   6- 5
RKVSC              -   2 - 4 0 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                                  Wadenoijen        2  1  0  1   3   4- 3
Ruwaard            -     -     -     -     -     -   3 - 2   -   5 - 1 -----   -     -     -                                  OKSV              3  1  0  2   3   5- 6
SBV                -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -   -----   -     -                                  Maaskantse Boys   3  1  0  2   3   6- 9
SCZ                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                                  MOSA '14          3  0  1  2   1   6- 8 
Wadenoyen          -     -     -     -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----                                RKVSC             4  0  0  4   0   3-17
                                                                                                                           
5th class C
De Bocht '80     -----   -     -   4 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  EDN '56           4  3  1  0  10  15- 6
Casteren           -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -                                  Ollandia          4  2  2  0   8   9- 3 
DEES               -     -   -----   -     -   3 - 2   -   6 - 0   -     -     -     -     -                                  DOSKO '32         3  2  0  1   6  11- 5
DOSKO '32          -     -   2 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -   6 - 1   -                                  DEES              3  2  0  1   6   9- 4 
EDN '56            -     -     -     -   -----   -     -     -   5 - 2 4 - 0   -     -     -                                  LSV               4  1  1  2   4   2- 9
Irene              -     -     -     -   2 - 4 -----   -     -     -     -     -     -     -                                  Knegselse Boys    1  1  0  0   3   3- 1
Knegselse Boys     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                                  De Bocht '80      1  1  0  0   3   4- 3
LSV                -   1 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 1                                Netersel          2  1  0  1   3   3- 5
Nederwetten        -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 4   -     -                                  Casteren          3  0  2  1   2   2- 3
Netersel           -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   3 - 1                                Terlo             3  0  2  1   2   4- 6
Ollandia           -     -     -     -   2 - 2   -     -   2 - 0   -     -   -----   -     -                                  Nederwetten       4  0  2  2   2   5-12
SVSOS              -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -     -   -----   -                                  Irene             2  0  0  2   0   4- 7
Terlo              -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   -----                                SVSOS             2  0  0  2   0   2- 9
 

District South II
1st class D
BSV Limburgia/Km.-----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Venray            3  3  0  0   9  13- 5
Chevremont         -   -----   -     -     -     -   3 - 3   -     -     -     -     -     -     -                            Wittenhorst       3  3  0  0   9  13- 6
Deurne             -     -   ----- 2 - 1   -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -                            ZSV               3  3  0  0   9   8- 1
Geldrop            -     -     -   -----   -     -     -   1 - 3   -     -   0 - 0   -     -     -                            Deurne            2  2  0  0   6   5- 1
Heeze            6 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            De Ster           3  1  1  1   4   7- 6
SSS '18            -     -     -   2 - 6   -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 4   -                            Geldrop           4  1  1  2   4   8- 7
De Ster            -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2   -     -     -     -     -                            Veritas           4  1  1  2   4   5- 6
SC Susteren        -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 4   -                            Heeze             2  1  0  1   3   9- 7
Venlosche Boys     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 5   -     -     -   0 - 4                          Spcl. Susteren    2  1  0  1   3   5- 5
Venray             -   4 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   4 - 2   -     -                            Venlosche Boys    3  1  0  2   3   2-10
Veritas            -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   -----   -     -   1 - 2                          Chevremont        2  0  1  1   1   6- 7
Wilhelmina '08     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3 -----   -     -                            BSV Limburgia/Km. 1  0  0  1   0   2- 6
Wittenhorst        -     -     -     -   5 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Wilhelmina '08    3  0  0  3   0   3-10
ZSV                -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----                          SSS '18           3  0  0  3   0   3-12
                                                                                                                              
2nd class G
Bekkerveld       -----   -     -     -   1 - 1   -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -                            Sportclub '25     4  4  0  0  12  16- 2               
Caesar             -   -----   -   4 - 1   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            RVU               4  3  0  1   9  15- 7
Eijsden            -     -   ----- 2 - 0   -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -     -                            Sporting Heerlen  4  3  0  1   9  11- 5
Geleen Zuid        -     -     -   ----- 5 - 1   -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            Caesar            4  3  0  1   9  13- 8
Geusselt Sport     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1 1 - 8   -     -                            VV Schaesberg     4  2  1  1   7   9- 6
GSV '28            -     -     -     -     -   -----   -   4 - 1   -   2 - 4   -     -     -     -                            Heer              4  2  1  1   7   6- 5
Heer             0 - 0   -   3 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Bekkerveld        4  1  3  0   6   5- 4
Laura Hopel Comb.  -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 6 2 - 1                          Geusselt Sport    4  1  1  2   4   5-15
RBU                -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   4 - 1   -     -   8 - 4                          Scharn            3  1  0  2   3   8- 9
VV Schaesberg    2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 1   -     -                            Laura/Hopel Comb. 3  1  0  2   3   5-11
Scharn             -   6 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            GSV '28           4  1  0  3   3   7- 8
Sportclub '25      -     -   5 - 0   -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -                            Geleen-Zuid       4  1  0  3   3   7- 9
Sport.Heerlen      -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   0 - 2   -     -     -   -----   -                            Eijsden           4  1  0  3   3   5-11
Lindenh.Heidebl.C. -   1 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3 -----                          Lindenh.-Heidebl. 4  0  0  4   0   6-18
                                                                                                                              
2nd class H
Beerse Boys      -----   -     -   1 - 1   -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            Marvilde          3  3  0  0   9  12- 4
Braakhuizen        -   ----- 4 - 0   -   3 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Someren           4  3  0  1   9  10- 4
Haelen             -     -   -----   -     -     -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -                            NWC               3  2  1  0   7   5- 1
Hilvaria           -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0                          Braakhuizen       4  2  1  1   7   8- 5
Marvilde         5 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -                            Mierlo Hout       2  2  0  0   6   7- 3
Mierlo Hout        -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   5 - 2   -     -                            Oirschot Vooruit  4  2  0  2   6   4- 4
NWC                -   0 - 0   -     -     -     -   -----   -   3 - 0   -     -     -     -     -                            Hilvaria          3  1  2  0   5   4- 3
Oirschot Vooruit   -   0 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 1   -                            Valkenswaard      3  1  1  1   4   5- 1 
RKVVO              -     -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            RKVVO             3  1  1  1   4   3- 5
Rood Wit V.        -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1 -----   -   4 - 0   -     -                            Sparta '25        4  1  1  2   4   4- 9
Someren            -     -   3 - 0   -     -     -     -   2 - 0   -     -   -----   -     -     -                            Rood Wit V        3  1  0  2   3   4- 6
Sparta '25       2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 0                          Beerse Boys       4  0  1  3   1   2-10
De Valk            -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   2 - 4   -   -----   -                            De Valk           3  0  0  3   0   4- 8
Valkenswaard       -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 0   -     -     -   -----                          Haelen            3  0  0  3   0   0- 9
                                                                                                                              
3rd class A
BMR              -----   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Spcl. Jekerdal    4  3  1  0  10  10- 5
Heksenberg-NEC     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            Wijnandia         4  3  0  1   9  12- 4
Hellas             -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 2   -     -   1 - 6   -     -                            KVC Oranje        3  2  1  0   7  10- 6 
Hoensbroek         -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -                            FC Landgraaf      3  2  1  0   7   6- 3
Spcl. Jekerdal   6 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 0   -     -     -     -                            SVME              4  1  3  0   6  10- 6
KVC Oranje         -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 2 5 - 2   -     -                            FC Hoensbroek     3  1  2  0   5  10- 8
FC Landgraaf       -     -     -     -   1 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 1                          Heksenberg-NEC    3  1  1  1   4   4- 4
Simpelveld         -     -     -     -   1 - 2   -     -   -----   -     -     -     -   2 - 3   -                            Weltania          4  1  1  2   4  13-13
SVME             1 - 1   -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            WDZ               4  1  1  2   4  10-12
Walram             -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2   -                            SSA West United   4  1  1  2   4   6-11
WDZ                -     -   5 - 2   -     -     -     -     -   1 - 5   -   -----   -     -     -                            BMR               3  0  2  1   2   6- 9
Weltania           -   1 - 1   -   4 - 6   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Walram            3  0  1  2   1   3- 5
SSA West United    -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -     -     -   ----- 0 - 4                          Hellas            3  0  1  2   1   5-13 
Wijnandia          -   2 - 1   -     -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -     -   -----                          Simpelveld        3  0  0  3   0   4-10
                                                                                                                              
3rd class B
Alfa Sport       -----   -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -     -                            SVC 2000          4  4  0  0  12  11- 0
SV Argo            -   -----   -     -     -   4 - 1 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            SV Argo           4  3  1  0  10   8- 2
VV Born            -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 2   -   0 - 4   -     -                            Centrum Boys      3  3  0  0   9  12- 3
Brevendia          -     -     -   -----   -   3 - 1   -     -   3 - 1   -     -     -     -     -                            Brevendia         4  2  1  1   7   8- 5
Centrum Boys     6 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -   4 - 2   -     -     -     -                            Sittard           3  2  0  1   6   5- 2
DVO                -     -   4 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            ALFA SPORT        4  2  0  2   6   4- 8
Haslou             -     -     -   1 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 1   -                            Haslou            4  1  2  1   5   6- 6
HEBES              -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -   0 - 1   -     -                            Langeberg         4  1  2  1   5   4- 5
Langeberg          -   0 - 0   -     -     -     -   1 - 1   -   -----   -     -     -     -     -                            DVO               3  1  0  2   3   6- 9
RKVB             1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 3                          SHH               4  1  0  3   3   3- 7
SHH                -     -     -   2 - 1 1 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            RKVB              4  1  0  3   3   5-10
Sittard            -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 2                          VV Born           4  1  0  3   3   6-13 
Spaubeek           -   0 - 1   -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -                            HEBES             3  0  1  2   1   3- 5
SVC 2000           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -   3 - 0 -----                          Spaubeek          4  0  1  3   1   3- 9
                                                                                                                             
3rd class C
Baarlo           -----   -   0 - 0   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            IVO               4  3  1  0  10  11- 0
Blerick            -   -----   -     -     -   0 - 1   -     -   2 - 3   -     -     -     -     -                            Melderslo         4  3  0  1   9   8- 6
FCV Venlo          -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   0 - 4   -     -   1 - 1                          MVC '19           3  2  1  0   7   7- 2
HBSV               -   0 - 1   -   -----   -     -   0 - 5   -     -     -     -     -     -     -                            RKSVO             4  2  1  1   7   8- 3
Helden           5 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 1   -     -     -                            MMC Weert         4  2  1  1   7   8- 4
Spcl. Irene        -     -     -     -     -   ----- 0 - 3   -   4 - 1   -     -     -     -     -                            Spcl. Irene       3  2  0  1   6   5- 4
IVO                -     -     -     -   3 - 0   -   -----   -     -     -     -     -   0 - 0   -                            FCV Venlo         4  1  2  1   5   4- 6
Liessel            -     -   1 - 3   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Baarlo            4  1  2  1   5   3- 5 
Melderslo          -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 0 2 - 0                          Helden            3  1  1  1   4   4- 5
Merefeldia         -     -     -     -     -     -     -   1 - 4   -   -----   -     -     -     -                            Sparta '18        3  1  1  1   4   2- 3
MMC Weert          -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 1   -     -                            Liessel           3  1  0  2   3   5- 9
MVC '19          3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -   -----   -     -                            Blerick           4  1  0  3   3   4- 7
RKSVO              -   3 - 1   -     -     -     -     -   5 - 0   -     -     -     -   -----   -                            Merefeldia        3  0  0  3   0   3- 9
Sparta '18         -     -     -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          HBSV              4  0  0  4   0   0- 9
   
3rd class D
Boekel Sport     -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -   1 - 3   -     -     -                            Margriet          4  4  0  0  12  17- 3           
EGS '20            -   -----   -     -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -   1 - 0   -                            Schadewijk        4  3  0  1   9  12- 6
Excellent          -     -   -----   -     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Excellent         3  2  0  1   6  11- 6
Germania           -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Vitesse '08       3  2  0  1   5  11- 3 -1 p
Groesbeekse Boys   -     -   0 - 5   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Boekel Sport      3  1  1  1   4   6- 5
Handel             -     -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 1   -     -     -     -                            Nooit Gedacht     3  1  1  1   4   5- 5
Hapse Boys       1 - 4   -     -     -   2 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Handel            2  1  0  1   3   3- 2
Margriet           -     -     -   6 - 1 2 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Ysselsteyn        2  1  0  1   3   3- 3
Nooit Gedacht      -     -     -     -     -   1 - 3   -     -   -----   -     -     -     -   3 - 1                          Rood Wit          2  1  0  1   3   1- 5
Rood Wit           -     -     -     -     -     -     -   0 - 5   -   -----   -     -     -     -                            EGS '20           3  1  1  1   3   5- 6 -1 p
Schadewijk         -     -   5 - 2   -     -     -   4 - 1   -     -     -   -----   -     -     -                            Groesbeekse Boys  3  1  0  2   3   4- 9
SV United          -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 4   -                            SV United         2  0  1  1   1   3- 6
Vitesse '08        -     -     -   7 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Germania          2  0  0  2   0   2-13
Ysselsteyn         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -   -----                          Hapse Boys        4  0  0  4   0   5-16
                                                                                                                                                               
4th class A
Berg '28         -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -                            Bunde             4  4  0  0  12  11- 0
Bunde              -   -----   -     -     -     -     -   3 - 0   -     -   4 - 0   -     -     -                            RKVVM             4  2  1  1   7  10- 9
DBSV               -   0 - 2 -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Keer              4  2  1  1   7   6- 5
Hulsberg           -     -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   3 - 0                          Willem I          3  2  0  1   6  13- 6
Keer               -     -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 2   -   2 - 1   -     -                            RKUVC             3  2  0  1   6   7- 4
Leonidas W.      8 - 1   -   4 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Leonidas W.       4  2  0  2   6  12- 6
Neerbeek           -     -     -     -     -   2 - 0 -----   -     -     -     -     -   0 - 2   -                            DBSV              4  2  0  2   6   7- 8
RKASV              -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -                            Hulsberg          3  1  1  1   4   5- 4
RKMSV              -     -     -   1 - 1   -     -   1 - 1   -   -----   -     -     -     -     -                            Neerbeek          4  1  1  2   4   6- 8
RKUVC              -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -                            RKASV             4  1  1  2   4   4- 8
RKVVM              -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 3 4 - 1   -                            RKHSV             3  0  3  0   3   3- 3
SCG                -   0 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Schimmert         4  1  0  3   3   6-11
Schimmert          -     -   1 - 4   -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -   -----   -                            SCG               3  0  1  2   1   4- 7
Willem I         8 - 0   -     -     -     -     -   5 - 3   -     -     -     -     -     -   -----                          Berg '28          3  0  1  2   1   2-17
                                                                                                                            
4th class B
Eikenderveld     -----   -     -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -   2 - 1   -     -                            FC Kerkrade-West  4  3  1  0  10  11- 3 
Geuldal            -   -----   -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 4                          RoodGroen LVC '01 3  3  0  0   9   8- 2
Gulpen             -     -   -----   -     -   3 - 1   -     -   2 - 1   -     -     -     -     -                            Zwart-Wit '19     4  3  0  1   9  11- 7
Kakertse Boys      -     -     -   -----   -     -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            UOW '02           3  2  1  0   7   7- 0
Kerkrade West      -     -     -   7 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -                            FC Gulpen         4  2  1  1   7   5- 5
Passart-VKC        -     -     -     -   1 - 2 -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -                            RKHBS             3  2  0  1   6  10- 5
RKHBS              -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 3   -     -     -     -     -     -                            Eikenderveld      4  2  0  2   6   6- 8
RKMVC              -     -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 3   -     -     -     -                            Voerendaal        4  1  1  2   4   6- 4
RKTSV              -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 1 0 - 5   -                            Geuldal           3  1  0  2   3   6- 7
RoodGroen LVC'01 2 - 0 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            RKMVC             3  1  0  2   3   6- 9
UOW '02            -     -   3 - 0   -   0 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            RKTSV             4  0  2  2   2   3- 9
Vaesrade           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 4 -----   -     -                            Passart-VKC       3  0  1  2   1   3- 6
Voerendaal         -     -   0 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 2                          Vaesrade          3  0  1  2   1   2- 7
Zwart Wit '19    1 - 2   -     -     -     -     -     -   4 - 2   -     -     -     -     -   -----                          Kakertse Boys     3  0  0  3   0   1-13
                                                                                                                              
4th class C
Brunssum         -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 7   -     -     -     -     -                            SVH '39           4  4  0  0  12  18- 4
HBC '09            -   -----   -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -                            Linne             4  3  0  1   9   8- 5 
De Leeuw         5 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Schinveld         4  3  0  1   9   6- 4
Linne              -   2 - 0   -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            Sport.Sittard '13 4  2  1  1   7  16- 6
Oranje Blauw '15   -     -   0 - 0   -   -----   -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -                            Oranje Blauw '15  4  2  1  1   7   5- 3
FC Ria             -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 0   -     -                            SVE               3  2  0  1   6   9- 5
Roosteren          -     -     -   1 - 2   -     -   ----- 1 - 0   -     -     -     -     -     -                            Roosteren         3  2  0  1   6   4- 3
Schinveld          -     -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1                          De Leeuw          2  1  1  0   4   5- 0
Sport.Sittard '13  -     -     -     -     -   6 - 0   -     -   -----   -     -     -   2 - 2   -                            FC Ria            3  1  0  2   3   5-13 
SVE                -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   5 - 2   -   3 - 1                          Zwentibold        4  1  0  3   3   5-10
SVH '39          5 - 1   -     -     -     -   7 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -                            Woander Forest    3  0  1  2   1   3- 6
SVM                -     -     -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   -----   -     -                            HBC '09           2  0  0  2   0   1- 4
Waonder Forest     -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -   1 - 3   -   -----   -                            SVM               3  0  0  3   0   3-10
Zwentibold         -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   -----                          Brunssum          3  0  0  3   0   2-17
                                                                                                                              
4th class D
Bieslo           -----   -   1 - 0   -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Horn              3  3  0  0   9   5- 2
Cranendonck        -   -----   -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Laar              3  2  1  0   7  14- 3
DESM               -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 2 4 - 1   -     -                            Maarheeze         3  2  1  0   7  10- 3
DFO '20            -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -                            Maasgouw          3  2  1  0   7  11- 5
EMS                -     -     -   0 - 3 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            FC Oda            2  2  0  0   6   4- 2 
Heythuysen         -     -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 5   -     -     -   3 - 1                          EMS               3  2  0  1   6   7- 6
Horn               -     -     -   3 - 2   -   1 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -                            DFO '20           4  2  0  2   6   8- 8
Laar             8 - 0   -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 2   -     -     -     -     -                            Heythuysen        4  2  0  2   6   7- 8
Maarheeze          -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 0 5 - 1                          DES Swalmen       3  1  0  2   3   6- 9
Maasgouw           -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            DESM              4  1  0  3   3   6- 6
FC Oda             -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 1   -     -                            FC Roerdalen      4  1  0  3   3   5-11
FC Roerdalen     2 - 1   -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Bieslo            4  1  0  3   3   2-11
Roggel             -     -     -     -     -   1 - 2   -   1 - 4   -     -     -     -   -----   -                            Cranendonck       2  0  1  1   1   4- 5
DES Swalmen        -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1 -----                          Roggel            4  0  0  4   0   3-13
                                                                                                                              
4th class E
America          -----   -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -   2 - 5   -     -     -                            Hegelsom          4  4  0  0  12  14- 2
BEVO             7 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -   0 -10   -     -     -     -                            VV Kessel         4  3  1  0  10  14- 5
DEV-Arcen          -     -   ----- 6 - 0   -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -     -                            Neerkandia        4  3  0  1   9  16- 7
GFC '33            -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -                            DEV-Arcen         4  3  0  1   9  13- 4
Grashoek           -   0 - 2   -     -   -----   -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -                            Panningen         4  2  1  1   7  13- 7
Hegelsom         5 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 0   -     -     -                            BEVO              4  2  1  1   7  11-14
VV Kessel          -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 0   -     -     -     -   2 - 2   -                            RKMSV             3  1  2  0   5   8- 4
Koningslust        -     -     -     -   0 - 0   -     -   -----   -     -     -     -   2 - 2   -                            TSC '04           3  1  1  1   4   6- 8
Meterik            -     -     -     -     -     -   2 - 3   -   ----- 2 - 3   -     -     -     -                            Meterik           4  1  1  2   4   9-10
Neerkandia         -     -   3 - 0   -     -   0 - 5   -     -     -   -----   -     -     -     -                            Koningslust       3  0  2  1   2   2- 6
Panningen          -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 6 - 2   -     -                            Grashoek          4  0  2  2   2   3- 7
Reuver             -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2                          Reuver            4  0  1  3   1   7-14
RKMSV              -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            GFC '33           3  0  0  3   0   2-13
TSC '04            -     -     -     -   3 - 1   -   1 - 5   -     -     -     -     -     -   -----                          America           4  0  0  4   0   4-21
   
4th class F
ASV '33          -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -                            Stiphout Vooruit  3  3  0  0   9  15- 2
Bavos            5 - 3 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -                            Brandevoort       4  2  2  0   8   8- 4
Brandevoort        -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 1 4 - 1   -     -     -     -                            Bruheze           4  2  1  1   7  14- 8
Bruheze            -     -     -   ----- 2 - 4 5 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Helmond           3  2  0  1   6   9- 3 
Helmond            -     -   0 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            SPV               4  2  0  2   6   8- 6
Lierop             -   4 - 4   -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -                            Rood Wit '62      4  2  0  2   6  10-11
Mifano             -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   4 - 0   -                            Milheezer Boys    4  1  2  1   5   6- 7
Milheezer Boys   1 - 1   -     -     -     -   1 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -                            Lierop            4  1  2  1   5   9-11
ONDO               -     -     -   1 - 6   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Bavos             3  1  1  1   4  10-10
Rood Wit '62       -     -     -     -     -     -   3 - 1 4 - 1   -   -----   -     -     -     -                            SJVV              4  1  1  2   4   4-12
SJVV               -     -     -     -   0 - 5   -     -     -     -     -   -----   -   1 - 1   -                            Mifano            2  1  0  1   3   5- 3
SPV                -     -     -     -     -     -     -   1 - 3 3 - 0   -     -   -----   -     -                            ASV '33           4  0  2  2   2   5-10
SSE                -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 4                          SSE               4  0  2  2   2   3-11
Stiphout Vooruit   -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2 6 - 0   -     -   -----                          ONDO              3  0  1  2   1   2-10
                                                                                                                              
4th class G
Achates          -----   -   0 - 3   -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DSV               4  3  0  1   9   8- 6
Constantia         -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   3 - 1   -                            De Zwaluw         4  2  2  0   8   7- 3
DSV                -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   1 - 4                          Constantia        3  2  1  0   7  10- 4
EWC '46            -     -   1 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Oostrum           3  2  1  0   7   8- 2
Heijen             -     -     -     -   ----- 2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            Stormvogels '28   3  2  1  0   7   8- 3
Merselo            -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   4 - 1   -     -                            Heijen            3  2  0  1   6   6- 2
Milsbeek           -     -     -   2 - 2   -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 0   -                            Milsbeek          3  1  2  0   5   6- 4
Montagnards        -   1 - 5   -     -     -     -     -   -----   -   2 - 2   -     -     -     -                            SVEB              3  1  1  1   4   8- 5
Oostrum            -     -     -     -     -     -     -   4 - 0 -----   -     -     -     -     -                            Merselo           3  1  1  1   4   6- 4
Stormvogels '28  3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Toxandria         4  0  2  2   2   5-12
SVEB               -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   ----- 5 - 1   -     -                            Montagnards       4  0  2  2   2   5-13
Toxandria          -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   -----   -   1 - 1                          EWC '46           2  0  1  1   1   3- 4
VIOS '38           -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 2 0 - 3   -     -   -----   -                            Achates           3  0  0  3   0   1-10
De Zwaluw          -     -     -     -   1 - 0 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----                          VIOS '38          4  0  0  4   0   1-10
                                                                                                                              
