National Friendly Matches in Mendoza, Argentina


 

Matches of Mendoza's teams against interstate teams (Buenos Aires, Santa Fe, Córdoba, Santiago del Estero) and Argentina National Team.

So far the following data have been found; research on more data is going on.

 


 
  Date		 Mendoza Team      	       Score	Interstate Team	 		 Competition
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
12.04.1913	Gimnasia y Esgrima		1-2	Estudiantes LP
13.04.1913	Mendoza Combined		0-5	Estudiantes LP
10.02.1917	CA Independiente		0-1	Quilmes AC
11.02.1917	Mendoza Combined		3-1	Quilmes AC
13.02.1917	Mendoza Combined		2-1	Quilmes AC
04.08.1917	Gimnasia y Esgrima		1-3	Quilmes AC
05.08.1917	Mendoza Combined		1-0	Quilmes AC
07.08.1917	CA Independiente		0-0	Quilmes AC
08.08.1917	Auto FC				1-2	Quilmes AC
30.09.1920	Mendoza Combined		1-3	Asociación Argentina
29.10.1921	Mendoza Combined		0-3	Talleres (Córdoba)
30.10.1921	Mendoza Combined		2-2	Talleres (Córdoba)
01.11.1921	Independiente Rivadavia		1-3	Talleres (Córdoba)
13.08.1922	Mendoza Combined		0-3	Estudiantil Porteño
15.08.1922	Mendoza Combined		1-0	Estudiantil Porteño
20.08.1922	Mendoza Combined		2-1	Estudiantil Porteño
29.10.1922	Mendoza Combined		0-1	Estudiantes BA
01.11.1922	Independiente Rivadavia		1-3	Estudiantes BA
05.11.1922	Mendoza Combined		2-2	Estudiantes BA
08.11.1922	Gimnasia y Esgrima		0-1	Estudiantes BA
08.07.1923	Mendoza Combined		0-1	River Plate
09.07.1923	Mendoza Combined		3-1	River Plate
27.09.1923	Mendoza Combined		1-3	Talleres (Córdoba)
06.07.1924	Mendoza Combined		1-2	Racing Club
08.07.1924	Mendoza Combined		0-1	Racing Club
13.07.1924	Mendoza Combined		1-0	Racing Club
08.11.1925	Independiente Rivadavia		0-8	Unión (Santa Fe)
11.11.1925	Railway Combined		1-2	Unión (Santa Fe)
15.11.1925	Mendoza Combined		2-2	Unión (Santa Fe)
27.12.1925	Mendoza Combined		3-2	Mitre (Santiago del Estero)
29.12.1925	Railway Combined		2-3	Mitre (Santiago del Estero)
01.01.1926	Mendoza Combined		3-2	Mitre (Santiago del Estero)
19.03.1926	Mendoza Combined		2-2	Asociación Amateurs
21.03.1926	Mendoza Combined		1-3	Asociación Amateurs
09.07.1926	Independiente Rivadavia		2-0	San Lorenzo de Almagro
11.07.1926	Independiente Rivadavia		2-0	San Lorenzo de Almagro
11.11.1926	Mendoza Combined		2-6	Asociación Argentina
14.11.1926	Independiente Rivadavia		1-0	Ferro Carril Oeste
14.11.1926	Mendoza Combined		0-4	Asociación Argentina
18.11.1926	Railway Combined		1-4	Ferro Carril Oeste
21.11.1926	Mendoza Combined		1-0	Ferro Carril Oeste
09.07.1927	Gimnasia y Esgrima		0-1	Sportivo Palermo
10.07.1927	Gimnasia y Esgrima		0-2	Sportivo Palermo
30.10.1927	Independiente Rivadavia		2-2	Boca Juniors
01.11.1927	Mendoza Combined		2-3	Boca Juniors
25.05.1929	Mendoza Combined		0-1	Quilmes AC
26.05.1929	Independiente Rivadavia		1-2	Quilmes AC
20.10.1929	Mendoza Combined		1-1	Asociación Argentina
27.04.1930	Mendoza Combined		1-4	Unión (Santa Fe)
01.05.1930	Railway Combined		3-7	Unión (Santa Fe)
04.05.1930	Mendoza Combined		2-3	Unión (Santa Fe)
01.03.1931	Independiente Rivadavia		0-2	Independiente
08.03.1931	Mendoza Combined		0-2	Independiente
26.04.1931	Mendoza Combined		3-1	Vélez Sarsfield
24.05.1931	Mendoza Combined		1-2	Correos y Telégrafos
25.05.1931	Mendoza Combined		0-2	Correos y Telégrafos
07.02.1932	Mendoza Combined		0-4	Huracán
09.02.1932	Mendoza Combined		1-1	Huracán
23.07.1933	Mendoza Combined		2-1	Asociación Amateur
25.03.1934	Gimnasia y Esgrima		2-2	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)
30.03.1934	Gimnasia y Esgrima/Dep.Maipú	6-0	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)
01.04.1934	Mendoza Combined		2-1	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)
08.07.1934	Gimnasia y Esgrima		1-2	Instituto (Córdoba)
09.07.1934	Mendoza Combined		2-3	Instituto (Córdoba)
12.10.1934	Gimnasia y Esgrima		1-1	River Plate
14.10.1934	Mendoza Combined		1-6	River Plate
24.03.1935	Independiente Rivadavia		1-3	San Lorenzo de Almagro
07.07.1935	Mendoza Combined		0-2	Racing Club
09.07.1935	Mendoza Combined		3-3	Racing Club
16.02.1936	Andes Talleres			3-4	Central Córdoba
23.02.1936	Mendoza Combined		3-8	Central Córdoba
25.02.1936	Mendoza Combined		0-8	Central Córdoba
24.05.1936	Gimnasia y Esgrima		1-3	Belgrano (Córdoba)
28.05.1936	Gimnasia y Esgrima		1-2	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)
12.08.1939	Gimnasia y Esgrima		3-1	Boca Juniors
13.08.1939	Independiente Rivadavia		3-3	Boca Juniors
09.03.1940	Gimnasia y Esgrima		1-2	Independiente
30.03.1940	Independiente Rivadavia		0-3	Huracán
31.03.1940	Gimnasia y Esgrima		0-1	Huracán
13.02.1943	Gimnasia y Esgrima		1-1	Lanús
14.02.1943	Gimnasia y Esgrima		4-1	Lanús
18.03.1943	Gimnasia y Esgrima		1-9	Boca Juniors
20.03.1943	Gimnasia y Esgrima		2-6	Boca Juniors
10.04.1943	Mendoza Combined		3-6	Banfield
11.04.1943	Mendoza Combined		2-0	Banfield
18.12.1943	Gimnasia y Esgrima		3-3	River Plate
19.12.1943	Mendoza Combined		1-7	River Plate
15.01.1944	Gimnasia y Esgrima		1-6	Rosario Central
08.07.1944	San Rafael Combined		1-3	Platense
09.07.1944	Mendoza Combined		0-1	Boca Juniors
09.07.1944	San Rafael Combined		1-4	Platense
15.10.1944	Mendoza Combined		1-1	Racing Club
24.02.1945	Mendoza Combined		1-7	River Plate
25.02.1945	Mendoza Combined		1-4	River Plate
09.07.1945	Mendoza Combined		0-1	Independiente
09.12.1945	Independiente Rivadavia		4-1	Racing Club
03.02.1946	Independiente Rivadavia		1-5	Newell's Old Boys
02.03.1946	Godoy Cruz AT			2-2	Talleres (Córdoba)
03.03.1946	Godoy Cruz AT			2-3	Talleres (Córdoba)
07.07.1946	Mendoza Combined		5-1	Vélez Sarsfield
07.07.1946	Huracán (San Rafael)		0-6	Racing Club
09.07.1946	San Rafael Combined		1-5	Racing Club
09.07.1947	Mendoza Combined		1-2	River Plate
09.07.1947	San Rafael Combined		1-7	Newell's Old Boys
13.07.1947	San Rafael Combined		0-2	Newell's Old Boys
22.11.1947	Andes Talleres			5-4	Racing Club
23.11.1947	Mendoza Combined		6-1	Racing Club
21.12.1947	Independiente Rivadavia		1-1	Independiente
07.02.1948	Gimnasia y Esgrima		1-4	Estudiantes LP
09.02.1948	Mendoza Combined		3-1	Estudiantes LP
14.02.1948	Gimnasia y Esgrima		0-1	Newell's Old Boys
15.02.1948	Mendoza Combined		1-6	Newell's Old Boys
09.07.1949	Mendoza Combined		3-2	Estudiantes LP
09.07.1949	San Rafael Combined		2-4	Gimnasia y Esgrima LP
10.07.1949	San Rafael Combined		2-3	Gimnasia y Esgrima LP
18.12.1949	Gimnasia y Esgrima		2-4	Platense
22.12.1949	Mendoza Combined		0-2	Platense
27.12.1949	Gimnasia y Esgrima		2-6	Boca Juniors
29.12.1949	Mendoza Combined		1-3	Boca Juniors
25.02.1950	Gimnasia y Esgrima		2-2	Rosario Central
27.02.1950	Gimnasia y Esgrima		1-5	Rosario Central
25.03.1950	Gimnasia y Esgrima		2-3	Boca Juniors
27.03.1950	Mendoza Combined		2-2	Boca Juniors
08.07.1950	San Rafael Combined		3-3	Banfield
09.07.1950	San Rafael Combined		1-2	Banfield
09.07.1950	Mendoza Combined		3-1	Platense
12.12.1950	Gimnasia y Esgrima		1-6	River Plate
14.12.1950	Gimnasia y Esgrima		1-3	River Plate
11.01.1951	Independiente Rivadavia		0-0	Belgrano (Córdoba)
14.01.1951	Independiente Rivadavia		0-1	Belgrano (Córdoba)
07.04.1951	Andes Talleres			3-4	Atlanta
22.04.1951	Mendoza Combined		1-5	Racing Club
05.05.1951	San Rafael Combined		1-1	Estudiantes LP
06.05.1951	San Rafael Combined		0-4	Estudiantes LP
06.05.1951	Mendoza Combined		3-4	Independiente
12.05.1951	San Rafael Combined		1-2	Ferro Carril Oeste
13.05.1951	San Rafael Combined		2-3	Ferro Carril Oeste
09.07.1952	Mendoza Combined		0-1	Vélez Sarsfield
12.07.1952	Mendoza Combined		2-3	Vélez Sarsfield
13.07.1952	San Rafael Combined		3-3	Rosario Central
31.08.1952	Mendoza Combined		0-0	Boca Juniors
06.12.1952	Gimnasia y Esgrima		1-4	Independiente
10.12.1952	Gimnasia y Esgrima		1-4	Lanús
12.12.1952	Gimnasia y Esgrima		1-2	Lanús
24.03.1953	Mendoza Combined		0-5	Argentina Select
16.05.1953	San Rafael Combined		1-1	Boca Juniors
17.05.1953	San Rafael Combined		1-3	Boca Juniors
09.07.1953	Mendoza Combined		4-0	Rosario Central
20.11.1953	Andes Talleres			4-3	Talleres (Córdoba)
22.11.1953	Andes Talleres			3-1	Talleres (Córdoba)
11.12.1953	Gimnasia y Esgrima		2-0	Racing (Córdoba)
16.12.1953	Gimnasia y Esgrima		2-1	Gimnasia y Esgrima LP
14.02.1954	Sportivo Argentino (San Rafael)	1-2	River Plate
16.02.1954	Gimnasia y Esgrima		2-4	River Plate
19.02.1954	Gimnasia y Esgrima		0-4	River Plate
16.03.1954	Mendoza Combined		0-1	Boca Juniors
18.03.1954	Mendoza Combined		0-3	Boca Juniors
20.03.1954	Sportivo Pedal (San Rafael)	0-1	Independiente
21.03.1954	Mendoza Combined		2-2	Independiente
09.07.1954	Mendoza Combined		1-1	Huracán
11.07.1954	Mendoza Combined		0-1	Racing Club
17.11.1954	Mendoza Combined		1-3	Boca Juniors
21.11.1954	Independiente Rivadavia		0-6	San Lorenzo de Almagro
03.12.1954	Gimnasia y Esgrima		1-6	Lanús
05.12.1954	Independiente Rivadavia		1-3	Lanús
10.12.1954	Mendoza Combined		4-3	Tigre
08.04.1955	Gimn.y Esgrima/Indep.Rivadavia	2-1	River Plate
09.07.1955	Mendoza Combined		2-2	Racing Club
09.07.1955	San Rafael Combined		1-1	Ferro Carril Oeste
10.07.1955	General Alvear Combined		6-6	Ferro Carril Oeste
17.08.1956	Mendoza Combined		1-0	Vélez Sarsfield
30.03.1957	Andes Talleres			3-1	River Plate
07.07.1957	General Alvear Combined		2-8	Atlanta
09.07.1957	Mendoza Combined		0-1	Vélez Sarsfield
09.07.1957	San Rafael Combined		0-1	Atlanta
13.07.1957	San Rafael Combined		0-0	Vélez Sarsfield
13.07.1957	Tunuyán Combined		2-2	Atlanta
14.07.1957	General Alvear Combined		?-?	Vélez Sarsfield
15.07.1957	Rivadavia Combined		1-3	Atlanta
23.10.1957	Gimnasia y Esgrima		1-3	Racing Club			Cuadrangular Nocturno Mendoza/San Juan
25.10.1957	Gimnasia y Esgrima		2-3	Newell's Old Boys		Cuadrangular Nocturno Mendoza/San Juan
25.10.1957	Huracán (San Rafael)		1-2	Argentinos Juniors
28.10.1957	San Rafael Combined		0-2	Argentinos Juniors
28.10.1957	Atlético San Martín		2-2	San Lorenzo de Almagro
16.03.1958	Mendoza Combined		1-4	Argentina Select
24.05.1958	Mendoza Combined		1-0	River Plate
03.01.1959	Mendoza Combined		0-6	Racing Club
05.02.1959	Mendoza Combined		2-4	San Lorenzo de Almagro
06.02.1959	Atlético San Martín		2-1	San Lorenzo de Almagro
07.02.1959	Tunuyán Sport Club		3-4	San Lorenzo de Almagro
06.03.1959	Atlético San Martín		1-4	Newell's Old Boys
08.03.1959	Independiente Rivadavia		2-0	Newell's Old Boys
09.03.1959	Sportivo Pedal (San Rafael)	?-?	Newell's Old Boys
14.03.1959	Tunuyán Sport Club		2-4	Newell's Old Boys
15.03.1959	Leonardo Murialdo		3-1	Newell's Old Boys
22.03.1959	Boca Juniors (Bermejo)		0-5	Boca Juniors
09.07.1959	Mendoza Combined		3-5	San Lorenzo de Almagro
09.07.1959	San Rafael Combined		1-2	Ferro Carril Oeste
12.07.1959	General Alvear Combined		3-3	Ferro Carril Oeste
28.01.1960	Atlético Argentino		2-4	Independiente
29.01.1960	Atlético San Martín		1-4	Independiente
11.02.1960	Atlético Argentino		3-3	Argentina Youth
13.02.1960	Mendoza Combined		3-4	Argentina Youth
10.03.1960	Atlético San Martín		4-1	Rosario Central			Cuadrangular Vendimia
10.03.1960	Independiente Rivadavia		2-1	Newell's Old Boys		Cuadrangular Vendimia
11.03.1960	Independiente Rivadavia		1-5	Rosario Central			Cuadrangular Vendimia
11.03.1960	Atlético San Martín		1-2	Newell's Old Boys		Cuadrangular Vendimia
15.03.1960	Independiente Rivadavia	     [1]1-1[2]	Newell's Old Boys		Cuadrangular Vendimia
03.12.1960	Independiente Rivadavia		2-2	River Plate
28.12.1960	Independiente Rivadavia		0-2	Boca Juniors
27.01.1961	Independiente Rivadavia		2-5	Racing Club
01.07.1961	General Alvear Combined		?-?	Independiente
02.07.1961	San Rafael Combined		0-4	Independiente
19.11.1961	Independiente Rivadavia		0-1	Independiente
02.04.1962	Gimnasia y Esgrima		0-2	River Plate
19.05.1962	Sportivo Pedal (San Rafael)	2-5	Ferro Carril Oeste
20.05.1962	San Rafael Combined		0-3	Ferro Carril Oeste
25.05.1962	General Alvear Combined		1-4	Ferro Carril Oeste
25.05.1962	Andes Talleres			1-2	Boca Juniors			Andes Talleres Stadium Inauguration
27.05.1962	Mendoza Combined		1-1	Boca Juniors			Andes Talleres Stadium Inauguration
12.04.1963	Godoy Cruz AT			0-5	River Plate
15.12.1963	Godoy Cruz AT			1-2	Deportivo Español
07.03.1964	Atlético San Martín		1-3	San Lorenzo de Almagro
19.03.1964	Gimnasia y Esgrima		2-0	Atlanta
21.03.1964	Independiente Rivadavia		3-2	San Lorenzo de Almagro
22.03.1964	San Rafael Combined		1-4	Atlanta
01.04.1964	Godoy Cruz AT			1-4	River Plate
06.06.1964	General Alvear Combined		1-2	Atlanta
07.06.1964	El Porvenir (San Rafael)	2-3	Atlanta
08.01.1965	Mendoza Combined		3-2	River Plate
09.01.1965	Godoy Cruz AT/Atl.San Martín	0-2	River Plate
10.01.1965	Tunuyán Sport Club		3-12	River Plate
20.03.1965	Huracán Las Heras		3-3	Atlanta
07.08.1965	San Rafael Combined		0-1	Lanús				Cuadrangular de San Rafael
07.08.1965	General Alvear Combined		0-2	Argentinos Juniors		Cuadrangular de San Rafael
17.08.1965	Godoy Cruz AT			4-0	Boca Juniors
01.02.1966	Godoy Cruz AT			2-0	Newell's Old Boys		Cuadrangular Vendimia
03.02.1966	Atlético Argentino		1-1	Newell's Old Boys		Cuadrangular Vendimia
05.02.1966	Independiente Rivadavia		0-4	Newell's Old Boys		Cuadrangular Vendimia
24.10.1966	Mendoza Combined		1-8	Atlanta
06.01.1967	Mendoza Combined		1-2	Argentina Select
13.01.1967	Gimnasia y Esgrima		0-1	Huracán				Copa 150° Aniversario Paso de los Andes
17.01.1967	Huracán Las Heras		1-3	Huracán				Copa 150° Aniversario Paso de los Andes
18.02.1967	Atlético San Martín		3-1	Estudiantes (Río IV)
25.02.1967	Godoy Cruz AT			2-5	River Plate
03.03.1967	Atlético San Martín		3-0	Instituto (Córdoba)
14.08.1967	General Alvear Combined		0-2	San Lorenzo
18.02.1968	Godoy Cruz AT			2-2	River Plate
19.03.1969	Godoy Cruz AT			3-2	Independiente
12.08.1969	Sport Club Pacífico (GA)	2-1	Boca Juniors
15.08.1969	Godoy Cruz AT			0-1	Boca Juniors
28.02.1970	Godoy Cruz AT			3-2	Argentina Select	
15.08.1970	Sportivo Pedal (San Rafael)	0-0	Atlanta
17.08.1970	Gimnasia y Esgrima		2-2	Atlanta	
12.02.1971	Atlético San Martín		5-0	Talleres (Córdoba)
16.02.1971	Atlético San Martín		1-2	Belgrano (Córdoba)
21.02.1971	Atlético San Martín		?-?	Estudiantes (Río Cuarto)
24.10.1972	San Luis (San Rafael)		0-4	Boca Juniors
04.02.1973	Centro Cultural Recreativo (LP) 1-2	Ferro Carril Oeste
13.03.1974	Sportivo Pedal (San Rafael)	1-2	Argentina Select
17.04.1974	Sportivo Pedal (San Rafael)	0-2	San Lorenzo de Almagro
15.05.1974	Atlético San Martín		1-2	River Plate
06.12.1974	Atlético San Martín		0-0	River Plate
24.01.1975	Gimnasia y Esgrima		2-4	Boca Juniors
12.02.1975	Atlético San Martín		1-2	Rosario Central
19.02.1975	Independiente Rivadavia		1-5	River Plate
11.03.1975	Independiente Rivadavia		1-2	San Lorenzo de Almagro
09.04.1975	Gimnasia y Esgrima		2-1	Boca Juniors
28.05.1975	Huracán Las Heras		0-2	River Plate
27.01.1976	Atlético Argentino		0-1	Boca Juniors			Cuadrangular 63rd Anniversary Independiente Rivadavia
28.01.1976	Tunuyán Sport Club		0-3	Boca Juniors
30.01.1976	Independiente Rivadavia		1-6	Boca Juniors			Cuadrangular 63rd Anniversary Independiente Rivadavia
12.05.1976	Independiente Rivadavia		1-1	Talleres (Córdoba)
17.08.1976	Huracán (San Rafael)		1-3	Ferro Carril Oeste
17.08.1976	Independiente Rivadavia		1-1	Talleres (Córdoba)
21.08.1976	Godoy Cruz AT			3-2	Independiente
22.08.1976	Atlético San Martín 		2-1	Racing Club
29.08.1976	Atlético San Martín		3-2	Colón (Santa Fe)
25.11.1976	Independiente Rivadavia		0-0	River Plate
11.03.1977	Deportivo Argentino (SR)	3-1	Talleres (Córdoba)
29.09.1978	Deportivo Maipú			1-2	Racing Club
02.11.1978	Godoy Cruz AT			3-2	Boca Juniors
17.11.1978	San Rafael Combined		2-1	Argentina Youth
22.02.1979	Independiente Rivadavia		2-1	Instituto (Córdoba)
25.02.1979	Atlético San Martín		0-5	Talleres (Córdoba)
27.02.1979	Huracán (San Rafael)		1-0	Talleres (Córdoba)
18.04.1979	Gutiérrez Sport Club		2-5	Argentina Select
25.05.1979	Independiente Rivadavia		1-3	Argentina Youth
25.05.1979	San Rafael Combined		2-2	Colón (Santa Fe)
14.06.1979	Gimnasia y Esgrima		3-1	Argentinos Juniors
26.02.1980	Arizu Villa Atuel		0-0	Huracán				Copa Vendimia
28.02.1980	Gutiérrez Sport Club		0-12	Huracán				Copa Vendimia
10.04.1980	Gutiérrez Sport Club		0-8	Argentina Select
11.02.1981	Atlético Argentino		2-1	Unión (Santa Fe)		Cuadrangular Internacional
24.02.1981	Independiente Rivadavia		1-2	Boca Juniors			Copa Ejército de Los Andes
24.02.1981	Godoy Cruz AT			0-5	Racing Club			Copa Ejército de Los Andes
25.05.1981	Deportivo Guaymallén		0-2	Boca Juniors
05.08.1981	Godoy Cruz AT			0-4	Argentina Select
05.02.1982	Gimnasia y Esgrima		3-4	Instituto (Córdoba)		Cuadrangular Mendoza
07.02.1982	Independiente Rivadavia	     [5]2-2[3]	Instituto (Córdoba)		Cuadrangular Mendoza
12.04.1983	Sportivo Pedal (San Rafael)	0-0	Boca Juniors
13.02.1984	Gimnasia y Esgrima		0-0	Boca Juniors
08.03.1984	Gimnasia y Esgrima		1-2	River Plate
03.02.1985	Huracán Las Heras		2-2	Instituto (Córdoba)
08.02.1985	Huracán Las Heras		2-3	Atlanta				Cuadrangular Huracán Las Heras 
08.02.1985	Andes Talleres			0-1	Huracán				Cuadrangular Huracán Las Heras
10.02.1985	Andes Talleres			0-0	Atlanta				Cuadrangular Huracán Las Heras
10.02.1985	Huracán Las Heras		1-2	Huracán				Cuadrangular Huracán Las Heras
12.02.1985	Atlético San Martín		3-2	Huracán
28.02.1985	Mendoza Combined		1-2	Argentina Select
09.10.1985	Independiente Rivadavia		1-1	Boca Juniors
31.10.1985	Huracán Las Heras		0-1	River Plate
12.03.1986	Huracán (San Rafael)		0-2	Boca Juniors
16.03.1986	Deportivo Guaymallén		2-4	Racing Club
21.03.1986	Gimnasia y Esgrima		0-2	River Plate
23.03.1986	Deportivo Guaymallén		1-3	San Lorenzo de Almagro
28.03.1986	Huracán Las Heras		0-2	Racing Club
27.06.1986	Huracán (San Rafael)		1-4	River Plate
28.06.1986	SD Real del Padre (GA)		0-4	River Plate
19.11.1986	Gimnasia y Esgrima		1-6	River Plate
17.03.1987	Independiente Rivadavia		1-1	Boca Juniors			Copa Vendimia
19.03.1987	Independiente Rivadavia		0-1	San Lorenzo de Almagro		Copa Vendimia
19.07.1987	Deportivo Maipú			0-3	River Plate
21.08.1988	Godoy Cruz AT			1-2	River Plate
06.09.1988	Atlético San Martín 		0-0	Boca Juniors
01.03.1989	Gimnasia y Esgrima		0-4	Boca Juniors
28.07.1990	Deportivo Maipú			2-1	River Plate
09.02.1991	Independiente Rivadavia		1-3	Newell's Old Boys		Copa Racimo de Oro
29.01.1992	Godoy Cruz AT			1-2	River Plate
25.07.1992	Independiente Rivadavia		0-1	Racing Club
20.01.1997	Godoy Cruz AT			5-0	River Plate
22.01.2003	Godoy Cruz AT			2-1	River Plate
16.07.2006	Godoy Cruz AT			0-1	Boca Juniors
30.07.2006	Independiente Rivadavia		1-3	River Plate
21.01.2009	Atlético San Martín 		1-3	River Plate
30.07.2010	Independiente Rivadavia		0-2	Independiente
20.01.2011	Godoy Cruz AT			0-1	San Lorenzo de Almagro		Copa Ciudad de Mendoza
27.01.2011	Godoy Cruz AT			2-1	Racing Club			Copa Ciudad de Mendoza
26.01.2012	Godoy Cruz AT			3-2	San Lorenzo de Almagro		Copa Ciudad de Mendoza
29.01.2015	Godoy Cruz AT			0-1	San Lorenzo de Almagro		Copa Ciudad de Mendoza
24.02.2017	Independiente Rivadavia	     [3]1-1[5]	River Plate
14.01.2018	Godoy Cruz AT			3-2	Boca Juniors
 