4th class H
Achilles Reek    -----   -     -     -   2 - 2 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Cito              4  4  0  0  12  14- 6
Cito               -   -----   -     -     -     -   5 - 0   -     -   4 - 3   -     -     -     -                            Festilent         4  3  1  0  10   6- 3
Festilent          -     -   -----   -     -     -     -     -   1 - 1 2 - 1   -     -     -     -                            FC de Rakt        4  2  1  1   7   7- 6
Gassel             -     -     -   -----   -     -     -   1 - 2   -     -     -     -   0 - 2   -                            SCMH              4  2  1  1   7   7- 6
Herpinia           -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            SSA Vesta '19     2  2  0  0   6   6- 1
Juliana Mill       -     -   0 - 1   -     -   -----   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -                            Herpinia          3  1  2  0   5   6- 4
NLC '03            -     -   1 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Vorstenbossche B. 3  1  1  1   4   4- 3
FC de Rakt       3 - 2 2 - 3   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            SIOL              2  1  0  1   3   4- 5
SCMH               -   1 - 2   -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -                            SES               4  1  0  3   3  10-11
SES                -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 3 ----- 4 - 2   -     -     -                            Juliana Mill      4  1  0  3   3   4- 6
SIOL               -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Gassel            3  0  1  2   1   2- 5
Ulysses            -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 3                          Achilles Reek     4  0  1  3   1   6-11
SSA Vesta '19    4 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Ulysses           1  0  0  1   0   0- 3
Vorstenbossche B.  -     -     -     -   1 - 3   -     -   0 - 0   -     -     -     -     -   -----                          NLC '03           2  0  0  2   0   1- 7
                                                                                                                              
5th class A
Abdissenbosch    -----   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   1 - 2   -     -                                  Rimburg           3  2  1  0   7   8- 4
Amstenrade         -   ----- 1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Bemelen           4  2  1  1   7   9- 5
Bemelen            -     -   -----   -     -     -     -     -   0 - 0   -     -   3 - 4   -                                  Partij            4  2  1  1   7   8- 5
Daalhof            -     -   0 - 3 -----   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -                                  Daalhof           4  2  1  1   7   8- 9
Geertruidse Boys 1 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                                  SSA Haanrade/SVA  2  2  0  0   6   7- 2
Geulsche Boys      -   1 - 6   -     -     -   -----   -     -     -   1 - 4   -     -     -                                  Amstenrade        3  2  0  1   6   9- 5
SSA Haanrade/SVA   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   4 - 0   -     -                                  Vijlen            4  2  0  2   6  13- 8
IBC '03            -     -     -     -   2 - 4   -     -   -----   -     -     -     -   0 - 3                                SNC '14           4  2  0  2   6  11-15
Partij             -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   4 - 2                                RKSVB             3  1  1  1   4   4- 7 
Rimburg            -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -                                  Geertruidse Boys  4  1  1  2   4   9-10
RKSVB              -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2 -----   -     -                                  Abdissenbosch     3  1  0  2   3   6- 6 
SNV '14            -     -     -     -     -   5 - 3   -     -   1 - 3   -     -   -----   -                                  IBC '03           2  0  0  2   0   2- 7
Vijlen             -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -   6 - 1 -----                                Geulsche Boys     4  0  0  4   0   6-17
                                                                                                                              
5th class B
Conventus '03    ----- 1 - 4 1 - 7   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Slekker Boys      4  4  0  0  12  10- 4        
IVS                -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  MBC '13           3  3  0  0   9   4- 1 
Spcl. Leeuwen      -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 3 0 - 2   -     -                                  SNA               4  2  2  0   8  10- 6
MBC '13            -     -     -   -----   -     -     -   1 - 0 2 - 1   -     -     -     -                                  RIOS '31          3  2  1  0   7   7- 0
OVCS               -     -     -     -   ----- 0 - 0 3 - 2   -     -     -     -     -     -                                  St. Joost         3  2  0  1   6   5- 2
RIOS '31           -     -     -     -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -   6 - 0   -                                  RKAVC             4  2  0  2   6  12-10
RKAVC            3 - 2   -   5 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                                  OVCS              3  1  2  0   5   4- 3
Sanderbout         -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   3 - 3   -   1 - 1                                Urmondia          4  1  1  2   4   5- 8
St. Joost          -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 0                                IVS               2  1  0  1   3   5- 3
Slekker Boys       -   2 - 1   -     -     -     -   3 - 2   -     -   -----   -     -     -                                  Spcl. Leeuwen     4  1  0  3   3   9-11
SNA              4 - 2   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -                                  Sanderbout        4  0  2  2   2   4- 6
Susterse Boys      -     -     -   0 - 1   -     -     -     -   0 - 1   -     -   -----   -                                  Susterse Boys     4  0  0  4   0   2-11
Urmondia           -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   3 - 2 -----                                Conventus '03     4  0  0  4   0   6-18
                                                                                                                              
5th class C                                                                                       
Altweerterheide  -----   -     -     -     -     -   5 - 3   -     -     -   3 - 3   -     -                                  Nieuw Woensel     4  4  0  0  12  20- 2
Crescentia         -   -----   -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -                                  SVSH              4  4  0  0  12  12- 1
Egchel             -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -     -     -     -   3 - 1                                Eindse Boys       3  3  0  0   9  10- 2
Eindse Boys      3 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   4 - 2   -     -                                  Tongelre          3  2  0  1   6  14- 5
Leveroy            -     -   1 - 1   -   -----   -     -   0 - 3   -     -     -     -     -                                  Olympia Boys      3  2  0  1   6  10- 6
Nieuw Woensel      -     -     -     -     -   -----   -   4 - 0 9 - 0   -     -     -     -                                  RKSVN             4  2  0  2   6   6- 9
Olympia Boys       -   4 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                                  Altweerterheide   3  1  1  1   4   8- 9
RKSVN              -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2   -   0 - 3   -                                  Egchel            4  1  1  2   4   6- 8
RKSVV              -     -     -   0 - 3   -     -   0 - 3   -   -----   -     -     -     -                                  Rood Wit'67/Plus  3  1  0  2   3   5- 5
Rood Wit '67/Plus  -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 1   -                                  Leveroy           3  0  1  2   1   1- 8
Sterksel           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 6                                Sterksel          3  0  1  2   1   5-13
SVSH               -   4 - 1   -     -   4 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -                                  Crescentia        3  0  0  3   0   3-12 
Tongelre           -     -     -     -     -     -     -     -   7 - 2   -     -     -   -----                                RKSVV             4  0  0  4   0   2-22
   
5th class D
Belfeldia        ----- 1 - 1   -     -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -     -                                  vvVOS             3  3  0  0   9  11- 3
Holthees Smakt     -   -----   -   0 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1                                RKDSO             3  3  0  0   9   9- 3
Kronenberg         -     -   -----   -     -     -   0 - 2   -   3 - 2   -     -     -     -                                  Leunen            4  2  1  1   7  12- 5
Leunen             -     -     -   -----   -   3 - 3   -     -     -   5 - 0   -     -     -                                  Holthees-Smakt    4  2  1  1   7   8- 5
Lottum             -   0 - 4   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                                  Belfeldia         4  1  2  1   5   9- 6
RESIA            1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 2   -     -     -                                  Kronenberg        4  1  1  2   4   6- 8
RKDSO              -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -                                  Sambeek           4  1  1  2   4   7-11
Sambeek            -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 1                                SVOC '01          4  1  1  2   4   4-14
Sporting S.T.      -     -     -     -   1 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -                                  SVS               2  1  0  1   3   4- 5
SVOC '01           -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -   0 - 6   -                                  RESIA             3  0  3  0   3   6- 6
SVS                -     -   2 - 1   -     -     -   2 - 4   -     -     -   -----   -     -                                  VVV '03           3  1  0  2   3   4- 6
VOS              3 - 2   -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -                                  Sporting S.T.     3  0  1  2   1   3- 6
VVV '03            -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -   -----                                Lottum            3  0  1  2   1   2- 7
                                                                                                                              
5th class E                                                                                       
Astrantia        -----   -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -                                  Boerdonk          4  3  0  1   9  13-10
Boerdonk           -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1 4 - 2   -                                  HBV               3  2  1  0   7  12- 5
DWSH '18           -     -   -----   -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -                                  Keldonk           3  2  1  0   7   8- 4
Elsendorp        1 - 1   -     -   -----   -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -                                  VCA               4  2  1  1   7  11- 9
Fiducia            -     -     -     -   -----   -     -     -     -   4 - 2 2 - 3   -     -                                  Fiducia           4  2  0  2   6   9- 7
HBV                -   6 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                                  DWSH '18          3  1  1  1   4   9-11 
Keldonk            -     -     -   2 - 2   -     -   ----- 4 - 1   -     -     -     -     -                                  Odiliapeel/Br.Gr. 3  1  1  1   4   3- 5
MVC                -   1 - 4   -     -   2 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -                                  Elsendorp         4  0  4  0   4   8- 8
Odiliapeel         -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 1   -     -   1 - 0                                FC Uden           4  1  1  2   4   8-10
FC Uden            -     -   4 - 5   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 0                                MVC               4  1  1  2   4   5- 9
VCA                -     -   3 - 3   -     -     -     -     -   4 - 1   -   -----   -     -                                  Astrantia         2  0  2  0   2   2- 2
VCO                -     -     -   3 - 3   -     -   1 - 2   -     -     -     -   -----   -                                  VCO               3  0  1  2   1   6- 9
WHV                -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----                                WHV               3  0  0  3   0   0- 5
 

District East
1st class E
De Bataven       -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   4 - 1   -                            Rohda Raalte      3  3  0  0   9   8- 3
Bemmel             -   -----   -   5 - 2   -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -                            SC Bemmel         4  3  0  1   9   9- 3
BVC '12          2 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0                          TVC '28           3  2  1  0   7   4- 0
Columbia           -     -     -   ----- 0 - 2   -     -     -     -     -     -     -   4 - 0   -                            De Bataven        4  2  1  1   7   8- 6
Dalfsen            -   0 - 2 2 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            RKHVV             3  2  0  1   6   6- 3
Heino              -   1 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Heino             3  2  0  1   6   4- 2
MASV               -     -     -   1 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            BVC '12           4  2  0  2   6  11- 8
RKHVV              -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 2   -     -                            Dalfsen           4  2  0  2   6   5- 6
Rohda R            -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -     -     -   3 - 1                          MASV              3  1  1  1   4   4- 4
Stevo              -     -   3 - 2   -     -     -     -   1 - 4   -   -----   -     -     -     -                            Columbia          4  1  1  2   4   7- 8
Tubantia           -     -     -     -   0 - 1   -     -   0 - 2   -     -   -----   -     -     -                            Stevo             3  1  0  2   3   4- 8
TVC '28          0 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -   -----   -     -                            Tubantia          2  0  0  2   0   0- 3
Voorwaarts T.      -     -     -     -     -   0 - 2 1 - 3   -     -     -     -     -   -----   -                            FC Winterswijk    2  0  0  2   0   1- 6
FC Winterswijk     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Voorwaarts T      4  0  0  4   0   2-13

2nd class I
Concordia W      -----   -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -     -   0 - 2   -                            DIO '30           4  4  0  0  12  14- 5
DCS              3 - 3 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DVC '26           4  2  1  1   7   8- 7 
DIO '30            -     -   -----   -   5 - 1   -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -                            SDOUC             3  2  0  1   6   9- 4
DVC '26            -   0 - 3   -   -----   -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -                            Union             3  2  0  1   6   9- 5
Eendracht '30      -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 4                          WSV               4  2  0  2   6  12-10
Quick 1888         -     -     -   3 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            VVG '25           4  1  2  1   5   6- 8 
SDOUC              -     -     -     -     -   4 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -                            DCS               2  1  1  0   4   6- 3
Spero            0 - 1   -   0 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Varsseveld        2  1  1  0   4   5- 3
Union              -     -     -     -     -     -   2 - 1   -   -----   -     -   5 - 1   -     -                            Quick 1888        3  1  1  1   4   6- 7
Varsseveld         -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -                            Concordia-W       4  1  1  2   4   4- 6
VIOD               -     -     -   1 - 3   -     -   0 - 4   -     -     -   -----   -     -     -                            Vorden            4  1  1  2   4   6- 9
Vorden             -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 2                          Eendracht '30     3  1  0  2   3   6-11
VVG '25            -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -   2 - 2 -----   -                            Spero             3  0  0  3   0   0- 5
WSV                -     -   2 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0 -----                          VIOD              3  0  0  3   0   2-10

2nd class J
Achilles '12     -----   -     -     -     -     -   3 - 0 2 - 0   -     -     -     -     -     -                            Schalkhaar        3  3  0  0   9   8- 1
ATC '65            -   -----   -     -   5 - 0 5 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                            FC Suryoye-Medit. 3  2  1  0   7  12- 1
Barbaros           -     -   ----- 0 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            ATC '65           3  2  1  0   7  10- 0
Bon Boys         5 - 3   -     -   -----   -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -     -                            Achilles '12      3  2  0  1   6   8- 5
BWO                -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 4   -     -   5 - 1   -                            BWO               4  2  0  2   6  13-13
Eilermark          -     -     -     -   3 - 7 -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Bon Boys          4  2  0  2   6  11-11
Grol               -     -     -   5 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 0                          Grol              4  2  0  2   6   8- 8 
Lemelerveld        -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Wijhe '92         3  1  1  1   4   2- 4
NEO                -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 1   -     -     -     -                            Vogido            4  1  1  2   4   3-13
Schalkhaar         -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 3 - 0   -     -     -                            NEO               2  1  0  1   3   3- 1
SDC '12            -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 1   -     -                            Barbaros          3  0  2  1   2   2- 7
Suryoye Mediterr.  -     -     -     -     -     -   4 - 0   -     -     -     -   ----- 7 - 0   -                            Lemelerveld       3  0  1  2   1   2- 5
Vogido             -   0 - 0   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -   -----   -                            SDC '12           3  0  1  2   1   1- 5
Wijhe '92          -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -   -----                          GVV Eilermark     2  0  0  2   0   3-12

3rd class A
Avanti W         -----   -     -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -                            MVV '29           3  3  0  0   9  12- 4
Borne              -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 4   -     -                            UDI               3  2  1  0   7   3- 1
DSVD               -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -                            Luctor Et Emergo  4  2  1  1   7  12-10
Losser             -     -   2 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            De Tukkers        2  2  0  0   6  12- 2
LSV                -     -     -     -   ----- 1 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -                            RSC               2  2  0  0   6  10- 4
Luctor et Emergo   -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 6   -     -     -   1 - 1   -                            Losser            3  2  0  1   6   4- 6 
MVV '29            -   3 - 2   -   5 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            DSVD              2  1  0  1   3   3- 2
Reutum             -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Avanti W.         3  1  0  2   3   5- 6
RSC              4 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            TVO               3  1  0  2   3   7- 9
Saasveldia         -     -     -   1 - 1   -     -   1 - 4   -     -   -----   -     -     -     -                            Reutum            2  0  2  0   2   2- 2
De Tukkers         -     -     -     -   7 - 1   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            WVV'34            2  0  1  1   1   1- 2
TVO                -     -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -   1 - 5 -----   -     -                            Borne             3  0  1  2   1   3- 8
UDI                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 0                          Saasveldia        3  0  0  3   0   1- 7
WVV '34            -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -   -----                          LSV               3  0  0  3   0   3-15 

3rd class B
ABS              -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -                            KCVO              4  4  0  0  12  17- 5
Activia            -   -----   -     -     -   1 - 3   -     -     -     -   4 - 3   -     -     -                            Robur et Velocit. 4  4  0  0  12  12- 4
Albatross          -   2 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Overwetering      4  3  1  0  10  15- 3
AZC                -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0                          AZC               3  3  0  0   9  13- 2
SC Brummen         -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -                            Albatross         4  2  1  1   7   7- 6 
Colmschate '33     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 6   -   1 - 2   -     -     -     -                            Warnsveldse Boys  4  2  0  2   6   9- 7
Diepenveen         -     -     -     -   6 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Diepenveen        3  1  0  2   3   8- 7
KCVO               -     -   4 - 1   -     -     -     -   -----   -     -   4 - 2   -     -     -                            SC Brummen        3  1  0  2   3   5- 8
Overwetering       -     -     -     -     -     -   2 - 1   -   -----   -     -   8 - 0   -     -                            Colmschate '33    3  1  0  2   3   5- 9
Robur et Velocitas -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -   -----   -     -   3 - 1   -                            Activia           4  1  0  3   3   5-14
Turkse Kracht      -     -   2 - 2 2 - 6   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            ABS               1  0  1  0   1   2- 2
Vaassen            -     -     -   0 - 5   -     -     -   1 - 3   -     -     -   -----   -     -                            Turkse Kracht     4  0  1  3   1   9-16
Warnsveldse Boys   -   6 - 0   -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -   -----   -                            WWNA              3  0  0  3   0   1- 8
WWNA               -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   -----                          Vaassen           4  0  0  4   0   1-18

3rd class C
Doetinchem       -----   -     -     -     -     -     -     -   6 - 0   -     -     -     -   5 - 3                          Doetinchem        4  4  0  0  12  19- 6               
DVV                -   -----   -     -   1 - 0   -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -                            OBW               4  4  0  0  12  13- 3
Gendringen       1 - 3   -   -----   -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            DVV               3  2  1  0   7   5- 3
HC '03             -     -   3 - 6 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3                          Trias             4  2  1  1   7  10- 7
Spcl. Lochem       -     -     -   1 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2   -                            Witkampers        3  2  0  1   6  10- 7
Montferland        -     -   2 - 5   -     -   ----- 0 - 3   -     -     -     -     -     -     -                            SML               4  2  0  2   6  15- 9
OBW                -     -     -   5 - 1   -     -   -----   -     -   3 - 1   -     -     -     -                            Gendringen        4  2  0  2   6  13-10
Pax                -     -     -     -   2 - 2   -     -   -----   -     -   3 - 2   -     -     -                            Pax               4  1  2  1   5   6- 7
Rheden             -   0 - 1   -     -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -     -                            VVO               3  1  1  1   4   7- 8
Ruurlo           2 - 5   -     -     -     -   2 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -                            Ruurlo            3  1  0  2   3   5- 9
SML                -     -     -     -     -     -     -     -   7 - 0   -   -----   -   3 - 4   -                            HC '03            4  1  0  3   3   7-15
Trias              -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -   2 - 3 -----   -     -                            Spcl.  Lochem     4  0  2  2   2   5- 7
VVO                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3 -----   -                            Rheden            4  0  1  3   1   1-15
Witkampers         -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----                          Montferland       4  0  0  4   0   4-14

3rd class D
Arnhemse Boys S. -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 6   -     -   0 - 4   -                            Trekvogels        3  2  1  0   7   9- 3
Beuningse Boys     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -     -   1 - 1                          Brakkenstein      3  2  1  0   7   7- 3
Blauw Wit          -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            VDZ               3  2  1  0   7   6- 2
Brakkenstein       -     -     -   -----   -     -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            RKTVC             4  2  1  1   7   6- 3
Driel              -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -                            Ewijk             4  2  1  1   7   5- 4
DVOL               -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Blauw Wit         3  2  0  1   6   6- 4
Eldenia          3 - 1   -     -     -     -     -   ----- 0 - 1   -     -     -     -     -     -                            GVA               3  2  0  1   6   5- 3
Ewijk              -     -     -     -   2 - 0 0 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -                            HAVO              4  2  0  2   6  11- 7
GVA                -   3 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 1   -     -                            Eldenia           3  1  0  2   3   5- 6
HAVO               -     -     -   0 - 2   -     -     -   4 - 2   -   -----   -     -     -     -                            RODA '28          4  1  0  3   3   4-11
RKTVC              -     -   2 - 0   -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -                            DVOL              2  0  2  0   2   1- 1
Roda '28           -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 3   -                            RKSV Driel        4  0  2  2   2   4- 7
Trekvogels         -     -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            Beuningse Boys    3  0  1  2   1   3- 7
VDZ                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0 4 - 1   -   -----                          Arnhemse Boys S.  3  0  0  3   0   2-13

4th class A
Almelo           -----   -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 5                          UD W.             4  2  2  0   8  13- 7
BSC Unisson        -   -----   -     -     -     -     -   6 - 2   -     -     -     -   2 - 0   -                            BSC Unisson       4  2  1  1   7  10- 6
EMOS               -     -   ----- 4 - 1   -   2 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -                            De Lutte          2  2  0  0   6   5- 3
Fleringen          -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -                            Vasse             3  2  0  1   6   7- 4
KOSC             2 - 2 3 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            La Premiere       3  2  0  1   6   9- 8
La Premiere        -     -     -     -     -   -----   -   4 - 1   -     -     -     -     -     -                            Fleringen         3  2  0  1   6   6- 6
De Lutte           -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2   -     -     -     -     -                            EMOS              4  2  0  2   6   9- 8
Oldenzaal          -     -     -   2 - 3   -     -     -   -----   -     -   4 - 4   -     -     -                            KOSC              3  1  2  0   5   6- 4
SC Overdinkel      -   1 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 3   -     -                            Zenderen Vooruit  3  0  3  0   3   9- 9
Tubanters 1897     -     -     -     -   1 - 1   -     -     -     -   -----   -     -   3 - 3   -                            Tubanters 1897    4  0  3  1   3   6-10
UD W.              -     -   2 - 0   -     -   5 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -                            Almelo            3  0  2  1   2   8-10
Vasse              -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0   -   -----   -     -                            SC Overdinkel     4  0  2  2   2   7- 9
Victoria '28       -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   2 - 2   -     -     -   -----   -                            Victoria '28      4  0  2  2   2   6- 9
Zenderen Vooruit   -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2 2 - 2   -     -   -----                          Oldenzaal         4  0  1  3   1   9-17

4th class B
Buurse           ----- 0 - 2   -     -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -                            Delden            4  3  1  0  10   9- 2
Delden             -   -----   -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -     -   1 - 1                          Reunie            3  3  0  0   9   5- 1 
Diepenheim         -     -   -----   -   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Markelo           4  3  0  1   9   9- 5
Eibergen         0 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2                          Spcl. Rekken      4  3  0  1   9   8- 6
Hector             -     -     -     -   ----- 1 - 1 1 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            VIOS B.           4  2  2  0   8   9- 5
Hoeve Vooruit      -   0 - 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Twenthe           3  2  0  1   6   5- 1
Markelo            -     -   2 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 2   -     -                            Diepenheim        3  2  0  1   6   6- 3
Neede              -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   0 - 1   -     -     -                            Buurse            4  1  2  1   5   4- 5
Spcl. Rekken       -     -     -   2 - 1 2 - 1   -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Rietmolen         4  1  0  3   3   4- 8
Rerunie            -     -     -     -     -     -   1 - 0 3 - 1   -   -----   -     -     -     -                            Hoeve Vooruit     3  0  2  1   2   3- 5
Rietmolen          -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -   -----   -   0 - 1   -                            Eibergen          3  0  1  2   1   2- 4
Rood Zwart         -     -   0 - 2   -     -   2 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -                            Hector            4  0  1  3   1   4-10
Twenthe            -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 1   -   4 - 0 -----   -                            Rood Zwart        4  0   1  3  1   4-11
VIOS B           2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -   -----                          Neede             3  0  0  3   0   2- 8

4th class C
AD '69           -----   -     -     -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            SSA HMC '17       3  3  0  0   9  11- 1
Ajax B             -   ----- 1 - 1   -     -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -     -                            SC Meddo          4  3  0  1   9   9- 6
FC Bergh           -     -   -----   -   8 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2                          FC Dinxperlo      2  2  0  0   6   8- 3
Dinxperlo          -   4 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 2   -                            GWVV              4  2  0  2   6   7- 7
Etten              -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 2 1 - 3   -     -                            Keijenburgse B.   4  2  0  2   6   6- 8
GWVV               -     -     -     -     -   -----   -     -     -   0 - 1   -   3 - 2   -     -                            FC Bergh          3  1  2  0   5  11- 3
HMC '17            -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   4 - 0                          Kilder            4  1  2  1   5   7- 7
Keyenburgse Boys   -     -     -     -   5 - 2   -   0 - 3 -----   -     -     -     -     -     -                            Ulftse Boys       4  1  2  1   5   9-10
Kilder           3 - 4   -     -     -     -   2 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -                            KSV               2  1  1  0   4   2- 1
KSV                -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1 -----   -     -     -     -                            't Peeske         4  1  1  2   4   6- 6
MEC                -     -     -     -     -     -   1 - 4   -     -     -   -----   -     -     -                            AD '69            3  1  0  2   3   8- 9
Meddo            3 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 0   -                            Etten             4  1  0  3   3   6-18
't Peeske          -     -     -     -     -     -     -   3 - 0 1 - 1   -     -     -   -----   -                            Ajax B            4  0  2  2   2   4- 8
Ulftse Boys        -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2   -     -   -----                          MEC               3  0  0  3   0   5-12

4th class D
Angerlo Vooruit  -----   -     -     -     -     -     -   1 - 6   -     -     -     -     -     -                            Jonge Kracht      4  3  1  0  10  26- 1
Arnhemia           -   -----   -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Westervoort       3  2  1  0   7  12- 3
Basteom            -     -   -----   -     -     -     -     -   5 - 1   -     -     -     -     -                            Spcl. Groessen    2  2  0  0   6  21- 5
Doesburg           -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -                            Doesburg          2  2  0  0   6   4- 2
Elsweide           -     -     -     -   ----- 3 -10   -     -     -     -   2 - 0   -     -     -                            Veluwezoom        2  1  1  0   4   6- 3
Spcl. Groessen     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   11- 2   -     -     -                            GSV '38           2  1  0  1   3  10- 5
GSV '38            -     -   10- 2   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 3                          Loil              2  1  0  1   3   5- 5
Jonge Kracht       -     -     -     -   10  0   -     -   -----   -     -     -   0 - 0   -     -                            Arnhemia          3  1  0  2   3   3- 6
Loil               -   4 - 0   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            RVW               3  1  0  2   3   4-13
Loo                -     -     -     -     -     -     -   0 -10   -   -----   -     -     -     -                            Basteom           3  1  0  2   3   8-18
RVW                -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Elsweide          4  1  0  3   3   5-23
Sprinkhanen        -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Sprinkhanen       3  0  1  2   1   2- 6
Veluwezoom         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 1 ----- 2 - 2                          Angerlo Vooruit   1  0  0  1   0   1- 6
Westervoort        -     -   7 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Loo               2  0  0  2   0   1-12

4th class E
Angeren          -----   -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -   5 - 0   -                            Angeren           4  4  0  0  12  22- 1 
Aquila             -   -----   -     -     -     -     -   0 - 3   -     -     -     -     -     -                            Krayenhoff        4  4  0  0  12  20- 2
DIOSA              -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -                            NSVV FC Kunde     4  3  0  1   9  13- 6
DSZ                -     -     -   ----- 5 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Nijmegen          4  3  0  1   9  14-11
Hatert           0 - 9   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Millingen         4  2  0  2   6  10- 9
Krayenhoff         -     -     -     -     -   -----   -     -   5 - 2 5 - 0   -     -     -     -                            DSZ               2  1  1  0   4   8- 4
NSVV FC Kunde      -   3 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   5 - 0                          SCE               3  1  1  1   4   6- 9
Millingen          -     -   5 - 2   -     -     -     -   -----   -     -   1 - 3   -     -     -                            OSC               4  1  1  2   4  12-15
Nijmegen           -     -     -     -     -     -   5 - 1   -   ----- 3 - 2   -     -     -     -                            Overasseltse B.   4  1  1  2   4   5-10
OSC                -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   4 - 4 6 - 3                          SCP               4  0  2  2   2   8-14
Overasseltse Boys  -     -     -     -     -   0 - 4 1 - 4   -     -     -   -----   -     -     -                            DIOSA             2  0  0  2   0   4- 8
SCE              0 - 4   -     -   3 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            Aquila            2  0  0  2   0   0- 6
SCP                -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 4   -   1 - 1   -   -----   -                            Hatert            2  0  0  2   0   1-14
UHC                -     -     -     -     -   0 - 6   -     -     -     -     -     -     -   -----                          UHC               3  0  0  3   0   3-17

4th class F
Apeldoornse Boys -----   -     -     -   1 - 3 5 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            Twello            4  3  1  0  10  10- 4
Beekbergen         -   ----- 1 - 2   -     -     -   2 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            Victoria Boys     3  2  1  0   7  10- 3
Emst               -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -     -   0 - 2                          Groen Wit '62     3  2  1  0   7   6- 3
De Gazelle         -     -     -   -----   -     -     -     -     -   8 - 0   -     -     -     -                            IJsselstreek      4  2  1  1   7  11- 8
Groen Wit '62      -     -     -     -   -----   -     -   1 - 1 2 - 1   -     -     -     -     -                            De Gazelle        3  2  0  1   6  14- 4
De Hoven           -     -     -   4 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Apeldoornse Boys  4  2  0  2   6   7- 7
Klarenbeek         -     -     -     -     -     -   -----   -   1 - 3   -   1 - 3   -     -     -                            Orderbos          4  2  0  2   6   9-10
Loenermark         -     -     -     -     -   3 - 3   -   -----   -     -     -     -     -     -                            Loenermark        3  1  2  0   5   5- 4
Orderbos           -   4 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 6   -     -                            De Hoven          3  1  1  1   4   8-10
TKA              0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Emst              4  1  1  2   4   3- 6
Twello           3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2   -                            ZVV '56           3  1  0  2   3   2- 5
Victoria Boys      -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 2   -                            Klarenbeek        4  0  1  3   1   6-12
IJsselstreek       -   3 - 1   -     -     -     -   4 - 2   -     -     -     -     -   -----   -                            Beekbergen        4  0  1  3   1   5-11
ZVV '56            -     -     -   0 - 4   -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -   -----                          TKA               2  0  0  2   0   0- 9

4th class G
Broekland        -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -                            Holten            4  4  0  0  12  31- 8
DAVO               -   -----   -     -     -     -   3 - 2   -   1 - 2   -     -     -     -     -                            Enter             4  4  0  0  12  16- 2
Enter            8 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -                            Lettele           4  3  0  1   9  12- 5 
Haarle             -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -   2 - 1                          Sportl.Vroomshoop 4  3  0  1   9   9- 7 
Heeten             -     -     -     -   -----   -     -   2 - 4   -     -     -     -   2 - 2   -                            SDOL              3  2  0  1   6   9- 4
Holten             -     -     -   7 - 2 9 - 2 -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            SV Zwolle         4  2  0  2   6  11-10
Hoonhorst          -     -   1 - 4   -     -     -   -----   -     -     -   1 - 3   -     -     -                            Haarle            4  1  1  2   4   7-12
Lettele            -   3 - 0   -     -     -     -     -   -----   -   5 - 0   -     -     -     -                            Raalte            4  1  1  2   4   6-17 
Nieuw Heeten     0 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   3 - 5                          Nieuw Heeten      3  1  0  2   3   5- 7
Raalte             -     -     -   1 - 1   -   2 -10   -     -     -   -----   -     -     -     -                            DAVO              3  1  0  2   3   4- 7
SDOL               -     -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Broekland         3  1  0  2   3   4-11
Sportl.Vroomshoop  -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -   1 - 3   -   -----   -     -                            Ulu Spor          3  0  1  2   1   4-11
Ulu Spor           -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 6   -   -----   -                            Heeten            4  0  1  3   1   6-17
SV Zwolle          -     -     -     -     -   2 - 5   -   3 - 0   -     -     -     -     -   -----                          Hoonhorst         3  0  0  3   0   4-10

5th class A
Bentelo          -----   -     -     -     -     -     -     -   6 - 2   -     -     -                                        DTC '07           4  3  1  0  10  15- 4
Bornerbroek        -   ----- 0 - 3   -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -                                        Hengelo           4  3  1  0  10  14- 7 
DTC '07            -     -   ----- 8 - 2   -     -     -     -     -     -   2 - 0   -                                        Bentelo           2  2  0  0   6  12- 3
EGVV               -     -     -   -----   -   1 - 4 2 - 4   -     -     -     -     -                                        Haarlo            3  2  0  1   6   8- 9 
Haaksbergen        -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                                        Manderveen        4  1  3  0   6  12- 9
Haarlo           1 - 6   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   3 - 2                                      TVV               4  2  0  2   6   9- 7
Hengelo            -   5 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 2   -                                        Vosta             3  1  0  2   3   6- 7
Langeveen          -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 5   -     -                                        Langeveen         3  1  0  2   3   6- 9
Lochuizen          -     -     -   1 - 4 0 - 0   -     -     -   -----   -     -     -                                        EGVV              4  1  0  3   3   9-17
Manderveen         -     -   2 - 2   -     -     -   2 - 2   -     -   -----   -     -                                        Haaksbergen       1  0  1  0   1   0- 0
TVV                -   4 - 1   -     -     -     -     -   3 - 1   -     -   -----   -                                        Lochuizen         4  0  1  3   1   4-13
Vosta              -     -     -     -     -     -     -   1 - 3 3 - 1   -     -   -----                                      Bornerbroek       4  0  1  3   1   5-15

5th class B
Bredevoort       -----   -     -     -     -     -   5 - 2   -   0 - 2   -     -     -     -                                  DEO               4  4  0  0  12  13- 3
Het Centrum        -   -----   -     -   2 - 2   -     -     -     -     -   8 - 1   -     -                                  SVBV              4  2  1  1   7   9- 5 
DEO              6 - 0   -   -----   -     -     -     -   2 - 1   -     -     -     -     -                                  SSA Ratti-Socii   3  2  0  1   6   6- 3
Erix               -   1 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Bredevoort        4  2  0  2   6   9-11
GSV '63            -     -     -   0 - 2 ----- 4 - 1   -     -     -     -     -     -     -                                  Het Centrum       2  1  1  0   4  10- 3
Halle            1 - 4   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                                  Wolfersveen       3  1  1  1   4   7- 6
Phenix             -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 2   -     -     -                                  GSV '63           3  1  1  1   4   6- 5
SSA Ratti-Socii    -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 1   -     -     -                                  ZZC '20           1  1  0  0   3  12- 0
SVBV               -     -   1 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2   -                                  Erix              1  1  0  0   3   2- 0
Vosseveld          -     -   1 - 3   -     -     -     -     -   1 - 4 -----   -     -     -                                  Vosseveld         4  1  0  3   3   5-10
Westendorp         -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                                  Halle             2  0  0  2   0   2- 8
Wolfersveen        -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   5 - 1 -----   -                                  Westendorp        2  0  0  2   0   2-13
ZZC '20            -     -     -     -     -     -   12- 0   -     -     -     -     -   -----                                Phenix            3  0  0  3   0   3-19

5th class C
Babberich        -----   -     -     -     -   6 - 0   -     -     -     -     -   2 - 1   -                                  Babberich         3  3  0  0   9  10- 1
Den Dam            -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 4 3 - 0   -                                  Eendracht Arnhem  4  3  0  1   9  13-11
Dierensche Boys  0 - 2   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Rijnland          3  2  0  1   6  11- 3
Edesche Boys       -   3 - 5   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  SDZZ              3  2  0  1   6   8- 5 
EDS                -     -     -     -   ----- 3 - 4   -     -     -     -     -     -     -                                  Den Dam           3  2  0  1   6   9- 7
Eendr. Arnhem      -     -   2 - 1 7 - 1   -   -----   -     -     -     -     -     -     -                                  NVC               3  2  0  1   6   5- 5
Gelders Eiland     -     -     -     -   4 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -                                  SHE               4  2  0  2   6  10- 7
NVC                -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   3 - 0   -   2 - 1                                EDS               3  1  1  1   4  10- 9
Rijnland           -     -     -     -     -     -   2 - 3 4 - 0 -----   -     -     -     -                                  Gelders Eiland    3  1  1  1   4   8-10
RKPSC              -     -   4 - 3   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                                  RKPSC             2  1  0  1   3   4- 8
SDZZ               -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -   -----   -     -                                  Edesche Boys      2  0  0  2   0   4-12
SHE                -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 0   -   ----- 4 - 2                                Dierensche Boys   3  0  0  3   0   4- 8
SVGG               -     -     -     -   1 - 3   -     -     -   0 - 5   -     -     -   -----                                SVGG              4  0  0  4   0   4-14

5th class D
AAC Olympia      ----- 2 - 3 4 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Unitas '28        3  2  1  0   7   8- 4
AVIOS/DBV          -   -----   -     -     -     -     -   3 - 0   -   0 - 0   -     -     -                                  Niftrik           4  2  1  1   7  13- 7
Batavia            -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   1 - 6   -     -                                  WVW               4  2  1  1   7   9- 8
DVSG             6 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -                                  AVIOS/DBV         4  2  1  1   7   6- 6
Heumen             -     -     -     -   -----   -   6 - 2   -     -     -     -     -     -                                  DVSG              2  2  0  0   6   9- 0
Niftrik            -     -     -     -     -   -----   -     -   3 - 1   -     -     -   2 - 3                                Victoria '25      3  2  0  1   6  10- 4
SCD '33          3 - 0   -     -     -     -   1 - 6 -----   -     -     -     -     -     -                                  SVO '68           3  2  0  1   6   9- 3
SVHA               -     -     -     -     -     -   3 - 1 ----- 0 - 5   -     -     -     -                                  Heumen            2  1  1  0   4   7- 3
SVO '68            -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 0                                VVLK              4  0  3  1   3   7- 8
Unitas '28         -     -   5 - 2   -     -     -     -     -     -   -----   -   3 - 2   -                                  SCD '33           4  1  0  3   3   7-15 
Victoria '25       -   4 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                                  AAC-Olympia       4  1  0  3   3   6-15
VVLK               -     -     -     -   1 - 1 2 - 2   -     -     -     -     -   -----   -                                  SVHA              4  1  0  3   3   4-13
WVW                -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -   2 - 2 -----                                Batavia           3  0  0  3   0   6-15

5th class E
Batavia '90      -----   -     -     -     -     -   3 - 7   -   3 - 3   -     -     -                                        Terwolde          3  3  0  0   9  16- 5
CCW '16            -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                        Epse              4  3  0  1   9  12- 4
Epse               -     -   -----   -     -     -     -   5 - 1   -     -   4 - 0   -                                        Sallandia         2  2  0  0   6  14- 1
Go Ahead D.        -     -     -   -----   -     -     -   5 - 1   -   0 - 2   -     -                                        CCW '16           2  2  0  0   6   5- 1
Marienheem         -     -     -     -   -----   -     -     -     -   4 - 0   -   0 - 5                                      Voorst            4  2  0  2   6   4- 8
Sallandia          -     -     -   9 - 1 5 - 0 -----   -     -     -     -     -     -                                        Go Ahead D.       4  2  0  2   6   7-12
Terwolde           -     -   2 - 1   -     -     -   -----   -     -     -   7 - 1   -                                        Batavia '90       3  1  1  1   4  14-13
V. en L.         3 - 8   -     -     -   2 - 2   -     -   -----   -     -     -     -                                        Vilsteren         4  1  1  2   4   7- 8
Vilsteren          -   1 - 2 1 - 2   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                                        Marienheem        4  1  1  2   4   6-12
Voorst             -   0 - 3   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 1                                      Wissel            3  1  0  2   3   6- 3
Wesepe             -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2   -   -----   -                                        V. en L.          4  0  1  3   1   7-20 
Wissel             -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -     -     -   -----                                      Wesepe            3  0  0  3   0   2-13


District North
1st class F
FVC              -----   -     -   2 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Hoogezand         4  4  0  0  12  10- 4
Germanicus         -   -----   -     -   0 - 1   -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Jubbega           4  3  1  0  10  11- 1
Gomos              -     -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 0   -     -   3 - 1   -                            GRC Groningen     4  3  0  1   9  15-11
GRC Groningen      -     -     -   -----   -   2 - 4   -     -     -     -     -     -     -   5 - 1                          VV Heerenveen     4  3  0  1   9   9- 6
VV Heerenveen      -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -   5 - 1   -     -     -                            Gomos             4  2  2  0   8   9- 3
Hoogezand          -   1 - 0   -     -     -   -----   -     -     -   1 - 0   -     -     -     -                            Sneek Wit Zwart   4  2  1  1   7  12- 3
Jubbega            -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 0 3 - 0   -     -                            WVV               4  2  0  2   6  11-15
Noordster          -     -     -     -     -     -   0 - 4 -----   -     -     -     -     -     -                            Germanicus        4  1  1  2   4   5- 3
Roden              -     -   2 - 2 4 - 5   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            SVBO              3  1  0  2   3   5- 8
Sneek Wit Zwart    -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -   8 - 1                          VKW               4  1  0  3   3   8-14
Stadspark          -     -   0 - 4   -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Roden             4  0  1  3   1   8-14
SVBO             5 - 1 0 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            FVC               2  0  0  2   0   3- 8
VKW                -     -     -     -     -   2 - 4   -     -   3 - 2   -     -     -   -----   -                            Noordster         2  0  0  2   0   1- 6
WVV                -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0   -     -     -   5 - 2 -----                          Stadspark         3  0  0  3   0   1-12

2nd class K
Dalen            -----   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 2                          VENO              4  3  0  1   9  16- 5
Dedemsvaart        -   -----   -     -     -   2 - 2   -     -     -     -   3 - 4   -     -     -                            LSC 1890          4  2  2  0   8  14- 5
Drachten           -   0 - 1 ----- 1 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Dalen             4  2  2  0   8   9- 6
Emmeloord          -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 6   -     -     -     -                            Epe               3  2  1  0   7   7- 3
EMMS               -     -     -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -     -   4 - 2   -     -                            Zuidwolde         3  2  1  0   7   6- 3
Epe                -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   2 - 0   -                            Heerde            3  2  0  1   6   9- 3
LAC Frisia 1883    -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 1 1 - 1   -     -     -     -                            SC Emmeloord      3  2  0  1   6  10- 9
GAVC               -   5 - 2   -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -     -     -                            EMMS              4  2  0  2   6   6-10
Heerde             -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   6 - 0   -     -                            LAC Frisia 1883   4  1  1  2   4   3- 4
LSC 1890         2 - 2   -     -     -   5 - 0   -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Dedemsvaart       4  1  1  2   4   8-11
Oerterp            -     -     -   2 - 4   -   1 - 3   -     -     -     -   -----   -     -     -                            GAVC              2  1  0  1   3   6- 4
Pesse            2 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 6   -                            Oerterp           4  1  0  3   3   8-14
VENO               -     -   6 - 1   -     -     -     -     -     -     -   4 - 1   -   -----   -                            Drachten          4  0  0  4   0   2-12
Zuidwolde          -     -     -     -   3 - 1   -   1 - 0   -     -     -     -     -     -   -----                          Pesse             4  0  0  4   0   5-20

2nd class L
Annen            ----- 1 - 1   -     -     -   1 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -                            GVAV-Rapiditas    3  3  0  0   9   9- 2
ASVB               -   -----   -     -   0 - 3   -     -     -   0 - 3   -     -     -     -     -                            Beilen            3  2  0  1   6   3- 2
Beilen             -     -   -----   -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -   1 - 0   -                            Stadskanaal       3  1  2  0   5   8- 5
Gruno              -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   3 - 3   -     -     -                            Gruno             3  1  2  0   5   6- 4
GVAV Rapiditas     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 1 3 - 1   -     -     -     -                            ASVB              4  1  1  2   4   6- 9
Helpman            -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Peize             2  1  0  1   3   4- 3
Lewenborg          -     -   2 - 0 1 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Rolder Boys       2  1  0  1   3   4- 3
Nieuw Buinen       -     -     -   0 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Veendam 1894      3  1  0  2   3   4- 7
Peize              -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Lewenborg         3  1  0  2   3   3- 6
Rolder Boys      3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Helpman           2  0  2  0   2   3- 3
Stadskanaal        -     -     -     -     -   2 - 2 3 - 0   -     -     -   -----   -     -     -                            Annen             3  0  2  1   2   2- 5
Valthermond        -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 2   -                            Nieuw Buinen      2  0  1  1   1   0- 2
Veendam 1894       -   2 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                            WKE '16           0  0  0  0   0   0- 0
WKE-16             -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Valthermond       1  0  0  1   0   1- 2

3rd class A
Akkrum           -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2 5 - 2                          Akkrum            4  4  0  0  12  16- 7
Dronrijp           -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1   -   1 - 0                          St.Annaparochie   4  3  1  0  10  17- 7
DTD                -     -   -----   -     -   2 - 0   -     -     -     -     -   3 - 5   -     -                            VV Dronrijp       4  3  1  0  10   7- 2
Friesland        2 - 3   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                            DTD               3  2  0  1   6   9- 6
Geel Wit           -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -   2 - 4   -     -     -                            Read Swart        3  2  0  1   6   7- 4
Gorredijk          -   1 - 3   -     -     -   -----   -     -     -   1 - 2   -     -     -     -                            VC Trynwalden     4  2  0  2   6   8- 8
Mildam           1 - 3   -     -   1 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -                            Oosterlittens     4  2  0  2   6  13-14
Nieuweschoot       -   0 - 2   -     -     -     -     -   ----- 2 - 5   -     -     -     -     -                            Thor              4  2  0  2   6   8-15 
Oosterlittens      -     -     -     -     -   7 - 1   -     -   ----- 0 - 4   -     -     -     -                            Mildam            3  1  1  1   4   9- 4
Read Swart         -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -   -----   -     -     -     -                            Renado            3  1  0  2   3   7- 9
Renado             -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   2 - 3   -                            Nieuweschoot      4  1  0  3   3   6-11
St.Annaparochie    -     -     -     -   4 - 2   -     -     -   7 - 1   -     -   -----   -     -                            Friesland         3  0  1  2   1   4- 6
THOR               -     -     -     -     -     -   0 - 7 3 - 1   -     -     -     -   -----   -                            Geel Wit          3  0  0  3   0   5-12
Trijnwalden        -     -     -   2 - 1 4 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Gorredijk         4  0  0  4   0   3-14

3rd class B
Actief           ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 0   -     -                            Muntendam         4  3  1  0  10  16- 7
Bellingwolde       -   -----   -     -     -     -     -     -   0 - 4   -     -     -   2 - 2   -                            Actief            4  3  0  1   9   7- 4 
Forward            -     -   -----   -     -     -     -   0 - 0   -   2 - 0   -     -     -     -                            HSC               3  2  1  0   7   9- 4
FVV                -   1 - 0   -   -----   -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            ZNC               3  2  1  0   7   9- 7
Groninger Boys     -     -     -     -   -----   -   1 - 7   -     -   7 - 3   -     -     -     -                            GSAVV Forward     4  1  3  0   6   5- 3
HSC                -     -   2 - 2   -   3 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            VAKO              4  2  0  2   6   8- 7
Muntendam          -     -   1 - 1   -     -     -   ----- 6 - 4   -     -     -     -     -     -                            De Wilper Boys    4  1  2  1   5   9- 9
Nieuw Roden        -     -     -   3 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -                            Siddeburen        3  1  1  1   4   9- 7
Siddeburen         -     -     -     -     -   2 - 4   -     -   -----   -     -     -     -     -                            TLC               4  1  1  2   4  10-11
SVZ                -     -     -   4 - 0   -     -     -     -     -   -----   -   0 - 1   -     -                            FVV               4  1  1  2   4   5- 9
TLC              1 - 2   -     -     -     -     -     -     -   3 - 3   -   -----   -     -     -                            SVZ               4  1  0  3   3   7-10
VAKO               -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 2 -----   -   3 - 4                          Groninger Boys    4  1  0  3   3  10-16
De Wilper Boys   3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 4   -   -----   -                            Nieuw Roden       3  0  2  1   2   7- 9 
ZNC                -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -     -   2 - 2 -----                          Bellingwolde      4  0  1  3   1   2-10

3rd class C
CEC              -----   -     -   1 - 1   -     -     -     -   7 - 1   -     -     -     -     -                            Raptim            4  3  1  0  10   9- 3
SC Erica           -   -----   -     -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -     -                            Gieten            4  3  0  1   9  12- 6
Gieten             -     -   ----- 5 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 1   -                            Sellingen         3  2  1  0   7   7- 3
HOC                -   3 - 4   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1                          Westerwolde       4  2  1  1   7   7- 4
Musselkanaal       -     -     -     -   -----   -   0 - 2   -     -   2 - 4   -     -     -     -                            Twedo             3  2  0  1   6   7- 4
Protos             -     -     -     -     -   ----- 0 - 3   -     -     -   4 - 0   -     -     -                            SVV '04           3  2  0  1   6   7- 5
Raptim             -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 2   -     -     -   2 - 1   -     -                            SC Erica          3  2  0  1   6   8- 7
Sellingen          -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -   1 - 0   -     -     -                            CEC               2  1  1  0   4   8- 2
SPW                -     -   0 - 4   -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -                            Musselkanaal      3  1  0  2   3   6- 7
SVV '04            -   0 - 3   -     -     -   3 - 0   -     -     -   -----   -     -     -     -                            Weerdinge         3  1  0  2   3   4- 7
FC Ter Apel '96    -     -     -     -   1 - 4   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Protos            4  1  0  3   3   5- 8
Twedo              -     -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            HOC               4  0  2  2   2   8-11
Weerdinge          -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 4 ----- 2 - 1                          FC Ter Apel '96   3  0  0  3   0   1- 9
Westerwolde        -     -     -     -     -   2 - 1   -     -   3 - 0   -     -     -     -   -----                          SPW               3  0  0  3   0   1-14