 
 

 

1913

[Apr 12]
Gimnasia y Esgrima 	1-2	Estudiantes LP
  [?; ?]
 
Gimnasia y Esgrima:	A.Gorgoro; M.Sartori, P.Beltri; H.Sosa, A.Trigues, P.Slorza;
			C.Villegas, I.Flores, V.Elorza, P.Iguarzini, C.Ortiz.
Estudiantes LP:		Fernández; L.Pastor, C.Galup Lanús; L.Bergez, E.Yerreyroa, H.Ratti;
			L.Hirsch, A.Botaro, R.González Bonorino, R.Gascón, B.Susini.
 
Referee:		?.
 
 
 
[Apr 13]
Mendoza Combined 	0-5	Estudiantes LP		[at Gimnasia y Esgrima]
  [O.Irach (3), C.Galup Lanús, Botaro]
 
 

 

1917

[Feb 10]
CA Independiente 	0-1	Quilmes AC		[at Colegio Nacional]
  [Giusani 65]
 
CA Independiente:	F.Robledo; V.Millán, F.Franco; A.Bertolini, F.Romairone, A.Oliva;
			L.Herrera, A.Portillo, I.Agüero, J.M.Bustos, A.Andía.
Quilmes AC:		M.Croce; M.Levanti, J.Brown; M.Baena, J.Pollini, B.Sturiza;
			E.Acevedo, D.Tortonesi, A.Cerutti, E.Sinclair, A.Giusani.
 
Referee:		C.Torres.
 
 
[Feb 11]
Mendoza Combined	3-1	Quilmes AC		[at Colegio Nacional]
  [M.Cerutti 33og, I.Agüero 73, A.Andía 84; R.Labur 44]
 
Mendoza Combined:	F.Robledo; F.Romairone, E.González; V.Millán, M.Molina, A.Oliva;
			A.Portillo, E.Larraya, I.Agüero, J.Espinosa, A.Andía. 
Quilmes AC:		M.Croce; M.Cerutti, J.Brown; M.Baena, J.Pollini, J.García;
			E.Acevedo, W.Sinclair, R.Labur, M.Sturiza, A.Giusani.
 
Referee:		F.Franco.
 
 
[Feb 13]
Mendoza Combined	2-1	Quilmes AC		[at Colegio Nacional]
  [J.Brown 28og, E.Larraya 81; A.Cerutti 14]
 
 
Mendoza Combined:	F.Robledo; F.Romairone, E.González; A.Bertolini, M.Molina, A.Oliva;
			A.Portillo, E.Larraya, I.Agüero, J.Espinosa, A.Andía. 
Quilmes AC:		M.Croce; M.Levanti, J.Brown; A.Cerutti, J.Pollini, B.Sturiza;
			E.Acevedo, W.Sinclair, N.Sáenz, A.Giusani, D.Tortonesi.
 
Referee:		C.Torres.
 
 
 
[Aug 4]
Gimnasia y Esgrima	1-3	Quilmes AC
  [Sguazzini 61; Rosales 23, 42, 48]
 
Gimnasia y Esgrima:	Guevara; De Moro, Romairone; Quiroga, Tregea, Echeverría;
			Flores, Tregea, A.Tregea, W.Orfila, Sguazzini.
Quilmes AC:		Suárez; Cerutti, Levanti; Pozzoni, Reid, Durante;
			García, Ruiz, Rosales, Falibeni, Reddel.
 
Referee:		V.Elorza.
 
 
 
[Aug 5]
Mendoza Combined	1-0	Quilmes AC		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Tregea 21]
 
Mendoza Combined:	Robledo; Millán, De Moro; Lemos, Romairone, Bertolini;
			Portillo, Tregea, Agüero, Espinosa, Pezutti.
Quilmes AC:		Suárez; Cerutti, Levanti; Pozzoni, Reid, Durante;
			García, Ruiz, Rosales, Falibeni, Reddel.
 
Referee:		Lazarde.
 
 
[Aug 7]
CA Independiente	0-0	Quilmes AC		[at Gimnasia y Esgrima]
 
CA Independiente:	De Lorenzo; Benegas, Oliva; Herrera, Bertolini, Macías;
			Portillo, Espinosa, Agüero, Bustos, Franco.
Quilmes AC:		Suárez; Levanti, Tortonesi; Durante, Pozzoni, Ruiz;
			Gomareschi, García, Rosales, Falibeni, Reddel.
 
Referee:		García.  
 
 
 
[Aug 8]
Auto F.C. 		1-2	Quilmes AC		
  [Biondi p; Reddel, Falibeni]
 
Auto F.C.		Franco; Biondi, Mastrantonio; Ríos, Bossay, Bolado;
			Rodríguez, Tambureto, González, Biondi, N.N..
Quilmes AC:		Suárez; Levanti, Tortonesi; Durante, Pozzoni, Ruiz;
			Gomareschi, García, Rosales, Falibeni, Reddel.
 
Referee:		García.  
 
 
 

1920

[Sep 30]
Mendoza Combined	1-3	Asociación Argentina	 [at Gimnasia y Esgrima]
  [Avila 44; López 61, Libonatti 83, De Miguel 86]
 
Mendoza Combined:	Robledo; E.González, Cerutti; Sartori, Oliva, J.Portillo;
			A.Portillo, J.González, Comaschi, Avila, V.González.
Asociación Argentina:	Tesorieri; Cortella, Presta; Frumento, Brizzone, Latorre Lelong;
			Libonatti, López, Lucarelli, Echevarría, De Miguel.
 
Referee:		M.Sartori.
 
 

1922

[Aug 13]
Mendoza Combined	0-3	Estudiantil Porteño	[at Pacífico]
  [?,?,?]
 
Mendoza Combined:	Folkennand; Ayora, Torres; Chipont, Larrea, J.Portillo;
			Figueroa, A.Portillo, Agüero, Andía, Mendoza.
Estudiantil Porteño:	J.Alberto; A.Bianchi, L.Domínguez; E.Mattozzi, J.Martínez, C.Palazzi;
			O.Lamberti, J.Falibene, F.Medina, L.Vecchia, A.Costa.
 
Referee:		?.		
 
 
 
[Aug 15]
Mendoza Combined	1-0	Estudiantil Porteño	[at Pacífico]
  [J.González 43]
 
Mendoza Combined:	Robledo; Benegas, Mazzoni; Chipont, Borsellino, Irisarri;
			Boveri, J.González, Castro, Avila, V.González.
Estudiantil Porteño:	Boigues; A.Bianchi, L.Domínguez; E.Mattozzi, J.Martínez, C.Palazzi;
			O.Lamberti, J.Falibene, F.Medina, L.Vecchia, A.Costa.
 
Referee:		O.Rivamar.
 
 
 
[Aug 20]
Mendoza Combined	2-1	Estudiantil Porteño	[at Pacífico]
  [Castro 16, V.González (2-1)	; Mattozzi 50p]
 
Mendoza Combined:	Robledo; Benegas, Mazzoni; Chipont, Borsellino, Irisarri;
			Boveri, J.González, Castro, Avila, V.González.
Estudiantil Porteño:	Boigues; A.Bianchi, L.Domínguez; E.Mattozzi, C.Palazzi, Pachelú;
			O.Lamberti, Sarrasqueta, F.Medina, L.Vecchia, A.Costa.
 
Referee:		F.Guevara.
		
 
 
 
[Oct 29]
Mendoza Combined	0-1	Estudiantes BA		[at Pacífico]
  [D.Odino 34]
 
Mendoza Combined:	Viadana; E.González, Durand; Arrieta, Bazán, Irisarri;
			Figueroa, Fossatti, Mallet, Arjona, R.de la Rosa.
Estudiantes BA:		H.Muschietti; A.Bortagaray, J.Van Kamenade; L.Lagarde, L.Cómboli, A.Juanpérez;
			E.Arichuloaga, H.O'German, D.Odino, M.Beautemps, M.Mirasou.
 
Referee:		F.Guevara.
 
 
 
[Nov 1]
Independiente Rivadavia	1-3(0-2) Estudiantes BA		[at Pacífico]
  [Avila (1-3); D.Odino (1-0),(0-3), M.Beautemps 44]
 
Independiente Rivadavia: Robledo; Benegas, Sabez; Chipont, Larrea, J.Portillo;
			 Boveri, J.Deibe, A.Portillo, Avila, Andía.
Estudiantes BA:		 H.Muschietti; A.Bortagaray, J.Van Kamenade; L.Lagarde, L.Cómboli, E.Menchaca;
			 J.Bengoechea, H.O'German, D.Odino, M.Beautemps, M.Mirasou.
 
Referee:		A.González.
 
 
 
 
[Nov 5]
Mendoza Combined	2-2(1-0) Estudiantes BA		[at Pacífico]
  [J.González (1-0), V.González (2-2); D.Odino (1-1), (1-2)]
 
Mendoza Combined:	Robledo; E.González, Durand; Arrieta, Avila, Irisarri;
			Figueroa, J.Deiba, J.González, Andía, V.González.
Estudiantes BA:		H.Muschietti; A.Bortagaray, J.Van Kamenade; L.Lagarde, L.Cómboli, A.Juanpérez;
			E.Menchaca, H.O'German, D.Odino, M.Beautemps, M.Mirasou.
 
Referee:		S.Sartori.
 
 
 
[Nov 8]
Gimnasia y Esgrima	0-1(0-1) Estudiantes BA		[at Pacífico]
  [D.Odino]
 
Gimnasia y Esgrima:	Folkennand; E.González, Ayora; Antuña, Agüero, Irisarri;
			Díaz, J.González, Fossatti, Marthy, V.González.
Estudiantes BA:		H.Muschietti; A.Bortagaray, J.Van Kamenade; L.Lagarde, L.Cómboli, A.Juanpérez;
			E.Menchaca, H.O'German, D.Odino, M.Beautemps, M.Mirasou.
 
Referee:		O.Rivamar.
 
 

1923

[Jul 8]
Mendoza Combined	0-1	River Plate		[at Pacífico]
  [P.Licciardi 35]
 
Mendoza Combined:	M.Labrador; E.González, S.Torres; S.Gómez, A.Oliva, M.Irizarri;
			A.Andía, J.Deibe, D.Odino, J.González, J.Figueroa.
River Plate:		A.Lannot; P.Choperena, J.Giúdice; R.Taramasso, C.García, Echenique;
			E.Medone, J.Uriarte, P.Licciardi, Gainzaraín, Osillo.
 