3rd class D
Asser Boys       -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 2 2 - 1   -     -     -                            Oldeholtpade      4  3  0  1   9  14-12
Dwingeloo          -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 6 1 - 0   -     -                            Ruinen            3  2  1  0   7  13- 4
HODO               -     -   -----   -   4 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Sweel             4  2  1  1   7   6- 4
VV LEO             -     -     -   -----   -     -     -     -   2 - 2   -     -     -   3 - 2   -                            Dwingeloo         4  2  1  1   7   9- 9
Oldeholtpade       -     -     -   4 - 2 ----- 4 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            Asser Boys        4  2  1  1   7   7-12
Oldemarkt        8 - 1   -     -     -     -   -----   -   2 - 0   -     -     -     -     -     -                            USV               3  2  0  1   6   6- 6
Olyphia            -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -   1 - 2                          Oldemarkt         4  2  0  2   6  14-10
Oranje Zwart       -     -     -   2 - 1   -     -   2 - 2 -----   -     -     -     -     -     -                            Steenwijkerwold   4  2  0  2   6   9- 7
Ruinen             -     -     -     -     -   5 - 1   -     -   -----   -     -     -   6 - 1   -                            Trinitas          4  2  0  2   6  10-14
Steenwijk          -   1 - 3   -     -   3 - 4   -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            VV LEO            4  1  1  2   4   8-10
Steenwijkerwold    -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 0 - 2   -   2 - 0                          Oranje Zwart      4  1  1  2   4   6- 8
Sweel            1 - 1   -     -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -   -----   -     -                            HODO              3  1  0  2   3  10-10
Trinitas           -     -   4 - 3   -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -   -----   -                            SV Olyphia        4  0  2  2   2   7- 9
USV                -     -   4 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Steenwijk         3  0  0  3   0   6-10

4th class A
BEW              ----- 3 - 4   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 0   -     -     -                            Steenwijker Boys  4  2  2  0   8  10- 3 
De Blesse          -   -----   -     -     -     -     -   0 - 0   -     -     -     -     -     -                            Spcl. Makkinga    4  2  2  0   8   5- 1
Donkerbroek        -     -   ----- 4 - 2   -     -   0 - 2   -     -     -     -     -     -     -                            Donkerbroek       4  2  1  1   7  10- 9
Havelte            -     -     -   -----   -     -     -     -     -   6 - 2   -     -     -   4 - 2                          FC Kraggenburg    4  2  1  1   7   7- 7
Hoogersmilde       -     -     -     -   ----- 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -                            Havelte           4  2  0  2   6  12-10
Kraggenburg      3 - 1   -     -     -     -   ----- 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Lemmer            4  1  3  0   6   6- 4
Lemmer             -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -   1 - 1   -     -     -     -     -                            Zandhuizen        4  2  0  2   6   9-10
Spcl. Makkinga     -     -     -   2 - 0   -     -     -   -----   -     -     -   0 - 0   -     -                            De Blesse         3  1  2  0   5   6- 5
Oosterstreek       -     -   2 - 2   -     -     -     -   1 - 3 -----   -     -     -     -     -                            VWC               2  1  1  0   4   5- 2
RKO                -     -   3 - 4   -     -     -     -     -   1 - 0 -----   -     -     -     -                            Smilde '94        3  1  0  2   3   3- 6
Smilde '94         -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            RKO               3  1  0  2   3   6-10
Steenwijker Boys 3 - 1   -     -     -   6 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            BEW               4  1  0  3   3   9-10
VWC                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 1 ----- 4 - 1                          Oosterstreek      4  0  2  2   2   4- 7
Zandhuizen         -     -     -     -     -   4 - 1   -     -     -     -   2 - 1   -     -   -----                          SV Hoogersmilde   3  0  0  3   0   2-10

4th class B
Bakkeveen        -----   -   1 - 1   -   2 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Boornbergum'80    4  3  1  0  10  10- 3
Black Boys         -   -----   -     -     -     -     -   0 - 4   -     -     -     -   1 - 1   -                            MKV '29           4  3  0  1   9   8- 3 
Boornbergum '80    -   4 - 1 -----   -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -                            Bakkeveen         4  2  2  0   8   9- 6
SF Deinum          -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 2                          Warga             3  2  1  0   7   5- 2
Harlingen          -     -     -     -   -----   -     -     -   2 - 4 5 - 2   -     -     -     -                            ONB               4  2  1  1   7  14- 7
Langweer         2 - 4   -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -                            Zevenhuizen       2  2  0  0   6   8- 1
MKV '29            -     -     -     -   3 - 0 2 - 0 -----   -     -     -     -     -     -     -                            De Sweach         4  1  1  2   4   6- 9
Nicator          2 - 2   -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 7   -     -     -     -     -                            Nicator           4  1  1  2   4   7-11
ONB                -     -     -     -     -   2 - 3   -     -   ----- 1 - 1   -     -     -     -                            SF Deinum         3  1  0  2   3   6- 8
De Sweach          -     -     -     -     -     -   1 - 3 2 - 0   -   -----   -     -     -     -                            Terschelling      3  1  0  2   3   6- 8
Terschelling       -     -   1 - 2 3 - 5   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -                            Harlingen         4  1  0  3   3   8-11
de Walden          -     -     -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 6                          Langweer          4  1  0  3   3   6-10
Warga              -     -     -     -     -     -   2 - 0   -     -     -     -   2 - 1 -----   -                            De Walden         4  1  0  3   3   4-11
Zevenhuizen        -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Black Boys        3  0  1  2   1   2- 9

4th class C
Bareveld         -----   -     -     -     -     -   2 - 4   -     -     -     -     -     -     -                            Eext              3  3  0  0   9  14- 5
BNC              4 - 3 -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2                          BNC               3  3  0  0   9  13- 6
Eext             7 - 0   -   -----   -     -     -     -   3 - 2   -     -     -     -     -     -                            Engelbert         2  2  0  0   6   9- 5
Engelbert          -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 3   -                            PJC               3  2  0  1   6  15- 8
Farmsum            -     -     -     -   -----   -     -   2 - 2   -     -     -   5 - 4   -     -                            MOVV              3  2  0  1   6  13-11
Gasselternijveen   -   1 - 4   -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            Pekelder Boys     3  2  0  1   6   7- 6
Gieterveen         -     -     -     -     -   0 - 3 -----   -     -     -     -     -     -   5 - 0                          Gieterveen        4  2  0  2   6  11- 8
Heiligerlee        -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   9 - 2   -                            Heiligerlee       3  1  1  1   4  13- 7
Kwiek              -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -   0 - 1   -     -     -                            Farmsum           3  1  1  1   4  11-12
MOVV               -     -     -   2 - 5 6 - 4   -     -     -     -   -----   -     -     -     -                            Gasselternijveen  2  1  0  1   3   4- 4
Pekelder Boys      -     -   3 - 4   -     -     -   3 - 2   -     -     -   -----   -     -     -                            Kwiek             2  0  0  2   0   2- 6
PJC                -     -     -     -     -     -     -     -   5 - 2   -     -   -----   -     -                            Wedde             2  0  0  2   0   2-10
VVK                -     -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 5   -   1 - 6 -----   -                            Bareveld          3  0  0  3   0   5-15
Wedde              -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          VVK               4  0  0  4   0   8-24

4th class D
Balkbrug         -----   -     -     -     -   0 - 2 1 - 1   -     -     -     -     -     -     -                            Wacker            3  2  1  0   7   9- 4
Buinen             -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 3   -                            KSC               3  2  1  0   7   4- 1
DSC '65            -     -   -----   -     -     -   1 - 4   -   0 - 0   -     -     -     -     -                            Titan             4  2  1  1   7   7- 4
DVC '59            -     -     -   ----- 3 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Sleen             4  2  1  1   7   2- 2
EHS '85            -   5 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -                            Wijster           4  2  0  2   6   8- 5
KSC                -     -     -     -     -   -----   -     -     -     -   1 - 1   -   1 - 0   -                            Ruinerwold        4  1  3  0   6   7- 4
Ruinerwold         -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 2   -     -   0 - 0   -     -     -                            Schoonebeek       3  1  2  0   5   5- 3
Schoonebeek        -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 0 1 - 1   -     -     -     -                            EHS '85           2  1  0  1   3   6- 3
Sleen            1 - 0   -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 0   -     -     -     -                            Zwartemeerse B.   2  1  0  1   3   2- 3
Titan              -     -   3 - 1   -     -     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 1                          DVC '59           2  1  0  1   3   3- 6
VIOS O             -   1 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 4 - 4   -     -                            Buinen            3  1  0  2   3   4- 9
Wacker             -     -   2 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -     -                            VIOS O            4  0  3  1   3   6- 8
Wijster            -     -     -   5 - 0   -     -     -     -     -     -     -   0 - 3 -----   -                            Balkbrug          4  0  1  3   1   1- 5
Zwartemeerse B.  1 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          DSC '65           4  0  1  3   1   2- 9

5th class A
Blankenham       ----- 2 - 1 0 - 1   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  Kuinre            4  3  1  0  10  17- 7
Diever Wapse       -   -----   -     -   2 - 2   -   3 - 5   -     -     -     -     -     -                                  HHCombi           4  3  0  1   9  19- 5
DVSV               -     -   -----   -     -   1 - 8   -     -     -     -   4 - 4   -     -                                  Uffelte           3  2  1  0   7  11- 5
Fochteloo          -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   10- 0 1 - 3                                IJhorst           3  2  0  1   6   5- 3
Giethoorn          -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 4   -     -     -     -                                  Old Forward       3  2  0  1   6   7- 6
HH Combi           -   1 - 3   -     -     -   -----   -     -     -     -   8 - 0   -     -                                  FC Fochteloo      4  2  0  2   6  12- 7
Kuinre             -     -   3 - 1   -     -     -   -----   -     -   3 - 3   -     -     -                                  VV Diever-Wapse   4  1  1  2   4   9-10
Old Forward        -     -     -     -     -     -     -   ----- 2 - 0   -     -     -     -                                  DVSV              4  1  1  2   4   7-15
Stanfries          -     -     -   0 - 1   -     -     -     -   -----   -     -     -     -                                  Blankenham        3  1  0  2   3   2- 3
Uffelte            -     -     -   4 - 0   -     -     -   4 - 2   -   -----   -     -     -                                  VV Stanfries      3  1  0  2   3   4- 6
Wapserveen         -     -     -     -     -     -   0 - 6   -     -     -   -----   -     -                                  Giethoorn         2  0  1  1   1   5- 6
Willemsoord        -     -     -     -     -     -     -   2 - 3   -     -     -   -----   -                                  Wapserveen        3  0  1  2   1   4-18
IJhorst          1 - 0   -     -     -     -   1 - 2   -     -     -     -     -     -   -----                                Willemsoord       2  0  0  2   0   2-13

5th class B
Aengwirden       ----- 3 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 0   -                                        Tijnje            4  3  1  0  10  13- 5
AVV                -   ----- 1 - 5   -     -     -     -     -     -     -     -     -                                        Blauwhuis         3  3  0  0   9  10- 2
Blauwhuis          -     -   ----- 3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -                                        Blue Boys         4  2  1  1   7  12- 6 
Blue Boys        6 - 0   -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -   4 - 1                                      Oldeboorn         3  2  0  1   6   8- 3
FFS                -     -     -     -   -----   -   1 - 0   -     -     -   4 - 0   -                                        Wispolia          3  2  0  1   6   6- 5 
Houtigehage        -     -   1 - 2   -   4 - 2 -----   -     -     -     -     -     -                                        FFS               4  2  0  2   6   9- 7
Langezwaag         -     -     -     -     -   0 - 0 -----   -     -   0 - 2   -     -                                        Aengwirden        4  2  0  2   6  10-14
Oldeboorn          -     -     -     -   3 - 2   -   5 - 0 -----   -     -     -     -                                        Houtigehage       4  1  2  1   5   9- 8
Sport Vereent      -     -     -   2 - 2   -     -     -     -   -----   -     -     -                                        Sport Vereent     3  1  1  1   4   9- 6
Tijnje             -     -     -     -     -   4 - 4   -   1 - 0   -   -----   -     -                                        Langezwaag        4  0  1  3   1   0- 8
VSV '31            -     -     -     -     -     -     -     -     -   1 - 6 ----- 0 - 2                                      AVV               2  0  0  2   0   3- 8
Wispolia           -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 1   -     -   -----                                      VSV '31           4  0  0  4   0   1-18

5th class C
Blauw Geel '15   -----   -     -     -     -     -     -     -   11- 0   -   3 - 2   -     -     -                            Nieuweschans      4  3  1  0  10  13- 6
Drieborg           -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -   3 - 0   -     -                            Yde de Punt       3  3  0  0   9   8- 1
Eenrum           5 - 0   -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   0 - 3                          Meeden            4  3  0  1   9  27- 8
Froombosch         -     -     -   -----   -     -   2 -14 3 - 6   -     -     -     -     -     -                            Blauw Geel '15    4  3  0  1   9  19- 8
Groen Geel         -     -     -     -   ----- 6 - 3   -     -     -     -     -     -     -     -                            Groen Geel        2  2  0  0   6  17- 6
Kloosterburen    1 - 5   -     -     -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -                            THOS              2  2  0  0   6   7- 2
Meeden             -     -   2 - 1   -     -     -   -----   -   11- 1   -     -     -     -     -                            WEO               3  1  1  1   4  11- 6 
Nieuweschans       -   1 - 0   -     -     -     -     -   -----   -     -     -   3 - 3   -     -                            Eenrum            3  1  0  2   3   6- 5
Oldambtster Boys   -     -     -     -   3 -11 0 - 5   -     -   -----   -     -     -     -     -                            Drieborg          3  1  0  2   3   4- 3
THOS               -     -     -     -     -     -   4 - 0   -     -   -----   -     -     -     -                            Kloosterburen     3  1  0  2   3   9-11
Usquert            -     -     -     -     -     -     -   0 - 3   -     -   -----   -   1 - 1   -                            Froombosch        4  1  0  3   3   6-23
WEO                -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   8 - 0 -----   -     -                            Woltersum         3  0  1  2   1   3- 5
Woltersum          -     -     -   0 - 1   -     -     -     -     -   2 - 3   -     -   -----   -                            Usquert           4  0  1  3   1   3-15
Yde de Punt        -   2 - 1   -   3 - 0   -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----                          Oldambtster Boys  4  0  0  4   0   4-38

5th class D
Alteveer         ----- 1 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -     -                                  GKC               3  3  0  0   9  16- 5
Buinerveen         -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   4 - 5   -     -                                  Spcl. Roswinkel   3  3  0  0   9  12- 3
DWZ                -     -   -----   -     -     -     -     -     -     -     -   6 - 3 4 - 6                                Weiteveense Boys  4  2  2  0   8  12- 7
GKC                -     -     -   -----   -     -     -   4 - 3   -   6 - 2   -     -     -                                  SVBC              2  1  0  1   3   7- 4
JVV                -     -     -   0 - 6 ----- 0 - 6   -     -     -     -     -     -     -                                  DWZ               2  1  0  1   3  10- 9
Spcl. Roswinkel    -     -     -     -     -   -----   -     -   2 - 1   -     -     -     -                                  Buinerveen        2  1  0  1   3   6- 6
SVBC               -     -     -     -     -   2 - 4 -----   -     -     -     -     -     -                                  Veelerveen        2  1  0  1   3   4- 6
De Treffer '16     -     -     -     -   3 - 1   -     -   -----   -     -     -     -     -                                  Valther Boys      3  1  0  2   3   5- 5
Valther Boys       -     -     -     -     -     -     -   4 - 1 -----   -     -     -     -                                  De Treffer '16    3  1  0  2   3   7- 9
Veelerveen         -     -     -     -     -     -     -     -   2 - 0 -----   -     -     -                                  Zandpol           3  1  0  2   3   6-13
Weiteveense Boys 2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -   ----- 1 - 1   -                                  Alteveer          3  0  2  1   2   5- 6
Witteveense B'87 2 - 2   -     -     -     -     -     -     -     -     -     -   -----   -                                  Witteveense B.'87 3  0  2  1   2   6- 9
Zandpol            -     -     -     -     -     -   0 - 5   -     -     -   0 - 4   -   -----                                JVV               3  0  0  3   0   1-15 
           

Amateur cup competition  
This competition did not finish in the 6 districts because playing soccer was not allowed anymore from October 2020 onwards.
Preliminary rounds were played in all 6 districts, 1st round was partly played in dictricts West I, South I and South 2
From preliminary round groups with 1st and 2nd class teams nrs. 1 and 2 proceed to 1st round, from other groups only groupwinners proceed to 1st round. 
Proceeding teams are marked with *.

District West I
Preliminary round
1st and 2nd class teams
Argon           za1* *** 1-1         Assendelft      zo1  ***     2-4     AFC             za1  *** 1-2        
CSW             za2      *** 3-3     DIOS            z02  1-2 ***         AMVJ            za2*     *** 6-0    
Kampong         zo1* 1-1     *** 3-0 HSV             z02*     3-2 *** 0-4 DWS             zo2* 2-1     ***     
KDO             zo2  1-2 1-0     *** Victoria        za2* 2-1 0-0     *** 
                 
AFC '34         zo1* *** 5-0         Kolping Boys    zo1* *** 2-2     1-0 Jong Holland    za2  *** 3-1     0-1
Marken          za2      *** 0-2 1-4 Purmersteijn    za2*     ***     1-0 KFC             zo2*     *** 3-0    
SV Spartanen    zo2  0-3     ***     SVW '27         zo2  1-3 1-2 ***     De Meer         zo2* 2-0     *** 1-0 
WV-HEDW         za1* 1-1     3-2 *** ZOB             za1          2-1 *** Monnickendam    za1      2-2     ***
                 
ASV Arsenal     za2* ***     1-3     BOL             za1* *** 0-1 6-1     Hooglanderveen  zo2  *** 0-5 3-1    
FC Den Helder   zo2  0-2 ***         DVVA            za2*     *** 4-2 6-1 IJFC            za2*     ***     5-2
HCSV Zwaluwen'30za1*     3-1 *** 7-0 JVC             zo2          *** 4-0 IVV             zo2*     0-0 *** 2-1 
Schoten vv      zo2  0-4 0-5     *** LSVV            zo1  0-3         *** SVL             za1  2-1         ***
                 
CDW             za2  *** 2-1     1-2 Huizen          za1* ***     4-1     JSV Nieuwegein  za2* ***         3-1
SO Soest        zo2      *** 1-3     De Meern        za2  0-2 ***     2-4 PVCV            zo2  3-2 ***     0-2
VRC             za2* 4-0     ***     VVIJ            zo2      0-3 ***     Renswoude       za2* 2-2 1-1 ***     
De Zuidvogels   za1*     3-1 1-0 *** Waterwijk       zo2* 0-0     2-1 *** Woudenberg      za1         0-1  ***
                 
Delta Sports '95za2  ***     1-1 0-5 FC de Bilt      za1* ***     3-0     Breukelen       za1* *** 0-3     3-1 
Nieuw Utrecht   zo2  1-1 ***         Bloemendaal     zo2  0-0 ***     1-4 NiTA            za2*     *** 1-1    
Roda '46        za1*     7-1 ***     Geinoord Nwgein.za2*     2-1 *** 3-2 FC Uitgeest     zo1  1-3     ***     
Valleivogels    za2*     0-0 3-6 *** Pancratius      zo2  2-5         *** VIOS W          zo2      0-0 1-2 ***
                 
Fortuna Wormerv.zo1* ***         3-0 FC Almere       za2  ***     2-3 1-1 DCG             zo2* ***     2-1 7-3
Kleine Sluis    zo2  3-3 ***     2-2 Benschop        za2  1-0 ***         HBOK            za2* 3-1 ***        
Roda '23        zo2* 2-5 7-0 ***     De Merino's     za1*     3-1 *** 0-3 SDZ             zo1      0-3 ***     
Zandvoort       za2          1-2 *** Montfoort SV'19 za1*     3-0     *** Spirit '30      zo2      4-5 3-1 ***
                 
AGB             z01* ***         7-1 EDO             za2  *** 2-2         Legmeervogels   zo1* ***     3-0    
De Kennemers    z02  1-4 ***     7-0 HBC             zo2*     *** 3-3     Maarssen        za2* 2-0 ***        
Loosdrecht      za2* 3-4 8-0 ***     Hoofddorp       zo1* 5-2     *** 3-0 OSV             za2      0-6 *** 0-0 
FC Weesp        zo2          1-3 *** West Frisia     zo2      0-2 1-2 *** Vitesse '22     zo2  0-1 1-2     ***
                 
BFC             za2* ***     2-0 1-2  
DSOV            zo1* 2-3 ***          
FC Zaandam      za2      0-0 ***      
ZAP             zo2      4-7 2-2 ***  
                 
other teams of soccer on Saturday
Blauw Wit W.    za4  *** 3-3 2-6     Dindua          za4  ***         3-7 De Blokkers     za4  *** 1-2 5-1    
Flamingo's '64  za4      ***     3-3 DZS             za4  2-3 *** 3-0     IJmuiden        za3*     ***     2-0 
Koninkl. HFC    za3*    11-0 ***     Haarlem Kennem. za4  1-5     ***     KFC             za4      0-5 ***     
Velsenoord      za4  1-0     0-4 *** VVC             za3*     5-2 3-0 *** SVIJ            za4  5-2     7-3 ***
                 
HYS             za3* ***    12-0 1-2 Opperdoes       za4  ***     0-3 7-0 Alcmaria Victrixza4* ***     5-1 5-0
Jong Hercules   za4  3-5 ***     4-2 Terrasvogels    za4  0-3 *** 0-9     Beverwijk       za3  1-1 ***     5-2
RCZ             za4      1-4 ***     SV United/DAVO  za3*         *** 5-3 Sp. Krommenie   za4      0-1 ***     
Wieringermeer   za4          6-1 *** De Wherevogels  za4      1-0     *** Waterloo        za4          5-1 ***
                 
ADO '20         za3  *** 2-4 4-5     HCSC            za3* ***     4-2 4-1 De Kennemers    za4  *** 0-4        
De Foresters    za4      ***     2-1 Rood Wit Zaanst.za4  1-12*** 1-6     Schagen United  za4      *** 2-0 1-3
Fortuna Wormerv.za4      1-0 *** 0-1 SVW '27         za4          *** 0-0 Zaanlandia      za4  2-0     *** 0-0 
ODIN '59 2      za5* 4-1         *** Velsen          za4      4-2     *** ZCFC            za3* 6-2         ***
                 
DSK             za4  *** 2-5         Amstelveen H.   za3  ***         4-5 St. Adelbert    za4  *** 2-5     1-2
DTS             za4      *** 2-0     HBC             za4  6-3 *** 2-8     DEM             za3*     *** 3-0    
Reiger Boys     za3* 8-0     ***13-0 Olympia H.      za3* 5-0     *** 1-2 Germaan/De Elandza4  2-0     ***     
Westzaan        za4  1-0 2-1     *** VSV             za4      2-4     *** SDOB            za4      1-2 3-3 ***
                                                                                                      
Always Forward  za4* ***     0-0 5-1 Beemster        za4  ***     3-1     Kadoelen        za3  *** 5-0    10-1
Hoofddorp       za4  0-4 ***     3-2 Kolping Boys    za4  7-1 ***     4-5 Overbos         za4      *** 0-3 2-1
Stormvogels     za3      3-0 ***     Legmeervogels   za4      5-5 *** 3-2 Purmerland      za4* 4-3     ***     
Wijk aan Zee    za4          1-3 *** De Meteoor      za4* 6-1         *** Sp. Martinus    za4          1-2 ***
                 
Buitenveldert   za3* ***     3-1     JOGA Fortius    za4  *** --- 5-1     FC Amsterdam    za4  ***     0-2 2-1
Eemnes          za4  2-6 ***     3-1 JOS Watergrfsm. za3      ***     0-2 De Dijk         za3* 2-0 ***        
RKAVIC          za4      4-3 *** 7-1 TOB             za4      1-0 ***     GeuzenMiddenmr. za4      2-6 ***     
TABA            za4  0-6         *** VEW             za4* 2-0     2-2 *** UNO             za4      0-8 0-1 ***
                 
Hertha          za4  *** 4-1     5-3 Buitenboys      za3* *** 4-0     9-0 AC Amsterdam    za4* ***          3-1
Sloterdijk      za4      ***     3-5 Nieuw Sloten    za4      *** 3-5     Forza Almere    za4  0-2 *** 0-3    
Wartburgia      za3* 4-1 10-0 **     De Volewijckers za4  2-5     *** 5-1 Robinhood       za4  0-1     ***     
FC Weesp        za4          0-8 *** Zeeburgia       za4      1-3     *** SVF             za4      2-5 2-3 ***
                 
EVC             za3* *** 6-0 6-1     DVSA            za4  *** 1-1     2-5 Altius          za3* ***     3-2    
Nautilus        zo5      *** 1-3     Pancratius      za3*     *** 2-1 4-2 Cobu Boys       za4  0-0 ***     4-3
TOS-Actief      za4          *** 4-0 Real Sranang    za4  4-1     ***     De Meer         za3      2-3 ***     
Vogelenzang     za4  1-6 2-1     *** Vlug en Vaardig za4          2-3 *** ZSGOWMS         za4  0-4     3-3 ***
                 