Referee:		O.Rivamar. 
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	3-1	River Plate		[at Asociación Sportiva Italiana]
  [E.González 40p, D.Odino 65, J.González 88; Gainzaraín 29]
 
Mendoza Combined:	M.Labrador; Ayora, E.González; S.Gómez, A.Oliva, M.Irizarri;
			A.Andía, J.Deibe, D.Odino, J.González, J.Figueroa.
River Plate:		Lannot; P.Choperena, J.Giúdice; R.Taramasso, C.García, Echenique;
			E.Medone, J.Uriarte, P.Licciardi, Gainzaraín, Ortelli.
 
Referee:		O.Rivamar. 
 
 
 
[Sep 27]
Mendoza Combined	1-3(0-2) Talleres (Córdoba)	[at Asociación Sportiva Italiana]
  [V.González 79; Salvatelli (0-1), (0-2), 77]
 
Mendoza Combined:	Labrador; Durán, E.González; Arrieta, Oliva, M.Irizarri;
			Boveri, J.González, Odino, V.González, Andía.
Talleres (Córdoba):	Reusel; Ponce, Rossetti; Fernández, Falco, Contreras;
			Prant, Salvatelli, Pieri, Biasullo, Bustos.
 
Referee:		L.Salvatelli.
 
 
 
 
 

1924

[Jul 6]
Mendoza Combined	1-2	Racing Club		[at Plaza Pedro del Castillo]
  [J.Castro 6p; P.Ochoa 2, N.Perinetti 32]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médici; A.Durán, M.Aroya; A.Arrieta, J.Avila, M.Irisarri;
			C.González, J.González, J.Castro, A.Andía, J.Giménez.
Racing Club:		M.Croce; R.Castagnola, J.Raviza; A.Masetti, E.Seregni, G.Albarellos;
			N.Perinetti, P.Ochoa, E.Brisotti, N.Spragón, R.Rey.
 
Referee:		S.Sartori.
 
 
 
[Jul 8]
Mendoza Combined	0-1	Racing Club		[at Plaza Pedro del Castillo]
  [R.Rey 14]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médici; E.González, A.Durán; S.Arrieta, J.Avila, M.Irisarri;
			C.González, J.González, A.Portillo, J.Deibe, J.Giménez.
Racing Club:		M.Croce; R.Castagnola, J.Raviza; A.Masetti, E.Seregni, G.Albarellos;
			N.Perinetti, P.Ochoa, E.Brisotti, N.Spragón, R.Rey.
 
Referee:		A.Mazzoni.
 
 
 
[Jul 13]
Mendoza Combined	1-0	Racing Club		[at Pacífico]
  [J.Raviza 44og]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médici; E.González, Mazzoni; S.Arrieta, A.Durán, M.Irisarri;
			C.González, J.González, Sánchez, J.Deibe, J.Giménez.
Racing Club:		Devoto; R.Castagnola, J.Raviza; A.Masetti, E.Seregni, G.Albarellos;
			N.Perinetti, P.Ochoa, E.Brisotti (Saldías 46), N.Spragón, R.Rey.
 
Referee:		F.Benegas.
 
 
 

1925

[Nov 8]
Independiente Rivadavia	 0-8	Unión (Santa Fe)
  [Ormaechea 17, Beltramini (0-2)(0-3)(0-6), 82, Valiente 42, 67, 86]
 
Independiente Rivadavia: J.J.Médici; E.González, F.Benegas; J.Portillo, Avila, A.Chipont;
			 V.González, García, J.González, M.Portillo, Giménez.
Unión (Santa Fe):	 M.Peiteado; García, Arronga; Napoleoni, V.Osuna, U.Ambrosini;
			 Simonsini, Beltramini, Valiente, Ormaechea, Bufi Pera.
 
Referee:		 M.Sartari.
 
 
 
[Nov 11]
Railway Combined	1-2	Unión (Santa Fe)		[at Pacífico]
  [Damianich 34; Beltramiini 1, Bufi Pera 67]
 
Railway Combined:	Escobar; Herrera, E.González; Arrieta, Comeli, Borsellino;
			Castañón, Videla, Damianich, Castro, Pizarro.
Unión (Santa Fe):	M.Peiteado; Gómez, García; Napoleoni, V.Osuna, U.Ambrosini;
			Simonsini, Beltramini, Valiente, Ormaechea, Bufi Pera.
 
Referee:		García González.
 
 
 
[Nov 15]
Mendoza Combined	2-2	Unión (Santa Fe)		[at Independiente Rivadavia]
  [J.González 62, 80; Valiente 25, 55]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médici; E.González, Durán; Arrieta, Avila, J.Portillo;
			C.González, Videla, Damianich, J.González, V.González.
Unión (Santa Fe):	M.Peiteado; Gómez, García; Napoleoni, V.Osuna, U.Ambrosini;
			Simonsini, Beltramini, Valiente, Ormaechea, Bufi Pera.
 
Referee:		O.Rivamar.
 
 
 
[Dec 27]
Mendoza Combined	3-2	Mitre (Santiago del Estero)	[at Independiente Rivadavia]
  [V.González 3, J.González 28, C.González 75; R.Luna 35, 46]
 
Mendoza Combined:	Peñafiel; Benegas, Mazzoni; Coppo, Avila, Borselino;
			Castañón, J.González, C.González, V.González, Giménez.
Mitre (Sgo.del Estero):	J.Lami; A.Medina, A.Helman; F.Rojas, B.Gutiérrez, A.Argañaraz;
			R.Luna, G.Jeréz, J.Bertucci, J.Díaz, S.Luna.
 
Referee:		O.Rivamar.
 
 
 
[Dec 29]
Railway Combined	2-3	Mitre (Santiago del Estero)	[at Independiente Rivadavia]
  [Arjona 41, Comoli 70; G.Jérez 3, 23, R.Luna 88]
 
Railway Combined:	Escobar; Mazzoni, Herrera; Arrieta, Comoli, Borselino;
			Castañón, Videla, Damianich, Arjona, Vila.
Mitre (Sgo.del Estero):	Dimas Paz; A.Medina, A.Helman; F.Rojas, B.Gutiérrez, A.Argañaraz;
			R.Luna, G.Jeréz, Giménez, J.Díaz, Ledesma.
 
Referee:		García González.
 
 
  
 

1926

 
 
[Jan 1]
Mendoza Combined	3-2(1-1) Mitre (Santiago del Estero)	[at Independiente Rivadavia]
  [V.González (1-0), Durán (2-1), J.González (3-2); Ledesma 35, R.Luna (2-2)]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médici; Benegas, Durán; Coppo, Avila, Borselino;
			J.González, Damianich, C.González, V.González, Giménez.
Mitre (Sgo.del Estero):	J.Lami; A.Medina, A.Helman; Cáceres, B.Gutiérrez, A.Argañaraz;
			R.Luna, G.Jeréz, J.Bertucci, Ledesma, J.Díaz.
 
Referee:		Franco.
 
 
 
[Mar 19]
Mendoza Combined	2-2	Asociación Amateurs		[at Pacífico]
  [Castañón 22, 89; Ferreyra 10, 62]
 
Mendoza Combined:	Labrador; Herrera, E.González; Coppe, Torres, Ibaldi;
			Castañón, Aciar, Videla, De la Rosa, Giménez.
Asociación Amateurs:	Bossio; Calandra, Badino; Matozzi, Seregni, Bartolucci;
			Cracco, Annunziatta, Ferreyra, Fortunato, Bissio.
 
Referee:		F.Franco.
 
 
 
[Mar 21]
Mendoza Combined	1-3	Asociación Amateurs		[at Pacífico]
  [J.González 59; Sarrasqueta 19, 89, Ferreyra 87]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médici; E.González, Ayuso; Coppe, Arrieta, Borsolino;
			C.González, J.González, Domianich, Castro, Mezas.
Asociación Amateurs:	Orio; Seregni, Calandra; Sánchez, Zumelzú, Bartolucci;
			Cracco, Sarrasqueta, Ferreyra, Fortunato, Bissio.
 
Referee:		J.Yametti.
 
 
 
[Jul 9]
Independiente Rivadavia	 2-0(1-0) San Lorenzo de Almagro
  [C.González 1, V.González (2-0)]
 
Independiente Rivadavia: J.J.Médici; A.Durán, F.Benegas; S.Arrieta, J.Avila, J.Portillo;
			 C.González, M.Portillo, J.González, V.González, J.Conill.
San Lorenzo:		 P.Devoto; P.Omar, C.Monti; P.Suárez, J.Lujambio, S.Gagliano;
			 A.Carricaberry, L.Acosta, J.Deibe, J.Maglio, A.Foresto.
 
Referee:		 M.Sartori.
 
 
 
[Jul 11]
Independiente Rivadavia	 2-0	San Lorenzo de Almagro
  [J.González 55, Avila 58]
 
Independiente Rivadavia: J.J.Médici; A.Durán, F.Benegas; S.Arrieta, J.Avila, J.Portillo;
			 C.González, M.Portillo, J.González, V.González, J.Conill.
San Lorenzo:		 P.Devoto; P.Omar, C.Monti; P.Suárez, J.Lujambio, S.Gagliano;
			 A.Carricaberry, J.Deibe, A.Rivas, J.Maglio, A.Foresto.
 
Referee:		 D.Conte.
 
 
 
 
[Nov 11]
Mendoza Combined	2-6	Asociación Argentina		[at Asociación Sportiva Italiana]
  [Fossatti 30, Ortiz 44; Delgado 10, 88, Cherro 33, 65, De Miguel 35, Tarasconi 83]
 
Mendoza Combined:	Magistretti; Ayuso, Formenti; Coppe, Serra, Borsolino;
			Maniero, Fossatti, Ortiz, Luna, Arjona.
Asociación Argentina:	Caldano; Bidoglio, Muttis; S.Médici, Cacopardo, Conti;
			Tarasconi, Cherro, Sosa, De Miguel, Delgado.
 
Referee:		Barbera.
Note:			S.Médici deliberately missed a penalty 71.
 
 
 
[Nov 14]
Independiente Rivadavia	 1-0	Ferro Carril Oeste		
  [J.González 43]
 
Independiente Rivadavia: Medicci; Benegas, Durán; Arrieta, Avila, Portillo;
			 C.González, J.González, M.Portillo, V.González, Andías.
Ferro Carril Oeste:	 Iribarne; Badino, Suárez; Lagrecca, Chalú, Suárez;
			 Blanco, Alfieri, Echegaray, Bozzo, Bru.
 
Referee:		 D.Conte.
 
 
 
[Nov 14]
Mendoza Combined	0-4	Asociación Argentina		[at Asociación Sportiva Italiana]
  [Stábile 2, 5, Cherro 7, Delgado 37]
 
Mendoza Combined:	Araujo (Magistretti); Peralta (Melli), Ayuso; Coppe, Serra, Borselino;
			Castañón, Fossatti, R.García, Mendoza, Arjona.
Asociación Argentina:	Caldano; Bidoglio, Muttis; S.Médici, Vaccaro, Fortunato;
			Tarasconi, Cherro, Stábile, Perducca, Delgado.
 
Referee:		?.
 
 
 
 
[Nov 18]
Railway Combined	1-4(0-2) Ferro Carril Oeste		[at Pacífico]
  [Torres (1-4); Alfieri 8, Bru (0-2), Bozzo (0-3)(0-4)]
 
Railway Combined:	Labrador; Herrera, E.González; Torres, Farina, Coria;
			Ramírez, Domínguez, Castro, Videla, González.
Ferro Carril Oeste:	Iribarne; Suárez, Moyo; Barte, Chalú, Suárez;
			Blanco, Alfieri, Castro, Bozzo, Bru.
 
Referee:		R.Uda.
 
 
 
 
[Nov 21]
Mendoza Combined	1-0	Ferro Carril Oeste		[at Independiente Rivadavia]
  [C.González 77]
 
Mendoza Combined:	Médicci; Benegas, Herrera; Arrieta, Torres, Persky;
			C.González, J.González, Deibe, V.González, Andías.
Ferro Carril Oeste:	Iribarne; Badino, Suárez; Lagrecca, Chalú, Suárez;
			Blanco, Alfieri, Echegaray, Bozzo, Bru.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
  

1927

[Jul 9]
Gimnasia y Esgrima	0-1	Sportivo Palermo
  [Zumelzú 47]
 
Gimnasia y Esgrima:	Magistretti; Ayuso, A.Meli; Coppe, Castro, C.Meli;
			Antuña, Di Chiara, Villar, Méndez, Lucatte.
Sportivo Palermo:	M.Croce; Wehismuller, Brusone; Evaristo, Zumelzú, Martín;
			Penzi, Izaguirre, Pieri, Colombo, Terrot.
 
Referee:		L.De Bagges.
 
 
[Jul 10]
Gimnasia y Esgrima	0-2	Sportivo Palermo
  [Terrot 10, Evaristo 85]
 
Gimnasia y Esgrima:	Magistretti; Ayuso, A.Meli; Coppe, Castro, Batistini;
			Mendoza, Puchol, Villar, Di Chiara, Antuña.
Sportivo Palermo:	M.Croce; Wehismuller, Brusone; Evaristo, Martín, Ayala;
			Penzi, Izaguirre, Colombo, Terrot, Stafa.
 
Referee:		L.De Bagges.
Note:			M.Croce saved a penalty Castro (Second half).
 
 
[Oct 30]
Independiente Rivadavia	 2-2	Boca Juniors
  [Portillo 4, 75; M.Evaristo 80, J.Bisio 85]
 
Independiente Rivadavia: Médice; Ponce, J.Benegas; Arrieta, Avila, Portillo;
			 C.González, Portillo, J.González, V.González, Conill.
Boca Juniors:		 A.Tesorieri; R.Mutis, L.Strada; S.Médici, M.Fortunato, G.Moreyras;
			 J.Bisio, E.Kuko, D.Tarasconi, R.Cherro, M.Evaristo.
 
Referee:		 D.Conte.
 
 
 
 
[Nov 1]
Mendoza Combined	2-3	Boca Juniors		[at Independiente Rivadavia]
  [Vignau 54, Arrieta (2-2); Cherro 48, 87, Tarasconi (1-2)]
 
Mendoza Combined:	Iturroa; Ayuso, Alvarez; Arrieta, Cicena, Gervasio;
			Videla, Vignau, C.González, V.González, Conill.
Boca Juniors:		Morello; R.Mutis, L.Strada; S.Médici, M.Fortunato, G.Moreyras;
			J.Bisio, E.Kuko, D.Tarasconi, R.Cherro, M.Evaristo.
 
Referee:		D.Conte.
 
 

1929

 
[May 25]
Mendoza Combined	0-1	Quilmes AC		[at Independiente Rivadavia]
  [Arrillaga 55]
 
Mendoza Combined:	Médice; Alvarez, Ayuso; Ponce, Arrieta, Coria;
			Aracena, Videla, González, Vázquez, Conill.
Quilmes AC:		Botasso; Bianchi, Storgatto; Martínez, Díaz, Ravignani;
			Sandoval, Arrillaga, Vázquez, Quadrio, Mandile.
 
Referee:		C.Benegas.
 
 
 
[May 26]
Independiente Rivadavia	 1-2(0-0)Quilmes AC
  [V.González (1-2); Vázquez (0-1), Arrillaga (0-2)]
 
Independiente Rivadavia: Médice; Benegas, Gargantini; Ponce, Arrieta, Portillo;
			 Aracena, Vázquez, C.González, V.González, Conill.
Quilmes AC:		 Botasso; Bianchi, Storgatto; Martínez, Ravignani, Campo;
			 Sandoval, Arrillaga, Vázquez, Quadrio, Larrocca.
 
Referee:		 C.Benegas.
Sent off:		 Arrieta 83; Vázquez 83.
 
 
 
[Oct 20]
Mendoza Combined	1-1	Asociación Amateurs Argentina		[at Independiente Rivadavia]
  [I.González 20p; Castro 44]
 
Mendoza Combined:	Médice; Berón, Lucena; Ponce, J.González, Molina;
			C.González, Sánchez, Vázquez, I.González, V.González.
AA Argentina:		Crocce; López, Rodríguez; Colombo, Lagomarsino, Echeverría;
			Bertetti, Grossi, Castro, Danielli, Esteverena.
 
Referee:		D.Conte.
 
 

1930

 
[Apr 27]
Mendoza Combined	1-4	Unión (Santa Fe)		[at Independiente Rivadavia]
  [Maniero (1-4); Noel 6, (0-4), Valiente 30, Osuna 53]
 
Mendoza Combined:	Médice; Alvarez, Lorente; Ponce, Castro, Torres;
			Castañeda, Videla, Maniero, Vázquez, Quinteros.
Unión (Santa Fe):	Corti; Angelini, Gómez; Napoleoni, Caffaratti, Monzón;
			Acosta, Osuna, Valiente, Wilde, Noel.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[May 1]
Railway Combined	3-7	Unión (Santa Fe)		[at Independiente Rivadavia]
  [Videla 25, Cabrera 29, Lencinas 31; Valiente 4, 10, Noel 20, 23, Osuna 42, 72, 87]
 
Railway Combined:	Torres; Berón, Durand; Fredes, Arjona, Torre;
			Cabrera, Castañón, Videla, Arjona, Vila (Lencinas).
Unión (Santa Fe):	Corti; Angelini, Gómez; Napoleoni, Caffaratti, Monzón;
			Simonsini, Osuna, Valiente, Wilde, Noel.
 
Referee:		R.García.
Note:			Valiente left the field injuried.
 
 
 
[May 4]
Mendoza Combined	2-3	Unión (Santa Fe)		[at Independiente Rivadavia]
  [Vázquez 13, Castro 61; Osuna 3, Caffaratti 16, Napoleoni 17]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médice; Romero, Berzio; Arrieta, Castro, Mussa;
			Cabrera, Mantero, Castro, Vázquez, García.
Unión (Santa Fe):	Corti; Angelini, Gómez; Napoleoni, Caffaratti, Monzón;
			Centurión, Osuna, Simonsini, Wilde, Noel.
 
Referee:		D.Conte.
 
 

1931

 
[Mar 1]
Independiente Rivadavia  0-2	Independiente
  [Sastre 2, Ravaschino 32]
 
Independiente Rivadavia: Médice; Benegas, Romero; Ponce, Arrieta, Portillo;
			 Aracena, Iyarzábal, Morichetti, Vázquez, Conill.
Independiente:		 Sangiovanni; Corrales, Fraile; Bartolomedi, Ríos, Gross;
			 Paolinetti, Sastre, Ravaschino, Seoane, Costante.
 
Referee:		 J.B.Macías.
 
 
 
[Mar 8]
Mendoza Combined	0-2	Independiente		[at Independiente Rivadavia]
  [Ravaschino 66, Rúa 75]
 
Mendoza Combined:	H.Fernández; Bessone, Meli; Ponce, García, Arjona;
			Videla, Rodríguez, Bueno, D.Fernández, Conill.
Independiente:		Sangiovanni; Corrales, Fraile; Bartolomedi, Ríos, Sastre;
			Rúa, Ramos, Ravaschino, Seoane, Costante.
 
Referee:		J.B.Macías.
 
 
 
[Abr 26]
Mendoza Combined	3-1	Vélez Sarsfield		[at Independiente Rivadavia]
  [Arrieta 62, Aracena 65, Videla 88; Peruch 53]
 
Mendoza Combined:	Chiaramonte; Lucena, Romero; Ponce, Arrieta, Arjona;
			Aracena, Videla, Vázquez, Fernández, Conill.
Vélez Sarsfield:	Caucias; De Saa, Paternoster; Chividini, Devoto, Arrospe;
			Peruch, Varallo, Ferreyra, Alvarez, Spraggón.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[May 24]
Mendoza Combined	1-2	Correos y Telégrafos	[at Independiente Rivadavia]
  [Videla 29; D.Penella 54p, 81]
 
Mendoza Combined:	Chiaramonte; Lucena, Romero; Ponce, Arrieta, Molina;
			Aracena, Videla, Bartolucci, Fernández, Conil.
Correos y Telégrafos:	D.Mapelli; L.Strada, R.Mutis; Sánchez, C.Volante, B.Truffa;
			D.Penella, A.Péndola, J.Federico, P.Marassi, O.Mapelli.
 
Referee:		Romano (F.Peralta 55).
Note:			The referee Romano left the field at 55.
 
 
 
[May 25]
Mendoza Combined	0-2	Correos y Telégrafos	[at Independiente Rivadavia]
  [G.Ciancio 15, A.Péndola 43]
 
Mendoza Combined:	J.J.Médici; Bessone, Meli; Ponce, García, Ribes;
			Videla, Rodríguez, Sánchez, Vázquez, Conil.
Correos y Telégrafos:	D.Mapelli; L.Strada, R.Mutis; M.Fernández, C.Volante, B.Truffa;
			D.Penella, A.Péndola, G.Ciancio, P.Marassi, O.Mapelli.
 
Referee:		F.Peralta.
 
 
 
 

 

1932

 
[Feb 7]
Mendoza Combined	0-4	Huracán			[at Independiente Rivadavia]
  [Masantonio 4, 79, Cordero 21, De los Santos 71]
 
Mendoza Combined:	Castellani; Durán, Romero; García, Humeres, Arjona;
			Videla, Oros, Domínguez, J.García, Berzio.
Huracán:		Molteni; Sande, Moyano; Echechipia, Federicci, Cuezo;
			Propoto, Cordero, Masantonio, De los Santos, Onzari.
 
Referee:		F.Franco.
 
 
 
[Feb 9]
Mendoza Combined	1-1	Huracán			[at Independiente Rivadavia]
  [Domínguez 64; Onzari 81]
 
Mendoza Combined:	Labrador; Bessone, Romero; Ducloux, Ramírez, Berzio;
			Videla, Ausine, Domínguez, Piqué, Berzio.
Huracán:		Molteni; Sande, Moyano; Echechipia, Federicci, Cuezo;
			Propoto, Cordero, Masantonio, De los Santos, Onzari.
 
Referee:		F.Franco.
 
  

1933

 
[Jul 23]
Mendoza Combined	2-1	Asociación Argentina		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Vázquez 80, Fernández 84; Vargas 44]
 
Mendoza Combined:	Méddice; Ponce, Meli; Rodríguez, B.Rodolfi, Sánchez;
			Bartolucci, Fernández, Oros, Vázquez, Irañeta.
Asociación Argentina:	Grimoldi; Echeverría, Pedevilla; Méndez, Albarracín, López;
			Lorenzo, Pérez, Vargas, Mattas, Arnaiz.
 
Referee:		D.Conte. 
 
 

1934

 
 
[Mar 25]
Gimnasia y Esgrima	2-2	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)
  [Abalos 11, Jofré 19; Quinteros 12, 60]
 
Gimnasia y Esgrima:	Araujo Benítez; A.Meli, Roselot; Bordón, C.Meli, Sánchez;
			C.González, Abalos, Jofré, Rodríguez, Irañeta.
Gimnasia y Esgrima SF:	Mors; Sobrano, C.Lebrón; A.Lebrón, Moreyra, Juárez;
			Muñoz, Gabella, Quinteros, Francisena, Ringa.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[Mar 30]
Gimnasia/Dep.Maipú	6-0	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Molina 12, 14, 52, Larrañaga 18, 54, Rodríguez 25]
 
Gimnasia/Dep.Maipú:	Araujo Benítez; Sigampa, Roselot; Castañares, Disandro, Sánchez;
			Mollaret, Molina, Larrañaga, Rodríguez, Irañeta.
Gimnasia y Esgrima SF:	Mors; Sobrano, C.Lebrón; A.Lebrón, Moreyra, Juárez (Bailardo 45);
			Muñoz, Quinteros, Salas, Francisena (Samitier 45), Ringa.
 
Referee:		Márquez.
Sent off:		Disandro 80.
 
 
 
[Apr 1]
Mendoza Combined	2-1	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)		[at Gimnasia y Esgrima]
  [J.Bartolucci 29, Giménez 69; Quinteros 67]
 
Mendoza Combined:	Sánchez; A.Meli, Ponce; Rodríguez, Rodolfi, Sánchez;
			J.Bartolucci, Ausias, Oros, Giménez, Siere.
Gimnasia y Esgrima SF:	Mors; Sobrano, C.Lebrón; A.Lebrón, Moreyra, Juárez;
			Muñoz (Gabella 75), Quinteros, Salas, Samitier, Ringa.
 
Referee:		D.Conte.
Note:			Sánchez saved a penalty Quinteros 20.
 
 
 
[Jul 8]
Gimnasia y Esgrima	1-2	Instituto (Córdoba)
  [Jofré 1; Caeiro 27, 46]
 
Gimnasia y Esgrima:	Araujo Benítez; Laurenzano, Roselot; Echeverry, Simón, Meli;
			Mercader, Rodríguez, Jofré, Rivas, Irañeta.
Instituto (Córdoba):	Levinstein; Dugatti, Fatechi; Paz, Garrido, Sánchez;
			Loyola, Farías, Caeiro, González, Ravetti.
 
Referee:		F.Peralta.
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	2-3	Instituto (Córdoba)
  [Rodríguez 10, Villanueva 48p; Díaz 13, Ravetti 51, Bertone 76]
 
Mendoza Combined:	Zanelli; Armando, Roselot; Fuente, Garrido, Laurenzano;
			Jofré, Robledo, Rodríguez, Vivacqua, Villanueva.
Instituto (Córdoba):	Levinstein; González, Fatechi; Paz, Guzmán, Sánchez;
			Loyola, Caeiro (González 45), Cofré (Bertone 45), Díaz, Ravetti.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[Oct 12]
Gimnasia y Esgrima	1-1	River Plate
  [C.Meli 10; Rongo 57]
 
Gimnasia y Esgrima:	Araujo Benítez; Sigampa, Roselot; Castañares, Disandro, Sánchez;
			Mercader, Molina, C.Meli, Larrañaga, R.Irañeta.
River Plate:		Bosio; Juárez, Cuello; Malazzo, Santamaría (B.Rodolfi 30), Wergifker;
			Peucelle, Lamas, M.Ferreira, Lagos (Rongo 45), Tello.
 
Referee:		Urretaviscaya.
 
 
 
[Oct 14]
Mendoza Combined	1-6	River Plate		[at Gimnasia y Esgrima]
  [P.Ruffo 12; Rongo 18, 28, 88, B.Rodolfi 71, Lago 83, Peucelle 86]
 
Mendoza Combined:	Zanelli (Corvalán 45); Ayuso, Ponce; Blaiotta (Fernández Vega 45), Urbieta Sosa, Sánchez (Bolognesi 80);
			E.Ruffo, Cilento, P.Ruffo, Rodríguez, Villanueva.
River Plate:		Bosio; Juárez, Cuello; Malazzo, B.Rodolfi, Wergifker;
			Perinetti, Lagos (Gorostiaga 45), Rongo, Peucelle, Tello.
 
Referee:		Urretaviscaya.
  
 
 

1935

 
[Mar 24]
Independiente Rivadavia	 1-3	San Lorenzo de Almagro	
  [R.Irañeta 80; Ciano 72, García 74, Waldemar de Brito 78]
 
Independiente Rivadavia: Zanelli; Bolognesi, Ponce; U.Sánchez, Garrido, Fuentes;
			 Tessone, Cilento, Colo, R.Irañeta (Vázquez 25)(R.Irañeta 60), Villanueva.
San Lorenzo de Almagro:  Gualco; Pacheco, Gilli; Arrese, Urbieta Sosa, Morales;
			 Cavadini, Cantelli (Ciano 22), Waldemar de Brito, García, Domínguez.
 
Referee:		 U.Ruiz. 		
 
 
 
 
[Jul 7]
Mendoza Combined	0-2	Racing Club		[at Independiente Rivadavia]
  [Bugueyro 77, Zito 85]
 
Mendoza Combined:	Araujo Benítez; Bolognesi, Gramonte; Romano, Villarroel, Taioli;
			Bartolucci, Fernández, Ruffo, González, Sciarra.
Racing Club:		Botasso; González, Gundín (Rodríguez 35); Avalle, Dañil, Demare;
			Baños, Zito, Barrera, Del Giúdice, Bugueyro.
 
Referee:		D.Conte.
Note:			Araujo Benítez saved a penalty Barrera 4.
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	3-3	Racing Club		[at Independiente Rivadavia]
  [Rodríguez 9p, Larrañaga 60, 67; Laterza 20, Bugueyro 34, Zito 66]
 
Mendoza Combined:	Corvalán; Sigampa, Ponce; Morandini, Britos (Villarroel 46), Hernández (Taioli 46);
			Antunez, Aviero, Larrañaga, Rodríguez, Sciarra.
Racing Club:		Botasso; González, Rodríguez; Avalle, Martín, Serramía;
			Baños, Zito, Laterza, Del Giúdice, Bugueyro.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 

1936

 
[Feb 16]
Andes Talleres		3-4	Central Córdoba
  [F.Rodríguez 15, Constela 46, J.Bussano 63og; R.Staggi 16, 87, V.de la Mata 32, 71]
 
Andes Talleres:		Castellani; Méndez, Cerviño; L.García, Villarroel, Merlo (Suárez);
			Antúnez, Constela, Ribes, F.Rodríguez, Cecchi.
Central Córdoba:	E.Funes; R.Onaindia, J.Bussano; I.Emmanueli, F.Ibarra, R.Solero;
			Borderoni, V.de la Mata, R.Staggi, G.Sosa, G.Fernández.
 
Referee:		A.Quaglia.
 
 
 
 
[Feb 23]
Mendoza Combined	3-8	Central Córdoba			[at Andes Talleres]
  [Antúnez 50, 54, Larrañaga 70; R.Staggi 10, 28p, 35, 48, T.Collins 46, G.Sosa 63, V.de la Mata 85p, G.Fernández 89]
 
Mendoza Combined:	Castellani (Basilicci); Sícaro, Andrade; Villarroel (Morandini), Britos, Hernández;
			Antúnez, Cilento, Larrañaga, Constela (Irañeta), Agostini.
Central Córdoba:	E.Funes; R.Onaindia, J.Bussano; I.Emmanueli, F.Ibarra, R.Solero;
			T.Collins, V.de la Mata, R.Staggi, G.Sosa, G.Fernández.
 
Referee:		F.Apugliese.
Note:			Basilicci saved a penalty R.Stagi 59.
 
 
 
 
[Feb 25]
Mendoza Combined	0-8	Central Córdoba			[at Gimnasia y Esgrima]
  [V.de la Mata 27, 31, 33, T.Collins 42, R.Staggi 65, 81, A.Morales 78, 83]
 
Mendoza Combined:	Castellani; Sícaro, Gramonte; Villar (Morandini 45), Hernández, Sánchez;
			Panassitti, Leal (Jaliff 45), Rodríguez, González, Irañeta.
Central Córdoba:	E.Funes (Muslera 45); R.Onaindia, J.Bussano; I.Emmanueli, F.Ibarra, R.Solero;
			T.Collins, V.de la Mata, R.Staggi, A.Morales, G.Fernández.
 
Referee:		H.Coppo.
 
 
 
[May 24]
Gimnasia y Esgrima 	1-3	Belgrano (Córdoba)
  [E.Viale 55p; Salas 31, 39, Medina 62]
 
Gimnasia y Esgrima:	Mokdazy; Vescoví, Andrada; Gudiño (Bordón), Rodríguez, Sánchez (E.Viale);
			Panasitti, Lucifero, Meli (Disandro), Bet, Irañeta.
Belgrano (Córdoba):	Rocco; Sosa, Restelli; Riveros (Villagra), Murúa, Gorosito;
			Villar (Salas), C.Guzmán, Maine (Medina), Luque, D.Guzmán.
 
Referee:		F.Tejada.
 
 
 
[May 28]
Gimnasia y Esgrima	1-2	Gimnasia y Esgrima (Santa Fe)		[at Newbery-Rodeo]
  [Panasitti 9; Betinetti 65, Quinteros (1-2)]
 
Gimnasia y Esgrima:	Mokdazy; Andrada, Rosselot; Bordón (Rodríguez), Sánchez, Elorza;
			Panasitti, Cilento, Jofré, Rodríguez, Martín.
Gimnasia y Esgrima SF:	Mors; D'Stéfano, Labrón; Moreyra, Vichera, Juárez;
			Muñoz (Roldán), Roldán (Betinetti 45), Quinteros, Martín, Faccio.
 
Referee:		H.Coppo.
Sent off:		Muñoz 64.
 
 

1939

 
[Aug 12]
Gimnasia y Esgrima	3-1	Boca Juniors
  [Gutiérrez 8, 40, F.Rodríguez 64; Staggi 7]
 
Gimnasia y Esgrima:	A.Rodríguez; Nocetti, Méndez; J.Rodríguez, Hernández (Berruezo 70), Corrales (Rossellot 75);
			López, F.Rodríguez, Gutiérrez, Fortunato (Agostini 40), Agostini.
Boca Juniors:		Vacca; Ibáñez, Menéndez; Viana, Angeletti, De Terán;
			Varallo, Carniglia, Staggi, Sanz, Danza.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[Aug 13]
Independiente Rivadavia  3-3	Boca Juniors
  [Fernández 10, 43, Páez 86; Pícaro 69, González Peralta 72, Lizhterman 84]
 
Independiente Rivadavia: Piva; Bolognesi, Ponce; Paratore, Garrido, Michelli;
			 Bartolucci, Páez, Fernández, Flores, Cuello.
Boca Juniors:		 Estrada; Ibáñez, Valussi (Menéndez); A.López (Viana), Lazzatti (Angeletti), De Terán (A.López);
			 González Peralta, Alarcón, Lizhterman, Pícaro, Sanz (Danza).
 
Referee:		 J.J.Médicce.
 
  

1940

 
[Mar 9]
Gimnasia y Esgrima	1-2	Independiente
  [A.López 4; V.de la Mata 51, 63]
 
Gimnasia y Esgrima:	Cieri; Nocetti, Méndez; J.Rodríguez, Hernández, Olivencia (Berruezo);
			A.López, Páez, Gutiérrez, F.Rodríguez, C.Agostini (B.López)(C.Agostini).
Independiente:		Bello; Lecea, Coletta; Franzolino, Leguizamón, C.Martínez;
			Vilariño (Funes), V.De la Mata, A.Erico, Reuben, Zorrilla.
 
Referee:		A.Quaglia.
 
 
 
[Mar 30]
Independiente Rivadavia	 0-3	Huracán			[at Gimnasia y Esgrima]
  [Perdomo 24, Unzué 35, Rodríguez 78]
 
Independiente Rivadavia: Loddi; Bolognesi, Ponce; Vinagras (Merlo 45), Garrido, Paratore;
			 Bartolucci, Rouyere, Campos (Tampín 45), Flores, Izquierdo.
Huracán:		 Barrionuevo; Marinelli (Buglione 45), Alberti; Bongiovanni, Giúdice (Colombo 45), Tittonel;
			 Perdomo (Belfiori 45), Barros (Unzué 28), Guerra (Masantonio 45), Baldonedo, Rodríguez.
 
Referee:		 D.Conte.
 
 
 
[Mar 31]
Gimnasia y Esgrima	0-1	Huracán
  [Giúdice 59]
 
Gimnasia y Esgrima:	Cieri; Quinteros, Méndez; J.Rodríguez, Hernández, Ortiz (Olivencia);
			E.López (Villarreal), Páez, Gutiérrez, F.Rodríguez, B.López.
Huracán:		Barrionuevo; Marinelli, Alberti; Bongiovanni, Giúdice, Tittonel;
			Perdomo, Guerra, Masantonio (Unzué)(Masantonio), Baldonedo, Rodríguez.
 
Referee:		A.Quaglia.
 
 
 

 

1943

 
 
[Feb 13]
Gimnasia y Esgrima	1-1	Lanús
  [Gutiérrez 62; Arrieta 72]
 
Gimnasia y Esgrima:	Carmona; Bolognesi, Méndez (Corrales); Díaz (Fernández), De los Santos, Gutiérrez;
			Molina, Paez, Gutiérrez, Soares, B.López.
Lanús:			Rodríguez; Ducca, Filippo; Faccone (Gómez), Stremberg, Carrera;
			D'Ario, Roacio, Arrieta, Ledesma, Casagrande.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
  
 
[Feb 14]
Gimnasia y Esgrima	4-1	Lanús
  [Molina 21, 78, Soares 74, Gutiérrez 89; Arrieta 52]
 
Gimnasia y Esgrima:	Carmona; Bolognesi, Quinteros; Fernández), De los Santos, A.Díaz;
			Molina, Zambruno, Gutiérrez, Soares, B.López.
Lanús:			Rodríguez; Ducca, Filippo; Faccone, Piñeyro, Carrera;
			Roacio, Martínez, Arrieta, Ledesma, Casagrande.
 
Referee:		O.Iglesias.
 
 
 
[Mar 18]
Gimnasia y Esgrima	1-9	Boca Juniors
  [Gutiérrez 36; Gandulla 8, 70, Sarlanga 10, 59, 84, Elena 51, Boyé 61, 72, Valsecchi 79]
 
Gimnasia y Esgrima:	Salcedo; Frigolé, Quinteros; Olivencia, De los Santos, Gutiérrez (Morandini);
			Boquete, López, Gutiérrez, Flores (Santiago), Belmonte.
Boca Juniors:		Vacca; Laidlaw (Flores), Valussi; Sosa, Lazzatti, Zárraga (Vaccareza);
			Boyé, Elena (Valsecchi), Sarlanga, Gandulla, Rossell.
 