DEVO '58        za4* ***         4-0 Ajax 2          zar* ***         9-0 OSC             za4  *** 1-1        
Eemboys         za4  1-4 ***     0-4 Blauw Wit/Brsb. za3  0-9 *** 4-0     SCW             za3      *** 2-1 2-0
Overammstel     za4  2-4 8-0 ***     CTO '70         za4  0-3     *** 0-0 SVM             za4* 6-1     *** 4-0 
VVA/Spartaan    za3          5-2 *** NVC             za4      2-2     *** TOG             za4  2-0         ***
                 
ASV '65         za4  *** 1-4 0-3     BVV '31         za4  *** 3-5     4-2 DOSC            za3* ***     3-0    
DESTO           za3      ***     0-6 Jonathan        za3*     *** 3-1     OSM '75         za3  1-3 *** 5-0    
Sp. Almere      za4      1-7 ***     Odysseus '91    za3  9-1     ***     VOP             za4          *** 1-3 
TOV             za3* 8-4     5-1 *** SEC             za4      1-3 1-13 ** VVJ             za4  1-3 4-2     ***
                 
EDO (U)         za3  ***    10-0     Brederodes      za3* *** 3-0     3-0 DVSU            za3* ***     4-0    
HMS             za4  0-7 ***         De Posthoorn    za4      *** 7-2     Hees            za3  3-4 ***        
OSO             za4      1-0 *** 0-2 VIOD            za4  0-8     ***     De Vecht        za4      1-4 ***     
VVA Achterberg  za4* 3-6 7-0     *** 't Vliegdorp    za4      4-2 3-2 *** 
                 
Bunnik '73      za4  ***     0-5     FC Houten       za3* ***    10-2 5-1 Austerlitz      za4  *** 3-1     0-4
BZC '13         za4  2-4 ***     0-6 Driebergen      za4  0-2 *** 1-3     Elinkwijk       za4      ***     6-1
CJVV            za3*    10-0 *** 2-0 UVV             za4          ** 3-2  Hilversum       za3* 9-3 4-1 ***     
Focus '07       za3   3-3        *** VVZ '49         za3      2-2     *** Wasmeer         za4          0-1 ***
                 
Faja Lobi KDS   za4  ***     1-4 3-3 KVVA            za4  ***     4-2     DEV Doorn       za4* ***     3-0 3-3
Hercules        za3* 7-0 ***     7-1 Odijk           za4* 0-5 *** 6-0     SC 't Gooi      za3  0-2 ***        
HVC             za4      0-2 ***     Patria          za4          *** 2-3 Nederhorst      za4      1-0 *** 4-0 
Oranje Wit      za4          2-9 *** SV Zeist        za3  0-3 2-1     *** SV Vechtszoom   za4      7-0     ***
                 
Achterveld      za4  ***     1-4 3-1 Aurora          za4  ***         0-8 FZO             za3  ***     8-1 3-1
AH '78          za3  1-0 ***     1-1 Candia '66      za4  2-3 *** 0-3     Lopik           za3* 3-0 ***        
Olympia '25     za3*     3-0 ***     Laren '99       za3* 3-1     *** 1-1 Nieuw Utrecht   za4      0-17 **     
Saestum         za4          1-4 *** SCH '44         za4      2-3     *** SVP             za4      0-2 5-1 ***
                 
Baarn           za3  *** 3-1 1-4     
SVMM            za4      ***     3-4 
Vriendenschaar  za3*     6-0 *** 2-2 
VVIJ            za4  4-2         *** 
                 
other teams of soccer on Sunday
Alcmaria Victrixzo4  *** 2-4     3-2 Con Zelo        zo3  ***         2-3 De Blokkers     zo3* *** 5-0 5-0    
Always Forward  zo3*     *** 2-1     MOC             zo4  1-1 ***     1-7 Duinrand S.     zo4      ***     0-6
KSV             zo3  0-4     *** 2-3 Rood Wit Zaanst.zo4  1-3 8-1 ***     HSV Sport 1889  zo4      3-4 ***     
Kwiek '78       zo4      2-4     *** Vrone           zo3*         5-2 *** Koedijk         zo3  1-2     4-2 ***
                   
DWOW            zo3  ***     4-2     Meervogels '31  zo3  *** 5-0 0-3     Hollandia       zo3  ***     6-1 2-2
Egmondia        zo3  2-5 ***     1-3 Texel '94       zo4      ***     5-4 Limmen          zo3* 3-2 ***        
Oosthuizen      zo4      2-2 ***     Westfriezen     zo3*     8-0 ***     De Valken       zo4      1-6 *** 0-7 
Schagen United  zo4* 6-3     3-1 *** Zwaagdijk       zo4 1-11     2-4 *** Zeevogels       zo4      0-1     ***
                 
Alkmaarsche B.  zo4  *** 1-1     2-1 De Rijp         zo3* ***     7-1     VV Bergen       zo3* *** 1-0        
Flevo           zo4*     *** 4-3 3-3 RKEDO           zo4  1-2 *** 7-1     Geel Zwart '30  zo4      *** 1-1 2-2
Hugo Boys       zo3  6-3     ***     Sint Boys       zo4          *** 1-5 St. George      zo4  0-2     *** 5-3 
SEW             zo3          4-1 *** Winkel          zo3  1-3 2-0     *** Medemblik       zo3  3-1         ***
                 
ALC             zo5  ***     2-4 1-2 Sporting Andijk zo4* *** 9-0 2-3     Geel Wit '20    zo4  *** 0-2 3-2    
Vesdo           zo4  3-1 ***         DESS            zo5      ***     0-2 KGB             zo3*     ***    10-2
VVS '46         zo3*     8-0 ***     Oosterend       zo4      4-0 ***     Succes          zo4      3-2 *** 8-2 
Woudia          zo4      3-2 2-9 *** VVW             zo3  3-4     3-0 *** WBSV            zo5 1-2          ***
                 
BSM             zo4  *** 2-4         Dynamo          zo4  ***         2-5 Kaagvogels      zo5  *** 0-5    1-10 
Grasshoppers    zo3      *** 2-2     Eendracht '82   zo4  6-2 *** 7-0     Onze Gezellen   zo4      *** 7-0 0-2
De Meteoor      zo4* 3-2     ***     Wiron           zo5  1-9     *** 0-6 Purmerland      zo4  2-0     ***     
                                     WSV '30         zo3*     3-0     *** Saenden         zo3*        11-0 ***
                 
Heemstede       zo4  ***     0-0     RCZ             zo4  *** 2-4         Hercules Z.     zo3* ***     4-0 7-0
SVA             zo3* 2-1 ***         Sp. Krommenie   zo3*     ***     2-2 DSS             zo4  1-3 *** 2-2    
Westzaan        zo4      1-5 ***     Strandvogels    zo4  0-1 0-3 ***     Spaarnwoude     zo3          *** 4-1 
                                     VVA/Spartaan    zo4  3-0     2-1 *** De Wherevogels  zo4      1-2     ***
                 
JOGA Fortius    zo3  *** 1-0         Berkhout        zo4  *** 3-1         FC Aalsmeer     zo3* ***     6-0 3-0
HYS             zo4      *** 1-2 0-4 Olympia H.      zo4      *** 0-6     AC Amsterdam    zo4  5-7 ***        
Rivierwijkers   zo3  1-0     ***     RKDES           zo3* 6-0     ***     Apollo '68      zo4      4-0 ***     
Schalkwijk      zo4* 1-3     4-2 ***                                      DWB             zo4      --- 5-1 ***
                 
Graftdijk       zo4  ***     0-2 4-0 Geinburgia      zo4  ***     2-7     APWC            zo3* ***     2-0 1-0
JSV Nieuwegein  zo4  2-1 ***         's-Graveland    zo3* 10-0***         Sporting S      zo4  1-3 ***     2-6
Sporting '70    zo3*     4-1 ***     Zaandijk        zo4      2-2 ***     TOG             zo4      2-2 ***     
VSC             zo5      0-4 0-9 ***                                      Zwanenburg      zo3          7-0 ***
                 
Purmerend       zo3* ***     2-1     Germaan/de Elandzo5  ***         2-9 Beemster        zo3  ***     1-1    
SSV             zo4  1-7 ***    0-6  GeuzenMiddenmr. zo4* 2-1 ***         Kismet          zo4  4-0 ***        
VVU Ardahanspor zo4      1-0 ***     HDS             zo3  1-3 0-2 ***     Victoria O.     zo4*     3-1 *** 4-2 
Zwaluwen Utr'11 zo3  3-4     3-3 *** Ilpendam        zo3      3-4 1-1 *** Vreeswijk       zo3  7-3 1-1     ***
                 
Amsvorde        zo3  *** 8-1     3-2 DRC             zo5  *** 1-8 0-7     FC Abcoude      zo3  *** 6-1 4-0    
CTO '70         zo4      *** 7-0 2-3 Nieuw West Utd. zo3*     ***     8-1 FC Ankaraspor   zo4      ***     1-6
OSC             zo5  2-1     ***     PVC             zo3      1-1 *** 3-0 De Volewijckers zo5     10-0 *** 1-3 
RCH             zo3*         8-1 *** Waterwijk       zo4  1-2         *** ZSGOWMS         zo3* 5-0         ***

Blauw Wit Brsb. zo5  ***             Badhoevedorp    zo5  ***    0-14 0-3 Alliance '22    zo3  *** 5-0        
AFC Quick 1890  zo3  3-1 ***         Roda '46        zo3  5-3 ***     0-2 IJburg          zo5      *** 1-2 0-7
VSV             zo3* 9-0 6-1 ***     Swift           zo3*     4-1 ***     Ouderkerk       zo3* 4-0     ***     
                                     TABA            zo4          1-2 *** WV-HEDW         zo4  1-2     4-4 ***
                 
't Goy          zo4  *** 4-3 0-5     
SMVC Fair Play  zo5      ***     5-5 
Sp. Martinus    zo3*     5-0 *** 6-2 
VVZA            zo3  3-0         *** 

1st round 
SCW           -Arsenal         1-3    De Dijk za    -RCH            7-3     De Rijp       -AFC '34         0-3
IJmuiden      -HBOK            2-4    HYS           -Ajax 2         0-7     FC Hilversum  -De Merino's     0-3
DHSC          -Jonathan        5-5 J  Scherpenzeel  -DEV Doorn      8-0     VVC           -ZSGOWMS         0-3
De Zuidvogels -Victoria        4-3    DVSU          -Schalwijk      6-0     NiTA          -Laren '99       4-4 N
AC Amsterdam  -Hillegom        4-7    CJVV          -Geinoord Nwgn. 3-1     KVVA          -Altius          4-5
FC Aalsmeer za-Swift zo        2-1    Loosdrecht   -SV Montfoort'19 0-3     Lopik         -Hercules        1-1 H
Huizen        -Valleivogels    2-0    Maarssen      -DOSC           3-1     JSV Nieuwegein-Sporting '70    2-3
Houten        -FC de Bilt      0-2                                         
Veenendaal    -EDO (U)         3-4                                         
                                                                           

District West II
Preliminary round
1st and 2nd class teams 
Boshuizen       zo1* *** 4-0 1-0     DCV             za2* ***         4-1 Altior          zo2  ***         1-7 
Foreholte       zo2      ***     2-2 HVC '10         za2* 4-4 ***     1-1 Den Hoorn       zo1  4-3 *** 1-5    
RCL             za2      2-2 ***     VUC             zo1  1-1 1-3 ***     SVC '08         za2* 2-2     ***     
Valken '68      za1* 0-3     1-0 *** Wippolder       zo2          1-1 *** Voorschoten '97 za1*     3-0 6-0 ***
                 
DHC             zo1* *** 3-2         Berkel          za2  ***         1-5 Forum Sport     za1* *** 2-0        
Die Haghe       za1*     *** 1-0     BVCB            za1* 2-0 *** 1-0     Hillegersberg   zo1*     *** 4-0 2-2
VFC             zo2  1-4     *** 5-0 Nootdorp        za1  4-1     *** 0-1 Wateringse Veld za2  0-4     ***     
Westlandia      za2  0-3 3-3     *** RKDEO           zo2*     0-2     *** Wilhelmus       zo2  2-1     3-4 ***
                 
ASC             zo2  *** 1-2     0-5 Charlois        za2* *** 1-1     5-2 Heinenoord      za1  ***     4-0    
CION            za2      *** 1-1     Goal            zo2      *** 2-4     Laakkwartier    zo2* 2-1 ***     3-1
Concordia       zo2* 2-0     *** 2-4 HVV             zo2* 4-0     ***     Meeuwenplaat    zo2*     3-3 *** 1-3 
VELO            za1*     2-1     *** Neptunus/Schieb.za1      2-1 1-1 *** NSVV            za2  0-2         ***
                 
FC IJsselmonde  zo2  ***     2-4     Antibarbari     zo2  *** 2-2 3-8     CWO             za2* ***     5-0    
SHO             za1* 4-1 ***     8-2 DOSR            zo2*     ***     4-3 DoCoS           za2  0-0 ***     0-5
SVS             za2      2-6 *** 2-4 Sparta          za2*     0-0 *** 6-2 XerxesDZB       zo2      1-3 ***     
Te Werve        za2* 2-2         *** XerxesDZB       za1  1-3         *** RVVH            za1* 2-2     8-0 ***
                 
FC Binnenmaas   za2* *** 0-6         Full Speed      zo2  *** 2-2 3-8     Aalsmeer        za2* *** 2-0 1-1    
SC Brielle      za1*     *** 4-0     Hellevoetsluis  za2*     ***     4-3 Hillegom        zo1*     *** 3-1 2-0
DBGC            za2  1-5     *** 1-0 Nieuwenhoorn    za1*     0-0 *** 6-2 Kagia           za2          *** 2-0 
Excelsior '20   zo2  0-4 1-3     *** Strijen         za2  1-3         *** Teylingen       zo2  2-2         ***
                                    
Deltasport      za2  *** 4-5     1-4 Alexandria '66  za2  ***         1-0 DSO             za2* *** 4-0 4-0    
van Nispen      za2*     *** 2-0 4-1 RVC '33         zo2  0-3 *** 0-4     ESTO            zo2      *** 1-1    
DONK            zo2  3-2     ***     Spartaan '20    zo1* 2-1     ***     Nonselersdijk   za1          *** 2-2 
ROAC            zo1*         1-1 *** UVS             za2*     5-0 3-2 *** Olympia         zo1* 4-4 4-1     ***
                 
Groeneweg       zo2  *** 1-1 1-3     HMSH            zo2  *** 0-5         
Soccer Boys     za2      ***     1-5 ONA             zo1*     *** 3-1     
Spirit          za2*     3-1 ***     Rozenburg       za2  2-2     *** 1-4 
cvv Zwervers    zo1* 0-0     1-2 *** Vitesse Delft   za2* 6-1 6-2     *** 
 
other teams of soccer on Saturday
Bergambacht     za4  ***     1-3     Aarlanderveen   za3  ***     1-1     ASW             za4  *** 1-8     1-2 
Bernardus       za4  5-3 ***     0-1 KMD             za3* 4-1 ***         Be Fair         za3*     *** 3-2    
CVC Reeuwijk    za3*     3-0 ** 10-1 Koudekerk       za4      0-0 *** 2-0 Hazerswoudse B. za4  1-0     *** 4-1  
DUNO            za3  4-3         *** Moerkapelle     za4  1-0 0-1     *** Quick Steps     za3      2-2     ***
                 
Floreant        za4  ***     2-3 1-2 Alphia          za3* *** 0-1         BSC '68         za4  *** 0-0        
Gouda           za3  0-2 *** 4-4     DSVP            za3      *** 1-2     Lyra            za3*     *** 4-3    
Loosduinen      za3*         *** 4-2 SJC             za4  1-7     *** 0-4 Oegstgeest      za3  3-0     *** 1-1 
Woubrugge       za4      1-1     *** SPV '81         za4  2-4 1-4     *** SJZ             za4  0-1 1-3     ***
                 
Boshuizen       za4  ***         2-5 DWO             za3* ***     6-1     Duindorp        za3  ***     1-2    
Spcl. Monster   za3  9-0 ***     1-2 GSV             za4  2-2 ***     0-0 Gouderak        za4  1-4 ***     0-2
Oosterheem      za4  3-0 1-6 ***     Meerburg        za4      1-1 ***     LSVV '70        za4*     5-1 ***     
VVSB            za3*         4-2 *** Schipluiden     za3  0-0     2-1 *** Sporting Leiden za3 3-3      0-2 ***
                 
Moordrecht      za4  ***         0-8 Ammerstolse SV  za4  *** 0-8 1-9     Nieuwkoop       za3  ***     3-3    
Quick Boys 2    zar*10-0 ***         Football Factoryza4      ***     0-3 Stolwijk        za4  2-2 ***     2-0
Roodenburg      za4  3-1 1-5 ***     Lugdunum        za3      4-0 ***     TAC '90         za4      4-1 ***     
TAVV            za3      0-6 1-1 *** Rijnvogels 2    zar*11-1     5-2 *** Warmunda        za4* 5-1     5-1 ***
                 
Blauw Zwart     za3  *** 2-2     0-0 Cabauw          za4* ***             Haagse Hout     za4  *** 5-4        
Haastrecht      za4*     *** 6-1     MVV '27         za3  3-5 *** 2-1     Kamerik         za4      *** 0-2 5-1
Kickers '69     za4  0-3     *** 2-0 Perkouw         za3  1-4     ***     Rhoon           za3* 3-2     *** 3-3 
REMO            za4      2-6     ***                                      VDL             za3  5-0         ***
                 
HBSS            za3* ** 11-3 3-0     Linschoten      za4  ***     0-3     Ariston '80     za3* ***         5-2
HPSV            za4      ***     1-1 SEV             za4  4-1 ***         Semper Altius   za4  0-2 *** 0-2    
Naaldwijk       za3      5-1 ***     Verburch        za3*     4-2 ***     Siveo '60       za4  2-3     *** 2-0 
Rohda '76       za4  2-2     0-0 ***                                      Vredenburch     za4      2-1     ***
                 
DVC             za4  *** 2-6         HMSH            za4  *** 4-2         RVC Celeritas   za4* ***         4-0
FC IJsselmonde  za3*     *** 5-1 2-0 LMO             za3      *** 5-2 6-3 Grf.Will.II VAC za4  0-2 *** 4-0    
PGS/VOGEL       za4  5-0     ***     FC Zoetermeer   za4  5-2     *** 3-4 NSV '46         za4  1-2     ***     
Sportief        za4  6-1     2-5 *** Zwammerdam      za4* 6-0         *** Oud Beijerland  za3      3-3 4-0 ***
                 
HDV             za4  ***0-16 0-2     's-Gravendeel   za3  *** 7-2     2-4 Alphense Boys   za4  *** ---     1-4
FC Oudewater    za3      ***     4-2 GSC ESDO        za4      *** 1-6     Houtwijk        za4      *** 8-1    
Quintus         za4*     4-2 *** 4-3 Oliveo          za4* 3-1     *** 3-0 KSD Marine      za4  3-0     *** 0-4 
Zevenhoven      za4  9-0         *** WDS             za4      3-2     *** Zwarte Pijl     za3*     4-3     ***
                 
BMT             za4* *** 1-0     9-0 Blijdorp        za4  ***     1-4 5-5 GDA             za4  *** 2-2     0-2
Bodegraven      za4      *** 2-3     VCS             za4* 6-0 ***     8-1 GLZ/Delfshaven  za4      ***     2-5
Laakkwartier    za4  3-3     *** 3-5 Woerden         za4      0-3 ***     VEP             za4  2-1 4-3 ***     
SSS             za3      3-0     *** IJVV de Zwerversza3          1-1 *** VVOR            za3*         2-2 ***
                 
Erasmus         za4  ***     2-1 1-1 Maasdijk        za4  ***     3-2 1-0 Den Bommel      za3  *** 3-0     3-6
Hillegersberg   za4* 4-1 *** 3-1     Nieuwerkerk     za3* 1-0 ***         Excelsior R     za4      *** 1-4    
Jonge Spartaan  za3          *** 4-3 Swift Boys      za4      0-4 *** 2-1 Hekelingen      za4  5-5     *** 2-2 
PPSC            za4      3-1     *** Toofan          za4      0-6     *** Victoria '04    za4*     8-1     ***
                 
Maense          za4  ***         1-2 GHVV '13        za3* ***     2-1 5-2 HWD             za4* ***     2-1    
NOCKralingen    za4  1-1 ***         Herkingen       za4  1-4 ***         Overmaas        za4  0-3 ***     1-1
SCO '63         za4  4-2 1-2 ***     MSV '71         za4      3-1 ***     OVV             za3      4-0 ***     
VFC             za3*     6-4 2-0 *** TOGB            za4      5-0 3-3 *** Rockanje        za4* 1-8     1-2 ***
                 
CKC             za4* *** 6-1         BZC/Zuiderepark za3* *** 2-1     2-1 Lekkerkerk      za3* ***         3-1
Hermes DVS      za4      *** 1-0 2-0 Excelsior '20   za4      ***     3-0 NTVV            za4  1-3 *** 1-2    
OFB             za4  3-4     ***     Melissant       za4  0-3 1-3 ***     Piershil        za4  0-2     ***     
Vierpolders     za3  1-2     3-4 *** NBSVV           za4          1-3 *** SVV             za4      4-1 2-1 ***
                 
DVO '32         za3* ***             Goudswaardse B  za4  ***     0-2 1-2 AGE-GGK         za4  ***     2-1     
Simonshaven     za4  1-5 ***         Rotterdam Utd   za4  1-1 ***     2-1 Botlek          za3  5-1 ***     5-1 
SNS             za4  0-2 4-1 ***     FC Vlotbrug     za3*     2-1 ***     GOZ             za4      3-1 *** 1-3 
                                     WFB             za3          1-1 *** Stellendam      za4* 8-0         *** 
                 
Egelantier B.   za4  ***     0-5     Bolnes          za4  ***     2-4 1-5 DVV '09         za4* ***     2-1    
SDV             za4  0-2 ***     2-1 Dilettant       za3  4-3 ***         Leonidas        za3  1-4 ***     2-1    
Zuidland        za3*     6-0 *** 4-0 Flakkee         za4      0-0 *** 3-6 Pernis          za4      0-2 *** 2-2 
Zwartewaal      za4  4-1         *** TransvaliaZW    za4*     4-3     *** Zestienhoven    za4  3-3         ***
                 
DRL             za4  *** 2-5 0-7     FIOS            za4  ***     1-5     Kethel Spaland  za3* *** 7-1 4-1    
OHVV            za4      *** 3-3 3-0 Ommoord         za4  2-0 ***         WCR             za4      *** 2-3    
Schoonhoven     za3*         *** 5-0 Rijnm.Hoogvl.Sp.za3*     5-0 *** 6-1 Abbenbroek      za4          ** 12-0
Zinkwegse B.oys za4  3-1         *** ZBVH            za4  --- 5-3     *** HOVDJSCR        za4  0-9 2-2     ***
                 
other teams of soccer on Sunday
Bolnes          zo4  *** 0-7         Alphen          zo3  *** 4-7         Stompwijk '92   zo3* *** 4-2        
Nicolaas Boys   zo3      *** 1-1 1-0 Slikkerveer     zo3*     *** 6-0 6-1 SVH             zo3      *** 2-0    
Steeds Hooger   zo3* 6-0     *** 3-1 Voorschoten '97 zo3   3-5    *** 2-3 VCS             zo4  3-1     ***     
WVC             zo3  6-2         *** Zuid West DH    zo4   1-3        ***
                 
Charlois        zo3* ***             Kethel Spaland  zo3  ***         0-1 DHL             zo3  *** 0-2        
ODB             zo3  2-2 ***         Madestein       zo3  1-3 ***     1-6 HWD             zo3      *** 1-7    
SEP             zo3  0-3 3-2 ***     Sporting Leiden zo3  1-4 1-1 ***     SJC 2           zor* 6-0     ***     
                                     TOGB 2          zor*         5-0 *** 
                 
HOV/DJSCR       zo3* ***     6-6     
SVV             zo4  2-3 ***         
WIK             zo3      2-4 ***     
              
1st round    
Haastrecht    -Hillegersbrg.za 4-3    Heinenoord    -Rhoon          2-1     Rijnm.Hgvl.Sp.-DHC             0-2
BVCB          -Verburch        4-1    Kethel Spaland-Cabauw         3-0     VFC           -UVS             0-2
Zuidland      -HOVDJSCR        8-1    Olympia       -GHVV '13       4-0     Stompwijk '92 -HBSS            1-3
Ariston '80   -Loosduinen     10-1    VVSB          -Zwaluwen       1-4     Quick Boys 2  -Jodan Boys      0-2
VELO          -Rijnvogels 2    2-7    Hillegersb.zo -HBS            1-2     HWD           -Spijkenisse     3-2
RKDEO         -KMD             4-0    
 

District South I and South II
Preliminary round
1st and 2nd class teams district South I and South II
Unitas '30      zo1  ***         2-2 FC Axel         za2  ***     0-2     GJS             za2* *** 4-0 5-2     
VVGZ            za2  2-4 ***         DOSKO           zo1* 5-0 ***         Papendrecht     za1      *** 3-3 2-2
Wieldrecht      za2* 4-1 2-1 ***     Terneuzense B.  za1*     1-1 *** 3-1 Pelikaan        za2          ***     
Yerseke         za2*     2-2 2-1 *** Woudrichem      za2  2-0 1-4     *** Walcheren       za2* 2-0         ***
                 
Almkerk         za1* *** 3-1         Arnemuiden      za2  *** 1-2 1-2     Oranje Wit      za1* ***     2-1 0-1
Cluzona         zo2      ***     2-4 Rijen           za2*     ***     3-1 RBC             zo2  1-4 *** 1-2    
Kloetinge       za1* 2-0 2-0 ***     Sliedrecht      za1*     4-0 *** 8-0 SSV '65         za2*         *** 2-2 
Serooskerke     za2  2-2     1-4 *** De Zwerver      za2  2-1         *** Wilhelmina '26  za2      1-2     ***
                                                                                             
Drechtstreek    za2* ***         2-1 HeerArendskerke za2  ***     1-2 2-0 Beek Vooruit    zo2  ***     3-0 3-0
Heerjansdam     za1* 4-2 ***         Roosendaal      zo2  7-1 ***     .-. GRC '14         za1  4-0 ***        
Oostkap./Domburgza2  1-2 1-3 ***     LRC             za1*     2-1 ***     De Meeuwen      za1*     1-0 *** 2-1 
TSC             zo2      1-2 3-2 *** Tricht          za2          3-1 *** Sleeuwijk       za2      2-1     ***
                 
Hilvaria        zo2  *** 0-2     3-3 Bruse Boys      za2  *** 2-2 0-6     Bavel           zo2* ***        2-3 
Nivo Sparta     za1*     ***     5-1 EBOH            za2      *** 1-0     MZC '11         za2  2-3 ***        
Rood Wit W      zo1* 4-1 2-3 ***     JEKA            zo2*         *** 4-4 Sarto           zo1  4-4 1-0 ***     
Uno Animo       zo2          0-0 *** Nw.Lekkerland   za1* 5-1 2-1     *** SVW             za2*     2-1 1-0 ***
                 
Heukelum        za2* ***         3-1 EVVC            zo2* ***     0-4     Oirschot Vrt.   zo2  ***     1-0 2-2
Kruisland       zo2* --- *** 2-2     Madese Boys     zo2  2-2 *** 2-8     Altena          za2* 2-1 ***        
SVSSS           zo2  3-3     *** 3-4 WNC             za1*         ***     Nemelaer        zo1*     1-1 *** 7-1 
SC 't Zand      zo1      0-4     ***                                      Prinses Irene   zo2      1-1     ***
                 
Rhode/v Stiph.Bwzo1* ***         2-2 Geldrop         za1* ***     6-1     Heeze           zo1* *** 3-1     5-0
DAW             zo2  1-4 ***     1-1 CHC             zo2  2-2 *** 4-2     Bekkerveld      zo2*     *** 2-1    
Roda Boys/Bomm. za2  0-2 1-1 ***     FC Tilburg      zo2          *** 0-4 Emplina         zo2  4-1     ***     
VOAB            zo2*         5-0 *** TOP             zo1* 1-1 5-3     *** Erp             zo1      2-2 2-1 ***
                 
Caesar          zo2* *** 4-1         Beerse Boys     zo2  ***     1-2 1-3 Braakhuizen     zo2* ***     0-3 4-2
Helvoirt        zo2      ***     2-2 Berghem Sport   zo1* 1-2 ***         Geusselt Sport  zo2  0-1 *** 2-5    
HVCH            zo1* 5-1 6-2 ***     Eijsden         zo2      2-3 *** 1-7 Real Lunet      zo2*         *** 5-1 
WSC             zo2  1-1     0-2 *** ZSV             zo1*     3-2     *** SSS '18         zo1      3-4     ***
                 
De Valk         zo2* *** 3-0 2-2     Deurne          zo1  ***         1-1 Haelen          zo2  *** 1-3     1-3
Geleen Zuid     zo2      *** 1-1 0-3 GSV '28         zo2* 2-2 *** 4-0     Heer            zo2*     *** 0-0 1-0
Heeswijk        zo2          *** 1-6 Sparta '25      zo2  1-1     ***     Veritas         zo1* 8-2     ***     
Venray          zo1* 1-1         *** Vianen Vooruit  zo2*     1-1 3-2 *** Volkel          zo2          1-2 ***
                 
Marvilde        zo2* ***     3-0     RKVVO           zo2  *** 4-3     0-5 Rood Wit V      zo2  *** 0-3        
Venhorst        zo2  1-2 ***         Laura Hopel Cmb.zo2      *** 1-3     RVU             zo2      *** 0-7 3-5
Wilhelmina '08  zo1*     2-0 ***     Olympia '18     zo2* 3-1     *** 1-5 Venlosche Boys  zo1* 4-0     *** 3-1 
                                     Wittenhorst     zo1*     5-1     *** Volharding      zo2* 5-1         ***
                 
Best Vooruit    zo1* *** 4-1         EFC             z01* ***     5-1     Brabantia       zo1* *** 4-1     2-0
Valkenswaard    zo2      *** 2-0 1-4 Someren         zo2  2-3 ***         NWC             zo2*     *** 3-2    
Scharn          zo2  2-5     *** 1-5 De Ster         zo1      1-3 *** 2-2 Spcl. Heerlen   zo2  0-1     *** 3-0 
Spcl. Susteren  zo1* 1-1         *** Sportclub '25   zo2* 2-3 2-1     *** BSV Limburgia   zo1      2-2     ***
                 
FC Eindhoven AV zo1* ***     1-1 1-0 
Mierlo Hout     zo2* 3-2 ***         
Chevremont      zo1      3-4 *** 0-2 
Schaesberg      zo2      0-2     *** 
                 
other teams of soccer on Saturday  in district South I
Dauwendale      za3  ***     1-3     Brouwershaven   za4  ***     1-2     Bevelanders     za3  ***     2-5    
Hansweertse B.  za4  1-10 ** 0-5     GPC Vlissingen  za3* 4-2 ***     2-2 ColijnsplaatseB.za4  1-4 ***        
Kapelle         za3*         *** 7-1 FC De Westhoek  za4      2-4 *** 0-0 Duiveland       za3*     4-0 *** 1-1 
Wemeldinge      za4  1-2 2-1     *** ZSC '62         za3  9-0         *** SKNWK           za4  0-3 3-1     ***
                 
Cadzand         za4  *** 1-1 0-3     Krabbendijke    za3  ***     9-0 1-2 MZVC            za4  *** 1-0 6-3    
Schoondijke     za4      ***     1-4 Kruiningen      za4  1-2 ***     0-0 Veere           za3      ***     1-3
Waarde          za4      3-0 *** 1-3 Spui            za4      0-2 ***     WIK '57         za4      .-. ***     
Zaamslag        za3* 5-1         *** VCK             za3*        1-0  *** Wolfaartsdijk   za4? 3-0     1-2 ***
                 
FC Bergen       za4  *** 3-8     0-4 Goes            za3  *** 1-3     1-4 Jong Ambon      za4  ***     1-2 2-8
Nieuwdorp       za3      *** 1-5     NOAD '67        za3      ***     0-0 De Noormannen   za3* 5-3 ***     2-0
Tholense Boys   za3  7-1     *** 0-3 SPS             za4  1-2 0-1 ***     Rillandia       za4      1-3 ***     
VVC '68         za4*     5-4     *** Steenbergen     za4*         3-0 *** VC Vlissingen   za4          7-0 ***
                 
Alliance        za4  *** 2-5    11-1 Apollo '68      za4  *** 3-7 1-3     DwO '15         za4  ***     1-2 0-3
DVO '60         za4*     *** 0-0 5-2 Lewendorpse Boysza3      ***     1-6 Hoedekensk.Kwad.za4  4-0 ***        
Kogelvangers    za3  4-3     ***     MOC '17         za4      4-1 *** 2-4 Luctor Heinkenszza3*     6-3 *** 6-0 
Stavenisse      za4          1-2 *** RCS             za3* 8-1         *** Patrijzen       za3      1-1     ***
                 
Boeimeer        za4  ***             Nieuwland       za3  ***     3-1     Baronie         za4  *** 1-3 1-5    
Internos        za4* 6-0 *** 4-3     Vrederust       za4  4-0 ***     1-2 DHV             za4      *** 3-3    
Smerdiek        za4  2-0     ***     Welberg         za4      2-4 *** 3-8 SCO             za4*         *** 5-2 
                                     Zeelandia Midd. za3* 8-0         *** TSVV Merlijn    za3  6-1 1-1     ***
                 
Berkdijk        za4  ***     0-0     DOSKO           za4  ***         4-2 Groote Lindt    za3* *** 4-2 4-3    
SV Capelle      za3  4-2 ***     0-2 De Fendert      za3  3-1 ***         Seolto          za3      *** 4-0    
Dongen          za4      0-4 ***     Halsteren       za3* 5-1 3-2 ***     SSW             za4          *** 4-2 
Klundert        za3* 2-0     5-0 *** Oosterhout      za4      1-0 0-4 *** ZBC '97         za4  3-3 2-7     ***
                 
NEO '25         za3  ***         0-3 The Gunners     za4  *** 1-0     2-2 DESK            za4  *** 4-4        
Olympia '60     za4  1-1 *** 4-2     NOAD '32        za3*     *** 3-1 3-0 GDC             za3*     *** 4-1    
ONI             za3  1-0     *** 0-4 SVS '65         za4  2-1     ***     Prinsenland     za3  4-1     *** 3-1 
Zwaluwe         za3*      1-0    *** FC Tilburg      za4          0-2 *** SSC '55         za4  1-3 2-4     ***
                 
De Alblas       za3* *** 3-0 5-0     GSC/ODS         za4  ***         1-2 Groot Ammers    za3  ***     1-2 1-6
HSSC '61        za3      ***         Alblasserdam    za3* 2-1 ***         Noordeloos      za4  2-2 *** 0-4    
Unitas          za4      3-1 ***     Dubbeldam       za3  2-1 2-2 ***     Peursum         za4*         *** 4-2 
                                     IFC             za4      2-3 1-2 *** Sparta '30      za3      3-2     ***
                 
Asperen         za4  *** 4-2 1-4     DFC             za3  *** 6-5 2-4     Well            za4  *** 1-6     4-4
SC Everstein    za3      ***     1-2 Hardinxveld     za3      ***     5-1 GVV '53         za3*     ***    10-0
Leerdam Sp. '55 za4      1-3 ***     Oranje Wit 2    zar*     3-0 *** 0-3 Margriet        za4          ***     
SV Meerkerk     za3* 5-0     5-2 *** VVAC            za3  1-2         *** 
                 
MVV '58         za3  ***         2-3 Ameide          za3* *** 5-1 3-0     ASH             za4  ***         3-2 
Rhelico         za4  0-3 *** 0-4     Kerkwijk        za4      ***     2-3 Haaften         za3  2-2 *** 1-3     
TOP             za4* 2-2     *** 3-0 Sliedrecht 2    zar      5-2 ***     Herovina        za4  2-1     ***     
Willem II       za4      6-1     *** Streefkerk      za3  2-3     2-2 *** Vuren           za3*     4-1 5-0 ***
                 
Beesd           za4  *** 1-5         BZC '14         za3  *** 5-2 3-1
sv BLC          za3*     ***         OSC '45         za4      *** 1-5 0-4
                                     RFC za          za4          *** 1-1
                                     Schelluinen     za3* 6-0         ***

other teams of soccer on Sunday  in district South I
Clinge          zo3* ***     4-2     Rimboe          zo4  *** 0-5 4-6     Graauw          zo4  *** 1-1 0-2     
Koewacht        zo4  0-3 ***         Sluis           zo4      ***         Hulsterloo      zo4      *** 2-4    
Oostburg        zo4      5-1 ***     Terneuzen       zo3*    10-1 ***     NSV             zo4          *** 0-2 
                                                                          Schijf          zo3* 5-1 3-1     ***
                 
Biervliet       zo4  *** 0-5         Corn Boys       zo4  *** 0-7 0-6     Casteren        zo5  ***     2-1 0-0
Steen           zo3*     *** 3-0     Ria W           zo4      ***         Netersel        zo5  1-1 ***        
WVV '67         zo4  6-0     ***     Victoria '03    zo3*     4-0 ***     Hulsel          zo4      2-2 *** 0-1 
                                                                          Viola           zo4*     3-1     ***
                 
DSE             zo3* *** 4-2 3-2     Grenswachters   zo4  ***     2-6     Breskens        zo4  *** 0-0     1-1
SAB             zo4      *** 2-7     ODIO            zo4  8-2 ***         Groede          zo4      *** 2-3    
TVC Breda       zo5          *** 1-0 Philippine      zo3*     4-1 ***     Hoeven          zo3* 3-1     ***     
WDS '19         zo4  2-6 3-3     ***                                      Vivoo           zo4      2-6 1-5 ***
                                                                                                       
Chaam           zo4  *** 2-1 1-2     DIOZ            zo4  *** 6-0         Groen Wit       zo3  *** --- 5-2   
Gloria UC       zo4      ***     0-0 SDO '63         zo4      *** 0-0     Molenschot      zo5      ***     1-3
UVV '40         zo3*     2-0 *** 6-2 Sprundel        zo3  2-2     *** 2-1 Neerlandia '31  zo5      4-0 *** 1-2 
VVR             zo3  2-0         *** Vogelwaarde     zo4* 3-2 3-0     *** PCP             zo4* 3-2         ***
                 
Achtmaal        zo4  ***         0-4 DEVO            zo4  *** 4-2         FC Drunen       zo5  *** --- 0-2    
Gesta           zo4  3-1 ***     1-5 Hontenisse      zo4      *** 1-2     SC Elshout      zo4      ***     2-1
Wernhout        zo4  1-2 0-3 ***     HVV '24         zo3*10-1     ***     RKDVC           zo3*     5-1 ***     
Zundert         zo3*         3-0 ***                                      Tuldania        zo4  5-2     2-9 ***
                 
Audacia         zo4  ***         2-1 Be Ready        zo3* ***         3-1 Advendo         zo5  ***     0-3    
Baardwijk       zo3* 3-1 *** 2-2     Dussense Boys   zo4  1-7 ***         Dubbeldam       zo3  --- ***     5-1
Spoordonkse B.  zo4  1-2     ***     Raamsdonk       zo4  0-1 2-2 ***     Terheijden      zo4*     2-0 ***     
VCB             zo4      2-5 0-7 *** TPO             zo5      1-4 1-5 *** VCW             zo4  4-1     1-2 ***
                 
Maliskamp       zo4  *** 2-4         RCD             zo3  ***     3-0     RWB             zo3* ***            
Nieuwkuijk      zo3*     *** 4-1     RFC             zo4* 4-3 ***         Wilhelmina      zo4  4-4 ***        
RKKSV           zo4  2-0     ***     SSW             zo5      1-4 ***     WSJ             zo4  4-8 1-4 ***     
                                                                                         
SC Emma         zo3* ***         4-0 EDN '56         zo5  ***     2-2 5-0 Gastel          zo3* ***     5-0 1-0
MEC '07         zo4  1-3 *** 1-1     RKDSV           zo4* 1-1 ***     2-1 HSC '28         zo5  2-5 ***        
SCZ             zo5  1-8     *** 2-3 SVSOS           zo5      1-2 ***     Lepelstraatse B.zo5      0-4 *** 2-2 
Teisterbanders  zo4      3-0     *** Waspik          zo3          4-0 *** NVS             zo4      3-4     ***
                 
De Schutters    zo5  *** 2-6 --- 0-5 BZS             zo4  ***         4-1 DIA             zo4* *** 3-2    10-1
Noordhoek       zo4      *** 3-3     Buren           zo4  1-2 *** 4-4     Irene '58       zo3      *** 2-2    
SVC             zo4  ---     ***     GSC/ODS         zo3* 4-2     ***     OVV '67         zo5  1-6     ***     
Virtus          zo3*     2-1 5-1 *** Wadenoyen       zo5      2-3 1-3 *** Right'Oh        zo4      4-3 4-1 ***
                   
DVS             zo4* *** 3-2 2-1     SV Reeshof      zo4  *** 4-3     1-2 Gilze           zo3* *** 3-0     3-2
RPC             zo3      ** 11-2 6-2 Sarto 2         zo5      *** 6-0     OVC '26         zo4      *** 2-1    
Tivoli          zo4          *** 2-7 SVG             zo5  0-10    ***     Riel            zo4  2-5     ***     
Vlijmense Boys  zo3  5-5         *** TSV Gudok       zo3*     5-1 7-0 *** Riethoven       zo4      0-4 --- ***
                 
Boxtel          zo4  *** 2-1 0-4     DSS '14         zo5  *** 2-1     2-0 HHC '09         zo4  ***     0-5    
Essche Boys     zo4      *** 1-8     FC Dordrecht am zo3      *** 3-1     HMVV            zo4  --- ***     1-3
Haarsteeg       zo3*         *** 2-1 GVV             zo4* 0-3     ***     SDO '39         zo4      3-1 *** 2-2 
Jong Brabant    zo4  0-1 2-0     *** Ophemert        zo5      2-6 1-1 *** ZIGO            zo3*10-0         ***
                 
Berkdijk        zo4  ***     2-1     Hoogeloon       zo3  ***     2-2     BMC             zo3  *** 0-3 5-1    
Blauw Wit '81   zo4  3-3 *** 8-0     Trinitas Oist.  zo3* 3-0 ***         PSV             zo3*     *** 5-2 6-1
DVVC            zo5          *** 1-4 Vessem          zo4      2-3 ***     Pusphaira       zo4          *** 0-1 
Oosterhout      zo3* 4-0 1-1     ***                                      Woenselse Boys  zo4  2-0         ***
                 
Alem            zo3  *** 9-0 1-2     Den Dungen      zo3  *** 5-0 3-0     Acht            zo4  ***     4-1    
Hedel           zo5      ***     3-1 DOSKO '32       zo5      ***     0-1 BVV             zo3  1-1 ***     1-2
Jan van Arckel  zo4*     4-0 ***     Hapert          zo3      2-0 ***     Nieuw Woensel   zo5      7-3 *** 2-1
RKVSC           zo5  1-3     0-7 *** Steensel        zo4  1-2     0-1 *** Unitas '59      zo3* 5-1         ***
                 
FC Engelen      zo3* *** 7-2 3-2     De Bocht '80    zo5  ***     2-3 1-1 DSC             zo3* *** 2-2        
Nederewetten    zo5      *** 0-3     LSV             zo5  0-0 ***         HRC '14         zo5      *** 1-1    
RKGSV           zo4          *** 3-3 TGG             zo3     12-2 *** 2-1 RKTVC           zo3  1-3     ***     
SBC             zo3  1-4 6-0     *** Wilhelmina Boys zo3      3-0     ***                 
                 
DOSL            zo4  ***             EMK             zo4  *** 2-3 3-1     DBS             zo3* ***     3-0 5-0
Dommelen        zo3  1-0 *** 1-2     Gestel          zo3      *** 5-1 1-2 Knegsel;se Boys zo5  2-5 ***        
ODC             zo3* 2-0     ***     Tongelre        zo5          *** 1-9 SCG '18         zo3      4-0 ***     
                                     Zwaluw VFC      zo3* 6-0         *** Waalre          zo4      3-3 0-3 ***
                 
Bergeijk        zo4* *** 2-1 2-1     De Raven        zo4  *** 2-2     0-2 
Bladella        zo3      *** 2-0     De Weebosch     zo4      ***     2-1 
GSBW            zo4          *** 6-0 Reusel Sport    zo3* 6-0 4-1 ***     
ZSC             zo4  0-3 0-4     *** Terlo           zo5          0-4 *** 
                 
other teams of soccer on Sunday  in district South II
Boerdonk        zo5  *** 0-2 5-3     ELI             zo4  ***     4-1 4-1 Achilles Reek   zo4  ***     4-1 0-2
Erp 2           zor      *** 3-4     Juliana Mill    zo4* 3-0 ***     3-1 EGS '20         zo3* 4-2 ***        
Festilent       zo4*         *** 6-3 SES             zo4      1-4 ***     SBV             zo5      3-4 *** 0-5 
Stiphout Vrt.   zo4  6-1 2-2     *** VCO             zo5          3-2 *** VOW             zo4      2-2     ***
                 
Boskant         zo4  *** 1-1 0-3     Nooit Gedacht   zo3* *** 4-0     1-1 NOSA '14        zo5  *** 2-3 0-3    
Cito            zo4      ***     4-2 Nulandia        zo4      *** 5-0     FC Schadewijk   zo3      ***     5-2
Margriet        zo3*     3-3 *** 1-1 Ruwaard         zo5  0-10    *** 1-0 Vesta '19       zo4*     2-1 *** 3-1 
NLC '03         zo4  1-1         *** Vorstenbossche Bzo4      2-3     *** Ulysses         zo4  0-1         ***
                 
Avanti '31      zo3* ***     6-0 3-0 RK Deso         zo5  *** 1-7 7-3     Avesteyn        zo4  *** 2-0        
Herpinia        zo4  1-3 ***     1-2 DVG             zo3*     ***     3-0 Maaskantse Boys zo5      *** 2-6 0-2
Ollandia        zo5      1-3 ***     Irene           zo5      0-5 *** 1-8 Schijndel       zo3* 1-0     *** 4-0 
WEC             zo4          1-0 *** Mariahout       zo4  5-0         *** WHV             zo5  3-4         ***
                 
Keldonk         zo5  ***     1-3     Boekel Sport    zo3* ***     7-0     Handel          zo3* *** 3-0 6-0    
Nijnsel         zo3* 5-0 ***         Constantia      zo4  0-2 *** 2-1     FC de Rakt      zo4      *** 3-0    
SCMH            zo4      2-3 *** 5-0 Gassel          zo4          *** 2-1 OKSV            zo5          *** 0-2 
FC Uden         zo5  0-0 0-5     *** Holthees-Smakt  zo5  0-4 0-3     *** Odiliapeel      zo5  1-7 1-3     ***
                 
DSV             zo4  ***         6-2 Hapse Boys      zo3  *** 0-1     7-0 Melderslo       zo3* ***         4-0
DWSH '18        zo5  1-1 ***         HBV             zo5*     *** 1-1 2-0 Resia           zo5  1-4 ***        
Excellent       zo3* 1-1 7-0 ***     SIOL            zo4  0-1     ***     VCA             zo5  0-7 2-5 ***     
SVS             zo5      1-2 0-4 *** Toxandria       zo4          2-5 *** VIOS '38        zo4      1-5 1-3 ***
                                 
Blerick         zo3* *** 3-2     4-0 Bavos           zo4  ***     2-1 0-7 Egchel          zo5  ***     1-3 2-4
Elsendorp       zo5      *** 2-1     Liessel         zo3  1-2 ***         Koningslust     zo4  2-1 ***        
RKDSO           zo5  2-1     *** 1-1 Maarheeze       zo4      0-2 ***     Milheezer Boys  zo4*     3-1 *** 7-0 
De Zwaluw       zo4      0-0     *** Neerkandia      zo4*     3-2 3-2 *** SJVV            zo4      2-3     ***
                 
Bruheze         zo4* *** 5-2     5-0 Eindse Boys     zo5  *** 0-8     2-5 Budel           zo3* *** 3-0        
Merefeldia      zo3      *** 4-3     HVV Helmond     zo4*     *** 4-0     FC Cranendonck  zo4      *** 2-1    
Mifano          zo4  0-2     ** 11-2 Lierop          zo4  5-3     ***     Rood Wit '67    zo5  1-5     *** 0-1 
RKSVV           zo5      1-3     *** RKSVO           zo3      0-1 2-2 *** SSE             zo4  1-5 1-5     ***
                 