Referee:		D.Conte.
 
		 
 
[Mar 20]
Gimnasia y Esgrima	2-6	Boca Juniors
  [Belmonte 2, 57p; Gandulla 6, 89, Sarlanga 10, 21, 48, 50]
 
Gimnasia y Esgrima:	Biglieri; Quinteros, Obando; Montellini (Frigolé)(Rodríguez), Olivencia, De los Santos;
			Boquete, A.López, Gutiérrez, Santiago (Flores), Belmonte.
Boca Juniors:		Estrada; Laidlaw, Valussi; Sosa, Lazzatti, Zárraga (Vaccareza);
			Boyé (Valsecchi), Elena, Sarlanga, Gandulla, Rossell.
 
Referee:		F.Tejada.
 
 
 
[Apr 10]
Mendoza Combined	3-6	Banfield		[at Independiente Rivadavia]
  [Soares 12, Belmonte 70, Soares 75; Farro 37, 47, 58, 77, Caffaratti 80, 83]
 
Mendoza Combined:	Nievas; Escobar, Capriolo; Lazcano (Guerrero), Larrosa, Olivencia;
			Boquete, Cabillón, Sánchez (Campos), Soares (A.López)(Soares), Belmonte.
Banfield:		Cieri; Mendoza, Gualdone; Guzmán (Alonso), Scavone (Puerta), De Terán;
			Tasain, Caffaratti, Castagnino (Farro), Sanz, Laporta.
 
Referee:		F.Rivera.
 
 
 
[Apr 11]
Mendoza Combined	2-0	Banfield		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Quiroga 48, B.López 89]
 
Mendoza Combined:	Carmona; A.Méndez, Bolognesi; Fernández, Bustos, García;
			Molina, Quiroga, L.Méndez, Lemos, B.López.
Banfield:		Quatrochi; Gandini, Gualdone (Mendoza); Guzmán, Scavone (Puerta), Alonso (De Terán);
			Tasain (Alvarez), Caffaratti, Farro, Sanz, Laporta.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[Dec 18]
Gimnasia y Esgrima	3-3	River Plate
  [A.López 61, Orlando 76p, Cabillón 86; Loustau 50, 57, Martínez 75]
 
Gimnasia y Esgrima:	Nocetti (Carmona 45); Quinteros, Méndez (Escobar); Elorza, Bustos (Larrosa)(Llanos), Vázquez;
			Orlando, A.López, Fidel (Gutiérrez 45), Sabio (Cabillón 45), B.López.
River Plate:		Sirni; Vaghi, Ferreyra; Iácono, Rodolfi, Ramos;
			Muñoz, J.M.Moreno (Gallo), Quevedo (Martínez), Labruna, Loustau.
 
Referee:		F.Tejada.
 
    
 
[Dec 19]
Mendoza Combined	1-7	River Plate		[at Gimnasia y Esgrima]
  [A.López 8; Labruna 17, 51, Gallo 24. Loustau 35, Deambrosi 37, Martínez 63, 72]
 
Mendoza Combined:	Carmona (Nocetti 45); Quinteros, Escobar; Llanos, Bustos, García;
			Molina (Orlando), Quiroga, Godoy (Gutiérrez), A.López (Cabillón), B.López.
River Plate:		Sirni; Vaghi, Ferreyra (Kelly); Iácono, Rodolfi (Sánchez), Ramos;
			Deambrosi, Gallo, Martínez, Labruna (J.M.Moreno), Loustau.
 
Referee:		F.Rivera.
 
  
 

1944

 
[Jan 15]
Gimnasia y Esgrima	1-6	Rosario Central
  [Gutiérrez 15; Vilariño 10, Aguirre 42, 72, Bravo 47, 79, De Cicco 83]
 
Gimnasia y Esgrima:	Carmona; Quinteros, Méndez; Maure, Seguel, Llanos;
			Orlando, A.López, Gutiérrez, Lemos, Dalmau.
Rosario Central:	Ricardo (Triguero); Yebra (Bruno), De Zorzi; Casalino, Rivero (Fernández), Fogel (Santiago);
			Vilariño (Tissera), De Cicco, Bravo, Aguirre, Vidal.
 
Referee:		R.Iglesias.
 
 
 
[Jul 8]
San Rafael Combined	1-3	Platense		[at Deportivo Argentino]
  [Cano 60; Sandoval 21, 44, Torielli 88]
 
San Rafael Combined:	Tapia; Castillo, Molina; García, Priotti, Cano;
			Saavedra, Bello, Martínez (Buenanueva), Rodríguez (Bengoa), Portaluppi (Alonso). 
Platense:		Honores; Piano, Boero; Fonda, González, Werfigker;
			Sandoval, Cantelli, Rongo, Prado, Torielli.
 
Referee:		Pascualini.
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	0-1	Boca Juniors		[at Independiente Rivadavia]
  [J.Sarlanga 12]
 
Mendoza Combined:	N.Riglieri; A.Escobar, H.Sosa; H.Colaccini, R.Ajo, A.Olivencia (J.García 45);
			M.Molina (J.Boquete 45), R.Quiroga (D.Alvaro 45), D.Godoy, P.Lemos (R.Alderete 45), J.Tafrán (J.Giménez 45).
Boca Juniors:		C.Vacca (O.Diano 45); J.Marante, V.Valussi; C.Sosa, J.G.Pérez, N.Pescia;
			M.Boyé, P.Corcuera (L.Carniglia 45), J.Sarlanga, A.Lijé (C.Varela 45), M.Sánchez (L.Castro 45).
 
Referee:		O.Cossio.
 
	
 
[Jul 9]
San Rafael Combined	1-4	Platense		[at Deportivo Argentino]
  [Vaccaro 77; Rongo 14, Frutos 23, Salvado 59, 84]
 
San Rafael Combined:	Monje; Olano, Fernández; Decunto, Armstrong, García;
			Martínez, Vaccaro, Balaco, Bengoa, Alonso.
Platense:		Honores; Aldabe, Boero (Piano); Sandoval, Fonda, Werfigker;
			Salvado, Prado (Cantelli), Rongo, Frutos, Torielli.
 
Referee:		Pascualini.
 
 
 
[Oct 15]
Mendoza Combined	1-1	Racing Club		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Gutiérrez 33; D'Alessandro 14]
 
Mendoza Combined:	Pellegrino; Bolognesi, Sosa; Coloccini, Martínez, Olivencia;
			Páez, Godoy (Escalona), Gutiérrez, López, Labayrú.
Racing Club:		Miloni; Salomón, Filgueiras; Monestés, Frascuelli, García;
			Reyes, Barreiro, D'Alessandro (Yussolino), Díaz, Sued.
 
Referee:		D.Conte. 
 
  

1945

 
[Feb 24]
Mendoza Combined	1-7	River Plate		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Guerrero 85; A.Pedernera 34, 36, 40, J.Martínez 48, A.Labruna 51, 84, R.Coll 60]
 
Mendoza Combined:	Pellegrina (Hernández); Quinteros, Sosa; Ajo (Rabino), A.Díaz (Villanueva), Olivencia;
			Villarreal (Guerrero), Belmonte, López, Labayrú (Jaliff), Lodducca (Alvaro).
River Plate:		A.Carrizo; N.Yácono (E.Corvalan 80), R.Vaghi (S.Kelly 80); J.Ramos, E.Rodríguez, R.Gallo (J.Martínez); 
			N.Rossi, A.Labruna (R.Coll 55), A.Distefano, A.Pedernera, A.Deambrossi.
 
Referee:		F.Rivera.
 
 
 
 
[Feb 25]
Mendoza Combined	1-4	River Plate		[at Gimnasia y Esgrima]
  [López 56; A.Deambrossi 9, 42, A.Labruna 47, J.Martínez 62]
 
Mendoza Combined:	Pellegrina; Quinteros, Sosa; A.Díaz, Rabino, Villanueva;
			Antuña, Páez, Herrera, López, Labayrú.
River Plate:		A.Carrizo; R.Vaghi, E.Rodríguez; N.Yácono, Rossi, J.Ramos; 
			Corvalán, R.Gallo (J.Martínez), A.Pedernera, A.Labruna, A.Deambrossi.
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	0-1	Independiente		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Coria 60]
 
Mendoza Combined:	Weinert; Bolognesi, Sosa (Escobar); Pacheco (Guerrero), Bustos (Ajo), García (Villanueva);
			Boquete (Kardulis), Quiroga (Pluis), Godoy (Pérez), Soares, Labayrú.
Independiente:		Cammaratta; Crucci, Arrigo; Bustos (Seisdedos), Leguizamón (Lemmi), Alvarez;
			Cervino, Pairoux, Erico (Blanco), Pedacci (Coria), Mourín.
 
Referee:		R.Carou.
 
    
 
[Dec 9]
Independiente Rivadavia  4-1	Racing Club
  [Soares 27, 45, Baglione 47, Pérez 83; Strembel 59]
 
Independiente Rivadavia: Isuani (Weinert); Bolognesi (Coloccini), Escobar; Bartolucci, Muñíz (Baglione), Fernández;
			 Frank, Figueroa, Pérez, Soares, Doménica.
Racing Club:		 Milone; Salomón, García Pérez (D'Alessandro); García, Strembel, Filgueiras;
			 Guzmán, Di Pacce (Monestés), Yuzzolino, Carreras, Silva (Sued).   
 
Referee:		 J.J.Alvarez.   
 
 

 

1946

 
[Feb 3]
Independiente Rivadavia	 1-5	Newell's Old Boys
  [A.López 23; R.López 31, 58, 84, F.Díaz 33, Buján 77]
 
Independiente Rivadavia: Isuani; Bolognesi, Escobar; Coloccini, Bustos, Fernández (Bartolucci);
			 Rodríguez (Frank), Soares, Pérez (Gumilla), López, Belmonte.
Newell's Old Boys:	 Musimessi; Colman, Córdoba; Carlucci, Nieres (Martínez), Lizardo (Arnaldo);
			 Lacasia (Buján), Díaz, Runtzer (R.López), Fernández, Ferreyra.
 
Referee:		 D.Conte.    
 
 
 
[Mar 2]
Godoy Cruz AT		2-2	Talleres (Córdoba)
  [Godoy 6, Carranza 51; Luna 38, Pignarolli 40]
 
Godoy Cruz AT:		Fernández; Ovando, Frigolé; Amezqueta (García), Garín, Izpura;
			Boquete, Quiroga, Godoy, Amaya, Orozco (Carranza).
Talleres (Córdoba):	Bresoli; Pereira (Carballo), Soria; Calderón, Zárate (Fernández), Bellucci;
			Pignarolli, Peralta, Luna, Pastore, Gambino.
 
Referee:		W.Fernández. 
 
 
 
[Mar 3]
Godoy Cruz AT		2-3	Talleres (Córdoba)
  [Soares 9, 51; Luna 4, Gambino 58, 75]
 
Godoy Cruz AT:		Weinert; Bolognesi, Frigolé; Izpura (Fernández), Fernández (Garín), García;
			Boquete, Quiroga (Soares), Godoy, Soares (Amaya), Marcelo (Carranza).
Talleres (Córdoba):	Bresoli; Pereira, Soria (Carballo); Calderón, Fernández (Zárate), Bellucci;
			Poggi, Peralta, Luna, Pastore, Gambino.
 
Referee:		D.Conte. 
 
 
 
[Jul 7]
Mendoza Combined	5-1	Vélez Sarsfield		[at Independiente Rivadavia]
  [A.Pacheco 18, L.López 57, 70, J.A.Pérez 60, 86; A.Bermúdez 33]
 
Mendoza Combined:	R.Weinert; L.Bolognesi, J.Benegas; F.Lombardo, R.Bustos, A.Pacheco;
			A.Verdejo, N.Cerimeti, J.A.Pérez, L.López, G.Doménica.
Vélez Sarsfield:	A.Vouillat; V.Curuchet, B.Angrisano; E.Folgado, J.Joselatto, M.Bravo (D.Scrugli);
			E.Heisecke, O.Bottini (O.Costa), S.Di Belia, A.Bermúdez, J.Cano.
 
Referee:		U.Ruiz. 			
 
 
[Jul 7]
Huracán (San Rafael)	0-6	Racing Club		
  [Strembel 10, 60, Drago 14, Danza 20, 53, Monestés 70]
 
Huracán (San Rafael):	Veritier (Díaz); Acosta, Fernández; E.Pérez (Carricondo), Guevara, Catalán;
			A.Pérez (Domínguez), Ormeño, Tencoril, Moreno, López.
Racing Club:		Ricardo (Favalli); Palma (Uzal), Filgueiras; Fonda, Strembel, García;
			Reyes, Drago, Monestés, Di Pace (Montes), Danza.
 
Referee:		V.Rey. 
 
 
[Jul 9]
San Rafael Combined	1-5	Racing Club		[at Huracán (San Rafael)]
  [Rodríguez 47; D'Alessandro 10, Drago 13, Di Pace 32, Danza 55, Monestés 80]
 
San Rafael Combined:	A.Sotelo; Capelli, Serati (Fernández); Saavedra (García), Nuñez (Barcia), Cano (Carricondo);
			Rey, J.Sotelo, Fernández, Rodríguez, Boldrini.
Racing Club:		Ricardo; Palma, Filgueiras; Fonda, Strembel, J.García;
			Reyes, Drago, D'Alessandro (Montes)(Monestés), Di Pace, Danza.
 
Referee:		V.Rey.
  
 

1947

 
[Jul 9]
Mendoza Combined	1-2	River Plate		[at Independiente Rivadavia]
  [J.Boquete 74; A.Labruna 75, F.Loustau 85]
 
Mendoza Combined:	R.Weinert; D.Ovando, R.Frigolé; H.Fiamant, P.Manuzzi, G.Garín;
			J.Boquete, N.Cerimelli (L.Amaya), J.A.Pérez, L.López, G.Doménica.
River Plate:		H.Grisetti; R.Vaghi (R.Monseñor), L.Ferreyra; N.Yácono, N.Rossi, J.Ramos;
			H.Reyes (J.C.Muñoz), J.M.Moreno, A.Di Stéfano (J.Martínez), A.Labruna, F.Loustau.
 
Referee:		R.Fuster.     
 
 
 
[Jul 9]
San Rafael Combined	1-7	Newell's Old Boys	[at Huracán (San Rafael)]
  [Zotelo 59p; Toledo 7, 37, Verdejo 10, Benavídez 22, Runtzer 70, R.López 74, Moyano 85]
 
San Rafael Combined:	Sestus; Capelli, Salvo; Carricondo (Cubiñas 45), Guevara (Peña 45), Saavedra;
			Rey, Zotelo, Jaliff, Oviedo (Merino 45), Alonso.
Newell's Old Boys:	Mussimessi; Colman, Martínez; Carlucci (Lombardo 45), Perucca, Arnaldo;
			Verdejo, Benavídez, R.López, Toledo (Runtzer 45), Moyano.
 
Referee:		U.Ruiz.
 
 
 
[Jul 13]
San Rafael Combined	0-2	Newell's Old Boys	[at Sportivo Pedal]
  [R.López 42, Moyano 71]
 
San Rafael Combined:	Pace; Pérez, Molina; Cubiñas, Peña, Cano (Saavedra);
			López, Apiolaza, Ferreyra (Jaliff), Moreno, Elizondo.
Newell's Old Boys:	Mussimessi; Colman, Martínez; Carlucci, Perucca, Arnaldo;
			Verdejo, Benavídez, R.López, Toledo, Moyano.
 
Referee:		U.Ruiz.
 
 
 
[Nov 22]
Andes Talleres		5-4	Racing Club		[at Gimnasia y Esgrima]
  [L.López 17, J.Pérez 28, 69, J.Núñez 63, J.Verdejo 81; M.Caserío 1, R.Bravo 14, A.Gallo 23, D.Ovando 65og]
 
Andes Talleres:		R.Weinert (J.Riofrío); I.Irizarri (D.Ovando), J.Berbén (R.Frigolé); R.Quinteros (J.Garín), R.Bustos (F.Gallegos), H.Flamant (P.Grima);
			J.Núñez, R.Cipolla (D.Hernández), J.Pérez (J.Verdejo), L.López (L.Amaya), R.Fontán (J.Rosendo).
Racing Club:		A.Favalli (M.Ricardo); J.Uzal (R.Yebra), J.Filgueiras; R.Fonda, S.Ongaro, J.Coronel;
			M.Caserío, A.Gallo (A.Di Pace), R.Bravo (A.D'Alessandro), W.Aguirre (R.Bravo), J.Rago.
 
Referee:		R.Balbás.      
 
 
 
[Nov 23]
Mendoza Combined	6-1	Racing Club		[at Gimnasia y Esgrima]
  [J.Pérez 23, 25, 64, L.López 27, 72, J.Rosendo 87; A.Gallo 12]
 
Mendoza Combined:	J.Riofrío; D.Ovando, R.Frigolé; G.Garín, R.Bustos (F.Gallegos), H.Flamant (P.Grima);
			P.Núñez (J.Scherti), O.Cipolla (L.López), J.Pérez (C.Verdejo), L.López (L.Amaya), J.Fontán (J.Rosendo).
Racing Club:		A.Favalli; R.Yebra, J.Filgueiras; R.Fonda (U.Luengo), S.Ongaro (A.Pérez), J.Coronel;
			M.Caserío, A.Gallo (A.Di Pace), R.Bravo, W.Aguirre, J.Rago.
 
Referee:		D.Conte.   
 
 
 
[Dec 21]
Independiente Rivadavia  1-1	Independiente
  [B.Rivas 79; N.Pairoux 49]
 
Independiente Rivadavia:  J.Martínez; L.Bolognesi, R.Barraquero (J.Bolognesi); V.Fernández, R.Bustos, A.Pacheco (M.Ortiz);
			  B.Rivas, L.Lucas (H.Daniele), C.Gumilla (J.García), S.Rodríguez, E.Frank (J.Rosendo).
Independiente:		  O.Simonetti; P.Barraza (O.Crucci), L.Novo; B.Rivas, J.Castro, J.Battagliero (G.Gil);
			  A.Camacho, V.de la Mata (O.Zambrano), N.Pairoux, F.Walter (V.de la Mata), R.Reula.
 
Referee:		  D.Conte. 
 