Belfeldia       zo5  *** 2-1 0-2     Brandevoort     zo4  *** 0-2     1-1 ASV '33         zo4  ***     2-0     
Grashoek        zo4      ***     0-3 MMC Weert       zo3*     *** 4-1     SV De Braak     zo3* 7-1 ***     1-1 
HBSV            zo3      --- *** 2-3 Olympia Boys    zo5  1-1     *** 2-4 Rood Wit '62    zo4      3-4 ***     
SPV             zo4* 2-1         *** ONDO            zo4      1-3     *** SVSH            zo5  5-1     2-3 ***
                 
Heijen          zo4  *** 3-1         Achates         zo4  ***     4-3 3-2 Meterik         zo4* *** 0-0 4-0    
MVC             zo5      *** 2-0 1-2 Milsbeek        zo4* 2-0 ***         Stormvogels '28 zo4      ***     4-0
SVOC '01        zo5  0-4     ***     Sambeek         zo5      1-0 ***     SV United       zo3      1-1 *** 3-0 
Ysselsteyn      zo3* 3-0     3-0 *** Vitesse '08     zo3      0-3 4-1 *** VVV '03         zo5  1-3         *** 
                 
DEV-Arcen       zo4  ***     2-2     Spcl. Irene     zo3* ***     3-2     FCV Venlo       zo3  ***     4-0    
MVC '19         zo3* 2-1 ***     5-2 Reuver          zo4  1-4 ***         Fiducia         zo5  2-2 *** 1-1    
Sporting ST     zo5      0-6 *** 2-1 RKSVN           zo5      2-4 ***     Leunen          zo5          *** 0-3 
SVEB            zo4  0-2         ***                                      Merselo         zo4* 4-3 2-1     ***
                 
Baarlo          zo3* ***     7-1     Hegelsom        zo4* ***     7-1     America         zo4  *** 0-7        
GFC '33         zo4  2-0 ***     0-0 IVO             zo3  0-1 ***     5-0 EWC '46         zo4      *** --- 1-3
Montagnards     zo4      4-0 *** 5-3 Lottum          zo5      2-3 *** 1-4 Kronenberg      zo5  1-1     ***     
vv VOS          zo5  0-2         *** Oostrum         zo4  1-3         *** Sparta '18      zo3* 2-2     4-0 ***
                 
BEVO            zo4  ***     --- 2-4 Heythuyzen      zo4  *** 1-1 1-5     Bieslo          zo4  *** 4-1 1-2    
Helden          zo3* 2-1 ***         MBC '13         zo5      *** 0-5     RKAVC           zo5      *** 1-6 0-7
Leveroy         zo5      0-8 ***     SHH             zo3*     6-1 ***     RKMVC           zo4*         *** 5-3 
Panningen       zo4      3-6 7-0 *** DES Swalmen     zo4  1-1 5-1     *** SVC 2000        zo3  5-0         ***
                 
Horn            zo4* ***         3-1 Conventus '03   zo5  *** 1-7     0-3 Born            zo3* *** 3-2    8-0 
Spcl. Leeuwen   zo5  0-5 *** 0-5     HEBES           zo3*     *** 3-1 3-0 DESM            zo4      *** 2-1    
RKVB            zo3  1-1     *** 1-3 Kessel          zo4 13-0     ***     Roosteren       zo4  0-3     ***     
TSC '04         zo4      4-2     *** Roggel          zo4          1-2 *** Susterse Boys   zo5      0-6 0-3 ***
                 
Langeberg       zo3* ***         6-0 FC Hoensbroek   zo3* ***     4-2 7-0 DFO '20         zo4  ***     2-0 1-2
Oranje Blauw'15 zo4  2-4 *** 2-0     Linne           zo4  1-2 ***         DVO             zo3* 8-0 ***     7-0
Slekker Boys    zo5  1-3     ***     Maasgouw        zo4      3-0 ***     HBC '09         zo4     1-10 ***     
Roerdalen       zo4      0-1 2-3 *** RIOS '31        zo5      2-1 3-5 *** Urmondia        zo5          0-2 ***
                 
Alfa Sport      zo3* ***     9-0 3-3 WMS             zo4  *** 4-2         Brevendia       zo3  ***     1-3    
Schinveld       zo4  1-2 *** 4-0     St. Joost       zo5      *** 0-2 0-9 Crescentia      zo5  0-4 ***        
SNA             zo5          *** 0-6 SV Argo         zo3  2-0     *** 0-0 Laar            zo4*     6-0 ***     
Woander Forest  zo4      1-1     *** SVH '39         zo4* 3-2         *** 
                 
FC Oda          zo4* ***         7-1 RKTSV           zo4  ***     1-8     IVS             zo5  ***     3-5 6-3
Centrum Boys    zo3  3-0 *** 8-0     Sanderbout      zo5  1-0 *** 0-6     Neerbeek        zo4* 4-0 ***        
OVCS            zo5  2-2     *** 0-2 Sittard         zo3*         *** 1-0 Spaubeek        zo3      1-1 *** 7-0 
SVM             zo4      1-4     *** Zwentibold      zo4  1-1 3-1     *** Sp. Sittard '13 zo4      0-7     ***
                 
FC Bemelen      zo5  ***     2-1 0-1 BMR             zo3* *** 2-1     2-0 Berg '28        zo4  *** 4-2        
Haslou          zo3* 3-1 ***         Leonidas W      zo4      *** 4-0 3-0 Geulsche Boys   zo5      ***     0-4
RKASV           zo4      0-9 *** 2-4 RKMVC           zo4  0-6     ***     FC Kerkrade Westzo4* 1-1 10-1 **     
Willem I        zo4      3-4     *** SNC '14         zo5          3-1 *** Walram          zo3  6-1     1-2 ***
                 
KVC Oranje      zo3* ***     6-1 9-1 FC RIA          zo4  ***         1-4 SV Geuldal      zo4  ***     1-1    
Schimmert       zo4  0-0 ***         Amstenrade      zo5  5-0 ***     0-2 FC Gulpen       zo4  1-0 ***     0-5 
Vaesrade        zo4      0-4 ***     Passart         zo4  2-2 3-2 ***     Partij          zo5      1-1 *** 0-3
SSA Haanrade/SVAzo5      1-6 1-4 *** Heksenberg-NEC  zo3*         3-1 *** SV Simpelveld   zo3* 1-4         ***
                 
RKVVM           zo4  ***     3-0     Daalhof         zo5  *** 2-1     0-3 DBSV            zo4* ***     7-1    
WDZ             zo3* 2-1 ***     2-2 Eikenderveld    zo4      *** 0-2     RKHBS           zo4  0-0 ***     1-5 
Rood Groen LVC01zo4      0-6 ***     Spcl.Jekerdal   zo3* 2-1     ***     Vijlen          zo5      0-3 ***     
Zwart Wit '19   zo4  2-3     2-1 *** RKHSV           zo4      3-0 2-3 *** Weltania        zo3  1-4     3-3 ***
                 
Geertruidse B.  zo5  ***     2-5 0-8 SV Hulsberg     zo4* *** 1-1         SV Brunssum     zo4* *** 3-2 3-0    
De Leeuw        zo4  3-3 ***         Voerendaal      zo4      ***         VV Hellas       zo3      *** 0-0    
SCG             zo4      2-3 ***     Wijnandia       zo3  1-3 1-3 ***     Keer            zo4          ** 10-1 
SVME            zo3*     3-2 4-3 ***                                      Rimburg         zo5  3-5 0-1     ***
                 
IBC '03         zo5  *** 1-2         Abdissenbosch   zo5  ***     0-5 0-1  
Kakertse Boys   zo4      *** 1-3 --- Bunde           zo4 10-1 *** 1-2      
RKUVC           zo4* 9-0     *** 5-1 FC Landgraaf    zo3          *** 1-3  
SSA West United zo3 10-1         *** UOW '02         zo4*     2-2     ***  
                 
                 
District East
Preliminary round
1st and 2nd class teams
Achilles '12    zo2  ***     1-0     ATC '65         zo2* *** 5-0         Barbaros        zo2  *** 1-9        
Heino           zo1* 3-2 ***     1-2 Gramsbergen     za2      *** 2-2 2-5 Quick '20       za2*     *** 1-1
Vroomshoopse B. za2      0-3 ***     Rohda R.        zo1* 3-0     *** 3-1 SVZW            za1* 4-2     ***     
WHC             za1* 3-0     2-1 *** Sparta E.       za2  1-1         ***                                         
                 
Bon Boys        zo2* ***         4-0 Hulzense Boys   za2* ***     2-2     BWO             zo2* *** 2-3     4-3
PH              za2  4-1 *** 0-5     Tubantia        zo1? 2-2 ***         Dalfsen         zo1*     ***     1-1
Voorwaarts T.   zo1* 3-1     ***     WSV             zo2?     0-0 ***     Enter Vooruit   za2  0-3 0-1 ***     
Vorden          zo2      1-0 1-2 ***                                      SVI             za1          3-1 ***
                 
Columbia        zo1* ***         2-1 EMMS            zo2  ***             ASC '62         za2  *** 1-2 1-2     
Dedemsvaart     zo2  0-5 ***         SDC '12         zo2* 9-1 *** 1-2     DOS '37         za1*     ***     4-0 
Den Ham         za2  0-3 5-0 ***     TVC '28         zo2*10-1     ***     Suryoye-Medit.  zo2*     4-2 ***     
NEO             zo2*     8-1 5-2 ***                                      VIOD            zo2  2-2     2-2 ***
                 
DZC '68         za1* ***         2-1 KHC             za1  ***     0-3     AVW '66         za2* *** 3-1        
Grol            zo2* 1-3 *** 4-2     Lemelerveld     zo2  0-1 ***     2-1 Be Quick Z.     za2      ***     2-0
Vogido          zo2  0-3     ***     Veensche Boys   za2*     1-0 ***     SDOUC           zo2* 2-3 6-1 ***     
FC Winterswijk  zo1      2-3 6-1 *** ZAC             za2* 2-2     2-1 *** Wijhe '92       zo2  1-1     2-4 ***
                 
Apeldoorn       za1* *** 3-3     4-1 SC Bemmel       zo1* *** 2-1 4-1     Be Quick '28    za2* ***         3-1
De Bataven      zo1*     *** 2-5     NEC             zo1*     ***     2-1 DOS Kampen      za1* 3-0 ***     2-1
Schalkhaar      zo2  0-9     ***     OVC '85         za2      0-6 ***     Epe             zo2  3-2 1-5 ***     
Varsseveld      zo2      0-5 3-1 *** VVG '25         zo2  0-3     6-0 *** OWIOS           za2          2-1 ***
                 
Go Ahead K.     za1* ***     3-1     asv Dronten     za2* *** 5-0 3-0     FC Jeugd        zo2* *** 2-1     4-1
Heerde          zo2  3-3 *** 3-3     Hierden         za1      *** 0-1 0-3 Lelystad '67    za2*     *** 3-0    
FC Horst        za2*         *** 4-3 IJVV            za2          *** 0-2 Nunspeet        za1  5-1     ***     
WVF             za2  1-2 5-1     *** Unicum          za2* 1-1         *** VSCO '61        za2      0-4 1-1 ***
                 
Batavia '90     za2* *** 2-1     2-1 RKHVV           zo1  ***         2-5 Alverna         zo1  ***         0-1
Bennekom        za1*     ***     1-0 Theole          zo2  1-5 *** 1-3     DIO '30         zo2* 3-1 *** 1-2    
Quick 1888      zo2  3-7 1-3 ***     Union           zo2* 2-1     *** 1-3 DTS '35 Ede     za1* 2-0     ***     
Spero           zo2          3-1 *** Woezik          zo1*     4-2     *** Lunteren        za1      0-2 2-1 ***
                 
DCS             zo2  ***     0-2 0-3 BVC '12         zo1* ***         4-2
Eendracht '30   zo2  0-1 ***         Concordia W     zo2  2-5 ***         
MASV            zo1*     4-0 ***     DVC '26         zo2  2-3 2-0 ***     
SDV Barneveld   za1*     1-0 1-0 *** Leones          zo1*     2-0 4-2 *** 
                 
other teams of soccer on Saturday
Achilles '12    za4  ***     1-3 2-2 AGOVV           za3* ***     2-0 3-0 AWC             za4  *** 0-0        
GFC             za4  3-3 *** 4-1     Elspeet         za3  1-3 ***         Excelsior Z.    za3      *** 0-6 0-0
Juliana '32     za4*         *** 2-1 SDC Putten 2    zar      1-2 *** 1-0 Fortissimo      za4*10-1     ***     
SVVN            za3      1-1     *** Veluwse Boys    za4      2-3     *** SC Valburg      za4  1-2     1-3 ***
                 
AJC '96         za3* *** 3-0     8-1 AZSV 2          zar  ***         5-1 Avereest        za3  ***         1-4
FC Aramea       za4      ***     1-5 Dieren          za3* 3-1 *** 4-1     Hattem          za3  6-2 *** 2-0    
DRC 2012        za4  0-7 0-6 ***     Terborg         za4  2-1     *** 3-0 Wilsum          za4  1-1     ***     
Spcl. Rijssen   za4          3-0 *** FC Winterswijk  za4      1-4     *** De Zweef        za3*     2-0 2-0 ***
                 
Beuningse Boys  za4  ***     3-3     Dieze West      za4* ***     4-3 3-1 BAS             za3  *** 2-0 2-0    
Blauw Geel '55  za3  4-2 *** 5-1     Hellendoorn     za3  1-2 ***         Prins Bernhard  za4      *** 0-4    
Dodewaard       za4          *** 0-5 OZC             za3      0-4 ***     WZC Wapenveld   za4          *** 0-3 
ESA             za3* 3-1 2-1     *** Zwolsche Boys   za3      1-1 2-2 *** Zwart Wit '63   za3* 3-3 6-0     ***
                 
EMM             za4  ***    0-11     Alverna         za4  *** 0-4     1-3 Ede-Victoria    za4  *** 3-1 0-5    
OBW             za4* 1-1 *** 4-2     JVC Cuijk       za3*     *** 5-1     Oranje Blauw    za4      *** 0-3    
ONA '53         za3          *** 3-1 SDOO            za4  2-8     ***     SV Waalstad     za3*         *** 1-1 
Uni VV          za3  7-1 0-1     *** SKV             za3      2-4 8-0 *** WAVV            za4  4-1 4-0     ***
                 
DVOV            za3* ***         8-0 ASV '57         za3* *** 5-2 4-1     CHRC            za4  *** 6-1        
Kolping Dynamo  za4  1-2 ***     4-0 Barbaros        za4      ***     0-1 Harskamp        za4      ***     0-4
Uchta           za4  2-5 0-4 ***     Juventa '12     za4      1-1 *** 2-0 Juliana '31     za4* 4-0 10-1***     
Wodanseck       za4      2-2     *** SV Rijssen      za4  2-3         *** Redichem        za3          1-3 ***
                 
Lienden         za4  ***     1-1 1-3 AZ 2000 Elderev.za4  *** 2-2 0-2     Barneveld       za4  ***     3-2    
SV Otterlo      za3* 7-0 ***     4-0 GVC             za4      ***         Kesteren        za4  3-3 *** 0-4    
Quick 1888      za4      2-6 ***     Stroe           za3* 0-0     *** 3-0 VVOP            za3*         *** 3-0 
SDS '55         za4          3-1 *** ZZC '20         za3  1-1 6-0     *** Woezik          za4  2-1 7-1     ***
                 
Advendo '57     za3* *** 3-1     4-3 EFC '58         za4* *** 2-1     4-0 DSV '61         za3  *** 6-1        
DFS             za4      *** 4-0     Hoevelaken      za3      ***2-0 10-1 Reaal Dronten   za4      *** 1-4   
Elistha         za4  1-5     *** 0-4 Hulshorst       za3  0-5     ***     Rood Wit '58    za3  2-2     *** 1-2
De Paasberg     za4      3-3     *** Wageningen      za4          1-4 *** Terschuurse Boysza3* 2-1 3-0     ***
                 
ESC             za3  *** 2-1     0-2 CSV '28         za4  *** 1-3         's-Heerenbroek  za4  *** 1-6        
SP Teuge        za3      *** 2-0     Lemele          za4      *** 1-2 2-1 Nieuwleusen     za3      *** 1-2    
VEVO            za4  0-2     ***     Oene            za3* 4-3     ***     Swift '64       za3* 1-0     ***     
Zeewolde        za3*     3-1 2-1 *** Voorwaarts V    za3  0-0     1-1 ***                
                 
Almen           za4  ***     2-2 3-2 DES             za3  *** 1-1         't Harde        za4  ***         2-2
Eerbeekse Boys  za3* 5-3 ***     1-3 HTC             za3*     ***         Hatto Heim      za3* 2-0 ***        
EZC '64         za4      3-5 ***     Noord Veluwe B. za4  1-1 1-2 ***     OVC '21         za4  2-4 1-3 ***     
VIOS V          za3          3-2 ***                                      SCD '83         za3      0-2 2-2 ***
                 
Gorssel         za4  *** 4-2         Blauw Wit '66   za4  *** 1-1         Spcl. Deventer  za4  *** 3-5 5-3    
SEH             za4      *** 0-7     DKB             za4      *** 3-2     SP Eefde        za3*     *** 4-2 3-2
FC Zutphen      za3* 8-1     ***     Kloosterhaar    za3  0-1     *** 0-2 FC RDC          za4          *** 2-6 
                                     Zalk            za4* 2-1 4-2     *** VSW             za4  3-2         ***
                 
Harfsen         za4  *** 7-2 0-2     BZSV Blauwwitt. za4  *** 0-8     3-5 Bergentheim     za3  *** 4-4     6-1
Koninkl. UD     za4      ***     1-5 Helios          za4*     *** 2-0     Berghuizen      za4      *** 2-4    
Oeken           za3      2-1 ***     Oranje Nassau   za3  9-0     ***     Rigtersbleek    za4* 3-2     *** 1-2 
Wilhelminaschoolza3* 2-3     4-1 *** Wijthmen        za4      0-5 0-2 *** SVV '56         za4      1-7     ***
                 
ATC '65         za4* ***     2-0 2-1 Drienerlo       za4* *** 2-1 2-1     Achilles E      za4* *** 4-0     2-1
Bruchterveld    za3  2-2 ***         Eilermark       za4      *** 5-1     SC Enschede     za4      ***     4-1
Daarlerveen     za4      3-3 ***     Hardenberg '85  za3          *** 4-3 SC Lutten       za3  1-3 0-0 ***     
PW 1885         za4      2-4 2-1 *** Heracles        za4  2-4 1-7     *** MVV '69         za4          1-5 ***
                 
Marienberg      za3  ***     4-4                    
Sportl.Glanerbr.za4* 2-0 *** 6-2                    
SVV '91         za4          *** 0-1                
Tubantia        za4  1-1 1-1     ***                
                 
other teams of soccer on Sunday
Avanti W        zo3* *** 8-0 4-1     Bentelo         zo5  *** 2-1     2-1 Hengelo         zo5  ***     2-3    
EGVV            zo5      ***     1-5 Buurse          zo4      *** 2-3     MVV '29         zo3* 4-0 ***     2-2
KOSC            zo4  0-6 5-0 ***     De Lutte        zo4* 3-1     *** 2-2 Spcl. Neede     zo4      1-8 ***     
Twenthe         zo4          0-4 *** TVO             zo3      2-2     *** Spcl.Overdinkel zo4  3-2     2-2 ***
                                
Hector          zo4  *** 1-0 0-4     Diepenheim      zo4  ***    3-=1 2-4 Borne           zo3* *** 1-0        
Langeveen       zo5      *** 0-2 4-5 Losser          zo3* 2-2 ***         DTC '07         zo5*     *** 1-4 0-0
Saasveldia      zo3*         *** 1-0 Stevo 2         zo5      1-2 *** 3-4 Markelo         zo4  3-4     ***     
Zenderen Vooruitzo4  3-0         *** TVV             zo5      2-3     *** UD W            zo4  2-3     2-2 ***
                 
Almelo          zo4  *** 6-0 0-6     Bornerbroek     zo5  ***     1-7     Delden          zo4  *** 3-2 3-4
Tubanters 1897  zo4      *** 0-8     La Premiere     zo4  5-1 ***     3-2 EMOS            zo4      *** 6-6 4-2
De Tukkers      zo3*         *** 8-0 Reunie          zo4*     3-0 ***     Manderveen      zo5          *** 0-4 
Vosta           zo5  3-4 2-2     *** WVV '34         zo3  9-1     0-2 *** RSC             zo3* 5-1         ***
                    
Colmschate '33  zo3* *** 3-3     2-1 FC 't Centrum   zo5  ***     1-2 0-1 DEO             zo5  *** 0-4 3-0    
Fleringen       zo4      ***     2-3 DSVD            zo3* 4-0 ***     2-3 Hoeve Vooruit   zo4      *** 8-0 2-3
Luctor et Emergozo3  2-4 3-0 ***     Oldenzaal       zo4      2-4 ***     Lochuizen       zo5          *** 0-4 
Rood Zwart      zo4          0-0 *** SP Rekken       zo4          2-4 *** LSV             zo3* 1-0         ***
                 
FC Eibergen     zo4* ***     5-0 0-1 Phenix          zo5  ***     --- 2-4 BSC Unisson     zo4  ***         2-2
Haaksbergen     zo5  1-4 ***     2-0 Rietmolen       zo4  2-0 ***     0-0 Keijenburgse B. zo4  7-2 ***        
Reutum          zo3      1-0 ***     UDI             zo3      3-0 ***     Lochem          zo3  2-3 6-2 ***     
SV Vasse        zo5          3-1 *** Victoria '28    zo4*         2-1 *** Warnsveldse B.  zo3*     6-2 4-0 ***
                 
Balkbrug        zo4  *** 0-7 0-5     SC Meddo        zo4  ***         7-0 AZC             zo3* *** 2-0     2-1
Raalte          zo4      *** 2-0     Ruurlo          zo3  2-2 ***     8-0 SC Doesburg     zo4      *** 2-2 1-4
USV             zo3*         *** 5-0 VIOS B          zo4* 2-1 3-2 ***     De Hoven        zo4  1-8     ***     
Vilsteren       zo5  1-1 3-0     *** Vosseveld       zo5          0-4 *** Witkampers      zo3          3-1 ***
                 
FC Dinxperlo    zo4  *** 6-0 8-0     AD '69          zo4* ***     7-0     Ajax B          zo4  ***            
GSV '63         zo4      *** 7-1 1-3 Bredevoort      zo4  1-4 ***     0-4 NVC             zo5  2-3 ***    
SP Haarlo       zo5          *** 1-5 Den Dam         zo5      2-2 ***     Ulftse Boys     zo4* 2-0 3-1 ***     
FC Trias        zo3* 4-1         *** MEC             zo4  0-2     5-2 *** 
                 
GWVV            zo4* *** 3-0         Dierense Boys   zo5  ***             SC EDS          zo5  ***     1-5 2-1
Halle           zo5      *** 0-3 2-3 Groessen        zo4* 4-0 *** 9-0     Etten           zo4  0-4 ***     4-1
SSA HMC '17     zo4 1-3      ** 10-1 SSA Ratti Socii zo5  2-0     ***     GSV '38         zo4*     7-1 ***     
Westendorp      zo5 2-9          ***                                      Wolfersveen     zo5          0-8 ***
                 
Kilder          zo4  ***     4-0 3-3 FC Bergh        zo4  *** 3-3         Montferland     zo3  *** 1-1     0-2
Loil            zo4* 2-0 ***     6-3 HC '03          zo3      *** 3-0 0-1 't Peeske       zo4*     *** 3-0 2-1
SVGG            zo5      0-3 ***     Loo             zo4  3-4     *** 1-1 RKPSC           zo5  2-5     ***     
ZZC '20         zo5          --- *** SC Rijnland     zo5* 3-1         *** Sprinkhanen     zo4          3-0 ***
                 
Angerlo Vooruit zo4  ***     0-2 3-0 Doetinchem      zo3* ***     6-2     Driel           zo3  *** 2-2 4-0    
Spcl. Brummen   zo3  0-2 ***     2-1 Gelders Eiland  zo5  1-3 ***     1-4 Gendringen      zo3*     ***     5-1
Rheden          zo3*     2-2 ***     VVO             zo3      3-1 *** 3-3 SDZZ            zo5      1-3 *** 1-3 
SHE             zo5          3-4 *** SC Westervoort  zo4  3-3         *** Veluwezoom      zo4  0-0         ***
                 
Arnhemse Boys S.zo3  *** 4-0     2-3 Eendracht A.    zo5  ***         0-5 Angeren         zo4  *** 1-2        
SV Babberich    zo5      *** 0-6 1-3 HAVO            zo3 16-0 ***     0-1 Eldenia         zo3*     *** 7-1 3-1
DVV             zo3* 4-0     ***     Jonge Kracht    zo4 12-0 1-4 ***     Elsweide        zo4  0-4     ***     
Loenermark      zo4          0-3 *** OBW             zo3*     5-1     *** Pax             zo3  1-0     4-1 ***
                 
OSC             zo4  ***         5-8 ABS             zo3* *** 4-3         Activia         zo3  *** 2-1        
RVW             zo4  3-3 ***         Groen Wit '62   zo4      *** 6-2 5-0 SC Nieuw Heeten zo4      *** 2-3    
SML             zo3* 6-0 7-0 ***     Heeten          zo4  0-2     *** 2-1 Sallandia       zo5* 0-0     *** 3-0 
VDZ             zo3      6-2 1-3 *** Terwolde        zo5  1-5         *** ZVV '56         zo4  0-2 4-1     ***
                 
Albatross       zo3* *** 2-0 6-0     SV Basteom      zo4  ***     6-2 1-0 Apeldoornse Boyszo4  *** 0-4        
Broekland       zo4      *** 1-3 2-2 Diepenveen      zo3* 5-4 ***         KCVO            zo3*     *** 4-1    
CCW '16         zo5          *** 5-0 Epse            zo5      3-4 ***     SV Zwolle       zo4  5-4     ***     
Emst            zo4  0-6         *** TKA             zo4      0-9 1-3 ***                 
                 
IJsselstreek    zo4  *** 0-9     5-0 Enter           zo4* *** 8-3 9-0     Haarle          zo4  *** 5-4       
Robur et Veloc. zo3*     *** 2-0 6-0 Go Ahead D.     zo5      *** 1-6     Turkse Kracht   zo3      *** 0-5 1-1
SDOL            zo4  3-1     ***     Klarenbeek      zo4          *** 0-4 SV Twello       zo4* 3-0     ***     
Voorst          zo5          0-2 *** Sp. Overweteringzo3  1-3 9-1     *** Wissel          zo5  1-4     1-6 ***
                 
Holten          zo4* *** 3-2 3-3     DAVO            zo4  *** 0-5     0-2 Batavia '90     zo5  *** 3-5     1-2
Lettele         zo4      *** 2-2     De Gazelle      zo4*     *** 4-2     Beekbergen      zo4*     ***     4-0
Orderbos        zo4          *** 1-1 Spcl.Vroomshoop zo4  3-1 0-4 ***     Edesche Boys    zo5  3-5 1-6 ***     
SV Vaassen      zo3  0-7 1-4     *** WWNA            zo3          1-4 *** Ulu Spor        zo4         10-1 ***
                 
Hoonhorst       zo4  *** 1-2         Arnhemia        zo4  *** 0-5         Blauw Wit       zo3  *** 2-6     4-1
Marienheem      zo5      *** 1-5     Beuningse Boys  zo3*     ***     5-0 Groesbeekse B.  zo3      *** 2-3 2-0
Victoria Boys   zo4* 4-0     *** 7-1 Nijmegen        zo4  3-1 0-4 ***     SC Millingen    zo4* 3-3     ***     
Wesepe          zo5  0-1 1-0     *** VVLK            zo5  ---     1-4 *** WVW             zo5          1-2 ***
                 
Brakkenstein    zo3  *** 3-1 3-1     DVOL            zo3  ***     7-0 1-2 AVIOS/DBV       zo5  ***     3-6    
Niftrik         zo5      *** 0-3 1-2 SC Hatert       zo4  0-7 ***         DIOSA           zo4  4-3 ***     6-3
NSVV FC Kunde   zo4          *** 3-3 SDC '33         zo5      4-0 *** 0-4 Ewijk           zo3*     2-2 ***     
Rood Wit        zo3* 3-1         *** SCE             zo4*     4-0     *** SVO '68         zo5  7-0     1-4 ***
                 
GVA             zo3* *** 4-1     2-1 Roda '28        zo3  *** 2-0         SCP             zo4  *** 3-3        
Overasseltse B. zo4      *** 1-0     Aquila          zo4      *** 0-3     Trekvogels      zo3*     *** 8-2    
SVHA            zo5  1-2     ***     DSZ             zo4* 2-2     *** 1-0 Victoria '25    zo5  3-0     ***     
UHC             zo4      2-1 3-0 *** Unitas '28      zo5  1-2         *** 
                 
AAC Olympia     zo5  *** 1-4                 
DVSG            zo5      *** 1-0 0-2         
Germania        zo3  3-1     *** 1-3         
Krayenhoff      zo4* 1-0         ***         
                 
                 
District North
Preliminary round
1st and 2nd class teams
Gomos           zo1* ***     2-3     Annen           zo2  ***     3-4     SV Bedum        za2* *** 2-0     1-0
Gruno           zo2  1-5 ***     0-1 Groningen       za1* 4-1 ***         FC Lewenborg    zo2      *** 2-6 1-1
NEC Delfzijl    za2      1-1 *** 1-3 Hoogezand       zo1*     0-1 ***     Marum           za2* 5-0     ***     
Winsum          za1* 0-0         ***                                      Noordster       zo1          3-9 ***
                 
Gorecht         za2* *** 3-2     1-1 ASVB            zo2  ***     0-2     LTC             za2* *** 3-3     2-0
Helpman         zo2      *** 1-3 1-3 Knickerbockers  za2  1-1 ***     2-2 Oranje Nassau   za1*     *** 5-0 5-0
Pelikaan S      za1* 0-6     ***     PKC '83         za1*     1-0 ***     SC Stadspark    zo1  2-9     ***     
VKW             zo1          0-1 *** WVV             zo1* 2-2     2-1 *** Veendam 1894    zo2          1-1 ***
                 
FC Burgum       za1* ***         4-1 Broekster Boys  za1* ***     6-3     Elim            za2* ***         2-1
Drachten        zo2  0-5 ***     0-3 't Fean '58     za2  2-2 *** 0-0     Nieuw Buinen    zo2  1-3 *** 0-0    
Peize           zo2  0-4 1-0 ***     GRC Groningen   zo1*         *** 5-1 SVBO            zo1  3-0     *** 1-3 
Zuidhorn        za2*         2-2 *** GVAV Rapiditas  zo2  2-4 2-1     *** De Weide        za2*     5-0     ***
                 
Achilles 1894   za2??*** 3-3         Drachtster Boys za1* ***     4-0     Drenthina       za2* *** 2-0 3-0    
Rolder Boys     zo2??    *** 1-6     Beilen          zo2  0-1 ***     1-2 DZOH            za2      *** 2-3    
VEV '67         za2* 6-1     ***     SV Oosterwolde  za2      3-1 *** 3-2 Germanicus      zo1*         *** 4-3 
                                     Roden           zo1* 2-1         *** Stadskanaal     zo2  1-5 8-2     ***
                 
Dalen           zo2  *** 1-5 2-1     DESZ            za2  ***     3-4 2-3 Be Quick D.     za2* *** 3-0 6-1    
FC Meppel       za2*     *** 0-5 5-1 Pesse           zo2  2-2 ***         LAC Frisia 1883 zo2*     ***     3-2
'd Olde Veste'54za1*         *** 3-0 Valthermond     zo2*     1-0 ***     Leeuw. Zwaluwen za1      0-4 *** 2-2 
WKE '16         zo2  4-5         *** FC Wolvega      za2*     7-2 4-4 *** SC Stiens       za2  3-2         ***
                 
SC Joure        za2* *** 1-0     5-2 FVC             zo1* *** 5-4         Balk            za1* *** 2-2 3-1    
VENO            zo2      *** 3-3     Kollum          za2      *** 4-2 3-3 GAVC            zo2      *** 0-1 1-4
VVI             za2* 3-0     *** 4-0 LSC 1890        zo2  1-2     ***     Hardegarijp     za2          *** 0-2 
Zuidwolde       zo2      5-0     *** Zeerobben       za1* 7-3     5-1 *** Sneek Wit Zwart zo1* 2-1         ***
                 
Blauw Wit '34   za1* *** 5-4         Jubbega         zo1* ***         3-1 
SC Emmeloord    zo2      ***     5-0 Oerterp         zo2  3-3 *** 3-1     
VV Heerenveen   zo1* 1-4 5-1 ***     Veenwouden      za2* 2-0     ***     
Nijland         za2  0-6     0-3 *** Zwaagwesteinde  za2      7-2 0-1 *** 
                 
other teams of soccer on Saturday
SC Angelslo     za4  *** 1-4         Erica '86       za5  ** 0-11     1-3 Hollandscheveld za3  ***     1-1    
Bargeres        za5      *** 1-7 6-2 Klazienaveen    za3      *** 1-2 3-1 Hoogeveen       za3* 1-1 ***     5-0
CSVC            za3* 4-0     *** 3-1 NWVV            za5* 2-1     ***     SCN             za4      0-6 *** 2-1 
NKVV            za5  2-2         *** SVBO            za4          1-1 *** VCG             za5  1-2         ***
                 
SC Rouveen      za3  *** 4-0         Alcides         za5  ***     6-0 1-1 Ens             za5  ***     3-1 3-5 
Tiendeveen      za4      ***5-3 1-12 MSC/Amslod      za5  3-1 *** ---     SSA Creil-Bant  za4* 1-1 ***        
VVAK            za5  1-4     ***     Nieuw Balinge   za4          *** 0-4 SVBS '77        za5      0-5 *** 1-5  
ZZVV            za3* 4-3     3-1 *** SVN '69         za3*     4-0     *** Vitesse '63     za3      3-5     ***
                 
Nagele          za5* *** 1-1 1-0     Espel           za5  ***     1-3     Delfstrahuizen  za4  ***     2-4 
Olympia '28     za3      *** 1-1     Steenwijker B.  za5  2-4 ***         DWP             za3  2-0 ***     3-0
SVM             za3          *** 4-0 Tonego          za3*    12-0 *** 4-3 Udiros          za5*     6-1 ***     
Tollebeek       za4  0-2 2-1     *** VHK             za4  1-0 6-0     *** Willemsoord     za3  1-4     0-2 ***
                 
SV Haulerwijk   za3  ***     4-1     Blokzijl        za5  ***         3-8 Bakhuizen       za5  *** 3-2 0-5    
VV Heerenveen   za5* 4-3 *** 2-2     CVVO            za3* 7-0 *** 4-0     Heerenveense B. za3*     ***    11-0
NOK             za4          *** 3-2 Oudehaske       za3  4-1     ***     Sleat           za4      0-5 ***     
Waskemeer       za3  3-2 1-1     *** De Walde        za4      1-6 0-6 *** Woudsend        za5  1-7     2-2 ***
                 
VV Heeg         za3  *** 5-1         SC Bolsward     za4  ***     1-4     Arum            za5  *** 1-2 2-3    
HJSC            za4      ***     1-4 Scharnegoutum'70za3  1-2 *** 0-2     IJVC            za5*     *** 2-0 1-2
Sneek Wit Zwart za3* 4-0 9-1 ***     TOP '63         za4          *** 1-2 Oeverzwaluwen   za3          *** 2-3 
Waterpoort Boys za4  2-0     0-3 *** Workum          za3* 2-3 8-0     *** QVC             za4  7-1         ***
                 
SC Franeker     za4  *** 0-5 4-0     AVC             za4  ***     1-4 6-4 Irnsum          za5  ***         5-2
Makkum          za3*     *** 3-0 3-0 LAC Frisia 1883 za5  1-4 *** 2-5     Lions '66       za5* 5-2 ***        
Mulier          za5          *** 0-2 Leovardia       za3*         ** 11-2 Oostergo        za4  1-4 2-3 ***     
SDS             za3  2-0         *** Tzummarum       za5      1-5     *** SSS '68         za5      0-1 1-3 ***
                 
Beetgum         za5  *** 2-3         CVO             za5  *** 0-3         FC Birdaard     za4  ***         4-2
SC Berlikum     za3      ***     2-1 Dokkum          za4      *** 2-3 1-1 Marrum          za5  3-3 *** 2-5    
Foarut          za4  2-1 5-4 ***     Ouwe Syl        za5  4-3     *** 3-6 Ropta Boys      za3* 4-0     *** 2-0 
Minnertsga      za3* 3-1     3-1 *** Wijkels Hallum  za3* 4-0         *** VCR             za5      5-2     ***
                 
Anjum           za3  ***         7-0 Holwerd         za5  *** 1-6         SC Boorbergum'80za5  *** 1-1     2-0
FVC             za5  2-1 ***         Rottevalle      za3*     **  4-2     ODV             za4*     *** 2-1    
VIOD            za4* 3-2 4-0 ***     Ternaard        za4  1-1     *** 5-0 ONT             za3  8-0     ** 11-0 
WWS             za5      0-7 1-8 *** TFS             za5  3-3 1-6     *** Wardy           za5      0-8     ***
                 
Blija           za5  ***     5-2     Eastermar       za5  *** 2-1 1-1     Harkema Opeinde za4* *** 5-1 5-0    
RWF             za4* 7-2 ***         Harkemase Boys 2zar      *** 2-2 2-5 Suawoude        za5      ***     0-4
Surhuisterveen  za5      1-2 *** 4-1 Noordbergum     za5          *** 3-3 Suameer         za5      1-1 *** 1-5 
De Sweach       za5  2-5 1-6     *** Rijperkerk      za3* 3-2         *** V en V '68      za4  0-1         ***
                 
ASC             za5  ***         1-3 Drogeham        za5  ***     1-3 3-2 Nieuw Roden     za5  ***     1-3 3-1
Jistrum         za5  1-1 *** 1-6     Friese Boys     za4  2-1 ***     0-5 ONR             za4  3-1 ***        
SC Koostertille za4 10-1     ***     VVT             za5*     3-2 ***     Veenhuizen      za3*     3-0 *** 4-2 
SC Twijzel      za3*     4-0 2-1 *** WTOC            za4          1-2 *** Westerkwartier  za5      0-2     ***
                 
BSVV            za3* *** 6-3         Borger          za4* ***     3-1     Harkstede       za5  ***         3-0
FC Assen        za5      *** 1-2     SETA            za5 3-10 ***     3-4 SV Mussel       za4  2-1 ***     2-2
Fit Boys        za3  0-3     ***     SJS             za4      4-0 *** 2-2 Onstwedder Boys za4* 4-1 3-1 ***     
                                     FC Zuidlaren    za3  1-2         *** SGV             za5          1-8 ***
                 
HS '88          za4* ***         6-0 Amicitia VMC    za4  ***     6-0 2-1 BATO            za5  *** 2-0     1-3
Siddeburen      za5  1-4 ***     8-1 Be Quick 1887   za3* 8-0 ***         Damacota        za5      ***     4-7
Wildervank      za4  0-2 3-0 ***     Muntendam       za5      1-4 ***     SC Stadspark    za3* 6-0 1-5 ***     
ZNC             za5      0-2     *** Veendam 1894    za5      3-2 5-0 *** WVV             za4          1-7 ***
                 
GRC Groningen   za5  *** 1-3         Groen Geel      za3* ***         8-1 HFC '15         za3  *** 5-0     2-3
Niekerk         za4      *** 2-5     Mamio           za4  2-7 ***     7-2 Lycurgus        za4      *** 4-2    
Velocitas 1897  za3* 7-0     ***     Oosterparkers   za5  0-7 0-4 ***     Potetos         za5  0-9     ***     
                                     VVS             za5          3-2 *** VVK             za5*     5-2 4-1 ***
                 
Blauw Geel '15  za5  ***     2-3     GEO             za4  *** 2-1         Grijpskerk      za3* *** 9-0 2-1    
Groninger Boys  za5  3-2 ***         Glimmen         za3*     *** 6-1 5-2 De Lauwers      za5      ***     0-5
Haren           za5      --- *** 0-7 Scheemda        za5  4-1     *** 9-1 OKVC            za4      2-1 ***     
SIOS            za4  2-0 2-2     *** TEO             za5  0-5         *** Opende          za4  3-3    2-0  ***
                 
Aduard 2000     za3* *** 3-0     2-1 Fivel           za5  ***     0-2 1-0 Meedhuizen      za5* *** 1-0     1-1
DVC Appingedam  za4      *** 8-0     Holwierde       za3* 4-0 *** 2-2     Rood Zwart Bafloza4      ***     1-4
Ezinge          za5  2-2     ***     Loppersum       za3          *** 4-0 Stedum          za5  1-5 1-3 ***     
Omlandia        za3      0-0 4-0 *** Poolster        za4      1-3     *** ZEC             za5          0-1 ***
                 
Heracliden      za4* *** 5-1     2-2 Corenos         za5* *** 4-3     3-2 Grootegast      za3  ***         0-2
FC LEO          za4      *** 3-2     Middelstum      za4      *** 8-1     GSVV            za4  1-1 *** 0-7    
Noordpool UFC   za5  1-3     ***     Wagenborger B.  za5  0-8     ***     Helpman         za3* 2-0     ***     
Zeester         za5      1-3 4-4 *** Warffum         za5      1-2 3-0 *** Noordwolde      za3      1-0 1-3 ***
                 
other teams of soccer on Sunday
Dwingeloo       zo3  ***     1-3     SC Erica        zo3  ***     0-2 3-0 DVC '59         zo4* ***    1-1 10-2
Havelte         zo4  1-1 *** 1-2     Gieterveen      zo4  0-4 *** 0-4     Eext            zo4  1-5 ***     5-2 
Raptim          zo3*         *** 0-2 HODO            zo3*         *** 7-1 Roswinkel Sp.   zo5      3-0 ***     
Wacker          zo4  0-7 4-2     *** Zwartemeerse B. zo4      2-0     *** Valther Boys    zo5          1-3 ***
                 
HOC             zo3  *** 2-3     2-0 GKC             zo5  ***     3-2     Protos          zo3* *** 4-3     5-0
Ruinen          zo3*     ***     6-1 HHCombi         zo5* 3-2 ***         Schoonebeek     zo4      ***     5-0
Ruinerwold      zo4  0-7 0-2 ***     Witteveense B.87zo5      0-4 *** 6-0 SVV '04         zo3  1-1 3-3 ***     
Wijster         zo4          4-1 *** Yde de Punt     zo5  1-1 2-7     *** De Treffer '16  zo5          2-2 ***
                 
DSC '65         zo4  *** 0-1     5-2 EHC '85         zo4* *** 2-0 10-0    VV Sleen        zo4  *** 2-2     3-5
IJhorst         zo5      *** 1-3     SVBC            zo5      *** 2-1     VV Sweel        zo3      *** 0-2 0-5
Smilde '94      zo4* 2-0     ***     VIOS O          zo4          *** 1-3 Titan           zo4* 4-3     ***     
Weiteveense Boyszo5      3-1 1-1 *** Zandpol         zo5  1-0 1-5     *** Weerdinge       zo3          0-4 ***
                 
SV Hoogersmilde zo4  ***     0-3 1-4 Asser Boys      zo3  ***    10-2     Buinen          zo4  *** 4-1 1-2    
KSC             zo4  4-0 ***         Gieten          zo3* 1-0 ***     5-1 Buinerveen      zo5      ***     4-1
SVZ             zo3*     9-2 *** 1-3 Kwiek           zo4      3-7 ***     CEC             zo3*     6-0 ***     
Twedo           zo3      3-4     *** VAKO            zo3  0-2     7-1 *** JVV             zo5  0-4     0-3 ***
                 
Bareveld        zo4  ***     0-15    Meeden          zo5  *** 0-5     0-4 FVV             zo3  *** 0-5 2-1    
Gasselternijveenzo4  5-0 ***         Sellingen       zo3*     ***     4-3 HSC             zo3      ***     2-2
Musselkanaal    zo3*     1-1 *** 5-0 Veelerveen      zo5  4-1 2-4 ***     LEO (Loon)      zo3      2-1 ***     
SPW             zo3  3-2 2-5     *** Westerwolde     zo3          5-0 *** FC Ter Apel '96 zo3* 6-0     3-2 ***
                 
Heiligerlee     zo4  *** 2-1 1-0     PJC             zo4  ***     4-0     Alteveer        zo5  *** 4-1        
Pekelder Boys   zo4      *** 1-3 0-9 THOS            zo5* 3-2 ***         DWZ             zo5      ***     6-2
Siddeburen      zo3          *** 1-5 VVKS            zo4      2-2 ***     Wedde           zo4* 2-1 4-3 ***     
ZNC             zo3* 1-1         ***                 zo4                  Woltersum       zo5  2-3     1-1 ***
                 
Bellingwolde    zo3* ** 10-2         Actief          zo3  *** 7-1         Blue Boys       zo5  *** 6-1 2-0     
Drieborg        zo5      *** 4-4 2-2 BNC             zo4      ***     0-3 Eenrum          zo5      ***     2-1 
Engelbert       zo4  5-2     *** 0-3 MOVV            zo4  4-1 1-2 ***     Houtigehage     zo5      1-2 ***     
Nieuweschans    zo5  1-6         *** Muntendam       zo3* 5-0     3-1 *** ONB             zo4* 4-0     8-1 ***
                 
Bakkeveen       zo4  *** 1-1         Boornbergum '80 zo4  ***     5-5     Farmsum         zo4  ***     0-1    
GSAVV Forward   zo3*     *** 2-0     Gomos 2         zor* 6-1 ***     3-1 Oldamtster Boys zo5 1-10 ***        
Groninger Boys  zo3  2-2     *** 2-1 Nieuw Roden     zo3      1-2 ***     WEO             zo5*     7-2 ***     
De Sweach       zo4  1-1 0-2     *** TLC             zo3  5-0     3-1***                 
                 
Blauw Geel '15  zo5  *** 3-4         Oosterstreek    zo4  ***         1-1 Giethoorn       zo5  ***     0-8 4-2
Groen Geel      zo5      *** 3-4     Steenwijkerwold zo3* 5-1 ***     4-2 FC Kraggenburg  zo4* 6-2 ***    12-0
Zevenhuizen     zo4* 8-2     ***     Steenwijk       zo3  2-0     ***     RKO             zo4      1-2 ***     
                                     Zandhuizen      zo4      2-7 --- *** Willemsoord     zo5          2-7 ***
                 
Blankenham      zo5  *** 1-1         BEW             zo4  *** 3-6 7-0     Donkerbroek     zo4* ***     3-1    
FFS             zo5      *** 0-3     De Blesse       zo4*     ***     9-0 FC Fochteloo    zo5  0-3 *** 2-3    
Kuinre          zo5  3-0     *** 0-1 Langezwaag      zo5      1-9 *** 0-4 Spcl. Makkinga  zo4          *** 5-2 
Steenwijker Boyszo4* 5-2 1-0     *** Tijnje          zo5  3-1         *** Stanfries       zo5  0-3 0-0     ***
                                                                                              
Gorredijk       zo3  ***     2-1     Akkrum          zo3  ***         9-1 Black Boys      zo4  *** 0-4        
FC Oldemarkt    zo3* 2-2 ***     3-2 St.Annaparochie zo3* 2-1 ** 13-0     Blauwhuis       zo5*     *** 6-1 3-3
Oosterlittens   zo3      2-5 *** 3-3 Langweer        zo4  1-6     *** 2-1 Oldeboorn       zo5  2-0     ***     
Oranje Zwart    zo3  1-4         *** VWC             zo4      1-2     *** Terschelling    zo4  3-0     3-1 ***
                 
Aengwirden      zo5  *** 0-5 1-1     Friesland       zo3  *** 1-1 3-1     Olyphia         zo3  ***         0-3
MKV '29         zo4*     ***     9-1 Harlingen       zo4      *** 2-1     Read Swart      zo3  3-0 ***        
Warga           zo4      1-3 ***     Lemmer          zo4          *** 0-6 Renado          zo3  1-2 1-4 ***     
Wispolia        zo5  3-2     1-1 *** Mildam          zo3* 7-2 3-1     *** Trinitas        zo3*     3-1 3-0 ***
                 
Nieuweschoot    zo3  ***     9-3 4-0 SF Deinum       zo4  *** 0-0     3-4 Geel Wit        zo3  *** 1-0        
Oldeholtpade    zo3* 7-1 *** 6-0     Dronrijp        zo3*     ***     4-1 Nicator         zo4      *** 2-2   
Thor            zo3          *** 4-0 DTD             zo3  5-1 0-3 ***     VC Trynwalden   zo3* 7-0     ***     
De Wilper Boys  zo3      0-7     *** De Walden       zo4          1-5 ***                 
                 


2019/20 (amateur football).

2020/21 (professional football).

list of champions.

all-time table from 1956 onwards.

list of 2nd division champions.

list of first class champions.

list of cup finals.

list of super cup finals.


About this document

Prepared and maintained by Jan Schoenmakers the Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation

Author: Jan Schoenmakers (Jan.Schoenmakers@xs4all.nl)
Last updated: 30 Mar 2021

(C) Copyright Jan Schoenmakers and RSSSF 2021
You are free to copy this document in whole or part provided that proper acknowledgement is given to the author. All rights reserved.