 

 

1948

 
[Feb 7]
Gimnasia y Esgrima	1-4	Estudiantes LP		
  [F.Núñez 73; E.Reynoso 14, 44, J.Gagliardo 45, A.del Cid 60] 
 
Gimnasia y Esgrima:	A.Hernández; B.Prado, H.Bolognesi; G.Garín, J.Pérez, P.Grima;
			F.Núñez, D.Alvaro (O.Cipolla), G.Horno (B.Vilariño), R.Hernández, P.Lemos.
Estudiantes LP:		J.Bulack (J.Cerisola); J.Ferreti (N.Guzmán), J.C.Violini; W.Garcerón (R.Rodríguez), L.Villa (J.Romo), A.Bouché;
			J.Gagliardo, E.Reynoso (A.del Cid), R.Infante, H.Cerione (Pereyra), E.Ferreyra (P.Benítez).
 
Referee:		R.Balbás.
      
 
 
[Feb 9]
Mendoza Combined	3-1	Estudiantes LP		[at Gimnasia y Esgrima]
  [L.López 34, 85, J.Pérez 66; H.Cerione 33] 
 
Mendoza Combined:	J.Riofrío; H.Bolognesi (O.Peña), R.Frigolé; G.Garín, J.O.Pérez, P.Grima (A.Mila);
			F.Núñez, O.Cipolla, J.Pérez, L.López, J.Fontán.
Estudiantes LP:		J.Bulack; J.Ferreti, J.C.Violini (N.Guzmán); W.Garcerón (R.Rodríguez), L.Villa, A.Bouché;
			J.Gagliardo, E.Reynoso (A.del Cid), R.Infante, H.Cerione, E.Ferreyra.
 
Referee:		M.Comellas.
 
  
 
 
[Feb 14]
Gimnasia y Esgrima	0-1	Newell's Old Boys
  [E.Alarcón 84] 
 
Gimnasia y Esgrima:	A.Hernández (S.Riofrío); B.Prado (J.Peña), H.Bolognesi; R.Mila, J.Pérez, P.Grima (J.García);
			F.Núñez, J.Fontán, G.Hornos, R.Hernández, P.Lemos.
Newell's Old Boys:	E.Chamorro; J.C.Colman, J.C.Sobrero (O.Cabrera); F.Lombardo, A.Perucca (R.Mardiza), J.M.Arnaldo (R.Martínez);
			A.Verdejo (R.Ráccaro), A.Buján, E.Alarcón, A.Runtzer (P.Rodríguez), R.Moyano.
 
Referee:		R.Balbás.  
			  
 
 
 
[Feb 15]
Mendoza Combined	1-6	Newell's Old Boys		[at Gimnasia y Esgrima]
  [J.Godoy 55; E.Alarcón 2, 18, 35, P.Rodríguez 12, 15, R.Moyano 44] 
 
Mendoza Combined:	S.Riofrío; J.Peña (B.Prado), R.Frigolé (A.Escobar); G.Garín, J.G.Pérez, G.Grima;
			F.Núñez, O.Cipolla (R.Hernández), G.Horno (J.Godoy), L.López, J.Fontán.
Newell's Old Boys:	E.Chamorro (J.Mussimesi); O.Cabrera (J.C.Colman), J.C.Sobrero; F.Lombardo, A.Perucca, J.M.Arnaldo (R.Martínez);
			R.Ráccaro, A.Buján (B.Mardizza), E.Alarcón, P.Rodríguez, R.Moyano.
 
Referee:		R.Pena.
 
 
 

 

1949

 
[Jul 9]
Mendoza Combined	3-2	Estudiantes LP		[at Independiente Rivadavia]
  [A.Pacheco 4p, 6, 19; A.Pogliani 11, J.Barreiro 25] 
 
Mendoza Combined:	J.Martínez (R.Weinert); O.Gaggino, R.Frigolé; G.Garín, R.Bustos, A.Pacheco (C.Tejeda);
			J.Kardulia (A.López), J.Lourido, H.Gómez (J.Villadeamigo), L.Amaya (L.Cipolla), J.Rosendo.
Estudiantes LP:		J.Rulak; R.Pirone, N.Guzmán; O.Lorenzo, R.Colombo (R.Carriquidi), A.Bouché;
			D.Pepe (O.Rey), J.Barreiro, R.Infante, F.Reynoso (A.Antonio), A.Pogliani.
 
Referee:		J.J.Alvarez.   
 
 
 
[Jul 9]
San Rafael Combined	2-4	Gimnasia y Esgrima LP		[at Deportivo Argentino]
  [Gómez 51, Oviedo 69; Camaratta 11, Corcuera 20, De la Vega 70, 77]
 
San Rafael Combined:	Zotello (Arredondo); E.Pérez, Molina; Ouviñas, C.Pérez, Bardoni (Sosa);
			Domínguez (Pescara), Ramírez, Gómez, Boldrini (Oviedo), Alonso.
Gimnasia y Esgrima LP:	Camaratta; Eiras, Chiarini; Calzoni, Arcos, Smargiassi;
			Camacho, Corcuera, Antonucci, Walter, De la Vega.
 
Referee:		M.de Vecchio. 
 
 
[Jul 10]
San Rafael Combined	2-3(1-1)Gimnasia y Esgrima LP		[at Deportivo Argentino]
  [?]
 
San Rafael Combined:	Rumbo; Masi, Bolrini (Molina); Ouviñas, Sánchez, Sosa;
			Domínguez (Pescara), Benvenuto (Ramírez), Zárate (Gómez), Boldrini, Oviedo.
Gimnasia y Esgrima LP:	Camaratta; Chiarini, Novo; Busio (Calzoni), Arcos, Smargiassi (Peralta);
			Camacho, Corcuera (Antonucci), Walter, De la Vega, Bedogni.
 
Referee:		M.de Vecchio. 
 
 
 
[Dec 18]
Gimnasia y Esgrima	2-4	Platense		
  [Hornos 6, Sosa 40; Báez 3, 18, 82, Vernazza 61]
 
Gimnasia y Esgrima:	Peñaloza; H.Bolognesi (Berbén), R.Bolognesi; Cocenza, Pérez, Mila;
			Verdejo, Hornos, Sosa, Núñez (Lourido), Ortíz (Garcés).
Platense:		Cozzi; Menéndez, Gallardo; García, M.Rodríguez (Maldonado), Sandoval;
			Vernazza, Báez, Geronis, F.Rodríguez (Cerione), Sayago (Marángelo).
 
Referee:		Dean.    
 
 
 
[Dec 22]
Mendoza Combined	0-2	Platense		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Geronis 66, Báez 70]
 
Mendoza Combined:	Peñaloza; H.Bolognesi (Caggino), Berbén; Cocenza (A.García), Bustos, Poletti (Mila);
			Verdejo, Moral (Ortiz), Godoy (V.Sosa), Lourido, M.Sosa.
Platense:		Cozzi; Menéndez, Gallardo; Mammana, M.Rodríguez (Maldonado), Sandoval;
			Vernazza, Báez, Geronis, F.Rodríguez (Cerione), Sayago (Marángelo).
 
Referee:		Dean.
 
 
 
[Dec 27]
Gimnasia y Esgrima	2-6	Boca Juniors		
  [V.Sosa 31, Nuñez 67; Ferraro 5, 17, 61, Campana 25, Busico 41, Martínez 44]
 
Gimnasia y Esgrima:	Rodríguez (Peñaloza); H.Bolognesi (R.Bolognesi), Berbén; Cocenza, Pérez, Mila (Martínez);
			Verdejo (Ortiz), Hornos, V.Sosa, Núñez, M.Sosa.
Boca Juniors:		Galante; Ruppar (Otero), Bendazzi; C.Sosa (Castellani), Grecco (Magnelli), Pescia (Grima);
			Espinosa (González), Martínez (Flamant), Ferraro (Darnikian), Campana, Busico.
 
Referee:		R.Pena.
     
 
 
[Dec 29]
Mendoza Combined	1-3	Boca Juniors		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Godoy 90; González 57, 72, Martínez 65]
 
Mendoza Combined:	Rodríguez (Peñaloza); Gaggino (H.Bolognesi), R.Bolognesi; Cocenza, Bustos, Segura;
			Verdejo, Hornos (Núñez), Godoy, Romeaux (Amaya), Ross (Astudillo).
Boca Juniors:		Galante (Ibarra); Ruppar (Otero), Bendazzi; C.Sosa, Grecco, Grima (Castellani);
			Espinosa (González), Martínez, Ferraro (Darnikian), Campana, Busico.
 
Referee:		R.Iglesias.
 
  

 

1950

 
[Feb 25]
Gimnasia y Esgrima	2-2	Rosario Central
  [A.Verdejo 8, 78; L.Bravo 35, 83]
 
Gimnasia y Esgrima:	O.Pellegrino (H.Riofrío); J.Berbén, N.Bolognesi; R.Arias, O.Martínez (F.Tejeda), F.Gallegos;
			A.Verdejo, J.Hornos (Scherli), J.Pérez (Moral), F.Núñez, M.Sosa (C.Avila).
Rosario Central:	L.Botazzi; A.Pérez (E.Blanco), O.Cuello; D.Sosa, R.Britos (D.Género), A.Fogel;
			J.Simonetti (De Zorzi), A.Mur (E.Rosas), L.Bravo, E.L'Epíscopo, R.Cazaubón.
 
Referee:		Q.Buanadiego.
       
 
 
[Feb 27]
Gimnasia y Esgrima	1-5	Rosario Central
  [Moral 31; L.Bravo 15, 42, 46, F.Gallegos 71og, E.Rosas 85]
 
Gimnasia y Esgrima:	O.Pellegrino; J.Berbén, N.Bolognesi; R.Arias, O.Martínez (F.Tejeda), F.Gallegos;
			A.Verdejo (Pizarro), J.Hornos (J.Pérez), Moral, F.Núñez (Scherli), C.Avila (M.Sosa).
Rosario Central:	L.Botazzi; A.Pérez (E.Blanco), O.Cuello; D.Sosa, R.Britos, A.Fogel (Caruso);
			De Zorzi, A.Mur, L.Bravo (E.Rosas), E.L'Epíscopo, R.Cazaubón (Hidalgo).
 
Referee:		M.Comellas.
 
 
 
[Mar 25]
Gimnasia y Esgrima	2-3	Boca Juniors
  [Núñez 47, Guiñazú 77; Campana 8, 20, 38]
 
Gimnasia y Esgrima:	Palazzo; Berbén (Marty), Bolognesi; Cocenza, Pérez (Rodríguez), Mila (Martínez);
			Verdejo, Hornos (Guiñazú), Moral, Núñez, Avila (Garcés).
Boca Juniors:		Vacca (Galante); Marante (Blasco), Passerín; Sosa (Ramírez), Magnelli (Nardelli), Grima (Castellani);
			González, Cesáreo, Ferraro (Espinosa), Campana (Benítez), Busico.
 
Referee:		C.Dean.
 
 
 
[Mar 27]
Mendoza Combined	2-2	Boca Juniors		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Lourido 44, Godoy 70; Busico 20p, Ferraro 30]
 
Mendoza Combined:	Carmona; Gaggino, Frigolé; Cocenza, Bustos, Pacheco;
			Verdejo, Lourido (Palazzo), Godoy, Amaya, Sosa (Ross).
Boca Juniors:		Vacca; Marante (Blasco), Passerín; Sosa, Magnelli, Castellani;
			Espinosa, Benítez (González), Ferraro, Campana, Busico.
 
Referee:		R.Iglesias (1st H)/C.Dean (2nd H).
 
 
 
 
[Jul 9]
San Rafael Combined	1-2	Banfield		[at ]
  [Azcurra 60; Pizzuti 26, Alvarez 38]
 
San Rafael Combined:	Encabo; Andino, Boldrín; Oubiñas, López, Saavedra;
			Domínguez (Azcurra), Oviedo, Gómez, Barrios (Maturo), Buenanueva (E.Pérez).
Banfield:		Grisetti (Jaime); Bagnato, Ferreti; Cervetto, Mouriño, Tolosa (Arias);
			Converti (D'Angelo), Pizzuti, Alvarez, Moreno, Hernández (Gobbo). 
 
Referee:		R.Maddisson.
Note:			Jaime saved a penalty Oviedo 80.
 
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	3-1	Platense		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Núñez 34, Verdejo 56, Giarrizo 88; Vernazza 30]
 
Mendoza Combined:	Carmona; Frigolé, Bolognesi; Cocenza, Bustos, Lencinas;
			Verdejo, Núñez, Giarrizo, Amaya (Cipolla), Rosendo.
Platense:		Villafañe; Menéndez, Vázquez (Alberti); Sandoval (García), Maldonado, Mamanna;
			Vernazza, Báez, Ongaro (Forte), López, Sayago.
 
Referee:		E.Wilbraham.
 
 
[Dec 12]
Gimnasia y Esgrima	1-6	River Plate
  [E.Frank 79; A.Labruna 9, V.Cocenza 39og, R.Scaparatella 40, E.Prado 45, 50, E.Fizel 53]
 
Gimnasia y Esgrima:	R.Domínguez; R.Barraquero, A.Escobar (J.G.Pérez); V.Cocenza (Guiñazú), J.G.Pérez (P.Baglione), R.Mila;
			A.Verdejo, F.Núñez (G.Hornos), M.Sosa (R.García), J.Romeaux (P.Lemos), E.Frank.
River Plate:		A.Carrizo; J.Ramos, L.Soria; N.Yácono, J.Lestani (Leiva), G.Fain;
			J.C.Muñoz, E.Fizel, E.Prado, A.Labruna (R.Scaparatella), J.C.Huarte.
 
Referee:		R.Iglesias.      
 
 
 
[Dec 14]
Gimnasia y Esgrima	1-3	River Plate		
  [Romeaux 30; J.C.Huarte 44, E.Prado 75, Caviglia 90+2]
 
Gimnasia y Esgrima:	Rodríguez; Moandini, Berbén; Guiñazú, Perez, Segura;
			Verdejo (Núñez), Scheril (Suero), García, Romeaux, Sosa.
River Plate:		A.Carrizo; J.Ramos (Trillini), L.Soria; N.Yácono, J.Lestani, G.Fain (Montes);
			J.C.Muñoz (Pacheco), E.Fizel (R.Scaparatella), E.Prado, Caviglia, J.C.Huarte.
 
Referee:		Q.Busnadiego.
 
 

1951

 
[Jan 11]
Independiente Rivadavia	 0-0	Belgrano (Córdoba)	[at Gimnasia y Esgrima]	
 
Independiente Rivadavia: P.Rodríguez; R.Barraquero (J.Berbén), P.Baglione (Segura); S.Florenza, A.Escobar, W.Segura (Guiñazú);
			 B.Rivas, F.Nuñez (Pereyra), R.García, E.Frank (Nuñez), C.Ross.
Belgrano (Córdoba):	 A.Fumero; R.Idiáñez (H.Ramírez), J.Berascochea; H.Domínguez, A.Monserrat (C.Carbajal), L.Cuello;
			 H.Carrizo, J.Coria, O.Peralta, D.Lucero (J.Guevara), A.Rodríguez (Casado).
 
Referee:		 R.Pena.
 
 
 
[Jan 14]
Independiente Rivadavia	 0-1	Belgrano (Córdoba)	[at Gimnasia y Esgrima]	
  [H.Carrizo 13]
 
Independiente Rivadavia: P.Rodríguez; R.Barraquero, A.Escobar (J.Berbén); W.Segura, P.Baglione, S.Florenza (V.Fernández);
			 E.Nuñez (B.Rivas), L.Pereyra (L.Ortiz), R.García, E.Frank, C.Ross.
Belgrano (Córdoba):	 A.Fumero; H.Ramírez (R.Idiáñez), J.Berascochea (D.Fuentes); H.Domínguez, O.Carabajal (A.Monserrat), L.Cuello;
			 H.Carrizo, J.Coria, O.Peralta, J.Guevara, A.Rodríguez (Genini).
 
Referee:		 M.Comella.
 
 
     
 
[Apr 7]
Andes Talleres		3-4	Atlanta			
  [G.Doménica 1, G.Garín 16p, L.Ortiz 65; M.Quiroga 7, P.Dupuy 13, G.Pin 27, 32]
 
Andes Talleres:		Weinert; F.Picallo, J.Berbén; R.Bustos, G.Garín, A.Zuloaga;
			G.Doménica (Roselot), F.Novoa (L.López), H.Bracamonte, L.Ortiz, C.Verdejo (G.Doménica).
Atlanta:		A.Cammaratta (Berti); J.Cruz, A.Riccardini; O.Mantegazzi (Di Nellio), R.Dutruell, M.Quiroga;
			F.Antuña, A.Buján, F.González, P.Dupuy (Lacomba), G.Pin.
 
Referee:		R.Iglesias.     
 
 
 
 
[Apr 22]
Mendoza Combined	1-5	Racing Club		[at Independiente Rivadavia]
  [M.Sosa 79; M.Boyé 32, 68, M.Ameal 38, 52, R.Bravo 84]
 
Mendoza Combined:	P.Palazzo (J.Elso); Rabino, J.Berbén; C.Pérez, R.Bustos, D.Poletti;
			B.Rivas (A.Verdejo), F.Núñez (L.López), R.García, Araujo (L.Amaya), M.Sosa.
Racing Club:		A.Rodríguez (Grisetti); H.García (Dodero), J.García Pérez; J.Blasetti (Fernández), J.C.Giménez (Alvarez), L.Revello;
			M.Boyé, N.Méndez (M.Blanco), R.Bravo, M.Ameal (Romeaux), E.Sued.
 
Referee:		R.Iglesias.        
Note:			L.Amaya missed a penalty 83.
 
 
 
 
[May 5]
San Rafael Combined	1-1	Estudiantes LP		[at Deportivo Argentino]
  [P.Gómez 7; Pellegrina 48]
 
San Rafael Combined:	González; Andino, Molina; Oubiñas, Calderón, Saavedra;
			Domínguez, Oviedo (E.Pérez), Gómez, Boldrini, Alonso (Sosa).
Estudiantes LP:		Gioffre; Pirone, Carriquiri; Garcerón, Ferreti, Casanueva;
			Giossa, Barreiro, Infante, Antonio, Pellegrina.
 
Referee:		M.Giacovino.
 
 
 
 
[May 6]
San Rafael Combined	0-4	Estudiantes LP		[at Deportivo Argentino]
  [Infante 10p, Barreiro 48, Sánchez 60, Caamaño 82]
 
San Rafael Combined:	González; Pérez, Molina; Oubiñas, Peña, Saavedra;
			Grille, Oviedo, Gómez, Olguín, Allada.
Estudiantes LP:		Gioffre; Casanueva, Bouché; Rodríguez, Ferreti, Colombo;
			Giossa, Sánchez, Infante, Antonio (Barreiro), Caamaño.
 
Referee:		M.Giacovino.
 
 
 
 
[May 6]
Mendoza Combined	3-4	Independiente		[at Gimnasia y Esgrima]
  [R.García 63, M.Sosa 72, O.Cipolla 74; A.Omarini 22, C.Cecconatto 25, J.Romay 77, 83]
 
Mendoza Combined:	P.Palazzo; R.Frigolé, R.Bolognesi; R.Bustos (C.Pérez), G.Garín, D.Poletti (M.Lencinas);
			B.Rivas, D.Godoy, M.Sosa (R.García), O.Cipolla, M.Lencinas (M.Sosa).
Independiente:		O.Simonetti; P.Barraza (J.Mousegne), R.Cardozo; A.Amaya, F.Rubio (R.Saba), E.Mansilla (P.Arias);
			O.Cruz, C.Cecconatto, A.Omarini (J.Romay), E.Grillo (A.Omarini), N.Santos.
 
Referee:		O.Castro.      
 
 
 
[May 12]
San Rafael Combined	1-2	Ferro Carril Oeste	[at Deportivo Argentino]
  [Domínguez 61; Espinosa 39, Piovano 43]
 
San Rafael Combined:	H.González; E.Pérez, Molina; Oubiñas, Saavedra (Sosa), Andino (Iglesias);
			A.Domínguez (Parodi), Oviedo (García), Gómez, Boldrini (Moreno), Bernardeux (Alonso).
Ferro Carril Oeste:	Marrapodi; C.González, Banchero; Bufatelli, Diez, Rico;
			Espinosa (Salvucci), Claudio González, Runtzer, Copella (Ferreto), Piovano.
 
Referee:		Spinetto.
 

1952

 
[Jul 9]
Mendoza Combined	0-1	Vélez Sarsfield		[at Independiente Rivadavia]
  [R.Nápoli 59]
 
Mendoza Combined:	L.Bonelli; E.Sánchez (A.Spitalieri), R.Bolognesi; R.Guiñazú, R.Bustos, C.Contreras (R.Perrone);
			R.Carabal, D.Godoy, E.Bracamonte, L.López (J.Andrade), O.González.
Vélez Sarsfield:	M.Rugilo (N.Adamo); O.Huss, A.Allegri (O.Gutiérrez); A.Ovide (D.Scrugli), J.Ruiz (A.Zelada), R.García;
			R.Nápoli, P.Mallegni (D.Barbeito), N.Conde, O.Zubeldía (J.C.Mendiburu), L.Manzi.
 
Referee:		J.M.Aguirre.      
 
 
 
[Jul 12]
Mendoza Combined	2-3	Vélez Sarsfield		[at Gimnasia y Esgrima]
  [H.Bracamonte 38, F.Vieyra 75; N.Conde 20, P.Mallegni 41, D.Barbeito 53]
 
Mendoza Combined:	L.Bonelli; E.Morandini (E.Sánchez), R.Bolognesi (A.Spitalieri); R.Guiñazú (L.Méndez), M.Passon (R.Bustos), C.Contreras;
			A.Verdejo, F.Vieyra, H.Bracamonte, D.Godoy (L.López), A.Sesti (O.González).
Vélez Sarsfield:	M.Rugilo (N.Adamo); O.Huss (R.Iglesias), A.Allegri (O.Gutiérrez); J.Rodríguez (D.Scrugli), J.Ruiz, R.García (A.Oviedo);
			R.Nápoli, P.Mallegni, N.Conde (E.Pita), O.Zubeldía (J.C.Mendiburu), L.Manzi (D.Barbeito).
 
Referee:		J.M.Aguirre.      
 
 
 
[Jul 13]
San Rafael Combined	3-3	Rosario Central		[at Sportivo Pedal]
  [Furtado 22, 76, Azcurra 51; L'Epíscopo 39, 53, Rosa 67]
 
San Rafael Combined:	González (Encabo); Pérez, Azaña (Giménez); Oubiña, Lucero, Saavedra (Herrera);
			Furtado, Ramírez, Peña (Gómez)(Azcurra), Boldrini, Boldrín.
Rosario Central:	Botazzi; Virginio, F.Vairo; Raneri, Minni, Fogel;
			Appicciafuocco (Gauna), J.Vairo, Rosa (Di Loreto), L'Epíscopo, Intini.
 
Referee:		A.Pérez.
 
   
 
[Aug 31]
Mendoza Combined	0-0	Boca Juniors		[at Independiente Rivadavia]
 
Mendoza Combined:	L.Bonelli; A.Leone, R.Bolognesi; R.Guiñazú, R.Bustos, A.Cortenova;
			R.Carabajal, C.Scherli, D.Godoy, H.Flamant, C.Avila.
Boca Juniors:		O.Diano; J.C.Colman, R.Otero; F.Lombardo, B.Acosta, N.Pescia;
			H.González, J.J.Ferraro, J.Borello, E.Montaño, M.Busico.
 
Referee:		H.Hartles.
 
 
 
[Dec 6]
Gimnasia y Esgrima	1-4	Independiente		
  [Espeche 2; Micheli 12, 38, 64, Rolando 77]
 
Gimnasia y Esgrima:	Moreno (Pavanello); Frigolé, Espeche; Brambatti (Pizarro), Bustos (Marchiori), Vilella (Passón);
			Palazzo, Vieyra, Amábile (Bazán), López (Fernández), Farías (Ciatera).
Independiente:		Simonetti (Trotelli); Barraza (Moussegne), Moussegne (Arrigo); Amaya (Arias), Varacka, Gil (Britos);
			Micheli, Bonelli (Ceconatto), Lacasia (Rolando), R.Gil (Bonelli), Santos.
 
Referee:		M.Comellas.
 
 
 
[Dec 10]
Gimnasia y Esgrima	1-4	Lanús
  [F.Vieyra 5; N.Daponte 26, R.Durand 48, R.Martínez 61, H.Catoira 87]
 
Gimnasia y Esgrima:	R.Duró; J.G.Pérez (R.Frigolé), C.Espeche; R.Guiñazú, G.Garín, C.Radrizzi (R.Bustos);
			A.Verdejo, F.Vieyra, D.Godoy, R.Comiso (H.Cerione), C.Avila (N.Ciatera).
Lanús:			L.Massuelli; L.Tarifa, O.Estevez; N.Daponte (R.García), J.H.Guidi, R.Real;
			H.Carrizo (M.Sosa), E.Fernández (N.Daponte), H.Catoira, R.Martínez, M.Sosa (R.Durand).
 
Referee:		R.Abad.     
 
 
 
[Dec 12]
Gimnasia y Esgrima	1-2	Lanús
  [F.Vieyra 5; H.Catoira 3, R.Durand 60]
 
Gimnasia y Esgrima:	J.Pavanello; J.G.Pérez, C.Espeche; R.Frigolé, R.Bustos, G.Garín;
			M.Lencinas, A.Verdejo, F.Vieyra (F.Núñez), D.Godoy, J.Sotelo, N.Ciatera.
Lanús:			L.Massuelli (N.Piromayo); L.Tarifa, O.Estevez; R.García, J.H.Guidi, J.Pérez (R.Real);
			M.Sosa, N.Daponte, H.Catoira (B.Cejas), R.Martínez, R.Durand.
 
Referee:		D.Conte.     
 
 

 

1953

 
[Mar 24]
Mendoza Combined	0-5	Argentina		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Lacasia 21, Sánchez 25, 29p, 32, Micheli 27]
 
Mendoza Combined:	Bonelli (Palazzo); Frigolé, Bustos (Morandini); Guiñazú, Carrión (Bustos), Cortenova;
			Carabajal (Medina), Vieyra (Godoy), Godoy (Amábile), Marina (Sotelo), Avila (González).
Argentina:		Marrapodi; Allegri (Ferretti), Bagnatto (Soria); Iácono (Caparelli), Mouriñi (Diez), D'Angelo (Ferrari);
			Micheli (Converti), Sánchez, Lacasia, Grillo (Coll), Cruz (Sayago).
 
Referee:		E.Wilbraham.    
 
 
 
[May 16]
San Rafael Combined	1-1	Boca Juniors		[at Sportivo Pedal]
  [Fernández 40; Costa 56]
 
San Rafael Combined:	Encabo; Pérez, Giménez; Sosa, Peña, Saavedra;
			Hurtado (Oviedo), Ferri (Pascual), Fernández, Boldrini, Guajardo (Canaval).
Boca Juniors:		Ormeño; Fiaño, Edwards; Acosta, Bendazzi (Busico), Pescia;
			González (Costa), Gil (Fernández), Rolando, Montaño, Markarián (Gómez).
 
Referee:		H.Suárez.
 
 
 
[May 17]
San Rafael Combined	1-3	Boca Juniors		[at Deportivo Argentino]
  [Masini 20; Montaño 9, 37, Llorente 11og]
 
San Rafael Combined:	Rumbo (Encabo); Llorente (Pérez), Giménez; Oubiñas (Sosa), Peña, Saavedra;
			Hurtado, Oviedo (Gómez), Fernández, Boldrini, Masini (Apiolaza).
Boca Juniors:		Ormeño; Fiaño, Edwards; Acosta (Oreste), Bendazzi (Pérez), Pescia;
			González (Costa), Gil (Fernández), Rolando, Montaño, Markarián (Gómez).
 
Referee:		R.Juárez.
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	4-0	Rosario Central		[at Independiente Rivadavia]
  [L.Viera 21, J.Pérez 47, 80, D.Godoy 72]
 
Mendoza Combined:	R.Weinert; A.Spitalieri (Leone), R.Bolognesi (Zabala); Correas (Altamiranda), G.Garín (R.Bustos), R.Bustos (Radrizzi)(Abraham);
			L.Viera (Lima), D.Godoy (Medina), J.Pérez (Zotelo), E.Pizel (Marina), González (Triador).
Rosario Central:	A.Dïaz; N.Aresi, F.Vairo; M.Larrosa, J.Minni, A.Fogel;
			A.Gauna, A.Marchetti, H.Rosa, O.Massei, A.Estrella (Tissera).
 
Referee:		M.Padrón.
 
 
 
[Nov 20]
Andes Talleres		4-3	Talleres (Córdoba)	[at Gimnasia y Esgrima]
  [Medina 24, Pérez 55, Marina 70, 75; Luján 20, Esquivel 68, Sosa 85]
 
Andes Talleres:		Weinert (Moreno); Scherli (H.Bolognesi), Garro (Guiberti); Altamiranda (Silva), Carrión (Bustos), Gallegos (Flamant);
			Prescopio, Medina, Pérez, Marina, Triador (Comonte).
Talleres (Córdoba):	Fernández; Mansilla, Kasparián; Campos, Wilington (Beltramone), Calderón;
			Sosa (Esquivel), Cuello, Castro (Sosa), Luján (Savino), Gambino.
 
Referee:		M.Comellas.   
 
 
 
[Nov 22]
Andes Talleres		3-1	Talleres (Córdoba)	[at Gimnasia y Esgrima]
  [Bracamonte 20, Flamant 60, Prescopio 68; Esquivel 89]
 
Andes Talleres:		Weinert (Moreno); Scherli, Garro; Altamiranda, Carrión, Gallegos (Bustos);
			Españón (Prescopio), Medina, Bracamonte, Marina, Domínguez (Flamant).
Talleres (Córdoba):	Fernández; Mansilla, Kasparián; Campos, Wilington, Calderón;
			Sosa (Esquivel), Cuello, Castro (Sosa), Luján, Gambino.
 
Referee:		P.Lazo.   
 
 
 
[Dec 11]
Gimnasia y Esgrima	2-0	Racing (Córdoba)
  [J.A.Pérez 52, 79]
 
Gimnasia y Esgrima:	L.Bonelli; C.Scherli, R.Bustos; R.Guiñazú, G.Garín, O.Martínez (P.Grima);
			R.Carabajal, O.Medina, J.A.Pérez, F.Vieyra, O.Sesti.
Racing (Córdoba):	A.Guibaudo (Fonseca); A.Femopaze, C.Murúa; L.Romera (Karbetian), T.Olmedo, R.Godoy (Romero);
			P.Maltasini, J.Pavani, A.Bomigli, S.Salvatierra, P.Olivares.
 
Referee:		P.Lazo. 
 
 
 
[Dec 16]
Gimnasia y Esgrima	2-1	Gimnasia y Esgrima LP
  [Godoy 47, 59; Martínez 37]
 
Gimnasia y Esgrima:	L.Bonelli; C.Scherli, R.Bustos; R.Guiñazú, G.Garín, O.Martínez (Verdejo);
			R.Carabajal, Godoy, J.A.Pérez, F.Vieyra (Medina), O.Sesti (J.G.Pérez).
Gimnasia y Esgrima LP:	Villera; Ambrosi, Carboni; Schadlein, Arcos, Smargiassi;
			Pentrelli, Maravilla, Gutiérrez, Martínez, Gagliardo (Perroncino}.
 
Referee:		H.Relaméndez.
 
 

 

1954

 
[Feb 14]
Deportivo Argentino (SR) 1-2	River Plate		
  [Serré 45; Sola 37, Prado 41]
 
Deportivo Argentino: 	Rumbo (Encabo); Llorente (Olguín), Giménez; Sosa, Ródano, Alentado (Tapia); 
			Serré (Furtado), García (Peña), Gómez, Boldrini, Ribas (Masini).
River Plate: 		Carrizo; Tesouro, A.Pérez; Sola, Guastavino, Prado; 
			Vennini (Mantegari), Sivori, Vernazza, W.Gómez, Loustau.
 
Referee:		M.Comellas.
 
 
 
[Feb 16]
Gimnasia y Esgrima	2-4	River Plate
  [Godoy 4, 27; Sívori 11, 13, W.Gómez 33, Prado 43]
 
Gimnasia y Esgrima: 	Weinert (Sainz); Scola, Pérez; Guiñazú, Garín, Bustos (Flamant); 
			Verdejo, Godoy (Medina), J.A.Pérez, Marina (Vieyra), Sesti (Avila).
River Plate: 		Carrizo; Tesouro, A.Pérez; Sola, Guastavino, Prado; 
			Vennini, Sivori, Vernazza, W.Gómez, Loustau.
 
Referee:		P.Lazo.
 
 
 
[Feb 19]
Gimnasia y Esgrima	0-4	River Plate
  [Prado 26, 41, W.Gómez 30, Zárate 55]
 
Gimnasia y Esgrima: 	Sainz; Scola, J.G.Pérez; Guiñazú, Garín (Caram), Bustos (Lencinas); 
			Verdejo, Vieyra (Godoy), J.A.Pérez, Savino (Marina), Sesti.
River Plate: 		Carrizo (Camaratta); A.Pérez, Guastavino; Tesouro (Mantegari), Vennini, Sola; 
			Vernazza, Prado, W.Gómez, Sivori, Loustau (Zárate).
 
Referee:		D.Conte.
 
 
 
[Mar 16]
Mendoza Combined	0-1	Boca Juniors		[at Gimnasia y Esgrima]
  [J.Borello 70]
 
Mendoza Combined:	I.Iaconetti; C.Scherlt (Spitalieri), R.Bolognesi; R.Guiñazú (Bustos), G.Garín, M.Abraham;
			A.Palazzo (Verdejo), D.Godoy, H.Bracamonte (Pérez), O.Cipolla (Marina), M.A.Puche.
Boca Juniors:		J.Musimessi; J.C.Colman, F.Edwards (Otero); F.Lombardo, E.Mourinho, N.Pescia;
			H.González, P.Quaglia (Montaño), R.Fernández (J.Borello), J.Vairo, M.Busico.
 
Referee:		H.Hartles.
 
    
 
[Mar 18]
Mendoza Combined	0-3	Boca Juniors		[at Gimnasia y Esgrima]
  [M.Busico 5, 64, R.Fernández 40]
 
Mendoza Combined:	Sainz (Martín); Spitalieri, R.Bolognesi (Zabala); Altamiranda (R.Guiñazú), G.Garín (Carrión), Bustos (Cortenova);
			Izaguirre (Precoppio), Medina, D.Godoy (Pérez), Marina (O.Cipolla), Sesti.
Boca Juniors:		J.Musimessi (Ricardo); J.C.Colman, Otero (F.Edwards); F.Lombardo (Desanzo), E.Mourinho (Acosta), N.Pescia;
			H.González (Navarro), P.Quaglia (Gil), R.Fernández (J.Borello), J.Vairo (Montaño), M.Busico.
 
Referee:		H.Hartles.
 
 
 
[Mar 20]
Sportivo Pedal		0-1	Independiente		
  [Gatti 5]
 
Sportivo Pedal:		Encabo; Fernández, Giménez; Peña, Carrión (Pascual), Tapia;
			Furtado, Trimiño, Ferrari (Gómez), Boldrini (Sánchez), Aliaga.
Independiente:		Trottelli; Barraza (Navarro), Violini; Arias, Varacka (Zorzenón), Britos;
			Micheli, J.Grillo (Cirico), Gatti, E.Grillo, Juárez.
 
Referee:		M.Comellas.
Note:			Tapia missed a penalty 15.
 
    
 
[Mar 21]
Mendoza Combined	2-2	Independiente		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Marina 6, Izaguirre 45; Juárez 3, J.Varacka 58]
 
Mendoza Combined:	I.Iaconetti (Sainz); C.Scherlt, R.Bolognesi (Zabala); Altamiranda, Bustos (Carrión), M.Abraham;
			Izaguirre, Marina, D.Godoy, O.Cipolla, Sesti (González).
Independiente:		Trottelli; Barraza, Violini (Navarro); Arias, J.Varacka (Zorzenón), Britos (E.Varacka);
			Micheli, J.Grillo (Cirico), Gatti, E.Grillo, Juárez.
 
Referee:		H.Relamendez.
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	1-1	Huracán			[at Independiente Rivadavia]
  [Godoy 30; Ferreiro 25p]
 
Mendoza Combined:	Moreno; Frigolé (Zabala), Bolognesi; Correas, Garín, Abraham;
			Verdejo, Godoy (Suero), Suero (Pérez), Savino (Martina), Farías.
Huracán:		Marcello; Scherli, Filgueiras; Ardanaz, Rodríguez (Bendazzi), Puisegur;
			Hernández, Onzari, Infante (Calvente), Ferreiro, Ortigüela.
 
Referee:		A.Jao.
 
  
 
[Jul 11]
Mendoza Combined	0-1	Racing Club		[at Independiente Rivadavia] 
  [M.Ameal 88]
 
Mendoza Combined:	J.C.Moreno; H.García, R.Bolognesi; A.Altamiranda, R.Bustos (Garín), M.Lencinas (Bustos)(Abraham);
			A.Procopop (A.Verdejo), D.Godoy, H.Bracamonte (J.A.Pérez), M.Marina (Savino), P.Domínguez.
Racing Club:		H.Grisetti; M.Dodero, R.Fernández; R.Rodríguez, V.Cap, E.Gutiérrez;
			N.Cupo (Rossi), M.Ameal, M.Blanco (M.Ameal), J.J.Pizzuti, O.Pérez.
 
Referee:		L.Saporiti.
 
 
 
[Nov 17]
Mendoza Combined	1-3	Boca Juniors		[at Gimnasia y Esgrima]
  [Flamant 39; J.Navarro 22p, A.Marcarián 71, J.Etcheverry 77]
 
Mendoza Combined:	J.C.Moreno; J.Scola, J.Zabala; A.Altamiranda, G.Garín (Marchiori), Flamant;
			R.Carabajal, E.Medina (Braconi), D.Godoy (Sosa), E.Savino (O.Cipolla), S.Sesti.
Boca Juniors:		H.Ricardo; J.C.Colman, H.Otero (F.Edwards); F.Lombardo, E.Mouriño, N.Pescia (Acosta);
			J.Navarro (Pérsico), E.Baiocco, H.Rosello, J.Etcheverry, A.Marcarián.
 
Referee:		Lamolina.    
 
 
 
[Nov 21]
Independiente Rivadavia	 0-6	San Lorenzo de Almagro
  [Coll 30, Sanfilippo 54, 88, Spitalieri 63og, Pizarro 76, Martínez 84]
 
Independiente Rivadavia: Pancirolli (Pieruz); García (Spitalieri), Acosta; Segura (Manino), Marchiori (Grima), Aracena (Ponce);
			 T.Ortiz, Bracconi, C.Grana (A.Ortiz), Remeaux, Gauna.
San Lorenzo:		 Blazina (Gerónimo); Martina, Basso (González); Díaz (Resquin), Fainá (Lendiguía), Vivas (Legula);
			 Berni (Messone), Coll (Sanfilippo), Pontoni (Martínez), Picot, Seoane (Pizarro).
 
Referee:		 P.Lazo.
 
      
 
[Dec 3]
Gimnasia y Esgrima	1-6	Lanús
  [Moyano 25; García 3, 10, 61, Guidi 6, Reynoso 55, Contini 70]
 
Gimnasia y Esgrima:	Mazzocchi (Gómez); Scola, Acosta; Guiñazú, Caram (Marchiori), Radrizzi (Benegas);
			Ortiz, Moyano (Bracamonte), Perez, Romeaux, Puch (Farías).
Lanús:			Alvarez Vega; Mendizábal (Spitalieri), Prato; Daponte, Guidi, Beltrán;
			Contini, Gil, García, Cejas (Reynoso), Tacchi (Florio).
 
Referee:		?.
 
 			
 
[Dec 5]
Independiente Rivadavia	 1-3	Lanús
  [Bracconi 7; Gil 62, Florio 70, R.García 84]
 
Independiente Rivadavia: Riofrío (Iaconetti); M.García, J.Benegas; Segura (Toujas), Marchiori, Aracena;
			 Ortiz, Bracconi, Grima, Romeaux, Sesti (Farina).
Lanús:			 Alvarez Vega; Mendizábal, Prato; Daponte (Beltrán), Guidi, Beltrán (Pérez);
			 Florio (Daponte), Gil, R.García, Cejas (Reynoso), Tacchi (Florio).
 
Referee:		 I.Rouggero.
 
 
 
[Dec 10]
Mendoza Combined	4-3	Tigre			[at Gimnasia y Esgrima]
  [Medina 6, Sesti 14, Sosa 52, Godoy 55; Chirico 11, Brunetti 60, Cesáreo 65]
 
Mendoza Combined:	Moreno; Altamiranda, Unanua; Méndez, Garín, Gallego (Flamant);
			Procopio (Carabajal), Medina (Amábile), Godoy, Sosa, Sesti.
Tigre:			Rugilo (Villafañe); Caggino, Bores; Gianserra, Brunetti, Hidalgo;
			Cesáreo, Gómez, Chirico, Paolazzi, Sánchez García.  
 
Referee:		J.L.López.  
 
 

 

1955

 
[Apr 8]
Indep.Rivadavia/Gimnasia y Esgrima	2-1	River Plate		[at Gimnasia y Esgrima]		
  [Bracconi, Gauna; Sívori]
 
Indep.Rivadavia/Gimn.y Esgrima:	Pancirolli (Peñaloza); García (Bolognesi), Acosta (Moyano); Segura (Castro), Aracena (Grima)(Valle), C.Ortiz (Radrizzi); 
				Bracconi (Pizarro), Grima (Flores)(Coscenza), A.Ortiz (J.A.Pérez), Romeaux (Pacheco), Gauna.
River Plate: 			Ovejero; Venini, Tesouro (Guastavino); Mantegari, N.Rossi, Sola; 
				Vernazza (Respuela), Gambardella, Prado, Labruna (Sívori), Loustau.
 
Referee:			?.
 
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	2-2	Racing Club		[at Independiente Rivadavia]
  [I.Medina 43, C.Moyano 72; A.Rodríguez 47p, N.Cupo 51]
 
Mendoza Combined:	J.C.Moreno; R.Frigolé (H.Altamiranda), E.Brasile; P.Acosta, E.Cerioni (F.Grima), R.Cvenitc;
			C.Ortiz, I.Medina (O.Braconi), J.A.Pérez (D.Godoy), C.Moyano, A.Sesti.
Racing Club:		R.Domínguez (L.Favalli); P.Dellacha, J.García Pérez; N.De Vicente, L.Cap, N.Sivo;
			N.Cupo, A.Rodríguez, H.Maschio, L.Simes (A.Angelillo), A.Signas (E.Sued).
 
Referee:		O.Castro.   
 
 
 
[Jul 9]
San Rafael Combined	1-1	Ferro Carril Oeste	[at Sportivo Pedal]
  [Furtado; Catoira]
 
  
 

1956

 
[Aug 17]
Mendoza Combined	1-0	Vélez Sarsfield		[at Gimnasia y Esgrima]
  [J.A.Pérez 27]
 
Mendoza Combined:	R.González; O.Lucero, P.González; D.Peralta (M.Castro), R.Toujas, R.Tejada;
			H.Domínguez, F.Vieyra, J.A.Pérez, A.Ceccardi, S.Zelada.
Vélez Sarsfield:	N.Adamo; O.Hung, A.Allegri; M.Gallo, R.García, C.Simeone;
			E.Sansone (J.C.Navarro), H.Avio (P.Quaglia), E.Bernardo (M.López Espinosa), M.López Espinosa (R.Pedutto), L.Manzi.
 
Referee:		?.    
 
 

 

1957

 
[Mar 30]
Andes Talleres 		3-1	River Plate
  [J.A.Pérez 21, H.Domínguez 24, 57p; R.Gómez 69]
 
Andes Talleres: 	Moreno; Altamiranda, Unanua; Marino (Lucero), C.Pérez, Cvetnic (Romero); 
			H.Domínguez, Melinda (Amaya), J.A.Pérez, Sosa (Troncoso), P.Domínguez (Schiadori).
River Plate: 		A.Carrizo (J.M.Sánchez Lage); A.Pérez, R.Hernández (P.Sola); J.Giaimo, C.Ramaciotti, J.Urriolabeitia; 
			M.A.Rodríguez (R.Gómez), E.Prado, N.Menéndez, A.Labruna, R.Zárate. 
 
Referee:		?.
Sent off:		A.Carrizo, P.Sola. 
 
 
 
[Jul 9]
Mendoza Combined	0-1	Vélez Sarsfield		[at Atlético San Martín]
  [Peduto 68]
 
Mendoza Combined:	R.Pandolfi; O.Lucero, E.Carrizo (W.Gómez); J.Manino, C.Pérez (J.Calderón), J.Schmitt (R.Cvenic);
			H.Espósito, L.Medina, J.A.Pérez (O.Garro), O.Garro (Barboza), A.Roldán (C.Verdejo).
Vélez Sarsfield:	R.Marrapodi (Trivini); A.Allegri, H.Otero; M.A.Gallo, R.Bosich, J.García (Micheloni);
			A.Mosca (Pérsico), M.López Espinosa, J.J.Ferraro (Peduto), N.Conde, J.C.Espósito.
 
Referee:		L.Rossignoli.    
 
 
 
[Jul 9]
San Rafael Combined	0-1	Atlanta			[at Sportivo Pedal]
  [Ricardi 52]
 
San Rafael Combined:	Encabo; Fernández, Olguín; E.Calderón, Rodano (R.Jofré), Tapia;
			F.Calderón, Flores (García), Peña, Inverno, Aliaga (De Reati).
Atlanta:		Rocha; Colman (Clariá), Echegaray; Desanzo, Griguol, Bettinoti (Asprela);
			Russo, Güenzatti, Ricardi, Onzari (Fazzolari), Fernández (Manes).
 
Referee:		A.Jao.  
 
 
 
 
[Jul 13]
San Rafael Combined	0-0	Vélez Sarsfield		[at Huracán (San Rafael)]
 
San Rafael Combined:	Encabo; Fernández, Olguín; Calderón, Ródano, Tapia;
			E.Calderón, Flores, Peña, Inverno, Aliaga.
Vélez Sarsfield:	Trivini; Allegri, Otero; Gallo (Simeone), Bosich, García (Pérsico);
			López Espinosa, Ferraro, Peduto, Conde, Spósito.
 
Referee:		L.Rosignoli.
 
 
 
[Jul 13]
Tunuyán Combined	2-2	Atlanta			[at Sport Club Tunuyán]
  [A.Viriglio 38, 63; H.Onzari 45, 72]
 
Tunuyán Combined:	S.Riofrío (J.Abrego); J.Domínguez, H.García (J.Ortiz); C.Bianchini (L.Martínez), P.Leguizamón, J.Coria;
			A.Cisternas (E.Perulán), C.Coria, R.Quintero (A.Viriglio), H.Corballo, M.Rodríguez (J.Guevara).
Atlanta:		A.Rocha (H.Dusio); J.C.Colman, M.Echegaray; N.Desanzo (O.Clariá), C.Griguol, R.Bettinotti (J.Azprela);
			J.C.Russo, O.Güenzatti (R.Fazolari), O.Ricardi, H.Onzari, J.Fernández (O.Manes).
 
Referee:		A.Jaco.		       
 
 
 
[Jul 15]
Rivadavia Combined	1-3	Atlanta			[at Sport Club Rivadavia]
  [Moyano 76; Bettinotti 30, O.Ricardi 70, Güenzatti 75]
 
Rivadavia Combined:	Briccola; Querlo, Morán (Fernández)(Villagra); Paredero, Rodríguez, Barroso;
			Rossi (Gómez), Quintana, Garro (Celi), Ortega (Funes), Moyano. 
Atlanta:		A.Rocha; J.C.Colman (O.Clariá), M.Echegaray; N.Desanzo, C.Griguol, R.Bettinotti (J.Azprela);
			J.C.Russo, O.Güenzatti, O.Ricardi (Zarelli), H.Onzari, J.Fernández.
 
Referee:		A.Jaco.
 
 
 
 
[Oct 25]
Huracán (San Rafael)	1-2	Argentinos Juniors
  [F.Calderón 57; Callá 12, Nawacky 49]
 
Huracán (San Rafael):	Carletti (Lunas); Ramírez, Olguín; Argone, Sánchez (Cabusio), Alentudo (Silva);
			Guajardo (Aragón), Flores (Decurgez), Inverno, Núñez (Pereyra), De Reatti.
Argentinos Juniors:	Moreno (Madeira); Milne (Muscarello), Ditro (Saura); Di Stéfano (García), Pederzoli (Fantín), Nappe;
			Carbone, Martín (Panzutto), Trigilli (Nawacky), Callá (Brescia), Tedeschi.
 
Referee:		P.Mexandraux.         
 
 
 
 
[Oct 28]
San Rafael Combined	0-2	Argentinos Juniors	[at Deportivo Argentino]
  [Carbone 29, Trigilli 50]
 
San Rafael Combined:	Encabo; Fernández, Olguín; Calderón, Peña (Ferreyra), Tapia (Aldunate);
			Trimiño (Lucero), Flores (Calderón), Inverno, Argone (Núñez), Aliaga (Olguín).
Argentinos Juniors:	Moreno (Madeira); Milne (Muscarello), Ditro (Saura); Di Stéfano (García), Pederzoli (Fantín), Nappe;
			Carbone, Martín (Panzutto), Trigilli (Nawacky), Callá (Brescia), Tedeschi.
 
Referee:		N.Rosales.
 
 
 
 
[Oct 28]
Atlético San Martín	2-2(2-0) San Lorenzo de Almagro		
  [?; ?]
 
Atlético San Martín:	Micheloni (Gonella); Gómez (Toujas), Zabala (Fernández)(Vera); Morán (J.Díaz), Calderón, S.Pérez (Tejeda);
			Azcurra (Viriglio), Noguera (Puebla), Cenci (Núñez), Antón, O.Díaz (Tejada).
San Lorenzo:		Carrillo (Rodríguez); Neyra, Iñigo; Martín, Reynoso (Montero), Benegas (Vivas);
			Boggio, Berni, Ruiz Martínez, Sanfilippo, Cigna.
 
Referee:		M.Comellas.
 
 

 

1958

 
[Mar 16]
Mendoza Combined	1-4	Argentina Select	[at Gimnasia y Esgrima]
  [I.Medina 86; O.Corbatta 8, 29, 83, L.Pereyra 73]
 
Mendoza Combined:	R.Pandolfi (R.González); F.Scola, E.Carrizo (Torres); J.Manino, C.Pérez (G.Garín), N.Bustos (J.Schmidt)(R.Cordón);
			A.Palazzo (O.Marcucci), S.Noguera (I.Medina), J.D.Fernández, O.Garro, J.Jacomy.
			Coach: ?.
Argentina Select:	J.Musimessi; J.Griffa (G.Milne), F.Edwards; F.Lombardo (D.Acevedo), E.Mouriño, A.Schadlein (J.Varacka);
			O.Corbatta, R.Koroch (L.Pereyra), M.Juárez (O.García), J.Castro (P.Callá), J.Yudica.
			Coach: G.Stábile.
 
Referee:		E.Hiegger.
 
 
 
 
[May 24]
Mendoza Combined	1-0	River Plate		[at Gimnasia y Esgrima]
  [J.A.Pérez 5]
 
Mendoza Combined:	R.González (O.Martínez); F.Scola (A.Spitalieri), E.Carrizo; C.Bustos, C.Pérez (R.Cordone), M.Moreyra; 
			E.Nievas, V.Legrotaglie, J.A.Pérez, B.Marina (D.Godoy), P.Domínguez (S.Nieto).
River Plate:		R.Irusta (C.Saldías); J.Venini, R.Hernández; O.Mantegari (J.C.Malazzo), H.Magri, J.Urriolabeitía;
			R.Micheli, H.Zarich (E.Onega), J.Vairo (H.Scandoli), M.A.Rodríguez, E.Melón.
 
Referee:		R.Fustel.     
 

 

1959

 
[Jan 3]
Mendoza Combined	0-6	Racing Club			[at Gimnasia y Esgrima]
  [P.Mafredini 7, 36, 81, R.Belén 37, L.Gómez 60, F.Grima 71og]
 
Mendoza Combined:	A.Ghibaudo; R.Videla, A.Torres; R.Correas (P.Grima), R.Cordón, R.Mujica;
			A.Palazzo, V.Legrotaglie, J.A.Pérez (Cardone), O.García, P.Bustos.
Racing Club:		A.Sánchez; P.Dellacha, C.Sciancalepore; N.De Vicente, V.Cap (Scatolini), J.Gianella (Sivo);
			O.Corbatta, J.J.Pizzuti, P.Manfredini, H.Sosa (Reynoso), R.Belén (L.Gómez).
 
Referee:		?.    
 
 
 
[Feb 5]
Mendoza Combined	2-4(0-1) San Lorenzo de Almagro		[at Gimnasia y Esgrima]
  [V.Legrotaglie (1-4)p, S.Noguera (2-4); J.Sanfilippo (0-1), M.Ruiz (0-2), Facundo (0-3), Bondeville (0-4)]
 
Mendoza Combined:	J.Marchena; F.Scola, E.Romero; A.Cagliero (J.Manino), G.Garín (R.Cordón), A.Torres;
			A.Palazzo, I.Medina (V.Legrotaglie), O.Cenci (J.Amaya), O.Garro (S.Noguera), P.Bustos.  
San Lorenzo:		J.Carrillo (Florio); M.Castillo (Bravo), H.López; J.Boveri, C.Ferro (Elías), J.Montero;
			N.Boggio (Facundo), M.Ruiz, H.García (J.Bondeville), J.Sanfilippo, F.Cigna (Sparza).
 
Referee:		I.Piveta.    
Note:			Sanfilippo missed a penalty (First Half) 
 
 
 
[Feb 6]
Atlético San Martín	2-1	San Lorenzo de Almagro		
  [González 15; Cenci 69; J.Bondeville 79]
 
Atlético San Martín:	Moreno; Sarmiento, Ocaña; Fernández, Pérez Suárez, Cvenit;
			Espósito (Troyano), Noguera, Cenci, Antón, González.
San Lorenzo:		J.Carrillo; M.Castillo, H.López; J.Boveri, C.Ferro, J.Montero;
			N.Boggio, M.Ruiz (V.Legrotaglie), H.García (J.Bondeville), J.Sanfilippo, F.Cigna (Facundo).
 
Referee:		C.Rubio.
Sent off:		J.Montero 85.
 
 
 
[Feb 7]
Tunuyán Sport Club	3-4	San Lorenzo de Almagro		
  [H.Carballo 34, 77, C.Coria 58; J.Bondeville 21, 30, Sparza 72, Facundo 84]
 
Tunuyán Sport Club:	Barroso; Torres, García (Arce); Pecheniel, J.Coria, Bianchini;
			C.Coria, Carballo, J.Rodríguez, Quiroga (Aragón), S.Rodríguez (Montenegro).
San Lorenzo:		J.Carrillo (Florio); Lantadilla, H.López (Bravo); J.Boveri, C.Ferro (Elías), J.Montero;
			N.Boggio (Facundo), M.Ruiz, J.Bondeville, H.García (V.Legrotaglie), F.Cigna (Sparza).
 
Referee:		J.Barruezo.